Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: понеділок, 16 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
07 серпня 2006,09:24 Версія для друку

В містах та районах області: Кіровськ

Зовнішнім освітленням у місті оснащені 16 вулиць. Станом на 01.07.06 р. на балансі міського комбінату комунальних послуг знаходиться 14 електрощитових обліку електроенергії зовнішнього освітлення, які об’єднують 350 світлоточок, довжина лінії 17,6 км. Із 350 ламп вуличного освітлення не працюють 77 ламп – 20 %. Проводиться щотижнева ревізія та поточний ремонт на всіх дільницях. Доречі, у 1-у півріччі п. р. на освітлення вулиць Кіровська витрачено електроенергії на суму 53 тис. 401 грн., з них сплачено – 15 тис. 62 грн.
З метою покращення якості міських доріг ведеться їх ремонт. Минулого року працівниками міського комбінату комунальних послуг укладено 209 тон асфальту на площу 1756 м. кв. Зроблено розмітку дороги – 12,1 км. По поточному ремонту доріг заборгованість на сьогодні склала 113,6 тис.грн. З початку поточного року укладено 173,3 т. асфальтного покриття площею 1464,7 м.кв. на суму 111,3 тис. грн. За 6 місяців виконано робіт з поточного утримання доріг на суму 281,9тис. грн. Неоплаченими залишились 166,4 тис. грн.

07 серпня 2006,09:23 Версія для друку

В містах та районах області: Лисичанськ

Кількість суб’єктів малого підприємництва в місті збільшилося на 4,4% у порівнянні з 2005 роком. На початок липня в Лисичанську було зареєстровано 5 тис. 186 скбєктів малого підприємництва, з них 563 – малі підприємства та 4 тис. 623 – фізичні особи-підприємці. В поточному році удосконалений механізм отримання дозвільних документів, приведені у відповідність зі ст.. 45 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” нормативно-правові акти Лисичанської міської ради. З початку 2006 року послугами державного адміністратора щодо отримання дозволу на початку роботи скористалися 582 суб’єкта малого підприємництва Лисичанську.

04 серпня 2006,15:48 Версія для друку

Збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових на Луганщині поступово наближається до завершення.

За повідомленням Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, на 4 серпня господарства області зібрали три чверті врожаю ранніх зернових та зернобобових. Селянами скошено 335,4 тис. га та обмолочено 318,6 тис. га посівів. Темпи збиральних робіт на сьогодні вирівнялися з минулорічними: 9 районів вже завершили або днями завершать збирання озимої пшениці. В цілому по області її посіви обмолочено на 87% засіяних площ, тобто на 195 тис. га. Крім того, жито зібране та обмолочено на 80% із врожайністю майже 16ц/га, ячмінь – на 64% (зібрано 180 тис. тонн при врожайності 17 ц/га), овес – на чверть (врожайність17,8 ц/га) та горох на 97% посівів, з врожайністю 17,5 ц/га.
Загальний валовий збір зерна ранніх зернових склав майже 600 тис. тонн, у тому числі 385 тис. тонн озимої пшениці. За підрахунками селян, врожайність ранніх зернових та зернобобових на коло складає 18,8 ц/га, озимої пшениці – 19,8 ц/га.
За даними обласної хлібної інспекції, 70% намолоченого зерна озимої пшениці відповідає якості продовольчого. Таким чином, Луганська область має всі можливості самотужки забезпечити свої потреби у хлібі на наступний рік.

04 серпня 2006,11:41 Версія для друку

Журналісти Луганської державної телерадіокомпанії звернулися по допомогу до облдержадміністрації.

