18 серпня 2006,14:18
|
 |
 |
Стан підготовки ЖКГ м. Алчевська до зими розглянуто на нараді в облдержадміністрації.
17 серпня заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар провів нараду з виконання Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в м.Алчевську Луганської області”. У нараді взяли участь Алчевський міський голова Володимир Чуб, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, силових відомств. Зазначено, що заходи центральних та місцевих органів влади дозволили ліквідувати наслідки НС у термін, встановлений Президентом України. Всього освоєно 12,6 млн. грн., виділених КМУ та місцевим бюджетом на ліквідацію наслідків аварії, що дозволило відновити працездатність систем тепло- та водопостачання житлових будинків. В той же час, досі не вирішено питання про виділення з резервного фонду Держбюджету України 3,5 млн. грн. на виконання ремонтних робіт на котельнях „Заводська” та „Східна”, магістральних тепломережах. На нараді вирішено звернутися до КМУ щодо виділення цих коштів, на найближчий сесії Алчевської міськради розглянути питання доведення тарифів на послуги ЖКГ до економічно обґрунтованого рівня та виділення дотацій підприємствам житлово-комунальної сфери міста на відшкодування збитків населенню, що виникли у І кварталі поточного року у наслідок НС на тепломережах.
Станом на 15 серпня поточного року в м.Алчевську до роботи в зимових умовах підготовлено опалювальних котелень – 22 од. (79%), теплових мереж – 3,35 км (36%), водопровідних мереж – 2 км (75,2%), систем центрального опалення – 532 житлових будинків (63%). Виконання робіт з підготовки житлово-комунального господарства м.Алчевська триває.
18 серпня 2006,13:42
|
 |
 |
Економіка Луганщини залежить від якості розвитку економіки її регіонів. – Ірина Пучкова.
«Економіка Луганщини залежить від якості розвитку економіки її регіонів», - зазначила заступник начальника Головного управління економіки Луганської облдержадміністрації Ірина Пучкова під час засідання колегії управління. Вона дала комплексну оцінку становищу в економіці міст та районів області за підсумками 1-го півріччя поточного року.
За словами Ірини Пучкової, практика щомісячного аналізу роботи господарського комплексу міст і районів області дає чітке уявлення про стан справ в соціально-економічному розвитку регіонів. При цьому результати роботи різко відрізняються по багатьох показниках і в цілому за рейтинговою оцінкою. Стійко з місяця в місяць перші місця в обласному рейтингу займають Алчевськ, Сєвєродонецьк, Луганськ, Лисичанськ, Краснодонський район. Працюючи в тих же умовах, останні місця посідають міста Кіровськ, Брянка, Первомайськ, Міловський, Марківський, Троїцький райони. В динаміці у порівнянні з рейтинговою оцінкою за 2005 рік, різке погіршення показників роботи відзначено по містах Ровеньки (з 5 позиції на 16), Свердловськ (обсяги 8 на 17), а також по районах: Старобільський (обсяги 11 на 19), Попаснянський (обсяги 7 на 13), Марківський (обсяги 23 на 28), Станично-Луганський (обсяги 15 на 20), Троїцький (обсяги 21 на 26).
За I півріччя 2006 року темп зростання промислового виробництва по області склав 107,5 %, що відповідає 10-й позиції в загальноукраїнському рейтингу. В регіональному розрізі обсяги виробництва продукції наростили підприємства 9 міст і 9 районів. Це підприємства Стаханова (на 18 %), Краснодону (15), Антрациту (15), Лисичанська (13) і районів Антрацитівського (на 155), Сватання (73), Краснодонського (40). Скоротили обсяги промислового виробництва підприємства міст Кіровська (на 26%), Первомайська (14), Рубіжного (13) і районів Станично-Луганського (53), Новоайдарського (24), Марківського (20), Троїцького (19), Старобільського (на 15 %). По обсягам реалізованої промислової продукції (18,9 млрд. грн) Луганська область посідає 3 місце. Питома вага в загальноукраїнському обсягу реалізованої продукції складає 9 %. В I півріччі минулого року область посідає 4 місце і її доля в загальноукраїнському показнику складала 7 %.
Темп зростання обсягів валової продукції сільського господарства в області за I півріччя 2006 року склав 106 % (Україна – 103%). Область перемістилася з 14 на 7 місце серед регіонів України.
«Зараз як ніколи набуває актуальності питання активізації інвестиційної політики, розширення зовнішньоекономічної діяльності, - заявила Ірина Пучкова. - Через нестабільність політичної ситуації в країні відбулося зменшення притоку інвестицій в економіку області».
За 1 півріччя 2006 року освоєно капітальних інвестицій 2 млрд 68 млн грн, з них інвестиції в основний капітал – 1,8 млрд грн, що на 1% більше ніж за 1 півріччя 2005 року. Приріст інвестицій в основний капітал досягнутий в 19 містах і районах області. Найбільші обсяги інвестицій в Алчевську, де освоєно капітальних вкладень 569 млн грн, та Луганську – 345 млн грн. Ці два міста складають 52 % регіональних інвестицій в основний капітал. В економіку області іноземними інвесторами вкладено 24,4 млн долл США інвестицій, у тому числі прямих інвестицій 6,2 млн долл США.
«Зрозуміло, що міста області інвестиційно привабливіші, оскільки мають більш розвинену інфраструктуру і високий промисловий та інтелектуальний потенціал», - відзначила Ірина Пучкова. Основний обсяг інвестицій зосереджений в Сєверодонецьку – 48%, Алчевську – 25%, Луганську – 15%, Свердловську – 4%. Брянка і Кіровськ залишаються єдиними з міст області, які не залучили іноземних інвестицій. В райони іноземні інвестиції майже не поступають. «Нерівномірний галузевий і територіальний розподіл реальних інвестицій свідчить про неефективне використання інвестиційних ресурсів, - відзначила Ірина Пучкова. - Тому задача місцевих органів влади і органів місцевого обсяги полягає у створенні умов, які сприяють не тільки зростанню загальних обсягів інвестицій, але й переорієнтації їх потоку в переробній галузі, виробництві кінцевого продукту».
В 1 півріччі 2006 року значно розширилася зовнішньоекономічна діяльність підприємств і організацій області. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами за січень-травень поточного року збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 62 % і досяг 2,3 млрд долл. США. При цьому темпи зростання обсягів експорту склали 135%, імпорту – 199%.
Як відзначила Ірина Пучкова, за I півріччя фінансовий результат господарської діяльності підприємств області склав 41 млн грн збитку. Разом з тим 55 % підприємств отримали 719 млн грн прибутку. Питома вага прибуткових підприємств в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 1,1%. Основна сума збитків (54 %) отримана в добувній промисловості. Значні суми збиткового фінансового результату зафіксовані в містах Ровеньки (85 млн грн), Луганську (68), Краснодоні (57), Антрациті (46), Свердловську (44), Красному Лучі (38), Первомайську (29) і ін. Прибутковий фінансовий результат отриманий на підприємствах і організаціях міст Алчевська (143 млн грн), Рубіжному (38), Лисичанську (38), Сєверодонецьку (29) і районів Кремінського (137), Попаснянського (4), Станично-Луганського (3), Антрацитівського (0,6), Біловодського (0,1 млн грн). «Питання фінансового оздоровлення суб’єктів господарювання, підвищення ефективності їх роботи залишаються пріоритетними до кінця року», - підкреслила Ірина Пучкова.
Вона також відзначила, що позитивна тенденція у збільшенні бюджетних надходжень закріпилася в поточному році. До зведеного бюджету по Луганській області за перше півріччя 2006 року обсяги становлять близько 2 млрд грн податків і зборів, що порівняно з попереднім роком більше на 22%. Майже для всіх регіонів області були досягнуті високі темпи обсягів надходжень. крім Краснодону, Лисичанську, Стаханова і Сєверодонецьку. Збір платежів до держбюджету склав 1 млрд 379 млн грн, що більше, ніж в 1 півріччі 2005 року на 237 мільйонів. Бюджетний розпис Мінфіну виконаний на 109,5 % з перевищенням на 81 млн грн. Це дало у повному обсязі забезпечити надходження до бюджетів міст і районів дотацій вирівнювання з державного бюджету. Збільшенню (38), Сєверодонецька (29) и районів Кремінського (137), Попаснянського (4), Станично-Луганського (3), Антрацитівського (0,6), Біловодського (0,1 млн грн). надходжень до бюджетів сприяли такі фактори як зростання обсягів виробництва по окремих галузях промисловості, розвиток підприємництва, лібералізація податкової політики. Також в області зміцнилася позитивна тенденція до ліквідації „тіньових схем” ухилення від оподаткування. В результаті збільшився рівень збору податку на додаткову вартість, податку на прибуток підприємств, податку з доходів фізичних осіб. До загального фонду місцевих бюджетів забрано 585 млн грн податків і зборів, що на 27 % більше ніж за I півріччя 2005 року. Забезпечено виконання прийнятих зобов\'язань по наповненню бюджетами 7-ми міст обласного значення обсяги 14-ти і всіма бюджетами районів. Найвищі показники в Антрациті, Краснодоні, Первомайську, Луганську, по районах - в Троїцькому, Старобільському, Міловському, Марківському, Слов’яносербському, Антрацитівському. Гірше всього ситуація з виконанням планів у Брянці, Лисичанську, Кіровську.
«Позитивні зрушення в реальному секторі економіки сприяють підвищенню рівня життя населення», - заявила Ірина Пучкова. За січень-червень 2006 року середньомісячна заробітна по області склала 957 грн, і виросла на третину. Середня заробітна в червні 2006 року склала 1033 грн і перевищила рівні мінімальної заробітної обсяги і прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно, в 3 і 2,1 рази. Співвідношення між заробітною платою і фактичною величиною прожиткового мінімуму за червень 2006 року знаходилося в межах від 126% в Марківському районі до 287% в місті Краснодоні. По містах і районах області спостерігається значна диференціація по рівню оплати праці. Співвідношення рівня заробітної плати в Краснодоні (1360 грн) і найнижчого її рівня в Марківському районі (559 грн) складає 2,4 рази. «Це обумовлено відмінностями в галузевій спеціалізації, - вважає Ірина Пучкова. - Проте, необхідно прагнути максимально можливого зростання рівня оплати праці сільськогосподарських працівників».
Вона відзначила, що в регіонах області недостатньо вживаються заходи з ліквідації заборгованості по заробітній обсяги. Загальна сума заборгованості по заробітній платі на 01.07.2006 склала 113,2 млн. грн, що на 34% більше, ніж на 01.01.2006. Найвищі темпи зростання заборгованості по заробітній платі відповідно до суми заборгованості - в Первомайську, Старобільському районі і Краснодоні, де збільшення, відповідно, в 4,8, 2,2, 2,1 рази.
Президент України та Кабінет Міністрів України поставили перед всіма органами державної і місцевої влади дуже конкретні задачі і терміни з погашення заборгованості із зарплати. До кінця року її необхідно ліквідовувати повністю по активних підприємствах, а по підприємствах-банкрутах - «зменшити борги на 30%».
На засіданні колегії Головного управління економіки облдержадміністрації також розглянуто питання щодо реалізації заходів Комплексної програми розвитку та підтримки малого підприємництва на Луганщині, розвитку споживчого ринку області, регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги за підсумками 2005 року та І півріччя поточного року, а також щодо реалізації питань європейської інтеграції в Луганській області. В засіданні взяли участь заступники міських голів, заступники голів райдержадміністрацій міст та районів області з економічних питань і начальники економічної служби міськвиконкомів та райдержадміністрацій.
18 серпня 2006,11:28
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
До 24 серпня планується забезпечити святкове оформлення міста, привести у зразковий стан обеліски, пам’ятники, братські могили та вулиці. 19 серпня у с.Воєводівка до Дня Незалежності України відбудеться пуск газу, урочистий мітинг та святковий концерт. Протягом серпня у Виставковій залі проводитимуться виставки народно-прикладного мистецтва. У бібліотеках міста - книжкові виставки, „круглі столи” та зустрічі з читачами, святкові заходи, присвячені Дню Державного Прапора України. 24 серпня у храмах міста пройдуть молебні за Україну. Протягом дня проводитимуться святкові спортивні заходи, показ моделей станції юних техніків, конкурс-караоке, парад байкерів, програма школи китайського гун-фу, брейк-данс, будуть організовані культурно-мистецькі виставки народних ремесел, виставки живих квітів, концертна програма за участю ансамблю „Воля” та святковий феєрверк. У святкуванні 15-ї річниці незалежності візьме участь посол Індії в Україні Д.Саха.
18 серпня 2006,11:27
|
 |
 |
Президент України взяв участь в церемонії поховання видатної правозахисниці, нашої землячки Надії Світличної.
17 серпня Україна прощалася з видатною людиною, нашою землячкою Надією Світличною. Її поховали на Байковому кладовищі у Києві. Попрощатися з громадською діячкою, правозахисницею прийшов Президент України Віктор Ющенко. У своєму прощальному слові він зазначив, що життєва позиція Надії Світличної, її погляди залишили слід в мільйонах душ, і висловив від імені українських громадян щире співчуття рідним, близьким, усій українській нації.
Надія Світлична народилася на Луганщині 8 листопада 1936-го року у селі Половинкине, Старобільського району. Закінчивши середню школу міста Старобільська, в 1953 році Надія вступила на українське відділення філологічного факультету Харківського державного університету. Після його закінчення вона впродовж чотирьох років працювала вчителем та директором школи робітничої молоді в м. Антрацит, потім - бібліотекарем у сусідньому селі Байдівці та в Половинкиному. У 1963 році Надія Світлична оселилася в Києві. 1972 рік, за правозахисну діяльність вона провела в слідчому ізоляторі КДБ УРСР. У 1973 році її засудили на 4 роки таборів. Покарання відбувала в Мордовських концтаборах. Після виїзду із СРСР була активним членом Закордонного представництва Української Гельсінкської групи і редактором-укладачем «Вісника репресій в Україні», (США). В 1983-1994 роках працювала в українській редакції радіо «Свобода» в Нью-Йорку. Надія Світлична жила в Сполучених Штатах з 1978 року, де і пішла з життя 8 серпня цього року у м. Інвіргтон, штат Нью-Джерсі.
18 серпня 2006,08:52
|
 |
 |
Хлібороби Луганщини завершили жнива
За повідомленням, яке надійшло від Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, в усіх категоріях господарств області закінчено збирання урожаю ранніх зернових та зернобобових культур.
За попередніми даними, з площі 422,3 тис. га намолочено 740 тис. тонн зерна, в тому числі озимої пшениці – 430 тис. тонн. Урожайність на круг склала 17,6 ц/га, озимої пшениці та ярого ячменю відповідно 19,3 ц/га та 15,4 ц/га.
Більше 60 тис. тонн зерна вирощено в господарствах Троїцького та Сватівського районів.
Найвища урожайність з обмолоченої площі ранніх зернових та зернобобових культур отримана в агроформуваннях Біловодського (20,6 ц/га) та Свердловського (20,5 ц/га) районів.
Зараз господарства області ведуть збирання урожаю круп’яних культур, закладку силосу, підготовку до сівби озимих культур.
17 серпня 2006,16:06
|
 |
 |
Несмотря на рост уровня рождаемости на протяжении последних 5 лет в Луганской области этот показатель остаётся ниже среднего по Украине. – Сергей Антонов.
«Несмотря на рост уровня рождаемости на протяжении последних 5 лет в Луганской области этот показатель остаётся ниже среднего по Украине», – заявил заместитель начальника управления здравоохранения облгосадминистрации Сергей Антонов вчера на заседании коллегии ОГА. По его словам, уровень младенческой смертности в области в 1 полугодии текущего года увеличился в сравнении с аналогичным периодом 2005 года на 20%.
Наибольший уровень младенческой смертности в текущем году зарегистрирован в Стаханове, Брянке, Лисичанске, Троицком, Краснодонском, Славяносербском, Перевальском, Лутугинском и Попаснянском районах.
Среди причин младенческой смертности в области, как и в целом в Украине, ведущие места занимают: перинатальная патология - 39,5%; врожденные пороки развития - 32,5%, что обусловлено отсутствием современной УЗД аппаратуры для дородовой диагностики врожденной патологии плода как в городах и районах области, так и в областном медико-генетическом центре.
С целью улучшения демографической ситуации, улучшения охраны здоровья женщин и детей проводится ряд мероприятий, в частности организован еженедельный мониторинг за состоянием здоровья детей первого года жизни, особенно из социопатических семей, проведена внеочередная аттестация 22-х врачей-педиатров и неонатологов, проводится реконструкция отделения экстрагенитальной патологии областной клинической больницы. Для проведения искусственной вентиляции легких управлениям здравоохранения облгосадминистрации запланированы расходы на приобретение современного аппарата на сумму 77 тыс.грн. до конца текущего года.
В прошлом году за счёт Госбюджета получено медицинского оборудования для родильных и детских лечебно-профилактических заведений области на сумму 1932,46 тыс.грн., за 6 месяцев 2006года - на сумму 374 тыс.грн. За счет средств местных бюджетов в 2005 году приобретено медицинского оборудования на сумму 238,65 тыс.грн., за 6 месяцев текущего года - на сумму 168,3 тыс.грн. за 1-е полугодие 2006 года за счет областного бюджета в областную детскую клиническую больницу приобретено медицинское оборудования на сумму 565,6 тыс.грн. больница включена в Украинско-японский проект оснащения лечебных учреждений медицинской аппаратурой.
На базе областной детской клинической больницы функционируют выездные педиатрическая и неонатальная бригады неотложной помощи и интенсивного лечения, которые оказывают круглосуточную медицинскую помощь новорожденным в городах и районах области, и транспортируют их в отделения интенсивной терапии новорожденных. Количество выездов неонатологической бригады ежегодно увеличивается с 378 (в 2004г.) до 430 (в 2005г.), а за 6 месяцев 2006 года осуществлено 235, что на 30% больше чем за аналогичный период прошлого года. При этом транспортировано в специализированные лечебные учреждения 55% осмотренных детей, остальные получили консультативную помощь на месте. Для работы бригады используется специально оборудованная автомашина марки «Рено-Мастер», которая оснащена транспортным инкубатором, аппаратом для проведения искусственной вентиляции легких и другим реанимационным оборудованием. В регионе работает также выездная акушерско-гинекологическая бригада на базе областной клинической больницы: за 6 месяцев текущего года сделано 14 выездов, из них 100% - акушерские.
Участники заседания пришли к мнению, что управленческие ошибки и некомпетентность начальника управления здравоохранения привели к разрушению системы контроля и отсутствия стратегии управления отраслью. В ходе заседания также отмечено, что вопрос компетентности руководства управления вызывает резонанс среди медицинской общественности области. Члены коллегии решили признать работу управления в части предотвращения младенческой смертности неудовлетворительной. Они заявили о служебном несоответствии начальника управления здравоохранения облгосадминистрации Ирины Комаревцевой занимаемой должности. Члены коллегии также решили предложить МОЗ Украины и КМУ сделать реорганизацию управления здравоохранения облгосадминистрации для более оперативного и эффективного решения проблемных вопросов, возложенных на это управление.
В настоящее время в области проживает около 400 тыс.детей (в возрасте до 17 лет), в том числе - 17 691 в возрасте до 1 года. За 6 месяцев текущего года в области родилось более 10,5 тыс. детей, что на 2124 ребенка больше, чем за аналогичный период прошлого года.
17 серпня 2006,15:16
|
 |
 |
В містах та районах області: Первомайськ
Обсяг товарної продукції у порівнянних цінах за липень 2006 року склав 16 млн. грн., або 101,8% до червня. З початку року обсяг товарної продукції склав 179,5 млн. грн., або 87% до аналогічного періоду 2005р. По вугільній промисловості обсяг склав 50,4 млн. грн., або 76%, машинобудуванню – 42,2 млн. грн., або 96%, промбудматеріалам – 2,7 млн. грн., або 94%, хімічній - 4,3 млн., або 75% до рівня минулого року. Тільки у легкій промисловості темпи збільшились на 5% проти аналогічного періоду минулого року. На ТОВ „Інтер-Інвест-вугілля”, шахтах „Первомайська”, „Гірська”, „Тошківська”, ВАТ „ПЕМЗ ім.К.Маркса”, ТОВ „Промбудвугілля”, ТОВ „Луара” знижені обсяги виробництва порівняно з відповідним періодом минулого року. Збільшились обсяги виробництва на шахтах „Золоте”, „Карбоніт”, ЗФ „Гірська”, ДЗФ „Михайлівська”, РМЗ, ЗАТ „Механічний завод”, ТОВ „Салама”. З метою залучення іноземних інвестицій в регіон ведеться робота по розробці бізнес-планів промисловими підприємствами міста, а також суб’єктами малого та середнього бізнесу. У відповідності з виконанням програми підтримки підприємства на 2006 рік сумісно з суб’єктами підприємницької діяльності розробляються бізнес-плани з метою одержання з місцевого бюджету коштів у сумі 36 тис. грн. для поліпшення благоустрою міста, покращання життя мешканців, створення нових робочих місць. У зв’язку з проведенням у місті святкувань Дня незалежності та Дня міста проводиться робота по виконанню пунктів протокольного доручення виїзної наради міського голови з питання благоустрою торгівельного центру міста. Сьогодні підприємцями ведуться роботи з укладки асфальтового покриття на території ринку, здійснюється фарбування фасаду приміщення універмагу „Мрія”.
17 серпня 2006,14:07
|
 |
 |
Луганщина може отримати мільйонні гранти від ЄС на вирішення своїх нагальних проблем.
Можливість залучення громадських організацій Луганщини до освоєння коштів, що виділяються європейськими країнами у вигляді грантів на розвиток регіонів та зменшення економічних й соціальних негативних наслідків, розглядалися на нараді, яку провів заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар. Прикладом став досвід Польщі у використанні та впровадженні фінансового механізму Європейського господарчого простору.
„Мова йде про мільйонні суми, які європейські країни готові безповоротно надати в якості грантів під конкретні програми за багатьма галузевими напрямками, від студентського співробітництва до програм енергозбереження чи реконструкції каналізаційних систем, - підкреслив Зіновій Гузар. – І було б вкрай нерозумно не використати такі можливості”. Він навів наочну статистику, яка свідчить, що Луганська область використовує можливості отримання міжнародних грандів у кілька разів менше, ніж інші регіони України, такі наприклад, як Львівщина.
У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Луганської регіональної торгово-промислової палати, комітету з питань діяльності територій пріоритетного розвитку, громадських організацій. Вони ознайомились із затвердженою Радою Міністрів Республіки Польща оперативною програмою використання фінансових коштів у межах Фінансового механізму Європейського господарчого простору, а також Норвезького фінансового механізму. Учасники наради також отримали електронні диски з методичними матеріалами, які мають допомогти всім, хто зацікавиться перспективою отримання європейських грантів, у оформленні необхідної документації. Керівники усіх міст та районів області також отримають такі диски і матимуть залучити до участі в проекті місцеві підприємства та організації.
Заявки на участь у конкурсі на отримання грантів прийматимуться з вересня. Тому зараз управлінням облдержадміністрації доручено опрацювати всі матеріали, максимально залучити підприємства та організації Луганської області до участі у конкурсі, а також допомогти їм у оформленні заявок. Координувати цю роботу доручено Головному управлінню економіки Луганської облдержадміністрації.
Зазначено, що європейськими країнами-донорами виділяються кошти на проекти з охорони культурної та європейської спадщини, розвитку людських ресурсів, опіки над дітьми, охорони здоров’я, регіональної політики, транскордонної співпраці, на науково-дослідницькі проекти, проекти з енергозбереження, розвитку міського транспорту, освіти, управління фінансами та за іншими напрямками.
17 серпня 2006,14:02
|
 |
 |
Луганська область увійшла у число рейтингових регіонів, які видали найбільшу кількість книг за назвами.
За даними Книжкової палати України імені Івана Федорова, Луганська область увійшла у число рейтингових регіонів, які видали найбільшу кількість книг за назвами. Основним джерелом за яким створювався рейтинг, були обов’язкові примірники, що надходили до цієї установи. Протягом 2005 року до Книжкової палати надійшло й зареєстровано 15 720 назв книг і брошур загальними накладом 54,1 млн. примірників, що складає 1,15 книжки на одного жителя України в рік. Зокрема, частка Луганської області у цьому рейтингу склала 257 книг і брошур загальним накладом 110,2 тис примірників, 170 газет – накладом 323 860,1 тис примірників, 28 періодичних та продовжуваних видань – 181,3 тис примірників.
Також найбільшу кількість книжок за назвами видано в Києві, у Харківській, Донецькій, Львівській, Дніпропетровській, Тернопільській, Одеській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, Сумській областях.
17 серпня 2006,11:45
|
 |
 |
Не забувайте: ліси створюються десятиліттями, а знищуються пожежею миттєво!
Луганське обласне управління лісового господарства звертається до всіх жителів Луганщини з проханням утриматися від відвідування хвойних лісів і проведення масових заходів в лісових масивах через надзвичайно високу пожежну небезпеку, яка викликана сталою в області жаркою та вітряною погодою. Станом на 16 серпня 2006 року в лісах області зафіксовано 194 випадки лісових пожеж на площі 108,9 га, що завдало значного збитку навколишньому природному середовищу.
Пам’ятайте, що ліси створюються десятиліттями, а знищуються пожежею миттєво.
При виявленні лісової пожежі терміново повідомте за телефоном: (0642)63-98-83 або 01.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|