26 травня 2006,11:03
|
 |
 |
Традиційний медіа-вернісаж до професійних свят працівників поліграфічної галузі та журналістів відбувся в Луганську.
25 травня в рамках V міжнародної виставки «Східна Брама України» відбувся медіа-вернісаж до професійних свят Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження та Дня журналіста України.
Організатори медіа-вернісажу - управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, обласна організація Національної спілки журналістів України, регіональний фонд «Інформаційні ініціативи» за сприяння Луганської регіональної торгово-промислової палати і при підтримці Луганської філії ПриватБанку.
Свою продукцію та послуги на виставці представили більше 30 поліграфічних підприємств, засобів масової інформації, рекламних агентств.
Відбулися презентації громадсько-політичного видання «Реальная газета «Ижица», видань ТОВ «Восточноукраинская Медиа-группа», ділового журналу «Бизнес-компаньон» та жіночого журналу «Марина».
Видавництво ЛНПУ ім. Т. Шевченка «Альма-матер» представило новий проект - «Луганський національний педагогічний університет імені Тераса Шевченка. Історія. Сьогодення. Перспективи». Ця робота отримала диплом виставки «За високий поліграфічний і художній рівень видавничого проекту».
Дипломами за кращу організацію експозицій на медіа-вернісажі та досягнення в інформаційній сфері і медіа-бізнесі була відзначена низка періодичних видань та рекламних агентств.
26 травня 2006,10:35
|
 |
 |
Визначені переможці першого обласного конкурсу «Поліграфіст-2006».
Підведені підсумки першого обласного конкурсу „Поліграфіст-2006”. 25 травня на медіа-вернісажі відбулося нагородження переможців. Цей конкурс засновано управлінням у справах преси та інформації облдержадміністрації та Луганським регіональним фондом «Інформаційні ініціативи» у рамках 4-го книжкового форуму Луганщини «Книга. Інформація. Суспільство».
Серед журі - президент Луганського регіонального фонду «Інформаційні ініціативи» М.Г. Герасимов, голова Луганського професійно-творчої спілки членів міжнародної федерації художників ЮНЕСКО К.М.Шевердин, завідуючий кафедрою журналістики та видавничої справи СНУ ім. Даля Ю.П. Фесенко.
Дипломами були відзначені «Поліграфічний центр «Максим» в номінації «Кращий виробник друкованої продукції області», Луганська обласна типографія в номінації – «За виробництво якісної поліграфічної продукції та широкий асортимент», ТОВ «Прес-експрес» - «За ефективне впровадження новітніх технологій в поліграфічній галузі», дизайн студія «Stand-UP» - «Кращий виробник продукції спеціальними видами друку».
Спеціальний диплом «За розвиток міжнародних зв’язків у видавничій діяльності» отримало поліграфічне підприємство «Буклайн».
26 травня 2006,10:19
|
 |
 |
В містах та районах області: Кремінський район
Обсяг реалізованих послуг за січень-квітень поточного року склав 3 млн. 394,6 тис. грн., з основного виду діяльності 2 млн. 699,9 тис грн. Збільшення росту послуг за 4 місяці 2006 року до відповідного періоду 2005 року становить 153,8%. Обсяг товарообігу без врахування фізичних осіб за 1 квартал 2006р. склав 3444,6 тис. грн., обсяг торгової мережі - 3362,1 тис. грн., ресторанного господарства - 82,5 тис. грн. Для порівняння, товарообіг в розрахунку на 1 особу складає за І квартал 2004 року - 66,5 грн., за І квартал 2005 року – 68,6 грн., за відповідний період поточного року – 73,3 грн. Зараз згідно з повноваженнями органів виконавчої влади проводиться моніторинг цін на основні види продовольчих товарів масового попиту в підприємствах торгівлі та на продовольчих ринках, а також на основні види нафтопродуктів.
Ситуація на споживчому ринку району характеризується суттєвим зростанням цін на деякі продовольчі товари (цукор, овочі, м’ясопродукти) та на нафтопродукти. Індекс споживчих цін за І квартал 2006 року до І кварталу 2005 року на м’ясопродукти склав 120,1%, цукор - 138,9%.
26 травня 2006,10:16
|
 |
 |
27 травня - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження.
Шановні видавці, поліграфісти, працівники книжкової торгівлі Луганської області!
Щиро вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження.
Піднімаючи ці галузі на якісно новий рівень, ви сприяєте збереженню і піднесенню інтелектуального надбання держави, інформаційному і культурному обміну.
Друковане слово, книга, видавнича справа є одним з визначальних факторів формування громадянського суспільства, відродження духовності, збагачення культурних традицій нашого регіону і країни.
Нехай високий професіоналізм і творча енергія будуть запорукою зміцнення й подальшого розвитку вашої справи.
Луганська облдержадміністрація
26 травня 2006,10:14
|
 |
 |
В містах та районах області: Лисичанськ
Відбулося засідання Координаційного комітету з підготовки і проведення літнього оздоровлення дітей та підлітків. У засіданні взяли участь міський голова Л.Крисанов, секретар міськради К.Гатілов, а також керівники та голови профспілкових комітетів підприємств, установ і організацій міста усіх форм власності. У своєму виступі К.Гатілов зазначив, що влітку цього року планується оздоровити біля 6,5 тис. дітей. У Лисичанську будуть функціонувати 2 позаміських оздоровчих табори – "Схід" Лисичанського склозаводу "Пролетарій" та "Привілля" об’єднання "Лисичанськвугілля", на базі яких підприємства планують оздоровити 1,4 тис. дітей своїх працівників. Протягом літніх місяців будуть оздоровлені всі діти пільгових категорій, для чого в міському бюджеті передбачені необхідні кошти на придбання путівок до дитячого оздоровчого комплексу "Южний" (АР Крим), відкриття пришкільних таборів та табору зі спортивним напрямком "Рекорд" на базі міської дитячо-юнацької спортивної школи. У ході засідання міський голова Л.Крисанов звернувся до керівників та лідерів профспілок усіх підприємств міста, які не мають своєї оздоровчої бази, активізувати роботу в цьому напрямку та забезпечити найбільший відсоток охоплення дітей своїх працівників літнім відпочинком та оздоровленням. Під час Л.Крисанов вручив Грамоту обласного Координаційного комітету з питань оздоровлення дітей та підлітків голові правління ЗАТ "Лисичанський склозавод "Пролетарій" Н.Осиченко та Лист подяки директору літнього оздоровчого табору "Схід" М.Казакову за особистий внесок в організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей.
25 травня 2006,19:45
|
 |
 |
Протидія контрабандній діяльності є основним напрямком роботи Луганського прикордонного загону.
„Характеризуючи, слід відмітити, що основним чинником, який впливає на розвиток обстановки на державному кордоні є контрабандна діяльність”, – заявив начальник Луганського прикордонного загону Артур Король на нараді облдержадміністрації стосовно інженерно-технічного обладнання державного кордону України в межах Луганської області. За словами командира прикордонників, негативними факторами, що впливають на стан протиправної діяльності на державному кордоні, є розташування Луганської області на основних маршрутах руху незаконних мігрантів з Кавказького регіону та Середньої Азії, розташування населених пунктів прикордоння України та РФ в безпосередній боязкості від державного кордону, наявність в прикордонній смузі, контрольованих прикордонних районах незаконних сховищ, облаштованих для зберігання контрабанди, значна різниця в цінах на пальне, продукти харчування, товари господарчої діяльності на територіях РФ та України та низький рівень життя в наслідок безробіття серед населення прикордонних районів. Він також вказав на організований характер протиправної діяльності та тісні зв’язки між кримінальними угрупуваннями України та Російської Федерації з питань організації незаконного переміщення через державний кордон вантажів та осіб. Але ця складова значно похитнулася внаслідок активних дій та заходів з боку правоохоронних органів. На теперішній час в оперативній розробці перебуває 2 (2005 – 2) угрупування в рамках 2 (2005 – 2) оперативно – розшукових справ, в перевірці знаходяться 27 (2005 рік – 24) інформацій та сигналів з забарвленням – контрабанда та незаконна міграція. Крім того, на законодавчому рівні досі не розпочато демаркацію державного кордону. Існує також недосконалість законодавчої бази щодо притягнення до відповідальності осіб причетних до контрабандної діяльності.
За словами Артура Короля, нерозвиненість інженерних перешкод на державному кордоні давала можливість правопорушникам незаконно перетинати кордон на великовантажних автомобілях з великою швидкістю, що неодноразово створювало загрозу життю співробітників правоохоронних органів та місцевого населення. Протягом 2005-2006 років, прикордонниками у 14 випадках застосовувалась зброя, з метою пошкодження транспортних засобів та затримання порушників кордону, якими скоєно 5 дорожньо-транспортних пригод в т.ч. з тяжкими наслідками.
В період 2005 –2006 рр., спільно з правоохоронцями Луганської області (СБУ, МВС, ДПА), припинено незаконне переміщення товарів через державний кордон на загальну суму понад 43 млн. грн., затримано 48 одиниць зброї, 3 тис. 533 шт. боєприпасів. Прикордонними нарядами затримано та не пропущено в Україну 934 незаконних мігранта, з них за 5 місяців 2006 року – 173 незаконних мігранта.
З метою руйнування підґрунтя контрабандистів (баз накопичення) в прикордонній смузі блоковані 38 баз, вилучено паливно-мастильних матеріалів на базах складування, та при затримані під час незаконного перетинання державного кордону, у 119 випадках, на загальну суму більш ніж 3,5 млн. грн.. Після проведення відповідних заходів деякі бази призупинили свою діяльність в прикордонній смузі.
Усі заходи щодо інженерно-техничного облаштування державного кордону Держприкордонслужба України здійснює відповідно до Законів «Про державний кордон України» та «Про Державну прикордонну службу України». При цьому головною метою є створення належних умов для перетинання державного рубежу. Лінія кордону проходить по адміністративно-територіальному поділу між Україною та Російською Федерацією та позначена з української сторони інформаційними знаками «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено». В контрольованих прикордонних районах встановлено 823 інформаційних знаки для інформування громадян, щодо проходження державного кордону та формування доказової бази під час затримання порушників державного кордону. Спільно з іншими контролюючими органами, місцевими органами виконавчої влади запроваджено процедуру спрощення пропуску осіб та транспортних засобів, робиться усе можливе, щоб люди не відчували дискомфорту під час перетинання кордону. 21 квітня 2006 року в Москві підписанно Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання україно-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації, за якою передбачається створення понад 140 місцевих пунктів пропуску.
Одночасно інженерне облаштування кордону, в першу чергу на недемаркованих ділянках, передбачає встановлення інформаційних покажчиків щодо проходження лінії державного кордону, позначення на місцевості меж прикордонних контрольованих районів та прикордонної смуги; здійснення комплексного контролю за дотриманням режиму державного кордону шляхом розробки контрольно-слідової смуги; знищення об’їзних доріг, які не ввійшли в державний реєстр; створення інженерних перешкод на потенційно небезпечних напрямках руху порушників кордону. У 2005 році на ділянці Луганського прикордонного загону знищено 280 об`їздних доріг, обладнано 24 вертолітні майданчики, 49 прихованих спостережних пунктів інженерних загороджень з пакетів МПП (малопомітних загороджень), всього встановлено 534 інформаційно-попереджувальних знаків. В’їзд в прикордонну смугу та контрольований прикордонний район на ділянці прикордонного загону позначено інформаційними дорожніми знаками «Прикордонна смуга» (41 одн.) та «Контрольований прикордонний район» (19 одн.). Виготовлено та встановлено за допомогою обласного управління державних доріг 3 біг-борди на основних автошляхах з інформацією щодо порядку перетину державного кордону, вимог прикордонного режиму та розташування найближчих пунктів пропуску через державний кордон. Окремі ділянки місцевості обладнані ровами, для запобігання спроб їх об’їзду. Особлива увага в цьому напрямку приділялась на Краснодонському та Свердловському напрямках.
Підрозділи прикордонної служби РФ, проводять аналогічні заходи щодо інженерного облаштування ділянок кордону. Ними виведено з ладу ряд шляхів, що використовувались для протиправної діяльності .
Начальник прикордонного загону відзначив, що на даний час не вирішено питання надання землі вздовж державного кордону для його інженерного облаштування. Тому виникла ситуація щодо законності проведення робіт.
Разом з тим проведення заходів по інженерному облаштуванню державного кордону погоджувалось з МОВ, де з розумінням віднеслись до вирішення даного питання та надають допомогу при виникненні труднощів під час проведення робіт. На даний час, за певним виключенням, дали згоду на проведення відповідних заходів фермерські господарства, які займаються сільськогосподарської діяльністю, позитивно розглянуто питання щодо проведення робіт біля заповідної зони, тому вирішення питання землевідведення, це справа часу. „Ми розраховуємо на ділянку шириною 21м вздовж лінії державного кордону. Всього потрібно 1634 га що включають рів, КСС, рокадну дорогу та демаркаційну лінію”, - заявив Артур Король.
Він також запропонував вийти з клопотанням перед обласною радою, міськрайрадами щодо внесення змін в місцеві бюджети по виділенню коштів на фінансування обласної програми боротьби з контрабандою та облаштування пунктів спрощеного пропуску громадян через державний кордон України згідно до типових проектів .
Луганський прикордонний загін Східного регіонального управління Державної ПС України у складі: 4 прикордонних комендатур, 18 лінійних, 4 мобільних прикордонних застав, 7 відділень прикордонного контролю та 1 контрольного посту (які здійснюють прикордонний контроль в 15 пунктах пропуску), охороняє ділянку державного кордону з Російською Федерацією протяжністю 746 км, з них річкової - 156 кілометрів.
Державний кордон встановлено Договором між Україною і Російською Федерацією „Про Українсько – Російський державний кордон” у 2003 році, ратифікованого 28 квітня 2004 року обома державами. При цьому делімітація державного кордону проведена, а демаркація державного кордону не розпочата.
25 травня 2006,19:35
|
 |
 |
Відбулась IV звітно-виборча конференція Луганської обласної ради жінок.
25 травня в Луганську відбулась IV звітно-виборча конференція громадської організації "Луганська обласна рада жінок", в якій взяли участь 150 делегатів з усіх міст та районів області, представники облради та низки громадських організацій. Учасники конференції заслухали та обговорили доклад голови ГО "Луганська обласна рада жінок" Лідії Калинської, обрали кількісний склад облради жінок, голову, заступника та відповідального секретаря. Головою ГО "Луганська обласна рада жінок" повторно обрано Лідію Калинську. Виступаючи на конференції, вона зазначила, що у державі проблемними залишаються питання зайнятості жінок в економіці, їх соціальний захист, затребуваність у політиці. Жіночі ради взяли активну участь у виборній кампанії, але за підсумками останніх виборів до місцевих рад Луганщини обрано на 13% жінок менше, ніж під час попередніх виборів. "Пропорційна система виборів не сприяла більшому обранню жінок та включенню їх до списків політичних партій", - зазначила Лідія Калинська.
25 травня 2006,19:19
|
 |
 |
Питання передачі прикордонних земельних ділянок Луганському прикордонному загону обговорювалися сьогодні в облдержадміністрації.
Заходи боротьби з контрабандою та проблеми, пов’язані з передачею прикордонникам земельних ділянок на прикордонних територіях, обговорили сьогодні учасники розширеного засідання міжвідомчого координаційного центру щодо забезпечення правопорядку на державному кордоні. Міжвідомчий координаційний центр створено за розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації у 2005 році. В сьогоднішньому засіданні взяли участь перший заступник, в.о. голови облдержадміністрації Олександр Кобітєв, заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар, заступник голови облради Микола Запорожцев, начальник луганського прикордонного загону Артур Король, начальник управління земельних ресурсів облдержадміністрації Петро Мілєхін, а також голови місцевих органів влади прикордонних регіонів області, представники прикордонних застав, землевпорядники.
За словами Олександра Кобітєва, в усіх своїх діях прикордонники мають надавати приклад дотримання законного порядку. Між тим зараз, керуючись необхідністю протистояти контрабандистам, прикордонники облаштовують прикордонну смугу інженерними спорудами, не маючи необхідного дозволу на користування прикордонними земельними ділянками. За словами Артура Короля, їм необхідна смуга землі шириною 21м протяжністю 1634 га. Для цього ця земля повинна бути передана у користування луганському прикордонному загону від нинішніх володарів. Але ситуація ускладнюється тим, що це не тільки державна земля, а й приватизована чи взята в оренду. Тому автоматично передати її прикордонникам неможливо. Крім того, центральна влада досі не прописала законодавчо механізми врегулювання питань щодо такої передачі. Зараз землевпорядники нарахували 767 землекористувачів та власників ділянок, які заплановані для передачі прикордонникам.
Як засвідчив Петро Мілєхін, до кінця поточного року земельні служби зможуть забезпечити повноцінну передачу необхідних ділянок під облаштування державного кордону, але для цього прикордонники повинні надати всю необхідну документацію з обґрунтуванням своїх потреб щодо виділення кожної окремої ділянки землі.
Для врегулювання ситуації координаційна рада вирішила створити постійно діючу комісію на чолі із заступником голови облдержадміністрації Зіновієм Гузаром для вирішення питання щодо правового оформлення відведення Луганському прикордонному загону землі в межах прикордонної смуги для інженерного облаштування та утримання інженерно-технічних споруд. Комісії доручено розробити конкретний план заходів щодо розміщення прикордонної смуги та об’єктів, необхідних для функціонування державного кордону України в межах області. Вирішено також рекомендувати Луганському прикордонному загону поки тимчасово призупинити роботи з облаштування інженерних споруд на ділянці державного кордону до розв’язання питання відведення землі у прикордонній смузі відповідно до вимог чинного законодавства України. Водночас прикордонникам доручено активізувати роботу щодо оформлення документів на відведення землі в межах прикордонної смуги. Олександр Кобітєв доручив комісії при вирішенні земельного питання строго додержуватися інтересів людей, що є власниками цих земельних ділянок та домовлятися щодо умов та компенсацій індивідуально з кожним з них.
25 травня 2006,15:11
|
 |
 |
Предупрежден обсчет потребителей жилищно-коммунальных услуг на сумму 138,28 тыс. грн.
За 4 месяца текущего года Госинспекцией по контролю за ценами в Луганской области проведены проверки по вопросам соблюдения ценового законодательства в 54 субъектах, осуществляющих хозяйственную деятельность по регулируемым ценам и тарифам в сфере жилищно-коммунального хозяйства.
Кроме того, проведено 230 исследований ценовой ситуации с целью осуществления контрольно-наблюдательных функций за недопущением применения монопольных цен на предприятиях, признанных монопольными образованиями на региональном рынке услуг.
Нарушения порядка применения регулируемых цен и тарифов на услуги установлены в 39 предприятиях или 72,2% к количеству проверенных. Сумма примененных экономических санкций составила 35,4 тыс. грн., в том числе штрафы - 23,6 тыс. грн.
По результатам проверок к административной ответственности привлечено 8 должностных лиц на сумму штрафа 0,7 тыс. грн.
В соответствии с требованиями законодательства Госинспекцией проводились мероприятия, направленные на устранение нарушений ценообразования. По результатам проверок направлено 31 предложение для реагирования: руководству и управлениям облгосадминистрации: финансовому, труда и социальной защиты населения; руководителям районных и городских советов. По 28 материалам Госинспекции органами исполнительной власти уменьшено финансирование из бюджетов разных уровней на компенсацию субсидий и дотаций, выделенных предприятиям и организациям, предоставляющим услуги, на сумму 130,89 тыс. грн.
Основными видами установленных нарушений являются: завышение платы при формировании и применении цен и тарифов.
Анализ итогов производственно-финансовой деятельности жилищно-коммунальных предприятий области показал, что действующие тарифы не обеспечили возмещение стоимости услуг. Однако, по причине некачественного предоставления услуг потребителям начисляемая плата подлежит в соответствии с законодательством снижению. По этой причине Госинспекцией предложено предприятиям проведение перерасчетов с потребителями за период с начала 2006 года на сумму 53 тыс. грн. Предупрежден обсчет потребителей на сумму 138,28 тыс. грн.
25 травня 2006,14:46
|
 |
 |
Інноваційна активність промислових підприємств Луганської області в І кварталі 2006 року.
За даними Головного управління статистики у Луганській області, інноваційною діяльністю у промисловості у січні–березні 2006 року займалося 35 підприємств, або 5,9% їхньої загальної кількості. Майже 90% з них реалізовували інноваційну продукцію, обсяг якої становив 387 млн.грн, що складало 4,5% від загального обсягу реалізованої промислової продукції (у січні–березні 2005 року – 2,4 %).
Загальний обсяг витрат на технологічні інновації за січень–березень 2006 року склав 12,2 млн.грн. На підприємства хімічної і нафтохімічної промисловості припадає 55,6% загального обсягу інноваційних витрат, металургії та оброблення металу – 23,8%, машинобудування – 10,8% і лише 1,0–4,8% на підприємства – з виробництва інших неметалевих мінеральних виробів, харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів, легкої промисловості.
Сприйнятливість до інновацій варіювала за видами економічної діяльності. Так, у виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення інноваційні роботи виконувало кожне третє підприємство галузі, у целюлозно-паперовій, поліграфічній промисловості, видавничій справі – 15,4%, у виробництві інших неметалевих мінеральних виробів – 13,6%, машинобудуванні – 10,0%. Меншою була питома вага інноваційно активних підприємств у металургії - 9,1%, харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів - 7,8%, легкій промисловості - 7,1%, хімічній та нафтохімічній промисловості - 6,5%.
Серед регіонів більшою, ніж в середньому по області, була частка підприємств, що здійснювали інновації, у містах Рубіжне та Лисичанську - по 12,5%, Луганську - 9,3%, Свердловську - 6,7%, Краснодоні - 6,5% та Біловодському - 33,3%, Лутугинському - 25%, Старобільському - 8,3% районах.
Зовсім не займалися інноваційною діяльністю підприємства з видобування енергетичних матеріалів та неенергетичних матеріалів, з виробництва деревини та виробів з неї, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води.
Один з основних напрямків інноваційної діяльності для більшості підприємств – здійснення продуктових інновацій. У січні-березні 2006 року освоїли виробництво інноваційних видів продукції 8 підприємств, або 22,9% від кількості підприємств, що займалися інноваційною діяльністю. Ними впроваджено у виробництво та поставлено на ринок 12 інноваційних видів продукції (у січні–березні 2005 року – 16 найменувань). Нові технологічні процеси впроваджували 3 підприємства, або 8,6% підприємств, що займалися інноваційною діяльністю. Цим напрямком інноваційної діяльності займалися тільки підприємства машинобудування. Кількість впроваджених у промисловому виробництві нових технологічних процесів за січень–березень 2006 року становила 3, з них 1 маловідходний, ресурсозберігаючий (за відповідний період минулого року відповідно 14 та 4).
Для здійснення інновацій промисловими підприємствами було придбано тільки 3 нові технології. При цьому їх було придбано тільки підприємствами харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів і підприємствами машинобудування.
У січні–березні 2006 року інноваційну продукцію реалізовувало 31 підприємство. На кожному п’ятому підприємстві, що виробляло нову продукцію, її частка в обсязі реалізованої промислової продукції займала 25,1–50%, кожному шостому – 50–70%. Водночас майже на кожному третьому підприємстві вона складала лише 1,1–10%.
Найбільша частка інноваційної продукції у загальному обсязі реалізованої промислової продукції галузі припадає на підприємства металургії та оброблення металу (20,6%, або 291,5 млн.грн.), машинобудування (11,5%, або 35,9 млн.грн.), целюлозно-паперової, поліграфічної промисловості; видавничої справи (7,8%, або 8,7 млн.грн).
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|