13 червня 2005,15:05
|
 |
 |
О санитарном состоянии Луганской области и мерах по его улучшению.
Оздоровительные детские лагеря, водообеспечение, санитарное состояние рынков, организация очистки города и области от свалок – основные вопросы, которые были сегодня вынесены на брифинг для журналистов. Заместитель главного врача областной санитарно-эпидемиологической станции Владимир Герус разъяснил ситуацию в области и обозначил основные комплексные планы мероприятий по предотвращению эпидемических осложнений.
Органами исполнительной власти и учреждениями государственной санитарно-эпидемиологической службы принимаются организационные, административные, дисциплинарные и другие меры по улучшению санитарно-эпидемической ситуации в области, предупреждению эпидемических осложнений, созданию безопасных для здоровья условий в быту, на производстве, учреждениях социальной сферы. В области разработаны и реализуются региональная межотраслевой программы «Здоров’я нації», государственная программа «Діти України».
«На учете в учреждениях санитарно-эпидемиологической службы находятся 21,2 тысяч поднадзорных объектов, в том числе 7,9 тысяч пищевых, 6,6 тысяч коммунальных, 3,3 тысяч детских и подростковых, 3,4 тысяч промышленных», - отметил Владимир Герус.
По итогам работы за 2004 год в порядке предупредительного надзора рассмотрено 4600 проектных материалов, в 361 из которых выявлены и устранены нарушения санитарных норм и правил. Проверено 1451 строящийся объект. На 141 строящемся объекте также были выявлены и устранены отступления от согласованных проектов и нарушения требований нормативных документов». По словам заместителя главного врач областной санитарно-эпидемиологической станции, по сравнению с предыдущим годом снизился удельный вес бактериально загрязненных проб пищевых продуктов и продовольственного сырья. Значительно улучшились показатели качества пищевых продуктов и продовольственного сырья.
«Особое внимание уделяется летнему отдыху и оздоровлению детей, - подчеркнул Владимир Герус. - Улучшились условия проживания и питания детей в оздоровительных учреждениях, не было случаев групповой заболеваемости».
В мае текущего года санэпидслужбой области проведено 223 проверки рынков, выявлено 451 нарушение. Оштрафовано 204 человека, приостанавливалась эксплуатация 24 объектов торговли на рынках. Отстранено от работы за несвоевременное прохождение медосмотра 141 чел. «Проверки рынков, показали, что зачастую руководителями не были предприняты меры для создания необходимых условий для реализации скоропортящейся продукции», - подчеркнул Владимир Герус.
13 червня 2005,15:01
|
 |
 |
583 летних оздоровительных лагеря начали свою работу.
На 10 июня в области с разрешения санэпидслужбы было открыто 583 оздоровительных учреждений разных типов, в которых оздоравливается более 25 тыс. детей, из 44 загородных лагерей уже начали работу 18 загородных лагерей.
По словам заместителя главного врача областной санитарно-эпидемиологической станции Владимира Геруса, со стороны санэпидслужбы нет претензий по подготовке детских оздоровительных лагерей «Сосновый», «Жемчужина» объединения «Лугансксельхозздравница», «Солнечный» службы по делам несовершеннолетних ОГА, им. Гагарина Северодонецкого ГПП «Азот» и др. «Однако, в отдельных оздоровительных учреждениях подготовка ведется не на должном уровне, - отметил Владимир Герус. - Основные мероприятия по обеспечению необходимого уровня санэпидблагополучия не начаты в оздоровительном лагере «Энергетик», а также «Лучистый», «Юбилейный».
Не начата подготовка в оздоровительном лагере «Елочка» на 100 детей в Старобельском районе, - подчеркнул зам.главного врача. - Причина - отсутствие средств на проведение ремонта. Финансирование осуществлено только на питание детей».
Одним из основных мероприятий, определяющих эпидблагополучие детских оздоровительных учреждений, является обеспечение питьевой водой гарантированного качества. Поэтому очень важным является вопрос подготовки водопроводных сетей, их профилактическая дезинфекция. Из-за поздних сроков подготовки некачественно осуществляется промывка и дезинфекция сетей. Результатом являются отклонения в микробиологических показателях исследованных проб воды.
В связи с нерешением вопроса обеспечения водой гарантированного качества и достаточного количества на настоящий момент не разрешена работа 2-х оздоровительных лагерей при школах с. Давидово-Никольское и с. Шевылевка Краснодонского района. Из-за отсутствия воды не дано разрешение на работу спортивного лагеря на базе детской юношеско-спортивной школы в Славяносербском районе. По причине невыполнения всех предложенных мероприятий по подготовке к приему детей не разрешена работа лагерей при школах №№25, 29, 5, 2, 4 г. Лисичанска (не налажена эффективная работа холодильного оборудования, отсутствие моющих, дезинфицирующих средств в достаточном количестве и т.д.).
13 червня 2005,14:30
|
 |
 |
Призначено заступника голови Луганської облдержадміністрації Зіновія Гузара.
Розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації Олексія Данілова від 9 червня 2005 року на посаду його заступника призначений Зиновій Гузар.
Гузар Зіновій Тадейович народився 13 серпня 1957 року у м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області. Має повну вищу освіту. У 1979 році закінчив Львівський державний медичний інститут, у 1999р. – Львівський філіал Української Академії державного управління при Президентові України, у 2005р. – Львівський національний університет ім. І.Франка. Зіновій Гузар має кваліфікацію лікаря-педіатра, магістра державного управління, юриста. Вільно володіє польською мовою. Почав свою трудову діяльність з 1974 року санітаром, медбратом Львівської обласної дитячої лікарні, та до 1995 року працював лікарем в медичних лікувальних установах Львівської області. З жовтня 1995 року по вересень 2002 року займав посаду начальника управління охорони здоров’я, заступника директора департаменту гуманітарної та соціальної політики Львівської міської ради. Депутат Львівської міської ради. З 2002 по 2004рр. – головний лікар 2-ої міської поліклініки м.Львова. До свого призначення на посаду заступника голови Луганської ОДА працював головним лікарем 8-ої міської лікарні м.Львова з березня 2004 року.
13 червня 2005,11:20
|
 |
 |
Підведені підсумки роботи промисловості у травні 2005 року.
За даними Головного управління статистики у Луганській області, обсяг промислового виробництва проти травня минулого року збільшився на 19,4%, в основному за рахунок підприємств-виробників коксу та продуктів нафтоперероблення, на яких обсяги виробництва зросли у 2,2 рази. Виробництво продукції за січень-травень поточного року збільшилося проти аналогічного періоду минулого року на 2,8%. У травні 2005 року порівняно з квітнем виробництво промислової продукції скорочено на 2,2%.
Значно кращі показники, ніж взагалі по області, досягнуто підприємствами, які займаються виробництвом та розподіленням електроенергії, де виробництво збільшено на 11,7%. За 5 місяців поточного року виробництво електроенергії, виробленої тепловими електростанціями та теплоелектроцентралями, склало 2131 млн. кВт. годин.
Найбільша питома вага у промисловому виробництві належить підприємствам обробної промисловості. Обсяги виробництва, досягнуті цими підприємствами, перевищили минулорічні на 3,5%. Збільшення виробництва на 19,3% відзначалося у хімічній і нафтохімічній промисловості, на 19,2% у машинобудуванні, на 15,6% у целюлозно-паперовій промисловості і видавничій справі, на 12,2% у металургії та обробленні металу, на 4,9% у виробництві деревини та виробів з деревини.
Також порівняно з січнем-травнем 2004 року збільшився випуск основних видів промислової продукції обробної промисловості. Значно перевищено обсяги відповідного періоду попереднього року у виробництві м’ясних консервів, олії соняшникової рафінованої, крупи, молока обробленого рідкого, безалкогольних напоїв, трикотажних виробів, соди кальцинованої, селітри, черепиці керамічної, елементів конструкцій збірних для житлового чи цивільного будівництва з цементу, бетону, штучного каменю, меблів конторських, кухонних, дерев’яних для умеблювання інтер’єру житлових приміщень та інших товарів.
Підприємствами добувної промисловості, а саме вугільної промисловості з початку року видобуто 7,8 млн. тонн готового вугілля, що на 0,4% більше січня-травня 2004 року. Видобуток природного газу склав 152,8 млн. куб.м., що на 5,9% більше відповідного періоду минулого року.
У промисловості 10 міст і 9 районів за 5 місяців поточного року одержано приріст продукції проти відповідного періоду минулого року. Найбільш вагомо – на 85,6% - збільшився випуск продукції в Стаханові та на 76,5% в Старобільському районі. Більш ніж на 20% - в Кіровську та Сєверодонецьку, на 13,6% в Антрациті, на 12,6% в Алчевську, майже на третину - у Марківському та Міловському районах, на 28,8% - в Краснодонському, на 19,8% - в Попаснянському, на 17,1% - в Станично-Луганському районах.
У січні-квітні 2005 року підприємствами області реалізовано промислової продукції на 9690,6 млн. грн. За обсягами реалізованої продукції Луганська область займає 4 місце в Україні і її доля становить 7,8%. В структурі реалізації найбільша частка припадає на продукцію підприємств міст Лисичанська, Алчевська, Луганська, Сєверодонецька та Лутугинського району.
13 червня 2005,11:16
|
 |
 |
На суму 56,4 тис. грн. застосовано економічних санкцій до правопорушників цінової дисципліни у травні 2005 року.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у травні поточного року проведені перевірки порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів у 86 суб’єктах господарювання різних галузей народного господарства. Порушення встановлено у 24, що становить 27,9% до кількості перевірених.
За результатами перевірок винесені рішення про застосування до правопорушників економічних санкцій на суму 56,4 тис. грн., з яких 37,6 тис. грн. становлять штрафи.
З 12 перевірених підприємств, які надають житлово-комунальні послуги у містах і районах області, порушення встановлено у 8, що становить 66,7% до кількості перевірених. Характерними порушеннями при стягненні плати за житлово-комунальні послуги є нарахування плати за них внаслідок неякісного надання послуг, завищення норм споживання та пряме завищення тарифів.
Так, Свердловським департаментом ОКП „Компанія „Луганськвода” у період з листопада 2004 року по 31 березня 2005 року з населення стягувалась завищена плата за водовідведення 2,77 грн. замість обґрунтованої 1,06 грн. за рахунок завищення норми стоків. Держінспекцією до підприємства застосовані економічні санкції у розмірі 7,0 тис. грн. Крім того, повернено споживачам через перерахунки 3,4 тис. грн.
Домоуправлінням № 3 міського комунального підприємства „Жилкомфорт” у період з 1 травня 2004 року по 1 квітня 2005 року завищувалась квартирна плата за рахунок застосування завищеного тарифу при нецілодобовій роботі ліфтів. Держінспекцією до МКП „Жилкомфорт” застосовані економічні санкції в розмірі 2,6 тис. грн.
13 червня 2005,09:48
|
 |
 |
В містах та районах області
Кіровськ: очисні споруди м.Кіровська довгий час знаходились в незадовільному стані і міська влада неодноразово зверталась до Державного управління екології та природних ресурсів в Луганській області з проханням профінансувати із обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища їх реконструкцію з заміною техногенного обладнання. Прохання було задоволено і в цьому році обласний Фонд виділив Кіровську на ці потреби 250 тис. грн.
Для розроблення проектно-кошторисної документації і початку робіт з реконструкції очисних споруд в сел. Новотошківське виділені 180 тис. грн.
Проект по реконструкції очисних споруд по вул. Петровського передбачає доведення якості стічних вод, які поступають в Сіверський Донець та Лугань, до припустимих норм рибогосподарських водних об’єктів. Новотошківські очисні споруди дозволять уникнути забруднення стічними водами селища та р.Сіверський Донець.
10 червня 2005,16:29
|
 |
 |
Луганские производители мяса готовы сотрудничать с датскими коллегами.
Дефицит мяса в Луганской области остается острой проблемой агропромышленного комплекса. По нормам потребления одному человеку необходимо 38-40 кг мяса в год. То есть, чтобы полностью обеспечить жителей области мясом необходимо около 100 тысяч тонн в год. Из этого объема луганские производители вырабатывают только 60 тысяч тонн.
Эта проблема обсуждалась сегодня на совещании, которое провел председатель облгосадминистрации Алексей Данилов. В его работе приняли участие специалисты управлений облгосадминистрации, банкиры, ветеринары, сельхозтоваропроизводители области. Губернатор представил свое видение о необходимых мероприятиях по развитию свиноводства в области, а также предоставил присутствующим полную информацию по предлагаемым датскими компаниями предложениям. «Решить проблему обеспечения мясом, можно только наладив собственное производство», - считает Алексей Данилов. – На сегодня у нас есть предложения датчан, готовых вложить в область инвестиции, - создать на базе существующих сельхозпредприятий современные свинокомплексы».
Луганские производители мяса выразили готовность сотрудничать с датскими фирмами и ознакомиться с их современными технологиями прибыльного свиноводства. Они считают, что эту работу в области необходимо начинать как можно быстрее. Для реализации этого предприятия должны разработать бизнес-планы.
«Областная власть будет максимально помогать в продвижении новых идей и технологий, направленных на улучшение ситуации в отрасли животноводства, - подчеркнул губернатор. – Нам необходимо принимать действенные меры, чтобы результатом стало максимальное насыщение рынка мяса».
10 червня 2005,15:01
|
 |
 |
Рекомендовано встановити мінімальну закупівельну ціну на молоко І ґатунку не нижче 0.95 грн. за 1 кг.
Рекомендувати мінімальну закупівельну ціну на молоко І ґатунку з базисними показниками вмісту жиру та білку в літній період (з дотацією) не нижче 0.95 грн. за 1 кг – таке рішення було прийнято 9 червня 2005 року на засіданні обласної узгоджувальної комісії. Вказану ціну рекомендовано застосовувати при укладенні договорів на закупівлю молока всіма молокопереробними підприємствами області з урахуванням якості, обсягів продукції та тривалістю маршруту доставки. Сільгосптоваровиробникам всіх форм власності необхідно своєчасно провести атестацію виробництва молока, молочної сировини, підвищити її товарність за рахунок збільшення продажу переробним підприємствам та підвищити її якість.
Впродовж січня-травня 2005 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилось виробництво молока всіма категоріями господарств на 200 тонн. Проти відповідного періоду минулого року продуктивність корів у сільськогосподарських підприємствах підвищилась на 60 кг або на 7%.
При збільшенні обсягів виробництва молока переробні підприємства необґрунтовано знижують закупівельні .ціни, що негативно впливає на зацікавленість товаровиробників у виробництві молока та збереженні поголів’я корів. Все це викликало справедливе незадоволення сільгосптоваровиробників і населення.
Узгоджувальною комісією Міністерства аграрної політики України, враховуючи нормативні витрати в цінових умовах 2005 року, рекомендований рівень мінімальної закупівельної ціпи в цілому за рік встановити в розмірі 1200 грн. за тонну.
Засідання обласної узгоджувальної комісії викликане необхідністю формування закупівельних цін на молоко у нашому регіоні з урахуванням доходів і витрат товаровиробників і переробних підприємств. В обговоренні даного питання взяли участь начальник Головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації Юрій Махортов, керівники інспекції якості та формування ресурсів сільгосппродукції, асоціації „Луганськмолоко”, спеціалісти управління розвитку харчової та переробної промисловості облдержадміністрації, директори молокопереробних підприємств та керівники агроформувань.
10 червня 2005,13:11
|
 |
 |
В настоящее время каждым регионом разработаны мероприятия по подготовке к зиме.
В настоящее время каждым регионом разработаны мероприятия по подготовке к зимнему отопительному сезону 2005 – 2006гг. В целом необходимо комплексно подготовить к зиме 23175 домов, в том числе 9249 – с центральным отоплением; отремонтировать 1586 кровель, 672 системы горячего и 950 холодного водоснабжения, 1227 котельных; заменить 91,3 км тепловых, более 100 км водопроводных, 86 км канализационных сетей, а также 230 сооружений водопроводно-канализационного хозяйства.
По данным управления жилищно-коммунального хозяйства облгосадминистрации, для выполнения этого объема работ необходимо 196, 8 млн. грн. Еще 24,1 млн. грн. нужны для подготовки ведомственного жилищно-коммунального хозяйства. Из государственного бюджета на эти цели выделяется 26,6 млн. грн., местных бюджетов – 32,8 млн. грн., предприятия коммунальной собственности планируют предоставить 113, 3 млн. грн.
В отрасли жилищно-коммунального хозяйства сложилась достаточно сложная ситуация: предельный износ оборудования и коммуникаций, низкий уровень механизации и автоматизации, неудовлетворительное материально–техническое снабжение, отсутствие необходимых приборов, оборудования, техники. Однако, несмотря на сложности финансирования, коммунальные службы области делают все возможное, чтобы начать вовремя отопительный сезон и не допустить аварийных ситуаций в разгар холодов. Вопросы подготовки к зиме находятся на постоянном контроле в управлении жилищно-коммунального хозяйства облгосадминистрации, местных органов власти.
10 червня 2005,12:00
|
 |
 |
У супермаркетах перевірено дотримання державної дисципліни цін на продукти харчування.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було перевірено дотримання державної дисципліни цін на продукти харчування. Встановлено, що філією "Абсолют" ТОВ виробничо-комерційної фірми "ЛІА ЛТД" (Луганськ), яка включає 6 супермаркетів у містах області, у 3 супермаркетах, розташованих Луганську, Сєверодонецьку, Лисичанську, в період з січня 2004 року по квітень 2005 року здійснювалась реалізація окремих видів продовольчих товарів, а саме: м’яса курчат-бройлерів, масла вершкового, олії соняшникової, ковбаси вареної 1ґ за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торговельних надбавок вище встановлених граничних розмірів.
Так, з 16.11.04 по 10.02.05 окремі партії м’яса курчат-бройлерів реалізовувались із застосуванням торговельних надбавок від 25,5% до 29,2% при граничному розмірі 15%, затвердженому розпорядженням облдержадміністрації. Сума завищення цін по м’ясу курчат склала 0,9 тис. грн.
Загальна сума додатково отриманої виручки склала 6,66 тис. грн. До ТОВ ВКФ "ЛІА ЛТД" застосовані економічні санкції на суму 20 тис. грн. Попереджено обрахування споживачів на суму 20,2 тис. грн.
Керівника ТОВ ВКФ "ЛІФ"ЛТД притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено штраф у розмірі 85 грн.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|