Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 19 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
08 лютого 2007,13:40 Версія для друку

Повышение конкурентоспособности продукции – стратегическая задача руководителей предприятий машиностроения.

«Важнейшей стратегической задачей руководителей предприятий машиностроения является повышение конкурентоспособности продукции, - заявил председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов. - К этому нас понуждает перспектива вступления в ВТО, усиление конкуренции на мировом рынке, необходимость роста объемов производства за счет поставок на внешний рынок». По его словам, машиностроительные предприятия области сегодня выпускают устаревшую энергоемкую продукцию, востребованную лишь на внутреннем рынке или в странах СНГ.
Решения этой задачи губернатор видит в широкомасштабной работе по привлечению инвестиций в промышленность и, особенно, в отрасль машиностроения. «Правительством предусмотрено в 2007 году выделение средств на создание рабочих мест, и мы надеемся, что около 30 млн. грн. из этой суммы нам удастся привлечь в промышленность», - сообщил Александр Антипов.
Губернатор также отметил, что в целом для развития промышленности региона в текущем году необходимо наращивать объемы производства и совершенствовать структуру промышленного производства. Также следует усилить инновационную направленность, в частности, разрабатывать и широко внедрять в производство новые энергоэффективные, ресурсосберегающие технологии и оборудование. Кроме этого, для развития промышленности необходимо расширять рынки сбыта, улучшать кооперационные связи за счет выполнения и совершенствования региональной программы не только между угледобывающими и промышленными предприятиями, но и между другими предприятиями хозяйственного комплекса Луганской области. И такая программа, по словам Александра Антипова, должна быть сформирована уже в первом полугодии текущего года.

08 лютого 2007,13:00 Версія для друку

В 2007 году будут разрабатываться программы стратегического развития угольных предприятий области на период до 2011 года.

«В этом году совместно с Министерством угольной промышленности Украины необходимо провести тщательный технико-экономический анализ каждого угледобывающего предприятия и разработать программу его стратегического развития на период до 2011 года, с учётом проблем, оставшихся после закрытия и ликвидации шахт», - заявил председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов сегодня на заседании коллегии ОГА. Он также отметил, что в этом году совместно с Минуглепромом и руководителями угольных предприятий будет продолжена работа по передаче объектов социальной сферы на баланс местных советов, с использованием при этом государственных средств.
С целью обеспечения в последующие годы устойчивого роста угледобычи, одной из основных задач в текущем году, по мнению губернатора, должно стать привлечение не менее 1 млрд. грн. инвестиций предприятий, госбюджета и технических кредитов на капстроительство и техническое перевооружение отрасли.
Также в текущем году для подготовки предложений Минуглепрому необходимо обеспечить финансирование технико-экономического обоснования и проектно-изыскательских работ по шахте-новостройке «Новосветловская». Кроме этого, в рамках Программы производственной кооперации необходимо обеспечить углемашиностроительный комплекс области заказами на производство и ремонт горношахтного оборудования на сумму 340-400 млн. грн.
По словам Александра Антипова, в 2006 году шахтёры области в прошлом году выполнили установленные задания по добыче угля на уровне 113%, добыто 27,1 млн. тонн угля, что на 1 млн. тонн больше соответствующего периода прошлого года. Пройдено 184 километра подготовительных горных выработок, что позволило ввести в строй 40 действующих очистных забоев и стало залогом успешной работы отрасли в текущем году. «Обеспечение в 2007 году угледобычи не менее 28 млн. тонн даст возможность сбалансировать экономику предприятий и их техническое развитие», - считает председатель облгосадминистрации.
Губернатор обязал Главное управление промышленности и развития инфраструктуры взять под особый контроль выполнение намеченных на 2007 год задач в углепромышленном комплексе Луганщины. Кроме этого, по решению проблем шахтерских регионов действует совместная рабочая группа облгосадминистрации и Министерства угольной промышленности Украины.

08 лютого 2007,11:59 Версія для друку

В містах та районах області: Сєвєродонецьк

Сєвєродонецькі педагоги взяли участь першому турі Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2007”, який проходив на рівні міст та районів. Цей конкурс спрямований на розвиток творчої діяльності педагогів, поширення досвіду їх роботи, підвищення професійної майстерності, стимулювання праці, сприяння творчого пошуку, розповсюдження прогресивного педагогічного досвіду.
З сєвєродонецьких освітян в ньому взяли участь шість чоловік. Переможцями стали три: учитель колегіуму Наталія Олександрівна Солодка, учитель гуманітарно-естетичної гімназії Юлія Миколаївна Мовмига (в номінації “Учитель української мови та літератури”), учитель образотворчого мистецтва колегіуму Вікторія Миколаївна Статівко (в номінації “Учитель образотворчого мистецтва”).
Їх роботи було рекомендовано до участі у другому (обласному) турі конкурсу. Його перший етап вже завершено. Із 16-ти учасників в номінації “Українська мова і література” сєвєродончани Наталія Олександрівна Солодка та Юлія Миколаївна Мовмига увійшли в п’ятірку кращих. З шести конкурсантів у номінації “Образотворче мистецтво” Вікторія Миколаївна Статівко увійшла в першу трійку.
Сєвєродонецькі вчителі вийшли у наступні етапи обласного туру Всеукраїнського конкурсу. У другому етапі, який відбудеться 13 лютого, вони будуть презентувати власний педагогічний досвід, на них чекає екзамен із фахової підготовки та створення розгорнутого конспекту уроку. На третьому етапі (він пройде 14 лютого) кожен учасник буде проводити в навчальному закладі Луганська урок, на якому присутні всі члени журі. Клас і тема уроку визначатимуться жеребкуванням.

08 лютого 2007,11:02 Версія для друку

Итоги выполнения Программы экономического и социального развития Луганщины за 2006 год рассмотрели на коллегии облгосадминистрации.

Итоги выполнения Программы экономического и социального развития Луганской области за 2006 год и задания на 2007 год рассмотрели сегодня на заседании коллегии Луганской областной государственной администрации. В заседании приняли участие председатели райгосадминистраций, городские головы, руководители контролирующих органов, ряда промышленных, коммунальных предприятий.
По словам председателя облгосадминистрации Александра Антипова, в 2006 году по ряду отраслей промышленности области достигнуты темпы производства, опережающие предусмотренные Программой. Однако в ряде отраслей промышленности запланированные показатели не достигнуты. В химической и нефтехимической промышленности рост составил 101,7% против 106,4% по плану, в машиностроении – 105,7% против 108,5%. Допустили спад предприятия легкой промышленности, производства кокса и продуктов нефтепереработки, в результате чего не выполнен запланированный темп роста производства по промышленности в целом. Он составил 101,7 %, в то время как Программой намечался на уровне 102,4%.
Основными причинами снижения темпов нефтепереработки является плановая остановка ЗАО «ЛиНИК» на проведение капитального ремонта. Тем не менее, проведенный ремонт позволит заводу перейти на двухлетний безостановочный режим работы. Это даст возможность в текущем году стабилизировать ситуацию в данной отрасли, и как следствие выйти на значительные объемные показатели по области в целом.
Также на коллегии рассмотрен вопрос о состоянии соблюдения финансово-бюджетной дисциплины на предприятиях, в учреждениях и организациях Луганской области и основные задания по контролю за использованием бюджетных средств.

08 лютого 2007,09:48 Версія для друку

За борги з виплати заробітної плати лишився посади керівник одного з комунальних підприємств Алчевська.

За повідомленням ДПА в Луганській області, нещодавно в Алчевську влада розірвала контракт з керівником одного з місцевих комунальних підприємств, тому що підприємство тривалий час не виконувало зобов’язань перед бюджетом щодо виплати заробітної плати.
Взагалі станом на 1 січня 2007 року 238 суб’єктів господарської діяльності міста мають заборгованість з заробітної плати в сумі понад 5 млн. грн. У порівнянні з минулим роком кількість підприємств, які мають заборгованість з заробітної плати, скоротилася на 93, суму заборгованості з заробітної плати зменшено на 1,1 млн. грн.
Це сталося і завдяки тому, що при міській раді постійно діє робоча група, яка ретельно розглядає й намагається впливати на проблему заборгованості з заробітної плати. Нещодавно на засіданні робочої групи звітували керівники 220 підприємств, які допустили заборгованість з заробітної плати. Після досить жорсткої розмови 149 підприємств погасили 940 тис. грн. заборгованості з заробітної плати.
Крім цього, до прокуратури міста передано матеріали на 77 підприємств, які виплачували заробітну плату своїм працівникам у розмірі, менше мінімальної, а також допустили заборгованість з зарплати. Якщо взяти до уваги той факт, що керівники 16 підприємств прийняли рішення про підвищення розміру заробітної плати, при цьому додаткові надходження до бюджету склали 23,5 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, то можна зробити висновок, що правоохоронні органи суттєво впливають на цю проблему.
Також до територіальної державної інспекції з праці в Луганській області направлено пропозиції щодо включення до плану перевірок 49 підприємств, які порушують законодавство з оплати праці. На 18 підприємствах вдалося зменшити заборгованість з заробітної плати майже на 188 тис. грн, до бюджету додатково надійшло 25 тис. грн. податків.

07 лютого 2007,14:16 Версія для друку

С подачи Луганского отдела по вопросам банкротства Министерства экономики Украины лишен лицензии арбитражный управляющий.

По результатам проверок проведенных в 2006 году Луганским отделом по вопросам банкротства Министерства экономики Украины на рассмотрение Госдепартамента по аннулированию лицензий арбитражных управляющих направлено 7 предложений. В результате лицензии лишен один арбитражный управляющий. Основанием для лишения лицензии стал тот факт, что арбитражный управляющий не являлась на проверки, в то время, как на предприятиях, которые курировала, были выявлены нарушения законодательства, и в установленные сроки не сообщила об изменении данных, содержащихся в документах, которые прилагаются к заявлению о выдаче лицензии на занятие данным видом деятельности.
«Это не первый, но редкий случай. Как правило, мы направляем предложения, но комиссия нам либо по решению суда отменяет представление, либо не находит достаточно веских оснований для лишения лицензии», - так прокомментировал ситуацию по просьбе корреспондента Укринформа начальник отдела по вопросам банкротства в Луганской области Валерий Яцкин. Об арбитражном управляющем, который лишен лицензии, он сообщил, что этот человек работал на семи предприятиях Луганской области, пять из них находятся в стадии ликвидации, два - в санации.
По его мнению, статус арбитражных управляющих является настоящей проблемой, которая никак не прописана законодательно. Сегодня для того, чтобы стать арбитражным управляющим необходимо просто получить высшее юридическое или экономическое образование и лицензию в Министерстве экономики для занятий данным видом деятельности. Человек регистрируется, как частный предприниматель и получает лицензию. Ни в одном из критериев относительно того, кто может получить такую лицензию, не выписано такое понятие как профессионализм.
«Мы не один раз направляли свои предложения в Министерство экономики с просьбой внести изменения в существующее законодательство и ввести понятие арбитражных управляющих государственных предприятий. Таким образом, сформировать либо на уровне Министерства, либо на уровне областных структур штат людей, которые бы четко занимались государственными предприятиями. Тогда бы отсутствовала экономическая заинтересованность в ликвидации предприятия, доведения его до банкротства», - считает Валерий Яцкин. Кроме того, по его мнению, «армию» арбитражных управляющих необходимо поделить на категории, введя отраслевой принцип.
По словам Валерия Яцкина, зачастую получается так, что молодой человек, не наделенный достаточным жизненным опытом, получает на основе диплома об образовании, право решать судьбу предприятия, хотя, возможно, не способен учесть все социальные последствия управления, производственные проблемы. Между тем, ответственности за невыполнение экономических показателей, которые заложены в плане санации, законодательно не предусмотрено никакой. И даже если предприятие в конечном итоге порезали на металлолом и продали, ответственности арбитражного управляющего нет - ни уголовной, ни материальной.
Сегодня в Луганской области 384 предприятия, находящиеся в состоянии санации или банкротства. «Предприятия, которые прошли или проходят санацию успешно, можно пересчитать по пальцам. Это Лисичанский нефтеперерабатывающий завод, Северодонецкий «Азот», Алчевский металлургический комбинат, Луганский литейно-механический завод», - отметил Валерий Яцкин.

Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ»

07 лютого 2007,13:43 Версія для друку

Вирішено колективний трудовий спор на ОКП «Компанія «Луганськвода».

Вирішено колективний трудовий спор між найманими працівниками та генеральним директором обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода», який було зареєстровано Національною службою посередництва і примирення 5 жовтня 2006 року. Працівники вимагали внести зміни та доповнення в колективний договір підприємства на 2004-2006 роки, зокрема, привести рівень оплати праці у відповідність до чинного законодавства, Генеральної та Галузевої угод.
В рамках вирішення цього колективного трудового спору було проведено одне засідання примирної комісії та три засідання трудового арбітражу. В результаті роботи трудового арбітражу було прийнято рішення - задовольнити вимогу найманих працівників щодо внесення змін та доповнень в колективний договір підприємства.
У зв’язку з тим, що адміністрацією ОКП «Компанія «Луганськвода» рішення трудового арбітражу не було враховано, колективний трудовий спір залишався невирішеним. Тому, за зверненням керівника органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, в рамках подальшого сприяння вирішенню даного конфлікту відділенням Національної служби посередництва і примирення також було прийнято Рішення по суті спору. В ньому зазначалось, що спір має бути вирішеним на користь найманих працівників, однак і воно не було враховано адміністрацією підприємства. Все вищезазначене призвело до погіршення стану соціально-трудових відносин в колективі.
Для з’ясування ситуації, що склалася на ОКП «Компанія «Луганськвода», а також з метою сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин та вироблення пропозицій щодо врегулювання конфлікту, відділенням було запропоновано проведення узгоджувальної зустрічі. За запрошенням відділення в зустрічі приймали участь представники юридичної служби та управління у справах майна та природних ресурсів Луганської обласної ради.
Завдяки спільним зусиллям, під час узгоджувальної зустрічі між генеральним директором та керівником представницького органу найманих працівників було знайдено порозуміння і означені шляхи вирішення конфлікту. В результаті, 25 січня 2007 року до відділення Національної служби посередництва і примирення в Луганській області надійшла Угода, підписана сторонами спору, про виконання вимоги найманих працівників у повному обсязі та вирішення спору. За поданням відділення, розпорядженням Національної служби посередництва і примирення 26 січня колективний трудовий спір між найманими працівниками та генеральним директором ОКП «Компанія «Луганськвода» знято з реєстрації і контролю як вирішений.
Своєчасне врахування рекомендацій відділення, правовий супровід та координація роботи примирних органів, дозволило в досудовому порядку, без зайвих витрат підприємства вирішити даний колективний трудовий спір.

07 лютого 2007,10:24 Версія для друку

В містах та районах області: Кіровськ

З метою зміцнення матеріальної бази лікувальних закладів міста у 2006 році проведені капітальні ремонти на загальну суму 314 тис. грн., у тому числі у міській жіночій консультації обладнана газова міні-котельня, проведена заміна труб системи опалення, холодного і гарячого водопостачання, установлена ємність для води, у родильному відділенні проведена заміна розводки гарячої і холодної води, встановлено 5 бойлерів, а також ємність на 1 тонну для запасу води.
У центральній міській поліклініці проведені роботи по заміні труб системи опалення, холодного водопостачання, установлена ємність на 1 тонну води, закінчено капітальне будівництво з установки міні-котельні у дитячій поліклініці, для чого з міського фонду розвитку бюджету Кіровському ТМО виділено 171 тис. грн. при плані 200 тис. грн. Проведені поточні роботи на загальну суму 19,3 тис. грн., у тому числі замінені 42 м. труб каналізаційної системи Центральної поліклініки, відремонтовано та покрито підлогу лінолеумом, відкрито медпункт у мікрорайоні «Вєтошки». Минулого року придбана 1 санітарна машина УАЗ вартістю 38,5 тис. грн.

07 лютого 2007,10:10 Версія для друку

Розпочато прийом програм роботи підприємств на 2007 рік.

З 1 лютого 2007 року управлінням промисловості та розвитку інфраструктури Луганської облдержадміністрації розпочато прийом підвідомчих підприємств за підсумками виробничо-економічної діяльності за 2006 рік та програм роботи на 2007 рік. Матеріали, які відображають досягнення та проблеми підприємств служитимуть базою для програми роботи управління на поточний рік. Зростання конкуренції на ринку товарів стимулює оновлення номенклатури та вдосконалення продукції, що традиційно виробляється. Так, ЗАТ «Первомайський механічний завод» засвоїв виробництво комплектуючих авіаційної техніки, ЗАТ «Термо» постійно вдосконалює зразки опалювальної техніки, ВАТ «Стахановський завод металовиробів» – моделі замків та інше.

07 лютого 2007,09:58 Версія для друку

Губернатор Луганщини звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозиціями щодо підвищення ефективності роботи вугільної галузі області.

Для забезпечення стабільної роботи вугільної промисловості регіону голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов звернувся до Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з пропозицією дати відповідне доручення щодо вирішення питання збільшення частки фінансування підприємств області до 45% в коштах державного бюджету на 2007 рік, спрямованих на держпідтримку вугільної галузі України.
До речі, частка вугілля Луганщини в обсязі видобутку державних шахт країни сягає 46%. До теперішнього часу під час розподілу коштів з держбюджету на вугільну галузь області від загальної суми держпідтримки було виділено 33,5% у 2004 році, 31,1% у 2005-му та 30,7% у 2006-му. Дефіцит фінансування, особливо на капітальне будівництво та технічне переозброєння, призвів економіку вугледобувних підприємств до критичного стану.
Також губернатор попросив дати відповідне доручення та внести доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 545 «Про затвердження Державної програми запобігання та боротьби з підтопленням земель» у частині проведення заходів з попередження та ліквідації підтоплення населених пунктів шахтними водами з визначенням відповідальності за їх виконання. Так, за словами Олександра Антіпова, з початку ліквідації вугледобувних підприємств в області виконано робіт на суму 1365,4 млн. грн. з передбачених проектами 2311,3 млн. грн. Остаточні обсяги фінансування складають 927,3 млн грн. В основному кошти витрачено на фізичну ліквідацію підприємств на шкоду заходам з екології, подолання негативних наслідків ліквідації, виплати заборгованості із заробітної плати та за регресними позовами, забезпечення побутовим вугіллям.
Проте, вугільні підприємства області, незважаючи на масу існуючих проблем, збільшують обсяги вуглевидобутку. Так, у 2006 році видобуток склав 27,1 млн. тонн проти 26,1 млн. тонн у 2005 році. В поточному році гірники Луганщини ставлять перед собою завдання довести обсяги вуглевидобутку до 27,9 млн. тонн.


Сторінки:
727374757677787980818283848586

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера