19 квітня 2007,11:03
|
 |
 |
На 11,3% збільшив виробництво продукції ЗАТ «Линік» у березні.
За даними управління промисловості Луганської облдержадміністрації, за підсумками березня 2007 року ЗАТ «Линік» збільшив виробництво товарної продукції на 11,3% порівняно з відповідним періодом минулого року. При цьому виробництво бензину збільшилось на 10,1%, дизпалива - на 9,6%, мазуту - на 7,1%, нафтопереробка збільшилась на 2,1%.
19 квітня 2007,10:36
|
 |
 |
В містах та районах області: Попаснянський район
17 квітня голова райдержадміністрації Михайло Боровий провів засідання колегії райдержадміністрації. Члени колегії розглянули підсумки літньої оздоровчої кампанії-2006 та першочергові заходи щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків у 2007 році. Зазначено, що влітку 2006 року у районі діяло 49 оздоровчих установ (2005 року - 44), зокрема, заміські табори «Салют», «Соснова роща», 20 пришкільних таборів з денним перебуванням, 25 комплексних таборів, а також міський табір для дітей, схильних до правопорушень, та табір для дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей. В ДОТ «Салют» було оздоровлено 620 дітей пільгових категорій області. Для дітей з девіантною поведінкою було організовано спеціалізовану зміну при Будинку творчості дітей і підлітків. Працювали 16 виробничих та 2 трудові бригади, 3 загони волонтерів, 14 чол. працювали в дитячих здравницях прибиральниками приміщень. Протягом літа проведено 10 спортивних змагань, 9 концертів художньої самодіяльності, організована постійна допомога самотнім громадянам похилого віку.
Усього було оздоровлено 3,9 тис. дітей. На оздоровлення витрачено 1190,7 тис. грн. За підсумками літньої оздоровчої кампанії район посів І місце в області.
У лютому-березні поточного року проведено декілька засідань Координаційної ради з організації літнього оздоровлення в 2007 році. На цих засіданнях основними напрямками літнього оздоровлення визначено збільшення кількості змін в оздоровчих таборах, кількості оздоровлених дітей пільгових категорій та кількості оздоровлених дітей на заміській оздоровчій базі. У 2007 році планується відкрити 23 пришкільних табори, 24 комплексних табори та 2 заміських.
19 квітня 2007,10:32
|
 |
 |
В області вживаються заходи щодо захисту економічної конкуренції.
Заступник голови Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Ігор Селівьорстов взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у м.Луганськ та зробив виступ щодо недопущення вчинення антиконкурентних дій з боку органів виконавчої влади, які можуть призвести до обмеження конкуренції у підприємницькій діяльності. Зокрема, у виступі було підкреслено, що Луганська міська рада досі не виконала рекомендації тервідділення щодо розгляду низки звернень підприємців з приводу розміщення рекламних носіїв та виділення земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності.
Луганське обласне тервідділення АМКУ оштрафувало Антрацитівське міське комунальне підприємство «Теплокомуненерго» за зловживання монопольним становищем. Як встановило відділення, АКП «Теплокомуненерго» були розроблені та укладені із споживачами договори з надання послуг централізованого опалення у такій редакції, яка не передбачала його обов’язків та відповідальності за якість послуг, що створювало умови для надання послуг неналежної якості і могло призвести до ущемлення інтересів споживачів.
Сєвєродонецькою міською радою виконані рекомендації адміністративної колегії Луганського тервідділення щодо вжиття заходів, спрямованих на припинення нею дій, які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді нормативно необґрунтованих вимог до перевізників з розроблення паспортів автобусних маршрутів та облаштування і утримання інфраструктури автобусних маршрутів загального користування.
19 квітня 2007,10:10
|
 |
 |
Півтори тисячі юнаків з Луганщини будуть відправлені цією весною до Збройних Сил України.
Сьогодні на обласному збірному пункті Луганського обласного військового комісаріату відбувся урочистий мітинг, присвячений відправці призовників з Луганської області до Збройних Сил та інших військових формувань України.
У мітингу взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації – голова Луганської обласної призовної комісії Микола Запорожцев, Луганський обласний військовий комісар полковник Олександр Птушка, представники громадських організацій, батьки й рідні призовників.
Відповідно до плану штабу Південного оперативного командування весною 2007 року з Луганщини направляється 1460 чол., зокрема, у сухопутні війська – 704 чол., внутрішні війська МВС України – 280 чол., повітряні сили – 260 та інш.
З 9 січня по 31 березня було проведено приписку юнаків 1990 р.н. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 вересня 2006р. №932 «Про приписку громадян 1990 року народження до призовних дільниць» було визначено конкретні заходи щодо забезпечення організованого проведення приписки юнаків до призовних дільниць області, які виконані у повному обсязі. Під час проведення приписки здійснювалась взаємодія військових комісаріатів з органами виконавчої влади, підприємствами, організаціями та навчальними закладами. Крім цього, були проведені зустрічі юнаків з ветеранами ВВВ та Афганістану, офіцерами та солдатами, які проходять службу у військових частинах, курсантами вищих навчальних закладів. Комісії з питань приписки у містах та районах області працювали у повному складі, медичне обстеження юнаків проводилось згідно затверджених графіків. У 2007 році усього приписано до призовних дільниць 13,5 тис. чол. Серед них придатні до військової служби 10,8 тис. чол. На приписку без поважних причин не з’явилися 720 чол. Спільно з органами виконавчої влади та органами внутрішніх справ організовані необхідні заходи щодо розшуку цих громадян.
18 квітня 2007,13:57
|
 |
 |
Парки культури та відпочинку готуються до літнього сезону.
Управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації провело засідання колегії з питань підготовки парків культури і відпочинку на Луганщині до роботи у весняно-літній період 2007 року. Засідання відбулося в Лисичанську, після чого учасники відвідали міський парк культури і відпочинку „Максім-парк”, де на практиці ознайомилися з роботою у цій сфері.
Як зазначив на колегії директор Луганського обласного центру народної творчості Василь Яровий, на даний час, практично у всіх парках проведені роботи з прибирання і благоустрою територій: обрізка дерев, очищення газонів, клумб, посадка квітів, фарбування крамничок, павільйонів. Практично, всі атракціони в парках мають допуск на 2-3 роки, але щорічний технічний огляд кожного атракціону буде проведено в ІІ половині квітня.
Разом з тим проведення обласного огляду-конкурсу виявило серйозні проблеми в організації діяльності парків культури і відпочинку. Першочерговою проблемою є зношеність паркового устаткування. До 60% атракціонів уже вичерпали гарантований термін експлуатації, а придбання нових атракціонів пов’язано з великими фінансовими витратами, що більшості парків недоступні.
Найбільш гострими визначені проблеми погіршення матеріально-технічної бази парків, скорочення кількості заходів щодо організації змістовного дозвілля населення (якщо в 2003 році було проведено 1107 заходів, з них 297 - для дітей, то в 2006 році відповідно: 397 - 182). Відсутні фінанси на відновлення основних фондів, придбання атракціонів, реконструкцію об’єктів дозвілля, поліпшення стану паркових територій, ландшафтного й архітектурного середовища. При цьому суттєво скорочений штат працівників, особливо творчого складу: у порівнянні з 2003 роком кількість творчих працівників скоротилася вдвічі - з 28 до 14. Одночасно наполовину зменшився обсяг платних послуг та скоротилося бюджетне фінансування (у 2003 році - 545,1 тис. грн., у 2006 році - 492,5 тис. грн.).
