29 вересня 2003,15:10
|
 |
 |
Підприємства металургії Луганщини збільшують випуск продукції.
Підприємства металургійного комплексу Луганської області збільшують виробництво продукції, повідомляє управління промисловості облдержадміністрації. Так у вересні ВАТ “АМК” збільшив виробництво продукції в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 14,5%. ЗАТ “Луганський трубний завод” збільшив обсяги виробництва у вересні в порівнянні з серпнем на 22%, у січні-вересні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – майже в два рази. ВАТ “Алчевський КХЗ” збільшив виробництво продукції за 9 місяців відповідно до аналогічного періоду минулого року на 14,2%, у вересні проти показників серпня поточного року – на 12,7%. У сталому режимі працюють ДП “Родаковоресурси”, ЗАТ “Втормет”.
29 вересня 2003,15:09
|
 |
 |
Стабільно працюють підприємства хімії Луганської області.
Стабільно працювали у вересні підприємства хімічного комплексу Луганської області. За повідомленням управління промисловості Луганської облдержадміністрації, у вересні ВАТ “Линос” збільшив обсяги виробництва на 4,7% відносно вересня минулого року, та на 4,3% за підсумками 9-ти місяців в порівнянні з показниками січня-вересня минулого року. Наростили обсяги виробництва у вересні ВАТ “Склопластик” на 5,3% в порівнянні з серпнем поточного року, ВАТ “Стаханівський завод техвуглецю” – на 8,7%, ВАТ “Лисичанський ГТВ” – на 56,2%, ТОВ “Лисичанський гумовотехнічний завод” – на 35,1%. У сталому режимі працюють ДВП “Об’єднання “Азот”, Рубіжанський казенний завод Зоря” та ВАТ “Краситель”.
29 вересня 2003,15:08
|
 |
 |
Регіональна програма ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів на 2003-2006 роки прийнята в області.
Регіональна програма ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів на 2003-2006 роки прийнята в області за розпорядженням голови Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремова. Нова трирічна програма ставить за мету надати дітям-інвалидам можливість незалежно від характеру й причин інвалідності розвивати свою особистість та опанувати певний обсяг знань і умінь для найбільшої участі в соціальному та економічному житті суспільства.
Здійснення ранньої соціальної реабілітації передбачається через розширення мережі центрів та відділень раннього втручання і соцреабілітації. Для цього планується заснувати такі заклади в усіх містах області з чисельністю населення понад 50 тисяч чоловік та відкрити у 2004 році обласний Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів і обласний Центр адаптації дітей-сиріт з психоневротичними розладами. Робота з дітьми буде вестися без відриву їх від сім’ї, з залученням батьків до участі в реабілітаційному процесі за спеціально розробленими загальними та індивідуальними програмами ранньої реабілітації дітей-інвалідів. Передбачається також розробка спеціальних методик для виявлення, розвитку та підтримки обдарованих дітей з обмеженими фізичними можливостями.
Регіональна програма передбачає перебування дитини-інваліда у дитячому колективі в умовах звичайного для неї середовища без ізоляції від суспільства Для цього при кожному дитячому дошкільному закладі планується відкрити групи ризику для дітей із захворюваннями, які можуть призвести до інвалідності. При кожній школі планується організувати класи для дітей з вадами розумового розвитку та збільшити кількість груп для дітей з особливими потребами в ПТУ області. З метою професійної орієнтації та реабілітації дітей-інвалідів заплановано зміцнення лікувально-корекційної та матеріально-технічної бази спеціальних шкіл-інтернатів. В містах та районах області буде визначено підприємства, на яких доцільно створити спеціалізовані дільниці для працевлаштування інвалідів-підлітків.
29 вересня 2003,15:08
|
 |
 |
Нова Регіональна програма з ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів дає змогу індивідуального підходу до кожної дитини. – Володимир Білоус.
“Нова Регіональна програма з ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів дає змогу індивідуально підходити до кожної дитини з обмеженими фізичними можливостями у процесі її лікування, виховання та навчання”, – вважає начальник Головного управляння правці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Білоус. За його словами, існуюча зараз система утримання дітей-інвалідів у спеціальних інтернатних установах забезпечує потреби лише 20% дітей-інвалідів, що мешкають в Луганській області. При цьому діти залишаються відірваними від рідної сім’ї, звичайного оточення, що посилює психологічний тиск на дитину і лише гальмує її адаптацію до реального життя. “Несвоєчасне і неповне фінансування часто призводить існуючі інтернатні установи до їх неспроможності якісно виконувати свої завдання та диктує необхідність впровадити більш прогресивну систему соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яка б відповідала сучасним вимогам”, - вважає Володимир Білоус. За його думкою, практичний досвід показав, що рання соцреабілітація, починаючи з профілактичної роботи у пологових будинках та обласному центрі планування сім’ї і до працевлаштування молодих інвалідів, є активним і досить ефективним механізмом, який допомагає відновити фізичний, психологічний і соціальний статус дитини водночас із значною економією коштів.
На даний час в Луганській області зареєстровано 6050 дітей-інвалідів до 16 років. З них 5352 знаходяться у лікувально-профілактичних закладах, 456 – у школах-інтернатах, 325 – в інтернатних установах соцзахисту, 132 – в обласних будинках дитини №1 і 2. В структурі дитячої інвалідності перше місце займають розлади психіки та поведінки, питома вага яких складає 21,4%, 20,9% – це уроджені аномалії та хромосомні порушення, 19,7% - це хвороби нервової системи.
За словами Володимира Білоуса, комплексне впровадження в області системи ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів сприятиме усуненню та більш повній компенсації обмежень життєдіяльності дітей. “Це допоможе відновити повноцінний соціальний статус дітей з обмеженими фізичними можливостями і в кінцевому результаті сприятиме зменшенню соціальної напруженості в нашому суспільстві”, - вважає Володимир Білоус.
26 вересня 2003,14:17
|
 |
 |
Развитие экономических и культурных связей предусматривает подписанная на днях Программа сотрудничества между Правительством Москвы и Луганской облгосадминистрацией.
Развитие экономических и культурных связей предусматривает Программа сотрудничества между Правительством Москвы и Луганской облгосадминистрацией, которую подписали 12 сентября в Луганске мэр Москвы Юрий Лужков и председатель Луганской облгосадминистрации Александр Ефремов. Программа рассчитана на 2003-2005 годы и разработана для реализации Соглашения между органами представительной и исполнительной власти города Москва и Луганской областью о сотрудничестве в торгово-экономической, научно-технической, гуманитарной и культурной областях от 19 февраля 2001 года. Программой определены направления экономического сотрудничества, в том числе по обмену информацией о рынке ценных бумаг, разработке совместных инвестиционных проектов. Планируется также разработка совместных программ и проектов для организации производств по изготовлению автомобилей и сельхозтехники, выпуску запчастей, модернизации техники для подземных работ в строительстве Московского метрополитена с участием металлургических и машиностроительных предприятий Луганской области. Программой предусматривается изучить возможность организации регулярного воздушного и автобусного сообщения между Луганском и Москвой, а также подготовить предложения по дальнейшим поставкам в Москву трамвайных вагонов производства ХК «Лугансктепловоз» с учетом испытаний 4-х опытных образцов.
В Программе намечено изыскать возможность совместного осуществления проекта по производству продуктов детского питания, проведение работы по участию строительных организаций Луганской области в строительстве жилых домов, подземных переходов, линий метрополитена и других объектов в Москве, а также участию московских строительных организаций в совместном строительстве микрорайона в Луганске, нового здания аэропорта, спортивно-оздоровительного комплекса. Планируется также подготовить Соглашение о сотрудничестве в области водопроводного хозяйства между ОКП «Луганскводоканал» и МГП «Мосводоканал» с использованием продукции предприятий Луганской области. Кроме того, Программа сотрудничества предусматривает совместную работу по защите окружающей среды, расширению культурных и научных связей. Для реализации Программы создан Совет делового сотрудничества из представителей Правительства Москвы и Луганской облгосадминистрации.
26 вересня 2003,14:15
|
 |
 |
92% котельных и около 90% теплосетей и жилых домов Луганской области на сегодня подготовлены к зиме.
1145 котельных Луганской области на сегодняшний день подготовлены к работе в осенне-зимний период. Это 92% от общего числа котельных, которые подлежали ремонту. По сообщению управления жилищно-коммунального хозяйства Луганской облгосадминистрации, на 25 сентября было отремонтировано 96,3 км теплосетей и подготовлено к зиме 8689 жилых домов с системой центрального отопления, это соответственно составляет 89,4% и 89,6% от запланированных объемов. Практически все дома подготовлены в Алчевске, Лисичанске, Антрацитовском, Кременском, Краснодонском и Новопсковском районах. В Луганске подготовлены к работе 136 из 137 котельных, 1483 дома с системой центрального отопления, или 89% от запланированного, отремонтировано 20,5 км теплосетей, или 96,1% от запланированного объема.
26 вересня 2003,14:14
|
 |
 |
Всеукраїнська акція “Зорі надії” пройде в області восени на підтримку інвалідів.
Всеукраїнська акція “Зорі надії” відбудеться восени в Луганській області. Вона має за мету підтримати обдарованих людей серед інвалідів, що проживають в області та своєю активною життєвою позицією подають приклад іншим. Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов підписав розпорядження, яким затвердив організаційні заходи та склад регіонального оргкомітету з підготовки та проведення в області акції “Зорі надії”.
Акція підтримки обдарованих інвалідів триватиме протягом вересня та жовтня. В кожному місті та районі області в рамках цієї акції пройдуть конкурси, де будуть виявлені претенденти на відзначення преміями та призами. В листопаді відбудеться урочисте нагородження переможців за різними номінаціями, у тому числі найкращих представників інвалідного спорту, майстрів прикладного та образотворчого мистецтва серед інвалідів, а також музикантів, співаків, танцюристів, поетів та письменників. Крім самих інвалідів в ході акції будуть визначені кращі з благодійників та спонсорів, які заслуговують на особисту відзнаку за свою допомогу людям з фізичними та іншими вадами.
Всеукраїнська акція “Зорі надії” відбудеться цього року на Луганщині та в інших областях України уперше. Вона проводиться за ініціативою українського уряду в рамках Року людей з інвалідністю, яким об’явлено в України 2003 рік.
Зараз в Луганській області мешкає 135 тисяч інвалідів різних категорій, в тому числі 6035 дітей. Для їх соціальної реабілітації створено Обласний центр професійної, медичної та соціальної реабілітації, в області працюють 34 територіальні центри за місцем проживання, створюється мережа центрів ранньої реабілітації дітей-інвалідів. В області щорічно проводяться творчі конкурси для дітей-інвалідів “Повір у себе”, змагання з інвалідного спорту та інші заходи, що дають змогу людям з фізичними вадами реалізувати свій творчий потенціал та брати участь у громадському житті регіону.
26 вересня 2003,14:13
|
 |
 |
Фестиваль козачої культури “Любо” почався сьогодні в Луганській області.
Відкритий обласний фестиваль козачої культури “Любо” відкрився сьогодні в Станично-Луганському районі Луганської області. Він проводиться районною державною адміністрацією разом з управлінням культури і мистецтв Луганської облдержадміністрації, обласним центром народної творчості. Мета фестивалю – пропаганда козачої культури та етнографії, відродження народних традицій, об’єднання козачих спілок та населення з територій традиційного проживання козацтва. У фестивалі козачої культури беруть участь козачі колективи з різних областей України, Білорусі, а також з Москви, Ростова-на-Дону, Волгограду, Краснодару та Ставропілля. Упродовж двох днів козачі колективи – учасники фестивалю виступатимуть на концертних майданчиках господарств району та селища Станічно-Луганське. У суботу, 27 вересня, у рамках проведення фестивалю буде відкрито виставку “Козачі ремесла, забави”, а також відбудеться гала-концерт переможців фестивалю.
26 вересня 2003,14:11
|
 |
 |
Краєзнавчі читання “Бібліотечна Луганщина: історія і сучасність” відбулися сьогодні в Луганську.
Обласні краєзнавчі читання “Бібліотечна Луганщина: історія і сучасність” відбулися сьогодні в науковій бібліотеці імені Горького у Луганську. Краєзнавчі читання були присвячені 65-й річниці Луганської області та Всеукраїнському Дню бібліотек. В них взяли участь працівники бібліотек всіх систем і відомств Луганська, директори централізованих бібліотечних систем області, викладачі та студенти бібліотечного відділення Луганського коледжу культури та мистецтв. По завершенню читань були підведені підсумки та відбулося нагородження переможців обласного огляду-конкурсу “Бібліотека-інформаційний центр”, в якому брали участь усі державні бібліотеки Луганської області. Серед переможців були названі колективи Алчевської, Троїцької, Лисичанської, Краснодонської, Первомайської, Свердловської, Стаханівської та Старобільської централізованих бібліотечних систем.
26 вересня 2003,14:11
|
 |
 |
Наукова конференція, присвячена 75-річчю краєзнавця Леонарда Бєдіна відбулася в Свердловську.
Дводенна наукова конференція, присвячена 75-річчю від дня народження відомого краєзнавця, археолога-аматора, заслуженого працівника культури України Леонарда Бєдіна відбулася в Свердловську Луганської області. Організаторами конференції виступили Луганський обласний краєзнавчий музей та Свердловський краєзнавчий музей, фундатором та директором якого був Леонард Бєдін. Конференція була організована за сприяння Свердловської міської ради та управління культури і мистецтв Луганської облдержадміністрації. В роботі наукової конференції взяли участь науковці вищих навчальних закладів, музейні працівники, археологи та краєзнавці з Луганська та міст області, а також з Донецька, Харкова, Бохума (Німеччина). Робота проходила по трьох секціях: історичного та літературного краєзнавства, археології та етнографії. За підсумками наукової конференції планується видання збірника наукових праць.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|