24 червня 2003,14:14
|
 |
 |
Боротьба з заселенням сарани ведеться на сільськогосподарських полях області.
Боротьба з заселенням саранових шкідників ведеться на сільськогосподарських землях Лутугінського району Луганської області. За даними
Майже 3 тисячі гектарів сільськогосподарських земель заражено сарановими шкідниками у Луганській області. За даними Головного управління сільського господарства та продовольства Луганської облдержадміністрації виявлено, що сараною заселено майже 3 тис. га сільськогосподарських угідь та неугідь на території трьох агрогосподарств Лутугінського району - ДСП "Ударник", ТОВ "Благодатна нива" та ДП "Агролан" . Це біля 300 га посівів багаторічних трав, 1,4 тис.га посівів ярового ячменю та 1,3 тис.га земель, що не є сільськогосподарськими угіддями.
З метою знищення саранових шкідників вже оброблено інсектицидом 900 га площі. Область повністю забезпечена хімічними засобами для боротьби з сараною та для того, щоб не допустити її розповсюдження по територіях інших сільскогосподарських підприємств. Обробіток заселених сараною полів триває. Значних осередків заселення шкідником на полях області не встановлено.
23 червня 2003,18:15
|
 |
 |
Вспышка вирусного гепатита А в Суходольске – это проблема, во многом возникшая из-за закрытия шахт. – Анатолий Докашенко.
“Одна из главных причин вспышки вирусного гепатита А в Суходольске – затопление водопроводных труб и канализации грунтовыми водами, это проблема, во многом возникшая из-за закрытия шахт”, – заявил сегодня на брифинге в облгосадминистрации Анатолий Докашенко – главный государственный санитарный врач Луганской области. По его словам, системы водоснабжения и канализации полностью самортизированы и загрязнения питьевой воды происходит постоянно, усугубляет ситуацию подача воды по графику. Как отметил Анатолий Докашенко, все заболевшие жители кварталов Комарова, улиц Станиславского и Ленина города Суходольск пили не кипяченую воду. На сегодня в больницах находится 285 человек с признаками заболевания гепатитом А, в том числе 61 ребенок, тяжелых случаев заболевания нет. По словам Юрия Хунова – начальника управления здравоохранения Луганской облгосадминистрации, на территории Краснодонского района развернуто 470 коек, имеются в полном объеме все необходимые препараты для лечения больных и носителей заболевания. Те, кто находится на стационарном лечении, обеспечены мягким инвентарем, питанием из расчета 13 грн. в сутки по лечебному столу №5.
Как заявил на брифинге Михаил Иванкин – заместитель начальника Главного управления по вопросам ЧС и делам защиты населения от последствий Чернобыльской катастрофы, в возникновении чрезвычайной ситуации в Суходольске велико техногенное влияние – деформирование сетей из-за сложных гидрогеологических условий. Сейчас для разрешения проблемы водоснабжения идет замена участка трубопровода протяженностью 800 метров на квартале Комарова и улице Станиславского города Суходольск. Пластиковые трубы диаметром 100 мм укладываются на глубине 1 – 1,5 метра. Это позволит вывести из эксплуатации трубы, которые были деформированы грунтовыми водами, и обеспечить подачу качественной воды в Суходольск. Кроме того, организован подвоз воды гарантированного качества. Михаил Иванкин также отметил, что уже подготовлен проект распоряжения председателя Луганской облгосадминистрации о выделении 30 тыс. грн. из резервного фонда облгосадминистрации на проведение первоочередных мероприятий для ликвидации причин вспышки заболевания.
23 червня 2003,18:14
|
 |
 |
Область будет полностью обеспечена своим хлебом даже при самых неблагоприятных погодных условиях ”. - Юрий Махортов.
“Наша область будет полностью обеспечена своим хлебом даже при самых неблагоприятных погодных условиях”, - заявил заместитель председателя облгосадминистрации Юрий Махортов во время областного семинара совещания по вопросам АПК, который состоялся в Старобельском районе. “Обеспечение урожая продовольственного зерна и семян озимых под урожай следующего года на сегодня являются основными приоритетами в работе аграриев области”, - отметил Юрий Махортов. Он считает, чтобы обеспечить область хлебом в этом году, необходимо собрать урожай зерновых даже с самых непродуктивных полей, где урожайность составляет по 8-10 ц/га. По его словам, конечные результаты в сельском хозяйстве зависят не только от погоды, но и от качества работы селян, от правильного выбора тактики ведения сельхозработ. В качестве примера он привел агрофирму “Калмычанка” Старобельского района, которое является одним из лучших хозяйств Луганской области. Здесь благодаря правильному выбору сорта семян, ранним срокам сева озимых в прошлом году и своевременной их подкормке удалось свести до минимума влияние неблагоприятных погодных условий на посевы зерновых. Прогноз на урожай озимых в “Колмычанке” составляет 30-40 ц/га. Всего в хозяйстве засеяно 270 га под озимые хлеба. К уборке ранних зерновых “Калмычанка” приготовила 10 из 12 зерноуборочных комбайнов. Два новых комбайна производства “Ростсельмаш” были приобретены в текущем году за собственные средства агрофирмы.
По словам Юрия Махортова, в настоящее время агропромышленному комплексу области оказывается значительная государстенная поддержка. “Хватит говорить, что село сегодня брошено на произвол: АПК стоит на 2-ом месте после угольщиков по госдотациям”, - заявил в ходе областного семинара-совещания Юрий Махортов. 1,2 млдрд. грн. выделено из государственного и областного бюджета на поддержку аграриев в текущем году. Только на приобретение 23 зерноуборочных комбайнов сельхозпредприятиям области выделено 770 тыс. грн из госбюджета и около миллиона – из областного бюджета. 9,6 млн. грн. составляет госдотация на закупку молока и мяса, 2,5 млн. грн. – на поддержку индивидуального жилищного строительства на селе. Действует также система датирования на развитие семеноводства и животноводства.
23 червня 2003,18:14
|
 |
 |
У Луганську вшанували пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні.
Вшанування пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній війні відбулося 22 червня у Луганську. У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов та Луганський міський голова Євген Бурлаченко взяли участь в урочистій церемонії та поклали квіти до Пілону Слави та Могили Невідомого солдата. У вшануванні скорботної дати 22 червня взяли участь також ветерани Великої Вітчизняної війни.
Зараз на Луганщині проживають 208 тисяч ветеранів війни, в тому числі майже 16,3 тисяч учасників бойових дій та 169 тисяч учасників війни. У січні-березні поточного року ветеранам області надано матеріальної допомоги у розмірі 26,7 тисяч гривень, виготовлено протезно-ортопедичних виробів на 895,5 тисяч гривень.
23 червня 2003,18:12
|
 |
 |
На чверть планує збільшити випуск продукції в червні Алчевський меткомбінат. – Управління промисловості облдержадміністрації.
На чверть планує збільшити випуск продукції в червні ВАТ “Алчевський меткомбінат” в порівнянні з показниками травня поточного року. За повідомленням управління промисловості Луганської облдержадміністрації, меткомбінат продовжує набирати темпи виробництва після проведення капітального ремонту. Вже в червні підприємством вироблено на 28,1 тис. тон більше чавуну, на 34,4 тис. тон сталі, на 12,7 тис. тон прокату, ніж за аналогічний період травня. Нарощує темпи виробництва ВАТ “Алчевський коксохімзавод”, де планується виробити продукції в червні на 10,4% більше, ніж у травні. ВО “Родаковоресурси” в порівнянні з травнем планує виробити на 41,4% більше металевих труб. Незважаючи на деякі труднощі з поставками сировини ЗАТ “Луганський трубний завод” запланував збільшити виробництво металевих труб на 13,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
23 червня 2003,18:12
|
 |
 |
Збільшити випуск продукції планує у червні ряд підприємств хімії Луганщини. – Управління промисловості облдержадміністрації.
Збільшити випуск продукції планує у червні поточного року ряд підприємств хімічного комплексу Луганської області, повідомляє управління промисловості облдержадміністрації. Так, ВАТ “Линос” у червні планує переробити нафти на 370 млн. грн. Очікується у червні збільшення виробництва продукції в порівнянні з травнем поточного року на ВАТ “Склопластик” на 31%, ВАТ “Стаханівський завод технічного вуглецю” на 116%, ВАТ “Лисичанський завод ГТВ” – на 18,6%. У червні у сталому режимі працюють Севєродонецьке об’єднання “Азот”, ВАТ “Лисичанська сода”, Рубіжанський казенний завод “Зоря”, ТОВ “Лисичанський гумовотехнічний завод”.
20 червня 2003,15:32
|
 |
 |
Ми повинні зібрати усі зернові культури, незалежно від їх врожайності. – Юрій Махортов.
«Ми повинні забезпечити збирання усіх зернових культур, незалежно від їх врожайності, до останнього колосся”, – заявив сьогодні Юрій Махортов – заступник голови Луганської облдержадміністрації на обласній нараді з питань збирання врожаю та підготовки до сівби озимих. Обласна нарада відбулася в Старобільскому районі за участю голів райдержадміністрацій, райрад, агроформувань, фермерських господарств, МТС, хлібоприймальних підприємств та вчених-аграрієв. За словами Юрія Махортова, головне питання на сьогодні – це завершення підготовки зернозбиральної техніки та створення безпечних умов праці людей під час збирання врожаю. На нараді було підкреслено, що, незважаючи на вкрай несприятливі цьогорічні погодні умови, господарства області будуть повністю забезпечені насінням озимих культур під врожай майбутнього року для сівби на площі 300 тис га. “Основне джерело нашого насіння – це озимі культури, тому ми повинні засіяти ними таку ж площу, як і в минулому році”, - зазначив Юрій Махортов. На нараді було визначено обсяги закупівлі продовольчого зерна до регіональних ресурсів та забезпечення населення хлібом і хлібобулочними виробами.
Учасники наради оглянули стан посівів зернових та кормових культур, збиральної техніки агрофірми “Калмичанка” Старобільского району, ознайомились з роботою ділерських центрів заводів “Ростсельмаш”, “Херсонські комбайни”, “Червона зірка”, ремонтною продукцією асоціації “Луганськагротехніка”. На території ВАТ “Старобільський елеватор” для учасників наради була розгорнута виставка насінницької продукції, добрив та засобів захисту рослин.
20 червня 2003,15:30
|
 |
 |
Областной госпиталь ветеранов войны посетили сегодня руководители области накануне Дня памяти жертв войны.
Областной госпиталь ветеранов войны посетили сегодня заместитель председателя облгосадминистрации Владимир Пристюк и начальник управления здравоохранения облгосадминистрации Юрий Хунов накануне Дня скорби и памяти жертв войны в Украине. Владимир Пристюк и Юрий Хунов встретились с ветеранами Великой Отечественной войны и вручили им цветы и подарки. На сегодня в областном госпитале ветеранов войны проходят курс лечения 277 ветеранов, ежегодно в госпитале получают лечение 4700 ветеранов войны.
В настоящее время в Луганской области проживает 208 тысяч ветеранов войны, в том числе почти 13,5 тысяч инвалидов войны, 16,3 тыс. участников боевых действий и 169 тыс. участников войны. На диспансерном учете в учреждениях здравоохранения пребывают 191 тыс. 838 ветеранов войны, или 8,7% всего взрослого населения области. Среди состоящих на диспансерном учете 11 тыс. 587 инвалидов войны и 182 участника боевых действий. По сообщению Главного управления труда и социальной защиты населения облгосадминистрации, в 2002 году более 40% всех ветеранов войны были охвачены стационарным лечением. На бесплатное обеспечение ветеранов войны медикаментами в 2002 году было использовано 993 тыс. грн., на зубопротезирование – 833,6 тыс. грн. В первом квартале 2003 года 208 инвалидов и ветеранов войны получили санаторно-курортные путевки, 148 инвалидов и ветеранов были обеспечены инвалидными колясками, а инвалиды, которые имеют автомобиль, получили запчасти и техобслуживание на общую сумму 122,3 тыс. грн. В январе-марте текущего года ветеранам оказана материальная помощь на сумму 26,7 тыс. грн., изготовлено протезно-ортопедических изделий и ортопедической обуви на сумму 895,4 тыс. грн.
20 червня 2003,15:30
|
 |
 |
Модернізувати систему освіти на Луганщині допоможе обласна програма “Вчитель”.
Сприяти модернізації освітньої системи області покликана регіональна програма “Вчитель”, яку затвердив своїм розпорядженням голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов. Програму розроблено на період до 2012 року з урахуванням поступового переходу загальноосвітніх навчальних закладів на 12-річний термін навчання, новий зміст і структуру. Обласна програма “Вчитель” спрямована на розв’язання проблем, пов’язаних з підготовкою, професійною діяльністю та післядипломною освітою педагогів.
За програмою, Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації доручено визначити потреби регіону в учительських та науково-педагогічних кадрах для всіх типів навчальних закладів від дитячих садків до педагогічних вузів на найближчі 10 років і забезпечити щорічне формування державного замовлення на підготовку необхідних для області педагогічних кадрів. До кінця поточного року спеціалісти управління розроблятимуть механізм неперервності педагогічної освіти, а у 2004-2005 роках вони мають створити і забезпечити дію банку даних в Інтернеті щодо потреби навчальних закладів області в педагогічних працівниках. Серед заходів обласної програми “Вчитель” удосконалення роботи мережі вузів, що готують педагогічних працівників та ліцеїв обласного підпорядкування інтернатного типу щодо підготовки сільської молоді до вступу у педагогічні вузи, а також забезпечення систематичного підвищення кваліфікації викладачів і педагогів.
З метою модернізації системи практичної підготовки вчителів в області планується впровадити сучасні форми безперервної педагогічної практики для студентів та фахову переддипломну практику за місцем майбутнього працевлаштування. За програмою “Вчитель” до 2006 року передбачається реформувати систему роботи шкільних бібліотек та оновити їх фонди, поповнивши сучасними інформаційними засобами. Планується також створення локальних бібліотечних комп’ютерних мереж, читальних залів і фонду навчальної літератури на магнітних носіях.
Протягом 2003-2012 років в області буде створено регіональний науково-методичний комплекс для забезпечення переходу шкіл на навчання українською мовою. Для підвищення мовної культури вчителів обласна програма “Вчитель” передбачає проведення для них систематичних лекторіїв, конкурсів, круглих столів, курсів української мови.
Для покращення соціально-економічного та фінансового забезпечення діяльності педагогів та вчителів в області планується ввести практику надання разової грошової допомоги випускникам педвузів, першим місцем роботи яких має стати сільська школа. Обласна програма “Вчитель” містить також заходи щодо виплати педагогам надбавок за вислугу років, встановлення розміру середнього посадового окладу та доплати за перевірку зошитів та класне керівництво, безоплатного користування житлом з опаленням та світлом для сільських вчителів. Розглядається також можливість поліпшення житлового забезпечення педагогічних працівників та кредитування спорудження ними житла.
20 червня 2003,15:28
|
 |
 |
Більше 22,5 тисяч педагогів працюють у загальноосвітніх навчальних закладах області. – Головне управління освіти і науки облдержадміністрації.
За даними Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, більше 22,5 тисяч педагогів працюють у загальноосвітніх навчальних закладах Луганської області. Серед них 2674 спеціаліста вищої категорії. Молодих вчителів віком до 30 років у школах працює біля трьох тисяч. Приблизно стільки ж - вчителів пенсійного віку. За результатами атестації педагогічних працівників області, проведеної на початку 2002-2003 навчального року, 804 учителям присвоєно звання “вчитель-методист”, 1705 – “старший учитель”. Серед працюючих у загальноосвітніх закладах області вчителів 16 мають почесне звання “Заслужений учитель України, 4 – “Заслужений працівник освіти України”, 21 учитель нагороджений державною нагородою “Знак пошани”, 28 – медаллю Макаренка 3 – орденом “Дружби народів”.129 педагогів області нагороджені знаком “Відмінник освіти”. Щорічно підвищують свою кваліфікацію понад 4.5 тисяч педагогічних педагогів Луганщини.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|