„Без належної державної підтримки і бюджетного фінансування парки культури і відпочинку не виживуть”, - констатували учасники засідання колегії. Зараз у Луганській області тільки один парк, в Алчевську, утримується за рахунок міського бюджету, а три – одержують дотацію (у Ровеньках, Свердловську та Антрациті). Позитивний досвід підготовки парків до весняно-літнього сезону накопичений у містах Свердловськ, Кіровськ, Ровеньки, де рішенням міськвиконкомів визначається ступінь участі підприємств, організацій, навчальних закладів у підготовці даних об’єктів до роботи, проводяться суботники городян з благоустрою територій. У Кіровську проходить акція «Посади дерево», у Ровеньках обладнана альтанка для оркестру, оформлений ландшафтний куточок «Галявина казок». Парку культури і відпочинку «Гірник» у Стаханові значну допомогу щодо благоустрою територій роблять приватні підприємства-орендарі – для дитячої площадки придбані каруселі, качалки, додатково встановлені ліхтарі і крамнички. В Алчевську окультурена частина парку культури і відпочинку ім.Перемоги (5 га) готується до сезону силами працівників парку (5 чоловік), у Старобільську та Антрациті до благоустрою залучаються працівники комунальних служб міста, а також тимчасово безробітні, які стоять на обліку в центрі зайнятості.
У Луганській області працює 12 парків культури і відпочинку, з них 10 державних (мм. Алчевськ, Антрацит, Краснодон, Кіровськ, Ровеньки, Свердловськ, Старобільськ, Стаханов, ім. 1 Травня і „Дружба” м. Луганськ); 1 парк знаходиться у комунальній власності Біловодської селищної ради; 1 є приватним (м. Лисичанськ). Всього в парках на даний час працює 14 творчих працівників.
18 квітня 2007,13:49
|
 |
 |
Понад 400 культурно-розважальних заходів провели парки культури та відпочинку Луганщини у минулому році.
За повідомленням управління культури та туризму Луганської облдержадміністрації, парками культури і відпочинку області проводиться велика робота з організації дозвілля населення. У 2006 році ними було проведено близько 400 культурно-масових заходів, більш половини з них для дітей. Діє 79 атракціонів, близько 100 ігрових автоматів, що є основним джерелом доходу. Діяльність парків традиційно активізується у весняно-літній період. Проводяться заходи до всіх державних свят: Дня Перемоги, Дня Конституції України, Дня молоді, Дня Незалежності України та інші.
Особливою популярністю серед населення користуються різноманітні конкурсно-ігрові, танцювально-розважальні програми, щотижневі дискотеки, пісенно-конкурсні програми. Більшість парків ведуть пошук нових цікавих форм роботи: фестиваль імен, молодіжний фестиваль «Хіп-хоп» (м. Ровеньки), бал випускників шкіл міста (м. Алчевськ), гра-подорож «Галявини казок» (м. Кіровськ), народне гуляння «Прощай, Масляна» (м.Старобільськ). У парку культури і відпочинку «Гірник» стали вже традиційними міські конкурси аматорського мистецтва та організоване проведення народних свят. Парк культури і відпочинку ім. Героїв Сталінградської битви м.Свердловська організовує благодійні акції для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних родин. Позитивний досвід з організації дозвілля населення накопичений ТОВ «Максим-Парк» у Лисичанську, який двічі (за підсумками роботи в 2004 і 2005 роках) став володарем нагороди «Срібне дерево», а в 2006 році - Лауреатом премії «Золоте дерево», заснованою асоціацією працівників парків України. Працівники «Максим-Парку» використовують різноманітні форми культурно-дозвільних заходів: концертні програми до святкових дат; конкурсні програми для дітей і дорослих; караоке; вечори відпочинку «У міському саду грає духовий оркестр» та ін.
Управлінням культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації, Луганським обласним центром народної творчості ведеться певна робота з надання методичної і практичної допомоги паркам культури і відпочинку, щорічно проводяться обласні семінари з підвищення кваліфікації, обміну досвідом роботи працівників парків культури і відпочинку. У 2006 році в Кіровську відбувся обласний семінар «Слобожанщина в соціокультурному вимірі, аспекти розвитку парків культури і відпочинку” із запрошенням директорів парків культури і відпочинку з Харківської, Донецької, Полтавської областей і представників Українського центра культурних досліджень Києва. У березні 2007 року з ініціативи асоціації працівників парків України на базі Луганської області відбувся Всеукраїнський семінар паркових працівників на тему: «Технології організації сучасного відпочинку, розваг і дозвілля в парках культури і відпочинку». У роботі семінару взяли участь директори парків культури і відпочинку з різних міст України, зокрема, Керчі, Судака, Маріуполя, Кіровограда, Євпаторії, Кременчука, Луганська, Алчевська, Старобільська, Стаханова, Лисичанська.
18 квітня 2007,11:10
|
 |
 |
В містах та районах області: Стаханов
Станом на 1 квітня поточного року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення міськради знаходяться 5,1 тис. інвалідів, 6,8 тис. ветеранів праці, 12,9 тис. дітей війни, 762 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та 4 тис. одержувачів субсидій на житлово-комунальні послуги. У відділі соціальної допомоги, адресних виплат та компенсацій у І кварталі поточного року призначено державну допомогу 3,4 тис. одержувачам на загальну суму 2404,2 тис. грн. За цей період інвалідам видано 10 інвалідних візків, 54 чол. забезпечені засобами реабілітації. Виплачена компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування 18-ти інвалідам війни, видано 11 посвідчень «Інвалід війни», 24 посвідчення «Учасник війни», 6 посвідчень «Член родини, загиблого, померлого ветерана війни», 93 посвідчення «Ветеран праці». За І квартал 14 чол. оформлено до будинків-інтернатів.
18 квітня 2007,11:01
|
 |
 |
На Луганщині проходить Всеукраїнська естафета інноваційних проектів у системі профтехосвіти.
З метою впровадження інноваційних технологій навчання та виробництва у навчально-виробничий процес протягом лютого-червня поточного року проводиться Всеукраїнська естафета інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти. В рамках естафети експертна група керівників та працівників профтехосвіти Луганщини 11-12 квітня поточного року працювала у Донецькій області, де познайомилась з інноваційними проектами закладів профтехосвіти Донеччини.
18-19 квітня 2007 року професійно-технічна освіта Луганщини приймає експертну групу керівників і працівників профтехосвіти Харківської області. Відкриття естафети відбулося в управлінні освіти і науки облдержадміністрації, де з вітальним словом до учасників естафети звернувся заступник голови облдержадміністрації Володимир Заблоцький та начальник управління освіти і науки Ірина Цимбал, яка розповіла про сучасний стан та перспективи розвитку професійно-технічної освіти Луганщини.
Далі естафета продовжить свою роботу в Луганському ВПУ автосервісу, де гості та учасники ознайомляться з інноваційними проектами у системі виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів Луганщини: «Формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя», «Педагогіка підтримки», «Учні: право на висловлювання», «Моральні кордони як аспект превентивного виховання» та інші.
В рамках естафети керівники Луганського ВПУ автосервісу, ВПУ сфери послуг, Луганського державного будинку художньої і технічної творчості, презентуватимуть проекти: «Створення позитивного іміджу сучасного закладу профтехосвіти», «Впровадження інноваційних виробничих технологій у навчально-виробничий процес на базі навчально-практичного центру училища та фірми «Сапрлегпром», «Розвиток технічної та декоративно-прикладної творчості учнів ПТНЗ Луганщини». Навчально-методичний центр профтехосвіти презентуватиме інноваційні проекти в організації дослідно-експериментальної роботи в рамках Всеукраїнського експериментального педагогічного майданчика, розробки та впровадження електронних програмних засобів навчання в навчально-виробничий процес ПТНЗ та модель педагогічного керівництва в системі дидактичного менеджменту.
19 квітня естафета продовжить роботу на базі Рубіжанського казенного хімічного заводу «Зоря», де буде представлено проект «Співпраця з роботодавцями з питань оновлення змісту профтехосвіти, забезпечення якісної підготовки робітничих кадрів, створення умов для стажування майстрів виробничого навчання Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею».
Після цього в Сєвєродонецьку відбудеться презентація низки проектів навчальних закладів. Так, Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей представить проект «Впровадження виробничих досягнень. Підвищення професійної компетентності викладачів та майстрів виробничого навчання на базі навчально-практичного центру ліцею та фірми «Хенкель-Баутехнік (Україна)»; Сєвєродонецьке вище професійне училище - проект «Регіональний базовий навчальний заклад-координатор розвитку системи профтехосвіти регіону; співпраця із міськими органами виконавчої влади з питань розвитку системи профтехосвіти; міська програма підготовки робітничих кадрів»; ВПУ № 92 м. Сєвєродонецька - проект «Новітні технологічні досягнення виробництво у навчально-виробничому процесі».
За результатами проведення Всеукраїнської естафети у Київському палаці спорту відбудеться Всеукраїнська виставка - ярмарок «Професійно-технічна освіта: інновації розвитку», в роботі якої прийме участь профтехосвіта Луганщини.
18 квітня 2007,10:29
|
 |
 |
Соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями – турбота суспільства.
17 квітня заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов провів засідання «круглого столу» на тему: «Соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями – турбота суспільства». У засіданні взяли участь керівники Луганського обласного центру зайнятості населення, обласного центру медико-соціальної експертизи, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, керівництво підприємств, де працюють інваліди. Вони обговорили проблеми працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, хід виконання завдань Уряду зі створення робочих місць для цієї категорії осіб, вдосконалення взаємодії органів соцзахисту, державної служби зайнятості та роботодавців з цих питань. Під час засідання було зазначено, що у поточному році за сприяння служби зайнятості в області отримали роботу 97 інвалідів. В той же час більшість роботодавців не зацікавлена приймати на роботу інвалідів, їм пропонуються вакансії з мінімальною зарплатою, 98% вакансій призначені для інвалідів третьої групи.
На сьогодні на обліку в міських та районних центрах зайнятості Луганської області перебуває 437 осіб з обмеженнями в працездатності. У 2007 році статус безробітного отримали 290 осіб, з них 83 особам призначено виплату допомоги з безробіття.
17 квітня 2007,15:41
|
 |
 |
Проблеми соціального захисту дітей-сиріт обговорювались на нараді в Луганську.
17 квітня в Луганську відбулась нарада начальників служб у справах неповнолітніх міськвиконкомів і райдержадміністрацій, директорів інтернатних закладів з питань соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Під час наради було наголошено, що вирішення проблеми сирітства - один з пріоритетних напрямків державної соціальної політики. Це явище може бути подолано шляхом знайдення сім’ї кожній дитині. Тому, значна увага на нараді приділялась пріоритетності національного усиновлення в Україні, розвитку мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Станом на 1 січня 2007 року в області перебуває на обліку 5 580 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них близько 2 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені. Протягом поточного року в області усиновлено 44 дитини. Станом на 1 квітня 2007 року створено та функціонує 7 дитячих будинків сімейного типу (у Лутугинському, Краснодонському, Попаснянському, Станично-Луганському районах, у містах Красний Луч, Стаханов, Кіровськ) та 56 прийомних сімей, у яких виховується 117 дітей. Значна робота щодо розвитку сімейних форм виховання проводиться у Краснодонському, Попаснянському районі, містах Ровеньки і Свердловськ.
У 2007 році планується створити 3 дитячих будинки сімейного типу та 39 прийомних сімей, до яких влаштувати 81 дитину.
Фінансування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №81 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у 2007 році», з держбюджету. Луганській області на ці цілі виділено 1 млн.575 тис. грн.
Для вирішення питання з усиновлення, встановлення опіки, створення дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї необхідно звертатися до служб у справах неповнолітніх міськвиконкомів та райдержадміністрацій, а також до служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації за адресою: м. Луганськ, пл. Героїв Великої Вітчизняної війни, 9 кімната, 400, телефон 58-40-92.
До речі, Луганська область знаходиться в п’ятірці кращих в Україні з розвитку сімейних форм виховання.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|