12 березня 2003,16:10
|
 |
 |
Діяльність закладів профтехосвіти потребує на більш сучасний підхід до підготовки кваліфікованих робітників. – Олексій Омельченко.
“Діяльність закладів профтехосвіти потребує на більш сучасний підхід до підготовки кваліфікованих робітників”, – вважає начальник Головного управління освіти та науки облдержадміністрації Олексій Омельченко. Коментуючи недавно прийняту в області Регіональну програму підготовки кваліфікованих робітників на 2003-2005 роки, він сказав, що, по-перше, в основу покладено попереднє дослідження попиту не певні професії на ринку праці в області та прогнозування випуску старшокласників із загальноосвітніх шкіл. По-друге, робиться ставка на відновлення та покріплення ланцюжку “ПТУ – підприємство-замовник”. За словами Олексія Омельченко, в сучасних умовах практично скасовано інститут базових підприємств. Нова регіональна програма допоможе розв‘язати низку інших проблем, від яких потерпає зараз профтехосвіта. Серед них – нестача освітянських кадрів: зараз по області залишається вільними 472 посади майстра виробничого навчання та 182 посади викладачів. Всього ж у системі профтехосвіти регіону зараз працюють понад тисячу викладачів та понад півтори тисячі майстрів виробничого навчання. Потребує відновлення та вдосконалення матеріально-технічна база ПТУ та система фінансування профтехосвіти, з урахуванням можливості поширити практику госпрозрахункової діяльності училищ.
“Регіональна програма передбачає відкриття нових професій на базі вже існуючих училищ та створення професійно-технічних закладів нового типу, які матимуть максимально відповідати вимогам сучасної економіки регіону та міста, в якому отримує нову професію молодий спеціаліст”, - зазначив Олексій Омельченко. За його словами, у результаті виконання Регіональної програми 39 тисяч осіб матимуть змогу оволодіти новими професійними навичками у закладах профтехосвіти області та отримати роботу на підприємствах різних галузей економіки. Матеріально-технічна база ПТУ має посилитись через комп‘ютерне оснащення навчального процесу та відкриття 132 нових кабінетів, 68 майстерень і 74 лабораторій.
11 березня 2003,15:41
|
 |
 |
Жителі Луганщини обговорюють Звернення Президента України.
Жителі Луганської області активно обговорюють Звернення Президента України Леоніда Кучми до українського народу щодо політичної реформи у державі. Колективне обговорення вже відбулося на промислових та сільськогосподарських підприємствах Луганська, Ровеньок, Білокуракинського, Старобільського та Марківського районів. Трудові колективи цих підприємств відправили до Адміністрації Президента України телеграми в підтримку Звернення.
Луганська облдержадміністрація виступила з ініціативою провести “круглий стіл” за участю керівників області та лідерів обласних осередків політичних партій і регіональних громадських організацій для того, щоб спільно обсудити пропозиції Президента України щодо змін у Конституції держави. Звернення Президента та дії щодо забезпечення всенародного обговорення проекту Закону “Про внесення змін до Конституції України” планується також обговорити на найближчому засіданні Ради регіонів на чолі з головою облдержадміністрації Олександром Єфремовим та головою обласної ради Віктором Тихоновим. Розроблений облдержадміністрацією план організаційних та медіазаходів передбачає обговорення Звернення Президента України Леоніда Кучми на семінарі для керівників управлінь та відділів облдержадміністрації, що відбудеться 19 березня, під час проведення єдиного дня інформування населення області, який заплановано на 20 березня, та на зборах у трудових колективах підприємств у містах і районах області. Планується також, що обговорення відбудеться у вищих навчальних закладах під час бесід зі студентами, на засіданнях студентських рад, дискусійних клубів, “круглих столів”, а також на засіданнях учених рад серед викладачів вузів Луганщини. У газетах, на радіо та телебаченні передбачаються виступи керівників області, фахівців-політологів та представників активної громадськості з приводу Звернення Президента України.
11 березня 2003,15:38
|
 |
 |
Мы стоим на пороге преобразований в жилищно-коммунальном хозяйстве. – Леонид Рисухин.
«Сегодня мы стоим на пороге преобразований в жилищно-коммунальном хозяйстве, нас к этому подталкивает ситуация, сложившаяся в отрасли», – заявил сегодня на пресс-конференции в облгосадминистрации Леонид Рисухин – заместитель председателя Луганской областной госадминистрации. По его словам, сейчас в отрасли наблюдается «конфликт формы и содержания»: в советские времена был сформирован затратный механизм существования ЖКХ, простой человек был изолирован от вопросов по содержанию жилья. Сегодня, по словам Леонида Рисухина, другие формы взаимоотношений – между юридическими лицами – поставщиками услуг. Кроме того, по словам заместителя губернатора, налицо «конфликт собственности», когда в управлении ЖЭКа продолжает находиться приватизированное жилье. Сейчас именно в жилищном хозяйстве самый большой клубок проблем, отметил Леонид Рисухин, ведь только на замену разводки отопительной системы одного многоквартирного дома необходимо 150 тыс. грн. По его мнению, одним из шагов реформирования отрасли должно стать увеличение числа объединений собственников жилья, заключение договоров между владельцами жилья и теми, кто это жилье обслуживает. Как отметил Леонид Рисухин, область вплотную подошла к реформированию водопроводно-канализационного хозяйства. Параллельно с ликвидацией утечки воды, по мнению заместителя губернатора, необходимо создать орган по управлению финансами, поскольку сейчас водоканалы в основном занимаются подачей воды, а вопросы учета в этой сфере не проработаны.
В настоящее время в Луганской области 55,5 млн. кв.м. жилья, из которых 28 млн. кв.м. находятся в частной собственности и 27 млн. кв.м. – на балансе жилищных организаций. В области насчитывается 31 тыс. жилых домов, из которых 11 тыс. домов имеют централизованную систему отопления. На Луганщине также действует 1340 котельных, 2,5 тыс.км теплосетей и 7 тыс. км водопроводных сетей.
11 березня 2003,15:37
|
 |
 |
Понад 19 млн. грн. заплановано виділити у поточному році на будівництво соціально важливих об‘єктів зі спецфонду обласного бюджету.
19 млн. 120 тисяч гривень заплановано виділити на будівництво соціально важливих об‘єктів зі спеціального фонду обласного бюджету у поточному році. Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов своїм розпорядженням затвердив перелік об‘єктів та графік фінансування їх будівництва і реконструкції протягом 2003 року за рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету. Згідно з розпорядженням губернатора, 1 млн. 612 тис. грн. передбачається направити на будівництво об‘єктів охорони здоров‘я, 1 млн. 700 тис. грн. – на реконструкцію стадіону “Авангард” в Луганську та 500 тис. грн. – на реконструкцію колишнього будинку культури імені Маяковського під учбовий корпус Луганського коледжу культури і мистецтв. У поточному році заплановано також продовжити будівництво житла за обласною програмою “Власний дім”, а також надати 2 млн. грн. пільгового довгострокового кредиту на будівництво житла для молодих сімей у рамках програми сприяння молодіжному житловому будівництву. Кошти спеціального фонду облбюджету також планується в цьому році використати на придбання житла для представників творчої інтелігенції, які мають високі досягнення у культурі, спорті та науковій діяльності. Півтора мільйони підуть на газифікацію сіл у 18 районах області.
Спеціальний фонд є складовою частиною обласного бюджету і на відміну від загального фонду акумулює надходження, витрати яких носять адресний характер. За кожним джерелом надходження грошей у спеціальний фонд закріплено чітко окреслену сферу на витрати. Так, на фінансування будівництва мають бути витрачені тільки кошти, що надійшли у вигляді субвенцій з Державного бюджету та надходження із загального фонду обласного бюджету на капітальне будівництво. Згідно з прийнятим на поточний рік обласним бюджетом, спеціальний фонд обласного бюджету на 2003 рік сягає майже 53 млн. 607 тис. грн., у тому числі бюджет розвитку – 22 млн. 63 тис. грн.
11 березня 2003,15:36
|
 |
 |
На 4,3 тис. грн. застосовано в лютому економічних санкцій до порушників державної дисципліни цін. – Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області.
На суму 4,3 тис. грн. застосовано економічних санкцій до порушників державної дисципліни цін за результатами перевірок суб’єктів господарювання у лютому поточного року. За повідомленням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області, у лютому проведені перевірки порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів у 88 суб’єктах господарювання різних галузей, порушення встановлено у 12. За результатами перевірок через перерахунки споживачам повернено 37,3 тис. грн., самостійно правопорушниками перераховано в доход бюджету 2 тис. грн.
11 березня 2003,15:35
|
 |
 |
Кожне друге з перевірених у лютому підприємств ЖКГ допускало порушення державної дисципліни цін. – Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області.
Чотири з восьми перевірених у лютому поточного року підприємств житлово-комунального господарства Луганської області допускали порушення державної дисципліни цін. Як повідомила Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області, характерними порушеннями є завищення плати за житлово-комунальні послуги при неякісному наданні цих послуг, завищення норм споживання, нарахування плати при відсутності послуги та пряме завищення тарифів. Так, Антрацитівським управлінням обласного комунального підприємства “Луганськводпром” при нарахуванні плати за послуги з водопостачання для садівничих та городницьких товариств було застосовано завищений тариф. Після перевірок до цього підприємства застосовано економічні санкції на суму 1,4 тис. грн., споживачам повернено через перерахунки 23,3 тис. грн. Стаханівським виробничим управлінням водопроводно-каналізаційного господарства ОКП “Луганськводоканал” з підприємств, установ та приватних підприємців стягувалась завищена плата за водопостачання та водовідведення. До підприємства застосовані економічні санкції у розмірі 850 грн.
11 березня 2003,15:35
|
 |
 |
На Луганщине продолжается эпидемия ОРВИ. – Управление здравоохранения облгосадминистрации.
В Луганской области продолжается эпидемия ОРВИ. По данным управления здравоохранения Луганской облгосадминистрации и областной санэпидстанции, на минувшей неделе свыше 31 тысячи человек заболели острыми респираторными вирусными инфекциями, зарегистрировано 123,1 случая заболеваний на 10 тысяч населения при эпидемическом пороговом уровне 57,4. При этом из общего числа заболевших 40,4% детей. За минувшую неделю в области госпитализировано 511 человек, в том числе 362 ребенка. Эпидемический порог заболеваемости в Луганской области превышен в городах Луганск, Антрацит, Брянка, Алчевск, Краснодон, Ровеньки, Рубежное, Стаханов, а также в 11 районах нашей области.
07 березня 2003,11:52
|
 |
 |
Решение руководства Луганщины и ГХК «Луганскуголь» пойти по пути инвестирования позволило возродить шахту «Белореченская».
Решение руководства Луганской области и ГХК «Луганскуголь» пойти по пути инвестирования позволило возродить шахту «Белореченская». По мнению областного руководства, возродить потенциально мощное предприятие с большими запасами угля было возможно только с помощью привлечения инвестиционных ресурсов.
Более 30 млн. грн. вложила инвестиционная компания «Валентин-инвест» в развитие шахты «Белореченская» холдинговой компании «Луганскуголь» в ходе санации с сентября 2002 года. Об этом сообщил управляющий санацией шахты Владимир Гончар. По его словам, планом санации по выводу предприятия из кризиса, который был разработан совместно с руководством шахты, предусматривался поиск инвестирующей организации. «Она была найдена в лице компании «Валентин-инвест», которая после обследования шахты, оценки ее пластов и мощности приступила к работе», – отметил Владимир Гончар. Первым этапом работы инвестора стала поставка комплекса 3КД-90 и полностью необходимого оборудования под запуск новой лавы «Восточная-коренная», которая была сдана в августе 2002 года. Компанией были приобретены конвейеры, кабельная продукция, а также несколько секционных поездов, электровозов. Для ежедневной работы шахты была приобретена проходческая техника, в том числе два новых комбайна российского производства. «В целом, было приобретено и поставлено на шахту 188 наименований только крупного оборудования», – подчеркнул Владимир Гончар. Кроме того, ведется ежедневная работа по текущему снабжению шахты. «Компания поставила задачу – обеспечить шахту минимальным месячным запасом, и ежесуточно на «Белореченскую» приходят 4 машины различного оборудования», – отметил руководитель санации. И хотя на сегодня такой запас уже почти сформирован, Владимир Гончар считает, что необходимо еще 2 месяца, чтобы выполнить поставленную задачу по обеспечению шахты всем необходимым для бесперебойной работы. В планах - запуск второй лавы «5-я западная» за счет собственных средств компании и средств шахты.
Шахта «Белореченская» ГХК «Луганскуголь» была сдана в эксплуатацию в 1957 году, здесь добывают уголь марки «Т6». Проектная мощность шахты 750 тыс. тонн в год. В 2002 году общая добыча угля составила почти 570 тыс. тонн при среднесуточной добыче 1576 тонн. Численность всего персонала шахты почти 2 тыс. человек, в том числе около 1 тыс. подземных рабочих. Текущая зарплата на шахте выплачивается регулярно, задолженность прошлых лет составляет около 10 млн. грн.
07 березня 2003,11:50
|
 |
 |
Решение руководства Луганщины и ГХК «Луганскуголь» пойти по пути инвестирования позволило возродить шахту «Белореченская».
Решение руководства Луганской области и ГХК «Луганскуголь» пойти по пути инвестирования позволило возродить шахту «Белореченская». По мнению областного руководства, возродить потенциально мощное предприятие с большими запасами угля было возможно только с помощью привлечения инвестиционных ресурсов.
Более 30 млн. грн. вложила инвестиционная компания «Валентин-инвест» в развитие шахты «Белореченская» холдинговой компании «Луганскуголь» в ходе санации с сентября 2002 года. Об этом сообщил управляющий санацией шахты Владимир Гончар. По его словам, планом санации по выводу предприятия из кризиса, который был разработан совместно с руководством шахты, предусматривался поиск инвестирующей организации. «Она была найдена в лице компании «Валентин-инвест», которая после обследования шахты, оценки ее пластов и мощности приступила к работе», – отметил Владимир Гончар. Первым этапом работы инвестора стала поставка комплекса 3КД-90 и полностью необходимого оборудования под запуск новой лавы «Восточная-коренная», которая была сдана в августе 2002 года. Компанией были приобретены конвейеры, кабельная продукция, а также несколько секционных поездов, электровозов. Для ежедневной работы шахты была приобретена проходческая техника, в том числе два новых комбайна российского производства. «В целом, было приобретено и поставлено на шахту 188 наименований только крупного оборудования», – подчеркнул Владимир Гончар. Кроме того, ведется ежедневная работа по текущему снабжению шахты. «Компания поставила задачу – обеспечить шахту минимальным месячным запасом, и ежесуточно на «Белореченскую» приходят 4 машины различного оборудования», – отметил руководитель санации. И хотя на сегодня такой запас уже почти сформирован, Владимир Гончар считает, что необходимо еще 2 месяца, чтобы выполнить поставленную задачу по обеспечению шахты всем необходимым для бесперебойной работы. В планах - запуск второй лавы «5-я западная» за счет собственных средств компании и средств шахты.
Шахта «Белореченская» ГХК «Луганскуголь» была сдана в эксплуатацию в 1957 году, здесь добывают уголь марки «Т6». Проектная мощность шахты 750 тыс. тонн в год. В 2002 году общая добыча угля составила почти 570 тыс. тонн при среднесуточной добыче 1576 тонн. Численность всего персонала шахты почти 2 тыс. человек, в том числе около 1 тыс. подземных рабочих. Текущая зарплата на шахте выплачивается регулярно, задолженность прошлых лет составляет около 10 млн. грн.
07 березня 2003,11:23
|
 |
 |
У сталому режимі працюють підприємства металургії Луганщини. – Управління промисловості облдержадміністрації.
У сталому режимі працюють підприємства металургійного комплексу Луганської області. За даними управління промисловості облдержадміністрації, минулого тижня ВАТ “Алчевський металургійний комбінат” збільшив виробництво чавуну на 36 тис. тон, сталі – на 34,6 тис. тон, прокату – на 15,4 тис. тон в порівнянні з аналогічним періодом січня поточного року. ЗАТ “Луганський трубний завод” збільшив виробництво продукції в порівнянні з січнем на 80%, а ВАТ “Стахановський ферросплавний завод” - на 30%. Стабільно працюють Алчевський коксохімічний завод та Лутугинський науково-виробничий комбінат.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|