Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 29 серпня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
19 липня 2005,12:20 Версія для друку

Про індекси цін виробників промислової продукції у I півріччі 2005 року.

За даними Головного управління статистики в Луганській області, з початку року індекс цін виробників промпродукції склав 108,6%, у добувній промисловості – 122,3%, обробній промисловості – 105,7%, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води – 103,3%.
Подорожчання у добувній промисловості обумовлено зростанням вартості видобування вугілля для коксування - на 50,8% та енергетичного вугілля – на 6,3%.
В обробній промисловості найбільше подорожчання відбулось у металургії та обробленні металу - на 14,9%. На 7,4% зросли оптові ціни у машинобудуванні, на 6,8% – у виробництві інших неметалевих мінеральних виробів (будматеріалів, скловиробів), на 4,5% – у харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів.
Індекс цін виробників промислової продукції у червні 2005 року становив 99,2%.
Найбільше зниження цін - на 2,8% - зафіксовано у добувній промисловості за рахунок зменшення вартості видобування енергетичних матеріалів при значному зростанні цін - на 10,9% - у видобуванні неенергетичних матеріалів. На 0,3% знижено ціни в обробній промисловості. На 0,9% подешевшала продукція виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення, на 0,4% - металургії та оброблення металу.
Разом з цим відбулось подорожчання - на 3,3% у виробництві інших неметалевих мінеральних виробів, на 1% - харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів, на 0,4% - целюлозно-паперовій, поліграфічній промисловості; видавничій справі, на 0,2% - хімічній та нафтохімічній промисловості і машинобудуванні.
У виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води ціни виробників залишились на рівні попереднього місяця.

19 липня 2005,11:55 Версія для друку

В Слов’яносербському районі

15-17 липня відбулися обласні змагання серед спортивних родин "Тато, мамо і я - спортивна сім’я" з нагоди Міжнародного року спорту і фізичного виховання. У змагання взяли участь команди з міст Ровеньки, Первомайськ, Красний Луч, Біловодського, Білокуракинського Перевальського та Слов’яносербського районів. До програми змагань увійшли комплексна, легкоатлетична, туристична естафети, змагання на воді, на човнах, конкурси художньої самодіяльності. За підсумками 3-х днів сімейних стартів переможцями в загальнокомандному заліку стали родини з Ровеньків та Біловодського району. Усі переможці були нагороджені грамотами управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації та призами від спонсорів.

19 липня 2005,10:06 Версія для друку

В лікарнях, жіночих консультаціях, пологових будинках Луганська проведені організаційні кадрові зміни.

«В галузі охорони здоров’я області велика кількість невирішених питань, - про це заявив заступник голови луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар. – Всі існуючі проблеми, нажаль, матеріалізуються в цифри материнської та малюкової смертності». Якщо подивиться статистичні дані, то лише за перше півріччя 2005 року в області показники материнської смертності сягнули 24,4 проміле, при середньодержавних – 12–10 проміле. За показниками дитячої смертності Луганська область займає 4 місце в Україні. В нашому регіоні – 14-16 проміле при середньодержавній статистиці – 10–11. «Це говорить про те, що галузь сьогодні потребує серйозних кадрових та організаційних змін, – наголосив заступник губернатора. – Тому я хочу, щоб цей процес відбувався відкрито й прозоро, більш того, всі проблеми в регіоні повинні бути розглянуті з залученням громадськості».
Приводом такої жорсткої розмови стала колегія, яку провели Зіновій Гузар та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Комаревцева. Під час засідання було проаналізовано приклад материнської смертності. 24 липня під час пологів померлі молода жінка та дитина, друга дитина знаходиться в реанімації. Розібравши ситуацію, з’ясувалося, що жінка була з нормальної, соціально адаптованої родини, яка 11 разів відвідала жіночу консультацію одної з міських лікарень. «У другій половині вагітності у жінки виявилися ускладнення, які не було діагностовано спеціалістами, – зазначила Ірина Комаревцева. – Більш того, була припущена велика кількість жорстких помилок зі сторони лікарів на всіх стадіях вагітності, починаючи з початку поставлення жінки на облік й завершуючи до часу самих пологів». Внаслідок цього були негайно зроблені висновки: вислухали думки міського й обласного акушерів-гінекологів, всіх служб, які брали участь в даному випадку, кінцевим етапом стали організаційні кадрові зміни. Звільнена з посади обласний акушер-гінеколог, за власним бажанням написала заяву головний лікар пологового будинку, звільнені лікар-гінеколог, яка спостерігала за вагітною, завідуюча жіночою консультацією, всі лікарі швидкої допомоги направлені на переатестацію з визначенням їхньої кваліфікації. Крім цього, вже з серпня цього року розпочнеться перевірки ревізійної комісії по всім акушерсько-гінекологічним центрам області. Звіт про роботу повинен бути підготовлений до 1 вересня 2005 року.

19 липня 2005,10:04 Версія для друку

На Луганщині буде створено сучасний діагностичний центр по діагностиці патології вагітних.

В Луганській області буде створено сучасний діагностичний центр по діагностиці патології вагітних. До цього висновку прийшли керівництво облдержадміністрації на чолі з Олексієм Даніловим. Цю проблему потрібно вирішувати вже сьогодні, бо завтра буде пізно.
Луганщина – єдиний регіон, де крім комерційних діагностичних центрів не має обласного. Для його відкриття потрібно від 1,5 млн. грн. до 5 млн. грн. Ідея була підтримана всіма структурами області. Більш того, вже є домовленість з головою Луганської обласної ради про фінансування. Начальником управління охорони здоров’я ЛОДА написаний запит до облради, в якому запропоновано розглянути фінансування за підсумками 9 місяців поточного року та 2006 роком. Діагностичний центр планується відкрити на базі обласної станції переливання крові.

19 липня 2005,09:57 Версія для друку

Управління охорони здоров’я ЛОДА потребує серйозних структурних змін.

«Управління охорони здоров’я потребує серйозних структурних змін, – про це заявила на брифінгу начальник управління, доктор медичних наук, професор Ірина Комаревцева. – Нинішня структура управління не переглядалася протягом 30 років, а за цей час вся медична галузь набула нових змін». За словами начальника для того, щоб заповнити всі інші й змінити внутрішню реструктуризацію, управлінню потрібні молоді професійні кадри. Більш того, досі в структурі не має фахівців з галузі сімейної медицини, спеціаліста, який буде проводити експертизи, бо сьогодні практично 80% пацієнтів не задоволені саме даними експертизи. «Також нам потрібен спеціаліст, який буде здійснювати комунікативні відносини, юрист та економіст», – підкреслила Ірина Комаревцева. На цей час в управлінні працюють педіатр, хірург, терапевт, гінеколог.

19 липня 2005,09:52 Версія для друку

Бойки, Бойченко, Бойкевич... Відгукніться!..

Чи знаєте ви, що в Україні є асоціація громадян з прізвищем „Бойко”? Якщо ні, то саме в цей час йде збір та аналіз інформації стосовно цієї теми. За словами начальника управління культури та мистецтв Луганської облдержадміністрації Ганни Овчаренко, мета діяльності асоціації – розширити знання про походження прізвища „Бойко", і похідних від нього - „Бойчук”, „Бойченко”, „Бойкевич”...
Пов’язано це з походженням прямого кореня української етнографічної групи бойків, яка має своєрідні етнокультурні риси, і проживає спільно з гуцулами та лемками у середній частині Українських Карпат.
Асоціація громадян з прізвищем „Бойко" – це культурологічна громадська організація, що ставить за мету залучити до своє діяльності найбільшу кількість громадян з цим прізвищем в Україні та за її межами.
На Львівщині, зокрема, в Турківському районі, де діє товариство „Бойківщина”, неодноразово проводилися заходи, в яких брали участь десятки тисяч людей з України та діаспори. На початку серпня цього року в м. Турка відбудеться Перший Світовий Конгрес Бойків.
Всі, хто носить прізвище „Бойко" і похідні від нього, цікавиться історією бойків і хоче стати членом Асоціації громадян з прізвищем „Бойко” може звернутися за відповідною інформацією до відділів культури в усіх містах і районах області.

19 липня 2005,09:48 Версія для друку

В Попаснянському районі

за І півріччя 2005 року темпи росту обсягів промислового виробництва, склали 73,1 млн. грн., що 27,3% більше аналогічного періоду 2004 року. Станом на 1 червня знижено заборгованість по заробітній платі по економічно-активним підприємствам на 3,9 тис. грн.
За підсумками роботи підприємств району за 5 місяців 2005 року отримано позитивний фінансовий результат. Прибуток склав 3,3 млн. грн., тоді як по результатам аналогічного періоду минулого року було отримано збитки у сумі 0,043 млн. грн. Спостерігається збільшення обсягів роздрібного товарообігу на 22,7%, платних послуг – на 6,3%. За підсумками 5 місяців поточного року середня заробітна плата доведена до 752 грн., що на 15,7% більше рівня минулого року.

