Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: неділя, 15 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
06 вересня 2006,10:09 Версія для друку

На суму більше 1 млрд. грн. вироблено продукції машинобудівними підприємствами Луганщини з початку року.

За даними управління промисловості облдержадміністрації, основні підприємства машинобудівного комплексу за серпень планують випустити товарної продукції в сумі 134,9 млн. грн. З початку року ними буде вироблено продукції машинобудування на суму більше 1 млрд. грн., у тому числі вагонів вантажних магістральних, колісних пар, локомотивів для залізних доріг, гірничошахтного обладнання, штамповок, запчастин для легкових і вантажних автомобілів, електродвигунів у вибуховозахисному виконанні для різних галузей народного господарства та іншої продукції.
За серпень поточного року ВАТ „Алчевский меткомбінат” виготовлено агломерату 446 тис. тонн, що на 1 тис. тонн більше, ніж у липні 2006 року, чавуну - 256 тис. тонн., сталі - 322 тис. тонн, готового прокату - 274 тис. тонн (на 34 тис. тонн більше). На ВАТ „Алчевський коксохімзавод” виготовлено готового коксу 206,6 тис. тонн., що на 6 тис. тонн більше, ніж у липні. Інші підприємства галузі працювали у сталому режимі.
ЗАТ „Линік” за очікуваними даними за 8 місяців поточного року збільшило нафтопереробку у порівняних цінах на 7,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2005 року. ЗАТ „Сєверодонецьке об’єднання „Азот” за 8 місяців 2006 року збільшило виробництво продукції в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 5,2%, ВАТ „Лиссода” - на 16,8%, хімоб’єднання ім. Г.І.Петровського - на 5,5%.

06 вересня 2006,09:48 Версія для друку

804,3 млн. грн. податків надійшло до місцевих бюджетів області за 8 місяців поточного року.

5 вересня пройшло засідання колегії Головного фінансового управління Луганської облдержадміністрації, в якому взяв участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Балковий. На засіданні були розглянуті підсумки виконання доходної частини бюджетів області за 8 місяців поточного року та видаткової частини бюджетів за 6 місяців 2006 року. Зазначено, що за січень-серпень 2006 року до доходної частини загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 804,3 млн. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів, або 100,2% до скоригованого плану.
Основним бюджетоутворюючим джерелом місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб, його частка в структурі доходів загального фонду становить 80,2%. Податку з доходів фізичних осіб мобілізовано 645 млн. грн., або 100,3% до затверджених показників з урахуваннями змін. У порівнянні з минулим роком надходження цього податку збільшилися в цілому по області на 160 млн. грн., або на 33%.
Наступним джерелом за значенням у наповненні доходної частини місцевих бюджетів є плата за землю – 8,3 відсотка у структурі доходів загального фонду. В цілому по області цього платежу надійшло 66,3 млн. грн., що на 6 млн. грн. більше проти минулого року.
Під час засідання зазначено, що недостатньо уваги приділяють органи місцевого самоврядування адмініструванню місцевих податків і зборів, плани по яких виконані на 99,1%, всього до місцевих бюджетів надійшло 19 млн. грн, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 3,3%. Серед 14 міст обласного значення тільки 6 виконали уточнені показники за січень-серпень по надходженнях місцевих податків і зборів: Луганськ - 102,4%, Антрацит – 102%, Красний Луч - 102,4%, Лисичанськ - 104,8%, Первомайськ - 101,3%, Ровеньки – 109%. З 17 районів затверджені показники по мобілізації місцевих податків і зборів виконані в 13.
На видатки бюджетних установ області і фінансування інших заходів за січень-червень 2006 року спрямовано 1 млрд. 62,4 млн. грн. (загальний фонд без урахування коштів, переданих із загального фонду до бюджету розвитку), що більше показників минулого року на 36,1 тис. грн. і складає 87,3% до плану.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшені обсяги фінансування видатків на державне управління в 1,6 рази або на 30 млн. 363,5 тис. грн, освіту – на 35,6% або на 100 млн. 46 тис. грн, охорону здоров’я – на 32,4% або на 76 млн. 96,5 тис. грн, соціальний захист населення – на 32,6% або на 40 млн. 447,3 тис. грн, культуру і мистецтво – на 38,1% або на 12 млн. 610,2 тис. грн, здійснення заходів з фізичної культури і спорту – на 33,5% або на 4 млн.430,6 тис. грн.

05 вересня 2006,17:05 Версія для друку

В містах та районах області: Сєвєродонецьк

В загальноосвітніх навчальних закладах Сєвєродонецька широко діє Програма інформатизації. Всі заклади І-ІІІ ступенів оснащені 29 сучасними комп’ютерними класами, 28 з яких придбано за рахунок міського бюджету. У навчальному процесі використовується 269 комп’ютерів, тобто на 100 сєвєродонецьких учнів припадає майже в 2,5 рази комп’ютерів більше, ніж по Україні. До глобальної мережі Internet підключено 11 комп’ютерних класів.
За ініціативою відділу освіти 207 педагогів міста пройшли перепідготовку за програмою комп’ютеризації «INTEL – навчання для майбутнього». Це найкращій показник по Луганській області.
В планах поточного навчального року – подальше придбання ліцензованих навчальних інформаційних програм, підвищення кваліфікації педагогічних працівників через програми комп’ютеризації, а також підключення до глобальної мережі Internet ще 8 навчальних закладів.

05 вересня 2006,17:01 Версія для друку

Порушення тарифної дисципліни встановлено майже на половині перевірених підприємств області.

Протягом серпня працівники Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області згідно з планом роботи здійснювали перевірки по дотриманню державної дисципліни цін. Всього перевірками було охоплено 763 господарюючі суб’єкти різних галузей народного господарства, в тому числі з питань порядку формування, встановлення та застосування тарифів перевірено 38 суб’єктів підприємницької діяльності. Порушення правильності застосування цін і тарифів встановлені на 18 підприємствах, що становить 47,4% від числа перевірених. За результатами перевірок винесені рішення про застосування до порушників економічних санкцій на загальну суму 44,3 тис. грн., з яких 29,5 тис. грн. становлять штрафи. Після проведених перевірок окремими суб’єктами господарювання повернено споживачам через перерахунки 84,4 тис. грн., зменшено фінансування з бюджету на 81,7 тис. грн. Крім того, проведено 725 обстежень підприємств споживчого ринку за напрямами проведення моніторингу, в тому числі продукти харчування - 521, паливно-енергетичні ресурси - 197, житлово-комунальні послуги - 2, інші – 5.

05 вересня 2006,11:57 Версія для друку

Увага! Вживання дикорослих грибів небезпечно для здоров’я і може призвести до летальних наслідків.

Міністерство охорони здоров’я України попереджає, що вживання неїстівних дикорослих грибів небезпечно для здоров’я і може призвести до летальних наслідків.
Переважно отруєння грибами бувають випадковими (потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби) й здебільшого мають “сімейний” або “товариський” характер. Більшість отруєнь спричинені, як правило, вживанням пластинчатих отруйних грибів (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), що помилково сприймаються за їстівні, та умовно-їстівних грибів (при розламуванні виділяють молочковий сік – дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.) – внаслідок невмілої або неправильної їх кулінарної обробки. Проте можливі випадки отруєнь їстівними грибами, що є підставою вважати причинами місце збирання грибів, вік грибів тощо.
Особливу занепокоєність викликає отруєння дітей, адже вживання грибів дітям до 8-ми років категорично протипоказане.
Симптоми захворювання розвиваються в діапазоні: від 30-ти хвилин - до 24-х годин. Отруєння грибами протікають набагато важче, аніж інші харчові отруєння й нерідко ускладнюються вживанням алкогольних напоїв. Основною причиною смертних випадків є здебільшого пізнє звертання за медичною допомогою у медичні заклади.
За даними обласного центру здоров’я, в Луганській області станом на 1 вересня поточного року отруїлись неїстівними дикорослими грибами 4 особи, з них – 1 дитина, від отруєння помер 1 чоловік 64 років з м. Краснодону. На кінець 2005 року в області було зафіксовано 29 постраждалих від отруєнь грибами, в тому числі 3 дітей, померло 6 чол., з них 1 дитина.
За повідомленням МОЗ України, за останні 4 дні серпня в Україні грибами отруїлись 21 людина, з яких 4 – діти, а всього за серпень отруєнь дикорослими грибами збільшилось удвічі. В цілому по Україні станом на 1 вересня поточного року отруїлись неїстівними дикорослими грибами 103 чол., з них - 23 дітей, померло 7 дорослих. Найбільше отруєнь грибами зареєстровано в областях: Київській – 20 чол., Рівненській – 17 чол., Дніпропетровській – 8 чол., Чернігівській – 7 чол., Донецька – 6 чол., м.Київ – 8 чол.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРИБНИКІВ
Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним, однак ця традиція таїть в собі небезпеку отруєння. Найчастіше отруєння виникає внаслідок споживання блідої поганки, хоча реєструються випадки, що пов’язані з вживанням таких видів, як рядовка тигрова, печериця жовтошкіра, строчки, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, опеньок несправжній тощо. Спеціалістами Міністерства охорони здоров’я України розроблені рекомендації грибникам, у яких узагальнено багаторічний досвід спостереження щодо збирання та споживання грибів.

Для того щоб уникнути отруєння дикорослими грибами:
1. Якщо Ви відмовились від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі і споживаєте штучно вирощені печериці та гливи, які купуєте у магазинах, то отруєння такими грибами Вам і Вашій сім’ї не загрожує.
2. Якщо Ви не можете відмовитись від цього продукту, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
3. Якщо Ви все таки вирушаєте у ліс за грибами, необхідно знати наступне:
• ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;
• збирайте губчасті гриби - „білі”, „бабки”, „моховики” тощо - в наших широтах від них найменше отруєнь;
• зібрані гриби ще раз ретельно перевірте: якщо гриб викликає хоч найменший сумнів або старий - краще його позбудьтеся;
• перед приготуванням страв гриби необхідно добре промити і обов’язково відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин, а перед сушінням - обтерти вологою тканиною;
• ніколи не застосовуйте „домашні” методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові!
• страви з грибів необхідно зберігати на холоді в емальованому посуді, але не більше ніж 24 години;
• не вживайте сирих дикорослих грибів!
• не давайте страв з грибів дітям!
• не варто вживати гриби вагітним і матерям, що годують дітей груддю.
4. Якщо підозрюєте отруєння, НЕГАЙНО:
- промийте шлунок слабким розчином кухонної солі;
- обов’язково, незважаючи на тимчасове полегшення стану, зверніться за медичною допомогою до найближчої лікувальної установи.
Пам’ятайте: пізнє звертання за медичною допомогою загрожує Вашому життю!

05 вересня 2006,11:51 Версія для друку

Сєвєродонецькі спортсмени перемогли на Чемпіонаті Європи з підводного орієнтування.

З перемогою повернулася додому з відкритого Чемпіонату Європи з підводного орієнтування національна збірна України на чолі з заслуженим тренером України, директором сєвєродонецької школи водних видів спорту «Садко» Володимиром Ханювченко. В національному заліку, в якому взяли участь спортсмени з 12 країн, наша команда стала кращою. В цьому головна заслуга сєвєродонецьких плавців, адже з восьми членів команди п`ятеро – вихованці школи «Садко».
В індивідуальному заліку сєвєродончани мають кращі результати по кількості золотих медалей. Дві з них завоював заслужений майстер спорту України Олександр Золотов, одну – майстер спорту міжнародного класу Олена Ямпольська, а ще одну - жіноча група команди в груповій вправі. Щодо перемоги жіночої групи плавців з підводного орієнтування, то такого результату Україна досягла вперше за останні 15 років.
Срібна медаль – у чоловічої групи нашої команди. Дві бронзових медалі здобула майстер спорту міжнародного класу Катерина Сєнєчкіна, одну бронзову медаль – Олександр Золотов.
За результатами змагань Олександр Золотов визнаний кращим спортсменом та нагороджений призом.
А попереду у плавців ще одне випробування - Кубок світу. В серпні закінчився черговий, четвертий етап цих змагань. За результатом чотирьох етапів лідирує сєвєродончанин Олександр Золотов.

05 вересня 2006,11:38 Версія для друку

Майже 57 тисяч телефонних номерів передбачено ввести в експлуатацію в Луганській області в 2006 році.

Стан мережі електрозв’язку та перспективи її розвитку в Луганській області розглянуто на апаратній нараді в облдержадміністрації. За словами директора Луганської філії ВАТ „Укртелеком” Віктора Павлова, на місцевій телефонній мережі Луганської області працює 484 АТС 36-ти операторів зв’язку загальною монтованою ємністю 576,4 тис. номерів.
Луганській філії ВАТ «Укртелеком» належить 443 автоматичних телефонних станцій загальною монтованою ємністю 488,6 тис. номерів, зокрема 167 міських АТС ємністю 457,1 тис. номерів, 276 сільських АТС ємністю 31,5 тис. номерів. Задіяна ємність станом на 1 серпня поточного року складає 452,8 тисячі телефонних апаратів, з них населенню встановлено 403248, бюджетним організаціям - 16222, підприємствам державної і недержавної форми власності - 33330.
За 1 півріччя 2006 року Луганською філією ВАТ «Укртелеком» споживачам надано послуг електрозв’язку на суму 112,4 млн. грн., з них населенню на суму 75 тис. грн.
Віктор Павлов зазначив, що Укртелекомом проводяться великі роботи по заміні аналогових ліній зв’язку на цифрові і будівництво сільських приміських вузлів в райцентрах області. Так, з початку року по первинній внутрішньозоновій мережі цифровізовано по тимчасовому варіанту 4 райцентри (смт. Троїцьке, Білокуракине, Новопськов, Марківка) з вартістю капіталовкладень 800 тис. грн. і на основі волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ) і цифрової системи передачі смт. Біловодськ. Капіталовкладення по будівництву ВОЛЗ складають - 4169 тис. грн. На 1 серпня 2006 року по первинній внутрішньозоновій мережі цифровізовано 27 з 28 районних центрів і міст області (96,4%), зокрема 23 (82,1%) на ВОЛЗ і 4 (14,3%) по тимчасовому варіанту.
У третьому кварталі цього року заплановані роботи по цифровізації по тимчасовому варіанту райцентру Мілове. Вартість будівництва 200 тис. грн.
До кінця 2006 року планується будівництво ВОЛЗ на напрямах: Сватове-Троїцьке, Старобільськ - Новопсков. Вартість будівництва цих об’єктів - 8,5 млн. грн.
За словами Віктора Павлова, в поточному році в Луганській області передбачено будівництво і введення в експлуатацію 56 тис. 980 телефонних номерів, з об’ємом залучених капіталовкладень - 112 млн. грн. З них в м. Луганську заплановано ввести 16 тис. 164 номери АТС (вартість будівництва - близько 35 млн. грн), в Луганській області – 40 тис. 816 номерів АТС (77 млн. грн).
„Луганська філія ВАТ „Укртелеком” приділяє велику увагу розвитку засобів зв’язку і на селі, незважаючи на те, що сільський телефонний зв’язок є збитковим”, - зазначив директор філії. (При доходах за 2005 рік 1,7 млн.грн., витрати склали 3,5 млн.грн.). Планами на 2006-2007 роки передбачено розширення АТС в смт. Біловодськ, сільських АТС в Антрацитівському, Станично-Луганському, Лутугинському, Перевальському, Кремінському, Біловодському, Новопськовському районах, будівництво і розширення АТС селищ Новотошківка і Донецький Кіровської міськради.
У 2007 році запланована цифровізація на основі ВОЛЗ і установка центральних цифрових АТС всіх міст обласного підпорядкування і райцентрів області.

05 вересня 2006,10:50 Версія для друку

На 8,2 млн. грн. зменшилась заборгованість із зарплати на підприємствах Луганської області за минулий тиждень.

За даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях Луганської області, станом на 1 вересня, склала 89 млн. грн. і зменшилася у порівнянні з 23 серпня на 8,2 млн. грн. або на 8,4%.
Зниження загальної суми боргу на підприємствах області в період з 23 серпня по 1 вересня відбулось завдяки тому, що Урядом країни позитивно було вирішено питання фінансування державних вугледобувних підприємств області. Протягом останнього тижня підприємства вугільної галузі по ст. “Держпідтримка на часткове покриття витрат із собівартості вугільної продукції” та “Реструктуризація вугільної галузі” отримали кошти у сумі 80,3 млн. грн.
На державних вугледобувних підприємствах сума боргу становила 1,4 млн. грн. – це заборгованість по шахті “Перевальська” (1,1 млн. грн) та шахті “Слов’яносербська” (0,3 млн.грн). На даний час, у зв’язку із тим, що ці шахти відносяться до третьої групи (реструктуризація), у Мінвуглепромі України вирішується питання щодо їх подальшої діяльності.
У порівнянні із минулим тижнем на економічно активних підприємствах сума боргу із заробітної плати зменшена на 9,1 млн. грн (на 19%) і становить 38,4 млн. грн.
Скорочення боргів із заробітної плати відмічено на підприємствах державної та державно-корпоративної форм власності. Станом на 1 вересня заборгованість становить 8,6 млн. грн і зменшена на 10,4 млн. грн. (на 55%).
Разом з тим, зростає заборгованість перед працівниками підприємств комунальної та комунально-корпоративної форми власності. Станом на 1 вересня не виплачено боргу на загальну суму 10,1 млн. грн, що на 1 млн. грн. (на 10%) більше, ніж станом на 23 серпня.
Із загальної суми заборгованості по області, борг на підприємствах-банкрутах складає 44,3 млн. грн, що на 0,9 млн. грн. (на 2%) більше у порівнянні з 23 серпня.
На економічно неактивних підприємствах заборгованість становить 6,3 млн. грн і залишилась на рівні минулого тижня.
Міськими і районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом тижня проведено 11 засідань.
З метою здійснення контролю за додержанням законодавства про працю спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення міст та районів області проведено перевірки 18 підприємств, у тому числі тих, що мають заборгованість із заробітної плати. До прокуратури на місцях направлено матеріали перевірок по шести підприємствах. Матеріали з двох перевірок - до Територіальної державної інспекції праці у Луганській області.

04 вересня 2006,17:12 Версія для друку

КОЖНІЙ ДИТИНІ – ВЛАСНУ РОДИНУ !

Сьогодні на брифінгу начальник служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації Раїса Родіна повідомила журналістам про розвиток системи сімейних форм виховання в Луганській області. Вона зазначила, що функції служб у справах неповнолітніх значно збільшились. Тепер питаннями опіки, піклування, усиновлення займаються саме вони, також до їх функцій входять питання створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), контроль за умовами виховання та проживання дітей в цих сім’ях.
В Луганській області проживає 393 тисяч дітей віком до 18 років, з них 4 тис. 869 дітей – це сиріти та ті, що позбавлені батьківського піклування. Тільки в цьому році на регіональний облік поставлено 182 дитини цих категорій. За 8 місяців поточного року було усиновлено 78 дітей, з них 47 – українським громадянами, 31 – іноземними; 18 дітей взяті під опіку.
„Якими б гарними не були умови в інтернатах, дитячих будинках, притулках, кожна дитина, яка перебуває в цих установах, скаже, що бажає мати власну сім’ю, маму, - підкреслила Раїса Родіна. – Тому головним завданням служб у справах неповнолітніх є влаштування дитини-сироти та дитини, що знаходиться без опіки батьків, у прийомну сім’ю чи будинок сімейного типу”.
Раїса Родіна зазначила, що станом на 1 січня 2006 року в області діяло 3 будинки сімейного типу та 5 прийомних сімей. Впродовж року створено ще 3 ДБСТ та 18 прийомних сімей, до кінця року планується створити 40 прийомних сімей. У 2006 році з Держбюджету Луганській області на ці цілі виділено 280 тис. грн. За словами Раїси Родіни, на утримання ДБСТ та прийомних сімей області додатково виділено ще 135 тис. грн. На кожну дитину з прийомної сім’ї/ДБСТ державою щомісячно виплачується два прожиткових мінімуми, це близько 1 тис. грн. та більше (залежно від віку дитини). До цієї суми виплачується ще 35% одному з батьків-вихователів ДБСТ, 15% - батькам прийомних сімей. Потенціальні батьки проходять дуже ретельний відбір: окрім збору повного пакету необхідних документів, вони мають пройти спеціальне тестування, тренінги, навчання, співбесіди.
В області активно проводиться робота щодо розукрупнення інтернатних установ. Передбачається створення дитячих закладів змішаного типу з чисельністю дітей до 50 чол. віком від 3 до 18 років. Такі дитячі заклади вже створені в Троїцькому та Сватівському районах.
До речі, Луганська область знаходиться в п’ятірці кращих в Україні з розвитку сімейних форм виховання.

04 вересня 2006,14:43 Версія для друку

ДОК „Южний” святкує своє п’ятиріччя.

3 вересня в Луганській обласній комунальній установі „\"Дитячий оздоровчий комплекс „Южний” (Бахчисарайський район, АР Крим) відбулись урочисті заходи з нагоди 5-ї річниці створення цієї установи. У заходах взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації О.Меженський, заступник голови Луганської облради М.Запорожцев, голова Бахчисарайської райради О.Таряник. Вони ознайомилися з дитячим табором, де зараз перебувають на відпочинку 638 обдарованих дітей та дітей пільгових категорій з Луганської області, а також взяли участь в урочистій лінійці та святковому концерті „Нам – 5 років”. Від облради та облдержадміністрації ДОК „Южний” було вручено мультимедійну установку, організовано підключення до мережі Інтернет та святковий феєрверк.


Сторінки:
495051525354555657585960616263

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера