Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
01 серпня 2006,13:36 Версія для друку

Проблемні питання організації жнив обговорено на обласній селекторній нараді.

Обласна селекторна нарада з питань збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових агропідприємствами Луганщини та підготовки до сівби озимих культур відбулася за участю керівників сільськогосподарських районів області, ведучих агропідприємтсв. Як зазначив начальник Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Юрій Махортов, за уточненими даними хлібофуражних балансів, одержаними від районів, в області ранні зернові і зернобобові культури належить зібрати з площі 423 тис. га, в т.ч. озимі з 234 тис. га, ярові зернові і зернобобові культури з 189 тис. га. Збиральна площа ранніх зернових на 13,5 тис. га більше минулого року.
Юрій Махортов зазначив, що в поточному році, як ніколи, дозрівання хлібів відбулося одночасно, як в північних, так і в південних районах області. На сьогодні агроформуваннями скошено ранніх зернових і зернобобових 216 тис. га (51%), обмолочено 194 тис. га (46%). Селяни намолотили вже 383 тис. тонн зерна, середня врожайність складає 19,8 центнера з гектара. По врожайності зернових попереду Марківський район 23,7 ц/га, за ним Свердловский 23,5 і Новопськовській – 22,2 ц/га.
73 агроформування вже закінчили збір озимої пшениці. В той же час, темпи збиральних робіт нижче за минулорічні. Юрій Махортов звернув увагу голів райдержадміністрацій Перевальського, Троїцького, Сватівського, Попаснянського і Міловського районів на низькі темпи збиральних робіт і .наголосив, що під час збиральних робіт необхідно серйозну увагу приділяти обліку врожаю, забезпеченню його збереження на токах.
Було зазначено, що збирання врожаю в поточному році ускладнено тим, що значна частина посівів низькорослі, через розрідженість поля озимих засмічені бур’янами, часто випадають опади. Все це є серйозним стримуючим чинником. За словами Юрія Махортова, причини тут не стільки в погодних умовах, які дійсно сприяли заростанню посівів, а в основному в технології вирощування зернових. Більшість господарств застосовують спрощену дідівську технологію обробітку посівів, керуючись принципом: посіяв - і чекай урожаю. „Без застосування гербіцидів одержувати високі урожаї практично неможливо”, - вважає він. Про це свідчить досвід того ж ЗАТ «Агротон», де, наприклад, в поточному році всі посіви ярового ячменю були оброблені страховими гербіцидами і його прибирання зараз ведеться прямим комбайнуванням без відчутних втрат. Врожайність ячменю з площі 1000 гектар в сільгосппідприємствах «Агротона» в Новоайдарськом районі одержана в середньому по 24 центнери, на окремих полях цього підприємства вона досягає 40 центнерів з гектара.
„Питання якості зерна безпосередньо залежить від термінів прибирання, бо при випаданні опадів воно погіршується”, - нагадав Юрій Махортов. Він проінформував селян, що за даними обласної хлібної інспекції з перевірених партій озимих пшениць в обсязі 50 тис. тонн 1,5% відповідають другому класу, 24% - третьому і 43% - четвертому класам. При такому розкладі область матиме не менше 300 тис. тонн продовольчого зерна, що повністю забезпечить потреби споживачів Луганщини.
Також Юрій Махортов звернув увагу керівників сільських господарств на необхідність знати якість кожної партії вирощеного урожаю, для цього необхідно здати зразки на аналіз до хлібної інспекції або інших сертифікованих лабораторій, що полегшить формування партій зерна і потім розподіл його по витратних статтях.
За розрахунками хлібофуражного балансу для реалізації, оплати податків, банківських кредитів і інших платежів буде направлено 474 тис. тонн зерна – це 44% валового збору. Решта 594 тис. залишається в господарствах на насіння, фураж, виплату за паї і інші внутрішньогосподарчі потреби.
Щодо зернового ринку, Юрій Махортов зазначив, що Є Ухвала Кабінету Міністрів України (№ 817 від 10.06.2006), яким затверджений перелік об\'єктів державного цінового регулювання – це пшениця, жито й цукор. Наказом Міністерства аграрної політики № 282 від 07.06.206 затверджені мінімальні і максимальні закупівельні ціни і розміри бюджетних позик під заставу закупівель. Держзакупівлі плануються проводити через Аграрний фонд, як і торік з 80% позикою і відповідно до встановленого механізму (обсяги під заставні закупівлі - 7,4 млн. грн.) та через Держкомрезерв, який планує закупівлі по 700-780 грн. за 1 тонну III класу. Зараз обговорюється можливість отримання областю квоти на закупівлю продовольчого зерна.
Окрім цього, вже почалися перші прямі закупівлі зернотрейдерами області. Головне управління АПК вже направило у райони переліки зернотрейдерів і пропоновані ними ціни з координатами, контактними телефонами, але вони вже і самі виїхали в райони. При цьому, деякі з них пропонують ціни реальні для продажу по IV, VI класам, занижені – по III класу. По містах та районах триває робота з визначення балансу потреби у хлібі та формування мінімального тримісячного резерву зерна.

01 серпня 2006,13:08 Версія для друку

На Луганщині розпочато підготовку до сівби озимини. Підготовлено 635 ґрунту.

„Одночасно із збиранням врожаю забезпечити якісну підготовку ґрунту під озиму пшеницю”. – таке завдання ставиться сьогодні перед селянами Луганщини. До початку осінньої посівної залишився місяць, а на Луганщині вже підготовлено 63% площ, запланованих під озимі. Це 175 тис. га., з яких більше 935 – парові площі. Цієї осені в області озиминою буде засіяно не менше 280 тис. га. У значній частині агроформувань пари знаходяться у хорошому стані, що за будь-яких умов осені забезпечить отримання сходів. В той же час в окремих районах ця робота дотепер не завершена. Залишаються не обробленими 5,4 тис. га пари в господарствах Троїцького, 4,1 тис. га Білокуракинського, 2,2 тис. га Перевальського районів. Не завершена ця робота також в і Марківського районах та в Краснодоні.
По парах в поточному році буде посіяне 65% озимих в основному пшениці. Решту 96 тис. га намічено посіяти по зайнятих парах, однорічних і багаторічних травах, кукурудзі на силос.
Про це йшлося на обласній селекторній нараді з питань проведення польових робіт у сільськогосподарських підприємствах луганської області. Було також зазначено, що під час підготовки до озимої сівби аграрії повинні попіклуватися про мінеральні добрива та підкормку ґрунтів. Доречі, за сприятливих умов мінеральні добрива можуть давати надбавки урожаю в значних розмірах - до 10 центнерів з кожного гектара. У зв’язку з цим селянам запропоновано, не дивлячись на великий обсяг збиральних й інших робіт все ж знаходити можливості для закупівлі мінеральних добрив під озимі посіви. „Всі посіви повинні одержати стартове передпосівне, а на непарових попередниках і основне внесення добрив”, - зазначив начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Махортов. За його словами, його управління планує відпрацювати умови відвантаження добрив з Сєвєродонецького «Азоту», Горлівського «Стиролу», інших хімпідприємств України, підключити до цієї роботи затверджених по області операторів з постачання міндобрив для господарств області. Ціна на аміачну селітру на Северодонецком об’єднанні «Азот» зараз складає 890 грн. за тонну.

01 серпня 2006,10:59 Версія для друку

Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області повідомляє про цінову ситуацію на основні продукти споживання в регіоні.

За даними моніторингу, який веде Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області, за останній тиждень ціни на основні споживчі товари на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках за минулий тиждень характеризується відносною стабільністю.
Протягом минулого тижня на підприємствах торгівлі області відбулося підвищення середніх рівнів цін на хліб: з борошна першого ґатунку – на 1,7 % (з 1,76 до 1,79 грн./кг); хліб житньо-пшеничний – на 2,4 % (з 1,64 до 1,68 грн./кг). Одною з причин підвищення середніх рівнів цін на хліб в області є підвищення оптово-відпускних цін на хліб пекарнею облспоживспілки, яка не є базовим підприємством.
Середні ціни на інші споживчі товари на підприємствах торгівлі були стабільними або коливалися менше як на один відсоток.
На продовольчих ринках області протягом минулого тижня спостерігалося незначне підвищення цін на яловичину та свинину. Позитивна цінова ситуація спостерігалася на овочі, зниження цін на які пов’язано із насиченням ринку. Зниження цін на овочі відбулося у наступних розмірах: картопля – 9,7 %; морква – 6,5 %; цибуля ріпчаста -4,3 %.
За період з 21 до28 липня 2006р. роздрібні ціни на світлі нафтопродукти, які реалізуються через АЗС області, по яким здійснюється постійний моніторинг цін збільшились: на дизпаливо на 0,5 %, бензини марок А-92 - 1,8 %, А-95 - 1,2 % А-76 – 5,1 %, А-80 – 2,6 %.
Станом на 28.07.06 рівень середніх роздрібних цін складає: дизпаливо - 3,86 грн/л., на бензин марки А-80 – 3,55 грн/л., на бензин марки А-92 – 3,92 грн/л., на бензин марки А-95 – 4,16 грн/л, на бензин марки А-76 – 3,50 грн/л.

01 серпня 2006,10:55 Версія для друку

Нова книга Тетяни Дейнегіної представлена читачам та шанувальникам таланту луганської поетеси.

Презентація нової книги Тетяни „Телеавтограф” відбулася сьогодні вЛуганській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Горького. На презентації були присутні члени Національної спілки письменників України – А.Є. Медведенко, Г.С. Довнар, Г. Г. Половинко; Міжрегіональної спілки письменників України –, В. Д. Спектор, В. К. Дунін; Національної спілки художників України – О. А. Редькін, творчого об’єднання СТАН – О. Сігіда, Я. Мінкин; представники творчої інтелігенції міста – Д. А. Якубович, В. І. Андіяненко, В. М. Савченко, В. А. Музика та інші. Присутні мали змогу привітати Тетяну Дейнегіну з ювілеєм, побажати творчого натхнення, міцного здоров’я та успіхів.
Нова книга стала своєрідним підсумком тридцятирічного творчого шляху поетеси, який став відкриттям самої себе, незбагненних та невичерпних запасів любові і щирості власної душі, таланту людяності та поетичного творчого дару.
У відділі представлена книжково-ілюстративна виставка „Счастливая на сотни лет вперед” з нагоди 55-річчя відомої луганської поетеси та телеведучої.

01 серпня 2006,10:51 Версія для друку

В містах та районах області: Кіровськ

заступник міського голови О.Саленко провів прес-конференцію для журналістів міських та регіональних ЗМІ, під час якої охарактеризував ситуацію, що склалася у міському ВУЖКГ. За його словами, через брак коштів протягом 8 років проводився лише вибірковий ремонт житла. У результаті цього на сьогодні 100% міського житлового фонду потребує капітального чи поточного ремонтів. Половина ліфтів не працює, біля 50% тепло- та водомереж перебувають в аварійному стані. Діюче підприємство ВУЖКГ не спроможне змінити ситуацію на краще: кредиторська заборгованість перевищує дебіторську в три рази, заробітна плата виплачується несвоєчасно, є заборгованість по зарплаті, не здійснюються відрахування до Пенсійного Фонду, збільшилась текучість кадрів. О.Саленко проінформував журналістів про те, що зараз під його керівництвом готується нова програма реформування житлово-комунального господарства міста на 2006-2010рр., яка буде запропонована для розгляду на черговій сесії міськради. Мета цієї програми - створення умов для стабільної та ефективної роботи підприємств житлово-комунального господарства в умовах ринку, підвищення рівня прозорості між споживачами та виконавцями послуг, економія енергоносіїв, поглиблення демонополізації ЖКГ та створення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг.

01 серпня 2006,10:49 Версія для друку

В містах та районах області: Брянка

В ході підготовки до осінньо-зимового опалювального мезону управлінням праці та соціального захисту населення твердим паливом в готівковій формі забезпечено 383 громадян пільгових категорій на суму 100369,5 грн. (87% плану), в тому числі: інвалідів війни – 30чол. (90%), учасників бойових дій - 35 чол. (89%), учасників війни – 296 чол. (87%), чорнобильців – 13 чол. (100%), інші категорії – 9 чол. (75%).
Управлінням житлово-комунального господарства продовжено роботи по ремонту доріг міста. Дорожньо-експлуатаційна дільниця виконала ямковий ремонт доріг по вул. Луганська 134 кв. м та вул. Московська – 202 кв. м. КП „Комбінат комунальних послуг” було відновлено освітлення по вул. Одеська, зокрема, встановлено 8 світильників, прилад обліку електричної енергії, протягнуто 630 м електропроводу.

01 серпня 2006,10:46 Версія для друку

В містах та районах області: Лисичанськ

Хід виконання заходів з підготовки житлово-комунальних служб міста до роботи в осінньо-зимовий період розглянуто на п’ятій сесії міськради п’ятого скликання. До вересня планується повністю завершити скління вікон під’їздів житлових будинків. Зараз підготовлено 18 котелень СП „Тепломережа” з 38 існуючих та 1 котельня ЗАТ ”Лисичанський склозавод „Пролетарій”. На стадії завершення знаходяться ремонтні роботи на 6 малих котельнях, розташованих по вул. Угольна, Титова, Котовського, Красногвардійська, та на котельнях №1,2 м.Привілля. Непідготовленими до роботи залишаються 2 котельні управління охорони здоров’я та 3 котельні міського відділу освіти. Крім цього, до опалювального сезону не будуть підготовлені та включені 2 вугільні котельні ДП „УЖКГ” №5 та 7, бо вони знаходяться на значній відстані від газової котельні №1, а прийняти ці котельні на баланс СП „Тепломережа” не дозволяє відсутність коштів у міському бюджеті. Виходом з даної ситуації, на думку фахівців, є газифікація цих будинків та установка індивідуальних систем опалення.
Депутати ухвалили рішення затвердити міську Програму з енергозбереження „Рідний дім”, що була винесена на розгляд сесії. Вони також доручили керівникам житлово-комунальних служб, підприємств та бюджетних установ міста взяти під контроль та особисту відповідальність виконання заходів з підготовки до роботи міста в осінньо-зимовий період, відповідним службам забезпечити погашення заборгованості за енергоносії та складання договорів на їх поставку в опалювальний сезон.

01 серпня 2006,10:45 Версія для друку

В містах та районах області: Міловський район

З початку липня в районі закуплено 300 тонн молока від населення. Надої молока по агропідприємствах району з початку липня становлять 153,2 тонни, за день – 5,6 тонни, продаж за день – 4,6 тонни по ціні 65 коп. за літр, продуктивність – 9 кг, товарність – 82%. За даними управління агропромислового розвитку Міловської райдержадміністрації підготовлено ріллі під пар 8,3 тис. га, заготовлено сіна 1200 тонн, скошено багаторічних трав 900 га.

01 серпня 2006,10:44 Версія для друку

В містах та районах області: Кремінський район

З метою вирішення проблеми придбання молодими сім’ями житла в районі була створена Програма часткової компенсації процентної ставки кредитів комерційних банків молодим сім\'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла. Ця програма у Кремінському районі діє вже декілька років. Більше 57 молодих сімей одержали консультації щодо оформлення кредитів на придбання житла, з них шестеро вже придбали житло і одержують часткову компенсацію процентної ставки кредиту у розмірі 9%. У зв’язку із дефіцитом коштів у Держбюджеті виплату часткової компенсації було призупинено, але на даний момент виплату вказаних коштів відновлено. Сектор у справах молоді та спорту Кремінської райдержадміністрації розпочав консультації для населення з даного питання.

31 липня 2006,15:13 Версія для друку

Економічний ефект від роботи Луганського відділення Антимонопольного комітету України з початку року склав 3,4 млн. грн. – Валентин Шапка.

Економічний результат діяльності Луганського територіального відділення АМКУ у 1 півріччі 2006 року становить 3,4 млн. грн. Про це заявив начальник територіального відділення Валентин Шапка на брифінгу, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації для луганських журналістів. За його словами, за півроку антимонопольною службою виявлено та зупинено 79 порушень, стягнуто понад 50 тис. грн. штрафів, а також встановлено 3,3 млн. грн. нанесеного збитку через зловживання монопольним положенням. Економічний ефект від припинення та запобігання порушень конкурентного законодавства для бюджетів усіх рівнів, підприємств та осіб з урахуванням проведених перерахунків склав понад 2 млн. грн.
На брифінгу Валентин Шапка розповів про дотримання конкурентного законодавства підприємствами житлово-комунального господарства в Луганській області. Він зазначив, що основними проявами зловживання в житлово-комунальній сфері області є встановлення завищених цін на товари чи послуги, що було б неможливо, якби на ринку комунальних послуг існувала конкуренція. Також частіше за все комунальники встановлюють різні ціни або інші умови до рівних між собою споживачів без об’єктивного виправдання причин, при укладанні зі споживачем договорів встановлюють додаткові обов’язки, які на відносяться до предмету договору, нав’язують додаткові невиправдані платні послуги, які не потрібні споживачеві, та обмежують виробництво своїх товарів чи послуг або частково чи повністю відмовляються від їх реалізації, при тому що інших джерел придбати їх у споживача просто немає.
Серед прикладів виявлених антимонопольниками порушень Валентин Шапка назвав дії ВАТ „Луганськгаз”, яке невиправдано включало у ціну побутових лічильників природного газу вартість проведення вхідного контролю та стягувало платню за обов’язкове проведення вхідного контролю лічильників, які на це не потребували. Луганське міське комунальне підприємство „Теплокомуненерго” стягувало плату за те, що намагалося змусити споживачів отримувати від цього підприємства технічну документацію на переобладнання централізованого опалення квартири під час встановлення автономного опалення. При цьому квартира була на балансі житлово-експлуатаційного підприємства, яке вже видало цим споживачам відповідні папери. Це ж підприємство „Теплокомуненерго” порушило антимонопольне законодавство, ввівши платну послугу з пломбування приладів обліку гарячої води, коли споживачеві це не потрібно, бо він і так платить за гарячу воду, якщо вона є, відповідно до показань лічильника. Серед порушників і ще один монопольних – обласне комунальне підприємство „Луганськвода”, яке нормативно необґрунтовано займалося видачею технічних умов на встановлення квартирних водомірів мешканцям багатоквартирних будинків, в яких внутрішньобудинкові комунікації встановлені за типовими проектами.
За словами Валентина Шапки, антимонопольні органи також беруть участь у регулюванні діяльності монопольних формувань. Це стосуються й формування цін та тарифів на житлово-комунальні послуги. Разом з тим начальник Луганського територіального відділення АМКУ підкреслив, що встановлення розмірів цін та тарифів є прерогативою органів місцевого самоврядування, а контроль за дотриманням цінової дисципліни – це компетенція Держінспекції з контрою за цінами. „Антимонопольним органам дані повноваження контролювати питання, пов’язані з порядком формування тарифів, граничних рівнів рентабельності, щоб монополісти, перш за все, дотримувалися норм Закону України „Про природні монополії”, - зауважив він.


Сторінки:
697071727374757677787980818283

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера