31 серпня 2006,11:00
|
 |
 |
В містах та районах області: Кремінський район
На виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у ЖКГ та на інших об’єктах комунальної власності з Держбюджету станом на 22 серпня 2006 року виділено 180 тис. грн. На ремонт дошкільних дитячих закладів „Ластівка” та „Катруся” виділено 60 тис. грн., на ремонт системи опалення Червонопопівської ЗОШ – 45 тис. грн., покрівлі та дренажної системи Бараниківської ЗОШ – 60 тис. грн., покрівлі Красноріченської ЗОШ – 15 тис. грн. З Держбюджету продовжують надходити кошти на газифікацію населених пунктів району, зокрема, по 20 тис. грн. - на закінчення будівництва підвідних газопроводів до с.Новомикільське та с.Булгаківка, 30 тис. грн. - на початок будівництва підвідного газопроводу до с.Боровеньки.
● Темпи зростання виробництва промислової продукції за січень-липень 2006 року склали 102,8% до відповідного періоду минулого року. За підсумками цього періоду до районного управління статистики звітувало 13 промислових підприємств, з них 9 підприємств підвищили темп росту обсягу продукції в порівнянних цінах до відповідного періоду минулого року. Скоротили обсяги промислового виробництва 4 підприємства. Найбільшу питому вагу у загальному обсязі промислового виробництва району за 7 місяців поточного року займали УП ТОВ „Віко-Україна” - 28,7%, філія АТЗТ „Лисичанська птахофабрика” - 20,1%, Макєєвське ГКМ ТОВ „Куб-Газ” - 14%, Кремінське лісомисливське господарство - 12,8%, ВАТ „Завод „Хімавтоматика” - 5,2%, ВАТ „Завод „Ритм” - 4,6%, ВП „Атлант” - 4,1%.
31 серпня 2006,10:28
|
 |
 |
2 вересня на Луганщині стартує Всеукраїнська велоестафета „Спорт єднає Україну”.
З 2 по 9 вересня в Україні з нагоди Дня фізичної культури та спорту проходитиме Всеукраїнська акція - велоестафета „Спорт єднає Україну”. З Луганська, Одеси та Ужгорода 2 вересня одночасно стартують команди спортсменів-велогонщиків та 9 вересня всі разом фінішують у м.Києві на Майдані Незалежності.
Луганська команда велогонщиків у складі 10 чоловік стартує 2 вересня о 10 год. з Театральної площі обласного центру. Вони мають проїхати через 6 областей України: Донецьку, Дніпропетровську, Харківську, Сумську, Полтавську, Чернігівську, і в кожній з них до луганських спортсменів приєднаються команди з цих областей. Закінчиться маршрут 9 вересня в столиці України.
31 серпня 2006,09:53
|
 |
 |
Створення будинків сімейного типу – пріоритетне завдання в системі соціального захисту дітей, позбавлених батьківської опіки.
Народжуваність на Луганщині зростає. Разом з тим, демографічна ситуація в області досі не всиляє оптимізму. Тому питанням соціального захисту дитинства приділяється особлива увага.
Як відмітив заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Меженський, станом на 1 червня 2006 року луганська статистика нараховує майже 400 тис. неповнолітніх, з них близько 5 тисяч – сироти та діти, які залишилися без батьківської опіки. Про цих дітей дбають державні органи. На цей час вже затверджена відповідна програма, що розрахована на 10 років. У її реалізації задіяні управління у справах неповнолітніх та управління освіти та науки.
Наріжний камінь програми – “кожній дитині – власна родина”. Для цього замість інтернатних закладів дітей намагаються улаштувати у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу. Якщо родина вважає, що з якихось поважних причин не готова чи не може всиновити малюка, вона може взяти його на виховання. Дбаючи в першу чергу про інтереси дітей, облдержадміністрація навіть спростила цю процедуру. “Бо який гарний не був би інтернат, але в сім’ї дитинці завжди краще”, - підкреслює Олександр Меженський. Держава в свою чергу гарантує соціальні виплати на кожну дитину.
В Луганській області з завданням створення будинків сімейного типу дуже добре справляються територіальні громади Попаснянського, Краснодонського та Стаханівського районів. Вони вже виділили житло для цих сімей, відпрацювали програму фінансування.
Паралельно проводиться програма розформування інтернатів: в одному закладі має бути не більше 50 дітей. Це повинно забезпечити більш індивідуальний підхід до вихованців. Задля полегшення їх соціальної адаптації у дорослому віці навчатися вони будуть не в межах свого інтернату, а в школі, на території якої цей інтернат розташований.
В області також йде велика робота з безпритульними дітьми. Створена ціла мережа притулків, працює обласний центр реабілітації. Регулярно проводяться рейди „вулиця-вокзал-притулок”. Внаслідок цих заходів минулого року виявлено майже 1100 дітей. Цього року ситуація дещо краща – 940 дітей, але лише 50 з них – дійсно не мають опіки. Цими дітьми, незалежно від того мають вони опікунів чи ні, займаються соціальні служби. Якщо дитина з неблагополучної родини, до такої сім’ї направляють психолога, щоб кваліфіковано розібратися у проблемі.
Держава захищає інтереси кожної дитини-сироти. Якщо вона не має житла, місцева територіальна громада вирішить це питання до її повноліття. Якщо не має можливості отримати робочу професію, обласні органи самоврядування та районні громади нададуть необхідну допомогу. Такі діти мають право на вступ до будь-якого вищого навчального закладу чи професійно-технічного ліцею поза конкурсом. Соціальні служби відстежують долю дитини до отримання нею повної освіти. Держава подбає також про подальше працевлаштування.
„Якщо роботу проводити планомірно, системно, то люди самі будуть звертатися до соціальних служб по допомогу. Вулиця – це крайній показник того, що дитина не потрібна ні сім’ї, ні суспільству”, – вважає Олександр Меженський.
30 серпня 2006,16:03
|
 |
 |
Щодо кадрових питань в облдержадміністрації
29 серпня на сайті Східноукраїнського інформаційного агентства «Схід-інфо» (м.Луганськ) оприлюднений лист Президенту України від начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Комаревцевої, начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Євгена Суглобова та начальника управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Наталії Пшенянік. Автори листа звинувачують в.о. голови облдержадміністрації Олександра Кобітєва, заступників голови облдержадміністрації Олександра Меженського, Сергія Тихоновського та Зіновія Гузара у психологічному тиску та безпідставних службових розслідуваннях. Автори листа просять Президента України дати оцінку діям керівництва облдержадміністрації та заявляють, що не тримаються за свою посаду, бо у них є принципова позиція.
До речі, І.Комаревцева, Є.Суглобов та Н.Пшенянік після отриманих дисциплінарних стягнень за невиконання службових обов’язків тривало по теперішній час знаходяться на листках непрацездатності: І.Комаревцева – з 25 січня 2006 року, Є.Суглобов – з 13 червня 2006 року, Н.Пшенянік – з 26 червня 2006 року. За цей час вони написали низку звернень до Президента України, КМУ та Головдержслужби із звинуваченнями керівників облдержадміністрації у тиску на них.
30 серпня 2006,13:54
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
В місті широко розвинута мережа позашкільних закладів. Першого вересня відкриють двері чотири позашкільних заклади відділу освіти. Безоплатне навчання в них дає можливість займатися тут обдарованим та талановитим дітям, а також дітям з малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей, дітям-інвалідам та тим, які потребують особливої педагогічної уваги, сиротам, які знаходяться під опікою.
Всього ж за різними напрямками в гуртках, клубах і творчих об’єднаннях Центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) буде з 1 вересня зайнято близько 1300 дітей, підлітків та молоді віком від 5 до 18 років. Найчисельнішими та популярними серед дітей є гуртки художньо-естетичного напрямку: хореографія, вокал, театр, народознавство, декоративно-прикладне мистецтво тощо. Соціально-правовий напрямок творчих об’єднань ЦДЮТ (клуб «Я та закон», клуб «Лідер», «Школа етикету», медіа-центр) забезпечують потреби особистості в творчій самореалізації, самовдосконалення, придбання знань і навичок за інтересами. Постійно удосконалюється робота за напрямками з основ безпеки життєдіяльності, в шахово-шашковій школі тощо. Крім цього, в ЦДЮТ для учнів працюють музей дитинства, «Світлиця», тенісна, виставкова зали та вітальня мистецтв.
А для учнів, яких цікавить технічна творчість, відкриває двері Станція юних техніків (СЮТ). Вона працюватиме за 14 напрямками: від радіоелектроніки, авіамоделювання до дизайна, основ комп’ютерної грамотності. Кружки будуть працювати за новими типовими програмами по науково-технічним напрямкам з безоплатною формою навчання. Матеріальна база дозволяє вихованцям СЮТ не тільки займатися технічною творчістю, а й брати участь та перемагати в конкурсах, змаганнях, у тому числі в конкурсі-захисту Малої Академії Наук України.
30 серпня 2006,13:45
|
 |
 |
Податківці Луганщини посилять роботу
Результатам роботи підрозділів оперативного контролю податкових органів регіону було присвячено засідання колегії Державної податкової адміністрації в Луганській області. „Необхідно приділити більше уваги плануванню перевірок в сферах реалізації нафтопродуктів, грального бізнесу, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Важливо ретельніше ставитися до організації перевірок та встановити персональну відповідальність за виконання планових показників, – наголосив голова ДПА в Луганській області Олексій Глухов. – Ми повинні повністю володіти ситуацією й підходити до справи логічно та виважено”.
Станом на 1 серпня поточного року у податкових інспекціях області зареєстровано 6020 суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, харчування і послуг (всього 9606 реєстраторів розрахункових операцій). Здебільшого вони зосереджені в обласному центрі та на базі інспекцій Алчевська, Стаханова та Краснодону. З початку року підрозділами оперативного контролю щодо порядку проведення розрахункових операцій здійснено 1888 перевірок. За їх результатами застосовано фінансових санкцій на загальну суму 2 млн. 33 тис. грн., що на 34% більше аналогічного періоду минулого року. З донарахованих сум надійшло 87%. Рівень сплати в середньому по Україні склав 33%. В середньому донарахування на одну перевірку в сфері розрахункового обігу з початку року склали 1,9 тис. грн. проти однієї тисячі у минулому році. По Україні цей показник становить також 1,9 тис.грн.
30 серпня 2006,13:37
|
 |
 |
Перспективи співробітництва Луганщини та австралійських компаній у вугільній галузі обговорили в облдержадміністрації.
Сьогодні в.о. голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв зустрівся з президентом австралійської компанії „Valley Longwall” Невелом Бухом. Під час зустрічі вони обговорили можливості співробітництва в вугільній галузі, зокрема створення спільного підприємства з виробництва гірничошахтного обладнання.
Невел Бух повідомив, що компанія „Valley Longwall” володіє технологією виробництва газу-метану з вугільних пластів, принципово новими методами буріння, виробляє обладнання для буріння, внутрішньошахтного дизельного транспорту, установки для дегазації шахтних виробок. Зокрема, він зазначив, що виробництво газу-метану з вугілля та використання його для генерації електроенергії могло б зацікавити Луганську область. Невел Бух сказав, що їх приїзд на Луганщину носить ознайомлювальний характер. „Зараз ми шукаємо країну, регіон, місто тощо, де розпочнемо свій бізнес. Ми бажаємо принести свій капітал, групу експертів, побудувати бізнес, використовуючи для цього досвід місцевих фахівців”, - заявив Невел Бух.
В свою чергу Олександр Кобітєв зазначив, що облдержадміністрація прикладає максимум зусиль, щоб зберегти та розвинути вугільну галузь Луганщини. „Зараз перед нами стоїть серйозне завдання – зробити видобуток вугілля ефективним та економічно-збалансованим. Тому звичайно є інтерес до сучасних високотехнологічних машин видобутку, зокрема по схемах лізингу”, - сказав він. О.Кобітєв додав, що область також цікавлена у вирішенні проблеми дегазації, утилізації газу-метану, виробництва з газу енергоносіїв, однак через велику капіталомісткість цієї програми в області діє лише одна така установка.
Звертаючись до гостей в.о. губернатора зазначив, що облдержадміністрація зробить все необхідне, щоб створити умови для ефективної, продуктивної роботи компанії на території Луганської області та налагодити з нею тісну співпрацю.
Цього ж дня представники австралійської компанії відвідали ВАТ „Вуглеприлад”, ДП „Луганськвугілля”. 31 серпня вони планують ознайомитись з діяльністю ЗАТ „Укрбат”, ЗАТ „Луганський машинобудівний завод ім.Пархоменка”.
30 серпня 2006,09:59
|
 |
 |
В містах та районах області: Лисичанськ
У рамках програми „Рідний дім” НАК „Нафтогаз України” в місті розроблено відповідну програму з енергозбереження. З метою її реалізації в першу чергу планується прокласти газопровід до будинків мешканців м.Новодружеська, які опалюються від вугільних котелень №5,7 та встановити в цих квартирах індивідуальну систему опалення. В м.Привілля у зв’язку з великим зносом теплових мереж та внутрішньодомових систем теплопостачання також пропонується обладнати квартири мешканців таким видом опалення. В м.Лисичанську передбачено встановити індивідуальні системи опалення по вулицях, де котельні мають старе обладнання з низьким КПД, а теплові лінії та внутрішньодомові системи опалення знаходяться у незадовільному стані та потребують вкладення значних коштів для ремонту.
● За 7 місяців поточного року темп промислового виробництва становить 109% до відповідного періоду минулого року. Темп промислового виробництва в липні 2006 року до липня 2005 року склав 91,9%. Протягом лютого-червня п.р. реалізовано продукції, робіт та послуг на суму 6564,5 млн. грн. Питома вага реалізованої промислової продукції до обсягу по області становить 34,8%, в тому числі реалізовано товарів широкого використання на суму 40,9 млн. грн., що становить 6,8% до обсягу по області.
30 серпня 2006,09:52
|
 |
 |
На Луганщині проходить акція дружби дитячих громадських організацій „Від серця до серця”.
З 28 по 30 серпня 2006 року на базі дитячого оздоровчого табору „Луганські зорі” (м. Луганськ) проходить перший етап обласної акції дружби дитячих громадських організацій „Від серця до серця” – зліт лідерів дитячих громадських організацій області.
Проведення обласної акції „Від серця до серця” стало вже традицією. Головною метою її проведення є залучення дітей до участі у процесах державотворення і громадському житті, реалізація державної політики в інтересах дітей, підтримка та підвищення ролі дитячих громадських організацій, сприяння розвитку зв’язків між відділеннями Луганської обласної дитячої громадської організації „Лугарі” та іншими дитячими об’єднаннями області.
Організаторами акції виступили управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, Луганський обласний благодійний фонд підтримки регіональних ініціатив „Благовіст”, Луганський обласний центр розвитку дитячого руху, Луганська обласна дитяча громадська організація „Лугарі”.
250 дітей з усіх міст та районів області, які беруть участь у даному заході, не зовсім звичайні, адже кожен з них є лідером в своєму оточенні і завдяки активній діяльності в дитячій організації має змогу розвивати свої здібності.
За словами організаторів цьогорічний зліт більш яскравий у порівнянні з попередніми. На їхню думку, це пояснюється не лише кількістю та географією учасників, а й насиченістю програми. Адже під час зльоту активісти мали можливість взяти участь у фіналі обласного конкурсу ігрових розвиваючих програм для дітей та юнацтва „Строката толока”, ярмарку організацій, шоу-імпровізації „Дорогами сердець” та музично-розважальній програмі. На дітей чекали тренінгові майстерні „Взаємодія громадських організацій з органами місцевої влади”, „Реалізація прав дитини за підтримки місцевого самоврядування”, „Волонтерство як один з головних структурних механізмів реалізації державної політики стосовно дітей”, „Медіа-супровід діяльності дитячих громадських організацій”, „Комунікативні технології в прийнятті рішень з питань державної політики стосовно дітей”, „Значення лідерських навичок дітей у вирішенні проблем місцевого самоврядування”. Як виявилось, нинішніх підлітків дійсно цікавлять подібні теми. Продовженням зльоту стануть дружні регіональні зустрічі дитячих об’єднань, які проводитимуться протягом вересня-жовтня, а завершиться акція в день святкування четвертої річниці ЛОДГО „Лугарі”.
30 серпня 2006,09:11
|
 |
 |
На Луганщині фінішує Всеукраїнська виставка-конкурс дитячого малюнка „Я хочу жити в якісному світі”.
Держспоживстандарт України в поточному році проводить Всеукраїнську виставку-конкурс дитячого малюнка „Я хочу жити в якісному світі-2006”.
Державне підприємство „Луганськстандартметрологія” спільно з управлінням освіти і науки, культури і туризму, преси і інформації Луганської облдержадміністрації в рамках Всеукраїнського проводить регіональний конкурс дитячого малюнка „Я хочу жити в якісному світі”. У виставці-конкурсі беруть участь діти від 5 до 17 років в номінаціях: „Кращий плакат на споживчу тематику”, „Я пізнаю якісну продукцію”, „Ми - архітектори якісного світу”.
Кращі малюнки будуть відзначені подарунками, заохочувальними призами, дипломами та грамотами, а найкращі роботи будуть передані до Києва.
Шановні юні художники всіх учбових закладів, фінал конкурсу відбудеться у вересні місяці. Всіх бажаючих запрошуємо до участі!
Регіональний етап виставки-конкурсу проводиться з червня до кінця вересня 2006 року, а загальнодержавний - з 1 жовтня до 1 листопада поточного року.
З усіх питань звертайтеся за телефонами: 34-68-93, 49-57-97, 58-57-30, 95-34-12.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|