07 жовтня 2005,15:28
|
 |
 |
460,3 тис. тонн вугілля вже вивезено гірникам у ході підготовки до зими.
За даними паливно-енергетичного управління облдержадміністрації, станом на 7 жовтня поточного року 460,3 тис. тонн вугілля або 62,3% від річної потреби вже вивезено вугільними підприємствами області своїм працівникам, шахтарям-пенсіонерам, колишнім працівникам ліквідованих шахт, родинам загиблих шахтарів у ході підготовки до опалювального сезону.
Незадовільно йде вивезення вугілля на підприємствах колишнього „Луганськвуглебудреструктуризація” – 22,7% від потреби, а також на самостійних шахтах ім. Артема і „Княгіненська” – 16,6% і 24,5% відповідно.
Наближається до завершення виводка побутового палива в ВАТ “Краснодонвугілля” – 94,8%, ДП „Антрацит” – 87,6%, ДП “Свердловантрацит” – 75,8% та ДП “Ровенькиантрацит” – 70,8%.
07 жовтня 2005,15:02
|
 |
 |
На 14,1% забезпечено зростання виробництва валової продукції сільського господарства.
За даними Головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, у сільськогосподарському виробництві області в поточному році забезпечено зростання виробництва валової продукції сільського господарства на 14,1% проти минулорічного рівня.
Всі райони приступили до збирання зернової кукурудзи. Станом на 6 жовтня поточного року, всіма категоріями господарств області вже зібрано 20,5 тис. га кукурудзи, що становить 41% від запланованого обсягу, намолочено 75,7 тис. тонн зерна при урожайності – 32,8 ц/га.
Соняшник зібрано з площ 211,1 тис. га або на 82%. Урожайність складає 12,2 ц/га (в минулому році на цей час було обмолочено 53% за урожайності 9,4 ц/га). В поточному році валовий збір соняшнику досягне 270 тис. тонн, або 125% до рівня 2004 року.
Незважаючи на несприятливі погодні умови, озимі посіяно в повному обсязі на 230 тис. га. Оранка зябу проведена на площі 223,8 тис. га, або на 49%.
Для галузі тваринництва заготовлено 52 тис. тонн сіна і 31,4 тис. тонн сінажу. Згідно з розрахунками господарств області у поточному році буде заготовлено 377 тис. тонн кормоодиниць, або 102% до потреби.
В області розроблена, програма розвитку свинарства на період до 2010 року, якою передбачається залучення українських та закордонних інвесторів для відновлення і будівництва свинокомплексів. Робота по її впровадженню триває.
Завершується робота з атестації молочно-переробних підприємств, до кінця року буде проведена ідентифікація великої рогатої худоби. Матеріально-технічна база підготовлена до зими в повній мірі.
07 жовтня 2005,13:29
|
 |
 |
Готовность оперативного реагирования на ЧС в осенне-зимний период проверяли на учебно-методическом сборе в Луганске.
Сегодня в Луганске на территории 1-го жилого микрорайона состоялся учебно-методический сбор по предупреждению возникновения чрезвычайных ситуаций на системах жизнеобеспечения, дорожно-мостового хозяйства, социальной сферы и объектах повышенной опасности в осенне-зимний период 2005-2006гг. В мероприятии приняли участие заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Виктор Ивкин, начальники областных специализированных служб ГЗ (ГО) и управлений, городские головы, председатели райгосадминистраций, председатели комиссий по вопросам ТЭБ и ЧС городов, районов, начальники управлений (отделов) ГУ МЧС городов и районов.
В ходе учений были определены основные направления работы органов управления ГЗ (ГО) области, городов и районов по предупреждению и оперативному реагированию на ЧС. Проверена готовность сил и средств Луганского областного городского управления жилищно-коммунального хозяйства, службы автомобильных дорог, подразделений энерго-, газо- и теплоснабжения области, города Луганска, структурных подразделений Главного управления МЧС Украины в Луганской области и других аварийно–спасательных служб по выполнению заданий по предупреждению и оперативному реагированию на ЧС в осенне-зимний период 2005-2006гг. Во время сбора была проведена практическая отработка действий по ликвидации аварий на системах жизнеобеспечения, теплообеспечения, оказанию помощи пострадавшему населению, ликвидации снежных заносов и гололедицы.
По данным Главного управления МЧС Украины в Луганской области, за 9 месяцев текущего года в Луганской области произошло 21 чрезвычайная ситуация техногенного, социально-политического и природного характера, 2810 пожаров и чрезвычайных происшествий, погибло 468 человек, из которых 212 – на пожарах. Материальный ущерб составил более 6 млн. грн. На водных объектах области погибло 83 человека из них 14 детей, в результате отравления дикорастущими грибами погибло 5 человек, из них 1 ребенок. Благодаря профессионализму и мужеству подразделений МЧС области остались живы 486 человек, спасено материальных ценностей на сумму 25,5 млн. грн.
07 жовтня 2005,12:03
|
 |
 |
В містах та районах області: Свердловськ
На апаратній нараді розглянуто питання виконання міської Програми соціального захисту дітей - сиріт та дітей, що залишилися без піклування батьків на 2002-2005рр. Зазначено, що на сьогоднішній день у місті Свердловськ 412 дітей, які перебувають під опікою держави. Всі діти соціально захищені. У 2000 році був відкритий притулок для неповнолітніх, в якому діти одержують правовий та педагогічний захист, психологічну та інші види допомоги. Від дня відкриття там побувало 1455 дітей. В бюджеті міста щорічно передбачаються кошти на ремонт школи-інтернат. Так, через відділ капітального будівництва виконкому в 2004 році на ремонт спального корпусу було виділено 87,2 тис. грн., за рахунок муніципального кредиту - 12,7 тис. грн., в 2005р. - 72 тис. грн.
З квітня по травень поточного року. були проведені рейди-перевірки наявності, закріплення та збереження житла, що належить дітям-сиротам. У результаті виявлено, що з 412 дітей мають право на житло 299, а потребу в ньому - 122. З метою рішення проблеми забезпечення житлом молоді з категорії сиріт та позбавлених батьківської опіки в 2005 році міською програмою роботи з дітьми та молоддю було передбачено виділення 51 тис. грн. через відділ капітального будівництва міськвиконкому на ремонт секції для дітей.
Міською програмою оздоровлення та відпочинку дітей особлива увага приділена оздоровленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. В 2005 році на ці заходи виділено 210 тис. грн. міського бюджету. Всіма формами оздоровлення охоплено 329 дітей шкільного віку, на що витрачено близько 180 тис. грн. Двічі на рік проводяться комплексні медичні огляди з метою раннього виявлення відхилень у стані здоров’я дітей.
07 жовтня 2005,11:56
|
 |
 |
В Луганську проходить семінар з питань захисту прав ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
Зараз в Луганську проходить одноденний семінар "Захист прав та інтересів людей, які живуть з ВІЛ" для державних службовців, голів та членів координаційних рад з питань запобігання захворюваності на ВІЛ-інфекцію та СНІД, представників громадських організацій. Організаторами заходу виступили облдержадміністрація, Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян за фінансової підтримки Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні. Учасники семінару обговорюють проблеми подолання невиправданої перестороги в суспільстві щодо хворих на ВІЛ/СНІД, дискримінації ВІЛ-інфікованих, надання їм професійної медичної та соціальної допомоги. Вони також обмінюються думками щодо створення соціальних умов для протидії поширенню ВІЛ-інфекції у Луганській області. Під час семінару планується розглянути проблему зменшення шкоди від вживання ін‘єкційних наркотиків, соціально значущих захворювань, пов‘язаних із СНІДом, таких як туберкульоз та наркоманія. Особливу увагу буде приділено питанню поширення ВІЛ-інфекції серед засуджених на території Луганської області.
В Луганській області, як і в Україні, епідемія ВІЛ-інфекції продовжує розповсюджуватися. За даними обласної санітарно-епідеміологічної станції, в даний час зареєстровано біля 3-х тис. інфікованих смертельним вірусом. Особливо складна епідситуація в містах Рубіжне, Лисичанськ, Сєверодонецьк, Стаханов, Кремінському, Троїцькому районах. Значно виросла питома вага інфікованих жінок і складає близько 30%. Ведучим шляхом передачі (52%) залишається парентеральний – внутрішньовенне введення наркотиків.
07 жовтня 2005,10:17
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
На обліку в управлінні Пенсійного фонду України міста Кіровськ станом на 4 жовтня знаходиться 8167 ветеранів, в тому числі 2867 ветеранів війни. В місті проживає 6478 пенсіонерів вугільних підприємств, середній розмір пенсій яких складає 621,55 грн. Крім того, в місті проживає 552 пенсіонера, середній розмір пенсії яких складає більше 1 тис. грн. Середній розмір пенсій має тенденцію росту. Станом на 1 липня 2003 року він складав 189,95 грн., на 1 липня 2004 року – 292,63 грн., на 10 липня 2005 року – 473,40 грн.
Міське управління Пенсійного фонду України завершило перерахунок пенсій інвалідам війни, в результаті чого середній розмір пенсій цієї категорії збільшився з 737,35 грн. до 825,60 грн. Для непрацюючих інвалідів середній розмір пенсії збільшився з 342,19 до 383,48 грн.
Спеціалістами міського управління Пенсійного фонду проводиться роз’яснювальна робота з ветеранами про пенсійне забезпечення, а також надається допомога в оформленні перерахування пенсій. За 9 місяців поточного року проведено 36 таких зустрічей. Крім того, з метою покращення умов обслуговування пенсіонерів установлено додаткові години прийому громадян міським управлінням Пенсійного фонду України.
06 жовтня 2005,15:40
|
 |
 |
Литературно-музыкальный вечер, посвященный 110-летию со дня рождения Сергея Есенина, состоялся в Луганске.
Сегодня в отделе искусств областной универсальной научной библиотеки им. Горького состоялся литературно-музыкальный вечер, посвященный 110-летию со дня рождения великого русского поэта Сергея Есенина. Мероприятие проведено совместно с Русской Общиной Луганской области и г. Луганска и Международным Есенинским обществом «Радуница». Творчество поэта было представлено в форме презентации выставки нот и грампластинок «Отговорила роща золотая…» и уникальной выставки редких фотографий, книг, картин, экслибрисов из собрания известного есениноведа А.П.Мальцева. С музыкально-поэтической композицией выступили артистка областной филармонии, лауреат международных конкурсов Н.Г.Коломойцева, автор-исполнитель С.Толкачева, поэтический клуб-театр «Лира». Участниками встречи стали преподаватели и студенты ВНУ им. В.Даля и ЛНПУ им. Т.Шевченко, сотрудники областной библиотеки, читатели.
Накануне в литературно-музыкальной гостиной ОУНБ им. М. Горького состоялось заседание клуба «Среда» под названием «Октябрьские встречи». Первокурсники Луганского института культуры и искусств познакомились с деятельностью клуба, его членами, а также смогли продемонстрировать свои таланты и творческие способности.
06 жовтня 2005,15:10
|
 |
 |
Перевірено дотримання державної дисципліни цін підприємствами області.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області перевірено дотримання державної дисципліни цін в період з 23 по 29 вересня поточного року. Встановлено, що міським комунальним підприємством "Міського управління теплового господарства" у період з 1 листопада 2004 року по 31 січня поточного року необґрунтовано застосовувався повний розмір тарифу за опалення для бюджетних організацій і установ (II група споживачів) при зменшенні фактично виконаних послуг за рахунок зниження нормативного відпуску теплової енергії, врахованого у затвердженому розмірі тарифу. До підприємства Держінспекцією застосовані економічні санкції у розмірі 12,1 тис. грн.
Приватне підприємство "Лугпром" з 1 травня по 10 вересня поточного року здійснювало реалізацію окремих видів продовольчих товарів: ковбаси вареної 1ґ за асортиментом за роздрібними цінами, сформованими із застосуванням торговельних надбавок від 15,1 до 15,9% при граничному рівні 10%. Держінспекцією до ПП "Лугпром" застосовані економічні санкції в розмірі 0,3 тис. грн.
06 жовтня 2005,15:09
|
 |
 |
Всесвітній день психічного здоров’я відзначатиметься 10 жовтня.
Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, 10 жовтня проводитиметься Всесвітній день психічного здоров’я. Його першочерговою метою є допомога в зменшенні психічних розладів, таких як депресивні розлади, наркотична залежність, розумова відсталість та інші.
За даними Луганського обласного Центра здоров’я, в Луганській області щорічно реєструється більш 80 тисяч випадків нервово-психічних розладів. Рівень нервово-психічної патології перевищує загальноукраїнський. Протягом останніх років Луганщина відноситься до регіонів з високою суіцидальною активністю населення. Рівень самогубств у цьому році перевищив минулорічний і становить 24,3 на 100 тисяч населення Особливу стурбованість медиків викликає велика кількість нервово-психічних розладів у дитячому та підлітковому віці, яка становить відповідно 3122 та 3979 на 100 тисяч населення Таке становище є дуже тривожним фактором, оскільки якість здоров’я в дитинстві - це залог його збереження в зрілому віці. Тому медики рекомендують усім мешканцям Луганщини звернути увагу на настрій та поведінку всіх членів сім’ї: дітей, підлітків, дорослих, регулярно цікавитися взаємовідносинами дітей, підлітків в навчально виховних закладах, а при негараздів у нервово-психічному стані у когось з членів сім’ї обов’язково звернутися за допомогою до лікаря-психіатра чи психолога. Всього психічну допомогу населенню Луганської області в першому півріччі 2005 року надавали 212 лікарів–психіатрів.
Всесвітній день психічного здоров’я вперше відзначався в жовтні 1992 року за пропозицією Всесвітньої Федерації психічного здоров’я.
06 жовтня 2005,15:01
|
 |
 |
Луганщина займає перше місце в Україні щодо збору податків.
Луганщина займає перші місця в Україні щодо виконання плану відрахувань до держбюджету й збору податків. За інформацією в.о. начальника управління економічного аналізу та прогнозування ДПА в Луганській області Ніни Дей, всього за 9 місяців 2005 року підприємствами, організаціями та громадянами області сплачено податків та платежів до Державного бюджету України 1 млрд. 616 млн. грн., що більше рівня минулого року на 493 млн. грн., або майже на 44%. Досягнуто перевищення на 175 млн. грн., або на 12,1% бюджетного розпису Міністерства фінансів України на цей період. До місцевих бюджетів області спрямовано 772 млн. грн., що перевищує рівень аналогічного періоду минулого року на 154 млн. грн, або 25%. Досягнуті результати на 6% перевищують розрахункові показники Мінфіну України.
“Основними джерелами формування державного та місцевих бюджетів у поточному році у співвідношенні до загальних надходжень в області є акцизний збір із вироблених в Україні товарів – 28%, податок з доходів фізичних осіб – 24%, податок на прибуток – 22%, податок на додану вартість – 10%, – наголосила Ніна Дей. – Більш того, покращення адміністрування податків дало можливість перевиконати бюджетні призначення по податку на прибуток на 52,8%, додатково надійшло 176,1 млн. грн., податку на додану вартість в 3,5 рази, додатково надійшло 188,4 млн. грн., рентній платі за природний газ, що видобувається в Україні в 3,7 рази, додатково надійшло 3,7 млн. грн.”.
У регіоні підвищилася фінансова дисципліна зі сплати частини прибутку (дивідендів) державних підприємств. До минулорічного періоду приріст зі сплати склав майже 6,6 рази, додатково мобілізовано 70 млн. грн.
“Позитивна динаміка надходжень досягнута і щодо податку з доходів фізичних осіб, що свідчить про реальне збільшення заробітної плати та легалізацію доходів громадян”, – зазначила в.о. начальника управління економічного аналізу та прогнозування ДПА в Луганській області. За її словами, у поточному році до місцевих бюджетів надійшло 559 млн. грн. цього податку, що на 111 млн. грн., або 25% перевищує рівень минулого року.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|