08 квітня 2004,15:03
|
|
|
Губернатор відвідав будівництво дитячого реабілітаційного центру.
«Щоб цей центр запрацював по-справжньому, нам треба вдохнути в нього свою душу», - заявив сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Єфремов при відвідуванні будівництва відділення ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів при Обласному центрі професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів, що зводиться в Луганську. Губернатор ознайомився з ходом будівництва об’єкту, який планується увести в дію в третьому кварталі поточного року. Але першу чергу Центру будівельники намітили здати вже у червні.
Обласний дитячий реабілітаційний центр будується на базі приміщення колишнього дитячого садку. На реконструкцію приміщення з обласного бюджету виділено вже 1,1 млн. грн. Суттєву допомогу надали також міністерство соціальної політики України та Всеукраїнський фонд соціального захисту інвалідів, які виділили 1,5 млн. грн. на будівельні роботи та ще 1,5 млн. грн – на обладнання Центру.
Відділення ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів за рік буде надавати реабілітаційну допомогу 150 хворим дітям. Одночасно в ньому зможуть перебувати 48 дітей. При центрі планується побудувати корпус для тимчасового перебування матерів з дітьми-інвалідами. Повний курс реабілітації дитини буде тривати від півроку до семи років.
Головну проблему існування дитячого реабілітаційного центру Олександр Єфремов бачить у недостатній підготовці кваліфікованого персоналу. “Для вирішення цього завдання треба у найкоротші строки перенавчити наших спеціалістів у кращих вузах країни”, - вважає губернатор.
08 квітня 2004,15:01
|
|
|
В області прийнята Програма благоустрою прикордонних сел.
Програма благоустрою та розвитку соціальної сфери прикордонних населених пунктів прийнята в області. Своїм розпорядженням голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов затвердив програму, реалізація якої розрахована до2007 року. Основною метою Програми є досягнення реальних позитивних зрушень у забезпеченні життєдіяльності населення прикордонних міст, сіл і селищ, поліпшення їх благоустрою та відносин з прикордонними населеними пунктами сусідньої Росії, зростання добробуту жителів. Виконання цієї Програми дасть можливість протягом найближчих 2-3 років газифікувати та забезпечити водою прикордонні населені пункти на території області, відновити роботу пунктів побутового обслуговування, магазинів та поліпшити роботу існуючих. Планується також розширити житлове будівництво на селі за регіональною програмою “Власний дім”, відремонтувати та побудувати нові автомобільні дороги, покращити автобусне сполучення, покращити зовнішній вигляд прикордонних сіл. Програма благоустрою прикордонних територій області передбачає відкриття спрощених переходів через кордон для тих, хто постійно проживає у прикордонній смузі. Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів Державного, обласного та місцевих бюджетів. Залучатимуться кошти з інших джерел, не заборонених законодавством.
Зараз у прикордонній смузі розташовано 143 населених пункти Луганщини. Територія області межує з Белгородською, Воронезькою та Ростовською областями Російської Федерації. Протяжність державного кордону з Росією, що проходить по території області, складає 743 км. Згідно з договором між Україною та РФ на території Луганської області відкрито 12 пунктів пропуску через державний кордон.
08 квітня 2004,15:01
|
|
|
Жителі прикордонних сіл повинні відчути, що влада в змозі вирішувати їх нагальні проблеми. – Юрій Махортов.
“Люди, які живуть на прикордонних територіях нашої області повинні відчути, що ми, влада, в змозі вирішувати їх нагальні проблеми”, - заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Махортов сьогодні під час наради з благоустрою прикордонних територій Луганщини. “У найближчі 2-3 роки нам треба кардинально змінити на краще скрутну ситуацію в прикордонних селах”, - відзначив він. На нараді обговорювалися шляхи вирішення задач, поставлених губернатором щодо впорядкування життєдіяльності прикордонних населений пунктів. В нараді взяли участь керівники 12 прикордонних міст та районів області, представники луганського прикордонного загону, луганської митниці, Головного управління сільського господарства та продовольства та інші підрозділи облдержадміністрації.
На нараді Юрій Махортов визначив основні напрямки реалізації обласної Програми благоустрою та розвитку соціальної сфери прикордонних населених пунктів Луганщини. За його словами, найпростіша задача – організувати прибирання території сіл та селищ та очищення їх від спустілих та покинутих садиб. “Покинуті ділянки треба передати новим власникам, які дадуть їм раду”, - зазначив Юрій Махортов. Представникам місцевої влади заступник губернатора доручив привести в порядок, по-перше, адміністративні будівлі, а також сільські школи, лікарні, клуби. Найбільших фінансових витрат потребуватимуть ремонт та будівництво автодоріг, газифікація та налагодження водопостачання. Юрій Махортов заявив, що тут будуть залучатися бюджетні кошти, а на газифікацію – ще й кошти населення. Одним з напрямків роботи з благоустрою прикордонних територій є реконструкція та будівництво сільських магазинів, пунктів побутового обслуговування, розширення інфраструктури аграрного ринку. На базі будівель, що зараз не використовуються, планується організувати роботу обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, створити заготівельні пункти, малі переробні підприємства, що дасть також змогу частково вирішити проблему зайнятості місцевого населення. За словами Юрія Махортова, такі приклади вже є у Білокуракінському і Станично-Луганському районах. Для полегшення спілкування прикордонних жителів з родичами, що проживають по російський бік кордону, буде створено спеціальні пункти спрощеного перетинання кордону. Передбачається також удосконалити шефські стосунки з підрозділами Луганського прикордонного загону.
08 квітня 2004,14:58
|
|
|
Акція “День Довкілля” відбулася в Луганську.
Акція “День довкілля” за участю учнівської та студентської молоді відбулася сьогодні в Луганську. Вона проводилася в рамках Всеукраїнської акції “День довкілля”. В акції взяли участь учні луганських середніх шкіл №11 та 37, слухачі луганської академії внутрішній справ, студенти Луганського національного педуніверситету та Луганського національного аграрного університету, а також вихованці обласного еколого-натуралістичного центру. Сьогодні вони займалися прибиранням територій лісосмуги від Артемівського пенсійного фонду до Луганського плідопитомника та від кварталу імені Гайового до аграрного університету. В будинку природи учасники акції з благоустрою також зустрілися з фахівцями-екологами.
Організували студентський день довкілля державне управління екології та природних ресурсів в Луганській області, обласна рада українського товариства охорони природи та обласний еколого-натуралістичний центр.
08 квітня 2004,14:58
|
|
|
Учні луганського ВПУ сфери побуту беруть участь у виїзному обслуговуванні мешканців сіл області.
Учні луганського Вищого профтехучилища сфери послуг беруть активну участь у виїзному обслуговуванні мешканців сіл області, в яких відсутня стаціонарна мережа служби побуту. За повідомленням управління торгівлі та побутового обслуговування населення облдержадміністрації, у березні випускники училища виїжджали до Олександрівська, де безкоштовно зробили зачіски 40 школярам місцевої школи. Майбутні майстри-перукарі на практиці виявили свої навички, творчо використовували сучасні модні елементи у дитячих зачісках. Водночас, з метою залучити випускників школи до роботи у сфері побутового обслуговування, учні ВПУ сфери послуг організували показ моделей одягу й зачісок, що зроблені їх руками. На олександрівських школярів чекала також цікава концертна програма агітбригади ВПУ.
Побутовими підприємствами області проводяться систематичні виїзди до сіл з метою забезпечити сільське населення соціально-необхідними послугами.
08 квітня 2004,14:57
|
|
|
Визначено переможців обласного конкурсу “Кращий роботодавець року”.
Визначено переможців четвертого обласного конкурсу “Кращий роботодавець року” за 2003 рік. Підприємства-конкурсанти оцінювалися за номінаціями по чисельності працюючих в них робітників. Переможцями серед підприємств, де працюють до 20 осіб, визначено комунальне підприємство “Телерадіокомпанія “Акцент” з Лисичанську, ТОВ “Ровеньківська міська друкарня” та білокуракінське сільськогосподарське ТОВ “Птиця”. В номінації, де змагалися підприємства, штат яких сягає до 100 працівників, перемогли виробничо-комерційна фірма ТОВ “ТАНА” з Сєвєродонецька, лисичанська ТОВ будівельно-монтажна фірма “Зодчий” та луганське ЗАТ “Нива”. Звання “Кращий роботодавець року” серед підприємств-переможців з чисельністю працюючих від 101 до 500 робітників одержало ВАТ “Лисичанський желатиновий завод”. ЗАТ “Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання “Імпульс”, ВАТ “Луганськмлин” та спеціалізоване підприємство “Лисичанськтепломережа” отримали звання переможців в номінації, де були представлені підприємства із чисельністю працюючих від 501 до 1000. Кращими роботодавцями року також стали ЗАТ “Лисичанський склозавод “Пролетарій” та ВАТ “Алчевський коксохімічний завод” серед номінантів, де працюють від 1001 до 5000 робітників. В окремій номінації “Кращий роботодавець року по забезпеченню інвалідів роботою” переможцями визначено підприємства ЗАТ “Луганський м’ясокомбінат”, Кремінське державне лісомисливське господарство, кіровське територіальне медичне об’єднання. За номінацією “Кращий роботодавець року з організації безпечного введення робіт” перемогли ЗАТ “Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання “Імпульс”, ЗАТ “Лисичанський м’ясокомбінат” та Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат. Усі переможці конкурсу були нагороджені почесними грамотами.
07 квітня 2004,15:29
|
|
|
Взаимоотношения власти и бизнеса требуют качественных изменений. – Александр Ефремов.
«Взаимоотношения власти и бизнеса требуют качественных изменений», - заявил сегодня председатель Луганской облгосадминистрации Александр Ефремов в ходе областного совещания по усилению роли малого предпринимательства в развитии экономики области. Губернатор отметил, что необходимо изменить ситуацию, в основу которой заложить солидарную ответственность, как со стороны власти, так и бизнеса. «Власть должна создать благоприятные условия для развития малого бизнеса в области, а бизнесмены, в свою очередь, – увеличить отдачу от своей работы: наращивать объемы поступлений в бюджет, создавать новые рабочие места, увеличивать заработную плату работникам», – считает Александр Ефремов. Он подчеркнул, что необходимо наладить партнерские и прозрачные взаимоотношения между властью и малым бизнесом области. Только тогда, по мнению Александра Ефремова, малый бизнес сможет развиваться интенсивно. «Экономика области будет стабильной и защищенной от экономических потрясений, если доля малого предпринимательства в ней будет не 4-5% как сегодня, а 20-30% как в развитых европейских странах», - отметил губернатор.
В совещании приняли участие представители областных и местных органов власти, контролирующих структур и предприниматели из городов и районов области. Свое видение и пути создания в Луганской области благоприятной среды для развития предпринимательства участникам совещания представил советник по экономическому развития Программы технической помощи «Социальное и экономическое возрождение Донбасса, Украина» DGFID, (Великобритания) Артур Люк.
В ходе совещания рассматривались наиболее актуальные проблемы деятельности малых предприятий Луганщины, среди которых упорядочение проверок контролирующих органов, развитие кредитных союзов, улучшение информирования малых предприятий о возможностях участия в тендерах, торгах и выставках. По результатам совещания Александр Ефремов поручил создать при облгосадминистрации и при каждом ведомстве телефоны доверия для предпринимателей, на Интернет-сайте облгосадминистрации разместить областной реестр банковских и небанковских услуг по кредитованию предпринимателей и областной реестр свободных площадей коммунальной и государственной собственности. В области также предполагается разработать региональные программы по развитию предпринимательства на селе и по развитию инновационной деятельности предприятий малого бизнеса.
Губернатор предложил предпринимателям провести в августе текущего года съезд предпринимателей Луганщины, на котором принять и утвердить «Стратегию развития предпринимательства в Луганской области». При этом Александр Ефремов призвал предпринимателей взять инициативу по проведению съезда в свои руки и пообещал полное содействие областной власти в подготовке и организации.
07 квітня 2004,15:20
|
|
|
Успех рыночных преобразований в значительной мере зависит от степени реализации потенциала малого предпринимательства. – Сергей Косарев.
«Успех рыночных преобразований любого государства в значительной мере зависит от степени реализации потенциала малого предпринимательства, самого динамичного и мобильного сектора экономики», - заявил начальник Главного управления облгосадминистрации Сергей Косарев на областном совещании по развитию малого бизнеса в области. Он отметил, что на Луганщине сегодня действует более 11070 малых предприятий. Рост обновления малых предприятий составил 15,9 %. При этом доля предприятий в оптовой и розничной торговле уменьшилась на 3,3 % за счет изменения юридического статуса в пользу частных предпринимательства, что привело к автоматическому увеличению доли малых предприятий специализирующихся в промышленности до 16,4 %, строительстве – до 8,4 %. Темп роста действующих в области малых предприятий составил 112,5 % при среднем показателе по Украине к 2002 году – 106,7%. Однако количество малых предприятий в области на 10 тыс. населения составляет 45 предприятий при среднеукраинском – 57.
В настоящее время в малом бизнесе занято 181,1 тыс. жителей области. Это 19% всего занятого населения области. В бюджет от их деятельности поступило 185,5 млн. грн., темп роста составил 3 %. Значительно увеличилось количество субъектов предпринимательской деятельности, которые работают на упрощенных системах налогообложения. Их количество достигло 26 тыс., темп роста – 23 %. Уплачено 68 млн. грн. единого налога, в том числе юридическими лицами - 32,4 млн. грн. Сумма поступлений за год увеличилась в 1,4 раза.
“Это свидетельствует о том, что государство сознательно идет на создание условий для быстрого накопления капитала в этом секторе, рассчитывая на его дальнейшее качественное развитие, на формирование класса предпринимателей – среднего класса общества”, - заяви Сергей Косарев. Он отметил, что сумма льгот, которыми воспользовались в прошлом году плательщики налогов в торговле и общественном питании, составила 468,5 млн.грн. и в 7,5 раза превысили льготы в угольной промышленности. Однако, по его мнению, удельный вес продукции предприятий малого бизнеса в общем объеме промышленной продукции пока еще очень мал и составляет 4,3 %.
По словам Сергея Косарева, малый бизнес Луганщины «нашел себя в производстве маргариновых и макаронных изделий, где его удельный вес составляет 71,2% и 63,1% соответственно. Несмотря на жесткие условия конкуренции с крупными предприятиями такими, как «Каравай», «АВК», «Мясопром», «Луганскхолод», «Милам», малые предприятия стабильно наращивают объемы производства мясных и хлебобулочных изделий. Также ими производится почти 60% постельного белья, 31% меховых изделий, 31% корсетных изделий и 15% изделий из трикотажа.
«Дальнейшее увеличение доли малого бизнеса в производстве товаров народного потребления, пищевой, перерабатывающей и легкой промышленности поможет в перспективе сбалансировать диспропорции между отраслями экономики области», - считает начальник Главного управления экономики облгосадминистрации.
07 квітня 2004,15:19
|
|
|
Производственный комплекс по переработке бытовых отходов планируется создать в области.
Производственный комплекс по переработке бытовых отходов планируется создать в Луганской области. С этой целью заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Леонид Рисухин провел сегодня совещание по вопросам создания системы управления обращения с бытовыми отходами с использованием мусороперерабатывающих и сортировочных заводов. В совещании приняли участие руководители жилищно-коммунального хозяйства области, заместитель председателя областного совета Валерий Голенко, прибывший сегодня в область заместитель председателя Госкомитета Украины по вопросам ЖКХ Орест Лотоцкий, а также руководители 8 городов, которые проявили интерес к созданию на своих территориях подобных предприятий. Строительством на своей территории мусороперерабатывающих и мусоросортировочных заводов заинтересовались Луганск, Красный Луч, Свердловск, Стаханов, Алчевск, Северодонецк, Первомайск и Антрацит. Проинвестировать строительство заводов высказали готовность две частные американские компании, представители которых также приняли участие в сегодняшнем совещании.
Сама система переработки твердого бытового мусора предусматривает сортировку, а затем переработку бытовых отходов в виде выпуска товаров народного потребления. Актуальность для Луганщины проблемы утилизации и переработки бытовых отходов неоднократно акцентировалась руководителями области. В настоящее время в регионе полностью отсутствуют мусороперерабатывающие и сортирующие заводы, при том что существует около 100 полигонов твердых бытовых отходов.
07 квітня 2004,15:19
|
|
|
21 підприємство Луганської області взяло участь у виставці вітчизняної продукції “100 кращих товарів України”.
21 підприємство Луганської області взяло участь у виставці вітчизняної продукції “100 кращих товарів України”, яка проходила в місті Києві в березні цього року в рамках програми “Всеукраїнський конкурс якості продукції”. Всі луганські підприємства, які представляли 24 найменування продукції – товари, роботи, послуги, стали фіналістами Конкурсу та їх було нагороджено. Диплом фіналіста отримали підприємства ТОВ “Лукра”, “Прес-експрес” та “Східні ресурси”. Серед лауреатів Конкурсу Дипломи та призи одержали ЗАТ “Луганський м’ясокомбінат”, ДП “Луганський холодокомбінат”, ВАТ “Коровай”, ЗАТ ЛЛГЗ “Луга-Нова”, консорціум “УкрБат” – ЗАТ “Луганські акумулятори” та інші. Сім підприємств Луганської області завоювали почесне звання переможців Конкурсу, отримали медаль і головний приз переможця. Серед них ВАТ “Луганськмлин”, ЗАТ “Нива”, ВАТ “Алчевськкокс”, ЗАТ “Луганський трубний завод”.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|