19 липня 2005,09:45 Версія для друку

В Лутугинському районі

за шість місяців поточного року забезпечено надходження в Державний бюджет податків і зборів у сумі 2913,5 тис. грн., що на 1250 тис. грн. перевищує рівень минулого року в місцевий бюджет мобілізовано 4191,1 тис. грн., що на 1035,5 тис. грн. перевищує доведену планово - нормативну базу. Основними надходженнями в Держбюджет і місцеві бюджети є ПДВ, податок на прибуток, податок з доходів фізичних осіб. У 2005р. забезпечено надходження ПДВ у сумі 1406,7 тис. грн., що на 461,5 тис. грн. більше рівня минулого року, податку на прибуток в сумі 588,1 тис. грн., податку з прибутків громадян – 2771,3 тис. грн. Практично 70% надходжень в місцевий бюджет складає податок з прибутків фізичних осіб.

18 липня 2005,17:12 Версія для друку

Луганщина займає 5 місце в Україні за рівнем середньомісячної зарплати.

Луганщина займає 5 місце в Україні за рівнем середньомісячної зарплати, яка становить 717 грн. Випереджають наш регіон лише Київ, Донецька, дніпропетровська та Запорізькі області. Про це повідомила журналістам на брифінгу заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Валентина Козубова. Найвищу зарплату в області отримують авіаперевізники – більше 1 тис. 600 грн., металурги – 1тис. 65 грн., деревообробники. Найменша оплата праці зафіксована у сільському господарстві. Готельному бізнесі, лісогосподарстві, а також в охороні здоров’я та наданні соціальних послуг – понад 450 грн.
Розповідаючи про соціальні гарантії для трудящих, Валентина Козубова зазначила, що протягом 2005 року було підвищено рівень мінімальної зарплати з 262 грн у січні до 310 грн. – з 1 липня, а у серпні планується довести її рівень до 332 грн. Це впливатиме на оплату праці за тарифною сіткою. За словами заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, однією з обов’язкових соціальних гарантій для усіх трудящих є індексація заробітної плати в залежності від динаміки зростання інфляції у державі, а також індексація тих сум, які є затриманою чи несплаченою своєчасно заробітною платою. На Луганщині на деяких підприємствах є заборгованості ще з 1998 року, на які обов’язково повинні бути нараховані компенсаційні відсотки.
За словами Валентини Козубової, органи соціального захисту разом з іншими відповідними організаціями постійно перевіряють підприємства щодо виконання зазначених чинним законодавством соціальних гарантій трудящим цих підприємств. Із перевірених 758 підприємств різних форм власності майже у всіх знайдено певні порушення, а в 51-му – порушення щодо встановлення нових рівнів мінімальної зарплати. Проблемною до цього часу залишається також введення мінімальної тарифної ставки на вугільних підприємствах. За словами Валентини Козубової, щоб шахтарі змогли перейти до рівня мінімальної зарплати у 310 грн., необхідно збільшити місячний фонд оплати труда у вугільній галузі області до 220 млн. грн.
„Або держава збільшить дотування галузі, або серйозно візьметься за її реанімування”, - вважає перший заступник голови Федерації профспілок Луганської області Михайло Гайдуков. Сьогодні ж, за його словами, навіть самі успішні гірничі підприємства не в змозі перейти на новий мінімум з оплати праці. Як вважає Михайло Гайдуков, необхідно, щоб найвисока зарплата була у провідних галузях економіки області – вугільній галузі та машинобудуванні. Поки що ж за 5 місяців поточного року на Луганщині заборгованість із заробітної плати виросла більш ніж на 30 млн. грн., в основному за рахунок вугільників.

18 липня 2005,17:10 Версія для друку

Головною причиною невиконання соціальних гарантій трудящих є відсутність трудових договорів. – Костянтин Нестеренко.

Головною причиною невиконання соціальних гарантій трудящих на більшості підприємств Луганської області є відсутність договорів, що регламентують стосунки між роботодавцем та працівниками. Так вважає начальник територіальної Державної інспекції праці в Луганській області, головний держінспектор праці Костянтин Нестеренко. За його словами, на всіх перевірених держінспекцією праці 980 підприємствах знайдено порушення законодавства про працю. Половина виявлених порушень стосується невиплат своєчасно заробітної плати. Останнім часом збільшилися скарги трудящих на несплату лікарських листів, відпусток. За словами Костянтина Нестеренко, таку ситуацію можна виправити тільки якщо вимагати від власника підприємства заключити з трудовим колективом колективний договір. Він також зазначив, що в Держінспекції праці постійно працює гаряча телефонна лінія. За номером 57-42-35 кожен з трудящих може повідомити про порушення соціальних гарантій на своєму підприємстві або отримати консультацію щодо свої прав на них.
Як повідомив Костянтина Нестеренко, за результатами роботи обласної Держінспекції з початку 2005 року на порушників трудового законодавства накладено більше 36 тис грн. штрафів. Більше 260 матеріалів перевірок надано до прокуратури щодо притягнення керівників до адміністративної та кримінальної відповідальності. По 55 матеріалам порушені кримінальні справи.


Сторінки:
100101102103104105106107108109110111112113114

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера