09 вересня 2005,14:43
|
 |
 |
В архіві зберігаються колекції спогадів радянських громадян про фашистську неволю. – Микола Старовойтов.
Основну частину документальної бази Державного архіву Луганської області становлять матеріали новітньої історії. Про це повідомив під час святкування директор Микола Старовойтов. Він зазначив, що це фонди органів державної влади, ревкомів, робоче-селянської міліції, комітетів незаможних селян, комісій зі справ колишніх червоноармійців і червоних партизан. В документах цих фондів відображена боротьба з внутрішньою і зовнішньою контрреволюцією, показані збитки економіці повіту, що були нанесені австро-германськими окупантами і бандами.
„У документах періоду Великої Вітчизняної війни представлені накази, розпорядження, оголошення, газети «Новая жизнь» й «Утро», атласи бойових дій, географічні карти, - підкреслив Микола Старовойтов. - В архіві зберігаються колекції спогадів радянських громадян про фашистську неволю та твори учнів області про чорні дні окупації німецько-фашистськими військами”.
Також в архіві зберігаються кіно, фото й фотодокументи. Вони відображають відбудову народного господарства в післявоєнні роки, житлове й культурне будівництво. Це кіносюжети про відкриття нових шкіл та підприємств, пам’ятників, про проведення демонстрацій, парадів, спортивних свят. „Цікаві фонозаписи зі спогадами видатних людей Луганщини: льотчиків-космонавтів Г.Берегового, В.Ляхова, Г.Шонина, письменників В.Титова, Г.Довнара, А.Фадєєва, Н.Чернявского, записи концертів творчих колективів області”, - підкреслив директор архіву.
Зібрані багатьма поколіннями архівістів документи Державного архіву області є основним джерелом для наукових досліджень по історії міста й області, матеріалом для виставок й експозицій, музеїв і бібліотек.
09 вересня 2005,14:40
|
 |
 |
Державному архіву Луганської області – 80 років.
Сьогодні Державному архіву Луганської області виповнюється 80 років. На святі зібралися керівники структур, діяльність яких пов’язана з роботою архіву. Разом з цим було відкрито й документальну виставку під назвою „Тут початок родоводу...”, на якій представлена спадщина минулого – документи, зібрані архівістами в різні періоди існування Державного архіву Луганської області
Зі вступним словом виступив директор Микола Старовойтов. „Шановні друзі! Цими днями ми відмічаємо знаменну дату – 80-річчя з дня заснування державного архіву Луганської області, яка збігається з не менш важливою подією – 210-ою річницею м. Луганська”. Також він відмітив, що архів Луганської області - одна з найстаріших установ Донбасу. Його біографія почалася у 1925 році, коли на базі Донецького губернського архіву було створено Луганське окружне архівне управління.
За його словами, архівні документи, які зберігаються, всебічно відбивають різні сторінки історії Луганщини й розповідають про зародження промисловості, суспільно-політичний розвиток, адміністративно-територіальні зміни. „Особливу цінність становлять документи про трагічний період німецько-фашистської окупації під час Другої світової війни, післявоєнне відродження, розвиток промисловості, науки, культури, - наголосив Микола Старовойтов. - Унікальний фонд Луганського ливарного заводу, що містить Указ Катерини ІІ про заснування підприємства і поселення, що поклало початок місту Луганську”, - продовжив він. Заслуговують на увагу документи й інших промислових підприємств – Луганського паровозобудівного заводу Гартмана, Ольховського чавуноплавильного заводу, Донецького заводу Російського акціонерного товариства хімічної промисловості «Русскокраска». В них всебічно відображені етапи розвитку вугільної, металургійної, хімічної і машинобудівної промисловості.
Джерелознавчою базою для пошуку генеалогічної інформації, встановлення родоводу метричні книги кінця ХVIII – поч. ХХ століття, літописи Архангело-Михайлівської, Соборно-Стефанівської і Покровської церков, що зберігаються в архіві.
„Користуючись нагодою, від імені всіх працівників архівної галузі області дозвольте мені поздоровити луганчан з 210-ою річницею міста, 80-річчям з дня заснування Державного архіву Луганської області, а разом з цим висловити впевненість в тому, що архівна спадщина, зібрана й дбайливо збережена архівістами, зіграє свою роль для майбутніх поколінь”, - поздоровив всіх директор архіву.
09 вересня 2005,13:26
|
 |
 |
На Луганщині посіяно 44% озимих.
Значна увага аграріїв Луганщини приділена проведенню посіву озимих культур. Для цього господарства області засипали та підготовили до необхідних посівних кондицій 62 тис. тонн насіння або 104% до потреби. Також закуплено 6,5 тис. тонн мінеральних добрив - 69% від потреби, та 100% отрутохімікатів для обробітку насіння. Станом на 9 вересня поточного року озимі посіяно на площі 131 тис. га або на 44% від наміченого об’єму.
Збирання круп’яних культур – проса, гречки - агроформуваннями області проведене на 13,6 тис. га, що становить 70% запланованих площ, намолочено 17,5 тис. тонн. Всього вже одержано 1 млн. 203 тис. тонн зерна.
Продовжується заготівля кормів. Так, станом на 9 вересня поточного року заготовлено 54,5 тис. тонн сіна або 85% до прогнозу. На зимовий період закладено 31,4 тис. тонн сінажу – в 1,5 рази понад плану, та 232 тис. тонн силосної маси, що становить 80% від запланованого.
Всі райони області включились в збирання урожаю соняшнику. Зібрана його площа складає 23,7 тис. га, намолочено 31,3 тис. тонн за урожайності 13,2 ц/га.
09 вересня 2005,12:58
|
 |
 |
Заходи щодо вдосконалення допризовної підготовки молоді розроблено обласною адміністрацією.
Заходи щодо вдосконалення допризовної підготовки юнаків, що проживають в Луганській області, затвердив у своєму розпорядженні голова облдержадміністрації Олексій Данілов. У розпорядженні зазначено, що підсумки допризовної підготовки у минулому році викрили істотні недоліки цієї роботи у Сватівському, Новопсковському, Лутугинському, Троїцькому районах та Ленінському районі м. Луганська. Скорочення в учбових закладах програми допризовної підготовки до 70 годин призвело до того, що значна кількість юнаків не отримала необхідних військових знань і навичок для успішного проходження строкової служби, а 1520 юнаків взагалі її не вивчали. До того ж, у більшості шкіл цю дисципліну викладають вчителі, що працюють за сумісництвом і не мають достатніх знань і методичних навичок. Матеріальна база навчальних закладів не вдосконалюється, станом на 1 липня поточного року її укомплектованість складає 41,5% від норми.
За розпорядженням губернатора, передбачається у першу чергу ліквідувати нестачу кваліфікованих викладацьких кадрів з підготовки юнаків до служби у Збройних Силах України. До кінця поточного року військкомати області займатимуться відбором кандидатів для комплектування вищих навчальних закладів, які випускають викладачів допризовної підготовки. Головному управлінню освіти облдержадміністрації необхідно забезпечити впровадження курсу допризовної підготовки у навчальних закладах усіх категорій обсягом не менш як 140 годин. Керівникам міст та районів області доручено сприяти реконструкції та оновленню матеріально-технічної бази з допризовної підготовки, залучивши до допомоги навчальним закладам місцеві підприємства та організації.
Старшокласники та студенти будуть максимально залучатися до допризовної підготовки через систему оборонно-спортивних оздоровчих таборів, секцій майбутнього воїна, військово-патріотичних клубів тощо. В області також розширюватиметься практика проведення обласної, міських та районних спартакіад, змагань з військово-прикладних видів спорту, ігор оборонно-масової і військово-патріотичної спрямованості. У січні 2006 року в навчальних закладах області буде проведено місячник оборонно-масової роботи. З січня по травень наступного року з юнаками проводитимуться заходи щодо відбору та їх підготовки для вступу до військових вищих навчальних закладів.
09 вересня 2005,12:03
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
Проведено обстеження водоохоронних зон та прибережних захисних смуг по річці Лугань. Виходячи з результатів обстеження, комісія міськвиконкому розробила рекомендації, в яких запропоновано провести очищення русла р.Лугань від сухих дерев та гілок, ліквідувати несанкціоновані звалища твердих побутових відходів, що утворені у водоохоронній зоні ріки, та прийняти заходи по недопущенню їх повторного утворення у цій зоні. з цього приводу має бути проведена відповідна роз’яснювальна робота з населенням вулиць, які прилягають до прибережних смуг, вжити заходи по виділенню коштів МКП "ККУ" із міського фонду Охорони навколишнього природного середовища в сумі 1000 грн. на фінансування виконання робіт по чистці русла р.Лугань. Наразі станом на 1 вересня міському комунальному підприємству "ККУ" із міського фонду ОНПС вже виділено кошти в сумі 1000 грн. на ці цілі.
09 вересня 2005,11:59
|
 |
 |
Безопасные продукты – залог здоровья нации. – Валентина Понятова.
«Сегодня пищевая промышленность в Украине является одной из самых высококонкурентоспособных отраслей и, чтобы сохранить свою оригинальность и привлекательность для покупателя, предприятиям приходится использовать весь арсенал маркетинговых приемов, - отметила заместитель начальника – начальник управления развития пищевой и пищеперерабатывающей промышленности Главного управления сельского хозяйства и продовольствия облгосадминистрации Валентина Понятова. - Продвижение новых видов продукции – один из основных бизнес-процессов. В тоже время он должен быть регулируемым, поскольку безопасные продукты питания – залог здоровья и благосостояния нашей нации».
В соответствии с Законом Украины «О качестве и безопасности пищевых продуктов и продовольственного сырья» все пищевые продукты должны поступать на прилавок только после разработки нормативных документов (национальных, отраслевых стандартов или технических условий отдельного предприятия) и их государственной регистрации. Для пищевой продукции функцию госприемки осуществляют дегустационные комиссии.
Луганская областная дегустационная комиссия, созданная по распоряжению председателя областной государственной администрации, работает уже 5 лет. В состав комиссии входят представители управлений облгосадминистрации – сельского хозяйства и продовольствия, здравоохранения, защиты прав потребителей и контролирующих органов. По словам Валентины Понятовой, по сравнению с первым годом работы в 2005 году число предприятий, направивших свою продукцию на областную дегустационную комиссию, увеличилось в 3 раза. А количество образцов пищевых продуктов, продегустированных специалистами перед тем, как попасть на прилавок, составляет несколько сотен.
Луганская областная дегустационная комиссия была организована одной из первых в Украине и ее опыт распространен на многие области. Формы ее работы продолжают совершенствоваться и развиваться. Так, например, выездные дегустации позволяют получить более широкую информацию о продукции – конкретно об условиях ее производства, соответствию санитарным требованиям, качеству, эстетике.
09 вересня 2005,10:54
|
 |
 |
На 117,1 тис. тонн збільшилося використання вторинних ресурсів у І півріччі 2005 року
Одним із важливих резервів ресурсозбереження є використання відходів виробництва та вторинної сировини. Їх використання сприяє збільшенню випуску промислової продукції та товарів широкого вжитку.
За даними Головного управління статистики в Луганській області, протягом І півріччя 2005 року на підприємствах та організаціях області утворилося більше 6,6 млн. тонн вторинних ресурсів, з яких 862,1 тис. тонн повторно залучено у господарський оборот, що становило 115,7% до обсягів використання відповідного періоду попереднього року.
Використання вторинних ресурсів збільшилося на 117,1 тис. тонн або на 15,7% за 10 видами відходів: будівельного виробництва, матеріалів текстильних вторинних, шлаків доменного виробництва, вуглевидобутку та вуглезбагачення для виробництва будівельних матеріалів, золи і золошлакових, тирси, гумових, а також відходів від переробки харчової та сільськогосподарської продукції - дробини пивної, зернових, сироватки молочної - товарної.
Відходи картону, шкіряні, склобій, шлаки феросплавного виробництва, суспензії дистилерні, відходи тверді побутові не використовувались зовсім.
Як і завжди гостро стоїть проблема щодо використання великотоннажних відходів, найоб’ємніші з них - відходи вуглевидобутку і вуглезбагачення, які в основному використовуються шахтами для забутовки виробленого простору. Підприємства по переробці вугілля збагачують ці відходи для подальшого їх використання як палива, а також для виготовлення брикетів. У порівнянні з І півріччям 2004 року, використання відходів вуглевидобутку та вуглезбагачення зменшилось на 126,7 тис. тонн або 37,6%, рівень використання їх в обсязі знов утвореної сировини залишається низьким - 4,4%. Використання золошлакових відходів збільшилося на 720 тонн (27,0%), рівень використання їх в обсязі знов утвореної сировини складає 1,2%.
На підприємствах металургійного комплексу збільшилось використання шлаків доменного виробництва у 2,5 рази, а відходів залізовмісних зменшилося на 14,9% та склало 452,2 тис. тонн і 146,4 тис. тонн відповідно.
Загальний обсяг відходів чорних металів за І півріччя 2005 року склав 1496,8 тис. тонн, у тому числі 991,9 тис. тонн (66,3%) - сталевий брухт, 504,9 тис. тонн (33,7%) - інші відходи брухту чорних металів. У порівнянні з відповідним періодом попереднього року використання відходів чорних металів зменшилось на 93,8 тис. тонн (10,1%), у тому числі на власне металургійне виробництво припадає 99,5% використаних відходів, на виробничо-технічні цілі - 0,4%, на ремонтно-експлуатаційні - 0,1%. Рівень використання відходів чорних металів у загальному обсязі склав 55,8%, в обсязі знов утворених відходів - 122,4%.
Загальний обсяг відходів кольорових металів склав 43,3 тис. тонн, у тому числі алюміній - 36,2 тис. тонн або 83,6%. У порівнянні з І півріччям 2004 року використання брухту та відходів кольорових металів зменшилось на 2,0 тис. тонн, у тому числі на власне металургійне виробництво припадає 89,5% використаних відходів. Рівень використання відходів кольорових металів у загальному обсязі ресурсів склав 46,5%.
Незважаючи на те, що використання вторинних ресурсів у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросло, в цілому по області постійно збільшується кількість відходів на звалищах та у накопичувачах, тому не втрачає актуальності питання щодо раціонального використання вторинних ресурсів, впровадження високоефективних технологій по їх переробці та утилізації, а також охорони навколишнього середовища.
09 вересня 2005,09:57
|
 |
 |
Сьогодні о 14 годині відбудеться засідання колегії Луганської облдержадміністрації.
Сьогодні відбудеться засідання колегії Луганської обласної державної адміністрації, яке проведе заступник голови облдержадміністрації Віктор Івкін. Під час засідання будуть розглянуті підсумки комплексної перевірки центральними органами виконавчої влади та реалізації облдержадміністрацією наданих законодавством повноважень. Також буде заслухана доповідь першого заступника начальника контрольно-ревізійного управління в Луганській області Михайла Погуляйка. Останньою темою колегії буде охорона здоров’я, а саме - стан додержання в області законодавства, спрямованого на охорону життя та здоров’я новонароджених, запобігання злочинам проти них.
09 вересня 2005,09:24
|
 |
 |
В агроформуваннях Біловодського району триває збирання сільськогосподарських культур.
В агроформуваннях Біловодського району продовжується збирання сільськогосподарських культур. Станом на 8 вересня гречки скошено і обмолочено на площі 240 га, намолочено 208 тонн, врожайність - 8,7 ц/га. Просо скошено на площі 629 га, обмолочено 599 га, валовий збір становить 666 тонн при врожайності 11,1 ц/га. Соняшник скошено на площі 2 тис. га, валовий збір склав 3 тис. тонн, врожайність 15 ц/га. Аграріями зібрано кукурудзу на силос на площі 1,9 тис. га, валовий збір складає 22,4 тис. тонн, закладено зеленої маси 19,3 тис. тонн, врожайність 117 ц/га. Заготовлено 17,5 тис. тонн сіна. Під посів озимини підготовлено 18,5 тис. га землі, зорано 17 тис. га зябу. Посіяно озимої пшениці на площі 9,2 тис. га, у тому числі на зерно – 8,8 тис.га.
За січень-серпень поточного року в усіх категоріях господарств, за винятком населення, вироблено 429 тонн м’яса, що становить 89% до січня-серпня 2004 року, молока – 5086 тис. тонн, або 97% до відповідного періоду минулого року.
09 вересня 2005,09:24
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
На установах та організаціях - суб’єктах підприємницької діяльності, без урахування малих підприємств, а також в бюджетних установах та громадських організаціях м. Сєверодонецьк у липні поточного року було зайнято понад 35 тисяч осіб. Середня заробітна плата у липні в розрахунку на одного штатного працівника склала 909 грн., що на 1,2% більше, ніж у попередньому місяці. В промисловості середній рівень зарплати перевищує середній рівень по місту і становить 999 грн. У 2005 році рівень зарплати липня на 46,4% більше, проти відповідного періоду 2004 року.
За підсумками 2004 року. малими та середніми підприємствами міста реалізовано більш 10% продукції, робіт і послуг від усієї реалізованої продукції області. За цим показником Сєверодонецьк займає ІІ місце після Луганська. Середня заробітна плата працівників малого та середнього бізнесу в минулому році була вищою, ніж в Луганську, Алчевську, Стаханові та ряді інших міст. По кількості зайнятих у цій сфері місто також займає другу позицію, поступаючись Луганську. За січень-червень поточного року обіг зовнішньої торгівлі товарами в Сєверодонецьку збільшився на 35,1% від відповідного періоду минулого року. При цьому обсяги експорту збільшилися на 36,9%, імпорту – на 13,4%.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|