Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: середа, 28 серпня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
17 жовтня 2005,16:53 Версія для друку

Отопительный сезон в области начнется согласно с разработанным графиком. – Алексей Данилов.

17 октября председатель облгосадминистрации Алексей Данилов провел пресс-конференцию, во время которой сообщил, что отопительный сезон в области начнется согласно с разработанным графиком. "С сегодняшнего дня тепло будет подаваться в детские и медицинские заведения", - заявил Алексей Данилов, отметив, что острым остается вопрос оплаты за потребленные тепло и электроэнергию.
По данным управления жилищно-коммунального хозяйства облгосадминистрации, согласно Строительным нормам и правилам (СНиП), начало отопительного сезона должно осуществляться при условии, когда среднесуточная температура воздуха на протяжении 3 суток составляет <8°C. Такая ситуация в Луганской области на сегодня не зафиксирована.
По состоянию на 15 октября текущего года техническая готовность по котельным в области составляет 97,7%, по тепловым сетям – 93,9%, по жилым домам – 98,7 %, системам центрального отопления – 93,8%. Эти показатели находятся на уровне среднеукраинских показателей. В полном объеме подготовлены объекты образования, детские дошкольные учреждения и больницы.
Завершена подготовка городского хозяйства в Луганске, Алчевске, Антраците, Краснодоне, Первомайске, Ровеньках, Рубежном, Свердловске, Антрацитовском, Беловодском, Белокуракинском, Кременском, Марковском, Новоайдарском, Новопсковском, Попаснянском, Сватовском, Старобельском и Троицком районах. В стадии завершения подготовка в Кировске (отставание - 1 жилой дом), Меловском (1 котельная), Перевальском (19 жилых домов), и Станично-Луганском (5 жилых домов) районах. Значительное отставание допущено в Красном Луче, Брянке, Стаханове, Лисичанске, Лутугинском, Славяносербском, Краснодонском районах.
В целях ликвидации допущенного отставания исполкомами горсоветов, областным коммунальным предприятием «Лугансктеплокоммунэнерго» на ремонтируемые объекты привлекаются дополнительные материальные и трудовые ресурсы. По Брянке, Красному Лучу и Стаханову подготовлены необходимые документы для получения финансовой помощи из резервного фонда областного бюджета.
По оперативным данным на 17 территориях области приняты решения (распоряжения) о начале отопительного сезона, включаются в работу источники теплоснабжения. Теплоноситель в первоочередном порядке подается в детские дошкольные учреждения, больницы, школы (гг. Антрацит, Кировск, Красный Луч, Свердловск, Антрацитовский, Краснодонский, Марковский, Сватовский и другие районы).
Управлением жилищно-коммунального хозяйства осуществляется постоянный контроль за окончанием подготовительных работ, проводится мониторинг за пуском тепла потребителям.

17 жовтня 2005,15:23 Версія для друку

На полях області почали сходити озимі.

Сьогодні під час прес-конференції голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов зазначив, що опади, які випали за останні дні дозволили забезпечити одержання сходів на всіх засіяних площах та значно покращити стан всіх посівів озимих культур. Насіння озимих, яке лежало в сухому ґрунті, почало проростати.
Так, за даними Головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, у зв’язку із несприятливими погодними умовами, які були в період посівної, що проявились у вигляді повітряної та ґрунтової посух, насіння озимини на значних площах не зійшло – на 77 тис. га або 33%, в слабкому та зрідженому стані знаходились 64 тис. га або 28%.
За останні дні в більшості господарств області опади склали від 24 до 29 мм. Спеціалісти та науковці стверджують, що і при температурному режимі, що склався на даний час, сходи озимих будуть одержані через 4-5 днів.
Для забезпечення виконання завдань Програми „Зерно України 2005 - 2010" господарства області у складних агрокліматичних умовах посіяли 230 тис. гектарів озимих культур або 82% до наміченого Програмою, це третій показник по Україні після Чернігівської (88%) та Харківської (84%) областей.
В агроформуваннях області завершуються збиральні роботи. Станом на 17 жовтня поточного року всіма категоріями господарств посіви соняшнику зібрані на 235 тис. га або 91%, намолочено 282 тис. тонн насіння при середній врожайності 12 ц/га (в минулому році була - 9,6 ц/га). Кукурудза на зерно зібрана на 30,8 тис. га або 67%, вже намолочено 100 тис. тонн сухого зерна, врожайність складає 32,8 ц/га, що також більше минулого року.
Зернові і зернобобові культури із кукурудзою зібрані на 499 тис. гектарі, або 96% від запланованого, валовий збір зерна перевищує 1 млн. 300 тис. тонн. Середня врожайність складає 25,6 ц/га, що на 2,6 ц/га більше минулого року, тобто зросла на 11%.

17 жовтня 2005,14:52 Версія для друку

Ми повертаємося до історичної пам’яті. - Зіновій Гузар.

„Події 60-річної давнини, пов’язані із появою лемків на Луганщині, одна із сторінок історичного минулого”, - зазначив перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар 14 жовтня під час проведення в с. К.Лібкнехта та Переможне Лутугинського району урочистих заходів з нагоди 60-ї річниці переселення лемків з Польщі на територію Луганської області. За словами Зіновія Гузара, в Луганській області вже проведена певна робота: встановлено зв’язки з лемківськими організаціями в Україні, луганська делегація вперше брала участь у з’їзді лемків у Тернополі, збираються матеріали про лемків на Луганщині, організовано науково-практичну конференцію.
Зіновій Гузар взяв участь в поминальній панахиді жертвам примусового виселення етнічних українців з території Польщі у 1944-1946рр. та освяченні капличок. Після спільного благословення священиків різних парафій у с.Переможне відбувся святковий концерт і запалення традиційної „лемківської ватри”. Як зазначив Зіновій Гузар, такими заходами ми повертаємося до історичної пам’яті. Він висловив сподівання, що для лутугинських лемків такі зібрання стануть щорічними, аби їхні діти і онуки пам’ятали своє коріння. В урочистих заходах також взяли участь голова Лутугинської райдержадміністрації Григорій Пригеба, члени Президії Світової федерації Українських лемківських об’єднань, голови Київської, Львівської й Трускавецької організацій ВУТЛ "Лемківщина", мешканці району.
15 жовтня з ініціативи луганських лемків та за сприяння делегації із Західної України було проведено установчі збори й утворено Луганську обласну організацію ВУТЛ "Лемківщина". Члени Президії Світової федерації Українських лемківських об’єднань передали у фонд новоствореної організації книги, газету "Дзвони Лемківщини", компакт-диски та касети з лемківськими піснями.
Лемки — це етнічна група української нації. Етнографічна територія лемків охоплює гірську смугу Західної частини Карпат, яка входить до складу Польщі, Словаччини, а також Закарпатської області України.
З 1939 року поляки намагалися позбутися населення, що жило на території тодішньої Західної України в Польщі. Це початок першого етапу виселення лемків. Тоді частина їх добровільно пристала на агітаційні пропозиції виїхати в Україну. Другий етап - 1944 рік, коли між керівниками Польщі і СРСР був підписаний пакт про переселення. З одного боку польський уряд хотів звільнити свої землі від українців, з іншого – радянський не хотів мати за межами держави солідну українську діаспору, яка б могла вести власну політику. В 1945 році лемків починають змушувати залишати обжиті терени. Останній третій етап – операція «Вісла» 1947 ріку, коли польські війська провели примусове виселення українців, що фактично переросло в акцію нищення населення. Загалом з Польщі було переселено біля півмільйона лемків.
Історія лемків — це історія багатьох малих етнічних спільнот, яких протягом століть утискали могутніші сусіди. Саме геополітичне положення надто вже «міжкордонне»: 48% Лемківщини знаходиться в Польщі, 41% — у Словаччині й 11% — в Україні. Сьогодні всі ці три частини об'єднуються для співпраці, збереження зникаючої мови, культури, відновлення пам'яток історії, культури, архітектури. Діє Всеукраїнське товариство «Лемківщина», лемківські організації є вже 18 областях України. Роботу із створення осередку товариства розпочато і в Луганській області.

17 жовтня 2005,14:07 Версія для друку

Олексій Данілов передав спеціалізований автомобіль обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Сьогодні голова Луганської обласної державної адміністрації Олексій Данілов передав Луганському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді автомобіль ГАЗ „Соболь” 21177-104 для організації роботи обласного мобільного консультаційного пункту. Його було придбано Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Уряду України. Використання автомобілю дозволить вивчити та узагальнити соціальні запити та проблеми сімей, дітей та молоді на селі та віддалених шахтарських селищах, забезпечити надання різних видів соціальних послуг, в тому числі соціальний супровід сімей у кризових ситуаціях, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та неповнолітніх, які повертаються з місць позбавлення волі.
Мобільний консультаційний пункт оснащений автомобільним програвачем для DVD дисків, автомобільним програвачем формату VHS, цифровим монітором, авто магнітолою та додатковою фронтальною акустичною системою. Загальна вартість автомобіля, укомплектованого додатковим обладнанням, становить 67,5 тис. грн.
Крім Луганської області такі автомобілі також безкоштовно отримали ще п’ять регіонів України: Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Чернівецька області.

14 жовтня 2005,19:29 Версія для друку

Облдержадміністрація має намір виходити із пропозиціями щодо фінансування проекту виробництва рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу на міжнародні інвестиційні форуми.

Сьогодні в Луганську відбулось підсумкове пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу як складова енергетичної безпеки Європи", на якому заслухано звіти керівників секцій та ухвалено рекомендації конференції.
За словами голови Луганської облдержадміністрації Олексія Данілова, проект виробництва рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу може бути реалізований із залученням іноземного досвіду. „Зараз ми одержуємо стрічні комерційні пропозиції від американської, німецької сторін, польських компаній, дуже цікаві розробки російських вчених”, - зазначив голова облдержадміністрації на прес-конференції. До речі, ніхто з учасників конференції не висловив, що цей проект неможливий. За словами Олексія Данілова, на сьогодні є 15 варіантів підходу до його реалізації. „Для визначення цього питання треба створити міжвідомчу робочу групу під егідою РНБО, бо це є питання національної безпеки України", - зауважив голова облдержадміністрації. На його думку, проект неможливо реалізувати за бюджетні кошти, тому облдержадміністрація має намір виходити із пропозиціями щодо фінансування проекту на міжнародні інвестиційні форуми.
Спеціалісти вважають, що поява промислових об’єктів з виробництва бензину з вугілля практично не надасть згубної дії на навколишнє середовище. Як підкреслив Олексій Данілов, жодна крупна іноземна кампанія без проведення екологічного аудиту не займатиметься інвестиціями у виробництво.
Технологія виробництва моторного палива з вугілля дасть глобальний ефект і для Держкомрезерву. За словами заступника голови Держкомрезерву України Олега Надоши, в Держкомрезерві зберігається значний обсяг енергетичних запасів, утримання яких для держави виходить достатньо дорого. „Одна справа – зберігати рідкий продукт, інша справа – зберігати твердий, розуміючи, що він буде перероблений за замовленням держави у будь-який момент”, - виразив зацікавленість цим проектом Олег Надоша.

14 жовтня 2005,17:41 Версія для друку

Голова облдержадміністрації Олексій Данілов привітав працівників харчової промисловості Луганщини з професійним святом.

„Приємно відзначити, що луганські підприємства харчової промисловості дуже стрімко розвиваються, випускаючи продукцію високої якості та різноманітного асортименту.
Сьогодні на продовольчому ринку наші місцеві продукти можуть з впевненістю конкурувати з товарами відомих фірм і підприємств.
Високі досягнення в галузі здійснені завдяки постійного втілення новітніх технологій, технічного удосконалення виробництва, високого професіоналізму робітників галузі.
Бажаю, щоб харчові товари луганської марки продовжили закріпляти лідируючі позиції не тільки на обласному, але й на українському ринках.
Щастя, здоров'я, добробуту вам і вашим родинам!”
16 жовтня – День працівників харчової промисловості.

14 жовтня 2005,15:59 Версія для друку

Минуглепром заинтересован в комплексном использовании отечественного угля.

«Мы исключительно заинтересованы в комплексном использовании отечественного угля, и уже со следующего года мы профинансируем ряд наиболее актуальных разработок», - заявил начальник управления Министерства угольной промышленности Украины Вячеслав Красник сегодня в Луганске на встрече с журналистами по итогам Международной научно-практической инвестиционной конференции. Он считает, что Луганщина имеет большой потенциал в реализации проекта по производству жидкого моторного топлива из угля. Для этого, по словам Вячеслава Красника, в области необходимо увеличить угледобычу и направить силы на разработку нового месторождения.
Представитель Минуглепрома считает целесообразным на первом этапе закупить прогрессивную установку по переработке угля на бензин, где будут вырабатываться технологии применительно к местному сырью. По его мнению, в будущем это позволит Украине «идти в ногу с мировой наукой».
Вячеслава Красник поблагодарил Луганскую областную государственную администрацию за проявленную инициативу и выразил уверенность, что совместными усилиями данная проблема будет решена.

14 жовтня 2005,15:19 Версія для друку

Власна паливно-енергетична база визначить подальший розвиток України, її економічну незалежність.

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції констатують, що подальший розвиток України як демократичної держави, її соціальна стабільність і економічна незалежність багато в чому визначаються розвитком власної паливно-енергетичної бази.
В даний час 2/3 світової потреби в енергії забезпечується за рахунок використання нафти й природного газу, запаси яких не перевищують 20% викопного палива. Інші 80% доводяться на вугілля. Враховуючи великі не заповнювані об'єми здобичі нафти й природного газу та зменшення їх світових запасів, які, за різними оцінками, вичерпаються через 40-45 років, вугілля, у найближчому майбутньому, гратиме ведучу роль в електроенергетиці та промисловості як замінник нафти й природного газу у виробництві тепла і як сировина для отримання рідкого палива та інших цінних хімічних продуктів.
У даний час найбільші транснаціональні корпорації при підтримці урядів своїх країн різко збільшили об'єми інвестування в розробку технологій отримання альтернативного моторного палива. В країнах Європейської Співдружності робляться екстрені кроки з організації виробництва бензину з поновлюваних біологічних джерел, зокрема рапсу, під вирощування якого виділяються великі площі сільськогосподарських угідь. Разом з цим в Європі, США й Китаї у великих промислових масштабах (в Китаї - 7 заводів, США - 2) були освоєні технології отримання бензину з вугілля.
В цій ситуації євроінтеграційна політика України може сприяти формуванню механізму сумісного ефективного використовування унікальних запасів українського вугілля, у першу чергу, для організації переробки його в рідке синтетичне моторне паливо з подальшим експортом до Європи.
Україна має геологічні запаси вугілля в об’ємі до 120 мільярдів тонн, тому розвиток його переробки не має альтернативи та є гарантом забезпечення енергетичної й економічної незалежності нашої країни.
Орієнтація України на використання переважно власних запасів вугілля із застосуванням сучасних технологій його переробки дозволить розв'язати ряд проблем. А саме забезпечити вітчизняну промисловість власними енергетичними та хімічними сировинними ресурсами, регулювати об’єми імпорту нафти й газу, максимально використовувати промисловий потенціал країни та її трудові ресурси, розв’язати економічні й соціальні проблеми, пов'язані із закриттям шахт, забезпечити економічне зростання та соціальну стабільність за рахунок пожвавлення виробництва, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету. Це дозволить також забезпечити більш швидке входження України в світову спільноту, враховуючи зацікавленість інших країн в поставках рідкого синтетичного моторного палива в умовах зниження видобутку нафти і природного газу та постійного зростання світових цін на них.
Проте реалізація планів, які зроблять вплив на стратегію розвитку економіки і потребують ухвалення важливих економічних, політичних і фінансових рішень на рівні держави, без глибокого наукового аналізу не доцільна. Саме тому Луганська обласна державна адміністрація виступила ініціатором та організатором триденної Міжнародної науково-практичної інвестиційної конференції "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу як складова енергетичної безпеки Європи", в якій взяли участь провідні науковці України та зарубіжжя.

14 жовтня 2005,14:57 Версія для друку

В області проходять урочистості з нагоди Дня Українського козацтва.

Сьогодні голова облдержадміністрації Олексій Данілов, його заступники, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники козачих об’єднань Луганщини та громадськості поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди Дня Українського козацтва.
Завтра о 10:00 в Луганську в кінно - спортивному комплексі ФСО „Колос” розпочнеться обласне свято Дня Українського козацтва „Покрова Божої матері”, присвячене 500-річчю виникнення козацьких поселень на території Луганської області. В заході візьмуть участь голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов, його заступники. У програмі свята передбачено виступ козацьких колективів та майстрів бойових козацьких мистецтв, висвячування молодих козаків, кінноспортивне свято, концертна програма. Все це буде супроводжуватись народними гуляннями, святковим ярмарком. Для присутніх на святі працюватимете і традиційна польова кухня.
Організаторами обласного свята Дня Українського козацтва виступили Луганська обласна державна адміністрація та організації Українського козацтва.
14 жовтня - День Українського козацтва.

14 жовтня 2005,14:51 Версія для друку

Виробництво синтетичного рідкого моторного палива з вугілля в Україні безальтернативне та економічно виправдано.

Виробництво синтетичного рідкого моторного палива з вугілля в Україні безальтернативне та економічно виправдано. Це показав аналіз матеріалів учасників міжнародної науково-практичної конференції, які сконцентрували в собі багаторічний досвід наукових досліджень і практичних розробок провідних науковців.
Вченими України накопичений унікальний досвід по вивченню і реалізації технологій виробництва рідкого синтетичного моторного палива з вугілля різного ступеня метаморфізму. Міжнародний досвід промислового виробництва такого палива показує, що найбільший інтерес для України представляє отримання рідкого синтетичного моторного палива шляхом газифікації і гідрогенізації вугілля.
Перспективні результати отримані Сєверодонецьким державним підприємством «Науково-дослідний і проектний інститут хімічних технологій „Хімтехнологія”, Інститутом фізико-органічної хімії і вуглехімії імені О.М.Литвиненка Національної академії наук України, Інститутом геотехнічної механіки імені Н.С.Полякова Національної академії наук України, Українським державним науково-дослідним вуглехімічним інститутом, Сєверодонецьким технологічним інститутом Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Дніпропетровським Державним хіміко-технологічним університетом, Придніпровським науковим центром Національної академії наук України, Інститутом геології і геохімії горючих копалин Національної академії наук України, Інститутом технічної теплофизики Національної академії наук України, Інститутом фізичної хімії імені Л.В.Писаржевського Національної академії наук України, Інститутом чорної металургії Національної академії наук України, Національним гірським університетом, Інститутом вугільних енерготехнологій Національної академії наук України, Інститутом газу Національної академії наук України та іншими науковими організаціями. Великий об'єм робіт за визначенням запасів вугілля і техніко-економічним обґрунтовуванням перспективності їх розробки виконаний геологічними і проектними організаціями України.
Луганщина, яка має могутній науковий потенціал, кваліфіковані величезні кадри, - більше 17 мільярдів тонн - балансові запаси якісного вугілля, вугледобувні підприємства, що дають більше 40% загального видобутку вугілля в Україні, розвинену промислову і транспортну інфраструктуру, може стати лідером реалізації державної комплексної програми отримання рідкого синтетичного палива з вугілля.
Хімічна та нафтохімічна промисловості Луганської області мають резерви для швидкої й ефективної організації в регіоні енергохімічної переробки вугілля і створюють у даний час умови для проведення необхідних досвідчено-промислових перевірок нових технологій. У Луганській області можуть бути відновлені роботи з газифікації вугілля, інтерес до якого в даний час зріс у всьому світі. Створення енергохімічного комплексу дозволить забезпечити працевлаштування працівників вугільної галузі, що вивільняються у зв’язку із закриттям шахт. В області є навчальна база для підготовки фахівців для обслуговування нових виробництв.
При Луганській обласній державній адміністрації створена робоча група, що встановила контакти з рядом провідних зарубіжних фірм і підприємців, отримані ділові пропозиції від потенційних інвесторів.
Держава, наука і бізнес повинні об’єднатися для стратегічного науково – технологічного ривка в забезпеченні енергетичної незалежності України.


Сторінки:
394041424344454647484950515253

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера