22 лютого 2006,11:22
|
 |
 |
Заявление Посла Финляндии в Украине относительно языкового вопроса.
«Ссылаясь на нижеуказанные статьи, опубликованные в средствах массовой информации:«Луганскую мэрию посетила чрезвычайный и полномочный Посол Финляндии в Украине» (Пресс-служба Луганского городского совета, 17.02.06); «Посол Финляндии хочет убить мову языком», (Оbozrevatel.соm.ua, 17.02.2006); «Посол Финляндии в Украине выступает за приравнивание русского языка к государственному» (Ru.Оbkom.ua.net, 17.02.06), я хотела бы обратить Ваше внимание на следующее.
Во время моей встречи с господином Евгением Бурлаченко, мэром Луганска, мы действительно обсуждали языковую проблему, поскольку этот вопрос всегда актуален во время предвыборной кампании. Господин мэр сообщил мне, что раньше в Луганске не было языковой проблемы, но, к сожалению, в последнее время отношение к этому вопросу стало меняться.
В этом контексте я сообщила господину мэру о практике, применяемой финским телевидением и кино: зрители могут смотреть передачи и фильмы на языке оригинала, сопровождаемые субтитрами на финском языке, или на шведском, который является нашим вторым государственным языком. Мы считаем, что это способствует изучению иностранных языков.
При обсуждении этого вопроса я не заявляла, что считаю необходимым вносить изменения в языковое законодательство Украины. Напротив, я подчеркнула потребность развивать украинский язык.
Возможно, Вас заинтересует и то, что Посольство Финляндии активно содействует распространению украинского языка с помощью переводов финской литературы на украинский язык. Также, в течение трех лет моего пребывания в Украине, я, в основном, всегда старалась использовать украинский язык во время своих выступлений. К сожалению, мое знание украинского языка ограничено, поэтому иногда мне приходится прибегать к русскому языку для общения, как это было и в Луганске».
С уважением,
Лаура Рейниля
22 лютого 2006,11:20
|
 |
 |
Посол Фінляндії в Україні подякувала губернатору Луганщини за надану можливість взяти участь в інвестиційному форумі.
„Шановний пане Москаль,
Щиро дякую Вам за гостинний прийом під час мого візиту до Луганська 16 лютого ц.р., а також за надану можливість взяти участь у роботі "круглого столу", присвяченого питанням поліпшення інвестиційного клімату та сприяння інвестиційній політиці в Луганській області.
Я була вражена сприятливою робочою атмосферою, що панувала на "круглому столі" завдяки Вашій участі у цьому заході.
Також для мене є надзвичайно цінними Ваша точка зору та міркування, які Ви висловили під час нашої зустрічі. Ваш різнобічний і великий досвід, набутий у різних сферах суспільної роботи, сформував глибоке розуміння особливостей перехідного періоду, в якому Україна перебуває нині. І я впевнена, що саме Ваш досвід стане важливим імпульсом для подальшого розвитку Луганської області.
На жаль, після мого візиту до Луганська сталося прикре непорозуміння: в деяких засобах масової інформації з'явились статті, які невірно тлумачили мої висловлювання стосовно мовного питання під час зустрічі з міським головою Луганська. У зв'язку з цим, надсилаю Вам у додатку мою заяву з цього приводу.
Бажаю Вам всіляких успіхів та сподіваюсь на продовження наших контактів”.
З повагою,
Лаура Рейніля
Посол Фінляндії в Україні
21 лютого 2006,16:51
|
 |
 |
Губернатор провів нараду з керівниками міст та районів Луганщини щодо результатів роботи за січень.
Голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль провів нараду з міськими головами та головами райдержадміністрацій щодо підсумків їх роботи за січень 2006 року. Як зазначив на початку наради голова облдержадміністрації, ще наприкінці минулого року він поставив перед керівниками територій шість чітких завдань щодо створення нових робочих місць, залучення інвестицій, реанімації збиткових чи закритих підприємств або створення нових, ліквідації боргів із зарплати, недопущення росту цін на основні товари першої необхідності та прискорення газифікації населених пунктів. Тепер кожного місяця голови міськрад та райдержадміністрацій будуть звітувати перед губернатором по цих позиціях. Першим звітом Геннадій Москаль залишився незадоволений.
– Січень показав, що такими темпами ми провалимо усі показники, - заявив Геннадій Москаль.
Він попередив керівників територій, що буде дуже жорстко контролювати їх, що зроблено по кожній з позицій. За його словами, для нарощування обсягів виробництва в області необхідно створювати нові робочі місця та вводити в дію нові підприємства. Крім того, Луганщині вкрай необхідна реформа ЖКГ та децентралізація системи опалення міст. Геннадій Москаль закликав присутніх контролювати ціни на товари першої необхідності та насиченість ринку товарами. Він заявив, що головна проблема в області сьогодні – це ціна на цукор і доручив найближчим часом провести нараду з питань стабілізації ціни на цукор в Луганській області.
21 лютого 2006,16:33
|
 |
 |
Стаханов включено до проекту децентралізації опалювальної системи. – Геннадій Москаль.
Стаханов включено до проекту децентралізації опалювальної системи. Про це заявив сьогодні в ході робочої поїздки до м. Стаханова голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. За його словами, цей процес триватиме до наступного опалювального сезону. „Ми маємо встигнути це зробити, щоб не повторилася цьогорічна ситуація, яка підтвердила провальну підготовку до зими, - зазначив губернатор. - Люди мають сплачувати лише якісні комунальні послуги”. Геннадій Москаль також наголосив, що застосування модульних міні-котелень відповідає принципам енергозбереження.
В ході робочої поїздки губернатор відвідав тепло-розподільний пункт №1. В 2004 році, з метою подолання критичної ситуації із забезпеченням опалювання житлових будинків і об'єктів соцкультпобуту Південного мікрорайону, виконані роботи по реконструкції ТРП №2 під котельну, проте через обмаль коштів на ТРП №2 встановлено 4 з 6 котлів, що забезпечують 60% необхідної проектної потужності для опалювання всього мікрорайону. Внаслідок цього 20 дев'ятиповерхових будинків, дитячий садок в поточний опалювальний період не опалюються в повному об'ємі. Для забезпечення опалювання всього Південного мікрорайону необхідно закінчити реконструкцію ТРП №1 під котельну. Загальна вартість реконструкції ТРП №1 Південного мікрорайону, згідно зведено-кошторисного розрахунку, складає 2500 тис. грн. З міського бюджету на ці цілі в 2005 році були виділені 120 тис. грн., на які виготовлено 2 котли КСВ-3г.
Ухвалою Кабінету Міністрів України для фінансування робіт по реконструкції ТРП № 1 за рахунок субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам для виконання заходів щодо попередження аварій і техногенних катастроф в житлово-комунальному господарстві виділені кошти в сумі 716,9 тис. грн. В даний час виконано будівельно-монтажних робіт по об'єкту на суму 836,9 тис. грн.
21 лютого 2006,16:32
|
 |
 |
Стахановський феросплавний завод має велике майбутнє. – Геннадій Москаль.
ВАТ „Стахановський завод феросплавів” має велике майбутнє. Про це заявив сьогодні голова облдержадміністрації Геннадій Москаль в ході робочої поїздки до м. Стаханова. Взагалі губернатор відмітив, що завод справляє дуже приємне враження. „Коли я відвідую підприємства, я завжди питаю керівників, скільки працівників було на підприємстві до розпаду СРСР і скільки працює зараз. Більшість відповідає, що кількість працівників значно зменшилась. Стаханівський завод феросплавів є приємним виключенням – тут кількість працівників збільшилась приблизно на 30%”, - зазначив Геннадій Москаль. Завод також успішно використовує енергозберігаючі технології та новітні технології виробництва.
Під час робочої поїздки голова облдержадміністрації проявив зацікавленість роботою Стаханівського вагонобудівного заводу, бо він сам вивчав вагонне господарство. Основною проблемою губернатор вважає відсутність замовлень на продукцію заводу.
Стосовно ВАТ „Стаханівського заводу технічного вуглецю” Геннадій Москаль зазначив, що хоча керівництво скаржиться на проблеми з поставками сировини, на його думку, основною проблемою заводу є неконкурентоспроможність продукції. Губернатор вважає, що для цього потрібно впровадження нових технологій виробництва та пошук інвестора.
21 лютого 2006,16:25
|
 |
 |
Проведено засідання колегії Державного архіву Луганської області.
Сьогодні в Луганську відбулось засідання колегії Державного архіву Луганської області, на якому розглянуто підсумки роботи архівних установ області за 2005 рік та планові завдання на 2006 рік. Колегія відзначила, що основні показники розвитку архівної справи на 2005 рік в цілому виконано і створено передумови для подальшого розвитку документно-інформаційної сфери. Минулий рік продемонстрував значний ріст показників за всіма напрямками використання документальної інформації. Збільшилася кількість виконаних запитів соціально-правового характеру: майже над 30 тисячами запитами працювали архіви області. Продовжена робота з забезпечення фізичного збереження документів Національного архівного фонду. Навіть усі планові показники з реставрації, ремонту, перевірки стану документів перевиконані.
Аналіз діяльності архівів області показує значну роботу щодо укріплення матеріально-технічної бази: частина установ отримала нові приміщення (Краснодонський, Троїцький райони), збільшилося стелажне обладнання на 300 м.п., навіть усі установи мають комп’ютерну техніку. Найбільш ефективним став контроль за виконанням заходів з протипожежної безпеки.
У лютому поточного року була затверджена Державна програма розвитку архівної справи на 2006–2010 роки. Основною метою програми є створення належних умов для збереження, збільшення і використання Національного архівного фонду. Дана Програма повинна зіграти істотну роль в подальшому розвитку архівної галузі Луганщини: всі пропозиції Державного архіву Луганської області були враховані і включені до плану заходів розвитку архівної справи на наступні 5 років, визначені види робіт і джерела їхнього фінансування. Протягом 2006-2010 років має бути виконано заходи щодо створення страхового фонду, забезпечено установку нових і ремонт існуючих систем кондиціонування повітря, а також автономного опалення архівних приміщень. Ряд заходів буде спрямовано на підвищення рівня пожежної безпеки, на забезпечення надійної охорони архівних приміщень. Має бути велика робота щодо організації централізованого тимчасового зберігання документів, що не відносяться до Національного архівного фонду. На виконання намічених заходів у Програмі передбачений обсяг фінансування на загальну суму близько 9 млн. грн.
21 лютого 2006,11:57
|
 |
 |
Інноваційна активність промислових підприємств у 2005 році.
У 2005 році інноваційною діяльністю займалося 37 промислових підприємства, або 6% загальної їхньої кількості (у 2004 році - 42 підприємства або 6,6%).
Найбільш інноваційно активними у 2005 році були підприємства-виробники коксу та продуктів нафтоперероблення, третина яких займалася інноваційною діяльністю. Схильними до нововведень були також підприємства машинобудування, з виробництва будматеріалів, скловиробів, хімічної і нафтохімічної промисловості, целюлозно–паперової, поліграфічної промисловості; видавничої справи, частка інноваційно активних підприємств яких склала 9,4–16,7% .
Серед регіонів більша ніж по області питома вага інноваційно активних підприємств у промисловості міст Рубіжне - 15%, Лисичанська - 13,9%, Луганська - 10,1%, Краснодону - 9,4%, Свердловська - 6,7%, Сєверодонецька - 7,5% та районів: Міловського - 10%, Біловодського - 33,3%, Лутугинського - 9,1%.
Більше ніж три чверті інноваційно активних підприємств у минулому році займалися пріоритетним напрямом інноваційної діяльності – створенням та освоєнням технологічно нової чи значно удосконаленої продукції та розробкою і впровадженням виробничих процесів. Для цього 21,6% усіх інноваційно активних підприємств, що займались нововведеннями, придбали і впровадили нові засоби механізації і автоматизації виробництва.
Разом з тим, у видобуванні енергетичних матеріалів частка інноваційно активних підприємств склала лише 1%. Зовсім не займалися інноваційною діяльністю підприємства з видобування неенергетичних матеріалів, з виробництва деревини та виробів з неї, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води. Подібна ситуація в містах Антрацит, Брянка, Кіровськ, Ровеньки, Стаханов та в усіх районах крім Біловодського, Лутугинського, Міловського, Перевальського.
В результаті інноваційної діяльності у 2005 році було освоєно виробництво 42 найменувань інноваційних видів матеріалів, виробів, продуктів (у 2004 році – 34 найменувань).
Реалізацією інноваційних матеріалів, виробів, продуктів, які були впроваджені протягом останніх трьох років займалися 33 промислових інноваційно активних підприємства, які реалізували у 2005 році інноваційної продукції на 1426,0 млн.грн., або 4,3% загального обсягу промислової продукції (у 2004 році – на 1156,4 млн.грн., або 4,3%).
Кількість впроваджених у промисловому виробництві нових технологічних процесів у 2005 році становила 35, з них 10 маловідходних, ресурсозберігаючих (у 2004 році відповідно 43 та 10).
21 лютого 2006,11:38
|
 |
 |
Питання матеріально-технічного та кадрового забезпечення місцевих судів обговорені на конференції в Луганську.
На конференції суддів місцевих судів та суддів апеляційного суду області учасники обговорили питання матеріально-технічного та кадрового забезпечення місцевих судів Луганської області у 2005 році. Зазначено, що зараз залишаються вакантними 24 посади судді з 254 посад суддів місцевих судів. Максимальне навантаження становить 256,36 справи на одного суддю на місяць (Артемівський районний суд м. Луганська). Середньомісячне надходження справ на одного суддю по області становить 122,52 справи.
Найбільш гострою залишалась проблема забезпечення судів приміщеннями, які б відповідали вимогам здійснення судочинства. Тому цей напрямок набув пріоритетного значення. Завершено реконструкцію виділених приміщень для філіалу Жовтневого районного суду м. Луганська в місті Щастя. Вирішено питання щодо надання на умовах оренди приміщень для розташування Кам’янобрідського районного суду міста Луганська, Лисичанського та Первомайського міських судів. Роботи з пристосування виділених приміщень для розміщення в них зазначених судів передбачено на 2006-2010 роки. Завершується спорудження нової будівлі для Антрацитівського міськрайонного суду, яка повністю відповідає вимогам щодо здійснення правосуддя.
За неспроможністю органів місцевої влади залишаються невирішеними питання щодо надання належних приміщень Артемівському та Ленінському районним судам міста Луганська, Міловському районному суду.
За рахунок коштів державного бюджету проведено поточні ремонти в будівлях Брянківського, Стахановського, Краснодонського, Ровеньківського, Рубіжанського, Ленінського, Жовтневого, Кремінського, Лутугинського та Новопсковського місцевих судів. Придбано будівельні матеріали для ремонту Свердловського і Перевальського міських судів.
Виготовлено меблі для облаштування залів судових засідань та службових приміщень Ленінського, Жовтневого, Білокуракинського та Сватівського місцевих судів.
В категорії проблемних питань також залишається забезпечення суддів місцевих суддів житлом. Відсутність житлового фонду та недостатність фінансування призводять до грубого порушення права судді на отримання житла впродовж шести місяців з дня призначення на посаду судді. На початок 2005 року на квартирному обліку перебували 20 суддів місцевих судів, з яких 2 очікували надання житла понад 10 років. У звітному періоді за рахунок коштів державного бюджету придбано 2 квартири суддям Сватівського та Новопсковського місцевих судів. Для суддів Міловського та Краснодонського судів також придбано 2 квартири за рахунок коштів місцевого бюджету.
Завдяки централізованому постачанню з ДСА України комп’ютерної техніки забезпечено доступ суддів місцевих судів до електронних баз даних законодавства України: у кожному суді загальної юрисдикції встановлено комп’ютерну юридичну базу „Ліга Закон”. У такий спосіб забезпечено створення єдиної електронної бібліотеки судової системи та доступ до неї всіх судових установ.
21 лютого 2006,10:53
|
 |
 |
Відбулася конференція суддів місцевих судів та суддів апеляційного суду області.
В Луганську відбулася конференція суддів місцевих судів та суддів апеляційного суду області. Її учасники привітали колег: суддів апеляційного суду Луганської області Ніну Кравченко та Олександра Молчанова з присвоєнням їм почесного звання „Заслужений юрист України”. Грамотою Верховного Суду України і Ради суддів України нагороджено голову Жовтневого районного суду м. Луганська Олександра Ситніка. Про розгляд цивільних справ судами області у 2005 році доповів заступник голови апеляційного суду Луганської області, голова судової палати з цивільних справ Садіг Тагієв. Він підкреслив високий авторитет суддівського корпусу Луганщини серед колег в Україні, зробив детальний аналіз недоліків в роботі суддів. Звернув увагу присутніх на можливих проблемах, пов’язаних з виборчим процесом. Нагадав, що керуватись судді мають в першу чергу Кодексом адміністративного судочинства України. Запропонував суддям провести „круглі столи” та кустові семінари з питань застосування відповідних Законів під час виборчого процесу.
Під час конференції обговорено стан розгляду кримінальних справ судами області у 2005 році та зазначено, що торік судами області вперше виправдано 20 чоловік, чого не було раніше. Також розглянуто роботу Луганської окружної кваліфікаційної комісії суддів загальних судів у 2005 році.
Раді суддів області доручено заслухати разом з Президією апеляційного суду Луганської області інформацію голів місцевих судів Жовтневого району міста Луганська, Сєвєродонецького міського, Троїцького і Сватівського районних судів щодо проблемних питань у здійсненні правосуддя загальними місцевими судами області та шляхи їх вирішення; підвищення рівня оперативності розгляду судами справ та забезпечення доступу громадян до правосуддя.
20 лютого 2006,16:51
|
 |
 |
Необходимо готовить специалистов по привлечению инвестиций. - Валерий Бессараб.
Необходимо готовить специалистов по привлечению инвестиций. Об этом заявил сегодня в облгосадминистрации на презентации Программы переподготовки управленческих кадров для сферы предпринимательства заместитель Департамента регионального развития, представитель Министерства экономики Украины Валерий Бессараб. По его мнению, подготовленные профессионалами бизнес-проекты позволят привлечь в Луганскую область и в Украину в целом больше инвестиций.
В презентации приняли участие заместитель председателя облгосадминистрации Михаил Попов, начальник Главного управления экономики Альберт Зинченко, руководители управлений и подразделений облгосадминистрации. Для участия в презентации также были приглашены представители бизнеса, предприятий и организаций, выпускники Программы „Українська ініціатива”.
Программа переподготовки управленческих кадров для сферы предпринимательства осуществляется с 2001 года. В Луганске переподготовка специалистов осуществляется на базе Восточноукраинского национального университета имени Владимира Даля. За время работы Программы 36 представителей региона прошли стажировку на предприятиях Германии, Англии, Франции, Италии, Дании, Испании, Швеции, Греции.
По словам Альберта Зинченко, цель Программы – формирование во всех регионах Украины критической массы молодых управленцев, способных работать в условиях рыночной экономики и внедрять европейские стандарты и новые технологии.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|