Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 29 серпня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
14 липня 2005,10:24 Версія для друку

Луганські студенти візьмуть участь в археологічних розкопках Десятинної церкви в Києві.

Унікальна археологічна експедиція почнеться 18 липня 2005 року – дослідження в районі Десятинної церкви і «Арсеналу» в Києві проведуть 20 студентів історичного факультету Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка під керівництвом директора Філіалу інституту археології Національної академії наук України Костянтина Красильникова. Археологи працюватимуть на майданчику, де був знайдений фундамент Десятинної церкви, і, можливо, їм вдасться підтвердити або спростувати безліч припущень, зокрема, про поховання князів Київської Русі на цьому місці. Археологічних розкопок на місці, де збереглися залишки фундаменту Десятинної церкви, не проводилися з 30-х років минулого століття. Дослідження проходять під егідою Архітектурно-археологічної і Старокиївської експедицій Інституту археології НАН України.

Десятинна церква - це перший відомий на сьогоднішній день кам’яний храм в Київській Русі. Церква побудована російськими і візантійськими майстрами в період 989-996 років при князі Володимирі, що хрестив Русь. На будівництво церкви з населення стягувалася десята частина доходів (звідси назва). Десятинну церкву поруйнували війська хана Батия в 1240 році. В 1842 році на місці Десятинної церкви по указу Миколи І архітектор В.Стасов звів нову будівлю, при споруді якої залишки старої церкви були остаточно зруйновані. В 1935 році у зв’язку з реконструкцією Києва будівля була розібрана. Сьогодні на місці існування церкви законсервований її стародавній фундамент. Останніми роками в Україні йдуть активні дискусії з приводу відновлення Десятинної церкви.

14 липня 2005,10:07 Версія для друку

Обласний центр здоров’я закликає населення відмовитись від вживання дикорослих грибів.

За даними Луганського обласного центру здоров’я, щорічно протягом червня – листопаду в Луганській області реєструються масові випадки отруєння дикорослими грибами. Так, за період з 1995 по 2004 рік від отруєнь дикорослими грибами в області постраждало 1 тис. 704 людини, з них 294 дитини, померло 178 чоловік, у тому числі 52 дитина. В 2004 році отруїлося дикорослими грибами 18 чоловік, у тому числі 5 дітей, померло 3 люди, з них 1 дитина.
За даними обласної санепідстанції на 11 липня 2005 року в області зареєстровано 14 потерпілих від отруєння дикорослими грибами, з них 1 дитина, померла 1 дитина 4-х літ із Стаханова. Найбільше число потерпілих зареєстровано в Попаснянськом районі – 8 чол., в Стаханове – 3, в Первомайське – 2, в Лісичанське – 1 чол. За даними обласної клінічної лікарні, вартість лікування однієї людини, що отруїлась грибами, складає більше 300 гривень.
Масовий характер отруєнь грибами в області обумовлений, в основному, відсутністю в області великих лісових масивів і умов для зростання трубчастих грибів, зневажливим відношенням населення до застережливої інформації про небезпеку збору, придбання і вживання дикорослих грибів, а складна екологічна ситуація і сприятливі кліматичні умови для зростання грибів значно підвищують вірогідність помилкового вживання в їжу отруйних грибів замість їстівних.
Аналіз зареєстрованих випадків отруєння свідчить: від вживання дикорослих грибів в області вмирає кожний 10 потерпілий дорослий і кожна 5 потерпіла дитина. Не дивлячись на цю статистику і неодноразові заклики до населення відмовитися від збору, придбання і вживання в їжу дикорослих грибів, на території області продовжується їх інтенсивний збір. Смертельні отруєння грибами, як і в попередні роки, викликаються, перш за все, блідою поганкою, яку потерпілі помилково приймають за сироїжки, шампіньйони і інші гриби, що найбільш часто зустрічаються в нашій області. Враховуючи ситуацію, що склалася в області, обласний центр здоров’я звертається до всіх жителів області з переконливим проханням відмовитися від збору, придбання і вживання в їжу, у будь-якому вигляді, дикорослих грибів.

14 липня 2005,09:05 Версія для друку

В містах та районах області

Луганськ: нещодавно на вулицях міста з’явилися 22 нових комфортабельних автобуси: 17 - марки "Богдан А-092" та 5 "Лайнерів". Зараз до проведення конкурсу автобуси працюють на найбільш складних й напружених маршрутах: №№114, 133, 197, 187 і 170. Місто отримало нові автобуси завдяки інвесторам, у числі яких - ТОВ "Луганскінтерресурс". За повідомленням управління транспорту Луганської міської ради, найближчим часом прибуде чергова партія нових автобусів.
Ровеньки: станом на 12 липня з початку року обсяг видобутку вугілля шахтами міста склав 4410 тис. тонн, за минулу добу – 21,6 тис. тонн. Обсяг відвантаження вугілля - 6210 тис. тонн, за минулу добу – 31,9 тис. тонн.
Попаснянський район: з 11 липня в районній дитячій здравниці "Салют" розпочалася ІІ оздоровча зміна. До здравниці прибуло 224 дитини, з них 118 дітей - з міст та районів області, у тому числі 12 дітей-сиріт. В районі також продовжують роботу 25 пришкільних таборів.
Сватівський район: станом на 12 липня поточного року агроформуваннями району заготовлено 4 тис. тонн сіна або 59% від плану. Проведено обгортання соняшнику на площі 10 тис. 774 га, кукурудзи – 2 тис. 62 га. Скошено 591 га ранніх зернових та зернобобових, обмолочено – 269 га, валовий збір складає 854 тонни, урожайність – 31,7 ц/га. В тому числі озимої пшениці скошено 354 га, обмолочено – 269 га, валовий збір складає 854 тонни, урожайність – 31,7 ц/га. Станом на 12 липня для проведення збиральних робіт агроформуваннями району придбано 61% від необхідного обсягу дизпалива, 52% бензину, 71% технічних масел.

14 липня 2005,08:40 Версія для друку

12 законопроектів і 2 проекти урядових ухвал направлені до Кабінету Міністрів України податківцями.

В даний час Державна податкова адміністрація України розробила і направила до Кабінету Міністрів України 12 законопроектів і 2 проекти урядових ухвал, які повинні вдосконалити систему адміністрування податків і сприяти запобіганню ухиленням від оподаткування.
Зокрема, податкова планує для ліквідації зловживань під час сплати ПДВ ввести солідарну відповідальність для платників цього податку. Платник ПДВ буде позбавлений можливості брати податковий кредит і одержувати відшкодування з бюджету, якщо хоч би один з його контрагентів займався фіктивним підприємництвом.
Також розроблені законопроекти передбачають посилення боротьби з фіктивним підприємництвом. Для цього податкова має намір розширити перелік підстав для юридичних осіб щодо припинення “реєстрації, перереєстрації, на підроблені або втрачені документи” і ввести до Цивільного кодексу норму, згідно з якою договори з такими підприємствами автоматично вважатимуться недійсними.
Для тих, хто справно платить ПДВ, пропонується спростити правила оподаткування. Наприклад, такі підприємства можуть отримати право відстрочення не тільки податкових зобов’язань, але й податкових боргів. Крім того, пропонується зменшити розмір штрафу за невчасне погашення податкового боргу з 50% до 20% від суми.
Розроблені проекти передбачають диференційовану платню за ліцензії на окремі види підакцизної діяльності, марки акцизного збору для маркіровки лікеро-горілчаної продукції. Це зменшить податкове навантаження на підприємства малого і середнього бізнесу, а також за рахунок розширення кола таких підприємств до бюджету будуть залучені додаткові кошти.

14 липня 2005,08:32 Версія для друку

В Луганській області створені і функціонують 27 єдиних реєстраційних офісів.

У контексті роботи з органами місцевого самоврядування податкова служба бере активну участь в діяльності єдиних реєстраційних офісів. На сьогодні в Луганській області створені і функціонують 27 офісів, 4 - в недалекому майбутньому будуть створені в Антрацитівському районі, містах Брянка, Старобільськ, Перевальськ. Також налагоджений обмін електронної інформації з державними реєстраторами. Робиться все можливе, щоб максимально спростити процедуру реєстрації для підприємців.
Важливу роль в реформуванні податкової системи можуть і повинні грати громадські організації, з якими Державна податкова адміністрація прагне збудувати логічну систему взаємин. В даний час йде процес формування нового складу Суспільної ради при Державній адміністрації в Луганській області. Причому, цей процес проходить відкрито і демократично. За словами податківців, це буде консультативно-дорадчий орган, до якого повинні увійти активні, небайдужі, соціально відповідальні люди, що представляють бізнес, громадські організації, органи виконавчої влади.
Суспільна рада стане тим органом, який забезпечить суспільний контроль за діями податкової служби, налагодить дієвий зворотний зв'язок з платниками податків, буде сприяти зміцненню партнерських відносин між ними, пропонувати методи вдосконалення існуючого законодавства з метою забезпечення прозорих умов господарювання і подальшого розвитку підприємництва в Україні.

13 липня 2005,16:30 Версія для друку

Більше 200 жителів області побували на особистому прийомі у губернатора.

Більше 200 жителів області прийняв голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов сьогодні в ході особистого прийому громадян. Питання, з якими звернулися жителі до Олексія Данілова, торкалися, в основному, проблем в житлово-комунальному господарстві: ремонту крівлі, квартир, заміни непридатних труб, сантехніки, підготовки теплотрас і котельних до зими. За сприянням у виплаті заборгованості із зарплати прийшли працівники Луганського верстатобудівного заводу, САТЗТ «Челюскінець», ЛІПО (колишнього заводу ім. Рудь), навчально-курсового комбінату при «Луганськшахтострой». Губернатор ще раз підкреслив, що невиплата заробітної платні – це кримінальна справа, і цими зверненнями тепер займеться прокуратура. По допомогу в газифікації і забезпеченні водою звернулися жителі селищ Сєверний Краснодонського району, Родаково і Лютиково Слов’яносербського району, Успенка Лутугинського району, Тімошино Белокуракинського району, Співаковка Новоайдарського району.
Багато хто з тих, що звернулися до губернатора, просив сприяти в питаннях виділення майнових і земельних паїв, а також неправильним, на їх погляд, перерахункам пенсій і соціальних виплат. В ході прийому були також розглянуті питання надання житла, працевлаштування, ринкових відносин, виділенні автомобілів для інвалідів, забезпеченні пільговим вугіллям.
Громадяни, які прийшли на прийом, звернулися з конкретними фактами і прізвищами тих службовців, працівників правоохоронних органів, хто, на їхню думку, зловживає своїм службовим положенням, порушує законні права і інтереси громадян, не діє в рішенні їх проблем або перешкоджає цьому.
Не вперше із своїм болем прийшли до губернатора мешканці дома №2 по вул.Садова селища Ювілейний, який після вибуху в одному з під’їздів продовжує руйнуватися, і в якому необхідно негайно провести капітальний ремонт. Цей будинок стоїть на балансі місцевих органів самоврядування, проте, за словами тих, хто звернувся до губернатора, мер міста Луганська Євген Бурлаченко з незрозумілих причин відмовляється прийняти їх. Олексій Данілов доручив взяти це питання під особливий контроль та допомогти людям. «Все, що в моїх силах і моїй компетенції, я зроблю», - зазначив губернатор.
З кожним конкретним зверненням детально розбиратимуться юристи і відповідні служби, і протягом встановленого законом терміну нададуть громадянам повну, вичерпну відповідь щодо вирішення їх проблем.

13 липня 2005,16:18 Версія для друку

Актуальні проблеми держуправління стали темою семінару.

13 липня в Луганську розпочався триденний тематичний семінар "Актуальні проблеми державного управління", організатором якого виступив обласний центр підвищення кваліфікації держслужбовців. У відкритті семінару взяв участь заступник голови облдержадміністрації – керівник апарату Андрій Зюзь. Сьогодні учасники семінару – заступники голів райдержадміністрацій з питань соціальної і гуманітарної політики – ознайомились зі структурою та функціями державного управління, за "круглим столом" обговорили актуальні проблеми гуманітарної політики на місцевому рівні. Планується, що на семінарі вони також ознайомляться з особливостями реалізації внутрішньої політики держави, організацією роботи з релігійними і національними об’єднаннями та обговорять проблеми реформування державної служби.

13 липня 2005,15:04 Версія для друку

Щоб врятувати луганську футбольну команду „Заря”, губернатор Луганщини запропонував створити акціонерне товариство.

Переймаючись скрутним становищем, у якому опинилася за виною власників футбольна команда „Заря”, голова облдержадміністрації Олексій Данілов зустрівся вчора з представниками бізнесу, а потім – з уболівальниками „Зарі” та журналістами. Результати першої зустрічі порадували учасників другої. „Я категоричний противник нестабільності „Зарі”, визваної зміною влади у регіоні. Клуб повинен міцно стояти на футбольному полі, тому пропоную принципово іншу систему: треба зробити клуб акціонерним товариством відкритого типу, щоб залучити якомога більше інвесторів, бажаючих стати акціонерами клубу”, - заявив Олексій Данілов.
У максимально відвертій розмові з уболівальниками він розповів, що перед тим зустрівся з можливими інвесторами, яки б переймалися долею клубу не від одного спонсорського внеску до іншого, а постійно. Губернатор запропонував їм створити акціонерне товариство відкритого типу „Футбольний клуб „Заря”-Луганськ” з максимально широким колом учасників. При цьому засновниками можуть стати як приватні особи так і бізнес-підприємства. „Але виключно на добровільних засадах”, - неодноразово підкреслив Олексій Данілов. Він також зауважив, що обласна державна адміністрація не може брати участь у цьому проекті, але можлива участь обласної ради у ВАТ, якщо депутати приймуть таке рішення на сесії облради. Обладміністрація готова допомогти тільки щодо координації зусиль на початковому етапі заснування акціонерного товариства. Далі справа повністю перейде під контроль акціонерів. На себе ж губернатор узяв зобов’язання із залучення регіональних бізнес-структур до участі у проекті.
На сьогодні вже є 12 бізнесменів, які дали згоду брати участь у цьому проекті. Серед них АТЗТ „Сєверодонецьке об’єднання „Азот”, „Укркомунбанк”, „Луганськхолод”, „Луга-Нова” та інші крупні підприємства області. Власники „ЛИНОСу” – ТНК-ВР – дали згоду на одноразовий, але досить солідний внесок, але відмовилися в участі у проекті.
За думкою губернатора, процедура юридичного оформлення акціонерного товариства буде тривати до грудня поточного року. Втім, вже 13-14 липня має бути зареєстроване нове підприємство „Футбольний клуб „Заря”-Луганськ”, щоб консолідувати кошти для безприпинної діяльності футбольного клубу. За словами Олексія Данілова, місячний бюджет „Зарі” сьогодні складає порядка 600 тис. грн. При цьому у найближчий час необхідно зібрати десь 2,5 млн. грн., щоб вирішити усі болючі зараз питання щодо формування команді, оплатити заявку на участь у чемпіонаті. Для консолідації коштів було вирішено скористуватися розрахунковим рахунком громадської організації зі сприяння розвитку футболу. „Цей процес буде максимально прозорим та відкритим, щоб до нього змогли долучитися усі бажаючі, в тому числі вболівальники. Сам губернатор пообіцяв свою найближчу заробітну плату віддати на підтримку „Зарі”.
„Сподіваюся, що сьогоднішня розмова зіштовхне з місця справу і команда „Заря” буде грати на радість загалу вболівальників Луганщини”, - зауважив Олексій Данілов. І додав, що має за мету побачити гру команди у вищій лізі. Губернатор заявив, що 30 липня на футбольному полі стадіону «Авангарда» в Луганську гра за участю «Зарі» відбудеться обов’язково і запросив вболівальників підтримати у скрутний момент улюблену команду.

13 липня 2005,11:32 Версія для друку

В області тривають перевірки якості продукції народного споживання.

Головним Луганським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, виконуючи розпорядження голови облдержадміністрації про недопущення надходження на споживчий ринок області незаконно ввезених, недоброякісних та фальсифікованих продуктів харчування, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, в І півріччі 2005 року проінспектовано якість продовольчих товарів на суму 1078,7 тис. грн. У результаті 27,8% від перевіреної кількості забраковано та знято з реалізації.
Перевірена якість м’ясопродуктів в кількості 25,7 тонн, з яких забраковано та знято з реалізації 38,8%, молокопродуктів перевірено 2,91 тонн, з яких забраковано 27%, хлібопродуктів перевірено 7 тонн, з яких забраковано 29%, фасованої води та безалкогольних напоїв - забраковано 60% від перевіреного об’єму.
В травні перевірено 14 підприємств, що реалізують риботовари. Порушення встановлено у 9. Основним є порушення - відсутність належної інформації про товар та відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки.
Контролюючи дотримання Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” перевірено 70 суб’єктів господарської діяльності. В 39, або 55,7%, виявлені порушення правил торгівлі алкогольними напоями. Алкогольні напої бракувалися переважно через невідповідність вимогам нормативних документів, з минулим терміном придатності та наявністю осаду, тютюнові вироби по відсутності інформації про сертифікацію. В 5-ти підприємствах встановлені факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 41 особа на суму 4,6 тис. грн. Застосовано 28 фінансових санкцій на суму 3,9 тис. грн
Перевірено 334 торгівельних підприємств різних форм власності реалізуючих промислові товари. Проінспектовано 479,4 тис. умовних одиниць товару на суму 1722,3 тис. грн. З них забраковано та знято з реалізації 78,1 тис. умовних одиниць. Бракувались нафтопродукти, будівельні та електропобутові товари, швейні та трикотажні вироби, взуття через відсутність документів щодо якості та безпеки, відсутність інформації про товар, не відповідальність вимогам нормативних документів з якості.
Робітниками управління спільно з спеціалістами ДП «Луганськстандартметрологія» та органами місцевого самоврядування проведена перевірка суб’єктів господарської діяльності міст Луганська, Алчевська, Первомайська, Красного Луча з питань дотримання діючого законодавства при реалізації товарів побутової хімії, у тому числі синтетичних миючих засобів. Проінспектовано 1630 од. товарів побутової хімії на суму 9,7 тис. грн., з них синтетичних миючих засобів 510 од. на суму 2,5 тис. грн. Забраковано та знято з реалізації 810 од., що складає 49,6% від перевірених. Товари побутової хімії знімалися з продажу без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, по невідповідності вимогам нормативних документів з маркування, порушень умов зберігання та термінів придатності.

13 липня 2005,11:07 Версія для друку

Платники податків можуть розраховувати на відкриту допомогу податківців.

Сьогодні для подальшого динамічного розвитку підприємницької діяльності стоїть завдання - знизити навантаження на фонд оплати праці. Рішення цієї непростої проблеми, на думку податківців, лежить в площині соціального діалогу можливого лише при активній, рівноправній участі всіх сторін. Крім цього, є стратегічне завдання - загальне підвищення ефективності виробництва і перехід до економіки добробуту. Активна стимулююча функція при цьому належить заробітній платні, яка повинна стимулювати підвищення ефективності і якості праці. У цей же час невирішеним залишається питання виплати заробітної платні в “конвертах”. „Про її масштаби говорить той факт, що під час кожної сьомої перевірки підприємців, виявляються випадки виплати зарплати за рахунок “тіньових” засобів і подвійної бухгалтерії, - підкреслив у своєму виступі на обласному форумі Олексій Глухов. – Ця проблема - соціальне явище з негативним відтінком. Багато керівників, підприємців, на жаль, не змогли вийти з цієї ситуації та переорієнтуватися до вимог часу. В результаті - люди втрачають соціальні гарантії, а місцеві бюджети - стабільне джерело надходжень грошових коштів”, - підкреслив голова податкової адміністрації в Луганській області. Олексій Глухов закликав всіх бізнесменів підійти до цієї проблеми - виплати зарплати в “конвертах” – з державної позиції. „Ми повинні жити інтересами простих людей, працювати для перспективи, процвітання держави і регіону”, - зазначив податківець.
За даними Державної Податкової Адміністрації в Луганській області з початку року до зведеного бюджету суб'єкти господарської діяльності перерахували податків і платежів на суму 1 млрд. 624 млн. гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися більш ніж на 407 млн. грн.., або на 38%. Місцеві бюджети проти минулого року перевищені на 100 млн. грн.., або на 26%. Велику частку надходжень місцевих бюджетів складає податок з доходів фізичних осіб - 345,5 млн. грн.. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження цього податку збільшилися більш ніж на 70 млн. грн.., або на 25,5 відсотка.
На обласному форумі було зазначено, що сьогодні розробляється проект закону, який дозволить всі соціальні податки звести до єдиного податку на рівні 20 відсотків. Це в перспективі. А поки що існує багато речей, з якими не можна миритися. Для того щоб вирівняти ситуацію був обраний шлях встановлення зворотного зв'язку з платниками податків. Механізм - простий та ефективний - телефони довіри. На даному етапі ця форма себе виправдовує. „Запевняю вас, кожен, хто подзвонив до адміністрації, може розраховувати на допомогу податківців, - наголосив Олексій Глухов. - Жоден факт не залишиться без уваги і нашого реагування”.


Сторінки:
104105106107108109110111112113114115116117118

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера