22 вересня 2006,18:30
|
 |
 |
Голова облдержадміністрації Олександр Антіпов вітає машинобудівників Луганщини з професійним святом
„Луганщина, як і Україна, знаходяться ще на шляху поступової розбудови сучасної модернізованої галузі машинобудування. Саме тому, пріоритетним напрямком розвитку промислово-економічного комплексу області до 2015 року обрано подальший розвиток високотехнологічного машинобудування.
На Луганщині ця галузь включає 121 підприємство, в яких зосереджено більш ніж 15 відсотків основних фондів промисловості області. Але головним надбанням галузі є її кадровий потенціал, де працюють справжні професіонали своєї справи.
Сьогодні галузь проходить складний етап реформування. Однак незважаючи на економічні труднощі, недостаток коштів на технічне переобладнання, більшість підприємств змогли зробити часткову модернізацію, удосконалити технологію виробництва, забезпечити реалізацію продукції та збільшити її обсяги.
Основними напрямами розвитку галузі машинобудування на найближчі роки є подальше впровадження сучасних науково-інноваційних технологій у виробництві продукції, яка зможе впевнено конкурувати як на вітчизняному, так і світовому ринках за європейськими стандартами якості.
Бажаю вам нових трудових досягнень, міцного здоров’я та добробуту!”
22 вересня 2006,17:55
|
 |
 |
Почато розробку Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік.
22 вересня Головним управлінням економіки Луганської облдержадміністрації проведено розширену колегію з питання розробки проекту Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік.
У роботі колегії прийняли участь керівники територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, керівники управлінь і Головних управлінь облдержадміністрації, заступники голів з економічних питань, начальники управлінь економіки районів і міст обласного значення. Серед запрошених були присутні: депутат Луганської обласної ради, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів, радник голови Луганської обласної ради з економічних питань – Валентина Татарчук; депутат Луганської обласної ради, член постійної комісії з питань промислової політики, підприємництва, екології та житлово-комунального господарства обласної ради Андрій Черкасов.
Із вступним словом виступив начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Зінченко Альберт Миколайович. Він розповів, що Головним управлінням економіки у короткі строки був підготовлений пакет документів для розробки Програми економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік, підкреслив важливість розробки Програми і призвав присутніх віднестися з відповідальністю до розробки показників на наступний рік.
Із основною доповіддю щодо розробки Програми виступила заступник начальника Головного управління економіки - начальник управління регіонального розвитку, інвестиційної та фінансової політики Ірина Пучкова. Вона нагадала, що відповідно до Конституції України, законам України «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні» важливою функцією місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування є управління (регуляція) соціально-економічними процесами на відповідній території.
Одним із інструментів управління цими процесами є Програма економічного і соціального розвитку території, яка є комплексною, оскільки містить завдання і показники по здійсненню найважливіших відтворюючих процесів в економічній, соціальній, науково-технічній та інших сферах.
Ірина Пучкова підкреслила, що методичною основою для розробки Програми економічного і соціального розвитку Луганської області і регіонів на майбутній рік є Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”.
Організаторську і методичну роботу щодо розробки Програми Луганської області здійснює Головне управління економіки облдержадміністрації в контакті з Міністерством економіки України із залученням відповідних відділів, управлінь, Головних управлінь облдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств, інших підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також економічних служб райдержадміністрацій і виконавчих комітетів міських рад. З метою відповідності структури, методології розробки, визначення єдиних цілей, задач і пріоритетів соціально-економічного розвитку міст, районів, і в цілому області, Головним управлінням економіки підготовлені «Методичні рекомендації по розробці Програми», які встановлюють єдиний порядок і основні методичні положення розробки.
Ірина Пучкова підкреслила, що згідно з результатами розвитку області та її територій, наявних проблем і впливу очікуваних змін зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної ситуації на економіку в програмах регіонів області повинні бути визначені цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку і система основних заходів щодо реалізації регіональної політики.
За словами Ірини Пучкової, важливим моментом при розробці Програми є врахування економічної діяльності всіх суб’єктів господарювання, які розташовані на території регіону, незалежно від форм власності і підпорядкування. Розрахунок обсягів виробництва по основних бюджетоутворюючих підприємствах потрібно здійснювати ланцюговим методом. Спеціалісти Головного управління економіки надають методичну допомогу по розрахунку цим методом.
Ірина Пучкова звернула увагу на те, що при розрахунку прогнозних показників до проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2007 рік за даними галузевих управлінь облдержадміністрації, управлінь економіки міст і районів по області отримано темп зростання обсягів промислового виробництва 102,4%. У Державній програмі по Україні на 2007 цей показник складає 108%. Тому на основі даних управлінь цей показник корегуватиметься.
Ірина Пучкова підкреслила, що в основу розробки Програми соціально-економічного розвитку Луганської області на 2007 рік закладаються наступні попередні основні макропоказники: темп зростання валової доданої вартості (в порівняних цінах) – 105,3%; темп зростання валової продукції сільського господарства – 109,5 (по Україні – 105,3); темпи зростання середньомісячної заробітної платні в цілому по економіці – 120,0 (по Україні – 116); грошові доходи населення, реальні – 115,1% (по Україні – 115); темп росту експорту товарів та послуг – 110% (по Україні – 112,1); темп росту імпорту товарів і послуг – 110% (по Україні – 107,3); рівень безробіття, розрахований по метод. МОТ– 8,8% (по Україні – 7,7).
У своєму виступі Ірина Пучкова підкреслила, що при розробці Програми необхідно керуватися директивними документами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, орієнтуватися на показники проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2007 рік, координуючи розвиток області з основними напрямами розвитку економіки і політики держави. Програма розвитку області на наступний рік повинна бути розроблена у стислі терміни, що однак не дає можливості віднестися до її розробки безвідповідально. Вона має бути не декларативною, а наповненою конкретним змістом, з визначеними конкретними кроками щодо вирішення основних проблем області у 2007 році.
На колегії також виступили заступник начальника Головного управління економіки Ірина Горпінченко, начальник управління ефективності виробництва і тарифної політики Ігор Агібалов, начальник відділу бюджетної політики і координації державних закупівель Ольга Чакова. У своїх виступах вони загострили увагу присутніх на важливіших напрямах методології розробки, деталізували окремі питання розділів проекту Програми економічного і соціального розвитку області на 2007 рік.
22 вересня 2006,17:33
|
 |
 |
Губернатор взяв участь в урочистостях на ВАТ „Алчевськкокс”.
22 вересня в м.Алчевську (Луганська область) відбулось підписання договору про соціальне партнерство між корпорацією „Індустріальна Спілка Донбасу” та міської громадою. У підписанні взяли участь Алчевський міський голова Володимир Чуб та голова Ради директорів корпорації „ІСД” Сергій Тарута. Цього ж дня на ВАТ „Алчевськкокс” за участю голови облдержадміністрації Олександра Антіпова, Володимира Чуба та Сергія Тарути відбувся урочистий мітинг з нагоди введення в експлуатацію нової коксової батареї 10-БІС виробничою потужністю 1 млн. тонн коксу на рік. Коксова батарея збудована з використанням нових технологій, додержанням сучасних вимог з охорони навколишнього середовища та не має аналогів в Україні й на території СНД. Її побудовано в рамках реалізації інвестиційного проекту корпорації „ІСД” з реконструкції ВАТ „Алчевськкокс” загальною вартістю більше 1 млрд. грн. Введення в експлуатацію комплексу батареї 10-БІС створює додатково більше 200 нових робочих місць. У другій половині дня учасники урочистостей відвідали ВАТ „Алчевський меткомбінат”, Донбаський Державний технічний університет, взяли участь в урочистих зборах з нагоди Дня міста та підписання договору про соціальне партнерство.
22 вересня 2006,16:21
|
 |
 |
«Луганськтепловоз» святкує своє 110-річчя
22 вересня на ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» пройшли святкові заходи з нагоди Дня машинобудівника, 110-річчя з дня заснування заводу, 50-річчя з початку випуску вітчизняних магістральних вантажних тепловозів, а також з нагоди 100-річчя з дня заснування профспілкової організації підприємства. У святкових заходах взяли участь перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк, голова облдержадміністрації Олександр Антіпов, керівництво облради, працівники заводу та ветерани. Адам Мартинюк ознайомився з новою продукцією ВАТ „ХК „Луганськтепловоз”, зустрівся з керівництвом, інженерно-технічними працівниками та профспілковим активом холдингу, взяв участь у мітингу на заводській площі, під час якого вручив колективу підприємства Почесну грамоту ВРУ. Олександр Антіпов та заступник голови облради Микола Запорожцев під час урочистих зборів вручили кращим працівникам підприємства Почесні грамоти Кабінету Міністрів України, грамоти та Листи подяки облдержадміністрації та облради. Цього дня урочисті заходи до Дня машинобудівника також пройшли на ВАТ „Первомайський електромеханічний завод”, ВАТ „Стахановський вагонобудівний завод”, інших підприємствах галузі.
22 вересня 2006,15:09
|
 |
 |
В Луганске чествовали участников партизанского движения.
22 сентября в центре Луганска прошла церемония возложения цветов к Пилону Славы и Могиле Неизвестного солдата по случаю Дня партизанской славы, в котором приняли участие заместители председателя облгосадминистрации Александр Меженский и Сергей Тихоновский, представители областного совета, Луганского городского совета и горисполкома, члены ветеранских организаций.
В этот же день в облгосадминистрации прошел торжественный прием ветеранов Великой Отечественной войны - участников партизанского движения. Во время встречи представители руководства области поздравили ветеранов с праздником, отметив, что вопросы социальной защиты ветеранов войны постоянно находятся в поле зрения областной власти. Обращаясь к ветеранам, руководители облгосадминистрации отметили:
«Каждый из партизан и подпольщиков, кто с оружием в руках защищал свой народ, родную землю от захватчиков, кто прошел тяжелейшие испытания в поединке с врагом в тылу, заслуживает самой высокой оценки своего подвига.
В грозном 1941 году на оккупированной фашистами территории Украины появились первые партизанские отряды. И уже к концу 1941 года активно действовали 83 партизанских отряда и соединения, в которых насчитывалось почти 80 тысяч партизан. А в 1944 году по всей Украине в этом движении принимало участие более полумиллиона человек.
Благодаря вам, уважаемые ветераны, сохранилась память о тех далеких днях.
И сегодня мы можем назвать имена наших земляков, которые оставили добрую память о себе не только на Родине, но и в Западной Европе, где они боролись с врагом в рядах сопротивления.
Лейтенант Красной Армии Иван Самарин из города Ровеньки возглавлял партизанский отряд “Свобода”, действовавший во Франции.
Лутугинский горняк Николай Петухов, колхозник из Троицкого района Петр Корнеев, кременчанин Николай Семеряжко боролись плечом к плечу с итальянскими патриотами, а житель города Стаханова Николай Казин командовал в Польше партизанской группой “Валька” и был там известен под именем полковника Калиновского.
Как и на всей оккупированной территории Украины, в Луганской области действовал подпольный обком, 6 горкомов и райкомов партии, обком комсомола,14 партизанских отрядов, более 40 молодежных патриотических групп.
Ворошиловградский партизанский отряд под командованием Ивана Яковенко, кременский партизанский отряд Якова Сиворонова, отряд Ильи Воропаева в Боково-Антрацитовском районе, Ивановский партизанский отряд, которым командовал Владимир Быкадоров вели активную борьбу с фашистами.
Земля Луганщины помнит и подвиг героев-молодогвардейцев.
Низкий поклон живым и павшим творцам Великой Победы, завоевавшим для нынешнего и грядущих поколений мир и свободу».
Все присутствующие почтили память погибших героев Великой Отечественной войны минутой молчания.
В 2002 году в Луганской области было в живых 150 участников подполья и партизан, в том числе в Луганске - 28 человек. Сегодня в Луганске осталось 17 человек – участников партизанского движения, половина из них – лежачие больные.
День партизанской славы, как государственный праздник, отмечается с 2002 года в соответствии с Указом Президента Украины от 18.06.2002 г. №216.
22 вересня 2006,10:22
|
 |
 |
На ТПР Луганської області продовжується реалізація 14 інвестиційних проектів.
За даними Головного управління економіки облдержадміністрації, станом на 1 вересня поточного року комітетом з питань ТПР затверджено 36 інвестиційних проекти на загальну суму 104,039 млн. дол. США. Їх реалізація дозволить створити 4 тис. 253 нових та зберегти 10 тис. 516 існуючих робочих місць. Основним напрямком вкладення інвестицій, передбачених інвестиційними проектами, є вугільна промисловість - 13 проектів на суму 43 млн. 976 тис. дол. США. В обробній промисловості - 20 проектів на суму 48 млн. 982,2 тис. дол. США, легкій - 5 проектів (6 млн. 973,6 тис. дол. США); харчовій - 2 проекти (2 млн. 355,8 тис. дол. США); металургії – 5 проектів (27 млн. 603,3 тис. дол. США); машинобудування – 4 проекти (5 млн. 849,5 тис. дол. США); виробництво шкіри та шкіряного взуття – 1 проект (1 млн. 504 тис. дол. США); хімічне виробництво – 1 проект (1 млн. 48 тис. дол. США); виробництво гумових та пластмасових виробів – 1 проект (1 млн. 4 тис. дол. США); інше виробництво – 1 проект (2 млн. 644 тис. дол. США); виробництво електроенергії, газу та води – 1 проект (5 млн. 150 тис. дол. США); транспорт - 2 проекти (5 млн. 931,1 тис. дол. США).
Згідно рішення регіональної міжвідомчої ради з питань ТПР в Луганській області, анульовано 22 свідоцтва на загальну суму 61,41 млн. дол. США. Всього по 22 проектах, реалізація яких припинена в умовах спеціального режиму інвестиційної діяльності, залучено 33,13 млн. дол. США, створено 1894 нових робочих місць та 8912 – збережено. По скасованих проектах надходження до бюджетів складають 96 млн. 979,6 тис. грн., сума умовно нарахованих платежів склала 17 млн. 107,3 тис. грн. Сальдо позитивне, становить 79872,3 тис. грн.
Станом на 1 вересня поточного року на ТПР Луганської області продовжується реалізація 14 інвестиційних проектів. Фактично залучено інвестицій на суму 51,07 млн. дол. США. З початку 2006 року залучено інвестицій 0,44 млн. дол. США, з них іноземних інвестицій - на суму 4,18 млн. дол. США (з початку поточного року залучено 0,254 млн. дол. США іноземних інвестицій). Створено 2965 нових робочих місць, збережено 9187 існуючих. З початку 2006 року створено 10 робочих місць. Реалізовано продукції (товарів та послуг) на 1215,15 млн. грн., на експорт – на суму 98,29 млн. гривень. У результаті реалізації інвестиційних проектів сума платежів до бюджетів склала 117,29 млн. грн. Сума умовно нарахованих платежів до бюджету - 35,12 млн. грн. Сальдо позитивне і складає 82,17 млн. грн. Таким чином, сума платежів до бюджетів всіх рівнів станом на 1 вересня 2006 року перевищує суму умовно нарахованих платежів в 3,34 рази.
22 вересня 2006,10:01
|
 |
 |
В містах та районах області: Свердловськ
В районі завершується збирання пізніх зернових круп’яних культур. Гречку скошено на площі 475 га при плані збирання 500 га (95%). Намолочено 407 тонн зерна, врожайність гречки становить 8,6 ц/га. Завершено збирання проса на площі 128 га, намолочено 170 тонн. З кожного гектару отримано по 13,3 центнери цієї культури. Розпочато збирання кукурудзи на зерно. Станом на 19 вересня обмолочено 114 га, намолочено 865 тонн, врожайність становить 60ц/га. Продовжується збирання соняшнику. Станом на 19 вересня скошено 1400га при плані проведення збиральних робіт на площі 8718 га (16%). Намолочено 2300 тонн при середній врожайності 16,7 ц/га. Для забезпечення тваринництва кормами продовжується збирання кукурудзи на силос. Скошено 500 га, намолочено 6,9 тис. тонн зеленої маси, з неї 6,6 тонн закладено для виробництва силосу. Врожайність цієї культури становить 107,5 ц/га. Під врожай наступного року господарствами району посіяно 7,2 тис. га озимих культур, в чому числі пшениці - 6,8 тис. га, ріпаку озимого – 0,3 тис. га. Зяб зорано на площі 6,2 тис. га.
22 вересня 2006,09:57
|
 |
 |
Майже на 135 млн. грн. планують виробити товарної продукції машинобудівники області у вересні.
Як повідомили в управлінні промисловості Луганської облдержадміністрації, за очікуваними підсумками вересня 2006 року провідні підприємства машинобудівної галузі планують виробити товарної продукції на суму понад 134,7 млн. грн., що перевищить показники вересня минулого року на 27,7%. З урахуванням цього підсумок 9 місяців становить понад 1,1 млрд. грн. Це на 2,4% більше відповідного періоду минулого року. Нарощують обсяги виробництва такі підприємства, як Попаснянський вагоноремонтний завод, ВАТ „Стахановський вагонобудівний завод”, ЗАТ „Первомайський механічний завод”, АТЗТ „Авто агрегат”, ЗАТ „Автомотзапчастина”, ЗАТ НВЦ „Трансмаш”, ЗАТ „Ливарно-механічний завод”, ТОВ „Брянківський завод фільтрів та сепараторів”, ЗАТ „Лісмаш”, ВАТ „Луганський електроапаратний завод”.
24 вересня машинобудівники Луганщини відзначатимуть своє професійне свято
22 вересня 2006,09:47
|
 |
 |
В Кіровську відбулось свято вулиці Червоний гірник
21 вересня в місті Кіровськ відбулось свято вулиці Червоний гірник. Жителі вирішили відновити давню традицію й після майже 20-річної перерви провести це свято з нагоди завершення ремонту водопровідної мережі та газифікації вулиці. У такому вигляді мешканці міста вирішили висловити свою підтримку діям влади, направленим на покращення умов проживання жителів Кіровська. На цій вулиці майже 7 років не було води. З цього питання мешканці неодноразово зверталися до місцевої влади, але, враховуючи те, що вулиця розташована у приватному секторі, мешканцям довелося придбати за свої кошти трубу, а Кіровський департамент ОКП „Компанія „Луганськвода” здійснила заміну лінії. На святі були присутні секретар міськради Є.Свістухін, депутати міськради, протоієрей Свято-Миколаївської церкви, голова міського відділення обласного БФ „Благовіст”, артисти та творчі колективи міського палацу культури, журналісти. Представники влади у своїх виступах звернули увагу на необхідність відродження добрих традицій у місті та значення місцевої ініціативи у вирішенні нагальних питань сьогодення. Цього дня від „Благовісту” 6 малозабезпеченим жителям вулиці була надана матеріальна допомога. В ході свята також були вшановані подружжя Стремоухових та Мерви, які прожили у шлюбі 55 років, та старожил вулиці - 70-річна мешканка М.Решетило. Усім, кого вшановували на святі, були вручені квіти та сувеніри. Від себе мешканці вулиці вручили представникам місцевої влади коровай. Священнослужитель відслужив вдячну молебень на подальше благополуччя вулиці. Культурну програму для жителів вулиці підготували працівники міського палацу культури.
21 вересня 2006,16:37
|
 |
 |
На Луганщині єдиний день інформування населення.
20 вересня в усіх містах та районах Луганської області пройшов Єдиний день інформування населення. Члени обласної та місцевих лекторських груп розповіли про підсумки виконання Програми економічного та соціального розвитку області за І півріччя 2006 року, ситуацію з погашення заборгованості із заробітної плати, а також про систему освіти Луганської області. Зазначено, що аналіз роботи господарського комплексу за І півріччя 2006 року свідчить про те, що показники Програми в основному виконані. За цей період забезпечили зростання виробництва підприємства металургії та оброблення металу, целюлозно-паперової промисловості, видавничої справи, з виробництва коксу та продуктів нафтопереробки, харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів. Не виконали заплановані темпи зростання виробництва підприємства машинобудування, легкої, хімічної та нафтохімічної промисловості. Станом на 1 липня поточного року загальна сума заборгованості із заробітної плати склала 113,2 млн. грн., що на 33,5% більше, ніж на початок року. Зростання боргу головним чином пов’язане із недофінансуванням з держбюджету вугільних підприємств. В системі освіти зросла кількість україномовних шкіл, удосконалюється мережа закладів для розвитку здібних та обдарованих дітей, вперше за останні роки буде поновлено корекційне обладнання спеціальних шкіл-інтернатів згідно з програмою „Корекційна освіта”.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|