28 березня 2007,10:26
|
 |
 |
До ювілею ЛОУНБ ім. М.Горького відкривається виставка «Ім’я, яке носить бібліотека».
Цього року Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Горького виповнюється 110 років. Весь рік насичений ювілейними заходами, серед яких презентації, «круглі столи», зустрічі з ветеранами тощо.
Сьогодні об 11:00 в Інтернет-центрі бібліотеки відкривається виставка, яка розповість про Олексія Максимовича Горького – письменника, драматурга, публіциста, громадського діяча. Його ім’я, за проханням трудящих Луганщини, було присвоєно бібліотеці в 30-ті роки ХХ століття.
Особистість та творчість Горького стали об’єктом постійного інтересу світової читацької аудиторії минулого століття – спір про творчість письменника перетворився в дебати про духовну спроможність російської інтелігенції. Сьогодні в життєписах Горького багато «білих плям»; вивчення його життя та творчості вимагає підходу об’єктивного, без політичної упередженості.
Виставка, присв’ячена цій яскравій людині, включає видання художніх, публіцистичних творів М.Горького, літературу про його життя та творчість. Представлено кілька видань творів – від 30-томного до вибраного. Поряд з виданням першої половини ХХ століття – сучасні електронні ресурси. Цікавим є посилання на Інтернет-сайт «Народная Библиотека Максима Горького» - «найбільшу та докладну бібліотеку про життя та творчість письменника, відкриту в 2001 році».
28 березня 2007,10:19
|
 |
 |
В Луганську відбулася науково-практична конференція з патріотичного виховання школярів.
27 березня 2007 року в Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти в рамках обласної програми „Патріот Луганщини” відбулася науково-практична конференція „Патріотичне виховання школярів Луганщини засобами природничої освіти”. У роботі конференції взяли участь керівники районних, міських методоб’єднань, вчителі біології, географії, фізики, хімії навчальних закладів Луганської області.
На конференції розглядалися питання щодо змісту і форм патріотичного виховання школярів в умовах природничої освіти, ролі краєзнавчих експедицій у формуванні громадянської позиції молоді, моделі патріотичного виховання в системі позашкільної екологічної освіти, громадянознавчого потенціалу шкільного курсу фізики, пріоритетних напрямків патріотичного виховання школярів у процесі вивчення хімії, значення географічного краєзнавства для виховання патріотизму та національної свідомості тощо.
Учасник конференції, депутат обласної ради Тетяна Донченко, підводячи підсумки роботи конференції, наголосила на великому значенні патріотичного виховання та широких можливостях природничих наук в цьому напрямку.
Організаторами конференції виступили управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
28 березня 2007,10:11
|
 |
 |
На Луганщині з робочою поїздкою перебуває Міністр вугільної промисловості України Сергій Тулуб.
28 березня в Луганській області з робочою поїздкою перебуває Міністр вугільної промисловості України Сергій Тулуб. За програмою поїздки він побуває на ДП «Донбасантрацит», огляне шахти підприємства разом з працівниками Мінвуглепрому та бригадирами з інших підприємств Луганської області, які проведуть перевірку усіх шахт ДП «Донбасантрацит». Після цього відбудеться нарада з бригадирами ДП «Донбасантрацит» стосовно поточних проблем на підприємстві та шляхів їхнього розв’язання. Міністр також планує провести нараду на ДП «Первомайськвугілля» та поспілкуватися з пресою.
Керівники Мінвуглепрому відвідували з робочими поїздками підприємства галузі в Луганській області протягом минулого та поточного тижня, проводили наради та перевірки діяльності підприємств вугільної промисловості. Такі виїзні нараді є традиційними для Міністерства.
Так, 27 березня Перший заступник Міністра вугільної промисловості України Юрій Зюков в м. Лисичанськ провів нараду з питань шахтобудівництва, відвідав ДП «Лисичанськвугілля» та ДП «Ровенькиантрацит». Заступник Міністра Анатолій Болотов провів нараду з питань реструктуризації на шахті «Перевальська».
23-24 березня на вугільних підприємствах Луганської області проводили перевірку фахівці Мінвуглепрому на чолі з заступниками Міністра Олегом Гнатцовим та Дмитром Петренко. Олег Гнатцов відвідав ДП «Луганськвугілля», Дмитро Петренко – ДП «Ровенькиантрацит» та ДП «Свердловантрацит». За результатами перевірки було проведено нараду з питань сталого проходження осінньо-зимового періоду 2006-2007рр, визначено завдання з підготовки до осінньо-зимового періоду 2007-2008рр, обговорено стан передачі соціальної сфери, який розпочато минулого року та окреслено план передачі на поточний рік, проаналізовано стан забезпечення вуглеотримувачів побутовим паливом та обговорено проблемні питання соціально-побутового забезпечення працівників вугільної галузі на території Луганської області. З цих питань також відбулась нарада у Луганській облдержадміністрації.
28 березня 2007,09:55
|
 |
 |
Серед підприємств Луганщини об’явлено конкурс бізнес-планів зі створення нових робочих місць для колишніх шахтарів.
Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов підписав розпорядження „Про проведення у 2007 році конкурсу бізнес-планів зі створення нових робочих місць для працевлаштування незайнятого населення, що перебуває на обліку в державній службі зайнятості вугледобувних регіонів, де ліквідовано шахти”. За допомогою такого конкурсу формується програма створення робочих місць на поточний рік. Її фінансування відбуватиметься за принципом виділення коштів під кожний конкретний затверджений проект. Конкурс сприятиме створенню рівних умов серед його учасників, забезпеченню оптимального розподілу цільових коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Розпорядженням губернатора затверджено положення про проведення конкурсу бізнес-планів, положення про конкурсну комісію з проведення цього конкурсу та склад конкурсної комісії на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації Юрієм Ареф’євим.
Підприємства-переможці конкурсу бізнес-планів зі створення нових робочих місць включаються до відповідної програми створення нових робочих місць для працевлаштування незайнятого населення. Оголошення про проведення конкурсу публікується в обласній газеті „Наша газета” і обов’язково містить інформацію про умови його проведення, місце і граничний термін внесення конкурсних пропозицій.
У конкурсі беруть участь бізнес-плани підприємств, установ та організацій - юридичних осіб усіх форм власності, крім тих, що є банкрутами або мають борги з виплати заробітної плати та інших соціальних виплат.
Бізнес-план, представлений підприємством на конкурс, повинен бути розроблений з урахуванням Методичних рекомендацій з розроблення бізнес-плану підприємств, затверджених наказом Міністерства економіки України від 06.09.2006 №290, та відповідати пріоритетам розвитку економіки, які визначені у Програмі економічного і соціального розвитку Луганської області на 2007 рік, а також завданням обласної програми зайнятості населення щодо ефективного використання трудових ресурсів області, що доводяться конкурсною комісією до відома райдержадміністрацій і виконкомів міських рад міст обласного значення вугледобувних регіонів, де ліквідовані шахти.
Об’єкт зі створення нових робочих місць, що пропонується створити згідно з бізнес-планом, повинен бути розташований на території адміністративного району або міста обласного значення Луганської області, де ліквідовані шахти, і розміщуватися в будівлі, яка знаходиться у власності підприємства-учасника конкурсу.
Підприємствам-учасникам конкурсу, які рішенням конкурсної комісії будуть визначені переможцями конкурсу, державні кошти для реалізації бізнес-плану надаватимуться за умови їх освоєння протягом 2007 року, неприпустимості відчуження активів, придбаних для створення цих робочих місць, та скорочення відповідних штатних одиниць протягом 3-х років після введення об’єкта в експлуатацію.
Визначення підприємств-переможців здійснюється конкурсною комісією на підставі рейтингової оцінки представлених бізнес-планів, в основі якої є бальна оцінка за показниками, що враховують кількість нових робочих місць, що планується створити, вирішення проблеми зайнятості у вугільних регіонах області, де ліквідовано шахти, рівень заробітної плати, залучення власних коштів підприємства та інших недержавних джерел фінансування, затверджену в установленому порядку відповідну проектно-кошторисну документацію.
27 березня 2007,16:17
|
 |
 |
Между властью и молодежными организациями должна быть выстроена система постоянного взаимодействия и партнерского сотрудничества. – Владимир Заблоцкий.
«Между властью и молодежными организациями должна быть выстроена система постоянного взаимодействия и партнерского сотрудничества», – заявил заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Владимир Заблоцкий сегодня на заседании «круглого стола» лидеров молодежных общественных организаций. По его словам, это поможет найти реальные пути решения конкретных проблем, существующих на территории нашего региона. Он сообщил, что в настоящее время на Луганщине проживает свыше 747 тысяч молодых граждан, что составляет треть всего населения области, и многие из них не понаслышке знают о проблемах трудоустройства, молодежного строительства, кредитования, проведения досуга. Эти и многие другие проблемы, по словам Владимира Заблоцкого, необходимо решать совместными усилиями органов государственной власти, местного самоуправления, молодежных общественных организаций, активнее привлекать молодёжь к процессам принятия решений на уровне Луганской области, реализации региональных программ. Он также отметил, что областной властью будет уделено больше внимания вопросам бюджетного финансирования молодежных программ.
Как отметил начальник по делам молодёжи и спорта облгосадминистрации Александр Глоба, молодежное движение в Луганской области становится все более динамичным и результативным. На сегодня в области действует свыше 100 молодежных и детских объединений, 88 из которых - областные. На региональном уровне наибольшее развитие молодежное движение приобрело в городах: Северодонецк, Алчевск, Антрацит, Красный Луч и Сватовском районе. На реализацию государственной молодежной политики в Луганской области направлены областные программы: «Программа содействия развитию молодежных инициатив в трудовой и предпринимательской сферах в Луганской области», «Программа реализации молодежной политики в Луганской области на 2007-2010 годы», „Патриот Луганщины».
Молодые участники заседания высказались за необходимость поддержки их законодательных инициатив, подняли вопрос социального партнерства, идею развития молодежного лобби. Участники «круглого стола» также обсудили вопрос проведения областного молодежного форума, целью которого является консолидация участников молодёжного движения области, разработка стратегии действенного сотрудничества между молодежными организациями и органами власти, обмен информацией.
С целью мониторинга реализации государственной молодежной политики в области заседания «круглого стола» лидеров молодежных общественных организаций решено проводить ежемесячно.
27 березня 2007,14:37
|
 |
 |
Громадськість Старобільського району обговорює адміністративно-територіальну реформу.
22-23 березня в Старобільському районі проведено тренінг “Як громадськості брати участь в обговоренні адміністративно-територіальної реформи”. У тренінгу взяли участь близько 30 представників Старобільської райдержадміністрації, депутати місцевих сільських та районної ради, активісти місцевих громадських організацій та представники політичних партій.
Протягом першого дня тренінгу були обговорені основні проблеми громад Старобільського району, обумовлені існуючим адміністративно-територіальним поділом району та системою розподілу владних повноважень. Зокрема, серед таких проблем називались: відсутність фінансової основи для здійснення повноважень органами місцевого самоврядування, низький рівень якості соціальних послуг на селі, відсутність джерел податкових надходжень у малих громадах. Методом мозкового штурму учасники пропонували шляхи вирішення існуючих проблем. Серед рецептів покращення ситуації називались необхідність законодавчих змін у проблемних сферах, збільшення громадської участі у вирішенні питань місцевого розвитку.
У формі гри-моделювання на прикладі конкретних громад району учасники тренінгу прогнозували подальший розвиток депресивних територій. Найкращим способом виходу їх з соціально-економічної кризи учасники називали необхідність укрупнення сіл або їх приєднання до міст (у випадку їх територіальної наближеності). Процес територіального реформування, на думку учасників, має супроводжуватись складанням планів соціально-економічного розвитку територій та практичними кроками з їх здійснення.
Другий день тренінгу був присвячений розгляду основних форм участі громадськості у процесах обговорення та здійснення адміністративно-територіальної реформи - загальним зборам, місцевим ініціативам та громадським слуханням. Учасники також обговорили польський досвід здійснення адміністративно-територіальної реформи.
Зазначений тренінг показав, що мешканцям району бракує інформації про очікувані позитивні наслідки реформи; вони неоднозначно сприймають можливі зміни адміністративно-територіального устрою району. “До адміністративно-територіальної реформи необхідно підходити зважено та з попереднім всебічним обговоренням з мешканцями району”, - така думка звучала від учасників тренінгу протягом двох днів його проведення.
27 березня 2007,14:16
|
 |
 |
В області триває впорядкування ринкової торгівлі.
Як повідомили в Головному управлінні економіки Луганської облдержадміністрації, станом на 1 березня роздрібну торгівлю, ресторанне господарство в області здійснює 14135 підприємств як юридичних, так і фізичних осіб. За видами економічної діяльності роздрібну торгівлю здійснює 11927 об’єктів, у тому числі майже 3239 кіосків й павільйонів, 2208 підприємств ресторанного господарства. Ринкова діяльність сьогодні здійснюється на 125 ринках та майданчиках (у 1990 році – 22).
Управлінням МВС України в Луганській області і його підрозділами безпосередньо на місцях здійснюються комплексні заходи щодо припинення торгівлі харчовими продуктами в неустановлених місцях. Вживаються дієві заходи щодо упорядкування неорганізованої торгівлі. Триває реконструкція існуючих ринків. Для розміщення торгуючих відкриваються торговельні модулі, ряди, які обладнані необхідним торгово-технологічним устаткуванням.
Впорядкування ринкової торгівлі, реконструкція ринків у сучасні торгові центри й комплекси, впорядкування дрібно-роздрібної мережі, ліквідація несанкціонованої торгівлі і в подальшому буде одним із основних пріоритетних напрямів розвитку галузі. Міськвиконкомам та райдержадміністраціям рекомендовано провести комплексні перевірки дотримання господарюючими суб’єктами умов виробництва, транспортування та реалізації харчових продуктів, виробничої та технологічної дисципліни на підприємствах торгівлі й ресторанного господарства та вжити дієвих заходів щодо ліквідації стихійних ринків і припинення торгівлі харчовими продуктами в неустановлених місцях.
27 березня 2007,14:02
|
 |
 |
Проблемные вопросы социальной защиты „чернобыльцев” будут решаться областной властью в тесном сотрудничестве с „Союзом Чернобыль”.
Проблемные вопросы социальной защиты „чернобыльцев” будут решаться областной властью в тесном сотрудничестве с общественной организацией „Союз Чернобыль”. Об этом заявил заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Юрий Хунов сегодня на областной отчетной конференции общественной организации «Союз Чернобыль» Луганской области. Юрий Хунов считает такую форму работы наиболее эффективной для отстаивания интересов лиц, пострадавших от аварии на ЧАЭС.
«Вопросы социальной защиты лиц, пострадавших от аварии на Чернобыльской АЭС, остаются главной задачей областной организации «Союз Чернобыль», – заявил председатель организации Иван Волчанский. Он отметил, что в 2005-2006 годах главной проблемой ОО «Союз Чернобыль» в Луганской области было недофинансирование «чернобыльских» государственных программ из госбюджета. «Статьи законов четко прописывающие все социальные гарантии «чернобыльцам» не выполняются, так как ежегодно их действие приостанавливается законом Украине «О Госбюджете» на последующий год, где средства на реализацию социальных гарантий не выделяются», – заявил Иван Волчанский. Он также поддал резкой критике действия центральных органов власти в связи с низким уровнем минимальной «чернобыльской» пенсии – 19,91 грн., финансированием медикаментозного лечения и оздоровления этой категории граждан, выплат компенсаций на питание и т.д.
Вместе с тем он отметил усиленное внимание руководителей Луганской области к решению проблем «чернобыльцев». В том числе увеличение сумм, выделенных из областного бюджета на улучшение медицинского обслуживания в областной больнице №2, которая специализируется на лечении «чернобыльцев». Выросло до 30 грн. в сутки на 1 койко-место для «чернобыльцев» финансирование в стационарах Луганска, Рубежного, Беловодского района. «Финансовая поддержка Луганского облсовета в апреле 2005 года позволила областной организации «Союз Чернобыль» эффективно работать последующие два года», – подчеркнул Иван Волчанский. Он также сообщил, что сейчас на Луганщине разрабатывается региональная программа по защите интересов «чернобыльцев» и поддержке органов областной власти, которую областной совета намерен утвердить в ближайшее время.
На сегодня заместитель губернатора Юрий Хунов первоочередными задачами областной власти видит корректировку и увеличение статей облбюджета по финансированию оздоровления «чернобыльцев» и урегулирования проблем с начислением «чернобыльских» пенсий. По его словам, сегодня уже ведутся консультации с депутатским корпусом от Луганщины в Верховной Раде Украины и юристами по урегулированию размеров пенсионных выплат «чернобыльцам». Одной из главных задач Юрий Хунов назвал разработку региональной программы по соцзащите «чернобыльцев» и отметил, что подобные программы должны быть разработаны и утверждены в каждом городе и районе Луганской области, чтобы не упустить ни одного человека, который нуждается в поддержке органов власти. Заместитель губернатора также предложил все рациональные предложения, высказанные участниками областной отчетной конференции, обобщить и внести в разрабатываемую региональную программу.
По словам Ивана Волчанского, среди регионов области, где местные органы власти активно помогают «чернобыльской» организации – Антрацит, Северодонецк, Красный луч, Стаханов, Краснодонский и Перевальский районы. Недостаточно внимания уделяется социальной защите интересов лиц, пострадавших от аварии на ЧАЭС в Краснодоне, Свердловске и Лисичанске.
На сегодня в состав областной организации «Союз Чернобыль» входит 30 городских и районных организаций. Как отметил председатель ревизионной комиссии организации Александр Иванов, за два года сумма членских взносов составила 3 тыс. 120 грн. Благотворительные взносы в 2005 году составили 1,893 тыс. грн., в 2006 – 21,346 тыс. грн. Из областного бюджета Луганской области в 2005 году «Союзу Чернобыль» на уставную деятельность выделено 29,5 тыс. грн., в 2006 году – 59,428 тыс. грн.
27 березня 2007,13:41
|
 |
 |
В містах та районах області: Біловодський район
Обсяг підрядних робіт, виконаних власними силами будівельних підприємств у січні-лютому 2007 року склав 8,8 тис. грн., що у 2,2 рази перевищує рівень січня-лютого 200 року. З початку 2007 року введено в експлуатацію 8 житлових об’єктів загальною площею 510,4 кв. м. Газифіковано 100 будинків, продовжується будівництво вуличних та підвідних газових мереж до сіл Нижньобараниківка, Тернове та Узлісся. Здійснюється переведення на газове опалення соціальних об’єктів району. У січні-лютому поточного року на ремонт та будівництво доріг району витрачено 504,8 тис. грн., що становить 13% від запланованого на 2007 рік.
● Населенню Біловодського району станом на 1 березня надано платних послуг на суму 916,9 тис. грн. Проти минулого року їх обсяг зріс на 63,2%. За 2 місяця поточного року підприємствами автомобільного транспорту перевезено 34,1 тис. пасажирів, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період 2006 року, пасажирообіг збільшився у три рази і склав 800,4 тис. пас. км. Загальний обсяг роздрібного товарообігу підприємств роздрібної торгівлі й ресторанного господарства за 2006 рік зріс проти минулого року на 29,1% і склав 13204 тис. грн.
27 березня 2007,13:31
|
 |
 |
В Луганську відкрилась виставка „Строительство. Дом. Офис”.
Сьогодні в Луганську за участю заступника голови облдержадміністрації Леоніда Рисухіна відбулось урочисте відкриття ХІ спеціалізованої виставки „Строительство. Дом. Офис”. Вона проводиться з метою допомоги підприємствам, організаціям і підприємцям в пошуку, виборі і застосуванні сучасних технологій, залученні до участі в спільному виробництві зовнішніх інвесторів, визначенні оптимальних варіантів реалізації своїх можливостей.
Проведення цієї виставки дає можливість підприємствам презентувати себе, свою продукцію, технології і послуги; вивчити ринок і тенденції його розвитку; налагодити нові контакти і знайти ділового партнера; активізувати просування продукції і збільшити її збут.
В роботі виставки цього року беруть участь понад 150 підприємств і організацій різних форм власності. Більшість – це підприємства й організації міста Луганська та Луганської області. А також представники з міст Києва, Донецька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Харкова, Херсону, Донецької області. Вони представили на виставці сучасну будівельну техніку та обладнання, передові технології для будівництва та ремонту, матеріали й конструкції для будівництва та ремонту, системи опалення та водопостачання, вентиляції та кондиціонування повітря, будівельне проектування, дизайн, інструменти та прилади, меблі, інтер’єри, засоби та системи безпеки, побутову електротехніку й електроніку та інше. В рамках виставки заплановано проведення двох семінарів на тему: „Системи гідро- й теплоізоляції Техноніколь”, „Сучасні геодезічні прилади та технології”.
Виставка проходить у легкоатлетичному манежі СК «Динамо» в районі стадіону „Авангард” і триватиме до 30 березня 2007 року.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|