13 липня 2005,10:26
|
 |
 |
Я розраховую на діалог партнерів. - Олексій Глухов.
Проведення обласного форуму „Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян” носило відкритий та прозорий характер. Ця зустріч, на думку податківців та представників малого та середнього бізнесу, стала першим кроком до створення реальних партнерських відносин. Присутні були налаштовані на відкриту та відверту розмову, більш того, вони були готові вислухати критику в свою адресу та з радістю погодилися на пропозиції, які можуть зробити цю спільну роботу конструктивною.
„Я розраховую на діалог партнерів, - з цих слів почав виступ голова Державної Податкової Адміністрації в Луганській області Олексій Глухов. Він зазначив, що система соціального партнерства, що затверджується в Україні, покликана враховувати інтереси владних структур і бізнесу для досягнення головної мети - створення децентралізованої ринкової економіки з дотриманням принципів демократичної держави. За його словами, сьогодні податкова служба, як ніколи в своїй діяльності орієнтована на співпрацю з громадськістю, представниками підприємницьких структур, виконавчими органами влади і місцевого самоврядування. „Політика відвертості і прозорості виводить податкову службу регіону на якісно новий рівень розвитку, - зазначив Олексій Глухов. - У життя втілюється принцип: податки - не вимагаються, вони виплачуються. Причому це відбувається добровільно, на рівних для всіх умовах”.
Голова ДПА підкреслив, що сьогодні є чітко визначена позиція Президента України Віктора Ющенка. На форумі «Влада і партнери» бізнесу, звертаючись до представників бізнеструктур, він наголосив: «Ми хочемо від вас одного: будьте чесними з державою. У свою чергу ми поважатимемо український бізнес, а український закон стане на захист українського бізнесмена».
Під час форуму Олексій Глухов висловив слова подяки тим підприємцям, які з розумінням ставляться до дій нової влади та новацій податкової служби. „Наша задача - працювати для економіки своєї держави, а значить, і для власної перспективи, - підкреслив голова ДПА в Луганській області. - Свідоцтвом тому є позитивна динаміка надходжень до бюджету за шість місяців поточного року. Це наш з вами загальний результат. Спасибі вам за вашу працю і виконання конституційних обов'язків перед суспільством”.
13 липня 2005,09:36
|
 |
 |
Вода з річки Сєвєрський Донець належить лише до третьої категорії за ступенем чистоти та якості. – Василь Лисюк.
Вчора під час обговорення питання якості питної води на Луганщині академік МАНЕБ, к.т.н., доцент, заступник правління ЗАТ „Аквасервис” Василь Лисюк зазначив, що сьогодні вода з річки Сєвєрський Донець, з водозаборів якої бере воду „Луганськовода”, належить лише до третьої категорії за ступенем чистоти та якості. "В Україні взагалі немає чистої води, - зазначив академік. - Про це йшла мова на V Міжнародному Конгресі, що відбувся в Ялті в травні цього року. Вся вода забруднена техногенними речовинами”. За словами Василя Лисюка, в Україні склалася тривожна ситуація, бо ресурси прісної води в державі обмежені. „Сьогодні понад 30 мільйонів мешканців користуються водою з Дніпра, але ця річка настільки забруднена, що є, по суті, розбавленим техногенним стоком, - підкреслив фахівець. - Якщо раніше дніпровську воду відносили до першої категорії по ступеню чистоти, то зараз вона належить лише до третьої – четвертої”. Чиста вода, на думку академіка, є лише в Карпатах і в деяких частинах Криму.
„Підготовкою якісної води ми почали займатися в Алчевську, - відмітив заступник правління ЗАТ „Аквасервис” Василь Лисюк, - і перш ніж дійти цієї технологи ми вивчили досвід інших країн. Весь світ вже відмовився від транзитної технології подачі води до технологій, які знезаражують воду, вилучають органіку, яка в поєднанні з хлоровмісними речовинами створює триголометани, - підкреслив академік. - Там де є органіка, там утворюються більш 260 різновидів хлороорганічних з'єднань”. За словами Василя Лисюка, тривале вживання хлорованої питної води, насиченої триголометанами, приводить до виникнення нейротоксичних, серцевосудиних і онкологічних захворювань. Присутність у воді мікродомішок органічних речовин провокує захворювання печінки, нирок і кровотворної системи. „Баромембранна технологія очищення води відсікає за допомогою нанофільтраційних машин попадання цих речовин до організму людини, - наголосив академік. - Більш того, сучасна технологія дозволяє знезаразити воду й одержати збалансований сольовий склад”.
В завершенні заступник правління ЗАТ „Аквасервис” Василь Лисюк підкреслив, що група фахівців, які займалися цим питанням, не є делітантами. Вони одержали два патенти на винаходи за вдосконалення технології очищення води й готові працювати в межах державної програми „Питна вода України.
13 липня 2005,09:35
|
 |
 |
Круглий стіл на тему „Питна вода Луганщини” відбувся в облдержадміністрації.
Проблеми, пов’язані з забезпеченням населення Луганської області якісною питною водою, сьогодні були розглянуті фахівцями та журналістами на круглому столі в облдержадміністрації. Серед учасників засідання були заступник губернатора з питань економіки Володимир Рисухін, в.о. заступника голови облдержадміністрації Олег Тітамір, академік МАНЕБ, к.т.н., доцент, заступник правління ЗАТ „Аквасервис” Василь Лисюк. За словами фахівців, які займаються цією темою протягом декількох років, проблема води актуальна для всієї України, оскільки більшість водопровідних станцій використовують воду з поверхневих та підземних джерел з високим рівнем хімічного та біологічного забруднення. „Проблема питної води виникла не сьогодні, тому ми повинні якнайскоріше розв’язати всі питання з приводу очищення води і подачі її у домівки людей”, - зазначив Володимир Рисухін.
Під час засідання, була розглянута більш детально ситуація, що склалася на комунальному підприємстві „Луганськвода”, яке працює по схемі централізованого водопостачання. „Ми беремо воду з водозаборів, розташованих в заплаві річки Сєвєрський Донець, - підкреслив Віктор Скобліков. – В основному це артезіанські свердловини. Крім цього, є ще три поверхневих водозабори: в районі Бєлогоровки, на Елізаветінському та Янговському водосховищах”. За словами Віктора Скоблікова, за кількісним співвідношенням з усіх свердловин „Луганськовода” добуває в середньому близько 600 – 650 тисяч кубічних метрів за добу, але цього не достатньо для забезпечення населення області. За статистикою для мешканців всього регіону на добу потрібно не менше 750 тисяч кубічних метрів води.
На думку спеціалістів, для покращення ситуації потрібно вирішити три проблеми. Перша - це якість води. Друга – кількісні показники, бо, наприклад, на півдні області, в шахтарських селищах та містах вода подається не цілодобово, а за графіком. Третя проблема – стан мереж „Луганськводи”, які потребують реконструкції.
Для вирішення питання кількості та якості води планується брати воду для очищення з підземних джерел. Що це означає? На Донбасі є безліч закритих шахт, де протягом 10-15 років не ведеться промислова діяльність. Такі підземні джерела є в необхідній кількості на півдні Луганської області. Ця вода буде проходити декілька етапів очищення після чого буде готова до використання. Суть технології очищення, за словами академіка Василя Лисюка, заключається в тому, що за допомогою акватону спеціалісти будуть знезаражувати воду, потім її фільтрувати або на піщаних фільтрах, або за допомогою спеціальних машин, які гарантують отримати чисту воду на всі 100%. „Поєднання ультрафільтрації й гіперфільтрації дозволяє одержати збалансований сольовий склад, - зазначив академік. – Це дуже важливо, бо у воді повинні міститися і кальцій, і фтор й інші компоненти”. Доречи, іноді таку воду, отриману шляхом багаторазової фільтрації, називають дистильованою. Це не так, бо дистильована вода не містить в собі цих компонентів.
„Ремонт наших мереж - є дуже важливим питанням, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Володимир Рисухін, - бо якщо ми профільтруємо воду за допомогою сучасних технологій і доведемо її до єдиного ГОСТу „Вода питна”, а потім будемо подавати по старим трубам, то позитивного результату не буде”. За словами в.о. заступника губернатора Олега Тітаміра, до 70 відсотків води ми втрачаємо по дорозі до споживача. Сьогодні для вирішення цих проблем ведеться активна робота. Більш того, ця тема була піднята під час зустрічі з Прем’єр-Міністром України Юлією Тимошенко.
Доречи, контракт з Американською компанією Дженерал Електрикс вже підписано. Планується, що наступного тижня спеціалісти компанії приїдуть до України й разом з нашими фахівцями оговорять всі питання й підготовлять технічне завдання на проектування системи. „Перед облдержадміністрацією стоїть задача, - підкреслив Володимир Рисухін, - до завершення року розмістити заказ на виконання обладнання й почати його доставку у регіон”.
13 липня 2005,08:20
|
 |
 |
В містах та районах області
Слов’яносербський район: протягом червня 2005 року в районі вироблено промислової продукції на суму 4 млн. 217,8 тис. грн., що на 11,8% більше, ніж у травні поточного року та на 15,6% менше, ніж за відповідний період минулого року.
Краснодонський район: станом на 11 липня в районі заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах всіх форм власності складає 264,6 тис. грн. В тому числі на активних - 176,4 тис. грн., неактивних - 53,2 тис. грн., підприємствах-банкрутах - 35 тис. грн. Заборгованість по виплатам субсидій на житлово-комунальні послуги та тверде паливо становить 3319 грн. Заборгованість по компенсаційних виплатах чорнобильців відсутня, виплатах пільг за енергоносії – 57 тис. 429 грн. Заборгованість по виплатах держаної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми відсутня.
Попаснянський район: за підсумками роботи у І півріччі поточного року темпи росту промислової продукції в районі у порівнянні з минулим роком складають 127,3%. Зростання обсягів виробництва забезпечили п’ять з шести підприємств промисловості.
12 липня 2005,16:45
|
 |
 |
Обласний форум „Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян” відбувся сьогодні в Луганську.
Шляхи налагодження партнерських стосунків бізнесом та податківцями Луганщини обговорили сьогодні учасники обласного форуму „Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян”. В ньому взяли участь керівники підприємств малого та середнього бізнесу, структур податкової адміністрації на чолі з головою ДПА в Луганській області Олексієм Глуховим, представники органів місцевої влади на чолі з головою Луганської облдержадміністрації Олексієм Даниловим та його заступником Володимиром Рисухіним, а також народні депутати України та депутати обласної ради.
Учасники форуму висловилися на підтримку дій української влади, спрямованих на подолання бідності, зростання добробуту громадян, детінізацію підприємництва, розвиток рівноправного діалогу між владою і бізнесом. „Ми хочемо чесно і своєчасно сплачувати всі податки і збори, легально вести свій бізнес. Ми проти того, що недосконалість податкового законодавства змушує нас підвищувати накладні витрати, а разом з ними і так високі ціни для покупців на товари і послуги, які роблять їх не конкурентно спроможними”, – говориться у прийнятому учасниками форуму зверненні до депутатів місцевих рад та виконкомів місцевого самоврядування. З метою розвитку постійного діалогу влади і бізнесу щодо вдосконалення регіональної податкової політики у цьому зверненні підприємці Луганщини запропонували місцевим можновладцям сформувати постійно діючий робочий орган з числа депутатів місцевих рад усіх рівнів, фахівців податкової служби і підприємців для підготовки пропозицій щодо річних місцевих бюджетів. Також було запропоновано при формуванні депутатських комісій обов'язково створити комісію по співпраці з громадськими об'єднаннями підприємців, регулярно проводити громадські слухання по проблемам оподаткування малого та середнього бізнесу за широкою участю представників підприємців та попередньо оприлюднювати ставки місцевих податків та зборів з метою їх громадського обговорення. Підприємці-платники податків висловили побажання щодо створення в регіоні сприятливих умов для формування і роботи місцевих відділень Асоціації платників податків і розвивати з ними конструктивну співпрацю та для розповсюдження інформації щодо підготовки проектів рішень з питань оподаткування малого та середнього бізнесу. Вони вважають за необхідне, щоб влада інформувала громадськість, у першу чергу, підприємців про соціальні проекти та інші витрати, на які було спрямовано місцеві податки та збори.
12 липня 2005,15:57
|
 |
 |
Бізнесмени – найактивніша та найініціативніша частина населення, яка саме й працює на суспільство. - Олексій Данілов.
„Бізнесмени – найактивніша та найініціативніша частина населення, яка саме й працює на суспільство”, - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов сьогодні вітаючи учасників обласного форуму "Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян". За його словами, головною причиною того, що на Луганщині донині дуже повільно розвивається малий та середній бізнес було відверто споживацьке ставлення влади до бізнесу. Олексій Данілов підтвердив офіційну позицію обласної адміністрації щодо бізнесу, нагадавши підприємцям, що ще у лютому зустрічаючись з ними оголосив: „Ви вільні від тиску, але працюйте на користь регіону та в рамках закону”. Губернатор запропонував підприємцям звертатися одразу ж до облдержадміністрації в разі необґрунтованого тиску з боку перевіряючи та контролюючих органів. Він підкреслив, що регіональна влада ставить перед собою завдання м максимально сприяти людям, які бажають завести свій власний бізнес, заробляти собі, давати роботу іншим і, звичайно ж, сплачувати державі податки. Ми зацікавлені у розвитку бізнесу, бо це запорука розвитку держави, - то є аксіома”, - підкреслив Олексій Данілов. Якщо у малого та середнього підприємця будуть гроші, вважає губернатор, вони разом з владою зможуть підтримувати тих, хто по-справжньому на це потребує: дітей, сиріт, інвалідів.
Губернатор запевнив, що не збирається агітувати учасників форуму за ту чи іншу політичну силу, бо переконаний, що стосунки держави і бізнесу повинні носити виключно законний характер. „Я вірю в те, що в результаті нашої подальшої співпраці ми зможемо налагодити конструктивний діалог влади і підприємництва, і що ми зможемо відкрито та чесно дивитися в очі один одному”, - заявив голова Луганської облдержадміністрації.
12 липня 2005,15:42
|
 |
 |
Луганська влада та ДПА готові разом з бізнесом вдосконалювати систему оподаткування.
Луганська облдержадміністрація і Державна податкова адміністрація в Луганській області висловили готовність на засадах рівноправного партнерства разом з бізнес-громадськістю приступити до комплексної податкової реформи, створення простих і прозорих умов у системі оподатковування. Про це йдеться у резолюції обласного форуму "Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян", що відбувся сьогодні в Луганську.
„Розвиток партнерських відносин з бізнесом - не самоціль, а довгострокова перспектива чесного співробітництва для досягнення сприятливого середовища для економічної свободи ведення бізнесу та стабілізації, легалізації і детінізації економіки, ефективних заходів протидії нездоровій конкуренції, корупції та хабарництву та формування економіки європейського рівня. За остаточним підсумком, це приведе до стабільного росту добробуту населення області”, - говориться у резолюції форуму.
Виходячи з тексту резолюції, учасники обласного форуму вважають, що настав час від декларацій переходити до конкретних справ. Необхідно створити нормальний податковий кодекс, виробити цілісну концепцію побудови системи оподаткування, адаптувати українське фіскальне законодавство до європейських норм. Учасники форуму підтримали позицію глави держави, уряду, спрямовану на зниження ставок податків з одночасним розширенням бази оподаткування, скасування всіляких пільг у відношенні окремих платників чи територій. Водночас, вони звернулися до Президента України, народних депутатів та Уряду з пропозиціями: забезпечити рівні умови розвитку всіх суб'єктів господарської діяльності і форм власності, гарантії захисту їхніх законних прав; вжити заходів щодо подальшого вдосконалення державного регулювання господарських відносин, недопущення прийняття органами державної влади економічно необґрунтованих і неефективних регуляторних актів; продовжити практику відкритого обговорення проектів регуляторних документів за участю представників малого та середнього бізнесу, громадських організацій. Учасники обласного луганського форуму також запропонували керівництву держави виробити механізм посилення контролю за дотриманням органами виконавчої влади всіх рівнів законів України, встановити персональну відповідальність чиновників за невиконання чи неналежне виконання державної регуляторної політики; сприяти формуванню самодостатніх громадських організацій, для чого передбачити в проекті держбюджету фінансування заходів і програм щодо реалізації державної регуляторної політики за їх участю. У рамках програми підвищення податкової культури населення було запропоновано ввести в шкільну навчальну програму курс щодо вивчення основ податкового законодавства. Серед інших пропозицій, що увійшли до резолюції форуму - зменшення з 1 січня 2006 року ставки ПДВ до 15 відсотків, введення з 1 січня 2006 р. єдиного соціального податку на заробітну плату в розмірі до 20 %, зниження з 1 січня 2006 р. ставки податку на прибуток до 15%.
Також учасники обласного форуму "Бізнес і податкова служба: партнерство заради добробуту громадян” запропонували голові ДПА в Луганській області Олексію Глухову сформувати новий склад громадської ради, якай би взяв активну участь у розробці та реалізації дієвого механізму проведення податкової реформи, зміцнення зв'язків з громадськістю а також здійснити реорганізацію податкової служби Луганської області для максимального забезпечення прозорості, збалансованості інтересів під час проведення діалогу з бізнесом.
Крім того, йдеться про зниження податкового тиску створення прозорих та зрозумілих податкових процедур, а також перспективу законодавчого закріплення статусу платника податків, системи допуску громадських організацій та платників податків до інформації про формування місцевих бюджетів; системи сплати суб'єктами малого та середнього бізнесу соціальних внесків тільки у комплексі і, законом про спрощену систему оподаткування.
12 липня 2005,15:36
|
 |
 |
Питання заборгованості вугільних підприємств за спожиту воду розглядалося в облдержадміністрації.
Тяжкий економічний стан, який спостерігається на підприємстві «Луганськвода», став темою обговорення на зустрічі голови облдержадміністрації Олексія Данілова, його заступника з економічних питань Володимира Рисухіна з керівниками підприємств вугільної галузі. За словами Володимира Рисухіна, заборгованість споживачів за воду складає приблизно 61,2 млн. грн., через це основний постачальник води в області – компанія «Луганськвода» сьогодні не в змозі розраховуватися за спожиту електроенергію. Так, оплата в червні становить всього 4,5 млн. грн., або 55% від спожитої електроенергії. Луганське енергетичне об’єднання різко скоротило поставку електроенергії, і в теперішній час від живлячих пристроїв відключене цілий ряд об’єктів водопостачання. Зараз обсяги поставки води складають 80% від необхідного обсягу споживання. „Разом з тим є ряд підприємств, особливо це торкається вугільної галузі, оплата яких становить лише 10-30% спожитої води, - підкреслив Володимир Рисухін. - Сумарна заборгованість вугільників за воду на сьогодні складає 10 млн.382 тис. грн.” . Він зазначив, що треба примати діючі рішення, щоб кардинально змінити існуючу ситуацію: або зупинити підприємство, або врегулювати поставку води, тобто відключати окремі підприємства від водопостачання, та переглянути відношення до оплати за воду.
За словами директора підприємства «Луганськвода Віктора Скоблікова, вугільні підприємства розрахувалися за спожиту воду лише на 37%, недоплата тільки за червень 2005 року склала 1 млн. 300 тис. грн. За 6 місяців 2005 року ГП «Донбассантрацит» розрахувався на 25%, заборгованість на 1 липня склала 1 млн. 175 тис. грн., «Луганськуголь» - 39%, заборгованість - 3 млн. 777 тис. грн., «Ровенькиантрацит» - 74%, заборгованість 651 тис. грн., «Антрацит» - 44%, борг - 546 тис. грн., «Первомайськуголь» - 49%, борг - 670 тис. грн. Самостійні підприємства вугільної промисловості розрахувалися за спожиту воду на 58%, сума заборгованості становить 1 млн. 816 тис. грн., у тому числі шахти ім. Артема – 196 тис. грн. „Міусинська” – 872 тис. грн. „Княгиненська” – 253 тис. грн., ім. Кирова – 228 тис. грн. „Голубовська” – 99 тис. грн. Віктор Скобліков підкреслив, що кампанія не в змозі покрити цю різницю власними оборотними коштами. Він призвав керівників вугільних підприємств серйозно ставитися до питання із забезпечення населення водою, оскільки це торкається не тільки підприємств, а і кожної людини, що проживає на території області.
Губернатором області дано доручення директорам вугільних підприємств до 20 липня забезпечити 100% розрахунки за спожиту в червні цього року воду.
12 липня 2005,13:57
|
 |
 |
Посилено контроль по захисту прав споживачів при наданні їм послуг та виконанні робіт.
Головним Луганським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів посилено контроль щодо надання послуг та виконання робіт споживачам. В І півріччі поточного року спеціалістами управління перевірено 231 суб’єкт підприємницької діяльності. Найбільша кількість порушень встановлена на підприємствах, які надають комунальні послуги, послуги пасажирського автомобільного транспорту, побутові послуги: перукарські послуги, виробництво меблів, встановлення пластикових вікон, ремонт мобільних телефонів.
Особлива увага приділялась проведенню роботи щодо посилення контролю якості надання комунальних послуг. Встановлено, що при наданні неякісних житлово-комунальних послуг, не здійснюються перерахунки розміру плати за надання послуги за ініціативою власника житла.
Підприємства теплозабезпечення міст Рубіжне, Біловодськ, Попасна здійснювали діяльність із застосуванням засобів вимірювальної техніки з минулим терміном повірки, що не дозволяє здійснювати контроль за температурним режимом, тиском гарячої води.
Житлово-експлуатаційні контори міст Луганська, Лисичанська, Алчевська, Рубіжного, Ровеньки, Перевальського району надавали комунальні послуги з порушенням Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями: відсутність догорів із споживачами, несвоєчасне вивезення побутового сміття, не якісне здійснення заходів по підготовки житлового фонду до зимового періоду.
За втручанням управління споживачам за недодані та неякісні послуги з теплопостачання здійснено перерахунків на суму 101,3 тис.грн.
Здійснено 21 тематична перевірка суб’єктів господарської діяльності, які надають послуги пасажирським автомобільним транспортом, в тому числі 3 спільно з управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації, 4 - з органами дорожньої автоінспекції, 6 - з ДП “Луганськстандартметрологія”. В ході перевірок були виявлені порушення Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Транспортні засоби не відповідали вимогам стандартів, у салонах автобусів відсутня необхідна, доступна, достовірна і своєчасна інформація для споживачів, транспортні підприємства не забезпечені технологічною і нормативною документацією. При здійснені міжміських перевезень маршрутні автобуси не дотримувались графіків руху, в міжміських автобусах відсутня нумерація місць.
В сфері побутових послуг споживачам не надається інформація про виконавця послуг, ціни та тарифи, гарантійні зобов’язання. Понад 100 підприємствам було надано приписи про тимчасове припинення надання відповідних послуг та вилучення із застосування в наданні послуг препаратів, матеріалів, електроінструментів. При здійснені ремонту побутової техніки, мобільних телефонів, виготовленню меблів найчастіше порушаються терміни виконання замовлень.
В рамках контролю за діяльністю підприємств у сфері реклами спеціалістами управління перевірено 316 рекламоносіїв. За порушення заведено 12 справ, прийнято 9 рішень про заборону, коригування реклами, накладено штрафів на суму 4,7 тис. грн.
12 липня 2005,10:35
|
 |
 |
Житлові субсидії отримують більш 75 тисяч сімей області.
За даними Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, протягом 6-ти місяців поточного року житлові субсидії отримували 75 тис. 119 сімей, або 8,8% від усіх сімей області. Їх платежі за житлово-комунальні послуги та на придбання вугілля і скрапленого газу зменшені на 11 млн. 805,1 тис. грн.
Для надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг нараховано 10 млн. 252,5 тис. грн. Організаціям - надавачам цих послуг перераховано 9 млн. 823,5 тис. грн., у тому числі на 1 млн. 594,2 тис. грн. організаціям профінансовано борги минулих років.
За І півріччя 2005 року субсидію населенню для придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою призначено 8007 сім’ям на загальну суму 1 млн. 552,6 тис. грн. Отримали готівку за призначеною субсидією у поточному році 7 тис. 873 сім’ї на суму 1528,4 тис грн.
Станом на 1 липня поточного року призначено субсидій за рішенням комісій при міськвиконкомах та райдержадміністраціях з неординарних питань 4 тис. 353 сім’ям.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|