19 березня 2007,11:31
|
 |
 |
На полях Луганщини розпочато весняний комплекс робіт
У поточному році хліборобам області належить підготувати грунт та посіяти ярі культури на площі 654,3 тис. га, що на рівні минулого року. В тому числі ранні зернові та зернобобові культури будуть розміщені на 173,6 тис. га. Основну долю їх займе ярий ячмінь (85% від площ культур раннього терміну сівби).
Крім того, на площі 180,1 тис. га належить провести ранньовесняне підживлення посівів озимих культур, які по області добре перенесли перезимівлю. Для цього господарствами уже закуплено 28 тис. тонн аміачної селітри, підготовлена необхідна кількість технічних засобів для внесення мінеральних добрив.
За інформацією Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, з настанням сприятливих погодних умов всі райони області включились у весняно-польові роботи, а саме з проведення ранньовесняного підживлення посівів озимих культур. Станом на 19 березня поточного року поживні речовини із добрив внесені на площі 36,3 тис. га, що складає 20% від наміченого обсягу. Найбільш активно ця робота ведеться у господарствах Кремінського, Станично-Луганського та Старобільського районів, у котрих підживлено по 4,5-5,8 тис. га (33-41% площ).
У третині районів із метою отримання максимальної віддачі від добрив внесення їх відбувається з використанням сільськогосподарської авіації, яка обробила 8,7 тис. га посівів.
На днях засіяні перші сотні гектарів ранніми зерновими культурами.
16 березня 2007,14:59
|
 |
 |
Луганський «Інваспорт» отримав новий сучасний спортінвентар.
Завдяки голові Луганської облдержадміністрації Олександру Антіпову, наполегливій роботі управління у справах молоді, сім’ї та спорту для Луганського обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», вперше за 14 років свого існування, закуплено спортивний інвентар. А саме ядра, списи, диски, стартові колодки на суму 47 тис. грн. Частину інвентарю губернатор вручив Заслуженому тренеру України з легкої атлетики, Заслуженому працівнику фізичної культури і спорту України Риммі Старостиній напередодні Нового року. Іншу частину вихованці Римми Старостиної отримали вчора, 15 березня. Крім того, для забезпечення безпеки під час метань дисків і копій в легкоатлетичний манеж «Динамо» була придбана загороджувальна сітка на суму 14 тис. грн. Рима Старостина зазначила, що новий спортінвентар відповідає сучасним міжнародним стандартам, і що тренування на такому обладнанні, безумовно, дасть можливість підвищити професійний рівень спортсменів і досягти значних результатів на змаганнях самого високого рівня.
На Луганщині параолімпійський рух розвивається активними темпами. В 2006 році спортсменами-інвалідами на чемпіонатах світу з легкої атлетики здобуто 2 золоті, 2 срібні та 6 бронзових медалей. Бронзові нагороди завойовано і на чемпіонаті світу з пауерліфтингу та чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Завойовано 6 ліцензій на участь у XIII Паралімпійських іграх 2008 року у Пекіні. За видами спорту на чемпіонатах України луганськими спортсменами-інвалідами здобуто 53 золоті, 42 срібні та 28 бронзових медалей. Троє спортсменів виконали нормативи майстрів спорту України міжнародного класу.
В планах провідних спортсменів-інвалідів на 2007 рік - виступ на Параолімпійському кубку мира, чемпіонатах Європи та чемпіонаті мира, підготовка до участі в 2008 році в Параолімпійських іграх в Китаї.
16 березня 2007,13:46
|
 |
 |
Нові будівлі Луганського прикордонного загону відкрито в Міловому на Луганщині.
Відкриття оновленої будівлі двох прикордонних підрозділів відбулося сьогодні в селищі Мілове на Луганщині – на російсько-українському кордоні. В урочистих заходах взяли участь перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Ареф’єв, голова Луганської обласної ради Валерій Голенко, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковник Павло Шишолін, а також керівники підрозділів прикордонної служби регіону, керівники Міловського району та представники підприємств й організацій, що надавали спонсорську допомогу у будівництві.
Зараз у Міловому несуть службу два прикордонних підрозділи – відділення прикордонного контролю, яке займається пропуском громадян та транспорту через кордон в пункті пропуску, та прикордонна застава, яка охороняє 41 км прикордонної ділянки. З 1997 року вони розташовувалися в одній будівлі, яку було зведено ще на початку ХХ століття. У 2006 р. було прийнято рішення про переміщення цих двох підрозділів до нової будівлі, переданої місцевою владою. За рахунок бюджетних коштів та допомоги шефських організацій вона була реконструйована за сучасними вимогами. Всього на реконструкцію будівлі застави „Мілове” виділено 1 млн. 260 тис. грн. бюджетних коштів, на об’єкти спеціального призначення – 990 тис. грн., на облаштування службового житла – 270 тис. грн. Також було залучено 158 тис. грн. шефських коштів, які пішли на зведення ритуального та спортивного майданчиків, збройної, вольєру, пункту заправки та зберігання ПММ, укриття для техніки на 6 автомашин та благоустрій території.
Всього площа нової застави становить 569,4 кв.м., площа військового містечка – 0,2 га. Тобто, вартість реконструкції 1 кв.м. загальної площі вийшла у 2 тис. 213 грн.
Під час реконструкції використовувалися сучасні будівельні та оздоблювальні матеріали, енергозберігаючі технології. Заставу забезпечено автономним опаленням, для водозабезпечення збудовано свердловину. Частина першого поверху будівлі переобладнана під дві однокімнатні службові квартири для офіцерів. Для подальшої роботи прикордонні підрозділи оснащені супутниковим зв’язком, системою відео спостереження. За три останні роки військовослужбовці прикордонних підрозділів „Мілове” затримали 227 осіб за незаконний перетин кордону, з них – 55 нелегальні мігранти, вилучили 100 одиниць зброї, 180 боєприпасів, близько 2,5 кг наркотичної речовини, контрабандних товарів майже на 3 млн. грн.
Під час урочистостей персонал прикордонних підрозділів та підприємств, які допомагали у будівництві, заохочено відзнаками Державної прикордонної служби України та цінними подарунками.
Після ознайомлення з новобудовою у Міловому Юрій Ареф’єв, Валерій Голенко, Павло Шишолін разом з керівництвом Луганського прикордонного загону здійснили на вертольоті обліт державного кордону і підрозділів від Мілового до Марківки, після чого відвідали заставу „Марківка”.
16 березня 2007,10:38
|
 |
 |
Фауна Луганщини потребує на прийняття невідкладних заходів із захисту та відновлення природного ареалу.
Фауна Луганщини потребує на прийняття невідкладних заходів із захисту та відновлення природного ареалу. За даними Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області, на території області зустрічається один вид круглоротих, 43 види риб, 9 видів земноводних, 12 видів плазунів, 246 видів птахів та 63 види ссавців. Скорочення місць, історично придатних для перебування диких тварин, безпосереднє знищення об’єктів тваринного світу, загальне техногенне навантаження на навколишнє природне середовище та надмірний рекреаційний тиск на природні комплекси в періоди відтворення диких тварин зумовлюють загальне збіднення видового та популяційного складу фауни області. Це потребує прийняття невідкладних заходів, спрямованих перш за все на забезпечення охорони місць існування тварин, суттєве підвищення ефективності контролю за їх використанням. Суттєвим недоліком в організації охорони тваринного світу є низький рівень вивчення його стану і відсутність об’єктивних даних про чисельність переважної більшості немисливських видів тварин. В області в теперішній час здійснюється облік тільки тих видів, які належать до об’єктів мисливства.
Основним показником рівня ведення мисливського господарства є динаміка чисельності мисливських видів тварин в угіддях. Максимальний ефект від ведення мисливського господарства досягається при чисельності фауни, близькій до оптимальної, що обумовлено можливістю експлуатувати запаси дичини без шкоди для її відтворення.
Аналіз показує, що чисельність більшості основних видів мисливської фауни області в останні роки стабілізувалася. Чисельність копитних тварин зросла майже на 9%: кабанів з 735 до 839, оленів з 215 до 252, козуль з 1863 до 2066 голів. В той же час чисельність байбака за останні п’ять років зменшилась з 26,4 до 23,5 тис. голів, що складає близько 13%.
Мисливські угіддя області рішеннями Луганської обласної ради надані у користування на новий експлуатаційний період 28 користувачам мисливських угідь і розподілені для потреб мисливського господарства за таким категоріями користувачів: сільгосппідприємства - 2,5% від загальної площі угідь; державні лісомисливські господарства - 33,8%; Українське товариство мисливців та рибалок - 56,3%; Попаснянська р/о ТМР - 3,8%; Луганське воєнно-мисливське господарство - 0,5%; Перевальська р/о ТМР - 3,1%.
16 березня 2007,10:02
|
 |
 |
В містах та районах області: Станично-Луганський район
Реалізація програми «Власній дім» почалася в районі з 1999 року. З початку її реалізації було укладено 497 кредитних договорів, видано кредитів на суму 2,5 млн. грн., введено до експлуатації 12,3 тис. кв. м житла, 6,8 тис. кв. м господарських споруд. За рахунок погашення кредитів від забудовників отримано 838 тис. грн., які направлені на рефінансування. У 2006 році видано кредитів на суму 1,5 млн. грн., укладено понад 290 договорів, закінчено будівництвом 6 будинків загальної площі 495 кв. м, 132 кв. м господарських споруд. Повернення кредиту склало 365 тис. грн.
● Виконання доходної частини районного бюджету у січні-лютому поточного року склало 115,8%, додатково до плану надійшло 264,9 тис. грн. З 18 селищних та сільських рад доходну частину бюджету виконали 12 рад. Найвищий показник у Вільхівській сільській ради - 197,5%.
● З метою виконання завдання Президента України щодо створення в Україні до кінця 2007 року 1 млн. нових робочих місць Станично-Луганському району поставлено завдання створити 840 нових робочих місць. Станом на 6 березня поточного року роботодавцями району створено 133 нових робочих місця.
16 березня 2007,09:55
|
 |
 |
На Луганщині функціонує 67 закладів сімейної медицини.
В даний час в Луганській області функціонує 67 закладів сімейної медицини, з яких 12 відкрито в 2006 році. В них працює 100 лікарів і 170 середніх медичних працівників при фактичній потребі 1702 лікарі, у тому числі для сільського населення - 286, для міського - 1416.
В 2006 році до лікувально-профілактичних закладів області з числа випускників вищих учбових медичних закладів 4-го рівня акредитації направлено 162 лікарі (2005 рік – 137), з них в сільську місцевість – 67 (2005 рік – 59), до закладів, які працюють на принципах сімейної медицини – 20 (2005 рік – 19).
За рік кількість штатних посад сімейних лікарів збільшилася на 42,5%, а середніх медпрацівників - на 41,6%. Проте рішення цього питання залежить не стільки від підготовки медичних кадрів, а більшою мірою від забезпечення фінансовими і матеріальними ресурсами, сучасним медичним обладнанням і апаратурою; створення необхідних житлово-побутових умов; надання пільг для молодих фахівців.
15 березня 2007,15:54
|
 |
 |
19 березня в Луганську ОБСЄ презентуватиме проект «Розвиток громадянського суспільства в Україні».
Координатор проектів ОБСЄ в Україні, виконавчі організації - партнери: Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” (ІСАР “Єднання”), Комітет виборців України (КВУ) та Творчий центр “Каунтерпарт” (ТЦК) запрошують на офіційну презентацію проекту «Розвиток громадянського суспільства в Україні» та оголошення конкурсу на отримання мікро-грантів в Луганській області. Акцент проекту робиться на такі тематичні напрямки: захист прав вразливих груп населення, зокрема, молоді та людей з функціональними обмеженнями; прозорість та підзвітність органів влади; дотримання прав людини у сфері діяльності правоохоронних органів.
Під час презентації буде оголошено цілі та завдання конкурсів на отримання мікро-грантів та представлено результати дослідження з оцінки потреб організацій громадянського суспільства, яке проводилося у Луганській області з 15 січня 2006 року до 23 лютого 2007 року. Представники місцевих організацій громадянського суспільства матимуть нагоду отримати детальну інформацію щодо формату конкурсів та вимог до підготовки проектних пропозицій на отримання мікро-грантів. До участі запрошуються представники громадських організацій, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, представники ЗМІ.
19 березня на презентацію проекту прибуде делегація офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні на чолі з Мортеном Енбергом - головою відділу з питань демократизації, Координатором проектів ОБСЄ в Україні.
Захід відбудеться 19 березня 2007 року об 11:00 у актовій залі будинку профсоюзів за адресою м. Луганськ, вул. Коцюбінського, 13.
15 березня 2007,15:01
|
 |
 |
НДС: итоги, проблемы, перспективы
Луганщина – регион, в котором проблема возмещения НДС стоит наиболее остро.
В январе-феврале текущего года в бюджет собрано более 145 млн. грн. налога на добавленную стоимость. Но, как отметил заместитель председателя ГНА в Луганской области Олег Гребенюк, прошлогодний стремительный рост экспорта в области привел к росту заявок на возмещение НДС из бюджета. По состоянию на 1 марта 2007 года их сумма составила более 360 млн. грн., что в 2,8 раза больше уровня соответствующего периода 2006 года. Уже возмещено предприятиям более 115 млн. грн. НДС. «Несмотря на возросшие темпы возмещения остаток невозмещенного НДС по области увеличился против начала 2007 года в 1,4 раза», – отмечает Олег Гребенюк.
Учитывая, что около 40 процентов нашей продукции отгружается в офшорные зоны, две трети экспорта проходит через транзитные зарубежные структуры, половина экспортной продукции реализуется не по прямым договорам, а на комиссионных условиях, в регионе активизированы контрольно-проверочные мероприятия. «К этой работе подключены все правоохранительные органы, – говорит заместитель председателя. – В результате за 2 месяца текущего года налоговиками выявлено и предотвращено 7 млн. грн. незаконно заявленного к возмещению НДС из бюджета».
Сегодня проводится широкомасштабная работа по привлечению плательщиков налога к сдаче отчетности в электронном виде. В первую очередь это касается тех, кто претендует на возмещение из бюджета НДС. Уже заключено 1253 договора, 573 плательщика сдают отчетность в электронном виде. Из них 212 предоставляют реестры налоговых накладных, 12 плательщиков НДС – налоговые накладные.
15 березня 2007,14:52
|
 |
 |
За фінансові махінації порушено кримінальну справу проти одного з приватних підприємців Луганської області.
Прокуратурою Луганської області за оперативними матеріалами Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА в Луганській області порушено кримінальну справу у відношенні приватного підприємця.
У ході фінансового розслідування встановлено, що приватний підприємець надавав послуги з переведення грошових коштів легальних суб’єктів підприємництва у готівку. У податковому обліку дані операції не відображались.
Встановлено, що тільки за результатами 2006 року приватний підприємець отримав сукупний річний оподатковуваний дохід понад 17 млн. грн. та ухилився від сплати прибуткового податку на загальну суму більше 2 млн. грн.
15 березня 2007,14:36
|
 |
 |
В Україні стартувала перша інформаційно-благочинна акція „Рак - не вирок”.
15 березня 2007 року Міністр охорони здоров’я України підписав меморандум про співпрацю з компаніями - партнерами щодо проведення першої благочинної, інформаційної акції „Рак – не вирок”. Основними складовими даної акції є проведення широкомасштабної інформаційної кампанії щодо онкозахворювань, презентація та відеопоказ у кінотеатрах України документально-інформаційного фільму про проблеми онкологічних захворювань і необхідність ранньої діагностики, та художнього фільму „На краю щастя” про долю двох закоханих, хворих на онкологію.
Окрім інформаційної складової акція має ще і благочинну складову: 10% від зборів за відео прокат фільму будуть перераховані для потреб обласних онкоцентрів.
Говорячи про проблему і значимість акції Юрій Поляченко зазначив: «Рак – не вирок, це хвороба, яку можна і потрібно перемагати. Сьогодні 48% випадків захворювання на рак в Україні – виліковуються!»
Однією з причин смертності від онкологічних захворювань є пізня діагностика хвороби. Раннє виявлення пухлини дає можливість провести необхідне лікування і повернути здорову людину до повноцінного життя.
На перебіг лікування та його результати впливає багато чинників: стан здоров’я самого хворого, фаховий рівень лікаря, наявність обладнання, ліків. Проте найголовніше – це стадія захворювання. На жаль, в уявленні більшості населення між словом рак і словом смерть стоїть знак рівності. Причиною цього є недостатня поінформованість. Колись, багато років, чи навіть десятиліть назад, рак дійсно рахувався невиліковною хворобою, але медицина пішла далеко вперед, а стереотип залишився на тому ж рівні.
Керівник галузі констатував наявність в державі всіх необхідних складових для надання кваліфікованої допомоги, проте зазначив: «Сьогодні нам потрібно не так багато: свідомість населення і його поінформованість про необхідність діагностики. Основна мета, яку ми ставимо перед собою, проводячи таку акцію, - це, в першу чергу, руйнація хибного стереотипу сприйняття українцями онкологічних хвороб, як невиліковної патології, та необхідність ранньої діагностики. Адже на перших стадіях хворобу набагато легше і дешевше вилікувати ніж на останніх. Наведу приклад: лікування раку молочної залози на першій (початковій стадії) коштує державі 500 гривень і дає 98% гарантованого видужання. А лікування тієї ж хвороби на четвертій стадії коштує 55 000 гривень і дає в половину менші гарантії на якісне продовження життя”.
«Давайте разом інформувати і допомагати людям!», – закликає Юрій Поляченко представників ЗМІ.
Інформаційно:
Сьогодні в Україні проживає майже 900 тисяч людей, які перебувають на онкологічному обліку. Щогодини реєструється біля 20 нових випадків захворювання, та 10 жителів України помирають від злоякісних новоутворень.
На боротьбу з онкологічними захворюваннями з державного бюджету МОЗ на 2007р. виділено 164 982,2 тис. грн., з них:
- на виконання державної програми “Онкологія” на 2007р. з державного бюджету виділено 126 325,5 тис.грн, у т.ч.
на лікарські засоби – 101 325,5 тис.грн
на обладнання – 25,0 млн.грн
- на програму “Дитяча онкологія” - виділено 38 656,7 тис.грн, у т.ч.
на медикаменти - 32 512,7 тис.грн
обладнання - 6 144,0 тис.грн.
Крім цього, субвенція з державного бюджету міському бюджету Києва на створення центру із застосуванням ПЕТ-технології для раннього виявлення онкологічних захворювань становить 228,0 млн гривень.
Прес-служба МОЗ України
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|