12 вересня 2005,13:41
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
В Кіровську середньомісячна зарплата одного працівника у січні-липні 2005 року при умові повної зайнятості становила 623,2 грн., що на 3,3% вище аналогічного показника 2004 року. У порівнянні з 7 місяцями минулого року розмір заробітної плати в місті збільшився на 53,1%. Разом з тим, за цей період зросли ціни на товари на 14,1%, на послуги - на 6,7%. Загальна сума боргу із виплати зарплати станом на 1 серпня на 12 статистично-великих підприємствах міста (без урахування малих підприємств та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності) становить 2 млн. 735,5 тис. грн., з яких 8 економічно-активних підприємств з сумою боргу 1 млн. 467,2 тис.грн. або 53,6%, 4 підприємства-банкрути з сумою боргу по зарплаті 1 млн. 268,3 тис. грн. У порівнянні з попереднім місяцем загальна сума заборгованості збільшилась на 915,7 тис.грн., або на 50,3%, в тому числі по економічно-активних підприємствах на 905,7 тис. грн.
З початку року 1 тис. 827 штатним працівникам не виплачено заробітну плату, в тому числі 79 осіб мають заборгованість більше шести місяців. Заборгованість по зарплаті в промисловості станом на 1 серпня 2005 року становить 1 млн. 160,9 тис. грн., які не виплачено 1 тис. 776 працівникам. Зросла заборгованість проти попереднього місяця на підприємствах з виробництва теплової енергії на 8,6%. Підприємство по виробництву готового одягу знизило заборгованість на 5,9%. Вперше у звітному році допущено борг вугільними підприємствами. На металообробних підприємствах сума боргу залишилась на рівні.
12 вересня 2005,12:43
|
 |
 |
От мужества и профессионализма наших спасателей зависят жизни людей. - Михаил Болотских.
Сегодня на брифинге в облгосадминистрации начальник Главного Управления МЧС в Луганской области Михаил Болотских в преддверии Дня работников гражданской защиты Украины поздравил с профессиональным праздником спасателей, пожарных, пиротехников, медиков - все службы, от мужества и мастерства которых зависят жизни людей. «Мы сделаем все для того, чтобы наши спасатели могли и впредь достойно и профессионально выполнять свои задачи, оперативно реагировать на любую чрезвычайную ситуацию и спасать людей», - заявил Михаил Болотских.
За 8 месяцев текущего года в области произошло 187 ЧС техногенного и природного характера, около 2,5 тысяч пожаров, пиротехнической группой обезврежено 150 боеприпасов времен Великой Отечественной войны. В текущем году подразделения ГУ МЧС Украины в Луганской области выезжали по сигналу «Тревога» более 5200 раз. Благодаря специалистам подразделений остались живы 369 человек, спасено материальных ценностей на сумму 21,9 млн. грн.
По словам Михаила Болотских, в текущем году функции МЧС расширены, что делает возможным максимально сконцентрировать в одном ведомстве работу по предупреждению и реагированию на чрезвычайные ситуации. Так, в Министерство включены новые ведомства: Гостехнадзор и охрана труда - профилактика ЧС, Госкомгидромет – мониторинг, знание реального состояния погодных условий, на основании которых можно осуществлять планирование и предупреждать ЧС. Михаил Болотских считает, что при грамотном использовании полученных возможностей существенно повысится эффективность выполнения задач, поставленных перед службой спасения.
12 вересня 2005,11:30
|
 |
 |
17 вересня – День винахідника та раціоналізатора. На Луганщині 83 підприємства займалися цим напрямом у 2004 році.
Винахідники та раціоналізатори Луганської області вносять значний вклад у розвиток економіки країни. 17 вересня вони відзначають своє професійне свято.
За даними Головного управління статистики в Луганській області, у 2004 році винахідницькою та раціоналізаторською діяльністю займалися 2,4 тис. осіб та 83 підприємства. В розрахунку на одне підприємство, яке займалось винахідництвом та раціоналізацією, в середньому це склало 29 осіб.
Серед підприємств, які активно займаються винахідницькою та раціоналізаторською роботою, є ВАТ “Алчевський металургійний комбінат”, Сєверодонецьке об`єднання “Азот”, Лутугинський державний науково-виробничий валковий комбінат, ВАТ “Алчевський коксохімічний завод”, Луганська філія ВАТ “Укртелеком”, державний науково-дослідний інститут хімічних технологій “Хімтехнологія”, Луганський державний медичний університет, Східноукраїнський національний університет імені В. Даля.
У 2004 році в Державний департамент інтелектуальної власності України та патентні відомства зарубіжних країн подано 251 заявку на видачу охоронних документів, отримано 314 патентів. Найбільша кількість патентів отримана підприємствами освіти: Луганським державним медичним університетом, Східноукраїнським національним університетом імені В. Даля, Донбаським державним технічним університетом.
Кількість використаних об’єктів прав інтелектуальної власності порівняно з 2003 роком збільшилась на 37,3%. Активно працювали в цьому напрямі підприємства міст Алчевська, Луганська, Сєверодонецька. Найбільша кількість технічних рішень використовувалась у чорній металургії - 53%, хімічному виробництві - 8,8% і на транспорті - 15,2%. У 2004 році в економіці області було використано 170 винаходів, що на 21,4% більше, ніж у 2003 році.
Завдяки використанню результатів винахідницької творчості та раціоналізаторських пропозицій на підприємствах області отримано доход 44,9 млн. грн. В середньому прибуток від використання одного винаходу у 2004 році становив 15,8 тис. грн. (у 2003 році –1,8 тис. грн.), однієї раціоналізаторської пропозиції – 18 тис. грн. (у 2003 році – 14,7 тис. грн.).
12 вересня 2005,10:05
|
 |
 |
Перевірено дотримання природоохоронного та земельного законодавства підприємствами області.
В період з 5 по 11 вересня поточного року Держуправлінням екології та природних ресурсів в Луганській області проведено 3 рейдові перевірки дотримання вимог земельного законодавства та 6 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємствами області. За порушення чинного законодавства оштрафовано 13 посадових осіб. Складені акти, надані приписи щодо усунення виявлених порушень.
Здійснюється екологічний контроль 7-ма постами екологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та 7-ма постами в зоні діяльності митниць призначення та відправлення. Постом екологічного контролю в зоні діяльності митниці призначення та відправлення Луганськ проведено екологічний та радіологічний контроль 467 партій вантажів загальною масою 6 тис. 727 тонн.
09 вересня 2005,16:39
|
 |
 |
Голова облдержадміністрації привітав мешканців Луганська з Днем міста.
Голова Луганської обласної державної адміністрації Олексій Данілов привітав мешканців Луганська з Днем міста. В поздоровленні говориться:
„Прийміть найщиріші поздоровлення з 210-ою річницею існування міста Луганськ! Більш ніж за два сторіччя Луганськ перетворився з маленького робочого та військового поселення в сучасний, з могутнім економічно-промисловим потенціалом обласний центр.
Cьогодні Луганськ посідає місце рівного серед рівних між обласних міст регіонів України, й ми, луганчани, любим його за славетну історію, героїчні та трудові перемоги. Ми пишаємось нашими земляками, які своїми добрими прославляли і продовжують прославляти ім’я Луганська не тільки в Україні, але й за її межами.
Кожен з нас, напевно, з особливим трепетом ставиться до історичної спадщини Луганська: старих вулиць і провулків, будівель та пам’ятників, які мають культурну цінність. Треба, зберегти цій спадок, щоб духовне виховання наших дітей та онуків було більш гармонійним, адже без знання та поваги до минулого немає майбутнього.
Сьогодні в місті безліч проблем, від соціальних до житлово-комунальних, бо непросто системно відроджувати усі сфери життя. Впевнений, що завдяки труду та терпінню, патріотизму та мудрості ви, луганчани, зробити своє любе місто по-справжньому квітучим, заможнім та благополучним”.
09 вересня 2005,16:34
|
 |
 |
З Днем фізичної культури та спорту привітав спортсменів Луганщини голова облдержадміністрації.
З Днем фізичної культури та спорту привітав спортсменів і тренерів, шанувальників і ветеранів спорту Луганщини голова облдержадміністрації Олексій Данілов.
„Ми пишаємося тим, що протягом майже п’яти десятиріч спортсмени Луганщини гідно виступають на змаганнях самого високого міжнародного рівня, тим самим прославляючи рідний край та Україну. Достатньо сказати, що на останніх десяти Олімпіадах виступало 59 спортсменів Луганської області, які вибороли 12 – золотих, 10 – срібних і 15 бронзових медалей. Таких досягнень бажали б мати не один десяток самостійних держав.
В області виховані такі легендарні спортсмени, Олімпійські чемпіони, чемпіони світу, як Валерій Брумель, Микола Чужиков, Володимир Бєляєв, Анатолій Чуканов, Валерій Кривов, Федір Лащонов, Ольга та Віктор Бризгіни, Ігор Коробчинський, Григорій Мілютін, Олег Кучеренко.
Великі досягнення у спорті стали можливими завдяки плідній праці не тільки провідних тренерів області, а й всіх, хто причетний до фізичного виховання та фізкультурного руху Луганщини.
Здоровий спосіб життя і фізичний гарт – важливі чинники формування особистості, гармонійного розвитку людини, вияв її довічного прагнення стати сильнішою, а загартовані люди є надійною основою могутності країни, запорукою її процвітання та благополуччя.
Віримо, що завдяки реалізації Національної доктрини розвитку фізичної культури і спорту, з’являться нові таланти, а найсильніші майстри луганського спорту прославлять нашу рідну Луганщину і Україну новими перемогами на XXIX Олімпійських іграх у Пекіні.
Бажаю усім здоров’я, успіхів, значних спортивних перемог, наполегливості в кожних починань!”
09 вересня 2005,16:19
|
 |
 |
Вісім проблем, що стримують соціально-економічний розвиток області, були озвучені сьогодні під час колегії.
Під час колегії начальник Головного управління економіки обласної державної адміністрації Альберт Зінченко дав чітке пояснення тим проблемам, що стримують соціально-економічний розвиток області . Він зазначив, що облдержадміністрацією по кожному місту та району вже сформовано переліки підприємств і господарських товариств у чотирьох розрізах: прибуткових; збиткових; таких, що перебувають в стадії банкрутства; тих, що ліквідуються.
„Нам потрібно впровадити механізм дійового контролю за виконанням фінансових планів підприємств, за ефективним використанням державних основних фондів, - підкреслив Альберт Зінченко. - Активізувати роботу із збитковими підприємствами”. Крім цього, за його словами необхідно посилити контроль за виконанням графіків погашення заборгованості із заробітної плати, передбачити притягнення до відповідальності за невиконання поставлених завдань. Також потрібно розглянути можливість забезпечення першочергової передачі соціальної сфери проблемних підприємств до комунальної власності.
Серед проблем, які необхідно вирішити, вагоме значення надається розробленню програми інвестиційної діяльності Луганської області на 2005-2006 роки; активізувати роботу з розгляду на сесії обласної ради Комплексної програми розвитку та підтримки малого підприємництва на 2005-2007 роки та Комплексної соціальної програми профілактики злочинності та правового захисту громадян області на 2005 рік. Також йшла мова про активізацію роботи щодо фінансового оздоровлення підприємств житлово-комунального господарства, виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості по ній, довести рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії до 100 відсотків.
„Рекомендувати органам місцевого самоврядування Луганської області передбачити кошти в місцевих бюджетах на компенсацію тарифної різниці між тарифами для підприємств та тарифами для населення підприємствам житлово-комунального господарства, - підкреслив Альберт Зінченко. - Підготувати пропозиції Міністерству економіки України, Міністерству фінансів України та Держжитлкомунгоспу України щодо вирішення питань фінансування з державного бюджету Програми реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства області на 2004-2006 роки і період до 2010 року – наша задача”.
09 вересня 2005,15:14
|
 |
 |
Здійснені заходи з удосконалення роботи облдержадміністрації по всіх напрямках. – Віктор Івкін.
Сьогодні на колегії Луганської облдержадміністрації, яку проводив заступник голови Віктор Івкін, за участю керівників міст, районів, силових структур було розглянуто ряд питань стосовно нагальних проблем життєдіяльності області. Перед тим, як розпочався їх розгляд, Віктор Івкін подякував керівникам шахтарських міст та районів за організацію заходів в своїх регіонах з нагоди святкування Дня шахтаря. З цього приводу подяки облдержадміністрації були вручені головам Краснодону, Лисичанську, Брянці, Первомайську, Антрациту, Свердловську. Після вручення було надано слово начальнику Головного управління економіки обласної державної адміністрації Альберту Зінченко.
В свою чергу Віктор Івкін зазначив, що після комплексної перевірки області робочою групою Кабінету Міністрів України було здійснено заходи з удосконалення роботи облдержадміністрації по всіх напрямках. „Так, у липні були затверджені заходи щодо забезпечення оперативного реагування на порушення прав, свобод і законних інтересів громадян, а також проаналізовано стан кадрової роботи в обласній та районних райдержадміністраціях з метою виправлення недоліків у ході роботи комісії, - наголосив заступник голови. - Прийняте відповідне розпорядження”.
За його словами, на цей час практично всі зауваження виправлені, хоча кадрові питання залишаються актуальними і ще не можна говорити про їх стовідсоткове вирішення, тому ця робота потребує подальшого контролю. „У серпні на засіданні колегії облдержадміністрації ми прийняли розпорядження щодо роботи з розгляду звернень громадян, яке також потребує чималих зусиль з його покращання, - підкреслив заступник. - Таким чином, я б хотів, щоб ми сьогодні не підводили підсумки, а продовжили роботу за напрямками, що визначені перевіркою Кабінету Міністрів України.
09 вересня 2005,14:49
|
 |
 |
Питання дотримання чинного законодавства медичними структурами знаходиться на постійному контролі в Прокуратурі Луганської області.
Питання дотримання чинного законодавства знаходиться на постійному контролі в Прокуратурі Луганської області та управлінні охорони здоров'я облдержадміністрації. Про це сьогодні повідомила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністраціі Ірина Комаревцева. Вона зазначила, що з метою контролю за достовірністю статистичної звітності управління охорони здоров'я регулярно здійснює перевірки в лікувальних закладах міст та районів області.
Також вона навела приклад того, що в минулому році у Слов'яносербському районі було виявлено факт несвоєчасної реєстрації смерті дитини, яка знаходилась в дитячому відділенні центральної районної лікарні покинута батькам. „Дівчинка померла від вродженої вади розвитку сечостатевої системи у віці 2 місяці, її було поховано без відома матері та повідомлення органів опіки”, - наголосила Ірина Комаревцева. За даним фактом порушено кримінальну справу, яка розглядається Слов’яносербcьким районним судом.
За виявлені порушення звільнені від займаної посади головний лікар центральної районної лікарні Янін П.І., заступники головного лікаря з лікувальної роботи та з медичного обслуговування населення, завідуюча дитячим відділенням. Районний педіатр та педіатр дитячого відділення позачергово були переатестовані на відповідність кваліфікаційної категорії.
09 вересня 2005,14:47
|
 |
 |
Принцип справедливого ставлення повинен бути однаковий для всіх. – Ірина Комаревцева.
Питання стану додержання в області законодавства, спрямованого на охорону життя та здоров’я новонароджених, було сьогодні розглянуто під час засідання колегії облдержадміністрації. За словами начальника управління охорони здоров’я Ірини Комаревцевої, проблеми охорони материнства та дитинства в усі часи існування людства залишаються актуальними. Саме підхід до їх вирішення визначає рівень розвитку держави.
„Протягом останніх п'яти років Урядом України прийнято низку нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення питань, що важливі для створення здорової сім'ї, народження здорової дитини”, - зазначила начальник. Це, передусім, Закон України "Про охорону дитинства", Сімейний кодекс, затверджені указами Президента України Національні програми "Діти України", "Репродуктивне здоров'я 2001-2005", рішення Уряду "Про комплексні заходи щодо заохочення народжуваності в Україні на 2002-2007 роки", "Про затвердження Порядку здійснення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу", Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження комплексних заходів щодо покращення медико-генетичної допомоги на 2004-2008 роки". „Кожен з цих документів забезпечує підґрунтя для вирішення низки надзвичайно болючих і важливих проблем охорони здоров'я матері та дитини. Вірний підхід до цього питання є особливо важливим в умовах реформування суспільства та системи охорони здоров'я”, - підкреслила Ірина Комаревцева.
Коментуючи основні завданнями процесу реформування цієї сфери, вона зазначила, що принцип справедливого ставлення повинен бути однаковий для всіх. Це буде сприяти отриманню найкращих результатів при економному використання ресурсів. Також Ірина Комаревцева підкреслила, що всі заходи потребують суттєвих моральних зусиль суспільства, активних дій органів та закладів охорони здоров'я, сприяння органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямованих на чітке дотримання законодавства, спрямованого на охорону життя та здоров'я дітей.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|