15 липня 2005,10:34
|
 |
 |
На честь Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України керівники Луганщини та представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку в Луганську.
Знагоди 15-ої річниці з Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України в Луганську відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку. В ньому взяли участь керівники Луганщини та представники громадськості. За словами заступника голови Луганської облдержадміністрації Зиновія Гузара, головним надбанням суверенної України за ці роки є можливість кожному українцю вільно публічно висловлювати власні погляди, та реалізовувати свої можливості та потреби, заробляти скільки необхідно, переміщатися по Україні та поза її межами. Серед набутків останніх 14-ти років Зиновій Гузар назвав розвиток українського інформаційного простору та рівні можливості праці для всіх засобів масової інформації, незалежно від поглядів, які вони висловлюють. Також він зазначив на певний рівень зростання національної свідомості, хоча б у виразі вшанування святих для кожного українця символів, наприклад пам’яті Великого Кобзаря – Тараса Шевченко. „Проте, якби попередня влада була патріотичнішою та професійнішою, набутків у суверенній незалежній Україні було б значно більше”, - зауважив Зиновій Гузар.
15 липня 2005,09:25
|
 |
 |
В містах та районах області
Сєверодонецьк: в місті зростає попит на робочі руки. В сєверодонецькому Центрі зайнятості збільшилась кількість заявок про вакансії. Рік тому їх було 574, а зараз - 739. В І півріччі минулого року за сприяння центру зайнятості були працевлаштовані 1676 осіб, які шукали роботу (у 2004р.– 1800). Рівень безробіття в місті торік наприкінці червня складав 3%, зараз він знизився до 2,6%. Розвиток економіки Сєверодонецька сприяє не тільки підвищенню темпів промислового виробництва, товарообігу, зростанню заробітної плати, але й зниженню безробіття.
Рубіжне: Нарада з питань покращення діяльності ліфтового господарста відбулася за участю керівництва міста, ТОВ"Рубіжанськліфт" та населення Рубіжного. Зараз в місті зі 190 лифтів працює 162. Потребують заміни або модернізації 38 ліфтів. ТОВ "Рубіжанськліфт" несе збитки через те, існуючі тарифи на послуги не покривають фактичні витрати підприємства. Слідком цього є заборгованість підприємства з виплати заробітної плати, податків, внесків у фонди соціального страхування. Підприємство не має фінансової можливості придбати запчастини, матеріали, оплатити послуги по ремонту електрообладнання, що є причиною простою ліфтів. Необхідність перегляду існуючих тарифів на поточний ремонт і технічне обслуговування пасажирських ліфтів стала наявною. Учасники наради прийняли рішення запропонувати депутатам міської ради два варіанти розрахунків тарифу: розрахунок на 1 кв.м та на одну особу, а також запропоновано ввести тарифи сусідніх міст Сєвєродонецька та Лисичанська.
Брянка: за міською Програмою розвитку малого підприємництва, у ІІ кварталі видано одноразову допомогу для відкриття власної справи 29 підпрємцям-початківцям на суму 140,5 тис. грн. З початку 2005 року у Брянці в якості підприємців зареєстровані 92 фізичні особи, відмінена державна реєстрація 28 особам, зареєстровано 4 малих підприємства. Підприємцями міста було приватизовано 4 об’єкти загальною площею 1085 кв. м. За цей період проведено засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва та три засідання робочої групи по здійсненню державної регуляторної політики.
Кіровськ: семінар Східноукраїнського регіонального навчального центру Програми партнерства громад відбувся у місті за темою "Проектний менеджмент та пошук позабюджетних коштів". Представникам Комітету місцевого розвитку була презентована прикінцева версія документу стратегії розвитку м.Кіровська, представлені основні його розділи та зроблений огляд головних установок стратегії. Семінар є частиною Всеукраїнської мережі навчально-тренінгових установ, започаткованих фундацією "Україна – США". Польські та українські консультанти здійснили презентацію зовнішніх джерел фінансування проектів, які доступні українським містам (фонди польські, європейські, міжнародні; українські та міжнародні фонди, які мають свої представництва в Україні). Завданням Комітету місцевого розвитку м.Кіровська найближчим часом оприлюднити план стратегічного розвитку міста та створити робочу групу, яка буде відстежувати хід реалізації документу, здійснювати інформування, в разі потреби вносити необхідні зміни.
14 липня 2005,16:15
|
 |
 |
З нагоди 15-ї річниці проголошення декларації про державний суверенітет України 40 луганчан здійснять сходження на Говерлу.
З нагоди 15-ї річниці проголошення декларації про державний суверенітет України 40 представників громадськості Луганської області сьогодні виїхала до Карпат. Перед від’їздом вони зустрілися із заступником голови облдержадміністрації Зіновієм Гузаром, який побажав їм щасливої дороги, добрих вражень і запропонував зустрітися після їх повернення.
Ця подорож вже стала традиційною, бо кожного року саме 16 липня українці з усіх регіонів нашої держави здійснюють сходження на гору Говерла. Планується, що під час сходження на найвищу точку Карпат буде проведено Віче, після якого учасники встановлять капсули зі своїм посланням на честь 15-річниці проголошення декларації до тих, хто через 10 років буде на цьому місці. Після сходження молоді виконавці виступлять з концертною програмою.
В посланні говориться: „Тут, де Говерла підпирає небо над Україною, дякуємо Богові за красу і силу рідної землі. Наші мужні і горді предки творили велику історію і неповторну культуру. Ми успадкували від них високе право творити майбутнє.
ЗНАЄМО, що тільки розум, праця, воля, згуртованість і відчуття причетності приведуть нас на вершину величі і духу рідного народу.
ВІРИМО в нього і тому ЗМОЖЕМО чесно подивитись в очі всім, з ким прийдемо сюди через 10 років для звіту перед людьми і сповіді перед Господом”.
Організаторами акції виступили Луганська обласна державна адміністрація, обласна організація Партії промисловців та підприємців, Народний Союз „Наша Україна”. Серед учасників подорожі - члени партій, представники молодіжних та громадських організацій, студенти та журналісти.
14 липня 2005,14:38
|
 |
 |
Польсько-українська науково-практична конференція відкрилась в області.
14 липня в м.Алмазній розпочалась Польсько-українська науково-практична конференція "Базові засади стратегічного та практичного менеджменту в умовах розвитку територіальних громад: позитивний досвід". В конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Зіновій Гузар, фахівці Міністерства економіки України, стратегічного управління Фундації в підтримку локальної демократії Малопольського інституту локального управління та адміністрування, експерти проекту "Цілі Розвитку Тисячоліття" ПРООН в Україні, представники органів місцевої влади області, науковці. Учасники конференції ознайомились з досвідом польських органів місцевої влади щодо стратегічного планування, прогнозом економічного і соціального розвитку України та Цілями Розвитку Тисячоліття для України на найближчі 10 років. Як планується, завтра вони обговорять аспекти регіональної політики в Польщі та ознайомляться з досвідом Луганської області щодо залучення різних інструментів управління територіальною громадою.
14 липня 2005,14:19
|
 |
 |
Президент України дав Доручення губернаторам щодо забезпечення удосконалення державно-церковних відносин.
З метою забезпечення удосконалення державно-церковних відносин, відновлення порушених прав і захисту законних інтересів релігійних організацій, прискорення розв’язання актуальних проблем у їх діяльності Президент України Віктор Ющенко 8 липня 2005 року дав Доручення головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Згідно Доручення їм потрібно забезпечити постійний особистий контроль за розглядом звернень релігійних організацій щодо надання їм земельних ділянок для здійснення статутних цілей, надавати всебічне сприяння релігійним організаціям у реалізації ними соціальних проектів, зокрема залучаючи їх представників до вирішення проблем, пов’язаних з дитячою безпритульністю.
До 20 серпня 2005 року необхідно здійснити заходи щодо спрощення порядку отримання релігійними організаціями гуманітарних вантажів, що надходять для реалізації соціально значущих благодійних проектів для незахищених верств населення. До 1 вересня поточного року вивчити питання встановлення для релігійних організацій цін за спожитий газ та інші комунальні послуги на рівні тарифів, передбачених для населення.
До 1 жовтня 2005 року опрацювати питання щодо мінімізації розміру плати за землю для релігійних організацій, вивчити питання щодо визначення спеціалізованого телеканалу та виділення відповідного ефірного часу для проведення за участю представників релігійних організацій духовно-просвітницьких передач.
Губернаторам також доручено постійно залучати представників релігійних організацій до здійснення заходів із захисту суспільної моралі. Провести зустрічі з керівниками місцевих релігійних організацій для розгляду проблемних питань діяльності цих організацій та забезпечення вирішення їх в установленому порядку. Сприяти в організації на регіональному рівні рад церков і релігійних організацій.
14 липня 2005,13:55
|
 |
 |
На Луганщині розпочалася робота з досліджень місць поховання іноземних полонених військовослужбовців часів Другої світової війни.
Представники Державної міжвідомчої комісії, яка переймається реалізацією затвердженою КМУ комплексною програмою пошуку та впорядкування поховань жертв війни та політичний репресій, прибули до Луганської області. В ході бесіди з заступником голови Луганської облдержадміністрації Зиновієм Гузаром представник Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Анатолій Куликов повідомив, що до його мети входить здійснення спеціальних досліджень місць поховання іноземних громадян – військовополонених часів Другої світової війни, які померли під час перебування у таборах та спецгоспіталях на території Луганщини.
Роботу на Луганщині представники Держкомісії розпочали з Новопськовського району. Далі вони планують пройти по всім регіонам області.
Комплексна програма пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій затверджена у 2000 році Урядом Віктора Ющенка. Вона передбачає спільні дії з її реалізації держкомісії, держкомітету будівництва та архітектури, Міноборони, МВС та місцевих органів виконавчої влади та самоврядування. Йдеться про пошук, облік та утримання на території України поховань військовослужбовців радянських збройних сил, інших військових формувань, які загинули чи пропали безвісти під час бойових дій, померли від ран та контузій, загинули в полоні, а також учасників національно-визвольної боротьби проти іноземних загарбників, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій і цивільних осіб, які загинули під час війни, збройних конфліктів або були примусово вивезені за кордон.
Зараз більшість поховань жертв війни та політичних репресій на території України перебуває у критичному стані. Не обліковані поховання часто знищуються у результаті господарського використання земель та протиправних діянь окремих осіб. Багатьом з цих поховань загрожує перспектива назавжди залишитись невідомими, оскільки вмирають останні ветерани війни та інші свідки трагічних подій минулого. Тому метою Програми є здійснення по всіх регіонах України пошуку та ведення державного обліку всіх досі невідомих поховань жертв війни та політичних репресій, їх належного впорядкування, збереження та утримання, а також поховання останків осіб, знайдених під час пошукових робіт.
14 липня 2005,12:42
|
 |
 |
Дії уряду Юлії Тимошенко заслуговують на високу оцінку за результатами першого півріччя. - Радник Прем’єр-міністра України з питань зв’язків з громадськістю Олег Мєдвєдєв дав прес-конференцію в Луганську.
„Дії уряду Юлії Тимошенко заслуговують на високу оцінку за результатами першого півріччя”, - впевнений радник Прем’єр-міністра України з питань зв’язків з громадськістю Олег Медвєдєв. Вчора в облдержадміністрації він дав прес-конференцію для луганських журналістів. Пояснюючи мету свого приїзду Олег Мєдвєдєв повідомив, що за функціональними обов’язками радникам він має пояснювати логіку дій Уряду, інформувати громадськість про основні напрямки урядової політики. Він приїхав до Луганську, щоб задовольнити попит на інформацію оцінки того, що за півроку зробила нова влада у економічній, політичній сфері, міжнародних відносин тощо. Крім того, прем’єрський радник прокоментував вчорашню заяву КМУ щодо звинувачення Парламенту у погіршенні ситуації в Україні, дискредитації Президента та Уряду. Він назвав заяву Тимошенко „певною мірою підсумковою” та закцентував увагу на пропозиції Прем’єра з формування ефективної парламентської більшості.
За словами Олега Мєдвєдева, щодо останніх подій в Парламенті, в центрі уваги преси були питання можливого вступу України у ВТО і прийняття ряду законів. Проте, для народу важливіше були не стратегічні питання ВТО, а питання цінової політики. „З цього боку найбільш прикро те, що Верховна Рада не тільки не розглянула, а й відмовилася включити до порядку денного дуже важливий законопроект про товарні інтервенції на товарних ринках”, - вважає радник голови уряду. Цей закон торкався інтервенцій на ринку м’яса та цукру. Уряд запропонував просту економічну схему пом’якшення цієї ситуації: ввезти на ринок додаткову кількість м’яса та цукру. Для цього парламент повинен був прийняти відповідне рішення, бо це не в компетенції уряду. „При цьому мова йшла не про відкриття шлюзів назавжди, як це стверджували опоненти, а про локальні акції, які б допомогли якщо не знизити, по якнайменш стабілізувати та утримати ціни на ці продукти. Нажаль, голосування у парламенті не було результативним”, - зауважив Олег Мєдвєдев.
За його думкою, за скрутну ситуацію з цінами на м’ясо та цукор, що склалася в Україні, треба апелювати не стільки до Уряду, який зробив усе, що зміг, а до парламентарів, які голосували проти навіть обговорення урядових проектів на засіданні Верховної ради, Перш за все, Олег Медвєдєв покладає відповідальність на СПУ Олександра Мороза, бо від явної опозиції ніхто і не чекав інших дій. „По суті, Мороз та його фракція стали одним з інфляційних факторів”, - заявив радник Прем’єра.
До уряду можуть бути претензії з приводу того що він щось не зробив чи не все зробив для утримання цін, проте з точки зору Мєдвєдева, воно дуже багато зробило для утримання цін і якщо б не ці зусилля, в тому числі адміністративні, то інфляційні процеси мали б, набагато більшу динаміку. „У другому кварталі зростання цін була вдвічі менше ніж у першому. При тому, що більшість соціальних виплат відбувалося саму у другому кварталі”, - підкреслив він.
Щодо прогнозів цін на хліб нового врожаю, радник Юлії Тимошенко вважає, що населенню не варто запасатися зерном та мукою. „Уряд впорається з ситуацією, по почав готуватися до неї задовго до початку збиральної кампанії”, - заявив Олег Медвєдєв. За його словами, зараз в Уряді триває достатньо жорстка дискусія щодо цінової політики на зерно, але ситуація знаходить під контролем. Щодо журналістів, то він призвав їх у своїх матеріалах утриматися від тривожних оцінок, тому що вважає, що публікації про зростання цін є теж певним інфляційним фактором, бо нагнічують ажіотаж навколо проблеми.
14 липня 2005,12:39
|
 |
 |
Прем’єрський радник запропонував назавжди закрити тему розколу між Сходом та Заходом України.
„Піна міжрегіональних стосунків, піднята президентськими виборами, вже уляглася”, - вважає радник Прем’єр-міністра України з питань зв’язків з громадськістю Олег Мєдвєдев. В ході вчорашньої прес-конференції в луганську він заявив, що теза про розкол та неподолані протиріччя між східними та західними регіонами України була штучно привнесена в політичне поле України російськими політтехнологами. „Не український штаб Януковича додумався до того, щоб такі складні теми поставити на порядок денний виборчої компанії”, - впевнений радник Прем’єра. За його думкою, безумовно регіони різні і люди в них по-різному дивляться на проблеми. Проте з цією різністю поглядів та підходів Україні треба навчитися жити і не доводити їх до градусу кипіння. „Якщо брати полярні Донецьк та Львів, то різниця виявляється величезна, - вважає Олег Мєдвєдев. - Але секрет стійкості країни криється в тому, що Львів у Донецьк і навпаки переходить поступово. Це великий масив центральних регіонів України, які за ментальністю є чимось середнім між Заходом та Сходом”. Прем’єрський радник запропонував закрити тему раз і назавжди. „Україна не розколеться ніколи, хто би і як би над цим не працював”, - підкреслив він. В світі немало таких країн, які складаються з дуже різних за історичною ментальністю регіонів, але вони досить мирно співіснують, наприклад США. За словами Олега Мєдвєдева, „такі моменти завжди загострюються під час виборів”. Проте він не очікує радикального загострення проблеми під час парламентської виборчої компанії 2006 року. Він прогнозує більш м’які виборі за більш повільному сценарію, ніж президентські.
Коментуючи стосунки між новою владою та сходом країни, Олег Мєдвєдев зауважив, що Юлія Тимошенко була першим представником нової влади, що відвідав східні регіони - Донецьк. Радник Прем’єра запевнив, що голова Уряду обов’язково відвідає регіони країни, в тому числі Луганщину. „Якщо Прем’єр досі не приїздить до Луганщини, то це не означає, що вона не переймається проблемами області”, - заявив він. Так, нещодавно за ініціативою Уряду Парламент прийняв ряд поправок до Закону про державний бюджет на 2005 рік, які передбачають десь 500 млн. грн. додаткових коштів на рішення проблем із заборгованостями у вугільній галузі. На днях КМУ розглянув та передав на підпис проект Указу Президента України про ситуацію у вугільній галузі, що стосується перш за все Донецької та Луганської областей. Крім того, можливе виїзне засідання КМУ на базі однієї з цих областей.
14 липня 2005,10:48
|
 |
 |
Приватний бізнес не буде брати участі у реалізації програми очищення води.
Для забезпечення прозорого інформування засобів масової інформації Луганщини про впровадження нової технології очищення води і доведення її до стандарту «Питна вода» в облдержадміністрації будуть щомісячно проводиться „круглі столи”. Про це повідомив заступник губернатора Володимир Рисухін. За його словами, на міні-прес-конференції будуть запрошуватися спеціалісти екології, економіки. Це необхідно для того, щоб донести до відома мешканців нашого регіону, що саме відбувається для вирішення питання води.
Луганською облдержадміністрацією в цьому напрямку була ініційована зустріч з Прем’єр-Міністром України Юлією Тимошенко, яка зацікавилася програмою, також для підтвердження технології були направлені листи до Міністерства екології та економіки. „Згідно існуючих норм, Міністерство екології, щоб дати такий дозвіл, повинно протягом трьох років досліджувати джерело, з якого планується брати воду для очищення, - зазначив Володимир Рисухін. – Але є один момент, норми, якими керується це міністерство не переглядалися більш 20 років. Тому виникає питання, що робити: чекати весь цей час й уникати величезної проблеми, яка є на Луганщині чи починати діяти вже сьогодні?”.
Заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, що Мінекологія нічого не має проти впровадження сучасної технології очищення. Більш того, найближчим часом до адміністрації прийде документ з підписами всіх структур, починаючи від екології до інститутів, які займаються питаннями гігієни і охорони здоров'я. „Задача Луганської облдержадміністрації – не втрачати час, діяти вже сьогодні, щоб мешканці багатьох шахтарських міст та селищ мали можливість користуватися гарантовано чистою водою”, - підкреслив заступник голови ОДА.
Доречи, щоб цей процес відбувався прозоро і відкрито, згідно з дорученням голови облдержадміністрації Олексія Данілова, прийнято рішення не залучати приватний бізнес до реалізації програми. „Підприємство „Луганськовода”, яке ми залучили до цього проекту, має комунальну форму власності, все обладнання буде оформлюватися на нього”, - зазначив Володимир Рисухін.
14 липня 2005,10:40
|
 |
 |
На ринках області здійснюється контроль щодо обрахунків покупців.
Головним Луганським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів спільно з ДП “Луганськстандартметрологія”, обласною СЕС, органами місцевого самоврядування вживаються заходи щодо викорінення таких негативних явищ, як обрахунки при продажу товарів на ринках. В І півріччі були проведені комплексні перевірки 5 ринків Луганська, Стаханова, Ровеньків, в ході яких встановлені різноманітні порушення у 175 суб’єктів господарчої діяльності.
Перевірена якість товарів, що реалізуються на ринках, на суму 165,2 тис. грн. Забраковано та знято з продажу на суму 110,2 тис. грн. або 66,7%, вилучено та опломбовано 155 одиниць вагів та гирь. Притягнуто до відповідальності 182 особи на суму 13,9 тис.грн. Накладено економічних санкцій 20,8 тис.грн.
Для оперативного вживання заходів по порушенням прав споживачів на 15 ринках області працюють консультаційні пункти з участю працівників відділів захисту прав споживачів місцевих органів влади. До консультаційних пунктів з питань захисту прав споживачів з початку року звернулося понад 15 тис. покупців, яким повернено коштів у сумі біля 40 тис. грн.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|