Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: вівторок, 17 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
25 липня 2006,10:44 Версія для друку

Для фінансової стабілізації стану вугільних підприємств Луганщини залучаються банківські ресурси.

Діяльність вуглевидобувних підприємств Луганської області у 1 півріччі 2006р., їх технічний розвиток та хід сплати заробітної плати розглянуто на галузевій раді паливно-енергетичного комплексу при Луганській облдержадміністрації. До роботи галузевої ради були залучені керівники вугільних підприємств області та представники банківських структур.
Зазначено, що за 6 місяців п.р. вугільними підприємствами області видобуто 13 млн.324,8 тис. тонн палива, виконання завдання склало 116%. За словами учасників зустрічі, у більшості шахт рівень доходів не дозволяє у повному обсязі розраховуватися за матеріали, обладнання, послуги, своєчасно виплачувати заробітну плату. Станом на 1 липня п.р. сума загальної заборгованості із заробітної плати склала 42,4 млн. грн., з них 36,2 млн. грн. – борги за поточний рік.
За словами начальника паливно-енергетичного управління облдержадміністрації Ігоря Токарева, дефіцитне фінансування технічного розвитку підприємств не дозволяє значно підвищити вуглевидобування і, відповідно, доходи від реалізації. Він повідомив, що основна частина бюджетних коштів виділяється із спецфонду, тому очікується в IV кварталі року, що не дозволить підприємствам ефективно їх використовувати. Враховуючи це, Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова від 10 травня 2006 року № 612, у відповідність з яким передбачалося залучення банківських кредитів у розмірі 208 млн. грн в І півріччі під гарантію майбутнього фінансування. Підприємствами були підготовлені всі необхідні документи, проте так і не поступили.
Як з’ясувалося на засіданні, банки побоюються видавати гірникам кредити під гарантії держави за цією постановою, оскільки вважають малоймовірним, що великі суми будуть дійсно погашені з держбюджету, як обіцяє Мінпаливенерго. Водночас, банки готові кредитувати вугільні держпідприємства Луганщини напряму, під їх власні гарантії. Це стосується і кредитних ліній на технічне переоснащення, і кредитів на видачу поточної зарплати. За такою схемою вони вже працюють з більшістю ДП, серед котрих „Луганськвугілля”, „Свердловантрацит” та інші.
„Обсяг коштів, що виділяються гірникам з держбюджету, не може забезпечити якісне поліпшення ситуації, тому необхідно розробити і упровадити інші механізми по залученню інвестицій в галузь, в т.ч. шляхом приватизації”, - зазначив начальник паливно-енергетичного управління облдержадміністрації Ігор Токарев. Він заявив, що „глибока системна криза вугільної галузі, що почалася в 90-х роках, не дивлячись на ліквідацію найбільш збиткових шахт, на сьогоднішній момент не подолана”. Відсутня перспектива розвитку виробництва, оскільки немає чітких обсягів потреби вугілля в майбутньому. „Оптимізм додає тільки прогнозоване зростання попиту на енергетичне вугілля в результаті дефіцитності і дорожнечі газу”, - зауважив Ігор Токарев. Дуже старий шахтний фонд, зношений в середньому на 70 %, не дозволяє без корінної реконструкції говорити про можливість виходу на передові світові параметри здобичі не менше 2000 т/сутки і продуктивності праці не менше 50 т/місяць. У держави відсутні необхідні кошти на реструктуризацію вугільної галузі, що приводить до необхідності залучення приватних або корпоративних інвестицій в галузь, тобто приватизація шахт, та отримання великих об\'ємів позик у світових фінансових інститутів (за прикладом Польщі).
За думкою Ігоря Токарева, можливість залучити необхідні ресурси шляхом повної або часткової (в результаті продажу частини акцій) приватизації шахт, що залишилися в держвласності, надзвичайно мала, оскільки більшість потенційно прибуткових шахт вже приватизовано. В даний час приватизацію можна провести відносно шахт, що мають близьку до нульової рентабельність, а це не більше третини від усіх діючих шахт. А гроші на реструктуризацію, не обов\'язково ліквідацію, шахт, що залишилися, так чи інакше повинна буде виділити держава, оскільки вона є їх власником.
Він також зазначив, що для забезпечення підготовки вугледобувних підприємств до приватизації або реструктуризації повинна бути проведена попередня робота на базі спрогнозованої Мінпаливенерго і Мінпромполітики потреби країни на подальші роки в енергетичному та коксівному вугіллі. В тому числі повинні бути опрацьовані технічні варіанти можливої реконструкції існуючих виробничих потужностей, проведена оцінка реальних запасів вугілля, зроблений техніко-економічний аудит технічних рішень з урахуванням реальних запасів по кожному родовищу. „На жаль, практики фінансування робіт такого рівня у Міністерства вугільної промисловості України не існує”, - зауважив Ігор Токарев. Тому підприємствам необхідно самостійно вирішити питання про вишукування коштів на визначення власної стратегії розвитку. Облдержадміністрація, зі свого боку, пообіцяла підтримати ініціативу підприємств в цьому напрямі перед Мінвуглепромом України.

