29 серпня 2006,17:03
|
 |
 |
Внимание! Дети – на дороге!
Гибнут и травмируются люди. Это всегда чья-то боль, потери. Но намного больнее, когда на дорогах гибнут дети. Только с начала года на дорогах Луганщины травмированы более 150 детей в возрасте до 16 лет, 8 из них никогда уже не сядут за школьные парты – от полученных травм они скончались. Основное количество происшествий случилось в период летних каникул. Как свидетельствует статистика, ежемесячно летом травмируется до 30 детей, значительная часть от числа погибших приходится также на летний период.
Через несколько дней начнется новый учебный год. Отдохнувшая и загоревшая детвора вернется за школьные парты. Тысячам первоклашек области предстоит это сделать впервые. Так уж сделано нашими градостроителями, что большинство школ расположено около оживленных дорог. Чтобы попасть в школу многим ученикам приходится пересекать несколько дорог, да и на переменах они всегда крутятся около них. Не случайно на протяжении многих лет перед началом учебного года и в первые его дни (с 20 августа по 20 сентября) по всей стране проводится рейд «Внимание! Дети – на дороге!». Цель проведения конкурса-рейда – активизация работы по предупреждению детского дорожно-транспортного травматизма. В эти дни проводятся обследования дорог, прилегающих к учебным заведениям, относительно организации дорожного движения, проводятся Единые уроки по Правилам дорожного движения, встречи с работниками Госавтоинспекции, автотранспортных предприятий. Юные инспектора ГАИ и общественные помощники в первые дни сентября будут дежурить возле учебных заведений с целью недопущения нарушений ПДД учениками. Будет проводиться много профилактических мероприятий, чтобы научить ребят основным правилам поведения вблизи дорог. Немаловажная роль в эти дни отведена и родителям. Уважаемые мамы и папы, не поленитесь, отправляя ребенка в школу, напомнить ему элементарные правила перехода дороги, а с первоклассниками и учениками младших классов пройдите до школы и обратно, покажите им наиболее безопасный путь. Особое внимание должны соблюдать и водители. Пропустите детей, ведь они часто теряются на дороге и не могут соизмерить «скорость» своих ног со скоростью автомобиля.
Помните, только общими усилиями мы сможем предостеречь наших детей от беды!
Одним из направлений по профилактике детского дорожно-транспортного травматизма является работа отрядов ЮИД. С 1 по 21 сентября в Международном детском центре «Артек» пройдет 30-й Юбилейный Всеукраинский слет юных помощников ГАИ. Луганщину в этот раз представляет команда – победитель областных соревнований Лисичанской СОШ № 4 «Третья рота». Желаем им победы.
Иван Гнатенко,
заместитель начальника УГАИ УМВДУ в Луганской области,
полковник милиции.
29 серпня 2006,16:32
|
 |
 |
Питання профілактики ВІЛ/СНІД обговорювались на нараді в облдержадміністрації.
29 серпня заступник голови облдержадміністрації Олександр Меженський провів нараду з питань організації взаємодії правоохоронних органів та соціальних служб при проведенні профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу. Під час наради було зазначено, що згідно з Постановою КМУ місцевим бюджетам Луганщини було виділено 460 тис. грн. субвенції для надання соціальних послуг ін’єкційним споживачам наркотиків та членам їх сімей. За рахунок цих коштів у Луганській області на базі Центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді планується відкрити 10 нових пунктів Довіри.
Учасники наради обговорили можливі ризики та механізми взаємодії правоохоронців та ВІЛ-сервісних організацій під час реалізації профілактичних програм. Зазначено, що за останній рік у Луганській області на 12,1% збільшилась кількість осіб, які незаконно вживають наркотики та психотропні речовини. Станом на 1 квітня їх кількість досягла 7848 чол. Зареєстровано також 3050 випадків ВІЛ-інфекції. Серед осіб, які перебувають на диспансерному та профілактичному обліку у зв’язку з наркоманією, біля 11% підлітків.
2006 рік оголошено Президентом України Віктором Ющенком „Роком боротьби з ВІЛ/СНІДом”.
29 серпня 2006,15:24
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
У місті відбувся огляд-конкурс закладів освіти з питань підготовки до роботи у 2006-2007 навчальному році. В ньому взяли участь заступник міського голови О.Сканцев, представники міськвиконкому, СЕС, ТМО, пожежної частини. Зазначено, що всі школи добре підготовлені до початку навчального року. В основному за рахунок спонсорських внесків батьків якісно та вчасно виконані всі ремонтні роботи, покращено матеріальну базу (придбано методичні посібники, наочне обладнання, реактиви для хімкабінетів). За рахунок коштів міського бюджету побудовано міні-котельню у багатопрофільній гімназії. Керівники освітніх закладів наголосили на нагальній необхідності гарячого водопостачання в школи та дитсадки, де немає міні-котелень, проведення капітальних ремонтів покрівель ЗОШ №2, дитсадка №5 та частково міської гімназії і спортзалів ЗОШ №10, міської гімназії та частково ЗОШ №2.
● Минулого тижня міський голова В.Патюта та керівництво Кіровського департаменту ОКП „Луганськвода” відвідали сел..Донецьке та Червоногвардійське з метою вивчення ситуації з водопостачанням. Прийняте рішення про заміну 600 м труби для підключення вул.Степної у сел.Донецькому, що забезпечить постійне водопостачання вул.Осипенка та Шевченка. Кошти для придбання труби будуть виділені міськвиконкомом, а ремонтні роботи виконає Світличанське РПУ ОКП „Луганськвода”. У Червоногвардійському вийшов з ладу агрегат на селищній насосній станції. Наразі ОКП „Луганськвода” вже придбано новий агрегат для заміни. Після виконання ремонтних робіт селище стабільно буде забезпечуватися водою.
29 серпня 2006,15:19
|
 |
 |
30,5 тисяч абітурієнтів розпочнуть навчання у вузах та закладах профтехосвіти області в 2006 році.
За попередніми даними близько 30,5 тисяч абітурієнтів розпочнуть навчання у вузах всіх рівнів акредитації та закладах профтехосвіти області в новому навчальному році. Про це вчора на брифінгу повідомила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ірина Цимбал. За її словами, в поточному році на перші курси денної форми навчання у вищі учбові заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації прийнято 11,5 тис. студентів, що практично відповідає рівню минулого року.
Із загальної кількості студентів, які поступили на навчання у вищезазначені учбові заклади області, 50,4% вчитимуться за рахунок бюджету, 49,6% - за власні кошти. Жоден студент зі всіх вищих учбових закладів області ІІІ-ІV рівнів акредитації не навчається за рахунок місцевих бюджетів і галузевих міністерств.
У вищі учбові заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації прийнято 338 осіб пільгових категорій, в тому числі 100 дітей-сиріт, 92 інваліда, 123 „чорнобильця”, 16 дітей загиблих шахтарів, 7 дітей загиблих військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, 2710 дітей з сільської місцевості, що складає 31,1% від загальної кількості першокурсників.
В Луганський національний педагогічний університет на умовах цільового прийому прийнято 87 чоловік.
У вищі учбові заклади І-ІІ рівня акредитації в поточному році було прийнято 6,5 тис. чол., з них на бюджетну форму навчання - 64%, на контрактну - 36%. Дітей пільгових категорій прийнято: дітей-сиріт -141 чол.; інвалідів - 82 чол., дітей, яким Законом України. «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи» надані пільги - 74 чол.; діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків -18 чол.
У професійно-технічні учбові заклади області в 2006 році прийнято 12 тис. 500 чол., що становить 82,8% від плану прийому, зокрема на базі 9 кл. – 7 тис. 960 чол., на базі 11 кл. - 840 чол.
Учбові заклади профтехосвіти в поточному навчальному році працюватимуть над впровадженням державних стандартів ПТО по 65 робочим професіям і з 1 вересня почнеться апробація проектів державних стандартів ПТО по 56 робочим професіям.
Актуальними залишаються проблеми оптимізації мережі професійно-технічних учбових закладів. Заклади профтехосвіти в поточному році працюватимуть над реалізацією Обласної програми підготовки кваліфікованих робочих на 2005-2010 роки.
29 серпня 2006,15:03
|
 |
 |
В області є достатній економічний і науковий потенціал для проривного переходу на новий етап розвитку системи освіти. – Ірина Цимбал.
28 серпня в Луганську відбулась обласна серпнева науково-практична конференція педагогічних працівників за темою „Основні напрямки забезпечення якості та інвестиційної привабливості освіти в Луганській області”. В роботі конференції взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Меженський, депутати облради, керівники міст та районів області, ректори вузів, вчителі.
„На Луганщині є достатній економічний і науковий потенціал для проривного переходу на новий етап розвитку системи освіти, - заявила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ірина Цимбал. В області працюють 45 наукових і науково-технічних організацій, 7 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, які займаються науково-дослідницькою діяльністю. З 2004 року функціонують 8 філій і 4 відділи наукових установ Національної академії наук України у складі вищих навчальних закладів. У наукових організаціях і закладах освіти, які займаються науковими дослідженнями, працюють понад 3 тисячі науковців. „При цьому особливу увагу слід приділити забезпеченню конкурентоспроможності навчальних закладів, виробленню управлінських стратегій задля залучення інвестицій”, - підкреслила Ірина Цимбал. За її словами, керівникам усіх ланок освіти необхідно розробити програми підвищення інвестиційної привабливості навчальних закладів, а залучення інвестицій до розвитку закладів освіти повинно стати одним з показників ефективної діяльності керівників.
За п’ятнадцять років незалежності України в Луганській області створено умови, які забезпечують конституційні права громадян на здобуття якісної освіти. Так, всі державні вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації набули статусу університетів, чисельність студентів становить понад 84 тисячі осіб. Постійно зростає показник кількості студентів на 10 тисяч населення – 446 осіб, тобто ми маємо 11 місце в Україні.
Посилився вплив громадськості та студентів на управління системою вищої освіти. Створено регіональну громадську експертну комісію при Управлінні освіти і науки, а при Луганській обласній державній адміністрації – обласну студентську раду. Підготовка фахівців здійснюється за 200 спеціальностями і спеціалізаціями. Діяльність вузів області підпорядковується вимогам Болонської декларації, посилилися міжнародні зв’язки.
У системі професійно-технічної освіти також відчутні позитивні зміни. Оптимізовано мережу навчальних закладів, створено навчально-практичні центри за новими виробничими технологіями, взято участь в апробації 25 державних стандартів з підготовки робітничих кадрів. Активно впроваджується Обласна програма підготовки кваліфікованих робітників.
Значно зросла кількість закладів нового типу в системі загальної середньої освіти. Луганська область посідає за цим показником друге місце в Україні. Учні щорічно покращують свої результати на Всеукраїнських олімпіадах та в Малій академії наук. За кількістю переможців ІV етапу Всеукраїнських олімпіад протягом десяти років наша область з 26 місця піднялася на сьоме. 11 переможців 2006 року представленні до отримання Президентських стипендій. Система загальної середньої освіти неодноразово представляла матеріали за різними напрямками діяльності на Міжнародних виставках “Сучасна освіта в Україні” і отримала 6 дипломів Міністерства освіти і науки та Академії педагогічних наук України.
Суттєвих змін на краще зазнала система післядипломної педагогічної освіти. У центрі її уваги – учитель, керівник освітнього закладу. За розробку інноваційних технологій у цій сфері Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти неодноразово нагороджений медалями та дипломами Міністерства освіти і науки та Академії педагогічних наук України.
Гордістю Луганщини є її педагогічна спільнота. За високий професіоналізм близько 50 педагогів удостоєні звання “Заслужений працівник освіти України”, “Заслужений учитель України”. Більше 2 тисяч є Відмінниками освіти України, понад 5 тисяч відзначені галузевими почесними грамотами.
29 серпня 2006,14:42
|
 |
 |
В містах та районах області: Кремінський район
З нагоди Дня незалежності України у райдержадміністрації пройшло засідання „круглого столу”, в якому взяли участь керівництво району, представники громадських і політичних організацій. Темою для обговорення стали шляхи до високого рівня розвитку громадянського суспільства, визначальні фактори при формуванні у громадян національної свідомості, Універсал національної єдності як можливість об’єднання зусиль української спільноти задля досягнення національної єдності. З метою об’єднання зусиль органів державної влади та місцевого самоврядування, місцевих політичних і громадських організацій району задля забезпечення високої якості життя мешканців району учасники засідання дійшли принципової згоди щодо можливості підписання консолідуючого документу. Сьогодні над текстом документу працює тимчасова робоча група.
● 21 серпня відбулось засідання колегії райдержадміністрації, в якому взяв участь голова райдержадміністрації П.Чернишин. Учасники розглянули підсумки виконання комплексної програми розвитку малого підприємництва у І півріччі 2006 року. Зазначено, що в районі сформувався значний сектор малого підприємництва, який характеризується стійкою тенденцією до збільшення кількості працюючих у ньому. Станом на 1 липня поточного року структура малого бізнесу району така: 151 юридична особа, 1268 фізичних осіб, 107 фермерських господарств. З 151 підприємств 38 зосереджені у промисловості, 30 – в галузі оптової та роздрібної торгівлі, 28 - в галузі сільського господарства, 24 – в операціях з нерухомістю, 13 – в будівництві. За підсумками роботи у 2005 році загальний обсяг реалізованої продукції малих підприємств склав 35195,8 тис. грн., що на 3822,2 тис. грн. більше, ніж у 2004 році. Питома вага малих підприємств у обсязі реалізації складає 9,5%. Фактична кількість зайнятого населення у структурі малого та середнього бізнесу станом на 1 липня поточного року нараховує 3165 осіб, з яких фізичних осіб – 1024, юридичних – 151, фермерських господарств – 103, наймана робоча сила - 578 укладених угод. За 6 місяців 2006 року від фізичних осіб до бюджету надійшло 559,8 тис. грн., що на 65,5 тис. грн. більше надходжень у відповідному періоді минулого року. Ріст надходження податків до бюджету від підприємців складає 13,2%. Також зазначено, що розмір середньомісячної заробітної плати зріс з 280 до 340 грн. На її розмір вплинуло підвищення податкової соціальної пільги з 1 січня поточного року з 131 до 175 грн. за місяць. У травні 2006 року розпорядженням голови райдержадміністрації створено робочу групу з перевірки дотримання законодавства про працю на підприємствах малого бізнесу та приватними підприємцями, а також виявлення та упередження випадків реалізації товарів (робіт, послуг) офіційно неоформленими найманими працівниками. Протягом травня-червня було перевірено 173 приватних підприємця, з них 4 притягнено до адміністративної відповідальності. Основними проблемами розвитку підприємництва у сільській місцевості залишається низький рівень платоспроможності населення, відсутність ринку збуту виробленої продукції. За І півріччя 2006р. вироблено 592,3 тонн м’яса в забійній вазі (в 2 рази більше ніж за відповідний період минулого року), 3107,7 тис. шт. яєць (160,4%). Незначно скоротилося виробництво молока до 1,1 тис. тонн (2,6%). В 2006 році 7,3 тис. власників земельних паїв уклали договори оренди земельних паїв з агроформуваннями району, нарахована орендна плата в сумі 4676,3 тис. грн. Станом на 1 липня виплачено 55,1 тис. грн. (1,1%). У червні 2006 року проведена нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо укладення договорів переробки зерна на борошно. В 2006 році агроформуваннями на власних потужностях планується переробити 1,5 тис. тонн зерна, виробити 900 тонн борошна.
28 серпня 2006,16:43
|
 |
 |
Випадків епідускладнень під час літньої оздоровчої кампанії-2006 не зареєстровано. – Анатолій Докашенко.
За словами головного лікаря обласної санітарно-епідеміологічної станції Анатолія Докашенка, під час літньої оздоровчої кампанії-2006 в області працював 41 заміський табір, випадків серйозних епідускладнень в організованих дитячих колективах в останні роки не зареєстровано. Про це він повідомив сьогодні на апаратній нараді в облдержадміністрації, де розглядалось питання санітарно-епідеміологічної ситуації в області та заходи щодо її покращення.
„В Луганській області проводиться комплекс цілеспрямованих протиепідемічних заходів, що не допускає виникнення масових інфекційних захворювань, спалахів пов’язаних з об’єктами епідемічного ризику”, - зазначив Анатолій Докашенко. За його словами, Луганська область посідає 22 місце у загальноукраїнському рейтингу із захворюваності на вірусний гепатит А та 17 місце із захворюваності на сальмонельоз. В той же час, за перше півріччя 2006 року приріст захворюваності на туберкульоз склав 11% і становить 48,2 на 100 тисяч населення. Зростання захворюваності на туберкульоз реєструється в 17 містах та районах області, в місті Рубіжному, Біловодському, Білокуракинському та Троїцькому районах захворюваність зросла в 2 і більше разів.
Не вирішеною залишається проблема якості водопостачання. Щорічно на водопровідних мережах трапляються більше 10 тисяч поривів, які приводять до мікробіологічного забруднення води. У незадовільному стані знаходяться каналізаційні мережі та очисні споруди. Більше 60% стічної води скидається в поверхневі водоймища недостатньо очищеними, що веде до забруднення поверхневих водоймищ і робить їх, зокрема річку Сєверський Донець, непридатними для відпочинку та оздоровлення населення.
Забезпеченість комунальних господарств технікою для вивозу побутових відходів не перевищує 50%, що приводить до незадовільного санітарного стану території населених пунктів, збільшення чисельності бродячих тварин, гризунів і комах, багато з яких є переносниками небезпечних інфекційних захворювань.
За словами головного санітарного лікаря області, на обліку в установах санітарно-епідеміологічної служби знаходяться 21,2 тисяч піднаглядних об’єктів. У поточному році на цих об’єктах проведено 50 тисяч перевірок. На 35,5% об’єктах встановлено 53,8 тис. порушень санітарних норм і правил. Усунено згідно даним пропозиціям більше 40 тисяч порушень. За допущені порушення притягнено до адміністративної відповідальності 6680 чоловік. Винесено 2574 рішення про припинення роботи об’єктів, які не відповідають вимогам санітарного законодавства. В ході перевірок знято з реалізації 29,4 тонни продуктів негарантованої якості. За реалізацію цієї продукції накладено 500 фінансових санкцій.
Вживаються заходи щодо покращення лабораторної бази санепідустанов. Кількість лабораторних досліджень щорічно зростає на 3-5%, розширюється діапазон досліджуваних показників. В обласній санепідстанції тільки за 2005-2006 роки придбане обладнання, яке дозволяє прискорити та підвищити достовірність мікробіологічних досліджень, введений в експлуатацію прилад «Флюорант-М», що дозволяє істотно збільшити перелік досліджуваних токсичних речовин у воді, харчових продуктах і повітряному середовищі. Придбаний також сучасний високочутливий прилад для дослідження електромагнітних полів, який дозволяє вивчити цю серйозну гігієнічну проблему, дати об’єктивну оцінку та вжити відповідні заходи по численних зверненнях населення пов’язаних з розміщенням та експлуатацією радіотехнічних об’єктів.
„Більше 10-ти років не реєструються випадків гострих кишкових захворювань і харчових токсикоінфекцій, пов’язаних із вживанням харчових продуктів, вироблених на об’єктах харчової промисловості та громадського харчування Луганської області”, - заявив Анатолій Докашенко.
За його словами, в цьому році було затверджено Комплексний план невідкладних спеціальних заходів щодо попередження виникнення епідемічних ускладнень на 2006-2010 роки. Анатолій Докашенко вважає, що при належній організації його виконання можна чекати на поліпшення санітарної ситуації та зниження рівня інфекційних захворювань.
До речі, за основними показниками роботи санітарно-епідеміологічна служба Луганської області займає одне з перших місць серед інших регіонів України.
28 серпня 2006,16:17
|
 |
 |
„Слобожанський спас” – перлина самодіяльного мистецтва
26-27 серпня у м. Сватове Луганської області пройшов ІV Міжнародний фестиваль мистецтв „Слобожанський Спас”. У відкритті фестивалю взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Меженський, депутати облради, учасники творчих колективів з Луганської, Сумської, Львівської, Харківської, Полтавської областей України, Воронезької та Белгородської областей РФ (560 чол.).
Творчі колективи та солісти змагалися у 6 номінаціях, в тому числі з хореографії, поезії, української та козачої пісні. У рамках фестивалю також відбулись сільськогосподарський ярмарок, виставка творів декоративно-прикладного мистецтва „Слобожанський вернісаж”, гала-концерт переможців та святковий феєрверк.
Переможці в номінаціях
«Поетичний курінь» (поети):
І місце - Анатолій Алєксеєнко (м.Лисичанськ , Луганська область);
ІІ місце - Володимир Предатько (м.Сєверодонецьк, Луганська область);
ІІІ місце - Тетяна Старостенко (смт. Троїцьке, Луганська область).
«Слобожанські візерунки» (хореографічні колективи):
І місце - ансамбль народного танцю «Родник» (м.Ровеньки, Бєлгородська область, Росія);
ІІ місце - зразковий хореографічний колектив «Соняшник»(м.Сватове, Луганська область);
ІІІ місце - хореографічний колектив «Грація» (смт.Білокуракіне, Луганська область).
«Калинова зоря» (жіночі вокальні колективи),
І місце-вокальне тріо «Кольори»( м.Харків);
ІІ місце-народний квартет «Україночка»(смт. Н-Дуванка, Сватівський район, Луганська область);
ІІІ місце-народний жіночий вокальний ансамбль «Веснянка»(Новопсковський район, Луганська область).
«Козача вольниця» (чоловічі і змішані вокальні колективи):
Серед змішаних колективів:
І місце - народний самодіяльний вокально-хореографічний ансамбль «Бояничі» (м.Чугуїв, Харківська область);
ІІ місце - народний ансамбль пісні і музики «Плай» (смт. Славське, Львівська область);
ІІ місце - змішаний ансамбль «Воронцовая Русь» (м.Кам’янка, Воронезька область, Росія);
ІІІ місце - козачий народний хор «Козачі наспіви» (м.Сєверодонецьк, Луганська область).
Серед чоловічих колективів:
І місце - тріо Луганського педагогічного університету ім. Т.Шевченка «Грайсс» (м.Луганськ);
ІІ місце - тріо «Воронцовая Русь»(смт.Кам’янка, Воронезька область, Росія);
ІІ місце - народний вокально-інструментальний ансамбль «Селяне»(м.Богучар, Воронезька область, Росія);
ІІІ місце - народний чоловічий гурт «Сватівські козаки» (м.Сватове, Луганська область).
«Пісенна слобода» (виконавці авторських пісень та пісень на українській мові):
Серед солістів-вокалістів:
І місце - Віталій Риженков (м.Луганськ);
ІІ місце - Наталія Русавська (м.Сватове, Луганська область);
ІІІ місце - Ольга Заславська (м.Ровеньки, Бєлгородська область,Росія).
За виконання авторських пісень:
І місце - Тетяна Федоровська (м.Сватове, Луганська область);
ІІ місце - Василь Леоненко (м.Сватове, Луганська область);
ІІІ місце - Сергій Зятів (м.Сватове, Луганська область).
«Слобожанський вернісаж» (майстри народно-прикладного мистецтва):
І місце - Свілогузова Людмила Володимирівна (м.Сватове, Луганська область);
ІІ місце - Письменна Олександра Миколаївна (смт. Білокуракіне, Луганська область);
ІІІ місце - Давиденко Людмила Василівна (м.Рубіжне, Луганська область).
Володарем Гран-прі ІV Міжнародного фестивалю мистецтв «Слобожанський Спас» в сольному виконанні визнано: Василя Панкова (м.Кам’янка ,Воронезька область, Росія), в колективному виконанні - ансамбль народної пісні «Чара» (м.Ровеньки, Бєлгородська область, Росія).
Учасникам фестивалю були вручені заохочувальні призи за участь у фестивалі, спеціальні подарунки від спонсорів.
Організаторами фестивалю виступили управління культури та туризму Луганської облдержадміністрації, обласний центр народної творчої, Сватівська райдержадміністрація та райрада.
28 серпня 2006,14:36
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
Виконком міської ради на своєму засіданні підбив підсумки виконання в першому півріччі Програми розвитку інвестиційної діяльності в Сєверодонецьку. Зазначено, що за цей період підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно понад 124 млн. гривень капітальних інвестицій, в тому числі інвестиції в основний капітал склали близько 84 млн. гривень, що на 35,1% перевищує обсяги відповідного періоду 2005 року. Основним джерелом інвестицій (понад 86%) є власні кошти підприємств та організацій, які витрачені на капітальне будівництво, придбання машин, обладнання та устаткування. Зріс обсяг і прямих іноземних інвестицій. В І півріччі поточного року іноземні інвестори спрямували в економіку Сєвєродонецька понад 327 тис. дол. США. Інвестиції до 19 підприємств міста надійшли з 12-ти країн світу, у тому числі з США, Естонії, Нідерландів, Австрії, Ірландії.
28 серпня 2006,14:27
|
 |
 |
221 тисяча 300 дітей з Луганської області сядуть за парти 1 вересня.
Передбачається, що в новому навчальному році до шкіл області піде 221 тисяча 300 дітей. Про це сьогодні на брифінгу повідомила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ірина Цимбал. За її словами, кількість учнів зменшилась більше ніж на 6,5 тис. учнів. Так, набір першокласників цього року складе 16 тис. 100 учнів, хоча очікували минулорічний рівень - 17,5 тисяч. Ірина Цимбал зазначила, що станом на 28 серпня поточного року в області закрито 8 шкіл: 2 – в м. Антрациті, 1 - м. Кіровську, 3 – в м.Красному Лучі, 1 – Лутугинському районі, 1 – Кремінському районі. Це зроблено у зв’язку зі зменшенням кількості учнів, та з метою раціонального використання бюджетних коштів.
Як зазначила Ірина Цимбал, в області буде організовано підвезення дітей в 234 школи з 480 населених пунктів. Всього потребують підвезення 10 тис. 405 учнів. У 2005-2006 роках область одержала 19 автобусів, з яких 11 - за рахунок держбюджету, 6 - за рахунок місцевого бюджету, 2 - за рахунок спонсорів. 100% учнів підвезенням забезпечені, але 65% з них підвозяться шкільним транспортом, інші - орендованим. Для того, щоб не наймати транспорт необхідно ще 106 шкільних автобусів.
Однією з головних проблем, яка досі залишається невирішеною і потребує негайного розв’язання, Ірина Цимбал назвала незадовільну організацію шкільного харчування. На початок навчального року різними формами харчування буде охоплено лише 79,1% учнів. „Депутатам місцевих рад слід приділити цьому питанню особливу увагу, і на 100% забезпечити дітей шкільним харчуванням”, - підкреслила Ірина Цимбал.
Також серед проблемних питань залишається комп’ютеризація навчальних закладів. З 763 загальноосвітніх шкіл рівень забезпеченості комп’ютерними комплексами становить 39%. До глобальної мережі Інтернет підключені тільки 96 шкіл області. Для виконання мінімуму програми комп’ютеризації необхідно придбати 167 учбових комп’ютерних комплекси, збільшити число шкіл, які підключені до Інтернету.
Забезпеченість підручниками шкіл області до початку навчального року становить: 1-5 класи - 100%, 7-9 класи -75%, 10-11 кл. - 85% .
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|