29 січня 2004,13:46
|
|
|
На четверть увеличили объемы производства основные промышленные предприятия Луганщины в январе по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
На 25,4% увеличили объемы производства основные промышленные предприятия Луганской области в январе текущего года по сравнению с аналогичным периодом 2003 года. Как заявил сегодня Валентин Матюшев - начальник управления промышленности Луганской облгосадминистрации, такие темпы позволяют говорить о том, что создан задел для выполнения годовой Программы развития отрасли. Эта программа предусматривает увеличение на 9% объемов производства продукции по основным промышленным предприятиям Луганской области, которые курирует управление промышленности облгосадминистрации. Программа предусматривает рост объемов производства в легкой промышленности на 5,4%, целлюлозно-бумажной промышленности - на 2,3%, в производстве кокса и нефтепереработке – на 13%, химии и нефтехимии - на 5,4%, в производстве резиновых изделий – на 36,1%, черной металлургии – на 6,7%, машиностроении – на 7%. Роста объемов производства планируется достичь за счет улучшения финансово-хозяйственной деятельности отстающих предприятий, повышения прибыльности, рентабельности, проведения технического перевооружения. По словам Валентина Матюшева, в текущем году управлением промышленности взяты под особый контроль 14 предприятий второго базового уровня, их развитие должно дать качественные изменения в экономике региона. Особое внимание планируется уделить развитию внутриобластной кооперации, в том числе между машиностроительными и угледобывающими предприятиями. Как отметил Валентин Матюшев, техническое перевооружение ряда промышленных предприятий, выпускающих продукцию для угольной отрасли, можно провести за счет государственного ресурса – средств, которые направляет государство на реструктуризацию угольной промышленности.
По всем подведомственным управлению промышленности облгосадминистрации предприятиям в 2004 году ожидается увеличение прибыли на 259 млн. грн. или в 3 раза. Фонд оплаты труда по ним увеличится на 37,6%. Всего Программой предусмотрено проведение более 80 мероприятий по повышению конкурентоспособности продукции, расширению рынков сбыта, улучшению качества. Планируется также создание 698 рабочих мест – на предприятиях машиностроения и легкой промышленности. Эти мероприятия будут проводиться в основном за счет собственных средств предприятий.
29 січня 2004,13:46
|
|
|
Питання взаємовідносин між релігійними організаціями та державними органами обговорили сьогодні в Луганську релігійні діячі та представники влади.
Питання взаємовідносин між релігійними організаціями та державними органами влади обговорили сьогодні в Луганську керівники релігійних організацій, управлінь, об’єднань, місій Луганської області на зустрічі з Віктором Бондаренко - головою Державного комітету України у справах релігій. Віктор Бондаренко прибув до Луганської області для ознайомлення з релігійною ситуацією в регіоні. Це питання він обговорив сьогодні з Володимиром Просіним - заступником голови Луганської облдержадміністрації.
Станом на 1 січня 2004 року на Луганщині діє 649 релігійних організацій, які належать до 41 конфесії, течії і напрямку, 95,2% з них є християнськими. Серед релігійних організацій 630 громад, 7 обласних релігійних об’єднань та управлінь, 3 монастирі, 5 місій, 4 духовних навчальних заклади. Впродовж 2003 року загальна чисельність релігійних громад зросла на 25 одиниць, або на 4,1%. Найбільше релігійних формувань в регіоні нараховує Українська православна церква, вона має 317 парафій. Діючими на Луганщині громадами віруючих всіх церков, конфесій, напрямів і течій опікується 811 священнослужителів. Громади віруючих проводять богослужіння у 455 культових та 186 орендованих приміщеннях, культовими будівлями релігійні громади забезпечені на 99%. В Луганській області активно здійснюється будівництво нових культових споруд. Впродовж 1992–2003 років в регіоні було зведено 47 культових споруд, в тому числі 39 – в містах та 8 – в селах. До числа найкрупніших об’єктів церковного будівництва, введених до експлуатації в 2003 році, слід віднести Свято-Володимирський кафедральний собор та храм Святого Благовірного Князя Олександра Невського УПЦ в обласному центрі, 12 молитовних будинків Свідків Єгови в містах області. Зараз на Луганщині ведуться роботи з будівництва 13 культових споруд. За сприяння органів виконавчої влади та місцевого самоврядування практично завершено передачу культових будівель у власність або користування релігійним громадам.
29 січня 2004,13:44
|
|
|
На 899,6 млн. грн. виробили продукції підприємства харчової промисловості Луганщини у 2003 році.
На 899,6 млн. грн. виробили продукції підприємства харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів Луганської області у 2003 році, це на 16,2% більше, ніж у 2002 році. За повідомленням Луганського обласного управління статистики, зростання виробництва спостерігалось у більшості основних видів діяльності. Значний приріст одержано у молочній промисловості – на 44,8%, виробництві жирів – на 28,8%, м’ясній промисловості – на 20%, обробленні зерна – на 17,8%. Перевищено рівень 2002 року у виробництві напоїв, інших харчових продуктів, готових кормів для тварин. Вироблено 30,5 тис тонн сирів жирних, 72,1 тис. тонн олії, 17,5 тис. тонн м’яса, 19,1 тис. тонн ковбасних виробів, 118 тис тонн борошна, 14,3 тис тонн крупи, 3,1 млн. дал мінеральної води, 4,3 млн. дал безалкогольних напоїв, 49,4 тис. тонн комбікормів, 33,9 тис. тонн кондитерських виробів, 8,7 тис. тонн морозива.
29 січня 2004,13:44
|
|
|
Понад 17 тисяч соціально незахищених жителів області отримували допомогу від працівників терцентрів соціальної допомоги у 2003 році.
Понад 17 тисяч соціально незахищених жителів області отримували постійну допомогу від працівників територіальних центрів соціальної допомоги протягом минулого року. Як відзначив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Володимир Білоус, зараз по області діє 34 територіальні центри, створені на базі 36 діючих в містах та районах області відділень соціальної допомоги вдома. Терцентри через свої структурні підрозділи забезпечують надання різних видів соціально-побутових послуг. В них працюють 1284 соціальних працівника. У складі терцентрів функціонують 27 відділень соціально-побутової реабілітації, 23 відділення медико-соціальної реабілітації на 141 ліжко-місць, 6 стаціонарних відділень для тимчасового і постійного проживання на 187 койко-місць та 34 відділення організації надання грошової та натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам у вигляді продуктів харчування, одягу, взуття, палива, виконання ремонтних робіт, тощо. Як відзначив Володимир Білоус, у 2003 році біля 26,5 тисяч громадян через терцентри отримали грошову допомогу на загальну суму 1,52 млн. грн. Натуральну допомогу загальною сумою в 2,08 млн. грн..отримали 58,5 тис. найбільш соціально уразливих жителів області.
При терцентрах у Лисичанську, Білокуракінському та Новопсковському районах створені будівельні бригади, які проводять ремонтні роботи квартир, будинків за рахунок матеріалів замовника, найбільш соціально незахищеним верстам населення. За словами начальника Головного управління праці та соцзахисту, позитивний досвід напрацьовано у Новоайдарському районні. За рішенням Новоайдарської райдержадміністрації в 2000 році при терцентрі було організовано районний фонд “Марафон милосердя”, на рахунок якого протягом 4-х років надходять кошти від підприємств та організацій району. Тільки в 2003 році до фонду надійшло 47,7 тис. грн.
В районах області пройшла низка благодійних акцій, до участі в яких постійно залучаються школярі та студенти. У навчально-виховних закладах створені загони "Милосердя". В ході благодійної Всеукраїнської акції “Милосердя” у 2003 році на спеціальні рахунки установ соціального захисту населення області надійшло понад 20 млн. грн. благодійних коштів. За словами Володимира Білоуса, останнім часом благодійництво на Луганщині набуває все більшого поширення. Протягом минулого року грошову допомогу від спонсорів отримали 8,4 тис. осіб на загальну суму 391,3 тис. грн., натуральну допомогу продуктами, одягом, вугіллям тощо – 23,3 тис. осіб на 1,795 тис. грн. Крупні підприємства області тісно співпрацюють з терцентрами та надають матеріальну допомогу їх підопічним. За допомогою таких спонсорів у терцентрах Рубіжного та Краснодону відкрито комп’ютерні класи, де інваліди після навчання отримують професію операторів комп’ютерного набору. Також в області при терцентрах впроваджується система ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. В 2003 році відкриті відділення на базі Новопськовського, Кремінського, Лутугінського, Кіровського, Попаснянського терцентрів.
29 січня 2004,13:43
|
|
|
192 школи та 4 ПТУ закрито на Луганщині у зв’язку із загостренням епідемічної ситуації з грипу та гострих респіраторних захворювань.
192 школи та 4 профтехучилища закрито в Луганській області у зв’язку із загостренням епідемічної ситуації з грипу та гострих респіраторних захворювань. Як повідомила Луганська обласна санітарно-епідемічна станція, станом на 29 січня 2004 року в Луганській області закрито 24% шкіл та 5% профтехучилищ. Постановами міськвиконкомів і райдержадміністрацій у Луганську закрито 69 шкіл, у Рубіжному – 14, Ровеньках – 28, Красному Лучі та Свердловську – по 1 школі, у Кремінському районі – 30, Попаснянському – 25, Новопсковському – 8, Біловодському – 7, Слав’яносербському – 5, Новоайдарському – 2, Міловському – 1, Станично-Луганському –1. Загальна кількість учнів у закритих школах складає 82 тис. 601 чол., або 31,3% від чисельності школярів у області. До зниження рівня захворюваності грипом та гострими респіраторними захворюваннями припинено навчання у 3 профтехучилищах у Ровеньках та в 1 училищі Лисичанська. Загальна кількість учнів у закритих училищах складає 1 тис. 639 чол., тобто 4,8% від їх загальної кількості.
28 січня 2004,14:14
|
|
|
На 17,4 млрд. грн. вироблено промислової продукції на Луганщині в 2003 році.
На 17,4 млрд. грн. промисловістю Луганської області вироблено продукції чи надано послуг в 2003 році, що на 11,8% більше, ніж за 2002 рік. Як повідомило Луганське обласне управління статистики, після спаду виробництва, який відзначався в 90-х роках, п’ятий рік підряд на Луганщині перевищено рівень промислового виробництва в порівнянні з попереднім роком. В добувної промисловості приріст продукції склав 3,4%, в обробній промисловості – 13,7%. Приріст продукції проти 2002 року одержано у промисловості 12 міст та 16 районів області. Значно зросли обсяги виробництва на підприємствах міст Антрацит, Севєродонецьк, Рубіжне, Луганськ, Алчевськ, Красний Луч, а також Біловодського, Антрацитівського, Троїцького, Кремінського, Краснодонського, Марківського, Старобільского, Сватівського та Попаснянського районів.
28 січня 2004,14:13
|
|
|
На 3 млрд. 148 млн. грн. виробили продукції добувні підприємства Луганщини у минулому році.
На 3 млрд. 148 млн. грн. виробили продукції підприємства добувної промисловості Луганської області у 2003 році, це на 3,4% більше, ніж за 2002 рік. За даними Луганського обласного управління статистики, зросли обсяги продукції на підприємствах з видобутку природного газу на 2,1%, кам’яного вугілля – на 2,7%, агломерації кам’яного вугілля – на 7,2%, розроблення гравійних та піщаних кар’єрів – на 8%. При цьому на підприємствах з видобутку вапняку, гіпсу та крейди спостерігалось падіння виробництва на 15,6%.
На підприємствах вугільної промисловості за 2003 рік видобуто 18,5 млн. тонн готового вугілля, що на 0,1% більше, ніж у 2002 році. Випуск готового вугілля для коксування збільшився на 2,9%, продуктів збагачення – на 5,6%. Видобуток природного газу зменшився на 0,3%.
28 січня 2004,14:12
|
|
|
49 нових технологічних процесів впровадили у 2003 році підприємства Луганщини.
49 нових технологічних процесів впровадили у 2003 році в промисловому виробництві підприємства Луганської області, з них 19 маловідходних ресурсосбережних. Як повідомило Луганське обласне управління статистики, у 2003 році придбали та впровадили нові засоби механізації і автоматизації виробництва 2,2% загальної кількості підприємств, 0,8% придбали нові технології. За минулий рік інноваційну діяльність здійснювало 46 промислових підприємств Луганської області, або 7,2% їх загальної кількості. Основним напрямком інноваційної діяльності були продуктові інновації: майже 83% підприємств, що займались нововведеннями, створювали та освоювали технологічно нову чи значно удосконалену продукцію. Над створенням та впровадженням нових чи значно удосконалених виробничих процесів працювало більше половини інноваційно активних підприємств.
В результаті інноваційної діяльності у 2003 році освоєно виробництво 92 найменувань нових видів матеріалів, виробів, продуктів та нової техніки. Вироблено інноваційної продукції на 656,4 млн. грн., що складає 3,8% від загального обсягу промислової продукції. Вся інноваційна продукція виробляється підприємствами обробної промисловості, з неї 69% належить підприємствам – виробникам коксу та продуктів нафтопереробки, 21% - машинобудування. Значна частка цієї продукції вироблялась в Лисичанську – 69,7% від загального обсягу інноваційної продукції, та в Луганську – 25,4%.
28 січня 2004,14:11
|
|
|
29 января – День работников пожарной охраны Украины.
Пожарных-спасателей Луганщины и ветеранов этой службы с профессиональным праздником поздравили председатель Луганской облгосадминистрации Александр Ефремов и председатель Луганского облсовета Виктор Тихонов.
«Быть пожарным-спасателем – дело одновременно почетное и очень ответственное. Зачастую непосредственно от вашего высокого профессионализма, опыта и чуткости к чужому горю зависит человеческая жизнь. И вы с честью справляетесь со своими обязанностями, - сказано в поздравлении руководителей Луганской области. - Богатая героическими традициями пожарная охрана нашей области всегда отличалась мужественными и самоотверженными бойцами, готовыми в любую минуту прийти на помощь, и высоким уровнем организации пожарной службы. На сегодняшний день она соответствует всем требованиям современности, оснащена необходимым техническим вооружением, новейшим оборудованием. Недаром именно крепкая техническая база пожарной охраны послужила основой для создания единой службы спасения – «01», куда каждый человек может обратиться за помощью в случае любой беды. Сотни спасенных людей обязаны вам жизнью и с сердечной благодарностью помнят о вас и вашем подвиге. Желаем вам и в дальнейшем достойно нести звание пожарных-спасателей, совершенствовать свои профессиональные умения, быть достойными уважения и признания людей».
28 січня 2004,14:10
|
|
|
Около 3 тыс. человек получили в 2003 году помощь в Луганском областном центре социально-психологической реабилитации несовершеннолетних.
Около 3 тыс. детей “группы риска” и их родителей получили в 2003 году помощь специалистов Луганского областного центра социально-психологической реабилитации несовершеннолетних. Центром организовано 39 выездов врачей-психологов в приюты, школы-интернаты, отдаленные районы области. Службами по делам несовершеннолетних области при поддержке местных исполнительных органов власти, благотворительных фондов, общественных организаций в 2003 году оказана помощь около 19,5 тыс. детей социально незащищенных категорий, что на 2,5 тыс. детей больше, чем в 2002 году.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|