06 лютого 2007,18:35
|
 |
 |
Відбулась зустріч Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з головою Луганської обласної державної адміністрації Олександром Антіповим.
Під час зустрічі Олександр Антіпов поінформував Главу Уряду про результати соціально-економічного розвитку Луганської області за 2006 рік. Голова облдержадміністрації повідомив, що обсяги промислового виробництва збільшилися у минулому році на 1,7% в порівнянні з 2005 роком. За його словами, позитивних результатів досягнуто у переважній більшості галузей, зокрема у вугільній галузі.
Також під час зустрічі порушувалося питання щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати. За минулий рік заборгованість із заробітної плати на Луганщині скоротилася на 10%. Сьогодні, за словами керівника області, вона складає 88 мільйонів гривень, половина з цієї суми припадає підприємства, які знаходяться в стадії банкрутства або санації. Прем’єр-міністр дав доручення голові облдержадміністрації взяти під особистий контроль виконання завдання щодо подальшої ліквідації цієї заборгованості.
Крім того, під час зустрічі розглядались питання забезпечення Луганської області питною водою. Нагадаємо, що згідно з окремим дорученням Прем’єр-міністра, для реалізації Державної Програми «Питна вода Луганщини», на 2007 рік передбачено бюджетне фінансування обсягом 48,6 млн. грн. Враховуючі суттєве недофінансування в попередні роки, Олександр Антіпов звернувся до Прем’єра по суттєве збільшення обсягів виділених коштів на реалізацію Програми реформування та реконструкції водопровідно-каналізаційного господарства області.
Олександр Антіпов також поінформував Главу Уряду, що в регіоні налагоджена конструктивна співпраця між обласною державною адміністрацією і обласною радою, завдяки чому було затверджено Концепцію Стратегії соціально-економічного розвитку Луганщини до 2015 року. Губернатор запевнив Прем’єр-міністра, що протягом двох-трьох місяців буде ухвалено Стратегію соціально-економічного розвитку Луганської області до 2015 року. Також в ході розмови обговорювались перспективи розвитку Луганщини, питання рівня оплати житлово-комунальних послуг з боку населення, а також йшлося про заходи щодо зниження рівня дитячої смертності, онкологічних захворювань в області.
06 лютого 2007,16:26
|
 |
 |
В области разрабатывается программа поддержки реконструкции молочно-товарных ферм.
В настоящее время разрабатывается и будет представлена на очередной сессии областного совета программа поддержки реконструкции молочно-товарных ферм. Планируется, что из областного бюджета будут выделено 3,4 млн. грн. на компенсацию кредитной ставки тем хозяйствам, которые будут заниматься этим направлением. Об этом сегодня журналистам сообщил начальник Главного управления агропромышленного развития облгосадминистрации Александр Ольшанский. Он также отметил, что администрация будет вносить предложения по созданию сельхозкооперативов с тем, чтобы развить в области мелкотоварное производство и обеспечить занятость населения. То есть фактически воссоздавать рабочие места в сельской местности, предоставлять людям кредит на выращивание крупного рогатого скота, чтобы в результате они могли продавать свою продукцию и получать прибыль.
Кроме этого Александр Ольшанский сообщил, что сейчас ведется интенсивная подготовка к весенне-полевым работам. На сегодня завезено 15 тысяч тонн минеральных удобрений, что составляет 50% от потребности, и на 2 тысячи тонн больше по сравнению с соответствующим периодом прошлого года.
Также Александр Ольшанский сообщил, что 9 февраля в аграрном университете с целью повышения эффективности сельскохозяйственного производства состоятся учения, которые не проводились в области на протяжении последних нескольких лет. На эти учения приглашаются руководители хозяйств, фермеры, где ведущие ученые-практики области поделятся своим опытом и знаниями с работающими в аграрном бизнесе.
06 лютого 2007,14:07
|
 |
 |
За два роки вдвічі зменшилась кількість нормативних актів, що регулюють підприємницьку діяльність.
З 2004 року вдвічі зменшилась кількість нормативних актів, що регулюють підприємницьку діяльність. Про це на брифінгу в облдержадміністрації повідомив голова представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Луганській області Валерій Семенченко.
В 2006 році Представництвом з 61 наданих на погодження проектів регуляторних актів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування було погоджено 43 (в 2004р. – 86 з 135, 2005р. – 76 з 98). За словами Валерія Семенченко, не погоджувались ті регуляторні акти, які мали безпідставне втручання у діяльність суб’єктів господарювання або надавались правові повноваження комісіям, що не передбачені діючим законодавством.
Валерій Семенченко також повідомив, що станом на 1 січня поточного року в області діють 24 029 юридичних осіб; 151 734 фізичних осіб – підприємців. За його словами, у 2006 році на Луганщині розпочала роботу система «єдиного вікна», яка дозволяє автоматично ставити на облік суб’єкта господарювання. В кожному місці та районі області створено посаду державного адміністратора, а також єдиний дозвільний офіс. Валерій Семенченко зазначив, що з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проведено роботу щодо передбачення фінансування дозвільних центрів в місцевих комплексних Програмах розвитку та підтримки підприємництва на 2007 рік. Крім того, з 15 лютого заплановано розпочати робочу експлуатацію автоматизованої інформаційної системи реєстру документів дозвільного характеру.
06 лютого 2007,13:52
|
 |
 |
110 шкіл Луганської області закрито на карантин.
За інформацією управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, станом на 6 лютого 2007 року у зв’язку з підвищеною захворюваністю ГРВІ припинені заняття у 110 школах, в яких навчається 40 тисяч 510 учнів. Зокрема, в містах: Кіровськ – 9 шкіл, Ровеньки – 23, Рубіжне – 13, Первомайськ – 11, Стаханов – 20, Сєвєродонецьк – 22 школи; у районах: Кремінському – 7 шкіл, Новопсковському - 2, Новоайдарському – 1, Троїцькому – 2 школи.
06 лютого 2007,10:35
|
 |
 |
В області проводиться моніторинг ефективності провадження процедур банкрутства.
З метою впровадження ефективної системи вивчення ситуації з провадженням процедур санації по кожній території Головним управлінням економіки облдержадміністрації розпочато проведення щомісячного моніторингу ефективності провадження процедур банкрутства на територіях області, у тому числі по виконанню графіків погашення заборгованості із заробітної плати. Про це було зазначено під час засідання Регіональної координаційної ради з аналізу практики й справ про банкрутство та з питань корпоративного управління в акціонерних товариствах.
Спільно з Державною податковою адміністрацією і Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області відпрацьований перелік підприємств, які на сьогодні є потенційними банкрутами. З метою поліпшення їх фінансово-господарського стану розроблено проект Плану дій по зменшенню дебіторської і кредиторської заборгованості та недопущенню її утворення надалі.
На сьогодні у віданні господарського суду знаходиться 384 справи про банкрутство, у тому числі: в процедурі розпорядження майном - 40 підприємств, санації - 59, ліквідації - 266, прийнято до провадження - 19.
06 лютого 2007,09:45
|
 |
 |
12 підприємствами, що мають заборгованість із зарплати, займатиметься прокуратура.
З метою здійснення контролю за додержанням законодавства про працю спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення проведено перевірки 50 підприємств, у тому числі тих, що мають заборгованість із заробітної плати. Матеріали перевірок 12 підприємств направлені до прокуратури.
Міськими й районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом минулого тижня проведено 10 засідань. Керівникам надані відповідні доручення.
Проте, за даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях Луганської області, станом на 2 лютого 2007 року, склала 86,2 млн. грн. і збільшилась у порівнянні з 26 січня 2007 року на 6,6 млн. грн. або на 8,3%.
Загальне зростання боргів відбулося по всіх групах підприємств, окрім економічно-неактивних. На економічно-активних підприємствах області заборгованість із заробітної плати залишається на МКП „Луганськелетротранс” (460 тис. грн.) і ВАТ „Лисичанськвугілля” та його структурних підрозділах (794,1 тис. грн.). Значно збільшилась заборгованість на ВАТ „Рубежанський краситель” (на 943 тис. грн.), ТОВ „Луганський завод колінчатих валів” (на 400 тис. грн.), ВАТ „Свердловський машзавод” (на 253,4 тис. грн.), ВАТ „КРАМО” (120 тис. грн.) та інші.
Серед підприємств-банкрутів заборгованість збільшилась на ВАТ „Краснолуцький машзавод” (на 700 тис. грн.), ДП ВО „Луганський верстатобудівний завод” (на 200 тис. грн.).
На економічно-активних підприємствах сума боргу склала 39,9 млн. грн. і збільшилась на 4,9 млн. грн. або на 14%.
Обсяги невиплаченої заробітної плати на підприємствах державної та державно-корпоративної форм власності збільшились на 0,6 млн. грн. (на 8%) і досягли 8,2 млн. грн.
На підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форм власності сума невиплаченої заробітної плати зросла на 1,3 млн. грн. і склала 7,2 млн. грн.
Борг підприємств, які проходять процедуру санації або банкрутства, збільшився на 1,8 млн.грн. (на 5%) та склав 40,3 млн. грн.
Сума заборгованості на економічно-неактивних підприємствах залишилась без змін - 6 млн. грн.
06 лютого 2007,09:25
|
 |
 |
ЛУГАНСК – БЕЛГОРОД: СОТРУДНИЧЕСТВО РАЗВИВАЕТСЯ
1-2 февраля делегация Луганской области во главе с заместителем председателя облгосадминистрации Леонидом Рисухиным посетила Белгородскую область Российской Федерации. Поездка состоялась в рамках реализации Соглашения о торгово-экономическом, научно-техническом и культурном сотрудничестве, подписанном между нашими областями еще в 1999 году. В состав делегации входили заместитель председателя облсовета Владимир Пристюк, начальник Главного управления агропромышленного развития ОГА Александр Ольшанский, руководители областных организаций и председатели ряда райсоветов.
В ходе встречи с заместителем губернатора Белгородской области Олегом Полухиным был согласован план работы на нынешний год, намечены совместные действия по развитию экономических связей между нашими регионами, совершенствованию структуры внешней торговли, развитию культурных связей, решению занятости населения, трудовой миграции.
Кроме того, украинскую делегацию интересовало, как в Белгороде решаются проблемы жилищно-коммунального хозяйства, строительство жилья в городах и на селе, развитие животноводства, особенно его молочной отрасли.
Что касается ЖКХ, то белгородцы давно провели его реформирование. Все предприятия, обслуживающие жилье, подающие свет, воду и тепло отданы в частные руки. Новые владельцы вложили деньги в реконструкцию и теперь жильцы получают качественную услугу. В домах тепло, уютно и чисто. Правда, за последнее время у них тоже выросли цены и содержать квартиру стало дороже. Тем не менее, за коммунальные услуги население рассчитывается на 99,8 процента.
У наших соседей жилищное строительство велось и раньше. Но нуждающихся в крыше над головой оставалось все еще много. Поэтому в конце 2003 года губернатором Евгением Савченко было подписано постановление о стратегии развития жилищного строительства на территории Белгородской области до 2010 года. Самое главное направление стратегии: постепенное уменьшение доли многоэтажного жилья и наращивание строительства жилья усадебного типа.
Украинская делегация посетила несколько микрорайонов, застроенных коттеджами. Они расположены на окраинах областного центра и оборудованы всеми благами цивилизации. Люди строят дома в кредит.
Хозяева щедро делились опытом, раскрыли схемы, по которым они работают. Многое можно применить и у нас. Вот только в бюджете Украины нет нефтедолларов, благодаря которым и дотируются регионы.
Впечатляют успехи белгородчан и в сельском хозяйстве. Они давно поняли, что будущее села в крупнотоварном производстве. В колхозе, да-да именно в колхозе имени Фрунзе Белгородского района, которым вот уже 48 лет бессменно руководит дважды Герой Социалистического труда Василий Горин, 15 тысяч гектаров пашни. Он уверен, что только современные технологии, мощная техника, работающая на больших площадях, позволяет получать высокие урожаи и надои при минимуме затрат. Достаточно сказать, что каждая из тысячи коров дает здесь 6-7 тысяч литров молока в год и это обеспечивает рентабельность 65 процентов. Кстати, закупочные цены у них такие же, как и у нас, но объемы производства позволяют получать вполне приличную прибыль и платить людям весьма достойную зарплату.
Колхоз им. Фрунзе лучшее хозяйство области. Луганчанам показали и менее успешные сельхозпредприятия, но все они были крупными и прибыльными. Однако белгородцы не ударились в крайность – у них достаточно эффективно работают на земле и небольшие кооперативы, которые дают работу, заработок и крестьянским хозяйствам, и фермерам. По такой схеме, например, выращивают нетелей.
Прокомментировать итоги поездки мы попросили заместителя председателя Луганской ОГА Леонида Рисухина.
- Мы давно не только изучаем, но и используем опыт наших российских побратимов. У нас тоже действует «Областной Фонд поддержки индивидуального жилищного строительства на селе». И схема кредитования у нас примерно такая же. Разница между нами в одном: в уровне государственной поддержки как жилищного строительства, так и сельского хозяйства в целом. В России львиную долю процента за кредит на строительство жилья гасят областной и федеральный бюджеты. За счет кредитов развивается и село.
Правительство Белгородской области вправе принимать постановления, распоряжаться бюджетом так, как находит нужным. У нас, к сожалению, таких полномочий нет.
Но вот что мы реально можем сделать по примеру белгородцев, так это привлечь для развития жилищного строительства и сельского хозяйства ресурсы крупного бизнеса. Задача не из легких, но мы должны попробовать это сделать.
05 лютого 2007,17:29
|
 |
 |
Стан справ на підприємствах-банкрутах розглянуто на засіданні в облдержадміністрації.
В облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Кривулі пройшло перше з початку року засідання Регіональної координаційної ради з аналізу практики й справ про банкрутство та з питань корпоративного управління в акціонерних товариствах. В засіданні взяли участь керівники правоохоронних органів та прокуратури, структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
Всього з жовтня 2006 року проведено 4 засідання Ради, під час яких розглянуто фінансово-господарський стан 29 підприємств-банкрутів із запрошенням арбітражних керуючих, представників комітетів кредиторів і органів місцевого самоврядування. Одним з акцентів роботи Ради є питання про погашення заборгованості по заробітній платі.
На сьогодні у віданні господарського суду знаходиться 384 справи, у тому числі: в процедурі розпорядження майном - 40 підприємств, санації - 59, ліквідації - 266, прийнято до провадження - 19.
У ході засідання опрацьовані питання щодо підвищення ефективності роботи арбітражних керуючих, виконання ними своїх обов’язків згідно законодавства з питань банкрутства, в тому числі по погашенню заборгованості із заробітної плати, сплаті бюджетних податків. Розглянуті звіти арбітражних керуючих щодо проведеної роботи та існуючих проблем на підприємствах м. Красний Луч.
Розглянуто становище справ по 5 підприємствах. Особливу увагу було приділено розгляду проблемних питань ВАТ „Завод „Красний Луч”, як потенційного бюджетоутворюючого підприємства. Досягнуто принципову домовленість керівництва підприємства із територіальними підрозділами виконавчої влади на місцях в питаннях проведення планових та позапланових перевірок підприємства.
Керівництву ВАТ «Краснолуцький машинобудівний завод» рекомендовано активізувати роботу по збуту продукції. Краснолуцькому міському голові спільно з Міусинською міськрадою запропоновано переглянути діючи тарифи на послуги, що надаються населенню підприємством «Комбінат комунальних підприємств виконавчого комітету Міусинського виконкому», як підприємству, що забезпечує життєдіяльність комунальної інфраструктури території, для недопущення його банкрутства.
Членами ради були надані пропозиції щодо підвищення ефективності провадження процедур банкрутства на підприємствах міста та проведення досудової санації збиткових підприємств для виходу із кризового стану.
Краснолуцькому міському голові зауважено на низький рівень володіння ситуацією з провадження процедур санації на підприємствах міста та рекомендовано впровадити систему спільних дій підрозділів міськвиконкому з керівниками та комітетами кредиторів збанкрутілих підприємств, використовувати визначене п. 8 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» право органів місцевого самоврядування брати участь в цієї роботі.
05 лютого 2007,17:03
|
 |
 |
В містах та районах області: Антрацитівський район
На колегії відділу освіти райдержадміністрації розглянуто питання про стан справ з покращення протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічних вимог в закладах освіти. Зазначено, що кожному загальноосвітньому закладі району робота з пожежної безпеки організовується та здійснюється згідно Типовим правилам пожежної безпеки для шкіл. Кожне приміщення шкіл та гімназій забезпечене первинними засобами пожежогасіння, які знаходяться в справному стані й постійній готовності до дій у разі виникнення пожежної небезпеки.
Також розглянуто питання про використання у навчально-виховному процесі та результативність комп’ютерних класів. Зазначено, що станом на 1 лютого в районі із 12 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів 11 мають сучасні комп’ютерні комплекси, що налічують 97 комп’ютерів. У зв’язку із зовнішнім тестуванням, потребує вирішення питання підключення комп’ютерних класів до мережі Інтернет. Найбільший показник охоплення учнів комп’ютерною грамотністю в Іванівській та Дяківській гімназіях – 67% та 64% відповідно, від загальної кількості учнів. Найменші показники в Рафайлівській ЗОШ І-ІІІ ст. – 5%. Продуктивно використовуються комп’ютерні класи у Червонополянській гімназії, де проводяться інтегровані уроки, на яких комп’ютер використовується не лише як об’єкт вивчення, а й засіб розвитку дитини.
05 лютого 2007,16:48
|
 |
 |
У зв’язку з вибухом газу в Луганську будуть перевірені усі кафе в області.
5 лютого під час апаратної наради перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Ареф’єв у зв’язку з вибухом газу у кафе «Суп-хауз» дав доручення відповідним службам протягом 10 днів перевірити в Луганській області усі кафе щодо їх технічного стану, законності розміщення біля бібліотек, готелів, а також обґрунтованість видачі дозволів на будівництво кафе, які використовують скраплений газ. Зазначено, що за фактом вибуху газу у кафе «Суп-хауз» в Луганську міською прокуратурою порушено кримінальну справу.
Вибух газу у приміщенні кафе «Суп-хауз» м. Луганська стався 3 лютого о 13 год. 15 хв. Попередня причина вибуху - порушення правил експлуатації газових балонів та газового устаткування. В результаті вибуху 2 чол. загинули, 14 чол. госпіталізовані. Станом на 5 лютого 3 чол. перебувають у вкрай тяжкому стані в реанімаційному відділенні Луганської обласної клінічної лікарні, 7 чол. у тяжкому стані та 3 чол. у стані середньої тяжкості - в опіковому відділені ЛОКЛ, 1 дитина в тяжкому стані - в токсикологічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|