05 квітня 2007,16:19
|
 |
 |
Оголошено обласний конкурс з розробки комп’ютерних та навчальних ігор на патріотичну тематику.
Оголошено обласний конкурс з розробки комп’ютерних та навчальних ігор на патріотичну тематику. Організатори конкурсу - управління у справах молоді та спорту, управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, обласний центр підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень, обласний благодійний фонд підтримки регіональних ініціатив «Благовіст».
Конкурс проводиться з метою розвитку та підтримки творчої активності молоді області, формування патріотичної свідомості підростаючого покоління.
До участі в конкурсі запрошуються учні, студенти, викладачі, зацікавленні особи, творчі групи. Вік учасників конкурсу від 11 до 35 років. Роботи повинні мати наступні атрибути: автор (П.І.Б., повна контактна інформація); вік; місце навчання, роботи; номінація, у якій надається дана робота. Матеріали, які надіслані на конкурс, не рецензуються та не повертаються.
Конкурсні роботи будуть оцінюватись в наступних номінаціях: «Кращий веб-сайт», «Краща ігрова програма», «Краща навчальна програма». Підведення підсумків та нагородження відбудеться в червні 2007 року.
Конкурсні матеріали на електронних носіях надсилаються до 20 травня 2007 року на адресу оргкомітету: м.Луганськ, пл. Героїв Великої Вітчизняної війни, 9, к.405. Контактні телефони: 58-57-56, 58-55-06.
05 квітня 2007,16:11
|
 |
 |
Развитие животноводства губернатор считает приоритетным для сельского хозяйства Луганщины.
«Животноводство должно стать основой сельскохозяйственного комплекса нашей области, которая является зоной рискованного земледелия», - заявил председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов. В кратчайшие сроки приостановить сокращение поголовья крупного рогатого скота, особенно молочных коров и начать его прирост, к концу года увеличив его не менее чем на 6% – такую задачу поставил он сегодня на совещании перед руководителями сельхозрайонов области. Особое внимание уделяется расширению молочного производства. На сегодня объемы производства молока увеличили только Новопсковский и Лутугинский районы - на 105% и 112% соответственно. Наибольшее понижение допущено в Меловском (на 49%), Антрацитовском (45), Кременском (47), Краснодонском (41) и Станично-Луганском (на 44%) районах. Самый высокий удой молока на корову составил в Троицком районе - 692 кг при среднем по области 491 кг. Реализация на убой скота и птицы увеличилась на четверть. При этом молочное поголовье увеличилось только в Новопсковском районе – на 360 голов. За март текущего года по области молочное поголовье в области увеличилось на 400 голов в 7-ми районах. Также на четверть выросло поголовье свиней.
Глава Луганской облгосадминистрации Александр Антипов также поручил участникам совещания обеспечить выход к концу апреля на уровень прошлого года по валовому производству молока, закончить подготовку летних лагерей для содержания скота, при этом особое внимание уделить повышению качества молока, его охлаждению, серьезно подойти к вопросам закупок молока у населения, созданию заготовительных пунктов и кооперативов, и, в первую очередь, в Краснодонском, Белокуракинском и Кременском районах. Также он сообщил, что в мае состоится областное совещание на базе ЧП СПФ «Агро» в «Городище» Беловодского района, где будет презентована современная прибыльная технология производства молока. Губернатор также предложил провести совещание с переработчиками молока, чтобы определить, какую помощь органы власти должны оказать для того, чтобы закрытые на сегодня молокозаводы смогли в ближайшее время возобновить работу.
05 квітня 2007,16:05
|
 |
 |
Ход весенне-полевых работ на Луганщине обсудил губернатор с главами районов области.
Ход весенне-полевых работ и общее состояние дел в сельском хозяйстве области обсудил председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов с главами районов области. На сегодня сев ранних зерновых культур в агрохозяйствах завершается. Посеяно 162,3 тыс. га или 94% запланированных площадей. Полностью завершили сев Попаснянский, Славяносербский, Лутугинский районы, на 101% выполнил план посевов Новопсковский район, Антрацитовский – на 102%, Марковский – на 105%, Новоайдарский – на 109%. Отстают с посевными работами Перевальский, Свердловский и Краснодонский районы. Их руководителям губернатор поручил обеспечить в ближайшие 2-3 дня завершение сева ранних зерновых и зернобобовых.
Подкормка удобрениями озимых культур проведена на площади 160,3 тыс. га, это около 90% намеченных объемов. Эту работу завершили хозяйства Краснодонского, Старобельского, Кременского и Троицкого районов. Вместе с тем чуть больше половины площадей озимых подкормлено в Меловском районе, 74% – в Антрацитовском, 76% – в Марковском и 78% – в Свердловском районах. По мнению Александра Антипова, сейчас главное внимание нужно сосредоточить на подготовке почвы к севу пропашных культур, который начнется с 15-20 апреля. Губернатор взял под личный контроль решение проблемы обеспечения хозяйств области азотными удобрениями для подкормки пропашных культур.
В ходе совещания также поднимался вопрос о сохранении мелиоративных систем области от их расхищения. Сейчас на Луганщине идет активный процесс передачи сохранившихся еще оросительных систем в коммунальную собственность местных громад. Эта работа выполнена на площади 37,4 тыс. га, это 87% к заданию, определенному Госводхозом Украины. Полностью завершена передача в Краснодонском, Меловском, Попаснянском, Станично-Луганском районах и городе Свердловске. Губернатор поставил задачу завершить передачу до 1 мая в Белокуракинском районе, где на сегодня передано 26% мелиоративных систем, Троицком (69%) и Славяносербском (75%), Лутугинском (27%) районах. По итогам совещания с главами районов области губернатор назначил совещание с руководителями правоохранительных ведомств Луганщины с целью более активного вовлечения их подразделений в борьбу с расхищением мелиоративных систем в регионах.
Как отметил на совещании Александр Антипов, по целевым государственным программам поддержки агрокомплекса из Государственного бюджета в Луганскую область поступило 23,9 млн. грн. Из них уже использовано использовано 18,7 млн.грн или 78%. Дотация на 1 га посева озимых культур использована полностью - 8,5 млн.грн, удешевление стоимости минеральных удобрений - 85% (1,3 млн.грн), дотация за сданный скот, свиней и птицу - 88% (6,9 млн.грн). В полном объеме районы освоили бюджетные средства Беловодский, Краснодонский, Марковский, Троицкий районы. Отстают Антрацитовский (70%), Белокуракинский (78%), Попаснянский (85%) районы.
По словам губернатора, проблема погашения долгов по зарплате на селе по-прежнему стоит очень остро. На 1 марта 2007 года активные предприятия имели долги в сумме 2,6 млн. грн. В сравнении с началом года они увеличились на 204 тыс. грн., с предыдущим месяцем - на 435 тыс. грн. При этом задолженность Пенсионному фонду составляет 5,7 млн.грн., наибольшая задолженность в хозяйствах Сватовского района - 0,8 млн.грн, Марковского - 0,9 млн.грн, Беловодского - 0,6 млн.грн. Глава облгосадминистрации поручил председателям местных райгосадминистраций принять кардинальные меры и более не допускать прироста долгов по зарплате, ужесточив за это ответственность руководителей предприятий.
05 квітня 2007,12:11
|
 |
 |
Початок діалогу соціальних партнерів сприяє вирішенню колективного трудового спору на Свердловському машзаводі. – Анна Мосіна.
«Початок діалогу соціальних партнерів сприяє вирішенню колективного трудового спору на Свердловському машзаводі», - повідомила начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області Анна Мосіна, коментуючи хід вирішення цього спору між найманими працівниками та головою правління-директором ВАТ «Свердловський машинобудівний завод».
Вона нагадала, що виникнення проблем на підприємстві пов’язано з процесом його приватизації. Так, в січні 2004 року державний пакет акцій у розмірі 50% плюс одна акція статутного фонду підприємства було придбано ВАТ «Дружківський машинобудівний завод». В ході приватизації майбутнім власником були взяті певні зобов’язання щодо розвитку підприємства, забезпечення стабільності та прибуткової роботи. Але ці зобов’язання не виконувались, і ситуація на заводі поступово погіршувалась: зменшувалися обсяги виробництва, накопичувалася заборгованість із заробітної плати, скорочувалася чисельність працівників. Економічна нестабільність спровокувала соціальну напруженість у трудовому колективі ВАТ «Свердловський машинобудівний завод». Загострення обстановки призвело до проведення працівниками підприємства низки протестних заходів: 26 лютого 2007 року - акції протесту у вигляді пікетування будівлі міської прокуратури з вимогами розібратися в становищі товариства, 28 лютого 2007 року – стихійного мітингу на заводі.
Працівники ВАТ «Свердловський машинобудівний завод» неодноразово зверталися за допомогою до представників різних гілок влади. «Місцева та обласна влада не залишались осторонь», - зазначила Анна Мосіна. За її словами, на заводі була утворена робоча група з вивчення ситуації, але прийняття конструктивних рішень ускладнювалося тим, що діалог між найманими працівниками та керівництвом товариства був практично відсутній. Стан соціально-трудових відносин в трудовому колективі дедалі ускладнювався, тому найманими працівниками прийнято рішення про вступ у колективний трудовий спір. 15 березня 2007 року Національною службою посередництва і примирення був зареєстрований колективний трудовий спір між найманими працівниками та головою правління-директором ВАТ «Свердловський машинобудівний завод». З метою сприяння встановленню переговорного процесу, стабілізації відносин між сторонами конфлікту відділенням НСПП були своєчасно надіслані рекомендації до сторін соціально-трудових відносин про порядок проведення примирних процедур.
Але 26 березня поточного року органом, уповноваженим представляти інтереси найманих працівників підприємства, було повідомлено про ухилення керівника підприємства від проведення примирних процедур. Зважаючи на це, в рамках сприяння вирішенню цього спору відділенням НСПП в Луганській області була утворена комісія з вивчення стану додержання законодавства про колективні трудові спори (конфлікти) на ВАТ «Свердловський машинобудівний завод», яка наступного дня провела роботу безпосередньо на підприємстві. За результатами роботи Комісія у своєму акті зробила висновок, що головою правління-директором ВАТ «Свердловський машинобудівний завод» були допущені порушення частини 1 статті 13 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», але в ході перебування Комісії на підприємстві означене порушення керівником ВАТ було усунено.
В результаті, буквально через день, за координацією відділення НСПП в Луганській області 29 березня поточного року на підприємстві проведено засідання примирної комісії з розгляду колективного трудового конфлікту. Під час засідання члени примирного органу знайшли порозуміння по всіх шести спірних питаннях та зобов’язали голову правління-директора товариства виконати низку заходів щодо своєчасного задоволення вимог найманих працівників. Орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників вважає, що, якщо керівництво підприємства буде дотримуватися рішення примирної комісії, то це дозволить уникнути в подальшому застосування з боку трудового колективу акцій протесту.
05 квітня 2007,11:41
|
 |
 |
В містах та районах області: Перевальський район
Станом на 1 березня поточного року, за оперативними даними, борг із виплати заробітної плати в цілому по району складає 755,1 тис. грн., що на 6,7% менше показника початку року. Заборгованість економічно активних суб’єктів господарювання у загальній структурі боргу займає 73%, підприємств-банкрутів - 27%. Загальна сума заборгованості із заробітної плати по економічно активним підприємствам склала 550,9 тис. грн., що на 14,9% менше показника на початок року.
Зменшення боргів з оплати праці порівняно з початком року спостерігається у вугільній галузі на 266 тис. грн., галузі операцій з нерухомістю - на 74,3%, обробній галузі - на 7,3%. Збільшення боргів порівняно з початком року спостерігається у галузі виробництва електроенергії, газу та води (філія «Перевальськтеплокомуненерго») у 2,5 рази та сільському господарстві - в 2 рази.
У лютому 2007 року заборгованість з оплати праці з’явилась у транспортній галузі (22,4 тис. грн.) та галузі охорони здоров’я (0,6 тис. грн.). За лютий повністю розрахувались з боргами з оплати праці ДП «ш. Перевальська» та МКП «Еколог». Загальна сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах склала 204,2 тис. грн., що на 26% більше рівня початку року.
05 квітня 2007,09:04
|
 |
 |
85,7 тис. грн. економічних санкцій застосовано до підприємств-порушників цінової дисципліни в березні.
У березні поточного року Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області здійснювала перевірки щодо дотримання державної дисципліни цін та з питань моніторингового дослідження цінової ситуації. Усього перевірками було охоплено 835 господарюючих суб’єктів різних галузей господарства, у тому числі з питань порядку формування, встановлення та застосування тарифів перевірено 50 суб’єктів підприємницької діяльності. Порушення правильності застосування цін і тарифів встановлені у 33 підприємствах. За результатами перевірок винесені рішення про застосування до порушників економічних санкцій на загальну суму 85,7 тис. грн., з яких 57,1 тис. грн. становлять штрафи. Крім цього, суб’єктами господарювання повернено споживачам через перерахунки 347,9 тис. грн., зменшено асигнування з бюджету на пільги і субсидії на 33,3 тис. грн.
05 квітня 2007,08:44
|
 |
 |
За дитячими будинками сімейного типу – перспектива розвитку інтернатної системи регіону. – Ірина Цимбал.
„За дитячими будинками сімейного типу – перспектива розвитку інтернатної системи регіону”, – переконана начальник управління освіти та науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал. Вона зазначила, що проблема соціального сирітства стає все актуальнішою. Так, якщо на початок 2007 року в інтернатах області налічувалося 1551 дитина сирота, то зараз їх 1601 дитина.
„Заклади інтернатного типу в теперішньому їх вигляді є, у певній мірі, інструментом ізоляції знедолених дітей від суспільства”, – вважає Ірина Цимбал. Будучи відстороненими від своїх однолітків, що проживають у сім’ях, ці діти позбавлені права вибору у спілкуванні. По закінченні закладу вони часто виявляються нездатними адаптуватися в суспільстві, відчувають свою відчуженість і непотрібність. За словами начальника управління освіти та науки облдержадміністрації, для викорінення цієї проблеми необхідно поступово розмежувати місце проживання дитини і місце її навчання. Проживати вони можуть в інтернаті, але вчитися повинні у звичайних навчальних закладах. Без такого кроку соціалізації дітей, у тому числі й дітей з особливими потребами, проблема залишиться на рівні розмов. Необхідна програма конкретних дій з цього приводу.
Крім того, Ірина Цимбал висказалася за паралельний розвиток дитячих будинків нового типу. Цей процес на Луганщині вже розпочато. Так, рішенням сесії обласної ради до обласної комунальної власності прийнято Іллірійський дитячий будинок “Надія – дітям”, де будуть проживати, виховуватись 20 дітей-сиріт, а навчатимуться вони у Ново-Павлівській середній загальноосвітній школі. Також у цьому році здійснено перший випуск Луганського обласного дитячого будинку “Повір у себе”, який раніше був Центром соціальної адаптації для дітей-сиріт. Усі діти здобули спеціальність, працевлаштовані, забезпечені житлом. Цей заклад створено спільно з австрійськими гуманітарними організаціями для випускників спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з особливими потребами з метою їх профорієнтації та соціальної адаптації.
04 квітня 2007,15:24
|
 |
 |
В містах та районах області: Біловодський район
До зведеного бюджету станом на 1 березня поточного року мобілізовано 1467,8 тис. грн. податків та зборів, що складає 137,3% до відповідного періоду 2006 року. Доходи місцевого бюджету збільшені на 43,8%, виконання планового завдання становить 121,9%. Фінансовий результат суб’єктів господарювання від звичайної діяльності до оподаткування (крім малих та сільгосппідприємств) за січень-лютий поточного року склав 373,6 тис. грн. прибутків. Прибуток одержали 83,3% підприємств на суму 390,6 тис. грн. Збитки допустив дитячий оздоровчий табір «Зоря» на суму 17 тис. грн. Станом на початок року дебіторська заборгованість по району порівняно з минулим року збільшилась на 41,8%, кредиторська - на 13,7% та склали 11 млн. грн. та 24 млн. грн. відповідно. Середньомісячна заробітна плата у розрахунку на одного штатного працівника склала 698,8 грн., що на 4,8% більше ніж з початку року. З початку року заборгованість із заробітної плати збільшилась на 19,5% та станом на 1 березня поточного року склала 950,7 тис. грн. Борг мають 2 економічно активних підприємства, 1 економічно неактивне підприємство та 6 підприємств-банкрутів.
● Рівень сплати споживачами району за енергоносії та воду за січень-лютий 2007 року склав 83,4% (2006р. - 78,1%), у тому числі населенням - 80% (2006р.- 81,3%). Усього за січень-лютий поточного року заборгованість за спожити енергоносії збільшилась на 983,9 тис. грн. порівняно з початком року та склала 8499,3 тис. грн.
04 квітня 2007,15:24
|
 |
 |
На АМК завершується дворічне будівництво доменної печі.
За даними управління промисловості Луганської облдержадміністрації, на ВАТ «Алчевський меткомбінат» завершується дворічне будівництво доменної печі №1. Згідно з графіками, роботи планується закінчити до 15 квітня поточного року. Ця доменна піч буде виплавляти 24 тис. тонн чавуну щорічно. За минулий тиждень на підприємстві вироблено 103,7 тис. тонн агломерату, 59 тис. тонн чавуну, 77,2 тис. тонн сталі, 71,1 тис. тонн прокату.
На ВАТ «Алчевськкокс» надійшло 85,1 тис. тонн вугільних концентратів, відвантажено 54,5 тис. тонн коксу.
Станом на 28 березня ЗАТ «Севєродонецьке об’єднання «Азот» сільськогосподарським підприємствам відвантажено 2,8 тис. тонн аміачної селітри, 2,2 тонн карбаміду та 234,2 тонн аміачної води.
04 квітня 2007,15:05
|
 |
 |
Відбувся VІІ обласний фестиваль дитячої преси „Золотий диктофон”.
4 квітня за участю заступника голови облдержадміністрації Володимира Заблоцького в Луганському державному інституті культури і мистецтв відбулось урочисте підведення підсумків VІI обласного фестивалю дитячої преси “Золотий диктофон”. Фестиваль проводиться щорічно з метою виявлення талановитих дітей у журналістській сфері, спрямований на підтримку розвитку творчих здібностей юних луганчан, залучення дітей та підлітків до журналістської та видавничої діяльності, створення умов для творчої самореалізації, обміну досвідом роботи дитячих редакцій, здобуття навичок журналістської роботи через організацію навчань у редакціях та студіях професійних ЗМІ, сприяє самостійному пошуку проблемних тем.
Організаторами фестивалю виступили: управління освіти і науки, управління у справах преси та інформації Луганської облдержадміністрації, обласний благодійний фонд підтримки регіональних ініціатив „Благовіст”, обласна дитяча громадська організація “Асоціація дитячої преси Луганщини”, обласний центр розвитку дитячого руху „Лугарі”, обласна дитяча громадська організація „Лугарі”. Організатори заходу сподіваються, що фестиваль цього року стане ще одним кроком до співпраці дітей та дорослих, об’єктивному висвітленню проблем дітей у пресі, на радіо та телебаченні, приверне увагу представників влади до актуальних проблем дитячих ЗМІ та їх ролі в інформаційному просторі.
Конкурсна частина фестивалю проводилася заочно протягом року. Як завжди, роботи юних газетярів оцінювало кваліфіковане журі. Цього року дитячі роботи організатори конкурсу розподілили за номінаціями:
„Газета ІІІ тисячоліття” серед дитячих видань: I місце газета „Наша гімназія” м. Стаханов, II місце газета „Алые паруса” м. Лутугине, III місце газета „Стрела” м. Красний Луч. Кращими професійними газетами стали: I місце „Тигренок” м. Сєвєродонецьк, II місце „Юність Слабожанщини” м. Сватове, III місце „Подрастай-ка” м. Сєвєродонецьк.
„Надія нової преси”: I місце Колодка Катерина м. Червонопартизанськ, II місце Найман Денис м. Свердловськ, III місце Рижук Олена м. Алчевськ.
„Маленький шедевр”: місце Яценко Юлія м. Ровеньки, II місце Головко Олексій Новопсковський район, III місце Михайленко Олександр стм. Ізварине.
„Молода гвардія”: I місце Зареченськова Анастасія м. Молодогвардійськ, II місце Шеремета Ольга м. Луганськ, III місце Стасюк Олеся м. Червонопартизанськ.
„Перші блискавки”: I місце Дуднік Ірина Біловодський район, II місце Балко Аліна м. Свердловськ, III місце Капустін Дмитро м. Алчевськ.
„Вебсайт”: Кирило Кіріков ліцей іноземних мов м. Луганськ, Анатолій Логінов Ровеньківська гімназія № 1 м. Ровеньки.
Переможці у номінаціях нагороджені цінними подарунками, інші учасники – заохочувальними призами.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|