Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 19 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
22 лютого 2007,15:26 Версія для друку

Министр угольной промышленности уверен в стабильной работе ГП„Ровенькиантрацит”.

„Уверен, что в текущем году шахта имени Фрунзе выполнит свой план по угледобыче, как и всё ГП „Ровенькиантрацит” в целом”, – заявил Министр угольной промышленности Украины Сергей Тулуб в ходе рабочей поездки на это предприятие. Как отметил Сергей Тулуб, в прошлом году Минуглепром выделил 68 млн. грн. на техническое перевооружение „Ровенькиантрацит”. „В ближайшее время мы ждем, что руководство этого предприятия представит нам свои проектные предложения по финансированию в текущем году работ, связанных с техперевооружением, зарядкой новых лав и капитальным строительством на шахтах ГП «Ровенькиантрацит»», – отметил Сергей Тулуб.
На сегодня ГП «Ровенькиантрацит» – это комплекс по производству угольной продукции для энергетики, в который входит 25 структурных подразделений: 6 шахт с годовой мощность порядка 4 млн. тонн, 3 обогатительные фабрики мощностью в 9,1 млн. тонн, 16 вспомогательных подразделений. Всего в работе находится 20 лав, среднесуточная добыча – 22 тыс. 348 тонн. В прошлом году горняками «Ровенькиантрацит» проведено 47,8 горных выработок. На предприятии работает более 23 тыс. человек, средняя зарплата – 1 тыс. 586 грн в месяц. За 2006 год «Ровенькиантрацит» произвел 6 млн. 205,1 тыс. тонн угля.

22 лютого 2007,15:12 Версія для друку

Президент звернувся до уряду та дав доручення голові Луганської ОДА щодо врегулювання ситуації на шахті «Краснопільська».

Президент України Віктор Ющенко звернувся до уряду та дав доручення голові Луганської облдержадміністрації Олександру Антипову щодо негайного врегулювання ситуації, що виникла на шахті «Краснопільська» Луганської області. Йдеться не лише про заборгованість по зарплаті шахтарям, а й про життя та здоров’я людей, яким загрожує надзвичайна ситуація, що склалася.
Глава держави звертає увагу, що на розвиток і реформування вугільної галузі в держбюджеті на 2007 рік передбачено 5,1 млрд. грн. – відтак постає питання, як це співставити із 2 млн. гривень заборгованості по зарплаті працівникам окремо взятої шахти.
Ця проблема свідчить про системну кризу вугільної галузі, пов’язану з відсутністю її реформування та підходів щодо визначення рентабельних та нерентабельних шахт – і відповідно їхнього розвитку чи закриття, вважає В. Ющенко.
Президент також звертає увагу на те, що уряд до сьогодні не задіяв інструменти розвитку депресивних регіонів – а шахта «Краснопільська» знаходиться саме в такому регіоні і її закриття однозначно призведе до зростання безробіття та зубожіння населення. Таким чином, одним з основних завдань уряду в 2007 році має бути не лише декларування, а й виконання чіткої та зрозумілої програми реформування вугільної галузі й вирішення проблем аналогічних тій, що виникла на Луганщині.

Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

22 лютого 2007,14:35 Версія для друку

За підсумками 2006 року на Луганщині зберігається позитивна тенденція розвитку туристичної галузі.

За підсумками 2006 року в Луганській області зберігається позитивна тенденція розвитку туристичної галузі. Про це вчора на розширеній підсумковій колегії управління культури і туризму облдержадміністрації повідомила начальник управління Ганна Овчаренко.
За її словами, минулого року туристичну діяльність в області здійснювали 89 ліцензіатів. Обсяг надання туристичних послуг склав більше 37,5 млн. грн., що на 83% більше, ніж у 2005 році. Обсяги туристичних послуг іноземним туристам у порівнянні з 2005 роком зросли на 358%. До бюджету від туристичної діяльності надійшло більше 761 тис. грн., збільшення у порівнянні з попереднім роком складає 18,7%. Кількість обслугованих туристів та екскурсантів у 2006 році склала більше 83 тисячі осіб. Загальна кількість обслугованих дітей та підлітків з числа туристів та екскурсантів складає більше 20 тисяч осіб. Пріоритетним туристичним напрямком залишається внутрішній туризм (більше 78%).
З метою підтримки розвитку в’їзного та внутрішнього туризму, популяризації ресурсних можливостей нашого регіону протягом 2006 року було взято участь у міжнародних та всеукраїнських виставках, форумах, туристичних фестивалях, семінарах та тренінгах в містах Київ, Львів, Коблево, Ростов-на-Дону тощо. Минулого року делегація Луганської області вперше прийняла участь у Всеукраїнській виставці-ярмарку сільського туризму „Українське село запрошує\", що проводиться на території Музею народної архітектури та побуту НАН України у с. Пирогово під Києвом.
Важливим досягненням у вдосконаленні рекламно-інформаційної діяльності туристичної сфери Ганна Овчаренко назвала створення в 2006 році офіційного веб-сайту „Луганщина туристична”, що дозволило нам увійти до єдиного інформаційного простору. Видано рекламно-презентаційний буклет „Луганщина – пісня моя”.
Зроблено перші кроки в розвитку сільського зеленого туризму на Луганщині. За словами начальника управління культури і туризму, це стало можливим завдяки тісній співпраці з громадськими організаціями обласного та місцевого рівня та іноземних інвесторів. На етапі організаційного завершення знаходиться питання щодо створення місцевого осередку спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму.
Втім, за словами Ганни Овчаренко, існує ще чимало проблем, які гальмують повноцінний розвиток туристичної сфери в нашому регіоні. Це відсутність ефективного механізму взаємодії з фіскальними органами в частині виявлення та покарання „тіньових” суб’єктів туристичної діяльності, скорочення кількості підприємств готельного господарства та інших закладів тимчасового розміщення, незадовільний стан туристичної, сервісної та інформаційної інфраструктури в зонах автомобільних доріг та міжнародних транспортних коридорів тощо.

22 лютого 2007,14:03 Версія для друку

70 погоджень на користування надрами видано в Луганській області минулого року.

Протягом минулого року Держуправлінням екології та природних ресурсів в Луганській області розглянуто 80 комплектів документів, наданих для погодження отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобутку вугілля, нерудних корисних копалин та підземних вод. З них по 70 об’єктам надане відповідне погодження.
З метою здійснення контролю по дотриманню вимог природоохоронного законодавства при користуванні надрами, у тому числі при ліквідації вугільних шахт, екологічною інспекцією Держуправління в 2006 році здійснено 428 перевірок, дотримання вимог природоохоронного законодавства при користуванні надрами, що на 7% більше в порівнянні з 2005 роком. З них 188 перевірок підприємств, які користуються надрами з метою видобування твердих корисних копалин, у тому числі: понад 20 перевірок шахт, які ліквідовуються, 41 перевірка по фактах несанкціонованого надрокористування. Робота з виявлення та припинення несанкціонованого видобутку корисних копалин проводилася спільно з представниками Управління земельних ресурсів, представниками органів місцевого самоврядування, у складі постійно діючих комісій при райдержадміністраціях і міськвиконкомах, створених відповідно до Рішення обласної комісії із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій а також за завданням органів прокуратури і внутрішніх справ.
За наслідками перевірок встановлені порушення вимог природоохоронного законодавства: початок робіт без позитивного висновку державної екологічної експертизи відповідного проекту, відсутність дозволів на викиди, скидання забруднюючих речовин, розміщення відходів, невиконання проектних рішень при закритті вугільних шахт і т.п.
По встановлених в ході перевірок фактах порушень вимог законодавства при користуванні надрами, з метою видобування твердих корисних копалин до адміністративної відповідальності притягнено 107 осіб з накладенням штрафів на суму 11 тис. грн., у тому числі 19 штрафів на суму 2,21 тис. грн. за самовільне користування надрами, по виявлених порушеннях передано 3 матеріали в прокуратуру.
Вжиті заходи дозволили зменшити кількість надрокористувачів, які здійснюють видобуток корисних копалин з порушенням вимог природоохоронного законодавства.

22 лютого 2007,13:28 Версія для друку

Мережа клубних закладів області потребує виходу на якісно новий рівень. – Ганна Овчаренко.

«Мережа клубних закладів області потребує виходу на якісно новий рівень», – зазначила начальник управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Ганна Овчаренко на розширеній підсумковій колегії управління. За її словами, в цій галузі існують застарілі проблеми, які не вирішуються із року в рік. Насамперед, це відсутність законодавчо-нормативної бази, що стримує розвиток клубної мережі та залучення молодих кадрів, низький рівень заробітної плати.
Проте, Ганна Овчаренко, відзначила високу майстерність аматорських колективів області. Про це свідчить їх участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях, конкурсах та зростання кількості колективів, що мають звання „зразковий” та „народний”. Так, народний хор російської пісні Станично-Луганського РБК брав участь у фестивалі у Вьошках (Російська Федерація), ансамбль „Лелеченька” Кремінського РБК – у Белгородській області, фольклорний ансамбль „Берегиня” Троїцького РБК – у Сорочинському ярмарку (Полтавська область) тощо.
Багатоаспектну діяльність із збереження та розвитку пісенних і хореографічних традицій, обрядової культури ведуть Луганський обласний центр народної творчості та Луганський обласний палац культури, підтримкою творчої інтелігенції, обдарованої молоді опікується Луганський обласний Будинок творчої інтелігенції „Світлиця”, який співпрацює з творчими спілками письменників, художників, композиторів, журналістів.
У рамках Всеукраїнського огляду-конкурсу районних будинків культури кращими визнані: Старобільський, Новопсковський та Краснодонський районні будинки культури. Відзначено зростання рівня культурно-дозвільної діяльності Марківського, Лутугинського, Слов’яносербського і Станично-Луганського РБК.
В рамках реалізації державних та регіональних програм, і зокрема – „Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини Луганської області на 2006-2008роки”, минулого року проведені фольклорно-етнографічні експедиції, до Троїцького, Кремінського, Новоайдарського районів, за результатами яких почато роботу із створення реєстрів творів і носіїв фольклору, ведеться обробка та перезапис на сучасні носії раніше зібраного фольклорного матеріалу.
За словами Ганни Овчаренко, давно стали своєрідною візитною карткою Луганщини фестиваль мистецтв „Слобожанський спас”, молодіжний рок-фестиваль “Нове покоління”, фестиваль народної музики та етнографії “Червона калина”, фестиваль „Грай гармонь”, фестиваль ігор та забав “Дивограй” та багато інших. В цілому, за 2006 рік клубними закладами проведено 34 обласні конкурсно-фестивальні заходи.
При клубних закладах державної мережі (в області їх – 506 закладів ) у 2006 році функціонувало 2400 колективів художньої самодіяльності, в тому числі майже 1 500 дитячих, що об’єднують більш 28 тисяч учасників, з яких 17,5 тисяч – діти.

22 лютого 2007,11:55 Версія для друку

Министр угольной промышленности Украины Сергей Тулуб посетил ГП «Ровенькиантрацит» на Луганщине.

Министр угольной промышленности Украины Сергей Тулуб посетил сегодня Луганщину с целью на месте изучить ситуацию в государственной угледобывающем предприятии «Ровенькиантрацит». В поездке его сопровождает первый заместитель председателя Луганской облгосадминистрации Юрий Арефьев. Министр углепрома побывал на шахте им. Фрунзе и спустился в один из забоев шахты. Затем он посетит шахту им. Вахрушева, где проведет совещание с начальниками производственных участков и бригадирами шахт ГП «Ровенькиантрацит». Во второй половине дня планируется, что Сергей Тулуб посетит Антрацитовский рудоремонтный завод ОАО ДХК «Луганскуглеремонт».
Шахты им. Фрунзе и им. Вахрушева – одни из наиболее успешных угледобывающих предприятий, входящих в состав «Ровенькиантрацит». Среднемесячный заработок здесь достигает 1 тыс. 784 грн. Введенная в действие в 1975 году, ш. Фрунзе имеет производственную мощность 1 млн. тонн угля в год. При этом в 2006 году ее горняками добыто 1 млн. 968,3 тыс. тонн топлива. В работе находятся 5 лав, за прошлый год проведено более 11 км горных выработок. По словам директора шахты Александра Есенкова, себестоимость готовой продукции на его предприятии составляет порядка 205 грн. за тонну, при этом установленная оптовая цена на уголь – 227 грн. В результате чистый убыток в прошлом году составил около 73 млн. грн. Кроме того, на балансе шахты содержится стадион «Авангард», ДЮСШ и общежитие. Их содержание обошлось шахте в прошлом году в 1,5 млн. грн. Для передачи этих объектов в коммунальную собственность местной территориальной громаде необходимо, чтобы госбюджет выделил 947 тыс. грн.
На шахте им. Вахрушева при годовой производственной мощности 1 млн. 100 тыс. тонн в прошлом году было добыто 1млн. 821,2 тыс. тонн угля на сумму около 350 млн. грн., что на 16,4% больше, чем в 2005 году. В работе находятся 3 комплексно-механизированные лавы, за прошлый год пройдено 9,2 км горных выработок. На шахте заняты около 3 тыс. человек, средняя зарплата – более 2 тыс. грн. в месяц. Тем не менее убытки прошлого года здесь составили 119,6 млн. грн. Причина та же – несоответствие себестоимости готовой продукции. Это предприятие также продолжает содержать на своем счету объекты соцсферы – общежитие, базы отдыха.
Всего шестью шахтами, входящими в состав ГП „Ровенькиантрацит” в 2006 году добыто 6 млн. 205,1 тыс. тонн угля на сумму 1 млрд. 287 млн. 344,4 тыс. грн. Это более чем на 13 % больше, чем в 2005 году. Генеральный директор ГП Александр Вивчаренко возглавляет предприятие недавно – с сентября 2006 года. Проблемы со снижением производственных показателей считает разрешимыми и обещает вывести предприятие на необходимые показатели к середине текущего года при условии полного и своевременного финансирования предприятия, как было обещано Министерством угольной промышленности.

22 лютого 2007,09:48 Версія для друку

В 2006 году на очистных сооружениях ЗАО «ЛИНИК» очищено более 7,5 млн. кубометров промышленных стоков.

2006-й год прошёл на ЗАО «ЛИНИК» под знаком жёсткого контроля над состоянием атмосферного воздуха, охраной водных ресурсов и контроля над обращением с отходами. Благодаря слаженной работе экологов предприятия, в прошлом году штрафные санкции к заводу не применялись.
На протяжении всего года служба экологической безопасности вела работу по предупреждению и выявлению нарушений, которые могли бы привести к сверхнормативным выбросам вредных веществ в атмосферу, сбросам загрязнений со сточными водами и загрязнений окружающей среды отходами производства. В процессе проведенных мероприятий экологами завода было выдано более 150 предписаний и 46 поручений структурным подразделениям.
То, что ЗАО «ЛИНИК» придерживается провозглашенной экологической политики, подтвердили и проверки, проводимые на предприятии отделом экологического контроля по Лисичанскому региону, городской санэпидстанцией и Лисичанским отделом комплексного использования водных ресурсов.
В 2006 году на очистных сооружениях «ЛИНИКа» очищено более 7,5 млн. кубометров промышленных стоков и возвращено в производство почти 17 тыс. тонн уловленной нефти.
В соответствии с программой по экологии в прошлом году было освоено более 2,6 млн. грн. материальных средств на выполнение природоохранных мероприятий.
За счёт инвестиционных вложений общей суммой 632 тыс. грн. предприятием приобретено современное лабораторное оборудование для промышленно-санитарной лаборатории, что позволит уже в ближайшем будущем максимально повысить качество анализов объектов окружающей среды.
В минувшем году «ЛИНИК» получил сертификат на соответствие требованиям международного стандарта по охране окружающей среды ISO 14001:2004, который обязывает весь коллектив завода более ответственно подходить к решению природоохранных проблем и соответствовать высокому уровню требований этого стандарта.

22 лютого 2007,09:46 Версія для друку

Сєвєродонецьк посідає друге місце серед міст Луганщини за кількістю прибуткових підприємств.

Підбито підсумки фінансового результату економіки міст та районів Луганщини за січень-грудень минулого року. Як свідчать статистичні дані, з 14 міст та 17 районів області позитивне фінансове сальдо мають лише чотири міста, у тому числі і Сєвєродонецьк, та 11 районів. Про це повідомила прес-служба Сєвєродонецької міської ради.
Взагалі ж економіка Луганщини спрацювала торік з 575,4 млн. грн. прибутку, при цьому 67 млн. грн. приходиться на Сєвєродонецьк, і за цим показником він займає четверте місце серед міст Луганщини.
В середньому по області торік одержали прибуток 66,7 відсотка підприємств від їх загальної кількості. По Сєвєродонецьку їх значно більше - 71,5 відсотка. Це другий показник серед міст Луганщини.

21 лютого 2007,16:12 Версія для друку

Впровадження інформаційних технологій – одне з першочергових завдань, що стоїть перед бібліотеками області та місцевими органами влади в 2007 році.

Процеси інформатизації, що відбуваються у суспільстві, надали позитивної динаміки впровадженню сучасних інформаційних технологій у діяльність бібліотек області. Якщо в 2004 році 23 централізовані бібліотечні системи мали 38 комп’ютерів, то за два роки їх кількість зросла майже вдвічі - 27 центральних книгозбірень використовують вже 74 персональних комп’ютери. 43% бібліотечних систем Луганщини сьогодні користуються послугами Інтернету, 6 книгозбірень нашого регіону вже створили свої веб-сайти. Про це зазначила начальник управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Ганна Овчаренко. «Тому подальше динамічне впровадження інформаційних технологій – одне з першочергових завдань, що стоїть перед бібліотеками області та органами влади на місцях в 2007 році», - підкреслила вона.
Підводячи підсумки року минулого року, Ганна Овчаренко відзначила позитивний розвиток бібліотек області з багатьох напрямків діяльності, реалізацію низки суспільно-значимих проектів та цікавих заходів. Один із вдалих проектів „Живи, луганська глибинко!” пройшов успішну апробацію у Біловодському, Слов’яносербському та Новоайдарському районах.
Значною подією у бібліотечному житті області стала Всеукраїнська науково-практична конференція «Стратегія розвитку та пріоритети діяльності спеціалізованих бібліотек України для юнацтва», що відбулась на базі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва.
Пріоритетом діяльності обласної бібліотеки для дітей у 2006 році було - залучення читачів-дітей до кращих зразків вітчизняної та світової літератури, розвиток національної самосвідомості, стимулювання творчої активності дітей, залучення їх до участі в обласних та Всеукраїнських творчих акціях, що успішно проходили на її базі (таких як обласна краєзнавча подорож „Земля лугарів: минуле і майбутнє”).
Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М.Горького - головна публічна бібліотека регіону, справжній центр культурного життя Луганщини. Це і проведення наукових круглих столів, зустрічі з діячами мистецтв, організація фотовиставок тощо. Бібліотека є найпотужнішим інформаційним центром з більш ніж мільйонним фондом документів, універсальною пошуковою системою традиційних та електронних каталогів та баз даних.
За словами Ганни Овчаренко, в 2007 році більшу увагу слід приділити питанню поповнення бібліотечних фондів, особливо на селі.

Мережа публічних бібліотек Луганщини складає 575, з них - 373 на селі.

21 лютого 2007,15:52 Версія для друку

Виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області у 2006 році та завдання на 2007 рік розглянуто колегією Головного управління економіки.

Підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Луганської області у 2006 році та завдання на 2007 рік розглянуто сьогодні на засіданні колегії Головного управління економіки Луганської облдержадміністрації. Члени колегії розглянули обговорили цінову ситуацію на споживчому ринку Луганщини та інвестиційний клімат в області. Зазначено, що у 2006 році перевищені заплановані темпи росту обсягів виробництва у добувній та харчовій промисловості, виробництві неметалевих мінеральних виробів, металургії та обробленні металу, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води. Зокрема, у добувній промисловості був запланований темп промислового виробництва на рівні 102%, фактично досягнутий – 106,2%. Не виконані заплановані показники у хімічній і нафтохімічній промисловості, машинобудуванні, легкій промисловості, виробництві коксу і продуктів нафтопереробки.
У 2006 році у порівнянні з 2005 обсяги виробництва продукції наростили підприємства 7 міст і 7 районів. Найбільшого приросту обсягів продукції забезпечили підприємства міст Стаханова - 33,4%, Антрацита - 25,2%, Краснодона - 15,1%, Брянки - 12,8%, Алчевська - 10,6%, районів: Антрацитівського - 81,1%, Сватівського - 54,5, Краснодонського - 31,3%, Попаснянського - 16,6%, Слов’яносербського - 14,4%, Кремінського - 11,7%, Перевальського - 9,2 %.
У той же час значно скоротили обсяги промислового виробництва у порівнянні з попереднім роком підприємства міст Первомайська - на 18,1%, Кіровська - на 14,1%, Лисичанська - на 11,3% та Станично-Луганського району - на 50%, Ново псковського - на 33%, Старобельського - на 27,8%, Марківського - на 22,3%, Новоайдарського - на 20,6%, Троїцького району - на 11,7%.
За обсягом реалізованої промислової продукції (40 млрд. грн.) Луганська область посідає 3 місце серед регіонів України. Частка нашої області складає 8,7% від загального обсягу реалізованій продукції в Україні.
Крім того, у 2006 році на 9,7% порівняно з 2005 році скоротився обсяг продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств. Члени колегії зазначили, що у минулому році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 11,3 млн. дол. США прямих інвестицій та 18,2 млн. дол. США портфельних. Станом на 1 січня 2007 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій склав 284,2 млн. дол. США. Серед регіонів провідні місця займають міста Сєвєродонецьк – 47,8% від загального обсягу, Алчевськ – 25,2%, Луганськ – 15,5%, Свердловськ – 3,2 %.
Зовнішньоекономічна діяльність області характеризується стабільністю і стійким розвитком. Зовнішньоторговельний оборот товарів та послуг області за 2006 рік становив 5,8 млрд дол. США і збільшився порівняно з 2005 рік на 24,3%. При цьому обсяги експорту товарів та послуг збільшилися на 38,1%, імпорту – на 12,1% і склали відповідно 3 та 2,8 млн дол. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу області за 2006 рік становило 261,8 млн дол. США.


Сторінки:
626364656667686970717273747576

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера