Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: п'ятниця, 20 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
07 квітня 2006,14:12 Версія для друку

Итоги кампании декларирования доходов граждан в Луганской области за 2005 год.

По данным ГНА в Луганской области, по состоянию на 1 апреля 2006 года в налоговые органы Луганской области подано 18 тыс. 382 деклараций, в том числе 9 тыс. 583 – с правом на налоговый кредит и 8 тыс. 799 – к уплате налога, что в 2,5 раза больше, чем в 2005 году.
По итогам декларирования в текущем году трое граждан задекларировали доходы свыше 1 млн. грн., в частности, в виде инвестиционной прибыли.
Из 8799 деклараций к уплате налога 36 граждан задекларировали “иностранные” доходы (11 - в 2005 году); 144 чел. – инвестиционную прибыль (купля-продажа акций, корпоративных прав); 139 чел. - доходы от сдачи в аренду жилья; 665 чел. - доходы, полученные в виде наследства (дарение); 7815 чел. - другие доходы.
По предварительным данным, гражданам, которые воспользовались правом на налоговый кредит, государство должно вернуть из бюджета 795 тыс. грн. В тоже время подлежит уплате в бюджет 1 млн. 350 тыс. грн. налога с доходов физических лиц.
Кампания по декларированию доходов-2006 была ориентирована на добровольное выполнение гражданами своего долга по уплате налогов и повышение налоговой культуры. Особенностью кампании стала направленность налоговых органов на налаживание партнерских отношений с налогоплательщиками, на создание благоприятных условий для качественного обслуживания граждан.

07 квітня 2006,13:42 Версія для друку

Геннадій Москаль попросив Прем’єр-міністра прискорити фінансування договорів між Укрзалізницею та ВАТ „ХК „Луганськтепловоз".

Голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль вдруге звернувся до Прем'єр-міністра України Юрія Єханурова з проханням доручити прискорити затвердження фінансового плану Укрзалізниці на 2006 рік з метою забезпечення фінансування договорів з ВАТ „ХК „Луганськтепловоз".
У зв'язку з не оформленням Укрзалізницею договорів з ВАТ „ХК „Луганськтепловоз" на постачання у 2006 році електропоїздів ЕПЛ2Т і ЕПЛ9Т, відсутністю їх фінансування підприємство зупинило виробництво електропоїздів, а робітникам компанії сплачується вимушений простій. Ця ситуація призводить до погіршення фінансового стану компанії, крім того, різке зменшення заробітної плати створює соціальну напруженість у колективі.
Відкрите акціонерне товариство „Холдингова компанія „Луганськтепловоз" - єдиний виробник в Україні електропоїздів і дизель-поїздів.
Відповідно до Угоди про співпрацю з ВАТ „ХК „Луганськтепловоз" Укрзалізницею на 2006 рік заплановано закупити 27 одиниць електро- і дизель-поїздів. Однак через відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України фінансового плану Укрзалізниця не має змоги укласти договір й провести фінансування зазначеної Угоди.

07 квітня 2006,13:23 Версія для друку

На Луганщині проходить місячник з благоустрою населених пунктів.

З метою покращення санітарного стану та благоустрою населених пунктів, а також підготовки до святкування Великодня та 61-ї річниці Перемоги головою Луганської облдержадміністрації Геннадієм Москалем підписані розпорядження про проведення в області місячника з благоустрою населених пунктів та впорядкування місць поховань загиблих учасників Великої Вітчизняної війни.
Згідно з цими розпорядженнями протягом квітня в населених пунктах області здійснюватимуться заходи щодо ремонту об’єктів вулично–шляхового господарства, санітарної очистки населених пунктів, висадки дерев, квітників, благоустрою газонів, вивезення сміття й облаштування полігонів твердих побутових відходів, впорядкування братських могил та інших поховань, відновлення пам’ятників, обелісків, меморіалів, облаштування пам’ятних місць, пов’язаних із вшануванням жертв Великої Вітчизняної війни.

07 квітня 2006,11:55 Версія для друку

Геннадій Москаль звернувся до Президента України Віктора Ющенка з пропозицією створити структурний підрозділ Міністерства вугільної промисловості України в Луганській області

„Вугільна промисловість області є виробничим комплексом, який об’єднує 198 підприємств, у тому числі 56 шахт і 25 збагачувальних фабрик. У галузі працює 142 тис. працівників, із яких 113 тис. - на вугледобувних підприємствах. Сумарна виробнича потужність шахт складає 28 млн. тонн вугілля за рік, збагачувальних фабрик – 50 млн. тонн. Понад 30% загальнодержавного вуглевидобутку забезпечується шахтарями області.
Велика кількість питань повсякденної діяльності підприємств вимагають оперативного розгляду, реагування і координації. Однак повноваження облдержадміністрації з вирішення значної кількості проблем обмежені чинним законодавством.
З метою підвищення ефективності управління державними вугледобувними і вуглепереробними підприємствами, суб’єктами господарювання допоміжної сфери просимо Вас, вельмишановний Вікторе Андрійовичу, доручити Міністерству вугільної промисловості України разом з Луганською обласною державною адміністрацією вирішити питання щодо створення в області регіонального структурного підрозділу міністерства з наданням його керівнику повноважень заступника Міністра вугільної промисловості України”.

Голова обласної
держадміністрації Г.Г.МОСКАЛЬ

07 квітня 2006,11:16 Версія для друку

Звернення голови Луганської облдержадміністрації до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України.

У 2004 році в Україні пройшла перша черга конституційної реформи – перехід від президентсько-парламентської республіки до парламентсько-президентської. Наступна черга повинна була стосуватися органів місцевого самоврядування, але приспинилася і жодних кроків в цьому напрямку зроблено не було. Тому, після законного обрання 26 березня 2006 року місцевих рад, створилася ситуація, яка не відповідає Конституції України. Враховуючи те, що згідно ст. 119 Конституції України місцеві держадміністрації на відповідних територіях забезпечують виконання законів та Конституції України, голова Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль надіслав звернення до Президента України про невідповідність деяких положень Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” Конституції України:
„Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!
Обрання місцевих рад за Законом України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" 26 березня 2006 року створило ситуацію, при якій порушується конституційне право територіальних громад на представництво їх інтересів в органах місцевого самоврядування на рівні області та району.
За попередніми результатами виборів депутатів Луганської обласної ради в цьому представницькому органі місцевого самоврядування немає жодного представника територіальних громад Антрацитівського, Краснодонського, Лутугинського, Міловського, Новопсковського та Попаснянського районів. Територіальні громади міст: Антрацита, Брянки, Первомайська, Рубіжного, Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Марківського, Новоайдарського, Сватівського, Слов'яносербського та Троїцького районів представлені в обласній раді лише одним депутатом кожна. Із числа обраних 3 депутати взагалі не мають ніякого відношення до територіальних громад Луганської області, оскільки є членами територіальної громади міста Києва. У той же час територіальну громаду міста Луганська в обласній раді представляють 70 депутатів зі 120 обраних, що складає 58 відсотків. За таких обставин фактично порушується конституційне право більше як 235 тис. членів територіальних громад на представництво їх інтересів в обласній раді.
Аналогічні проблеми виникають на рівні районних рад щодо представництва інтересів членів міських, селищних та сільських громад у цих представницьких органах місцевого самоврядування.
Іншою проблемою є обрання за партійними списками до міських, селищних та сільських рад депутатів, які не є жителями відповідних адміністративно-територіальних одиниць та відповідно членами територіальних громад.
Причинами цього є невідповідність Закону України від 06.04.2004 № 1467-ІV „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" Конституції України та Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні".
Частиною першою ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування визначено як право територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Аналогічне визначення місцевого самоврядування міститься в частині першій ст.2 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні".
Згідно із частиною четвертою ст. 140 Конституції України районні та обласні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст. Аналогічне визначення районних і обласних рад міститься в частині другій ст. 10 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні".
Зазначені норми виходять з принципу представництва, який базується на належності осіб до територіальних спільнот - громад. У зв'язку із цим особа, яка не належить до територіальної громади, не може брати участь в управлінні її справами, а тим більше представляти громаду в інших органах. Вважаємо, що порушення цього принципу ставить під сумнів легітимність обраних місцевих рад.
З метою усунення порушень Конституції просимо Вас, вельмишановний пане Президенте, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина скористатися своїм правом на конституційне подання до Конституційного Суду України про визнання положень Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", що визначають порядок виборів депутатів місцевих рад, не встановлюючи обов'язкову умову щодо належності їх до відповідних територіальних громад, такими, що не відповідають Конституції України”.

Подібні звернення голова Луганської облдержадміністрації надіслав до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України.
До Верховної Ради Геннадій Москаль звернувся з пропозицією щодо внесення змін до Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" з метою приведення його положень у відповідність до Конституції України.
До Кабінету Міністрів України губернатор Луганщини вніс пропозицію щодо ініціювання відповідного подання до Конституційного Суду України.

06 квітня 2006,16:21 Версія для друку

В І кварталі 2006 року відділенням Національної служби посередництва і примирення в Луганській області не зафіксовано жодного страйку.

Попередити виникнення колективного трудового спору завжди краще, ніж потім його вирішувати, тому відділення Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) в Луганській області приділяє значну увагу заходам щодо попередження виникненню страйків та інших акцій протесту соціального характеру. Якщо у відповідному періоді минулого року відбулося 3 страйки та 2 акції протесту стосовно соціально-трудових відносин, то в першому кварталі поточного року відділенням не зафіксовано жодного страйку в Луганській області.
Протягом першого кварталу 2006 року відділення НСПП в Луганській області сприяло вирішенню 21 колективного трудового спору (конфлікту) (далі - КТС(К), в яких містилася 61 вимога, на 16 підприємствах області. З 21 КТС(К): 1 перебуває на територіальному рівні, 20 – на виробничому, з яких 11 - на рівні підприємств і 9 – на рівні структурних підрозділів.
Загальна кількість найманих працівників, які приймають участь в КТС(К), становить 47 тис. 781 осіб, це 97,2% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу підприємств (49143 осіб), де мали місце КТС.
У розрізі видів економічної діяльності 11 зареєстрованих спорів припадає на колективи вугільної промисловості, що вказує на високий рівень наявності конфліктогенних чинників у зазначеній галузі. В розрізі міст та районів конфліктні ситуації між найманими працівниками та власниками мають місце в містах: Луганськ, Красний Луч, Свердловськ, Ровеньки, Брянка, Антрацит, Стаханов, Суходольськ, Перевальському районі. Питома вага зареєстрованих спорів припадає саме на обласний центр, це пов’язане в першу чергу з тим, що в місті Луганськ зареєстрована велика кількість проблемних вугільних підприємств, а також підприємств-боржників, по яким порушені справи про банкрутство.
Протягом I кварталу поточного року загальна сума заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, де зареєстровані КТС(К), складала 11 млн. 818,6 тис. грн., або 12% від всього боргу із виплати заробітної плати по Луганській області.
В рамках сприяння вирішенню розбіжностей проведено 9 засідань примирних комісій, 2 узгоджувальні зустрічі із сторонами колективних трудових спорів. За сприянням відділення НСПП в Луганській області, в результаті здійснених заходів погашено 1 млн. 852,9 тис.грн., або 16% заборгованої суми, яка стала причиною виникнення КТС(К).
Знято з реєстрації і контролю у зв’язку з вирішенням 1 КТС(К) між найманими працівниками Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства „Луганськтеплокомуненерго” та Луганською обласною радою.
Станом на 1 квітня 2006 року на обліку відділення НСПП знаходиться 20 КТС(К), з них один спір перебуває на територіальному рівні, решта - на виробничому. В означених спорах міститься 59 неврегульованих вимог. Більшість вимог працівників стосується погашення заборгованості та своєчасної виплати зарплати, умов та рівня оплати праці.
Впродовж січня-березня поточного року з метою запобігання виникненню КТС(К) відділення сприяло вирішенню 13 конфліктних ситуацій, з яких 6 взято на контроль в поточному році.

06 квітня 2006,15:24 Версія для друку

Мільйонний врожай зернових аграрії Луганщини планують зібрати і в цьому році.

„Сільськогосподарське виробництво у валовій продукції області не перевищує 7%. Але його здобутки, без перебільшення, мають надзвичайно важливе значення для 2,4 мільйонного населення регіону, особливо щодо забезпечення його продовольчої безпеки”, - зазначив заступник начальника – начальник відділу Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дзюбинський.
Він окреслив коло завдань, які необхідно вирішувати сільгосптоваровиробникам області у поточному році. По-перше, це стабілізація виробництва всіх видів продукції рослинництва на рівні, який повністю забезпечив би потреби населення в основних продуктах харчування. Незважаючи на негативний вплив осінньої посухи та надзвичайно сильних морозів на стан озимих культур (їх в області - 250 тис. га), зерна намічено виробити 1 млн. 140 тис. тонн.
По-друге, у тваринництві передбачається в основному утримати досягнуті позиції, а по виробництву яєць намічено зростання на 7% (41,3 млн. штук). Так, у 2005 році вироблено 409 тис. тонн молока, 608,7 млн. штук яєць та 69,5 тис. тонн худоби та птиці (у живій вазі), що відповідно на 2,8%, 3% та 8% більше, ніж у 2004 році. Обраний напрямок розширеного відтворення скороспілих галузей дав певні результати: поголів'я птиці за минулий рік зросло на 4%, а свиней — на 14%. Микола Дзюбинський вважає, що цим шляхом треба йти і надалі, реконструюючи та переобладнуючи готові приміщення. Як приклад, ЗАТ „Агротон" розпочало роботу щодо відновлення щорічного виробництва 12 тис. тонн м'яса бройлерів на колишній Чорнухінській птахофабриці, для чого вкладе 12 млн. грн.
І, як підсумок роботи сировинних галузей, у поточному році очікується збільшення темпів росту у харчовій та переробній промисловості на 3,6% або 65 млн. грн. За словами Миколи Дзюбинського, для виконання цих завдань, зокрема у рослинництві, закладено достатні основи, а саме: підготовлено насіння, техніку, закуплено мінеральні добрива, хімічні засоби захисту рослин, паливо-мастильні матеріали для проведення сівби ярих культур на площі 650 тис. га.
До речі, в останні п'ять років населення області споживало хліб, випечений із зерна, вирощеного на луганській землі. Зокрема, у 2005 році валовий збір зерна досяг 1 млн. 311 тис. тонн - краще досягнення після 1994 року. Отримано 312 тис. тонн соняшнику - рекордний рівень за всю 67-річну історію Луганщини.

06 квітня 2006,13:54 Версія для друку

Губернатор перебуває з робочою поїздкою в Біловодському районі.

Сьогодні голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль перебуває з робочою поїздкою в Біловодському районі. Він відвідав ДП “Деркульський кінний завод №63”, ознайомився з конюшнею кінного заводу, манежем, виводком чистокровних коней. З керівництвом підприємства губернатор обговорив проблемні питання, серед яких - інвестування кінних заводів. Проблемою інвестування цього кінного заводу є розрахунки за здану в оренду землю. (Договори оренди землі - 2, площа – 6139 га, в тому числі МПП “Агро” – 5631,6 га, ТОВ “Колос” – 507,5га. За оренду землі в 2005 році розрахувалися: МПП “Агро” - 100%, ТОВ “Колос” - розрахунки не проводились).
Геннадій Москаль також відвідав Біловодську гімназію, в якій проходять навчання 860 учнів, та центральну районну лікарню. За показниками стану здоров'я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я серед 17 сільських районів області охорона здоров'я Біловодського району за підсумками 2005 року зайняла І рейтингове місце. До речі, протягом останніх 20 років в районі не реєструється випадків материнської смертності.
В другій половині дня губернатор планував відвідати ТОВ “Племінний завод “Біловодський”, пам’ятник історії і архітектури Свято-Троїцький храм, ЗАТ “Біловодський маслоробний завод”, питома вага якого у виробництві промислової продукції району становить 93,5%.
Наприкінці робочої поїздки голова Луганської облдержадміністрації традиційно зустрінеться з лідерами районних організацій політичних партій, громадських організацій.

06 квітня 2006,11:08 Версія для друку

Луганська облдержадміністрація переймається не тільки питаннями економіки, а й розвитком духовності та культури.

В деяких засобах масової інформації діючу владу звинувачують у бездіяльності щодо проведення реконструкції аварійного будинку обласної філармонії, тому облдержадміністрація вважає за потрібне надати інформаційну довідку стосовно реконструкції обласної філармонії.
Будівля філармонії включає в собі три блоки, які були збудовані в різні роки XIX та XX століть. Остання реконструкція була виконана у 1967 році, а у 1984 році на сцені концертного залу було змонтовано орган.
Планом соціально-економічного розвитку області було передбачено у 2000-2005 роках провести реконструкцію приміщення обласної філармонії, яке є обласною комунальною власністю, у зв'язку з тим, що воно не відповідає сучасним технічним, протипожежним та санітарним вимогам. Запланована загальна вартість проекту становила 11 млн. 565 тис. грн.
Філармонію закрили. У 2001 році на її реконструкцію було передбачено і витрачено 1 млн. грн. бюджетних коштів. У 2002 році бюджетом було передбачено витратити 3 млн. грн., фактично було витрачено 570 тис. грн., у 2003 році реконструкція була призупинена, у 2004 році з 1 млн. 9607 тис. грн., передбачених бюджетом, було виділено лише 160 тис. грн. Рішення про скорочення фінансування приймалися не без участі колишнього керівництва держави й області.
Усього з початку будівництва було виділено та освоєно 1 млн. 710 тис грн., що складає 13% від загальної початкової вартості витрат на реконструкцію.
У 2005 році планувалося продовжити реконструкцію першої черги будівництва філармонії, для чого, за пропозицією облдержадміністрації, з обласного бюджету необхідно було виділити 1 млн. грн. Але ці кошти у квітні 2005 року рішенням сесії обласної ради були направлені на інші об'єкти.
У січні 2006 року нове керівництво облдержадміністрації звернулося до КМУ з пропозицією включити у перелік об'єктів, які будуть фінансуватися у 2006 році за рахунок субвенцій, реконструкцію будинку обласної філармонії.
До речі, саме завдяки клопотанням облдержадміністрації та особисто її голови Геннадія Москаля колективу оркестру обласної філармонії було присвоєно звання "академічний", що позитивно позначилося на фінансовому стані його артистів.

06 квітня 2006,10:36 Версія для друку

В містах та районах області: Кіровськ

В лютому 2006 року на підприємствах, установах та організаціях міста (без урахування статистично малих підприємств та приватних підприємців) кількість найманих працівників становила 5486 чол., яким було нараховане 3571,9 тис. грн. заробітної плати, 3519,9 тис. грн. - штатним працівникам. Розмір їх середньої заробітної плати перевищував рівень мінімальної заробітної плати майже у 2 рази та становив 641,6 грн. Порівняно з січнем 2006 року заробітна плата знизилась на 0,1% та на 18,5% зросла проти лютого 2005 року. Зростання спостерігається в галузі будівництва - на 24,5%, торгівлі - на 2,7%, ресторанній справі - на 48,1%, фінансовій діяльності - на 30,8%, державному управлінні - на 14,6%, освіті - на 4,9%, охороні здоров’я - на 1,3%. При умові повної зайнятості середньомісячна заробітна плата одного працівника у лютому 2006 року становила 684,5 грн., що на 6,7% вище аналогічного показника одного штатного працівника та на 0,2% вище, ніж у попередньому періоді. На промислових підприємствах міста у лютому 2006 року розмір середньої заробітної плати перевищував рівень мінімальної заробітної плати у 2 рази та становив 696,5 грн. Порівняно з попереднім місяцем заробітна плата знизилась на 3,5%, проти лютого 2005р. - зросла на 9,4%. У порівнянні з січнем-лютим 2005 року розмір заробітної плати по місту збільшився на 16,2%. Разом з тим, за цей період ціни на товари зросли на 8,8%, на послуги - на 11,1%.


Сторінки:
123124125126127128129130131132133134135136137

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера