Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
01 березня 2007,14:03 Версія для друку

Органи соцзахисту Луганської області опікуються захистом інтересів більше 157 тисяч ветеранів війни.

За даними Головного управління праці та соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, на обліку в органах праці та соцзахисту населення міськвиконкомів та райдержадміністрацій знаходиться 157 136 ветеранів війни. У минулому році їм було надано пільг на житлово-комунальні послуги на загальну суму 80 млн. 360 тис. грн. Субвенція з держбюджету на надання пільг на тверде паливо та скраплений газ надійшла у повному обсязі – 5,9 млн.грн., тому вдалося задовольнити потребу майже всіх ветеранів. Майже на 3 млн. грн. проведено капітальні ремонти житла 305 ветеранам війни. До Дня Перемоги майже 167 тис. ветеранів було виплачено разову грошову допомогу на суму 17 млн. 636 тис 560,3 грн. Протягом року на розрахунковий рахунок ДП „Донецька залізниця\" перераховано кошти за перевезення пільгової категорії населення загальною сумою 1012,16 тис. грн.
На виплату пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до області надійшло з держбюджету 21,7 млн.грн., з місцевого бюджету - 3,6 млн.грн. Державна допомога призначена 70 тис. 697 отримувачам на загальну суму 163 млн. 419,9 тис. грн., заборгованість з виплати допомоги відсутня.
Протягом 2006 року за встановленням пенсій за особливі заслуги перед Україною до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення звернулося 3519 осіб. Обласною комісією призначено пенсію 3142 особам. Комісією з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України призначено пенсію 123 особам.
З 1 січня 2006 року 61 учаснику бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни та 48 ветеранам війни, які виконували інтернаціональний обов\'язок на території інших держав, де велися бойові дії, був проведений перерахунок раніше встановлених пенсій за особливі заслуги перед Україною.
Важливе значення у підтримці життєдіяльності ветеранів війни та інвалідів різних категорій має їх оздоровлення.
Упродовж 2006 року Міністерством праці та соціальної політики України було виділено 1274 санаторно-курортні путівки для оздоровлення ветеранів війни та 304- для інвалідів різних категорій. За рахунок коштів субвенції з Держбюджету додатково було оздоровлено 1250 ветеранів війни.
Особливе місце у соціальному захисті осіб з обмеженими фізичними можливостями та створенні їм рівних можливостей займає забезпечення технічними засобами пересування та реабілітації.
Протягом останніх років значно поліпшилось фінансування протезних підприємств, що підвищило рівень забезпечення інвалідів цими засобами.
У 2006 році інвалідними візками було забезпечено 1797 інвалідів, 5875 чол. - іншими засобами реабілітації, що складає 91 % від потреби.
Одним з пріоритетних напрямків соціального захисту населення у 2007 році є забезпечення безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів житлового та громадського призначення.
На виконання заходів Регіональної програми, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації від 26.06.2004 № 433, складено перелік 419 об’єктів житлового та громадського призначення, які підлягають першочерговому пристосуванню до потреб інвалідів.
На сьогоднішній день в області забезпечений вільний доступ людей з обмеженими фізичними можливостями до 614 об’єктів соціальної інфраструктури.
У системі праці та соціального захисту населення області функціонує 19 стаціонарних установ на 3263 ліжко - місця, обласне ПТУ- інтернат на 300 місць, обласний дитячий санаторний центр «Незабудка», Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», Міжрегіональний центр професійної, медико-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів. У них проживають 1843 інваліди І і II групи, з них 137 дітей - інвалідів та 214 інвалідів з дитинства, 533 ветерани Великої Вітчизняної війни, 39 інвалідів війни, 274 ветерани праці. У дитячих установах утримуються 193 дитини з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Підопічні установ забезпечені всім необхідним для повноцінного життя та медичного обслуговування. Покращилось виконання натуральних норм харчування. Усі установи своєчасно підготовлені до роботи в осінньо-зимових умовах.

01 березня 2007,12:09 Версія для друку

Нарощування обсягів виробництва, погашення заборгованості із зарплати, залучення інвестицій – приоритетні напрямки роботи промисловості Луганщини в 2007 році.

Підсумки виконання за 2006 рік Програми розвитку галузей переробної промисловості Луганської області та завдань аналогічної Програми на 2007 рік розглянули члени колегії управління промисловості Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.
«Завдяки здійсненню комплексних заходів виконання Програми розвитку галузей переробної промисловості в 2006 році досягнута позитивна динаміка зростання обсягів виробництва більшості галузей, в першу чергу – металургійної, машинобудівної, хімічної та підгалузі виробництва коксу», - зазначив начальник управління промисловості Олександр Ісаченко. Разом з тим, за його словами, окремі негативні фактори не дали змоги успішно завершити 2006 рік в нафтопереробній та легкій галузях промисловості, де допущено зниження обсягів виробництва на 12,8 та 6,5% або на 1444 та 18 млн. грн, що в сумі складає до 5,1% від обсягів всієї переробної промисловості. Втім, не зважаючи на значну втрату товарних обсягів, вдалося компенсувати відставання за рахунок позитивно працюючих галузей та вийти, в цілому, по обробній промисловості в 2006 році з перевищенням 2005 року на 107 млн. грн, з темпами росту 100,4%.
За словами Олександра Ісаченко, з урахуванням результатів та макроекономічних тенденцій розвитку переробних галузей управління промисловості у 2006 році, а також представлених підприємствами прогнозних показників та заходів їх виробничої діяльності в 2007 році, складена Програма розвитку базових підприємств та галузей переробної промисловості Луганської області на 2007 рік. Програма передбачає нарощування обсягів виробництва високоякісної промислової продукції, яка відповідає світовим стандартам якості; впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій у виробничі процеси; зменшення металоємності, впровадження сучасних матеріалів і засобів обліку в виробництві продукції; широке застосування природоохоронних заходів.
Серед основних пріоритетів програми:
- одержання обсягів промислової продукції галузей обробної промисловості, які входять до сфери діяльності управління промисловості на рівні запланованих Програмою економічного та соціального розвитку Луганської області на 2007 рік, а саме 108,8% до 2006 року;
- ліквідація заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах, та максимально можливе погашення її на підприємствах-банкрутах;
- сприяння та підтримка підприємств щодо залучення інвестицій з метою модернізації виробництва, впровадження інноваційних технологій;
- комплексний аналіз проблемних питань, які стримують подальший розвиток підприємств та ініціювання перед керівництвом облдержадміністрації, виконавчими органами всіх рівнів пропозицій щодо їх вирішення.
Олександр Ісаченко вказав на необхідність посилення організаційної роботи щодо подальшого розвитку та збільшення завантаження виробничих потужностей підприємств машинобудівної, легкої галузей та інших, які мають державну частку власності. Протягом року зусилля планується направити на відновлення виробництва на підприємствах, що зупинили виробничу діяльність, створення нових робочих місць, залучення інвестицій в промислові підприємства області.
Під особливий контроль буде взято роботу таких підприємств, як ВАТ «Краснолуцький машинобудівний завод», ВАТ «Завод «Красний Луч», ВАТ «Свердловський машинобудівний завод», ДП ВО «Луганський верстатобудівний завод», ДХК «Луганськвуглеремонт», ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод», ВАТ «Сєвєродонецький завод опорів», казенного підприємства «Рубіжанський завод «Зоря», Лисичанські заводи ВАТ «ГТВ» та ТОВ «ГТЗ», АТЗТ «Лугань», ВАТ «Рубіжанський Краситель» та інших.

01 березня 2007,11:01 Версія для друку

Для вирішення проблем бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, створені оперативні штаби.

Управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів в Луганській області ведеться облік бездомних та звільнених з місць позбавлення волі громадян, утворено оперативні штаби для вжиття термінових заходів під час надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період. При територіальних центрах організовано пункти прийому гуманітарної допомоги від населення (теплих речей, взуття тощо). Волонтерами та робітниками управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів розроблено і розповсюджено рекламно-пропагандистські листівки з адресами закладів, установ, організацій, де вищевказані громадяни зможуть отримати допомогу в осінньо-зимовий період.
На базі Центру з надання соціальних послуг м.Луганська створено відділення обліку бездомних громадян. У 2007 році Луганською міською радою планується відкриття відділення реінтеграції для осіб без визначеного місця проживання на 30 ліжко-місць.
У містах Алчевську, Сєвєродонецьку, Брянці та у Перевальському районі при релігійних організаціях створено реабілітаційні центри для цих категорій осіб.

01 березня 2007,10:40 Версія для друку

1 березня - Всесвітній день боротьби з наркоманією та наркобізнесом.

1 березня 2007 проводиться Всесвітній день боротьби з наркоманією та наркобізнесом.
Обласний Центр здоров’я повідомляє, що за даними Луганського обласного наркологічного диспансеру кількість осіб, що прилучилися до незаконного обороту наркотичних засобів та психотропних речовин і перебувають на обліку у 2006 році склала 8050 осіб, що більше, ніж у 2005 році (7633 людини). З них 7225 вживають наркотики, 825 – інші токсичні речовини.
На диспансерному обліку перебуває 21 підліток з діагнозом “Наркоманія”, а на профілактичному обліку (група ризику) – 170 підлітків та 2 дитини. З діагнозом “Токсикоманія” на диспансерному обліку зареєстровано 53 підлітки та 9 дітей, в групі ризику – 103 підлітка та 14 дітей. Діагноз “алкоголізм” у 14 підлітків, ще 888 підлітків і 219 дітей знаходяться на профілактичному обліку.
Парентеральний (ин’єкційний) спосіб введення наркотичних речовин є головною причиною розповсюдження ВІЛ-інфекції.
Крім того, що наркоманія наносить непоправну шкоду здоров’ю, суспільна небезпека її в тому, що вона являє собою криміногенний фактор, що веде до різних, нерідко тяжких злочинів. По-перше, наркомани більш схильні до здійснення злочинів; по-друге, попит на наркотичні речовини породжує пропозицію, витоком якої є злочинна діяльність; по-третє, особи, що вживають наркотики, нерідко самі стають жертвами злочинів.
Обласний Центр здоров’я закликає всіх турбуватися про своє здоров’я, що несумісно з вживанням наркотичних речовин та інших одурманюючих препаратів.

01 березня 2007,09:58 Версія для друку

Подведены итоги конкурса “100 лучших товаров Украины 2006-2007” в регионе.

С октября 2006 года по апрель 2007 года проводится региональный этап 4-го „Всеукраинского конкурса качества продукции (товаров, работ, услуг) - “100 лучших товаров Украины 2006-2007.” Официальным организатором конкурса в Украине является Госпотребстандарт, на областном уровне - региональная конкурсная комиссия (РКК), ГП “Луганскстандартметрология” при содействии облгосадминистрации.
28 февраля 2007 года в облгосадминистрации состоялось итоговое заседание РКК под руководством заместителя председателя облгосадминистрации, председателя комиссии Владимира Кривули. Генеральный директор ГП “Луганскстандартметрология” Вячеслав Шахов сообщил о результатах работы экспертной группы ведущих специалистов центра по проведенной оценке качества 64 видов продукции, представленным 59 предприятиями-участниками конкурса в области. В ходе обсуждения заключительных данных предложения экспертов конкурса были одобрены и утверждены.
РКК определила 27 видов продукции победителями - финалистами, 23 лауреатами, 14 участниками 4 номинаций регионального уровня конкурса. Также согласованы порядок и форма проведения торжественного награждения предприятий с выставкой их лучшей продукции, которая состоится на ЗАО “Луганский мясокомбинат” 14 марта 2007 года в преддверии Всемирного дня прав потребителя.

28 лютого 2007,16:34 Версія для друку

Реально изменить ситуацию в ЖКХ к лучшему может не ревизия расчета тарифов, а коренная модернизация основных фондов и реформа ЖКХ. – Владимир Кривуля.

«Анализ ситуации в жилищно-коммунальном хозяйстве говорит о том, что реально изменить её к лучшему может не ревизия расчета тарифов, а коренная модернизация основных фондов и реформа жилищно-коммунального хозяйства», - отметил заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Владимир Кривуля сегодня на 8-й сессии областного совета.
Он сообщил депутатам, что рабочей группой по проверке обоснованности установления тарифов на жилищно-коммунальные услуги, которую он возглавляет, с начала декабря 2006 года проверено более 90 процентов предприятий, оказывающих услуги населению области. Проверками был установлен ряд незначительных нарушений, в основном связанных с техникой расчетов.
«Структура себестоимости услуг жилищно-коммунального хозяйства очень прозрачна и проста, так как основу её составляют газ, электроэнергия и вода, которые в сумме дают до 80 процентов. Рост цен на эти составляющие в разы в этом же соотношении увеличит себестоимость, а как следствие и тариф», - сказал Владимир Кривуля.
Он отметил, что руководителям органов местного самоуправления и соответствующим предприятиям была направлена информация о необходимости устранения данных нарушений, «которые, к сожалению, существенного снижения тарифов не дают». Так, к примеру, результаты устранения нарушений при формировании тарифа на теплоснабжение по одной из территорий по расчетам дадут возможность снижения цены одной Гигокалории 2-10 грн (или от 0,1 до 1 коп. на 1 кв.м.).
«Особые проблемы в формировании и применении тарифов выявлены в Северодонецке и Перевальске», - подчеркнул Владимир Кривуля. В этих городах установлен тариф на услуги теплоснабжения с круглогодичной оплатой. Вроде бы это снижает ежемесячную нагрузку на семейный бюджет. Однако эксплуатационные затраты, в том числе по приобретению энергоносителей, предприятие несет в отопительный сезон, поэтому применяемая схема тарифа дает возможность покрытия только 50 процентов расходов. Такая ситуация заставляет предприятие кредитоваться, в результате чего получаются дополнительные затраты на обслуживание кредитов. По Северодонецку такие затраты уже составили порядка полутора млн грн. Круглогодичная разбивка платежа приводит к уменьшению во время отопительного сезона совокупных затрат каждой семьи, в результате чего значительной части населения не начисляются субсидии.
Заместитель председателя облгосадминистрации отметил, что нарушения, выявленные рабочей группой по проверке обоснованности установления тарифов на жилищно-коммунальные услуги, планируется устранить в ближайшее время.

28 лютого 2007,15:49 Версія для друку

В Луганську відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2007”.

У січні-лютому 2007 року в м. Луганську проходив II (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2007” за такими номінаціями: українська мова і література, основи правознавства, математика, трудове навчання та образотворче мистецтво.
У першому етапі взяли участь 54 вчителі-переможці I (районного/міського) туру конкурсу.
Фінал обласного конкурсу пройшов 13-14 лютого 2007 року в Луганській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 60. 25 учасникам були запропоновані такі завдання: презентація власного досвіду; екзамен за фахом; складання розгорнутого конспекту уроку; проведення конкурсантами уроків у Луганських спеціалізованих школах №№ 57, 60.
Згідно з рішенням журі за відповідними номінаціями обласного конкурсу визначено 5 переможців (1 місце) та 10 дипломантів (2-3 місця) ІІ туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2007”.
28 лютого 2007 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №60 імені 200-річчя м. Луганська відбувся суперфінал ІІ туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2007”. В ньому взяли участь переможці ІІ туру (обласного) конкурсу: Ганна Коняхіна, учитель української мови і літератури Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Лисичанської міської ради; Ольга Рибак, учитель математики гімназії №1 імені Л. Литвяк Краснолуцької міської ради; Наталія Краснова, учитель-методист образотворчого мистецтва спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №58 м.Луганська; Світлана Мішук, учитель трудового навчання спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №60 імені 200-річчя м. Луганська; Сергій Федоров, учитель основ правознавства, директор середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 м.Луганська.
Переможець суперфіналу конкурсу був визначений за результатами виконання конкурсних завдань: “Візитна картка”, конкурс-експромт “Педагогічна майстерня” та “Гімн професії”. Ним стала учитель трудового навчання комунального закладу „Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №60 імені 200-річчя м. Луганська” - Світлана Мішук.
Переможці ІІ туру конкурсу отримали дипломи Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації (І, ІІ і ІІІ ступенів) та грошові премії.
Між конкурсними завданнями свою творчість учасникам конкурсу, членам журі та глядачам дарував Палац дітей та юнацтва „Радість”.
Організатори конкурсу: Управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

28 лютого 2007,14:53 Версія для друку

Через мережу соціального обслуговування населення надається постійна адресна допомога понад 41 тисячі одиноких непрацездатних пенсіонерів Луганщини.

За даними Головного управління праці та соцзахисту населення Луганської облдержадміністрації, для соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян похилого віку, пенсіонерів та інвалідів в області функціонує 34 територіальних центри, які через свої структурні підрозділи надають різні види соціальних послуг. Близько 1,4 тис. соціальними працівниками надається постійна адресна соціально-побутова, медична, грошова, натуральна допомога понад 41 тис. громадянам, у той час, як понад 50 тис. громадян потребують соціального обслуговування. За браком належних коштів у місцевих бюджетах немає змоги утримувати достатню кількість соціальних працівників, щоб охопити різними формами послуг тих самотніх громадян похилого віку та інвалідів, які на них потребують. За рахунок коштів місцевих бюджетів та благодійних надходжень підприємств, установ та організацій грошову допомогу за рік отримало 15,3 тис. чол. на загальну суму 1285,9 тис.грн., натуральна допомога надана 56,6 тис. чол. на суму 1754,2 тис. грн.
Одним з найважливіших напрямків реабілітаційного процесу є рання соціальна реабілітація дітей-інвалідів. У системі соціального захисту населення області - 20 відділень ранньої соціальної реабілітації, в них пройшли реабілітацію 1,5 тис дітей з особливими потребами.
В обласному Центрі ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» реабілітаційну допомогу отримали близько 1 тис. дітей.
У зв\'язку з тим, що реабілітаційної допомоги потребують і діти, що мешкають в області, необхідно будівництво у Центрі корпусу тимчасового проживання батьків з дітьми на період реабілітації. Виділення коштів на ці цілі надасть можливість охопити реабілітаційною допомогою більшу кількість дітей з обмеженими можливостями здоров’я, у яких з’явиться перспектива повністю або частково інтегруватися до життя суспільства.

28 лютого 2007,14:47 Версія для друку

Визначено основні напрямки роботи з соціального захисту населення Луганської області на 2007 рік.

За підсумками засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації у 2007 році вирішено приділити першочергову увагу питанням сфери зайнятості населення, погашення заборгованості із виплати зарплати, соціального захисту інвалідів та інших соціально вразливих верств населення області.
З метою забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї працівникам економічно-активних підприємств області буде встановлений дієвий контроль за виконанням графіків погашення заборгованості із заробітної плати, здійснено інвентаризацію заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на засіданнях комісій з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат розглянуто шляхи ліквідації заборгованості із заробітної плати по кожному підприємству-боржнику.
Разом з центрами зайнятості планується найближчим часом проаналізувати ефективність регіональних програм зайнятості на предмет їх відповідності вимогам ринку праці та роботодавців.
До 5 травня 2007 року буде виплачено разову грошову допомогу до Дня Перемоги ветеранам війни відповідно до діючого законодавства. Заплановано також забезпечити 100-відсоткове надання пільг населенню для придбання твердого палива, у тому числі вуглеотримувачам ліквідованих шахт побутовим паливом відповідно до статті 48 Гірничого Закону України. Налагоджено контроль за використанням субвенції з Держбюджету на надання пільг населенню на житлово-комунальні послуги; забезпечення вугіллям; користування послугами зв’язку та встановлення квартирних телефонів; проїзд в залізничному, повітряному та міжміському транспорті; капітальний ремонт власних жилих будинків, проїзд в міському та приміському пасажирському транспорті загального користування.
При забезпечені санаторно-курортними путівками у 2007 році громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, особлива увага приділятиметься особам, які віднесені до 1-ої категорії, а також дітям-інвалідам, дітям-сиротам.
Серед завдань на 2007 рік – забезпечення контролю за організацією роботи управлінь за новим, спрощеним порядком призначення житлових субсидій в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, налагодження системи електронного обміну даними між управліннями праці та соціального захисту населення та організаціями-постачальниками послуг щодо житлових субсидій та проведення постійного аналізу кількості прийнятих та очікуваних звернень сімей щодо призначення житлових субсидій.
Також планується вжити додаткові заходи щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, проаналізувавши стан виконання Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення; активізувати діяльність «комітетів доступності». Крім того, посилиться контроль за дотриманням встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових, конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів. Йдеться також про необхідність створення будинків нічного перебування та інших соціальних установ для громадян без визначеного місця проживання та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

28 лютого 2007,12:01 Версія для друку

Горняки «Краснопольевской» поблагодарили губернатора Луганщины за разрешение трудового конфликта.

Председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов встретился сегодня с представителями трудового коллектива ООО ПП «Карат». Горняки прибыли к губернатору, чтобы поблагодарить его за благополучное разрешение конфликта, возникшего на этом предприятии в конце прошлого года. Участники акции протеста, требовавшие погашения 1,7 млн. грн. долгов по зарплате заявили, что только благодаря своевременному прямому вмешательству Александра Антипова, удалось найти решение проблемы. «Люди увидели деньги, которые они заработали, и поняли, что государство в лице губернатора заботится о них. Теперь они убеждены, что только государство может по-настоящему соблюсти интересы простых людей», – заявил на встрече один из руководителей акции протеста электрослесарь участка ЭМО «Краснопольевской» Владимир Коноваленко. «Люди, увидев, что производство возрождается, вернутся на свое предприятие», – уверен он.
Как отметил губернатор Луганщины, «на данном этапе часть основных проблем по «Краснопольевской» решены, остаются технические аспекты». «Облгосадминистрация и дальше будет сопровождать ваше предприятие, ваш коллектив, чтобы люди могли работать и получать свою зарплату», – заверил Александр Антипов горняков. Он отметил, что проблемы «Краснопольевской» – не оригинальны и периодически возникают на других промышленных предприятиях Луганской области. Он убежден, что на стадии приватизации предприятий, подобных этой шахте, где на первом месте стоит безопасность труда людей, обязательно должны иметь голос как органы местной власти, так и прежде всего – профсоюзы. «Кроме того, должен создаваться страховой фонд на случай возникновения проблем с платежеспособностью собственника предприятия», - считает губернатор.
В настоящее время работники частного угледобывающего предприятия «Карат» оформляются на работу в ГП «Луганскуглереструктуризация», на сегодня уже оформились 70 человек, прием на работу желающих продолжается. Также началась поэтапная выплата долгов. Всю сумму планируется погасить в течение трех месяцев. Вместе с тем работы по угледобыче на «Краснопольевской» начнутся нескоро, так как необходимо в первую очередь провести работы по обеспечению безопасности работы горняков. В настоящее время восстановлена работа всех насосов по откачке воды из подземных выработок, планируется отремонтировать и заменить подъемные механизмы и другое оборудования, наладить аварийные системы.
В ходе встречи с горняками «Краснопольевской» Александр Антипов извинился перед ними за те лишения, которые им пришлось испытать по вине различных государственных структур, в том числе Минуглепрома и фонда Госимущества. «Если бы во время приватизации шахты были четко прописаны условия передачи ее в частные руки, в том числе требования по безопасности труда и социальной защите работников, многих бы проблем удалось избежать», - считает Александр Антипов. Он также отметил, что много времени было потеряно на поиски последнего хозяина «Краснопольевской». В результате выяснилось, что 63,5% акций принадлежат московскому банку, который прекратил свое существование. «Сейчас областная власть совместно с Минуглепромом и «Укрсоцбанком» совместно активно занимается поиском возможных инвесторов, готовится необходимая документация. Кроме того, по словам губернатора Луганщины, областным властям «долго пришлось уговаривать Минуглепром, доказывая, что проблемы на «Краснопольевской» – это дело не только местных властей. Только после этого была создана рабочая группа, которая занялась разрешением ситуации.
По словам Александра Антипова, позиция областной власти – шахту необходимо сохранить и развивать в дальнейшем. «Краснопольевская» – перспективное угледобывающее предприятие с запасом до 80 млн. тонн качественных углей. Она имеет право на жизнь», – подчеркнул руководитель Луганской облгосадминистрации. Он также высказал уверенность в том, что и с закрытием в последние годы на Луганщине 50 других шахт «сильно поспешили, похоронив более миллиарда тонн угля – стратегического для Украины топлива». Губернатор уверен, что рано или поздно придется вернуться к разработке оставшихся запасов угля. «Сегодня мы работаем по возврату в область 900 млн. грн., которые должны были поступить в ходе ликвидации закрытых шахт на решение социальных проблем», – сообщил Александр Антипов.


Сторінки:
585960616263646566676869707172

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера