05 червня 2006,16:57
|
 |
 |
Про ситуацію в інформаційній сфері Луганщини розповів на брифінгу заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар.
Сьогодні на брифінгу заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар заявив, що сьогодні в інформаційному просторі Луганської області "існують певні акценти, які не відповідають дійсності". За словами Зіновія Гузара, це пов’язано з тим, що основні ЗМІ області підконтрольні, знаходяться під впливом та зорієнтовані фактично на одну політичну силу – Партію регіонів. Вони висвітлюють ситуацію, проблеми, які є на території області і держави, лише через призму цієї партії, а альтернативну позицію чути дуже рідко. Зіновій Гузар зазначив, що на Заході України у ЗМІ є одні акценти, на Сході – інші. "Усі вони відображають реалії суспільства, тому я не бачу тут якогось негативу", - зазначив він. Зіновій Гузар також заявив, що на Луганщині процес роздержавлення ЗМІ пройшов не зовсім прозоро, інформація про власників ЗМІ є доволі закритою. За словами заступника голови облдержадміністрації, дуже багато людей в області ще "живуть у виборах". Зіновій Гузар вважає, що це пов’язано з позицією новообраних місцевих рад, які ставлять акценти на НАТО та мовних питаннях, а не на вирішенні господарських проблем.
05 червня 2006,15:34
|
 |
 |
В містах та районах області: Кремінський район
За рахунок коштів Держбюджету (станом на 31 травня надійшло 240 тис. грн.) розпочаті роботи з капітального ремонту автодоріг у районному центрі. Відповідно до рішення Луганської облради від 23 березня 2006 року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Кремінському району передбачено виділення у поточному році 319 тис. грн. За рахунок частини виділеної суми (85 тис. грн.) була придбана сміттєзбиральна автомашина для міста.
● З метою перевірки виконання Програми розвитку галузі тваринництва у Кремінському районі на 2006 рік та визначення напрямків покращення стану галузі тваринництва голова райдержадміністрації П.Чернишин своїм розпорядженням створив районну робочу групу. До її складу увійшли представники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, ветеринарної інспекції, санепідемстанції, статистики, міського молокозаводу, керівники агроформувань, міський, селищні та сільські голови. 26 травня на організаційному засіданні робочої групи було затверджено план роботи. Відповідно до нього найближчим часом заплановані виїзди членів робочої групи до населених пунктів району. Як планується, під час зустрічей із жителями територій ситуація буде вивчатись безпосередньо на місцях. В першу чергу заплановані візити до Варварівської, Михайлівської та Кудряшіської сільських рад.
05 червня 2006,15:31
|
 |
 |
З нагоди професійного свята - Дня журналіста нагороджені кращі представники мас-медіа області.
3 червня в Луганську відбулася зустріч керівників облдержадміністрації та обласної ради з представниками ЗМІ з нагоди професійного свята - Дня журналіста. У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар, заступник голови облради Микола Запорожцев, народний депутат України, голова обласного відділення Партії регіонів Олександр Єфремов, редактори провідних обласних видань та комунальних газет, керівники обласних та регіональних телерадіокомпаній, інформаційних агентств, власні кореспонденти загальноукраїнських видань в Луганській області, провідні журналісти, представники НСЖУ та обласних осередків політичних партій. Микола Запорожцев та Зіновій Гузар вручили кращим представникам інформаційної сфери Луганщини почесні грамоти та почесні знаки Держкомтелерадіо "За заслуги у розвитку інформаційної сфери", медалі "За заслуги перед Луганщиною", почесні знаки "За розвиток регіону", грамоти облдержадміністрації та облради. Під час зустрічі О.Єфремов та заступник голови обласної організації НРУ С.Шакун вручили журналістам обласних та всеукраїнських видань грамоти від своїх партійних організацій.
05 червня 2006,15:18
|
 |
 |
Медіа-простір Луганщини сьогодні
За даними управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, сектор регіональної періодики представляють 472 видання загальним тижневим накладом понад 2 мільйонів примірників. З них 28 мають загальнодержавну сферу розповсюдження, 162 - регіональну і 252 - місцеву. Регулярно виходить 371 видання, або 68 відсотків від загальної кількості зареєстрованих.
В середньому по області на кожну родину фактично припадає 2,4 прим. видань, що випускаються в регіональному інформаційному просторі.
Абсолютна більшість друкованих засобів масової інформації – приватні (засновані і видаються недержавними організаціями і приватними особами). За тематичною спрямованістю домінують - громадсько-політичні та рекламно-інформаційні.
В області діє 37 видань, засновниками яких є органи місцевого самоврядування і місцеві органи виконавчої влади. Їх питома вага - 7,8 відсотка від загальної кількості зареєстрованих видань, 10 відсотків від загальної кількості тих, що реально виходять.
80 відсотків друкованих ЗМІ зареєстровані і видаються як двомовні.
В регіональному телерадіопросторі активно діють 66 суб’єктів, якими утворено 74 теле- і радіомережі. Серед основних тенденцій розвитку – створення продакшн-студій, розбудова ефірного радіомовлення, локальних мереж кабельного телебачення. Активно інтегруються у регіональний теле- і радіопростір загальнонаціональні аудіовізуальні ЗМІ.
Динамічно формується регіональний Інтернет-ресурс («Схіd-іnfo», «Параллель-медиа», «Top.lg.ua», інформаційний портал «ИРТА-факс»).
05 червня 2006,15:09
|
 |
 |
За порушення природоохоронного законодавства до адмінвідповідальності притягнуто 22 посадові особи.
З 29 травня по 4 червня Держуправлінням екології та природних ресурсів в Луганській області проведено 11 перевірок підприємств та організацій щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства. За порушення чинного законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності 22 посадові особи. Постійно здійснюється екологічний контроль 7-ма постами екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та 7-ма постами в зоні діяльності митниць призначення та відправлення.
Постом екологічного контролю в пункті пропуску через державний кордон "Червона Могила" затримано 3 партії вантажу "Ментол" загальною кількістю 1464 тонн, який транспортувався через Україну без відповідного дозволу. Про затримку вантажу повідомлено Держінспекцію та Мінприроди України. З 29 травня по 4 червня Держуправлінням розглянуто 30 матеріалів на видачу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та 15 звітів про інвентаризацію викидів. Двом підприємствам видані дозволи на спецводокористування. Проведено державну екологічну експертизу 5 проектів та радіаційне обстеження одного об’єкту будівництва. Розглянуто 33 матеріали на отримання дозволів на розміщення відходів. Постійно проводиться робота по збору інформації про гідрологічний та гідрохімічний стан річки Сіверський Донець.
05 червня 2006,15:01
|
 |
 |
3 июня – День образования Луганской области
Дорогие земляки!
В этом году мы отмечаем 68-ю годовщину со дня образования Луганской области.
Главным нашим достоянием и гордостью всегда были и будут люди, живущие на этой земле, - трудолюбивый, мудрый и талантливый народ - соль земли луганской.
На Луганщине родились, жили и живут, творили и творят известные писатели, артисты, музыканты, певцы, спортсмены.
Сейчас вместе со всей Украиной наша область проходит нелегкий этап государственного строительства, формирования новых социально-экономических, политико-правовых отношений, реформирования всех сфер жизни.
Терпение и самоотверженный труд, с которыми жители Луганщины преодолевают многочисленные трудности и лишения, заслуживают самого глубокого уважения и искренней благодарности.
Убеждены, что, только объединив наши силы и стремление, мы сможем добиться того, чтобы Луганщина стала по-настоящему цветущим и благополучным краем!
Луганская областная госадминистрация
05 червня 2006,15:00
|
 |
 |
Урочистості з нагоди Дня утворення Луганської області пройшли в обласному центрі.
2 червня в Луганську відбулось покладання квітів до пам’ятнику Т.Шевченку, Пілону Слави та Могили Невідомого солдата з нагоди Дня утворення Луганської області. У заході взяли участь в.о. голови Луганської облдержадміністрації Сергій Тихоновський, заступники голови облдержадміністрації Олександр Меженський та Олег Тітамир, голова облради Валерій Голенко, представники громадськості.
Цього ж дня у колонному залі облради відбувся урочистий прийом керівництвом області видатних людей Луганщини. Під час прийому кращим представникам Луганщини були вручені Почесні знаки "За розвиток регіону", медалі "За заслуги перед Луганщиною", Почесні грамоти ВРУ, облдержадміністрації та обласної ради, іменні годинники від голови облради "За заслуги перед Луганщиною" та почесні знаки "Кращий луганський товаровиробник".
02 червня 2006,14:16
|
 |
 |
Цінова ситуація на основні споживчі товари в області характеризується стабільністю.
Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області повідомляє, що за даними моніторингу цін з 26 травня по 2 червня 2006 року на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках області цінова ситуація на основні споживчі товари характеризується стабільністю.
На підприємствах торгівлі області відбулося зниження цін на яйця курячі майже на 13%, обумовленого зниженням оптово-відпускних цін товаровиробниками області. Зниження цін на яйця курячі на ринках області склало 15,6%.
Протягом тижня продовжувалося зниження цін на молоко. Середній рівень цін на підприємствах торгівлі області знижено на 1,5%, на продовольчих ринках - на 1,8%.
На підприємствах торгівлі області протягом тижня зафіксовано підвищення середнього рівня ціни на крупу гречану на 1,8%. Аналогічна ситуація відбулася у 12 регіонах України. Середній рівень ціни в області на крупу гречану склав 4,02 грн/кг, по Україні – 4,08 грн/кг.
На продовольчих ринках області протягом тижня спостерігалась позитивна цінова ситуація на м’ясо, сало, птицю. Зниження цін на сало склало за тиждень 12,5%, свинину – 2,5%. Проте, область залишається у першій п’ятірці по Україні по дорожнечі яловичини та свинини.
Протягом тижня на ринках області зафіксовано підвищення цін на цукор-пісок, максимальний рівень ціни складає 4,80 грн/кг, середній – 4,46 грн/кг, зріст середнього рівня ціни склав 2,5%.
Ціни на овочі протягом тижня зросли у межах від 4,1% (буряки) до 10,5% (цибуля ріпчаста). Картопля знизилась в ціні на 4,1%.
02 червня 2006,14:15
|
 |
 |
Детский дом семейного типа Федоровых принимал поздравления с Международным днем защиты детей.
2 июня детей детского дома семейного типа Федоровых поздравили с Международным Днем защиты детей представители управления по делам молодежи и спорта областной государственной администрации и Луганской акционерной страховой компании «Оранта-Лугань». В подарок воспитанникам детского дома шефы привезли набор посуды и электрическую швейную машинку.
Семья Федоровых живет в селе Первозвановка Лутугинского района. Детский дом семейного типа открылся еще в 1990 году. За это время Людмила Николаевна и Николай Федорович воспитали и подняли на ноги восемь детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки. Своих детей у Федоровых двое. Старшая Ирина вышла замуж живет и работает в Луганске, Валерий учится в Восточноукраинском национальном университете имени Владимира Даля.
В настоящий момент в семье воспитывается пятеро несовершеннолетних ребят. Все они школьники. Марина самая младшая, ей 11 лет, в семью Федоровых попала три года назад из Лисичанского приюта. Вику и Иру взяли из Киевского приюта в четырех летнем возрасте. Вика инвалид детства – правосторонний церебральный паралич, у нее была задержка речевого развития. Стены детского дома помогли справиться с недугом. Ира пишет стихи на русском и украинском языке, поет популярные эстрадные песни. Сейчас девочкам по 15 лет. Женя попал в семью Федоровых два года назад из Белореченской школы-интерната. У него есть дедушка в Роскошном, который иногда забирает внука в гости, а иногда сам приезжает. За этот эти годы он подтянулся в учебе. Артем закончил пятый класс, он очень способный мальчик. Наташе 24 года окончила гуманитарный институт в Артеке, сейчас вернулась в Луганск. Лене – 23 года, окончила кулинарное училище, работает и живет в Луганске на хлебокомбинате. Женя, Дима и Рома – шахтеры, им по 22 года. Еще одна Наташа – инвалид, болеет эпилепсией. Вышла замуж и живет недалеко от родителей в селе Первозвановка. У нее уже двое детей.
Всего в Луганской области 6 детских домов семейного типа, в которых находится 27 детей. Они находятся в г.Красный Луч, г.Стаханов, Лутугинском, Станично-Луганском, Попаснянском, Краснодонском районах.
02 червня 2006,14:12
|
 |
 |
З настанням весняно-літнього періоду частішають випадки гострих кишкових інфекцій.
З настанням весняно-літнього періоду почастішали випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій. Причинами їх виникнення найчастіше стають недотримання умов приготування і зберігання харчових продуктів та готових страв, порушення правил особистої гігієни працівниками харчоблоків та особами, що залучені до приготування їжі в побуті, відсутність холодильного та технологічного обладнання, а також їх неправильне використання.
Пам'ятка для населення про правила відпочинку та харчування у літній період
З метою застереження громадян від захворювань на гострі кишкові інфекції у літній період Міністерство охорони здоров’я України рекомендує:
1. НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб;
2. НЕ допускати споживання продуктів та напоїв протермінованого зберігання;
3. НЕ вживати харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості;
4. НЕ вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
5. НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води тощо). Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;
6. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води; для миття посуду і рук використовувати тільки профільтровану і проварену воду;
7. При купівлі харчових продуктів та напоїв необхідно обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки відповідно до зазначених на упаковці способу та терміну;
8. При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції;
9. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою; для споживання дітьми - обдати окропом;
10. У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські та ін. вироби, що потребують охолодження при зберіганні);
11. На відпочинку без організованого харчування не готувати багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо), а також продукти про запас. Приготовлені страви бажано споживати відразу, а у випадку їх повторного споживання піддавати повторній термічній обробці. Зберігання страв без холоду не повинно перевищувати 2 годин;
12. При харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) уникати контакту продуктів з ґрунтом та піском;
13. Перед приготуванням та вживанням їжі обов'язково мити руки з милом;
14. Обов'язково мити руки після відвідування туалету;
15. При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити їх з правилами харчування та дотримання особистої гігієни. Необхідно ретельно слідкувати, щоб дитина не споживала незнайомі ягоди та продукти невизначеного походження;
16. Для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими пляжами;
17. У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не займатись самолікуванням! При груповому відпочинку хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від колективу. При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку допомогу.
Пресс-служба МОЗ
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|