12 жовтня 2006,11:04
|
 |
 |
Делегация австрийской Фундации „business-award” находится с официальным визитом в Луганской области
12 октября на Луганщине пребывает делегация австрийской Фундации „business-award”. В рамках этой поездки они планируют презентовать Систему «business-award» широкому кругу заинтересованных предпринимателей, региональных специалистов и союзов, которые занимаются вопросами развития малого и среднего бизнеса, а также провести семинар-лекцию для студентов экономических специальностей Восточноукраинского национального университета имени Владимира Даля.
«Вusiness-award» активно сотрудничает с высшими учебными заведениями, с целью передачи знаний о возможностях мировой рыночной экономики, развития у студентов предпринимательского мышления, предоставления возможности через непосредственное сотрудничество с предприятиями наладить важные контакты для будущей карьеры молодых специалистов.
Сегодня же представители делегации «business-award» встретятся с и.о. заместителя председателя Луганской облгосадминистрации по экономическим вопросам Владимиром Кривулей.
После этого в Луганской региональной торгово-промышленной палате состоится встреча австрийцев с заинтересованными представителями малого и среднего бизнеса Луганщины.
Фундация «business-award» зарегистрирована в Австрии. В Украине существует как некоммерческая общественная организация, деятельность которой, в основном, направлена на развитие частного сектора экономики Украины, в частности малого и среднего предпринимательства.
12 жовтня 2006,09:49
|
 |
 |
Діяльність органів влади щодо здійснення політики європейської та євроатлантичної інтеграції оцінюватиме громадськість
Відбулося перше засідання Координаційної ради з питань інформування громадськості Луганської області щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України, проведене начальником Головного управління економіки ОДА Альбертом Зінченком.
Раду створено при облдержадміністрації як консультативно-дорадчий орган з метою узгодження діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо реалізації державної інтеграційної політики в області. До її складу входять представники профільних управлінь ОДА, міськради м. Луганськ та громадських організацій.
На засіданні Координаційної ради був розглянутий проект проведення громадського моніторингу регіональної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України, запропонований Луганською обласною Фундацією «Регіон і Громада». Проект розрахований на вісім місяців і передбачає співпрацю влади і суспільства в оцінці ефективності дій з виконання державних програм щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, аналізу проблем їх впровадження, розробку пропозицій та рекомендацій щодо підвищення дієвості роботи.
Члени Координаційної ради відзначили важливість запровадження системи моніторингу, проте, ряд положень проекту, на думку учасників, потребує доопрацювання.
Узгоджений документ найближчим часом буде представлений на черговому засіданні ради.
12 жовтня 2006,09:44
|
 |
 |
К отопительному сезону Лисичанск практически готов
По состоянию на 9 октября в Лисичанске подготовлены к отопительному сезону 44 котельные из имеющихся 46-ти, что составило 96%. Об этом сообщил начальник энергетического управления Лисичанского городского совета Василий Цыганков. Среди трех ведомственных котельных полностью подготовлена к работе в зимних условиях котельная завода «Пролетарий». На сегодняшний день остаются неподготовленными 2 угольные котельные, находящиеся на балансе ГП «УЖКХ» Минтопэнерго. Среди угольных котельных, находящихся в городской коммунальной собственности, подготовлены все. Кроме того, они полностью обеспечены нормативным (3-суточным) запасом топлива.
В городе более 88-ми километров тепловых сетей: 86,8 км находящихся в коммунальной собственности и 1,8 км – ведомственных. В данный период на этих коммуникациях выполнены все запланированные работы по подготовке к зиме. Из 600 жилых домов, оборудованных системами центрального отопления, на начало текущей недели было подготовлено 576 (или 96 процентов). При этом полностью подготовлены 11 ведомственных жилых домов, находящихся на балансе ЗАО «Лисичанский стеклозавод «Пролетарий» и Лисичанской ТЭЦ.
12 жовтня 2006,09:41
|
 |
 |
В містах та районах області: Слов’яносербський район
10 жовтня у с.Трьохізбенці відбулись урочистості з нагоди Дня Українського козацтва та 300-ї річниці Булавинського козацького руху, родоначальником якого був уродженець с.Трьохізбенки Кіндрат Булавін. У заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, члени обласних товариств Українського та Донського козацтва, мешканці села (250 чол.). Вони взяли участь в урочистому мітингу та покладанні квітів до пам’ятника Кіндрату Булавіну.
11 жовтня 2006,16:21
|
 |
 |
Спортсмени - єдиноборці з Луганщини стали переможцями у Чемпіонаті Світу з бойових мистецтв.
Команда спортсменів з Луганської області виборола медалі на Чемпіонаті Світу з кікбоксінгу, тайського боксу, муе-тай та кік-джицу, який пройшов з 1 по 5 жовтня у Ялті. Так, Дмитро Борулько став Чемпіоном Світу у змаганнях з тайського боксу, Ольга Бодрухіна – з кік-боксінгу. Майстер спорту міжнародного класу Станіслав Фадєєв із Стаханова виборов дві золоті медалі у розділах семі-контакт і фул-контакт, а стаханівчанка Ганна Сердюк – золоту та срібну медалі. Дві срібні медалі взяла й Карина Янчук із Сєвєродонецька, одну срібну нагороду – луганчанин Володимир Сидоров. Бронзовими призерами змагань з тайського боксу став Сергій Кізієв, з кік-джицу – Володимир Скавинський та Євген Навка – у розділі семі-контакт.
„На цьому Чемпіонаті Світу Луганщина виборола найбільшу кількість медалей серед усіх учасників”, - констатував начальник управління у справах молоді та спорту Луганської облдержадміністрації Олександр Глоба під час прес-конференції з приводу вдалого виступу нашої команди. „Високі результати луганських єдиноборців – це підтвердження якісної та високопрофесійної роботи, яку ведуть серед молоді тренери та керівники професійних спортивних організацій: Асоціації професійних видів єдиноборств Луганської області та обласного осередку федерації кікбоксінгу України”, – зазначив він. За його словами, завдяки ним у IV спортивних іграх молоді України, які проводяться у цьому році, Луганська молодіжна збірна у загальнокомандному заліку піднялася з 9 на 6 місце. У змаганнях з кікбоксінгу спортсмени здобули 7 золотих, 4 срібних, 7 бронзових медалей, принесли області понад 500 залікових очок. Наприкінці вересня в Алушті на Міжнародному турнірі з боксу троє з чотирьох молодих спортсменів із спортклубу „Надежда” стали переможцями.
За словами голови обласного осередку федерації кікбоксінгу України Володимира Фатєєва, цього організація за останні три роки підготовила трьох майстрів спорту міжнародного класу, понад 15 майстрів спорту України. Як зазначив виконавчий директор іншого спортклубу – Асоціації професійних видів єдиноборств Луганської області Сергій Трофімов, Асоціація постійно бере участь у змаганнях найвищого рівня і завжди її спортсмени виборюють призові медалі. Також Асоціація велику увагу приділяє розвитку та популяризації тайського боксу серед дітей та молоді на Луганщині, бере участь у реалізації програми боротьби з дитячою злочинністю і наркоманією.
Крім того, під час прес-конференції було зазначено, що за ініціативою Президента Асоціації професійних видів єдиноборств Луганської області Олександра Антипова, у грудні в Луганську планується провести професійний турнір на Кубок Президента України. Зараз тривають переговори щодо його проведення.
Участь у прес-конференції взяли спортсмени-призери та їх тренери.
11 жовтня 2006,16:14
|
 |
 |
17-20 октября Дни Луганской области в Ростовской области.
Сегодня и.о. первого заместителя председателя Луганской облгосадминистрации Николай Запорожцев провел организационное совещание по проведению 17-20 октября Дней Луганской области в Ростовской области.
Согласно утвержденной программе 17 октября участники выставки отправятся в г.Ростов-на-Дону для размещения выставочных экспозиций в ВЦ «Вертол-Экспо».
18 октября в Администрации Ростовской области состоится встреча официальной делегации Луганщины во главе с председателем облгосадминистрации Александром Антиповым и председателем облсовета Валерием Голенко с Губернатором Ростовской области Владимиром Чубом. На встрече планируется подписание Меморандума о создании Еврорегиона «Донбасс». После этого участники встречи примут участие в торжественном открытии выставки луганских товаропроизводителей в ВЦ «Вертол-Экспо», посетят экспозиции выставки. В этот же день официальная делегация Луганской области прибудет в Луганск.
19 октября в г. Ростове-на-Дону состоится заседание рабочей группы по реализации Соглашения о сотрудничестве Луганской и Ростовской областей. В ходе заседания планируется рассмотреть ход выполнения Программы реализации Соглашения о сотрудничестве за 9 месяцев 2006 года; развитие трансграничного сотрудничества: предпосылки создания приграничного сообщества – Еврорегиона «Донбасс». После заседания запланировано проведение пресс-конференции. Программой также предусмотрена работа в отраслевых министерствах и ведомствах Ростовской области, и посещение экспозиций выставки в рамках Дней Луганской области в Ростовской области.
20 октября – демонтаж экспозиций и отъезд участников выставки в г.Луганск.
По итогам поездки в Ростовскую область для представителей средств массовой информации Луганской области в пресс-центре облгосадминистрации будет проведен брифинг.
11 жовтня 2006,12:55
|
 |
 |
15 жовтня працівники харчової промисловості Луганщини відзначатимуть професійне свято.
Не існує нічого більш постійного, ніж попит на продукти харчування. Швидко забувся той час, коли за багатьма з них доводилось вистоювати у чергах. Пройшло і захоплення яскравим, але часто позбавленим смаку і небезпечним імпортним провіантом. Оскільки кожна людина зараз може вибирати (хоча, на жаль, залежить цей вибір, перш за все, від товщини гаманця), то вже не вона, а товари, образно кажучи, стають в чергу за покупцем. Явна перевага віддається зараз вітчизняним продуктам. Вони склали майже 90% проданих в області продовольчих товарів.
Такі бренди як “Луганські делікатеси”, “Луга-Нова”, “Щедрий дар”, “Королівське морозиво”, продукція “Луганської кондитерської фабрики “АВК” та багатьох інших підприємств відомі далеко за межами області.
Харчова промисловість Луганської області представлена 111 підприємствами, на яких зайнято 18,3 тис. осіб, або 6,6% від загальної чисельності працюючих на промислових підприємствах. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-серпень 2006 року склала 762,98 грн., що на 31,0% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. На жаль, на підприємствах ще зберігається заборгованість із виплати заробітної плати, яка на 1 вересня склала 0,8 млн. грн., або 1,4% від загальної суми боргу працівникам промисловості.
За 9 місяців поточного року підприємствами харчової промисловості області вироблено 48257 т олії соняшникової нерафінованої, що на 57,1% більше, ніж за аналогічний період попереднього року, 15986 т м’яса і субпродуктів І категорії (на 45,6% більше), 126 т оселедців солоних (на 44,8%), 127 т риби копченої, включаючи філе (на 39,6%), 13916 т шоколаду та інших продуктів харчових готових з вмістом какао (на 14,6%), 6295 т виробів макаронних (на 13,1%), 16034 т ковбасних виробів (на 12,7% більше), 174 тис. дал горілки та інших міцних спиртових напоїв (на 11,8%), 107 т овочів консервованих натуральних (на 10,3%), 6416 тис. дал напоїв безалкогольних (на 5,5%). Обсяг реалізованої за січень-серпень продукції склав 864,1 млн. грн. (3,3% від загального обсягу реалізованої промислової продукції області).
На розвиток підприємств харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів з початку року було спрямовано 33,7 млн. грн., що складає 1,9% загального обсягу інвестицій в основний капітал по області. В порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги інвестицій у розвиток підприємств галузі зросли на 17,5%. У загальному обсязі освоєних інвестицій витрати на придбання машин, обладнання, інструменту та інвентарю складають 88,7% і лише 10,4% - на будівельні та монтажні роботи.
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування підприємств харчової промисловості за січень-серпень 2006 року становив 20440,8 тис. грн. прибутку. Дебіторська та кредиторська заборгованість підприємств харчової промисловості на 1 липня 2006 року становить відповідно 164026,4 та 314127,9 тис. грн. У порівнянні з 1 липня 2005 року дебіторська заборгованість зменшилась на 38,4%, кредиторська – на 27,2%.
За матеріалами Головного управління
статистики у Луганській області
11 жовтня 2006,10:53
|
 |
 |
51,9 млн. грн. получено из госбюджета предприятиями АПК Луганщины в текущем году.
Предприятиями агропромышленного комплекса Луганской области из Госбюджета получено средств на сумму 51,9 млн. грн., из них в сентябре - 0,5 млн. грн. Все средства использованы по целевому назначению. Об этом сообщает Главное управление агропромышленного развития Луганской облгосадминистрации.
В сентябре за реализованный на перерабатывающие предприятия скот повышенных весовых кондиций, свиней и птицу получено 0,2 млн. грн. при имеющемся долге в сумме 3,9 млн. грн.
Не принято решение о компенсации краткосрочных кредитов. Сумма по области составляет 18 млн. грн.
Проводится работа с районами по подсчету убытков от стихийных бедствий (50 млн. грн.), от недобора урожая (200 млн. грн.).
Уплачено за 9 месяцев фиксированного налога в сумме 2,4 млн. грн. (100% к начисленному). Годовая сумма - 4,6 млн. грн. Налоговый долг сельхозпредприятий составляет 2,2 млн. грн., задолженность Пенсионному фонду - 8,5 млн. грн. (годовая сумма - 17 млн. грн.).
По оперативным данным районов в сентябре задолженность по заработной плате в экономически активных предприятиях снижена на 16%, или 500 тыс. грн. и на 1 октября составляет 2,8 млн. грн., которая согласно графику будет погашаться: в октябре - 1 млн. грн., ноябре - 1 млн. грн. По предприятиям-банкротам задолженность составляет 4,8 млн. грн., экономически неактивным - 0,9 тыс. грн., и погашается средствами от реализации имущества.
За январь-август 2006 года среднемесячная заработная плата по отрасли составляла 546 грн., что больше показателя аналогичного периода 2005 года на 26%. В августе 2006 года средний размер заработной платы составлял 636 грн. и превышал уровни минимальной заработной платы и прожиточного минимума для трудоспособных лиц соответственно в 1,7 и 1,3 раза.
11 жовтня 2006,09:40
|
 |
 |
Межі населених пунктів Луганщини розширюються.
Навести лад у землеустрої на території Луганської області та окреслити чіткі межи міст і сіл має за мету розпорядження голови Луганської облдержадміністрації „Про проведення робіт щодо розмежування земель державної та комунальної власності”.
На підставі відповідних Законів України, Указу Президента, програми розвитку земельних відносин у Луганській області та Земельного Кодексу України губернатор Луганщини розпорядився провести на території області роботи з розмежування земель державної та комунальної власності, розташованих за межами населених пунктів. Замовником цих робіт визначено Луганське обласне головне управління земельних ресурсів.
Іншими відповідними розпорядженнями голови облдержадміністрації затверджено висновки щодо встановлення й зміни меж Сватового та трьох сіл у Сватівському районі, трьох сіл Краснодонського району та одного села у Новоайдарському районі.
В результаті Проект землеустрою м.Сватового передбачає збільшення території міста на 128,36 га. Площа села Дачне Сватівського району має збільшитися майже на 7 га, Зміївки – на 14,48 га та селища Соснового – на 28,6 га. В Краснодонському районі територія с.Новоганнівки збільшується на 29,46 га, с.Красного - на 29,15 га, а площа с.Андріївки залишається без змін та складатиме 54,7 га. Село Дмитрівка Новоайдарського району збільшується на 76,2 га.
За більшістю випадків розширення території населених пунктів відбувається за рахунок включення земель під господарськими дворами та городницькими ділянками, полезахисних смуг, автодоріг, земель під залізницями, об’єктами водозабезпечення, промисловості тощо.
Формування територій усіх зазначених сіл та селищ проведено з урахуванням існуючої системи розселення, розміщення землеволодінь і землекористувань, гідрографії та рельєфу місцевості забезпечення компактності території. Загальна площа кожного населеного пункту визначена з урахуванням потреб населення в додатковій площі для розвитку особистих підсобних господарств та індивідуальної забудови. Усі проекти погоджені із суміжними землекористувачами, місцевими органами самоврядування, зацікавленими організаціями. При погодженні спірних питань не виникало.
10 жовтня 2006,16:24
|
 |
 |
Вживання дикорослих грибів може призвести до летальних наслідків.
За повідомленням обласного Центру здоров’я, на сьогодні в Луганській області (з липня 2006 року) отруїлося дикорослими грибами 9 чоловік, з них 1 дитина, одна людина з м.Краснодона померла.
В Україні станом на 2 жовтня 2006 року всього зареєстровано 390 випадків отруєння грибами, з них 59 – дітей; померли 34 чол., з яких 2 дітей. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Найбільше отруєнь грибами зареєстровано в областях: Київській – 69 чол., Волинській – 43 чол. (з них 10 дітей), Львівській – 26 чол. (10 дітей, 1 дитина померла), Тернопільській – 28 чол. (7 дітей), Рівненській – 26 чол. (9 дітей), Вінницькій – 26 чол., Чернігівській – 30 чол.(5 дітей, 1 дитина померла), Черкаська – 16 чол., м.Київ – 36 чол.
Більшість отруєнь спричинені, як правило, вживанням пластинчатих отруйних грибів (найчастіше - бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), що помилково сприймаються за їстівні, та умовно-їстівних грибів (при розламуванні виділяють молочковий сік – дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.) – внаслідок невмілої або неправильної їх кулінарної обробки. Переважно отруєння бувають випадковими й здебільшого мають “сімейний” або “товариський” характер, здебільшого потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби. Бувають випадки отруєнь і їстівними грибами, що є підставою вважати причинами місце збирання грибів, вік грибів тощо.
Симптоми захворювання розвиваються в діапазоні: від 30-ти хвилин - до 24-х годин. Отруєння грибами протікають набагато важче, перебіг захворювання ускладнює вживання алкогольних напоїв. Основною причиною смертних випадків є здебільшого пізнє звертання за медичною допомогою у медичні заклади.
Незважаючи на постійні публікації у ЗМІ оперативних даних щодо отруєнь грибами, тематичні сюжети та програми телебачення і радіо проблема отруєння дикорослими грибами залишається. Традиції споживання дикорослих грибів поєднуються з сьогоднішнім легковажним ставлення населення України до найдорожчого – життя свого й своїх близьких, а особливо - дітей. Основною причиною отруєнь здебільшого є те, що грибники не завжди знають ознаки їстівних грибів і не вміють розрізняти їх від неїстівних. Надзвичайну занепокоєність викликає отруєння грибами дітей, адже вживання грибів дітям до 8-ми років категорично протипоказане.
Вживання дикорослих грибів небезпечно для здоров’я і може призвести до летальних наслідків!
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|