Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: понеділок, 16 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
09 серпня 2006,17:57 Версія для друку

Опалювальний сезон в усіх населених пунктах області необхідно розпочати вчасно. – Олександр Кобітєв.

7-8 серпня в.о. голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв, заступник голови облдержадміністрації Олег Тітамир та заступник голови облради Володимир Пристюк провели співбесіди з міськими головами та головами райдержадміністрацій з питань підготовки житлово-комунальної сфери області до сталої роботи в осінньо-зимовий період. „Керівникам міст та районі необхідно забезпечити виконання графіків підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до зими та вчасно розпочати опалювальний сезон”, - заявив Олександр Кобітєв.

09 серпня 2006,16:43 Версія для друку

Керівництво області виражає співчуття у зв’язку з кончиною правозахисниці Надії Світличної.

Керівництво області виражає співчуття у зв’язку з кончиною учасниці руху шестидесятників, правозахисниці, члена Зарубіжного представництва Української групи Хельсінкі, редактора-укладача «Вісника репресій в Україні» (США) Надії Світличної.
Надія Світлична народилася на Луганщині 8 листопада 1936 року в с. Половинкине Старобільського району, й почала свою трудову діяльність директором школи робочої молоді в м. Краснодоні (Луганська область), бібліотекарем.
Світлична впродовж всього свого життя відстоювала конституційні права та свободи громадян, була ярим супротивником репресій в Україні. Завдяки їй, була підготовлена до друку книга Василя Стуса «Палімпсести», впорядковані книги Ярослава Лесіва «Мить», Миколи Руденка «За гратами», Миколи Горбаля «Коломийка для Андрюши», Гелія Снєгирьова «Твори», брошура Юрія Литвина.
У 1992 році Надії Світличній присуджена премія ім. В.Стуса, в 1994 році - державна премія ім. Т.Шевченка. Свою частку премії вона віддала на створення «Музею шестидесятничества» в Києві. 26 листопада 2005 року Надія Світлична нагороджена орденом Княгині Ольги.
Померла Надія Світлична 8 серпня в американському місті Ірвінгтоні (штат Нью-Джерсі, США), поховають її в Україні на Байковому кладовищі – неподалік від її брата Івана та найближчих побратимів Василя Стуса, Миколи Руденка, Оксани Мешко, Юрія Литвина, Олексія Тихого.

09 серпня 2006,16:28 Версія для друку

Обласна влада вшанувала кращих будівельників напередодні професійного свята - Дня будівельника.

Урочисте зібрання відбулося сьогодні в Луганській облдержадміністрації з нагоди Дня будівельника, що святкуватиметься 13 серпня. На ньому вшановували людей найблагороднішої, мирної і поважаної професії – будівельників.
Як зазначив під час урочистостей заступник голови облдержадміністрації Олег Тітамир, багато років будівельна індустрія перебувала у великому застої, немов, у летаргічному сні. „Тепер я сподіваюся, що у найближчий час відбудеться справжнє відродження, бо сьогодні в нас достатньо і інвесторів, які бажають вкладати гроші у будівництво, і у самих підприємств галузі є неабиякий накопичений потенціал для розвитку”, - заявив Олег Тітамир.
Він привітав присутніх працівників будівельних підприємств області із професійним святом та вручив нагороди. Почесною грамотою Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України за багаторічну сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток будівельної галузі України та з нагоди професійного нагороджені колектив ТОВ „Нові технології” (директор Ростислав Пихельсон), колектив ЗАТ „Лисичанськспецбуд” (голова правління Євген Рубель) та колектив приватного підприємця Юрія Молотова. Грамоту Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України отримав заступник генерального директора з капітального будівництва ВАТ „Алчевський металургійний комбінат” Володимир Дунаєв – за спорудження першої черги комплексу безперервного лиття сталі ВАТ „Алчевський металургійний комбінат”. Цей об’єкт взяв участь у конкурсі на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатації у 2005 році в Україні. Ще понад підприємств та їх працівників були нагороджені почесними грамотами та листами подяки Луганської облдержадміністрації, обласної ради. Медаллю Академії будівництва України ім. Академіка М.С.Буднікова нагороджений начальник обласної інспекції „Держархбудконтролю” Сергій Реснянський.

09 серпня 2006,13:05 Версія для друку

В містах та районах області: Перевальський район

Сума боргу із виплати заробітної плати за станом на 1 липня поточного року в цілому по району складає 3,9 млн. грн., що на 27% (або на 0,8 млн. грн.) більше показника на початок року. В загальній структурі боргу заборгованість економічно активних суб’єктів господарювання займає 98,4%, підприємств-банкрутів – 1,6%.
Заборгованість із заробітної плати по економічно активним підприємствам складає 3,9 млн. грн., що на 1,1 млн. грн. (або на 38,6%) більше показника на початок року. Майже 78% у загальній сумі боргу займає заборгованість з оплати праці підприємств вугільної промисловості.
Збільшення боргів у порівнянні з початком року спостерігається у вугільній галузі - на 37,3% (на 816 тис. грн.); сільському господарстві – на 6,4% (на 8,8 тис. грн.); галузі виробництва електроенергії, газу та води – на 328,3 тис. грн.; галузі операцій з нерухомістю – у 4,5 рази більше (на 61,6 тис. грн.).
Зменшення боргів з оплати праці у порівнянні з початком року спостерігається у обробній галузі – на 7,4% (на 13,5 тис. грн.); галузі оптової та роздрібної торгівлі – на 53,8% (на 51,1 тис. грн.).
Повністю розрахувалися з боргами з оплати праці КП „Еколог”, ТОВ „Торговий дім”, ВАТ „ПШБУ”, ВВП шахта „Ніканор – Нова”.
Заборгованість із заробітної плати на підприємствах-банкрутах складає 64,6 тис. грн., що на 78,9% (на 241,9 тис. грн.) менше показника на початок року.

09 серпня 2006,12:43 Версія для друку

Луганщина святкуватиме День Державного Прапору та 15-у річницю Незалежності України.

В Луганській області відбудеться низка святкових заходів з нагоди Дня Державного Прапору та 15-ї річниці Незалежності України.
19 серпня 2006 року з 7:00 до 14:00 на ярмарковій площі, біля стадіону „Авангард”, буде організовано ярмарок „Свято врожаю”.
23 серпня 2006 року о 12:00 на площі Героїв ВВв,3, біля будівлі облдержадміністрації, відбудеться церемонія підняття Державного Прапору України. Після чого вулицями обласного центру пройде автопробіг з Державним Прапором. Того ж дня о 13:00 в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі розпочнуться урочисті збори з нагоди відзначення 15-ї річниці незалежності України (внесення Державного Прапору, нагородження кращих працівників та святковий концерт).
24 серпня 2006 року о 9:00 біля Пам’ятного знаку Ікони Божої Матері буде проведено спільну богослужбову відправу за участю перших духовних осіб різних конфесій. О 10:00 по електронному табло в центрі Луганська у городян та гостей міста буде змога побачити пряму трансляцію виступу Президента України та урочистостей з нагоди 15-ї річниці незалежності України в Києві. Після цього керівництво Луганщини покладе квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка. Там же з 10:30 до 12:30 за участю провідних художніх колективів області пройде святковий концерт „В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи”. Крім того в сквері біля будівлі облдержадміністрації буде організовано виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів та об’єднань міст та районів області „Місто майстрів”. Ввечері 24 серпня на Театральній площі Луганська відбудеться святковий концерт та молодіжна розважальна програма (з 18:00 до 23:00), а також святковий феєрверк (о 21:00).

08 серпня 2006,15:34 Версія для друку

Показники півріччя свідчать про подальший розвиток економіки Луганщини. – Юрій Балковий.

„Не дивлячись на об’єктивні та суб’єктивні причини, економіка Луганської області продовжує розвиватися, про що свідчить цілий ряд позитивних моментів”, - заявив начальник Головного фінансового управління - в.о. заступника голови луганської облдержадміністрації Юрій Балковий сьогодні на прес-конференції. Він заперечив ствердженням, які останнім часом з’являються у ЗМІ, що „область знаходиться в стагнації”, і завірив, що, навпаки, вона продовжує розвиватися, про свідчать соціально-економічні показники.
За підсумками 1 півріччя 2006 р. темпи зростання обсягів промислового виробництва на Луганщині склали 107,5%, що більше ніж було заплановано. Область посідає 10 місце по Україні за цим показником. Підприємствами регіону реалізовано випущеної продукції на суму 18,8 млрд. грн. Це дев’ята частина всієї реалізованої в Україні продукції, і тут Луганщина є третьою серед інших областей у всеукраїнському рейтингу. З виробництва сільгосппродукції у 1 півріччі область займає 7 місце в Україні.
Інвестицій в основний капітал у 1 кварталі становили 744 млн. грн. й виросли у порівнянні з тим же періодом минулого року на 23%. За півроку в економіку області залучено 24,2 млн. дол. США іноземних інвестицій. За словами Юрія Балкового, це дещо менше, ніж торік, але пояснюється загальною нестабільною політичною ситуацією у країні. Триває будівництво та газифікація населених пунктів області, вже побудовано більше, ніж за той же період торік. У роздрібній торгівлі зафіксований дуже солідний приріст. З початку року це 4 млрд. 97 млн. грн., приріст – 115%. Обсяг зовнішньої торгівлі склав 2 млрд. 295 млн. дол. США , темпи приросту – 162 % відповідно до минулого року.
Щодо промислових підприємств області, то прибуток за 6 місяців тут склав 119 млн. грн. Збитково працювали 465 підприємств. Головним чинником, що „підкосив” роботу підприємств Юрій Балковий назвав чуттєве збільшенні цін на енергоносії. „Це загальноукраїнська тенденція, пов’язана з об’єктивними чинниками, і яка не залежить від ситуації в нашій області”, - заявив Юрій Балковий.
За 6 місяців середня зарплата по області склала 956,8 грн., або на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року. Станом на 1 серпня заборгованість по зарплаті складає 106 млн. грн. Субвенції з Держбюджету за півріччя на виплати сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства надійшли у повному обсязі, при тому що обсяг виплат збільшився майже вдвічі.
Як зазначив Юрій Балковий, у січні-червні п.р. до обласного бюджету надійшло 452,7млн. грн., що на 47,4% більше, ніж за аналогічний період 2005р. Місцеві бюджети збільшили доходи на 26,6%. Найбільші доходи отримали бюджети Антрациту, Краснодону, Первомайська, Луганська, Троїцького, Старобільського, Міловського, Марківського та Антрацитівського районів Луганщини. Гірші за всіх показники в Брянці, Лисичанську та Кіровську. Основним джерелом поповнення місцевих бюджетів є податок з фізичних осіб, і саме з нього надходження збільшилися на 35,3%. Виросли також і надходження за іншими статтями, в тому числі з продажу земельних ділянок – на 4 млн. грн, що дало змогу поповнити бюджети розвитку на 23,8 млн. грн. Завдяки активній роботі із збирання податкової недоїмки загальна її сума зменшилася зі 110 млн. грн. до 64 млн. грн.
Цього року у бюджетах всіх рівнів більше ніж на третину збільшилася доля видатків на соціально важливі статті – медицину, освіту, соціальний захист, культуру тощо. При цьому захищені статті займають 87% бюджетів. „Це значно менше, ніж було раніше, коли доля захищених статей доходила до 98% і на розвиток в місцевих бюджетах майже нічого не залишалося”, - зазначив Юрій Балковий. Тобто, місцеві бюджети отримують більше можливостей для маневру у вирішенні місцевих нагальних проблем за рахунок зростаючої долі бюджету розвитку. В той же час, за словами Юрія Балкового, на місцевому рівні без допомоги державного бюджету неможливо буде вирішити питання фінансування видатків на енергоносії за новими тарифами.
Він також повідомив, що зараз облдержадміністрація дуже щільно співпрацюють з Луганською облрадою щодо покращення роботи підприємств спільної комунальної власності. На сьогодні держбюджет профінансував повністю всю суму за 7 місяців – 11 млн. 773 тис. грн. – на соціально-економічний розвиток регіонів і попередження аварій та техногенних катастроф у житлово-комунальному господарстві. У найближчий тиждень гроші підуть по містах та районах на підготовку об’єктів ЖКГ до опалювального сезону. Частина цих коштів піде і на реконструкцію протитуберкульозного диспансеру у Трьохізбенці. Для цього також 3 млн. грн. виділено з держбюджету та 3 млн. грн. пішли з обласного бюджету. „Враховуючи те, що народними депутатами від Луганщини у нас тепер є люди, які безпосередньо добивалися будівництва цього об’єкту та фінансування з держбюджету будівництва інших об’єктів – обласної філармонії, тощо – тепер вони мають реальні важелі, щоб довести свої прагнення до кінця, - зауважив Юрій Балковий. – І ми дуже сподіваємося, що у держбюджеті на наступний рік з’являться кошти і на завершення робіт у Трьохізбенці, і на реконструкцію Луганської обласної філармонії, і на реалізацію обласної програми „Вода” та газифікацію населених пунктів області.

08 серпня 2006,15:33 Версія для друку

Трудівники ланів Старобільщини святкують обжинки.

Першими в Луганській області завершили жнива хлібороби Старобільського району. Із площі 32,5 тис. га (найбільшої серед агроформувань інших районів – 8,9% обласного показника) зібрано 59,3 тис. тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур. Середня урожайність склала 18,3 ц/га. В тому числі вирощено 38,2 тис. тонн основної продовольчої культури – озимої пшениці та 17,9 тис. тонн фуражної – ярого ячменю - за урожайності відповідно 19,6 та 16,6 ц/га.
Найбільший внесок у доробок району зробили трудівники сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Агрофірма „Калмичанка” (керівник Пономарьов І.І.), котрі із кожного із 2400 гектарів зібрали по 27,3 ц/га і намолотили 6,5 тис. тонн зерна.
В складних погодних умовах кращих результатів на збиранні хлібів добились комбайнери Бахтін А.І. (приватне підприємство „Юран”) та Стародубцев С.П. (СТОВ „АФ Калмичанка”), котрі видали із бункерів комбайнів „Домінатор Мега 208” і „Єнісей” відповідно 1340 та 1120 тонн зерна.
На перевезенні урожаю відзначився водій Колінько В.О. із ПП „Юран”: автомашиною КАМАЗ відправлено з поля на тік 1250 тонн зерна.
Сьогодні господарства району працюють над закладенням основ урожаю 2007 року: доводиться до посівних кондицій насіння озимих та ярих культур, готуються попередники під сівбу озимих культур, яку прогнозується по всіх категоріях господарств виконати на 23,4 тис

08 серпня 2006,15:31 Версія для друку

В області триває підготовка до святкування 15-ї річниці незалежності України.

Заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар провів сьогодні розширену нараду з питань підготовки та проведення обласних урочистостей з нагоди Дня Державного Прапора України та 15-ї річниці незалежності України. У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники керівництва міст та районів луганської області. Зазначено, що напередодні Дня незалежності України та Дня Державного Прапора України у містах та районах області необхідно максимально вирішити усі проблемні питання. Були дані доручення щодо забезпечення святкового оформлення населених пунктів, виготовлення та встановлення на будівлях державних установ, підприємства та організацій, а також на житлових будинках максимальної кількості державних прапорів.

08 серпня 2006,13:07 Версія для друку

Ювілейна виставка творів відомого митця Віктора Санжарова почала свою роботу в Луганську.

Виставка творів художника Віктора Санжарова, члена Луганської обласної організації Національної спілки художників України відкрилася сьогодні в Луганську в рекламно-інформаційному центрі ЛООНСХУ за адресою вул. Сент-Етьєнівська, 40.
Виставка приурочена 60-річчю від дня народження Віктора Санжарова і знайомить із станковою творчістю художника. Вона містить близько 50 творів малярства і графіки, створених протягом 1980-2000-х років. Станкові твори Віктора Санжарова відзначені колоритом і пластичною експресією. У його художньому світобаченні відчутно тяжіння до поетики „карнавалізації\". Метафоричне представлення життя як гри, інколи нібито веселої, іронічної (триптихи „Веселе життя\", „Чоловічі розваги\", 1995 р., папір, олівець), найчастіше ж - з присмаком суму і навіть трагізму („Гравці\", 1994 р.; „Політ\", 2006 р.; „Мрійники\", 2006 р.; „Долі\", 1994 р.; „Представлення\", 1994 р.; всі - полотно, олія) - лейтмотивна тема в творчості художника. Разом з тим він з успіхом працює в жанрах пейзажу („Старі Чернівці\", „Блакитний пейзаж\", 2006 р.), портрета („Дівчина з мушлею\", 1986 р.; „Портрет жінки\", 1995 р.; „Віра\", 2005 р.), натюрморту („Груші\", 2004 р.).
Віктор Тимофійович Санжаров одержав фахову освіту в Луганському державному художньому училищі та Київському державному художньому інституті (монументальне відділення, майстерня В.Чеканюка). Член ЛООНСХУ з 1994 року. У 1980-90-х роках працював у монументальному мистецтві, створив ряд оригінальних декоративних творів, відзначених високою фаховою майстерністю і культурою пластичної форми ( розпис в ПТУ № 16 трикотажної фабрики тощо).
У 1990-2000 роках Віктор Санжаров з успіхом працює в музейній справі. У складі творчого колективу під керівництвом Монастирської Н.О. брав участь у створенні експозицій Музею В.І.Даля (1999 р., Луганськ), Музею Б.Грінченка (2003 р., с.Олексіївка Перевальського району), „Ми з України\" (2004 р., Луганський обласний краєзнавчий музей), Історико-краєзнавчого музею міста Антрацит (2005 р.).

08 серпня 2006,12:20 Версія для друку

Найпоширенішими інфекціями в Луганській області є гепатит А, туберкульоз та ВІЛ-інфекція. – Надія Качур.

„Епідемічна ситуація на Луганщині є напруженою, найбільшу стурбованість викликає поширення туберкульозу, гепатиту а та ВІЛ-інфекції”, - заявила заступник головного лікаря обласної санітарно-епідеміологічної станції Надія Качур на брифінгу для журналістів. За її словами, с початку поточного року захворюваність за активні форми туберкульозу в області зросла на 11%, на 6% зросла кількість хворих на бактеріальний туберкульоз.
Зараз в областю працює 45 протитуберкульозних заклади, проте 40% з них знаходяться у незадовільному санітарному стані, 11 закладів потребують на терміновий капремонт, недостатньо білизни та одежі для хворих і спецодягу для персоналу, а також миючих та дезинфікуючих засобів.
Особливу тривогу лікарів викликає те, що почала зростати кількість хворих на туберкульоз дітей. З початку року вже захворіло 18 дітей віком до 18 років. Тому особливу увагу приділяється імунопрофілактиці дітей. У минулому році вакцинацію було проведено у 99,65 дитячого населення області, ревакцинацію – у 99,8%. Зараз план з вакцинації виконано на 52%, ревакцинації = на 25,6%.
Як зазначила Надія Качур, на Луганщині зареєстровано 3 тис. 125 ВІЛ-інфікованих, діагноз СНІД поставлено 233 хворим. Особливо складна ситуація в Рубіжному, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Стаханові, а також в Сватівському, Кремінському та Троїцькому районах. „Однак це не тому, що там більш за все хворих, а тому, що в цих регіонах краще поставлено роботу з виявлення ВІЛ-інфекції”, - підкреслила Надія Качур. Вона також звернула увагу на те, що за останні 5 років значно активізувався статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції і „вірус імунодефіциту людини з середовища ін’єкційних наркоманів та інших груп ризику виходить неблагополучні верстви населення”. Збільшилася кількість хворих жінок та дітей. Вже зараз від ВІЛ-інфікованих матерів в області народилося 237 дітей. Тому зараз медики активізували зусилля з анонімного обстеження дітей до 18 років. „Водночас в Луганській області немає таких лабораторних умов, щоб можна було на генетичному рівні встановити наявність ВІЛ-інфекції”, - заявила Надія Качур.
Щодо захворювань на гепатит А, вона зазначила, що головною причиною поширення цієї інфекції серед мешканців Луганщині залишається низька якість питної води через нестачу її природних джерел на території області та вкрай занедбаний стан водопровідних мереж. З початку поточного року захворюваність на гепатит А в області зменшилася в 4 рази, проте фахівці говорять про інтенсивну циркуляцію збудника інфекції. Так, з 415 проб питної води, взятих з початку року, антиген виявлено в трьох пробах. Через велику зношеність водопровідно-каналізаційних мереж по області щорічно відбувається більше 10 тис. поривів, що призводить до мікробіологічного забруднення води, до того ж, ремонти ведуться не одразу, що погіршує стан води у мережах и посилює загрозу її забруднення. Серед профілактичних заходів запобігання поширення гепатиту А в області введено обов’язкове обстеження осіб, що влаштовуються на роботу до літніх дитячих оздоровчих закладів. В цьому році таким чином було виявлено 217 випадків безсимптомного захворювання на гепатит А. Іммунизуються і працівники інших дитячих закладів – педагоги й техперсонал, а також медперсонал лікарень.


Сторінки:
646566676869707172737475767778

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера