14 вересня 2006,14:11
|
 |
 |
Робота щодо погашення заборгованості із зарплати триває та знаходиться на постійному контролі.
Міськими і районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом останнього тижня проведено дев’ять засідань. Проведено перевірки 18 підприємств, у тому числі тих, що мають заборгованість із заробітної плати. До прокуратури на місцях направлено матеріали перевірок по восьми підприємствах.
За підсумками роботи комісії Ровеньківської міської ради направлено лист до Держкомрезерву України щодо вирішення питання погашення заборгованості із заробітної плати працівникам ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів».
Складним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності. Основна причина наявності та росту заборгованості – не відшкодування тарифами фактичних витрат на виробництво послуг.
Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації направлені листи Міністерству праці та соціальної політики України щодо взаємодії Головного управління з прокуратурою Луганської області з питання дотримання законодавства про працю та створення належних умов праці. Станом на 1 серпня 2006 року порушено 13 кримінальних справ. Робота у цьому напрямку триває та знаходиться на постійному контролі.
За даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях Луганської області станом на 8 вересня поточного року склала 90,5 млн. грн.
14 вересня 2006,11:11
|
 |
 |
Зміна власності на підприємствах негативно вплинула на передачу документів на державне зберігання. – Микола Старовойтов.
12 вересня 2006 року у Держархіві Луганської області відбувся семінар-нарада за темою „Основні правила роботи архівних підрозділів, діловодних служб та експертних комісій підприємств промислової галузі”.
Працівники, відповідальні за роботу архівних підрозділів та діловодних служб підприємств, обговорили питання науково-технічного упорядкування документів Національного архівного фонду та з особового складу; складання та впровадження у поточне діловодство зведених номенклатур справ, інструкцій з діловодства тощо.
Директор Держархіву області Микола Старовойтов звернув увагу на недоліки у роботі архівних підрозділів та діловодних служб на деяких підприємствах приватної форми власності. Він зазначив, що зміна власності на підприємствах з державної на приватну негативно вплинула на опрацювання документів Національного архівного фонду та їх передачу на державне зберігання.
Перед керівниками підприємств промислової галузі поставлено важливі завдання: незважаючи на фінансові труднощі знайти можливість впорядкувати документи НАФ та передати їх на державне зберігання. Саме державне зберігання забезпечує повну схоронність документів Національного архівного фонду, що необхідні для вивчення як історії підприємства, так і розвинення галузі у цілому. Щодо справ з особового складу, то вони повинні бути ретельно впорядковані та збережені на самому підприємстві 75 років і у свій час послужити для виконання довідок соціально-правового характеру: підтвердження стажу, у тому числі пільгового, заробітної плати, нагород та інш. Треба розуміти, що за цими документами - долі людей, які працювали на підприємствах та сприяли їх розвиненню.
14 вересня 2006,10:57
|
 |
 |
Кожна дитина бажає жити в сім’ї...
На цей час в Луганській області проживає 4 тисячі 869 дітей, які залишилися без піклування батьків, з них 1 тисяча 390 діти-сироти.
Згідно чинного законодавства, всі діти, які підлягають усиновленню, включені до регіонального банку даних. За останніми даними таких дітей 2537. І кожна дитина бажає жити в сім’ї...
Обласною службою у справах неповнолітніх ведеться наполеглива робота щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, в родини.
Протягом 8 місяців поточного року було усиновлено 86 дітей, з них 55 - українськими громадянами, 31 - іноземцями.
Також набувають поширення сімейні форми виховання. В області функціонують 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 32 дитини, та 23 прийомних сім’ї, до яких направлено на виховання 39 дітей.
14 вересня 2006,10:27
|
 |
 |
Збільшили обсяги виробництва у серпні майже половина промислових підприємств області.
За даними Головного управління статистики у Луганській області, у серпні поточного року збільшили виробництво 47,7% промислових підприємств області. Збільшення обсягів виробництва відзначалося у добувній промисловості – на 6,8%, на підприємствах обробної промисловості і виробництва та розподілення електроенергії скорочення становило відповідно 5,3% та 14,3%.
Проти серпня минулого року приріст обсягів продукції склав 2,3%. Збільшення обсягів виробництва відзначалося по всіх напрямках промислової діяльності: у добувній промисловості – на 13,8%, у виробництві та розподіленні електроенергії – на 5,1%, на підприємствах обробної промисловості – на 0,4%.
Обсяг промислового виробництва за січень-серпень 2006 року збільшився проти відповідного періоду попереднього року на 6,9%. Більш суттєвого приросту досягли підприємства з виробництва та розподілення електроенергії – 19,4%. Підприємства як обробної, так і добувної промисловості збільшили обсяги виробництва на 6,4%.
В обробній промисловості найбільшого приросту продукції за період з початку року досягли підприємства інших промислових виробництв (90,2%), металургії та оброблення металу (19,6%), целюлозно-паперової, поліграфічної промисловості, видавничої справи (11,6%), з виробництва інших неметалевих мінеральних виробів (будматеріалів, скловиробів) (10,1%).
В добувній промисловості приріст виробництва відбувся у видобуванні як енергетичних, так і неенергетичних матеріалів (6,3% та 5,1% відповідно).
У промисловості 9 міст і 8 районів у січні–серпні 2006 року одержано приріст обсягів продукції проти відповідного періоду минулого року. Найбільш значний приріст обсягів виробництва досягли підприємства міст Стаханова - 28,7%, Краснодона - 18,3%, Антрацита - 18,1%, Алчевська - 12% та районів: Антрацитівського - 169,1%, Сватівського - 81,4%, Краснодонського - 40%, Попаснянського - 25,8%, Слов’яносебського - 24,6%, Перевальського - 13,8%, Міловського - 13,3%.
З головних видів продукції промисловості, які вироблялися у січні-серпні 2006 року, зріс як у порівнянні з попереднім, так і аналогічним місяцем та періодом минулого року випуск вугілля готового, яловичини і телятини, свинини, ковбасних виробів, оселедців солоних, кормів готових для сільськогосподарських тварин та свійської птиці, шоколаду та інших продуктів харчових готових з вмістом какао, виробів кондитерських з цукру, горілки і інших міцних спиртових напоїв, спідниць та спідниць-брюк жіночих та дівчачих, взуття, тест-лайнеру (картону-тарного), коксу та напівкоксу з вугілля кам’яного, пластмас у первинних формах, скла-флоату і скла з шліфованою або полірованою поверхнею листового, труб великого і малого діаметрів, профілів пустотілих з металів чорних, радіаторів центрального опалення.
В поточному році за обсягами реалізованої продукції Луганська область займає 3 місце в Україні і її доля складає 9,1% (після Донецької і Дніпропетровської областей). За січень-липень 2006 року підприємствами області реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на 22,6 млрд. грн. В структурі реалізації найбільша частка припадає на продукцію підприємств з виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення (37%), металургії та оброблення металу (20,8%), з видобування енергетичних матеріалів (12,1%), з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (10,5%).
13 вересня 2006,16:44
|
 |
 |
В містах та районах області: Лисичанськ
З 1 вересня у місті почалась Всеукраїнська акція „Милосердя”. Протягом тижня міським територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян була надана допомога продовольчими наборами 350 пенсіонерам, учасникам та ветеранам ВВВ на загальну суму 2153 грн. У рамках акції були проведені урочиста зустріч ветеранів з творчим колективом фольклорного ансамблю „Непоседы” та святковий концерт з представниками художньої самодіяльності міста. Для людей похилого віку в рамках акції також були безкоштовно виконані роботи по ремонту житла, обробці городини, надані перукарські послуги.
● Станом на 1 вересня до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги внесені 28 487 мешканців міста, у тому числі 615 інвалідів війни, 821 учасник бойових дій, 6,3 тис. учасників війни, 533 сімей загиблих ветеранів війни, 14,6 тис. ветеранів праці, 18 тис. дітей війни та 902 особи, які постраждали внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС. За 8 місяців поточного року пільги на придбання твердого палива отримали 836 чол. на загальну суму 208,8тис. грн., на придбання скрапленого газу – 435 чол. на суму 18,3 тис. грн.
13 вересня 2006,15:09
|
 |
 |
Вживаються заходи щодо зменшення заборгованості із заробітної плати
6 вересня 2006 року було прийнято розпорядження в.о. голови обласної державної адміністрації «Про стан заборгованості із заробітної плати за І півріччя 2006 року, перспективи та завдання щодо її погашення до кінця року».
За січень-червень 2006 року фонд оплати праці всіх працівників склав 3501,8 млн. грн, або 129,5% по відношенню до відповідного періоду 2005 року, середньомісячна заробітна плата по області - 956,84 грн, що більше показника аналогічного періоду 2005 року на 31,2%, середній розмір заробітної плати у червні 2006 року - 1032,88 грн і перевищив рівні мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно, у 3 та 2,1 раза.
Разом із тим спостерігається негативна тенденція нарощування заборгованості з виплати заробітної плати. Загальна сума боргу на 01.07.2006 становила 113,2 млн. грн, що на 33,5% більше, ніж на 01.01.2006. У першому півріччі зростання допущено у вугільній промисловості – на 56,3%, сільському господарстві – на 20,5%, будівництві – на 20,5%, легкій промисловості – в 2,2 раза, підприємствами хімічної галузі – в 36 разів, підприємствами з виробництва гумових та пластмасових виробів – у 14 разів, електроенергії, газу та води – в 10 разів.
На економічно-активних підприємствах сума боргу із заробітної плати становила 61,0 млн. грн, що на 32%, або на 14,8 млн. грн більше, ніж у попередньому місяці й на 46%, або на 19,2 млн. грн більше, ніж на 1 січня 2006 року.
З метою скорочення заборгованості із виплати заробітної плати та ліквідації її на економічно-активних підприємствах, облдержадміністрацією вжиті заходи щодо її погашення до кінця року в повному обсязі.
Зростання суми боргу пов’язане, головним чином, із зростанням заборгованості за основними державними вугледобувними підприємствами внаслідок недофінансування із держбюджету. Крім того, у зв’язку з невідповідністю діючих тарифів собівартості наданих послуг та несвоєчасними платежами за них населення, протягом червня 2006 року збільшили борги теплопостачальні підприємства житлово-комунального господарства.
Галузеві управління обласної державної адміністрації не налагодили ефективну взаємодію з відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади щодо погашення заборгованості по заробітній платі та виявили пасивність в ініціюванні перед ними питань щодо вжиття заходів з відновлення платоспроможності суб’єктів господарювання-боржників шляхом досудової санації, безповоротної державної допомоги з державного бюджету.
Не знайдені ефективні шляхи стабілізації роботи з ліквідації заборгованості при застосуванні Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Недостатньо проводиться робота із зазначених питань з підприємствами–боржниками недержавної форми власності.
Станом на 1 липня 2006 року серед регіонів області збільшилися борги із заробітної плати в містах: Первомайську (в 4,8 раза), Краснодоні (в 2,1 раза), Ровеньках (в 1,7 раза), Стаханові (в 1,6 раза), Брянці (на 51,1%), Рубіжному (на 47,9%), Красному Лучі (на 40,5%), Кіровську (на 34,8%), Антрациті (на 29,8%), Луганську (на 26,1%), Лисичанську (на 25,8%), Свердловську (на 12,1%), Сєверодонецьку (на 5,4%) та районах: Старобільському (в 2,2 раза), Станично-Луганському (в 2,1 раза), Кремінському (в 2 рази), Новопсковському (в 1,7 раза), Біловодському (на 56,5%), Свердловському (на 51,8%), Перевальському (на 27%), Міловському (на 26,8%), Лутугинському (на 22,2%), Сватівському (на 19,4%), Слов’яносербському (на 12,3%), Новоайдарському (на 9,3%), Марківському (на 7,5%), Попаснянському (на 7%).
За допущене зростання за І півріччя 2006 року заборгованості із заробітної плати вжиті відповідні заходи. Так, Головному управлінню економіки облдержадміністрації спільно з Луганським обласним відділом з питань банкрутства Мінекономіки України доручено проаналізувати стан виконання арбітражними керуючими ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих у частині розрахунків із заробітної плати з працівниками підприємств, що проходять процедури відновлення платоспроможності. У разі виявлення порушень арбітражними керуючими ініціювати в установленому порядку вжиття відповідних заходів до них, у тому числі позбавлення ліцензій. Головним управлінням: промисловості та розвитку інфраструктури, агропромислового розвитку, управлінням: транспорту та зв’язку, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства облдержадміністрації проаналізувати причини зростання темпів заборгованості із заробітної плати за перше півріччя поточного року, невиконання графіків скорочення боргів на підприємствах та внести пропозиції щодо притягнення до відповідальності їх керівників або ініціювати питання про розірвання контрактів з ними.
13 вересня 2006,15:03
|
 |
 |
Луганщина лідирує серед інших областей України за обсягами посівів озимих.
Із завершенням збирання ранніх зернових та зернобобових культур господарства Луганської області перейшли до виконання комплексу осінніх польових робіт. Як повідомили в Головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, на сьогодні озимі культури посіяні на 141,4 тис. га, що складає 50,5% намічених площ (найвищий показник по Україні), з них на зерно – 137,6 тис. га. Кожного дня на полях агроформувань працює більше 1,5 тис. посівних агрегатів. Щоденно ними засівається 15-20 тис. гектарів.
Вищим темпам проведення посівних робіт заважає відсутність вологи в посівному шарі ґрунту.
Всі райони ведуть збирання круп’яних культур. Станом на 13 вересня поточного року обмолочено 9,8 тис. га гречки (84,5% площ) та 7,2 тис. га проса (56,3%). Намолочено 15,4 тис. тонн зерна цих культур, яке в основному піде для виготовлення круп.
Все більше господарств включається в збирання просапних культур. Соняшник зібрано на 8,3 тис. га (3% площ), за середньої врожайності 13,2 ц/га одержано 11 тис. тонн валового збору. Зібрані перші 466 гектарів кукурудзи на зерно, отримано 1,8 тис. тонн зерна за врожайності 38,9 ц/га.
Під урожай 2007 року підготовлено 131,3 тис. га зяблевого клину, що становить 32% до прогнозу.
13 вересня 2006,14:17
|
 |
 |
На 2,4 млн. грн. зменшилась заборгованість бюджетних установ по енергоносіях з початку року.
Як повідомляє Головне фінансове управління облдержадміністрації, в цілому по області кредиторська заборгованість бюджетних установ по енергоносіях та житлово-комунальних послугах станом на 1 вересня поточного року склала 16 млн. 793 тис. грн., в порівнянні з початком року зменшилась на 2 млн. 391,4 тис. грн., або на 12,5%. Найбільша заборгованість по всіх видах енергоносіїв та комунальних послугах залишається в містах: Луганськ – 7 млн. 569,4 тис. грн., що складає 45,1% від загальної суми заборгованості по області, Лисичанськ - відповідно 3 млн. 373,7 тис. грн. або 20,1%, Стаханов – 1 млн. 337,7 тис.грн або 8%, Брянка – 1 млн. 344,3 тис.грн або 8%, Свердловськ – 933,4 тис.грн. або 5,6%, Рубіжне – 863,9 тис.грн. або 5,1%.
Станом на 1 вересня 2006 року, рівень проплат бюджетних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, за фактично спожиті енергоносії склав: за теплопостачання – 85,4% (станом на 01.08.2006 – 81,5%), водопостачання та водовідведення – 97,5 відсотків (станом на 01.08.2006 – 97,5%), електроенергію – 99% (станом на 01.08.2006 – 98,8%), природний газ – 95,9% (станом на 01.08.2006 – 94,4%).
Нижче середньобласних показників рівень розрахунків по бюджетних установах залишається: по теплу в містах Лисичанськ – 5,3%, Стаханов – 62%, Луганськ – 75,3%, Кіровськ – 78,5%; природному газу в містах Краснодон – 56%, Луганськ – 88,5%.; електроенергії в містах Луганськ – 93,8%, Лисичанськ – 98,4%; водопостачанню в місті Луганськ - 88,6%.
13 вересня 2006,11:40
|
 |
 |
16 вересня луганські винахідники та раціоналізатори відзначатимуть своє професійне свято.
Винахідницька діяльність є однією з головних рушійних сил економічного та соціального прогресу суспільства. Ринок промислової власності дає можливість підприємствам отримувати закінчені результати науково-технічних робіт, заощаджує їхні ресурси, підвищує конкурентоспроможність і якість продукції.
Особлива ринкова значущість інтелектуальної власності перебуває в тому, що її реалізація – це сьогодні єдиний засіб законної монополізації виробництва нових товарів і послуг з найвищими якісними характеристиками, який дає можливості вийти вітчизняним виробникам на світовий ринок.
Значний вклад у розвиток економіки країни вносять винахідники та раціоналізатори Луганської області.
За даними Головного управління статистики у Луганській області, у 2005 році новаторською діяльністю в області займалися 2,3 тис. осіб та 86 підприємств.
Активно приймали участь у винахідницькій та раціоналізаторській роботі працівники ВАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ЗАТ “Сєверодонецьке об`єднання Азот”, ВАТ “Алчевський коксохімічний завод”, Луганської філії ВАТ “Укртелеком”, державного науково-дослідного інституту хімічних технологій “Хімтехнологія”, Луганського державного медичного університету, Східноукраїнського національного університету імені В. Даля.
У 2005 році в Державний департамент інтелектуальної власності України та патентні відомства зарубіжних країн подано 257 заявок на видачу охоронних документів, отримано 328 патентів. Найбільша кількість патентів отримана підприємствами освіти: Східноукраїнським національним університетом імені В. Даля, Луганським державним медичним університетом, Донбаським державним технічним університетом.
Кількість використаних об’єктів прав інтелектуальної власності та раціоналізаторських пропозицій порівняно з 2004 роком збільшилась на 2,9%. Активно працювали в цьому напрямі підприємства міст Алчевська, Луганська, Сєверодонецька. Найбільша кількість використаних пропозицій припадає на підприємства та організації обробної промисловості (76,7%) і транспорту (18,9%). Решта пропозицій використана закладами вищої освіти, підприємствами добувної промисловості, організаціями сільського господарства та будівництва.
Завдяки використанню результатів винахідницької творчості та раціоналізаторських пропозицій на підприємствах області отримано прибуток 41,1 млн.грн. Найбільшу суму прибутку одержали підприємства хімічного виробництва – 82,5%.
Наприклад, у Сєверодонецькому ДП “Хімтехнологія” розроблено засіб автоматичного управління процесом нейтралізації кислоти у виробництві аміачної селітри у апаратах використання тепла нейтралізації. Програмно-технічний комплекс контролю і автоматичного регулювання процесу нейтралізації виготовляється на цьому підприємстві і продається підприємствам країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Доход від реалізації системи у 2005 році склав 249,9 тис.грн. Також використано патент на “Засіб отримання 3 (5) – метилпиразола. Одержаний 3 (5) метилпиразол продають у Німеччину та інші країни, доход від реалізації продукту склав 768,9 тис.грн.
Від активного розвитку винахідництва та реалізації продуктів винахідницької творчості в значній мірі залежить благополуччя області, тому цій діяльності в області необхідно приділяти більше уваги. Для освоєння винаходів і промислових зразків необхідно створити економічні умови і, насамперед, виділяти фінансові ресурси.
12 вересня 2006,17:02
|
 |
 |
Молодь допоможе владі з національною ідеєю
39 представників різних гілок суспільства – політики, бізнесу, студентства, громадських організацій Луганської області взяли участь у II Міжрегіональному Молодіжному Форумі «Якою бути Україні», який проходив з 8 по 10 вересня на березі Чорного моря в селі Коблево Миколаївській області. Про це сьогодні на прес-конференції розповів заступник начальника у справах молоді та спорту облдержадміністрації Сергій Єрьоменко. За його словами, після торішнього форуму «Південь і Захід України разом» на цей раз під час численних круглих столів обговорювалась модель національної ідеї. При цьому в обговоренні взяли участь більше трьох тисяч молодих небайдужих до майбутнього своєї держави українців.
Мета заходу - визначення цінностей єдиної держави, узгодження загальних пріоритетів розвитку, перемога аргументів над емоціями заради об’єднання і визначення маятників стабільності.
Своєрідним лейтмотивом Форуму стали слова голови Миколаївської облдержадміністрації, сказані під час відкриття заходу: „Країна не може існувати без національної ідеї. Не націоналістичної, а прагматичної, зрозумілої мети існування нашої країни. Інакше – навіщо ми народилися і живемо саме тут? Головне, щоб почалася дискусія і молодь власноручно сформувала соціальне замовлення на свою власну країну – Україну.”
Окремою частиною форуму була стратегічна гра «Обрій-2006», під час якої розроблювалася модель країни, про яку мріють громадяни. Її результатами стали сформульовані пропозиції з приводу національної ідеї, доповнені планами конкретних дій молодих людей, спрямованих на впровадження національної ідеї в життя.
По закінченню Форуму відбулась презентація основних підсумків роботи, що дало символічний початок Всеукраїнських дебатів навколо головної ідеї Форуму. Всі напрацьовані узагальнення молодіжних пропозицій будуть передані на розгляд Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України.
В концертній програмі форуму взяли участь зірки української естради Наталія Могілевська, учасники проекту «Шанс» і групи «ТНМК» і «ВВ».
Представники Луганської делегації дуже вдало показали себе на Міжрегіональному Форумі. Вони взяли активну участь у стратегічній грі „Обрій 2006”, круглих столах, конкурсах, змаганнях, концертній та шоу-програмі. Зокрема, молодіжне тріо „Грайс” Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка було визнано одним з кращих молодіжних музичних колективів. Під час закриття Форуму делегація Луганської області отримала запрошення на Третій Міжрегіональний Молодіжний Форум, який має відбутися в 2007 році.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|