Журналісти Луганського обласного телебачення звернулися з відкритим листом до виконуючого обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Олександра Кобітєва з проханням вжити заходів з приводу діяльності виконуючого обов’язки гендиректора ДО ЛОДТРК Віталія Гаркуші. В листі від первинної організації Луганської незалежної медіа-профспілки „Свобода” представники творчого колективу обласного телебачення вказують на низку кроків Віталія Гаркуші, які, за їх переконанням, негативно вплинули на діяльність телерадіокомпанії.
Так, під час його керування було збільшено штат вищого керівного складу ЛОДТРК до п’яти осіб, при тому що кількість рядових працівників залишилася незмінною. Також заплановано зробити немотивоване, на думку самих журналістів, дрібнення редакції тематичних програм на три частини, наслідком чого стане збільшення кількості менеджерів середньої ланки, що, в свою чергу потягне збільшення витрат на оплату їх праці, хоча бюджет компанії не збільшується. „Все це відбувається на фоні заяв Гаркуші В.В. про брак коштів на ЛОДТРК. До того ж подібне дрібнення редакції не вирішує творчо-виробничих проблем, бо забезпечення операторами, технічними засобами, необхідними для виробництва програм, залишається на тому ж рівні що існує зараз”, - говориться в листі журналістів. Крім того, вони скаржаться на перешкоджання з боку в. о. гендиректора діяльності осередка медійної профспілки, хоча усі документи, що підтверджують її легітимність були раніше надані. Увідкритому листі також йдеться про „надмірний бюрократичний тиск на працівників телерадіокомпанії, наслідком чого стало суттєве погіршення мікроклімату в колективі, а звідси й зниження мотивування працівників телерадіокомпанії активно займатися творчою діяльністю”. Вказано також і на результати перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності ЛОДТРК за термін управління нею Віталієм Гаркушею. За результатами перевірки Наказом Держкомітету телебачення і радіомовлення України Гаркуші було винесено попередження про неприпустимість суттєвих порушень та недоліків у фінансово-господарській діяльності Луганської державної телерадіокомпанії.
„Вважаємо, що дії Гаркуші В.В. на посаді в.о. генерального директора ДО ЛОДТРК вже суттєво послабили позиції телерадіокомпанії в медіа просторі області, - йдеться у відкритому листі журналістів обласного телебачення. – До того ж вважаємо, що ці дії робляться свідомо та спрямовані на знищення Державної телерадіокомпанії”.
Творчий колектив компанії виступає проти призначення Гаркуші гендиректором ЛОДТРК. Разом з відкритим листом Олександр Кобітєв одержав копію листа творчого колективу ЛОДТРК до Голови Державного комітету телебачення у радіомовлення України. В ньому журналісти вказують на такі ж за їх думкою, неприпустимі факти в діяльності керівника своєї компанії і звинувачують його, в тому, що „своїми діями, фактично сам розпалив конфлікт в ОДТРК, ганьбив чесне ім’я журналістів, висунувши звинувачення, які прокуратурою визнані безпідставними”.
Вони також наполягають на звільнені Гаркуші з посади виконуючого обов’язки гендиректора і першого заступники гендиректора, які він займає зараз.
В разі, якщо призначення Віталія Гаркуші все ж таки відбудеться попри волі колективу, творчий колектив луганської обласної державної телерадіокомпанії залишає за собою право на адекватні дії, в тому числі проведення акцій протесту та громадянської непокори в рамках діючого українського законодавства.

04 серпня 2006,09:31 Версія для друку

Загальний план заходів з підготовки та відзначення 15-ї річниці незалежності України на Луганщині затверджено облдержадміністрацією.

Розпорядження „Про затвердження загального плану заходів з підготовки та відзначення 15-ї річниці незалежності України” підписав заступник голови-виконуючий обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Сергій Тихоновський. Цим же розпорядженням рекомендовано виконкомам міськрад обласного значення та райдержадміністраціям розробити і затвердити власні заходи з урахуванням загально обласного плану.
До Дня Незалежності України присвячено багато заходів, від творчого звіту обласного об’єднання композиторів Луганщини до обласного молодіжного конкурсу юних літераторів „Срібний голос” та молодіжно-публіцистичного – „Гостре перо”, які розпочалися ще навесні, а підсумки підбиватимуться саме в серпні. На базі Донбаського державного технічного університету відбувся й 7-й фестиваль творчої молоді „Велика степ”. У серпні ж відбудуться чисельні конкурси дитячої творчості та просвітницькі акції по закладах культури – бібліотеках та клубах.
Спеціально до Дня Незалежності по всій області 19 серпня планується провести святкові виставки-ярмарки сільськогосподарської та харчової продукції „Свято врожаю”. В Луганську такий ярмарок пройде на ярмарковій площі біля стадіону „Авангард з 6.00 до 14.00. Звичайно, напередодні свята української незалежності на підприємствах Луганщини пройдуть урочисті збори, концерти.
23 серпня обласні свята розпочнуться з урочистої церемонії підняття Державного Прапору України поряд з будівлею облдержадміністрації та покладання квітів керівниками області до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Під час обласних урочистих збори з нагоди 15-ї річниці Незалежності України, відбудуться яких передбачається вручити заслужені нагороди кращим працівникам різних галузей господарства області. Збори та святковий концерт відбуватимуться о 13.00 в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі. Цього ж дня в Луганському краєзнавчому музеї відкриється виставка, присвячена 15-ій річниці Незалежності України а вулицями луганська пройде автопробіг з державними прапорами, присвячений Дню Державного Прапора України.
Найкращі представники Луганщини відправляться до Києва, щоб 24 серпня особисто взяти участь у всеукраїнських урочистостях з нагоди Дня Незалежності. Жителі Луганську та його гості у святковий день 24 серпня зможуть дивитися пряму трансляцію урочистостей в Києві на електронному табло в центрі Луганська та в прямому ефірі Луганського обласного державного телебачення.
Святкування Дня Незалежності в Луганську 24 серпня розпочнеться богослужінням за Україну біля Пам’ятного знаку Ікони Божої матері в центрі міста. По всьому Луганську організуються масові гуляння та святкові заходи, починаючи від покладання квітів керівниками області та міста до пам’ятника Тарасу Шевченко до виставки виробів народних майстрів, святкового концерту „В нас єдина Україна”, який триватиме всю першу половину дня у центрі міста.
З 18.00 розпочнеться вечірня частина святкування. Вже традиційно на Театральній площі Луганська пройде святковий молодіжний концерт та розважальна програма, яку завершить яскравий феєрверк. Концертно-розважальні програми готуються по всіх містах та районах області.
До Дня Незалежності планується відкриття низки соціальних об’єктів. Газо-будівельники теж готують свій подарунок жителям області. Вони передбачають ввести до ладу газопроводи у селах Дубровка і Новоборое на Старобільщині та Воєводівка поблизу Сєвєродонецька.

04 серпня 2006,09:13 Версія для друку

Ефективність роботи установ загальної власності територіальних громад Луганської області розглянуто Президією Луганської облради.

Розширене засідання Президії облради з питань ефективності роботи установ та організацій загальної власності територіальних громад Луганської області провів голова Луганської облради Валерій Голенко. У засіданні взяли участь в.о. голови облдержадміністрації Сергій Тихоновський, заступники голови, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та комунальних підприємств області. Зараз у загальній власності територіальних громад області перебуває 213 підприємств, управління цією власністю потребує значного удосконалення.
За словами заступника голови облради Володимира Пристюка, необхідно провести аналіз мережі та штату комунальних підприємств, сформулювати по кожному бюджетному закладу програму енергозбереження, посилити контроль за ефективністю використання бюджетних коштів та дотриманням законності при здійсненні тендерних закупівель. Президія облради вирішила рекомендувати облдержадміністрації разом з виконавчим апаратом облради вивчити ефективність діючої схеми управління комунальними підприємствами та внести до 1 жовтня поточного року пропозиції щодо її удосконалення.
Як зазначив Валерій Голенко, на найближчій сесії облради буде розглянуто нову методику розрахунку орендної плати приміщень, що знаходяться у комунальній власності територіальних громад області, з урахуванням коефіцієнту приведення орендної плати до ринкової вартості. Члени президії облради також у своєму рішенні звернули увагу керівників управлінь облдержадміністрації на необхідність дотримання рішення облради при ініціюванні питання про притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності керівників загальної власності територіальних громад області. Згідно з рішенням облради від 25.04.2006 \"Про делегування повноважень голові обласної ради\" начальники управлінь облдержадміністрації позбавились можливості приймати рішення про притягнення до відповідальності керівників комунальних підприємств. Це питання було передане виключно до повноважень голови облради.

04 серпня 2006,09:10 Версія для друку

В містах та районах області: Станично-Луганський район

2 серпня відбулося розширене засідання районної ради ветеранів, районних організацій „Союз.Чорнобиль”, воїнів – інтернаціоналістів. Були розглянуті питання про виконання Закону України „Про статус ветеранів війни та їх соціальний захист” (УПСЗН, Пенсійний Фонд) та про стан справ щодо санаторно-курортного лікування пільгових категорій громадян. Зараз в УПСЗН знаходиться на обліку 403 особи, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 3835 ветеранів війни. Керівники вищезазначених структур давали вичерпні відповіді на запитання учасників засідання. Серед проблем – реорганізація районного вузлу зв’язку, розташування санаторіїв для чорнобильців у екологічно-забрудненій території. Було розглянуто питання щодо компенсації за невикористані путівки, про некоректне відношення працівників УПСЗН до відвідувачів.
Начальник районного управління юстиції наголосив на тому, що для дієвого результату усі конфліктні ситуації між громадянами пільгових категорій та працівниками відповідних управлінь, організацій, підприємств, установ вирішувалися суто в судовому порядку. Представник райради запропонував провести спільну нараду з автоперевізниками щодо вирішення питання пільгових перевезень. Районною радою поставлено на контроль питання організованого медичного огляду чорнобильців. Було запропоновано регулярно і систематично проводити з представниками первинних осередків районних організацій „Союз Чорнобиль”, воїнів – інтернаціоналістів, районної ради ветеранів інформаційні наради щодо роз’яснення проблем пільгових категорій громадян. Проведення наступного засідання заплановано на початок вересня із запрошенням представників газових дільниць, РТМО, РЕС.

04 серпня 2006,09:09 Версія для друку

В містах та районах області: Сватівський район

За останній місяць заборгованість з виплати заробітної плати по економічно активних підприємствах району зменшилась у порівнянні зі станом на 01.07.2006 р. на 153,6 тис. грн. і складає 217,8 тис. грн. По сільськогосподарських підприємствах вона становить 123,8 тис. грн., у промисловості - 9,5 тис. грн., у житлово–комунальній сфері - 84,5 тис. грн.

04 серпня 2006,09:05 Версія для друку

В містах та районах області: Кіровськ

В місті прийнято Програму архітектурно-художнього оформлення Кіровська на 2006 рік. На сьогодні з 128 пунктів Програми у термін і в повному обсязі виконано 58 пунктів, частково виконано 26 і не виконано 44. для її реалізації в місті залучаються власники підприємств міста та приватні підприємці. На сьогоднішній день виконаний поточний і капітальний ремонт фасадів 93-х об\'єктів торгівлі і громадського харчування. Більш ніж 1400 квадратних метрів газонів і клумб упорядковані. На даний час ведуться ремонтні роботи фасаду магазину «Центральний», установлені світлові вивіски, стіни облицьовуються фасадною плиткою «фагот», покладено 210 кв. м. тротуарної плитки, висаджено 120 кущів троянд. Усередині кварталів на трьох магазинах установлені сучасні неонові вивіски. Укладено тротуарну плитку. Висаджено квіти. По вул. Карташова ведуться роботи з будівництва зупинки громадського транспорту зблокованого з магазином. В місті є багато підприємців, що беруть участь в оформленні не тільки своїх об\'єктів, але і по місту.

03 серпня 2006,16:00 Версія для друку

Делегація лемків з Луганщини взяла участь у міжнародному фестивалі „Лемківська ватра” в Польщі.

Делегація етнічних українців, депортованих за радянські часи з Польщі, взяла участь у міжнародному святі лемківської культури „Лемківська ватра”, що відбувся в м. Ждиня у Польщі. 14 представників луганських лемків, активістів громадських організацій „ватра” та 2Лемківщина” перебували на історичній батьківщині – землі лемків – з 21 до 23 липня. Колишні переселенці мали можливість відвідати місця, де народилися вони або їх батьки, вклонитися могилам предків. Це стало можливим та організаційною допомогою Луганської облдержадміністрації та без участі представників обласної влади у делегації. Всього у фестивалі взяли участь 26 делегацій лемків з України, Польщі, Чехії, Словаччини, США та Канади. Під час фестивалю його учасники обговорили проблеми визнання факту депортації у 50-ті роки минулого століття, збереження етнічних та культурних традицій лемків, збереження пам’яті про родинні зв’язки. В рамках фестивалю пройшли виступи фольклорних мистецьких колективів.
„Наша делегація вперше взяла участь у міжнародній „Лемківській ватрі”, яка проводилася вже у 24 раз”, - зауважив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар під час прес-конференції, яка відбулася сьогодні з приводу цієї поїздки. – І дуже влучна нагода ще раз привернути увагу до проблеми лемків на Луганщині, в історії якої цієї білої плями більше не повинно бути”. За словами Зіновія Гузара, за часів радянської влади факт депортації етнічних українців, що проживали на території Польщі, на радянські землі взагалі замовчувався і не признавався, як й факт голодомору, сталінських репресій та інші.
Зараз проблеми, пов’язані з лемківською тематикою починають вирішуватися. У 2005 році Президент України підписав Указ «Про заходи у зв\'язку з 60-ю річницею примусового виселення етнічних українців з території Польщі». Державним комітетом України у справах національностей та міграції підготовлений проект Закону України \"Про визнання депортованими осіб, примусово переселених у 1944-1946 рр. з території Польщі в Україну\". Зазначений законопроект пройшов кілька стадій узгоджень з відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади та був поданий в установленому порядку до Кабінету міністрів України. Крім того, Держкомнацміграції було розроблено проект Декларації щодо ставлення держави до процесів примусового переселення осіб з місць постійного проживання на територію сучасної України у 1944-1946 та 1951 рр. Після відповідних узгоджень проект Декларації теж направлено до Кабінету Міністрів України. Прийняття Декларації могло б мати позитивні та правові наслідки для України, в тому числі істотно поліпшило б здійснення правозахисної функції держави щодо забезпечення прав громадян, прискорило на рівні нормативно-правового регулювання вирішення проблем, пов\'язаних із переселенням у 1944-1946 та 1951рр. Питання про проведення парламентських слухань щодо примусового переселення українців з території Польщі в Україну у 1944-1946, 1951 рр. неодноразово підіймалось на пленарних засіданнях Верховної Ради України, проте, на жаль, народними депутатами підтримано не було.
В Луганській області після виходу Указу Президента розпорядженням голови обласної держадміністрації був затверджений склад організаційного комітету та план заходів щодо відзначення 6^0-ї річниці переселення лемків на територію Луганської області, а також додаткові заходи. 20 січня 2006 року відбулася зустріч голови облдержадміністрації з луганськими лемками в якій взяли працівники Луганського обласного краєзнавчого музею, Державного архіву Луганської області, керівники Луганського обласного Товариства українців, депортованих з Польщі, \"Ватра\" та товариства \"Лемківщина\". Особлива увага в ході зустрічі приділялася сучасному стану вирішення проблеми усунення негативних наслідків примусового переселення та задоволення соціально-побутових потреб осіб даної категорії.
У рамках зазначених заходів проводиться науково-пошукова робота з виявлення об\'єктів поселень етнічної групи лемків на території області, збір історичних спогадів. Співробітниками музеїв ведеться робота щодо вивчення матеріалів в офіційних виданнях і Державному архіві Луганської області. На сьогоднішній день знайдені статистичні звіти та інформація про господарське облаштування українського населення, яке було виселено з території Польщі у 1945-1946 роках. Напрацьовані матеріали розповсюджені по школах та бібліотеках у районах компактного розселення громадян вищезазначеної категорії для ознайомлення з ними широкого кола громадськості. У травні поточного року працівниками Луганського обласного краєзнавчого музею була здійснена поїздка до Державного архіву Львівської області, де ними були досліджені матеріали з Фонду переселенського управління при Раді Міністрів УРСР 1944-1951 рр. Управлінням з питань внутрішньої політики облдержадміністрації зібрана інформація про 722 осіб з числа етнічних українців, переселених з території Польщі у 1944-48 рр. та 1951 р. до Луганської області, та їх нащадків, які проживають на території регіону, створюється комп\'ютерна база даних.
Луганська делегація, представлена п\'ятьма членами Обласного товариства українців, депортованих з Польщі, \"Ватра\" взяла участь у VIII Всеукраїнському фестивалі лемківської культури, який проходив 3-4 червня 2006 року у м. Монастирськ Тернопільської області. Крім участі у самому фестивалі, луганчани побували на відкритті всеукраїнського лемківського музею, а голова товариства \"Ватра\" прийняв участь у зустрічі керівників організацій лемків з усієї України та мав можливість попрацювати у Тернопільському державному архіві.
З метою відзначення історичних подій, пов\'язаних з примусовим переселенням лемків, у програму навчального курсу „Історія України\" Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка включені теми, у яких розглядається означена проблема, внесені відповідні зміни до тематики курсових робіт з історії України. Члени студентського наукового товариства історичного факультету проводили дослідження в цьому напрямку, результати яких були відображені в публікаціях і доповідях на студентських днях науки в квітні 2006 року. Викладачами факультету української філології університету підготовлений буклет \"Нотатки до мовного портрета переселенців з Лемківщини\".
23 вересня 2006 року у с. Переможному Лутугинського району Луганської області за підтримки облдержадміністрації відбудеться фестиваль лемківської культури \"Ватра\".


Сторінки:
666768697071727374757677787980

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера