14 жовтня 2005,14:05
|
 |
 |
Рекомендації Міжнародної науково-практичної конференції "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донбасу як складова енергетичної безпеки Європи"
1. Кабінету Міністрів України:
- ухвалити рішення про організацію великомасштабного виробництва рідкого синтетичного моторного палива з викопного вугілля;
- визначити Луганську обласну державну адміністрацію офіційним координатором робіт з організації даного виробництва із створенням в її структурі постійно діючого координаційного центру;
- визначити об'єми бюджетного фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт в області виробництва рідкого синтетичного моторного палива з викопного вугілля.
2. Верховній Раді України прийняти Закон України "Про стратегію використання вугілля України для виробництва рідкого синтетичного моторного палива", у якому передбачити:
- пріоритетне державне фінансування заходів щодо комплексного рішення проблеми енергетичної незалежності України;
- створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в дану галузь;
- стимулювання внутрішніх капітальних вкладень в нові технології глибокої переробки вугілля й отримання альтернативного моторного палива.
3. Луганській обласній державній адміністрації:
- створити постійно діючий Координаційний центр з реалізації програми виробництва рідкого синтетичного моторного палива з викопного вугілля;
- Координаційному центру підготувати і представити на затвердження Кабінету Міністрів України "Програму створення в Луганській області комплексу з виробництва рідкого синтетичного моторного палива з викопного вугілля";
- ініціювати підготовку і надання у Верховну Раду України проектів законодавчих актів, направлених на розвиток нових технологій отримання моторного палива.
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції звертаються до депутатів всіх рівнів, наукових організацій, представників бізнесу і засобів масової інформації, потенційних інвесторів і широкої громадськості з пропозицією взяти участь в обговоренні і реалізації "Програми створення в Луганській області комплексу з виробництва рідкого синтетичного моторного палива з викопного вугілля".
14 жовтня 2005,13:31
|
 |
 |
Свой праздник пищевики области встречают не только ростом объёмов производства, но и укрепившимся доверием покупателя к луганской марке пищевых продуктов. – Валентина Понятова.
16 октября – День работников пищевой промышленности. «Свой профессиональный праздник пищевики области встречают не только ростом объёмов производства, но и укрепившимся доверием покупателя к луганской марке пищевых продуктов – их качеству, гарантированной безопасности и ценовой доступности», - подчеркнула заместитель начальника Главного управления сельского хозяйства и продовольствия - начальник управления развития пищевой и перерабатывающей промышленности облгосадминистрации Валентина Понятова. По ее словам, с начала текущего года производство продовольственных товаров увеличено на 30 млн. грн., в том числе мясопродуктов выпущено и потреблено свыше 10 тыс. тонн, молокопродуктов в пересчете на молоко – 130,2 тыс. тонн, кондитерских изделий свыше 45 тыс. тонн, пива, прохладительных напитков свыше 15 млн. декалитров.
Кроме того, предприятия Луганской области осваивают производство так называемых продуктов XXI века. Так ОАО "Луганскмлын" выпускает быстроприготовляемые каши, имеющие повышенную биологическую ценность, ОАО "Коровай" - хлебобулочные изделия, обогащенные йодированным белком, эффективным средством профилактики заболеваний щитовидной железы, ЗАО "Луганский мясокомбинат" внедрил в производство новейшие на Украине функциональные продукты, позволяющие компенсировать несбалансированность питания за счет использования живых бактерий – пробиотиков.
«Такая политика руководителей предприятий является залогом востребованности вырабатываемой продукции в перспективе, равно как и залогом выполнения Программы социально-экономического развития области на 2005 год, улучшения продовольственного обеспечения нашей области, создания дополнительных рабочих мест, наполнения бюджета, решения социальных вопросов», - отметила Валентина Понятова.
Пищевых предприятий всех форм собственности с учетом производств на селе в Луганской области более полутора тысяч, все они играют значимую роль в каждом городе, районе, области по обеспечению продовольственной безопасности.
14 жовтня 2005,13:09
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
Станом на 11 жовтня поточного року державне транспортне підприємство знаходиться на санації, тому пасажирські перевезення населення переважно здійснюють суб’єкти підприємницької діяльності. З метою відновлення діяльності ВАТ АТП №10923 Стаханівською податковою інспекцією були оформлені документи до процедури банкротства. Господарчим судом винесено рішення про введення процедури санації. Щоденно маршрутні перевезення здійснюється за напрямками "Слов’яносербськ – Стаханов" (міжміський), "с.Фрунзе – Стаханов" (приміський), "Кіровськ – сел.Новотошківське" (приміський). З початку п.р. по цих маршрутах надані дотації на безплатні перевезення пасажирів пільгової категорії на суму 33144 грн. (пред’явлено до оплати 101873 грн.). За 8 місяців поточного року (з урахуванням пасажирських перевезень, здійснених підприємцями) перевезено 2,1 млн. пасажирів, що склало 113,6% до аналогічного періоду минулого року. Пасажирообіг склав 22007,4 тис. пас. км, або 123,2% до аналогічного періоду минулого року. За підсумками чергового конкурсу на визначення пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, який пройшов 10 лютого 2004р., з 8 перевізниками було укладено договори по 5 міських маршрутах на 2004-2005рр. Згідно укладених договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом затверджені графіки руху по міським маршрутам, установлені таблички з розкладом руху на зупинках міста. Крім того, приватні перевізники зобов’язані перевозити безкоштовно 27 категорій пільговиків з наданням 1 пільгового місця, відкрито додаткові рейси у вечірній час з 18.30 по одному маршруту, приватні підприємці - надавати спонсорську допомогу місту в розмірі 50 грн. на будівництво зупинок (станом на 1 вересня перераховано 8 тис. 760 грн. та побудовано 3 зупинки), а також спонсорську допомогу один раз на рік транспортом для безкоштовного перевезення (станом на 1 вересня надано 10 одиниць техніки).
14 жовтня 2005,13:05
|
 |
 |
В містах та районах області: Слов’яносербський район
За рахунок коштів обласного бюджету, які виділено на будівництво Слов’яносербського тубдиспансеру, розпочато будівництво підвідного газопроводу від Кримської АГРС до с.Сокольники довжиною 3,2 км з перспективою газифікації у поточному році с.Сокольники, Знам’янка, Пришиб, Фрунзе. Із Держбюджету станом на 6 жовтня поступило 51,6 тис. грн. на фінансування газифікації с.Замостя, с.Говоруха та проектно-кошторисна документація.
• 12 жовтня начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Д.Сергєєв та начальник відділу освіти В.Михайличенко зустрілися з підрядною організацією ТОВ "Енергомаш" з питання газифікації котельні Краснолуцької школи. За результатами зустрічі складено договір з проведення відповідних робіт.
13 жовтня 2005,17:28
|
 |
 |
За реалізацію дров для населення за завищеними цінами до підприємства застосовані економічні санкції.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області перевірено дотримання державної дисципліни цін в період з 6 по 13 жовтня поточного року. Встановлено, що державним підприємством "Станично-Луганське досвідне лісомисливське господарство" з 1 листопада 2004 року по 25 липня 2005 року реалізовувались дрова для населення за завищеними цінами. При затвердженій граничній ціні на дрова з м’яколистяних порід (вільха, береза) 22,5 грн. за 1 м куб. дрова з вільхи реалізовувались за ціною хвойних порід - 23,2 грн. за 1 м куб., з берези – за ціною твердолистяних порід – 25,9 грн. за 1м. куб. Сума додатково отриманої виручки склала 0,4 тис. грн. Держінспекцією до підприємства застосовані економічні санкції в розмірі 1,2 тис. грн. Попереджено обрахування споживачів на 0,6 тис. грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Східний" у період 19 січня по 31 серпня поточного року здійснювало реалізацію окремих видів продовольчих товарів (борошно пшеничне в/ґ, макаронні вироби, цукор, крупа манна) за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торговельних надбавок вище граничних розмірів. Сума додатково отриманої виручки склала 0,13 тис. грн. Держінспекцією до ТОВ "Східний" застосовані економічні санкції в розмірі 0,4 тис. грн. Попереджено обрахування споживачів на суму 200 грн. На винну посадову особу накладено адміністративний штраф.
13 жовтня 2005,17:11
|
 |
 |
На споживчому ринку області зафіксовано зниження цін на деякі товари харчової промисловості.
За даними Головного управління економіки облдержадміністрації, станом на 30 вересня поточного року в порівнянні з кінцем минулого залишаються стабільними середні роздрібні ціни на хліб. Зафіксовано зниження середніх роздрібних цін на борошно пшеничне вищого ґатунку, макаронні вироби, олію соняшникову.
Однак підвищилися середні роздрібні ціни на яловичину - 30,2%, свинину - 25,6% та м’ясо птиці (кури) - до 26,8% за рахунок підвищення закупівельних цін на тваринницьку продукцію, витрат на транспортування, а також у зв’язку з насиченням торговельних підприємств продукцією товаровиробників, які не підписували Меморандум про узгоджені дії Кабінету Міністрів України та великих підприємств-виробників продукції птахівництва.
Протягом третього кварталу на споживчому ринку області спостерігалося зниження середньої ціни на цукор. Держкомрезервом України для проведення інтервенційної торгівлі області виділено 3 тис. 930 тонн цукру за оптово - відпускною ціною 2,80 грн. за кг. Роздрібна ціна на цей цукор на споживчому ринку з урахуванням торговельної надбавки 15-20% не перевищувала 3,22 грн. за кг в містах та 3,36 в сільський місцевості. За станом на 30 вересня 2005р. в порівнянні з 30 червня 2005р. середній рівень цін на цукор знизився на підприємствах торгівлі на – 21,9% (з 4,42 до 3,45 грн за кг), продовольчих ринках на – 23,7% (з 4,35 до 3,32 грн. за кг).
За 9 місяців поточного року індекс споживчих цін в цілому по області становив 106,4% (по Україні –107,1%), у тому числі на продовольчі товари – 105,9 % (по Україні – 107,1 %), тобто на 0,7 та 1,2 пункти нижче від середньоукраїнських.
Обласною держадміністрацією і органами виконавчої влади на місцях постійно вживаються заходи щодо стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку та недопущення необґрунтованого зростання цін. До порушників застосовуються міри адміністративного впливу.
13 жовтня 2005,16:41
|
 |
 |
Луганщина – унікальний регіон, де є все необхідне для застосування новітніх технологій виробництва моторного палива з вугілля. – Олексій Данілов.
«Луганщина – унікальний регіон, де є все необхідне для застосування новітніх технологій виробництва моторного палива з вугілля», - зазначив Олексій Данілов на прес-конференції в рамках Міжнародної інвестиційної науково-практичної конференції "Виробництво рідкого синтетичного моторного палива з вугілля Донецького басейну як складова енергетичної безпеки Європи". Олексій Данілов вважає, що сьогодні необхідно приймати більш дієві заходи, зробити ривок задля економічного розвитку країни. За його словами, головне завдання обласної влади – розробити пропозиції розвитку регіону та побудувати міцний місток між бізнесом та наукою.
Більшість учасників конференції схиляється до придбання пілотної установки з виробництва моторного палива, на якій апробовуватимуться різні сорти місцевого вугілля, підбір відповідної технології. А будівництво першого заводу залежатиме від рівня фінансування, обраної стратегії. На думку учасників засідання "круглого столу", для реалізації даного проекту потрібні висококваліфіковані кадри та залучення приватного капіталу.
Сьогодні науковці – учасники Міжнародної конференції - продовжили свою роботу по секціях на базі Луганського Національного аграрного університету. Впродовж дня вони обговорювали технології виробництва рідкого синтетичного палива (РСП) та глибокої переробки вугілля, сировинні джерела отримання РСП, способи виробництва синтез-газу і проблеми навколишнього середовища, а також економіко-правове забезпечення інноваційних технологій виробництва РСП з вугілля.
Учасники Міжнародної конференції одностайно вважають, що реалізація проекту виробництва синтетичного рідкого палива з вугілля стане тим локомотивом, який витягне вугільну галузь з кризи, відродить виробництво, забезпечить стабільний розвиток економіки регіону й України в цілому.
13 жовтня 2005,13:18
|
 |
 |
Понад 30 підпільних цехів з виготовлення алкогольних напоїв ліквідовано в області в цьому році.
За даними управління торгівлі та побутового обслуговування населення Луганської облдержадміністрації, на виконання Указів Президента України щодо врегулювання обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Україні в області продовжується робота щодо поліпшення ситуації на ринку алкоголю.
За 9 місяців поточного року проведено 1 тис. 617 перевірок суб`єктів підприємницької діяльності, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями й тютюновими виробами. За їх результатами нараховано фінансових санкцій на загальну суму 1 млн. 571,3 тис. грн.., з незаконного обігу вилучено 568 дал. спирту на 121 тис. грн.., 2383 дали алкогольних напоїв на суму більше ніж 530 тис. гривень. Крім цього, ліквідовано 31 підпільний цех з виготовлення алкогольних напоїв, порушено 44 кримінальні справи за ст. 204 та 1 – за ст. 216 Кримінального кодексу України. До адміністративної відповідальності притягнуто 210 осіб. Сума штрафів склала 60 тис. гривень.
У вересні 2005 року робітники Луганської митниці здійснили 79 рейдів та патрулювань об’їзних шляхів у зоні її діяльності. За фактами незаконного переміщення товарів складено 68 протоколів про порушення митних правил, вилучено предметів правопорушень на загальну суму 288,4 тис. гривень. До митних установ Російської Федерації направлено запити щодо 26 транзитних і 24 експортних вантажів, стосовно яких не отримано повідомлення про їх надходження.
Спеціалісти управління торгівлі та побутового обслуговування населення облдержадміністрації відзначили, що при скороченні кількості перевірок покращилась їх якість та ефективність. Так, при тому що кількість ліквідованих підпільних цехів до аналогічного періоду минулого року зменшилась майже удвічі (2004р. - 56, 2005р. - 31), підпільний цех було виявлено у перевірених кожних 19 суб’єктів, у 2004 році – у кожних 95. Ця ситуація на ринку алкоголю свідчить про поліпшення його стану, зменшення тіньового обігу.
13 жовтня 2005,12:22
|
 |
 |
В містах та районах області: Троїцький район
Продовжуються роботи з газифікації сіл району, у тому числі малих сіл на 10-20 дворів. В с.Новочервоне завершено будівництво підвідного газопроводу, станом на 6 жовтня газом користуються 120 будинків. Крім того, виконана програма прокладення траси до с.Караїчне – 1,8 км, по селу - 2,4 км, з 49 будинків монтажні роботи зроблено у 41. До с.Ями прокладено 5 км газопроводу, по селу – 4,2 км, монтажні роботи виконані по 16 будинкам. До с.Кочине прокладено 880 м підвідного газопроводу, по селу - 3,6 м. До с.Розпасіївка - 2,9 км підвідного, по селу – 8 км. З виділенням за рішенням сесії районної ради грошових коштів у сумі 130,5тис. грн. почнуться роботи по газифікації одного з найбільших сіл району - Покровського.
13 жовтня 2005,12:18
|
 |
 |
В містах та районах області: Брянка
12 жовтня відбулося позачергове пленарне засідання міськради, на якому було розглянуто питання щодо уточнення показників міського бюджету у зв’язку з надходженням коштів з Держбюджету на газифікацію селищ, згідно з постановою КМУ "Про затвердження переліку об’єктів, які фінансуються в 2005 році за рахунок субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво газопроводів-відводів і газифікацію населених пунктів, передусім сільських". Сума надходжень на теперішній час склала 51,4 тис. грн. Всього на 2005 рік на газифікацію селищ заплановано 521 тис. грн.
• З початку року гірники шахти "Вергулівська" видобули 243 тис. 362 тонн вугілля, або 103,1% від плану, гірники шахти "Ломуватська" – 62 тис. 370 тонн вугілля, або 118,4% від плану, гірники ПП "Карат" - 17 тис. 741 тонн вугілля, або 118,3% від запланованого. Всього з початку року видобуто 323 тис. 473 тонн вугілля, що склало 106,5% від плану. Проведення гірничих виробок за 11 днів жовтня на ш."Вергулівська" склало 41,5 м, або 88,7% від плану, на ш."Ломуватська"-15 м, або 100% від запланованого.
• З 7 по 13 жовтня Комбінатом комунальних послуг м. Брянка здійснено поточний ремонт ліній зовнішнього освітлення по вул.Московська, Донбасівська, Шахтарської дивізії, мікрорайоні "Тополь", №4, "Молодіжний", міському парку. Робітниками доріжно-експлуатаційної дільниці в с.Криворіжжя, Завадськ, 4-му мікрорайоні здійснено поточний ремонт 2720 кв. м автошляху на суму 34,2тис.грн. По вул.Донбасівська та Московська висаджено 50 каштанів, на пл. Леніна - 250 кущів троянд.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|