24 січня 2006,15:24
|
 |
 |
Знеструмлених населених пунктів в Луганській області немає.
„Знеструмлених населених пунктів в Луганській області немає”, - повідомив сьогодні журналістам голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. За його словами, зараз в електропостачанні головна проблема – перевантаження на електромережі.
„Ситуація, яка склалася по деяких містах та районах області, свідчить про те, що керівники окремих територій проявили приступну недбалість та самовпевненість при підготовці до зими”, - заявив Геннадій Москаль. На цей час по області 58 будинків залишаються без опалення, окрім тих, що в Алчевську. Це пов’язано з регулярними поривами на трубопроводах. Усі котельні працюють у нормальному режимі, але їм не вистачає потужності через застаріле обладнанням. Геннадій Москаль вважає, що Луганській області вже давно потрібно переходити на модульні котельні.
Щодо ситуації на дорогах області губернатор заявив, що на сьогодні вона є задовільною. По всіх дорогах можна проїхати без перешкод.
Стосовно агропромислового сектору голова облдержадміністрації не виключає пересів близько 20% озимих, але це буде зрозуміло весною.
Зараз забезпечення населення побутовим паливом складає 83%. В цілому на забезпечення вугіллям жителів області в рік витрачається більше 210 млн. грн. Вирішити цю проблему і зекономити кошти, на думку Геннадія Москаля, можна завдяки газифікації населених пунктів, на закінчення якої потрібно біля 340 млн. грн. „Якщо ці гроші дати як дотацію області, то цю проблему можна буде вирішити раз і назавжди”, - зазначив Геннадій Москаль. Він також відмітив, що Луганська область має лише 34% власних надходжень. „Виправити таке положення допоможе створення нових робочих місць та ринку землі, підвищення зарплати”, - додав голова облдержадміністрації.
24 січня 2006,14:01
|
 |
 |
Губернатор принял участие в открытии резервных площадей родильного отделения с родильными залами семейного типа в Северодонецке.
Председатель Луганской облгосадминистрации Геннадий Москаль во время рабочей поездки в г.Северодонецк посетил городскую многопрофильную больницу, где принял участие в открытии резервных площадей родильного отделения с родильными залами семейного типа. Они оборудованы в виде индивидуальных родзалов, отвечающим современным требованиям всемирной практики. По словам заместителя главного врача по акушерству и родовспоможению Ирины Тепловой, вся методика акушерско-гинекологической службы согласована с инициативой Всемирной организации здравоохранения и ее Фонда «ЮНИСЕФ» как «Лікарня доброзичлива до дитини». Это предполагает наиболее комфортное, безопасное проведение родов у женщин для того, чтобы дети рождались здоровыми. Также созданы условия для пребывания с роженицей родных и близких. «В Северодонецке уже есть опыт ведения семейных родов, - отметила Ирина Теплова. – Поэтому мы придем сюда не только в новые стены и с новой аппаратурой, но и главное, с совершенно обученным персоналом». На протяжении 2005 года роддом обслуживал 1 тыс. 115 рожениц, с открытием резервных площадей планируется обслуживание в 1,5 тысяч рожениц. Во время торжественного открытия в подарок отделению передан многофункциональный кардиомонитор стоимостью 25 тыс. грн. от Северодонецкого «Азота».
В этот же день губернатор Геннадий Москаль принял участие в молебне в Храмовом комплексе на Лесной Даче, в программе городской телерадиокомпании "СТВ", побывал на матче по волейболу среди команд суперлиги "Северодончанка" и "Химволокно" (г. Черкассы).
24 січня 2006,13:11
|
 |
 |
„Українську книгу в кожну публічну бібліотеку області”
Сьогодні в обласній універсальній науковій бібліотеці ім Горького відбулась презентація нових видань в межах виконання Державної програми у сфері культури „Українську книгу в кожну публічну бібліотеку області”. За сприяння Міністерства культури і туризму України кожна область отримала книги для дітей, юнацтва та дорослих, призначені для розподілу серед сільських, селищних, районних, міських, обласних бібліотек.
Серед українських видань, що надійшли до публічних бібліотек Луганщини за Державною програмою, книг більш ніж 150 назв у кількості 21 тис. 150 примірників на зальну суму 355 тис. гривень. Нові видання різноманітної тематичної спрямованості – історичні, філософські, літературознавчі, художні твори. За видами – це сучасні довідники, новітні законодавчі та юридичні збірники, твори класичної літератури – Т. Шевченка, М. Руденка, В. Вінниченка, а також видання з багатьох галузей мистецтва.
Серед нової колекції надходжень читачі можуть побачити унікальні видання. Так, у серії „Світовий бестселер” надійшла книга Нормана Дейвса „Європа. Історія”, яка включає конспективний курс європейської історії, багатющий тезаурус розмаїтих культурно-історичних знань. В збірнику Миколи Зерова „Українське письменство” увійшла більша частина праць з історії національного письменства. За програмою випуску соціально значущих видань надійшов ілюстрований, прекрасно виданий альбом „Італійці та італійська культура”.
Величезний масив архівних джерел знайдуть читачі у монографії Миколи Вегеша „Карпатська Україна – документи і факти”.
Надійшла перша в Україні книга-дайджест „В епіцентрі подій – журналіст”, яка містить вибрані суспільно-вагомі публікації 2003-2005 роки центральних і місцевих періодичних видань.
Дійсним фоліантом можна назвати альбом-каталог, що висвітлює життя і творчість народного художника України, лауреата національної премії ім.. Т.Г. Шевченка, Івана Марчука. Він включає близько 500 репродукцій творів цього видатного майстра сучасної доби.
На сьогодні, коли так гостро стоїть проблема оновлення бібліотечних фондів, таке значуще поповнення українськими виданнями дуже вчасне. Ця думка була висловлена учасниками презентації – вченими, викладачами ЛДПУ ім.. Т.Г.Шевченка, директорами Краснодонської міської, Марківської, Попаснянської централізованих бібліотечних систем, працівниками закладів культури і мистецтва, студентами луганських учбових закладів.
24 січня 2006,12:53
|
 |
 |
В містах та районах області: Первомайськ
Протягом 2005 року в господарському комплексі міста Первомайськ зберігалась позитивна тенденція збільшення темпів економічного росту. Найбільший внесок в економічний ріст забезпечила промисловість, обсяг товарної продукції в порівняних цінах за 2005 рік склав 167,6 млн. грн., або 105,2% до аналогічного періоду минулого року. Торік серед галузей промисловості найбільший приріст досягнуто в хімічній промисловості - 9,4%, в виробництві промбудматеріалів - 6%, а також у виробництві вугільного концентрату - 51,5%. У паливній промисловості темпи росту у порівнянні з 2004 року склали 106,3%. Відставання на 24,1% допущено в легкій промисловості. Збільшенню темпів промислового виробництва сприяла активізація інвестиційної діяльності. За 11 місяців обсяг капітальних інвестицій склав 18,3 млн. грн., що в 2,6 рази більше, ніж за аналогічний період 2004 року.
24 січня 2006,12:23
|
 |
 |
60 будинків в Алчевську буде підключено до опалення сьогодні впродовж дня.
В Алчевську діє надзвичайне положення, яке введено у зв’язку з аварією на тепломережі міста. Вчора ввечері була запущена котельня „Східна”, що опалює 337 будинків. Проте, майже одночасно з цим вийшла з ладу друга котельня, що опалює іншу половину міста. Всього без опалення залишилися 840 будинків міста, в яких мешкає понад 120 тис. чоловік. Зараз обидві котельні готові до подання теплоносія. Проте на технологічний процес запуску опалення потрібно щонайменше дві доби. “60 будинків в Алчевську буде підключено до опалення сьогодні впродовж дня, зранку вже підключено 31 будинок”, - заявив сьогодні на прес-конференції голова облдержадміністрації Геннадій Москаль.
“Техніка і люди перевіряються екстремальними ситуаціями, і те, що сталося в Алчевську показало, що ми до них не готові”, - зазначив Геннадій Москаль. За його словами, введення надзвичайного стану дозволило мобілізувати резервні ресурси та залучити техніку МНС з інших областей України: Дніпропетровської, Харківської, Донецької. На ліквідацію наслідків аварії Алчевський металургійний комбінат мобілізував біля 500 своїх спеціалістів. На території, що залишилася без опалення розгорнуті польова кухня та 8 наметів для обігріву, людям надається все необхідне, щоб вони могли зігрітися (термоси, ковдри). „Ми вдячні людям за їх терпіння та розуміння складної ситуації”, - відмітив Геннадій Москаль. На цей час ніхто не виявив бажання переїхати до інших будівель. Голова облдержадміністрації також додав, що газоспоживання в області не обмежується, його об'єми по Алчевську зросли в 1,5 рази, електроенергії в 10 разів. Щоб запобігти техногенних аварій в місті введено почасове „вєєрне” вимкнення світла. “Зараз ще не час шукати винуватців, треба робити все можливе для ліквідації наслідків аварії та робити висновки з цієї ситуації”, - зазначив губернатор.
24 січня 2006,11:45
|
 |
 |
Люди можуть потребляти стільки газу, скільки їм потрібно, щоб в домах було тепло. – Геннадій Москаль.
У зв’язку з різким похолоданням в області збільшились обсяги споживання газу. За словами голови Луганської облдержадміністрації Геннадія Москаля, кожний день перевитрати споживання газу по області складають 4 млн. куб. м, з початку року – 45-50 млн. куб. м. Але ні для населення, ні для комунальних служб, підприємств обмежень у постачанні газу не буде. Про це сьогодні заявив на прес-конференції губернатор області. „Люди можуть потребляти стільки газу, скільки їм потрібно, щоб в домах було тепло”, - підкреслив Геннадій Москаль, та повідомив, що дав доручення мерам міст не нараховувати за ці дні абсолютно ніяких плат. Він також зазначив, що вартість за 1 тис. куб. м природного газу для підприємств становить 506,6 грн., неплатників ПДВ – 591 грн., для населення ціна залишається постійною з 1999 року – 177 грн., і на сьогоднішній день ціна на газ переглядатися не буде.
24 січня 2006,10:37
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
Протягом 2005 року Сєверодонецький молодіжний центр праці допоміг знайти постійну роботу 73 випускникам вузів та 50 молодим безробітним. Крім того, за допомогою цієї спеціалізованої комунальної установи тимчасовою роботою скористалися 25 юнаків та дівчат, 85 студентів та 20 учнів. За словами директора центру О.Лішак, в 2006 році крім допомоги з працевлаштування на постійне місце роботи, центр має намір організувати вторинну зайнятість для студентів денної форми навчання. Планується провести молодіжну ярмарку вакансій, задіяти студентські загони для благоустрою міста.
● Фондом комунального майна міської ради проводиться активна робота задля того, щоб жодний квадратний метр приміщень не простоював. Якщо такі об’єкти є, то для них знаходять власників і відбувається процес відчуження, завдяки чому торік до міського бюджету надійшли понадпланові кошти. Свій внесок в збільшення доходної частини бюджету міста дає робота по здачі в оренду нежитлових приміщень. Торік від оренди комунального майна в міський бюджет надійшло 665 тис. грн., що на 111 тис. більше, ніж було заплановано.
23 січня 2006,17:09
|
 |
 |
Проведено экстренное заседание комиссии по ЧС при облгосадминистрации.
По поручению председателя облгосадминистрации Геннадия Москаля сегодня проведено заседание комиссии по чрезвычайным ситуациям, действующей при облгосадминистрации. Такие же комиссии, штабы будут созданы во всех городах и районах области.
В связи с сильным похолоданием в области сложилась достаточно сложная ситуация. Так, в Алчевске из-за порыва теплотрассы, вследствие которого без тепла остались 60 тыс. человек, введено чрезвычайное положение. Как отметил первый заместитель председателя облгосадминистрации Александр Кобитев, на месте проводится комплекс всех необходимых мероприятий, однако последствия аварии, если еще будут какие-то порывы, надо будет преодолевать еще минимум двое суток. Он также сообщил, что в этой связи в в Луганскую область прибыли представители МЧС Украины.
В ходе заседания Александр Кобитев поблагодарил службы, которые сегодня четко и слаженно занимаются устранением поломок: ЛЭО, «Лугансквода», «Луганскгаз», коммунальные службы.
«С сегодняшнего дня комиссия по ЧС при облгосадминистрации переходит в режим постоянной работы для того, чтобы исключить появление новых чрезвычайных ситуаций», - отметил Александр Кобитев. При управлении ЧС облгосадминистрации организуется постоянное круглосуточное дежурство. Мониторинг ситуации будет проводиться каждый час.
Александр Кобитев дал поручения руководителям всех присутствующих служб (образование, здравоохранение, МЧС, ЖКХ, облэнерго, «Луганскгаз», «Лугансквода», транспорт, промышленность) подготовить соответствующие телеграммы на все подведомственные предприятия о введении особого контроля за последствиями изменения температурного режима. Также на всех предприятиях должны быть созданы соответствующие штабы. «Мы должны предпринять все необходимые меры, чтобы в любой момент могли оперативно решить любую ситуацию, которая может возникнуть в связи с перепадами температур», - подчеркнул Александр Кобитев.
Он также сообщил, что из Минтопэнерго получена телеграмма о проведении в области мероприятий по энергосбережению, т.е. в настоящее время необходимо максимально сократить потребление энергоносителей, т.к. электро-, теплосети не выдерживают, давление газа, воды падает. В первую очередь это касается, промышленных предприятий, тех, которые не связаны с жизнеобеспечения населения.
По данным Луганского областного центра из гидрометеорологии, ночью 24 января на большей части территории области ожидается снижение температуры воздуха до 35-40 градусов мороза, в городе Луганск 35-37 градусов мороза.
23 січня 2006,15:58
|
 |
 |
Міністерство охорони здоров'я звертається до батьків з проханням берегти дітей від переохолодження.
У зв’язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо складних погодних умов в Україні на найближчий тиждень, Міністерство охорони здоров’я звертається до батьків з проханням прислухатись до порад медиків, щоб вберегти своїх дітей від переохолодження та обмороження.
Для того, щоб захистити дитину від холоду:
- не виводьте на вулицю дітей до 3 років, якщо температура повітря понад -10 градусів морозу та при морозі на тлі швидкості вітру понад 5 м/с;
- варто запобігти виходу на вулицю дітей дошкільного та шкільного віку, якщо температура повітря нижча – 20 градусів морозу (для школярів 10-11 класів – нижча -25 грудусів);
- перед виходом на морозне повітря не давайте дитині гарячих страв та напоїв (зокрема, чаю);
- у зимовий період подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів А та Д;
- підготуйте адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки та теплих рукавичок;
- підберіть відповідне за віком та розміром взуття (ні у якому разі не тісне) з обов’язковим використанням теплих шкарпеток та устілок;
- особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік дитини.
У випадку ознак обмороження відразу відведіть дитину в тепле приміщення і розмасажуйте обморожені частини тіла теплою рукою (але не снігом і не рукавичкою — сніг може пошкодити шкіру, а рукавичка – занести інфекцію). Обморожені пальці рук і ніг розтирають у напрямку до тулуба, потім занурюють їх у ледь теплу воду. Поступово доливайте теплішу воду і доведіть її температуру до 37 – 38 градусів. Після цієї ванночки зробіть знову масаж обморожених місць м'яким рушником чи рукою, але тепер змастіть їх якимось жиром чи кремом від опіків, а зверху накладіть пов'язку. Дитину слід укутати теплою ковдрою, напоїти гарячим чаєм. Однак, якщо час після обмороження прогаяно, робити масаж і теплу ванночку не можна – треба обов’язково звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.
При обмороженні ІІІ ступеню дитина повинна бути госпіталізована до хірургічного відділення або відділення реанімації та інтенсивної терапії дитячого стаціонару.
Увага!
- Симптоми обмороження: оніміння обмороженої частини тіла, біль, пекучість, жорстка блідо-жовта або блідо-синя шкіра, пухирі.
- Найчастіше дитина відморожує відкриті частини тіла: пальці, вуха, ніс та щоки.
- Разом з обмороженням у дитини може бути загальне переохолодження.
- Якщо дитина піддалась тривалому впливові холоду, зверніться до лікаря або викличте невідкладну допомогу.
- Не можна відігрівати пошкодженні частини тіла на вулиці.
- Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку – негайно зверніться до лікаря.
- Якщо у дитини сильне тремтіння, слабість, сонливість, нечітка свідомість, порушення дихання, інколи шок, дуже низька температура тіла – нижче 35 градусів — викликайте невідкладну допомогу.
Будьте уважні до стану здоров’я своїх дітей та оберігайте їх від переохолоджень!
23 січня 2006,15:02
|
 |
 |
Графік прийому громадян керівниками Луганської облдержадміністрації.
Голова облдержадміністрації Геннадій Москаль проводить особистий прийом громадян кожну четверту середу місяця.
Заступники голови ОДА приймають щонедільно кожного місяця: перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Кобітєв та заступник голови облдержадміністрації Олег Тітамир проводять прийом громадян кожен четвер, Зіновій Гузар – по понеділках, Олександр Меженський та Михайло Попов – по вівторках, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Тихоновський – по п’ятницях.
Прийом громадян проводиться щоденно з 10-00 до 18-00, у п’ятницю – з 10-00 до 17-00 (телефон для довідок 58-59-27).
Реєстрація здійснюється за паспортами громадян України або іншими документами, що посвідчують особу.
На прийом до голови облдержадміністрації, його заступників можуть запрошуватися керівники міськвиконкомів та райдержадміністрацій, підрозділів облдержадміністрації, питання компетенції яких порушуються у зверненнях.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|