25 липня 2006,10:41 Версія для друку

В Луганській області реалізується регіональна програма з європейської інтеграції.

Розпорядженням голови Луганської обласної державної адміністрації затверджено «Програму інформування громадськості Луганської області щодо Європейського Союзу та євроатлантичної інтеграції України».
Програма має на меті здійснення суспільного діалогу стосовно вступу України до об’єднаної Європи, роз’яснення перспектив європейської інтеграції України, координацію зусиль органів влади, громадських організацій, освітніх закладів, засобів масової інформації, представників бізнесу щодо участі у процесах регіоналізації міжнародного співробітництва, впровадження прогресивних європейських досягнень у соціально-економічній та науково – культурній сферах.
В цьому сенсі передбачено проведення широкого кола інформаційно-просвітницьких заходів: організація моніторингів рівня поінформованості населення регіону про взаємини України та ЄС, тематичних «круглих столів», громадських читань, наукових конференцій, семінарів, конкурсів та олімпіад, реалізація спільних проектів, сприяння обміну досвідом з актуальних питань розвитку регіону.
Програму розроблено спільно з Луганською обласною громадською організацією «Бізнес-клуб «Європейський вибір», Луганською регіональною торгово-промисловою палатою, закладами освіти, представниками засобів масової інформації, неурядових організацій, які опікуються проблемами європейської інтеграції України.
Дія програми розрахована на 2006-2007 роки.

25 липня 2006,10:34 Версія для друку

З початку року будівельники Луганщини збудували більше 151,5 тис. кв. м житла.

За 6 місяців поточного року в рамках житлово-цивільного будівництва в містах та районах Луганської області введено в експлуатацію 151,564 тис. кв.м. Органами архітектури забезпечено ввід в експлуатацію більше 9 тис. кв. м. загальної площі. Про підсумки роботи місцевих органів містобудування та архітектури, архітектурно-будівельного контролю а також проектно виробничих підрозділів йшлося на засіданні колегії управління містобудування і архітектури Луганської облдержадміністрації.
В ході засідання зазначено, що такими, що не виконали завдання з будівництва індивідуального житла, є Луганськ, Сєвєродонецьк, Стаханов, Рубіжне, Первомайськ та інші.
З початку року органами держархбудконтролю проведено 1 166 перевірок якості будівництва і будівельних матеріалів. В результаті було стягнуто 769 штрафів на суму 91 тис. 427,5 грн. Видано 802 дозволи на проведення будівельно-монтажних робіт.
Підрозділом з ліцензування будівельної та проектної діяльності за півроку видано 195 ліцензій. До держбюджету перераховано 51 тис. 187 грн. Всього госпрозрахунковими підрозділами при органах містобудування й архітектури за півріччя виконано робіт на 2,27 млн. грн., чим забезпечено надходження бо бюджетів усіх рівнів 780 тис. грн.
На території області зареєстровано 8 тис. 876 геодезичних знаків, з яких збережено тільки 6 тис. 204 знаки. Це є наслідок негосподарського ставлення в містах та районах до такого дорогого майна, на відновлення якого потрібні великі кошти.
Ведеться робота щодо складання охоронних договорів з власниками пам’ятників містобудування та архітектури. Всього в області зареєстровано 339 таких об’єктів, з яких 317 є пам’ятниками місцевого значення і 22 – національного.
Також в області триває розробка проекту „Схема планування території Луганської області”.

25 липня 2006,10:32 Версія для друку

В містах та районах області: Свердловськ

Сільськогосподарські підприємства району розпочали збирання врожаю ранніх зернових культур. У 2006р. ранні зернові посіяні на площі 15774 га. Станом на 19 липня всього скошено ранніх зернових 3264 га (20,6%), з них обмолочено – 2836 га. Намолочено 6585 тонн зерна. Врожайність зернових становить 23,2 ц/га. Озимої пшениці скошено 3040 га (34,2%) від посіяного, обмолочено – 2731 га, намолот становить – 6376 тонн. Врожайність складає 23,4ц/га, що менше показників минулого року на 3,7 ц/га. В господарствах району продовжується заготівля кормів. Вже заготовлено 1306 тонн сіна при плані 2160 тонн (60%), сінажу – 890 тонн при плані 2500 тонн (36%).

25 липня 2006,10:30 Версія для друку

В містах та районах області: Марківський район

В агроформуваннях району продовжуються збиральні роботи. У роботу по збиранню врожаю 2006р. активно включилися сільгосптовариства „Мирне”, „Марківське”, „Україна”, „Фрунзе”, „Айдар”, „Старобільське” та „Маяк”. Станом на 15 липня скошено ранніх зернових на площі 2307 га, 1596 га обмолочено, намолочено 4484 тонни зерна, урожайність склала 28,1 ц/га. У тому числі скошено озимої пшениці на площі 2243 га, обмолочено - 1532 га, валовий збір склав 4269 тонн зерна, урожайність - 27,9 ц/га. В районі продовжується заготівля сіна. Станом на 20 липня сіна заготовлено 3869 тонн при плані 3416 тонн. Також триває підготовка ґрунту під посів озимини, оброблено 9681 га пару.

25 липня 2006,10:28 Версія для друку

В містах та районах області: Кіровськ

В міськвиконкомі відбулось засідання комісії по контролю за розрахунками за енергоносії, житлово-комунальні послуги, водопостачання і водовідведення, в ході якого були заслухані звіти керівників підприємств та організацій міста. Зазначено, що у міськвиконкомі, Фінансовому управлінні, Ощадбанку, Укркомунбанку, відділу по земельних ресурсах, відділу казначейства, редакціях міського радіо та газети „Рабочее слово”, банку „Аваль”, „Приватбанку” заборгованостей немає, поточні рахунки ними сплачуються вчасно. Найбільше зауважень у членів комісії було до працівників територіального медичного об’єднання та міського відділу освіти. Комісія рекомендувала керівникам абонентських служб міста провести роботу з керівництвом цих закладів, а також вжити заходи щодо своєчасної сплати комунальних платежів та перегляду договорів з реструктуризації боргів. Особливу увагу доручено звернути на сплату боргів за опалення.

25 липня 2006,10:25 Версія для друку

В містах та районах області: Красний Луч

17 липня в місті проведено схід громадян – мешканців вул.Чкалова (30 чол.). Вони звернулися до керівництва міськради з проханням припинити рух вантажівок по даній вулиці. Цього дня з мешканцями зустрілися секретар міськради М.Філіпова, заступник міського голови С.Волошин та фахівці відповідних служб виконкому. У ході зустрічі було детально вивчено дану ситуацію та розглянуті шляхи розв’язання проблеми. Вирішено зустрітися з власником вантажівок та запропонувати відремонтувати дорогу по вул.Чкалова.

24 липня 2006,16:00 Версія для друку

5 млн. 691 тис. грн. витрачено Фондом соцстрахування від нещасних випадків на виробництві на лікування та медичні послуги травмованим на виробництві в Луганській області з початку року.

На лікування травмованих та захворілих на виробництві мешканців Луганщини Фонд соціального страхування від нещасних випадків та виробництві та професійних захворювань України з початку поточного року витратив 5 млн. 691 тис. грн. Про це повідомив журналістам луганських ЗМІ начальник Управління виконавчої дирекції Фонду в Луганській області Валерій Скупинський на брифінгу в облдержадміністрації. За п’ять років існування Фонд сплатив 843 млн. грн. страхових коштів тим, хто пошкодив здоров’я під час роботи або сім’ям постраждалих. При цьому зібрав Фонд з підприємств області тільки 716 млн. грн. страхових внесків. Видано 184 інвалідні коляски, вирішуються всі питання щодо протезування, за кошти фонду надається медикаментозна допомога постраждалим на виробництві. Всього Фонд виконує 24 види допомоги й підтримки потерпілим. Основними напрямками його діяльності є виконання профілактичних заходів з запобігання виробничому травмуванню, лікування постраждалих та компенсація заподіяних збитків постраждалим та їх сім’ям.
За словами Віталія Скупинського, рівень виробничого травматизму й профзахворюваності на Луганщині останніми роками помітно знизився, хоча й залишається одним з найвищих в Україні. Так, у 2002 році було зареєстровано 4 тис. 338 страхових нещасних випадків, а в 2005 році – 3 тис. 21 випадок. За півріччя поточного року зареєстровано 1 тис. 274 нещасних випадки. При цьому найбільш небезпечною залишається вугільна галузь. Тут трапляється 64% усіх нещасних випадків. Частіше за все – на шахтах ЗАТ „Краснодонвугілля” та ДП „Ровенькиантрацит”.
„За 5 років існування Фонд вже відпрацював систему профілактичних робіт з недопущення пошкодження здоров’я працівників, яку впроваджує разом з місцевими органами самоуправління, ОблСЕС та Держнаглядохоронпраці”, - заявив Віталій Скупинський. За півроку перевірено 1839 підприємств, на яких виявлено 32 тис. 733 порушень умов праці.
Як стверджує Віталій Скупинський, 70% нещасних випадків на підприємствах відбуваються через організаційні причини, в тому числі через недоліки у навчанні самих працівників щодо питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Тому Фонд взяв на себе фінансування такого навчання. В минулому році навчання пройшли більше 1146 працівників з різних підприємств області, на що було витрачено 150 тис. грн. з бюджету Фонду. В поточному році на це виділено 270 тис. грн, навчання вже пройшли 300 чоловік.
Також зараз Фонд намагається через народних депутатів України ініціювати відновлення дії одного з пунктів „Закону про працю”, за яким матиме змогу стягувати штрафи з власників підприємств, на яких не створюється належних умов праці, чим підвищується вірогідність нещасних випадків на виробництві. „Ці немалі кошти можна було б пустити на страхові виплати для постраждалих та інші програми”, - вважає Віталій Скупинський.

24 липня 2006,14:53 Версія для друку

На Луганщині розробляється Програма реформування торгівлі на 2007-2009 роки.

На Луганщині розробляється Програма реформування торгівлі на 2007-2009 роки, мета якої покращити мови для розвитку цієї галузі та наблизити її за якістю та рівнем до вимог СОТ. Про це заявила заступник начальника Головного управління економіки Луганської облдержадміністрації Ірина Горпинченко на брифінгу для журналістів. Напередодні Дня працівників торгівлі, який відзначатиметься 30 липня, вона розповіла про стан справ у цій галузі обласної економіки.
В рейтингу областей України Луганщина займає 10 місце за темпами зростання товарообігу, при тому, що на початку року це було лише 25 місце. Щоденно населення області купує різних товарів у середньому на 22,5 млн. грн. Та, за словами Ірини Горпинченко, „це не межа”. „Зростання грошових надходжень населення дозволяє набагато збільшити цю суму”, - впевнена вона. Є додала, що цей показник сильно залежить від культури та більш грамотної організації торгівлі. Серед недоліків вона також назвала недосконалість нормативної бази діяльності торгових підприємств, що замало захищає інтереси покупців. Також в області практично відсутня мережа з обслуговування соціально незахищених верств населення, хоча до такої категорії належить майже половина мешканців Луганщини. Замало з’являється торгових точок на селі, недостатньо розвинута система споживчої кооперації. Навіть саме розміщення магазинів не є досконалим: часто концентруються в одному місті кілька магазинів з однієї направленості, а для зручності покупців оптимальне розміщення, наприклад, продуктових магазинів на відстані не менш 150 м від житла.
Вирішення саме цих та багатьох інших проблемних питань покладено до основи проекту Програми реформування торгівлі в Луганській області на 2007-2009 р.р. Ірина Горпинченко повідомила, що проект розміщено на офіційному сайті луганської облдержадміністрації (http://loga.gov.ua/) і запросила всіх зацікавлених осіб залучитися до його обговорення та доопрацювання. Планується що як окремий регуляторний акт вона буде розглядатися на сесії Луганської обласної ради наприкінці поточного року.
За словами Ірини Горпинченко, зараз на Луганщині працює 11,5 тисяч підприємств роздрібної торгівлі, 138 ринків. Торгівля дає роботу 160 тисячам жителів області, а це 165 всього працюючого населення. При цьому на ринках працевлаштовані більше 50 тисяч чоловік.
За даними Головного управління економіки облдержадміністрації, у 1 півріччі 2006р. обсяг роздрібної торгівлі склав 4,1 млрд. грн., що майже на чверть більше, ніж за той же період минулого року.
У минулому році в області відкрилося 460 нових підприємств роздрібної торгівлі, обладнаних сучасним оснащенням, та 77 підприємств ресторанного бізнесу. Завдяки цьому у торгівельній мережі були працевлаштовані 13,6 тис. чол.., з них 7,3 тис. – на знов створені робочі місця. В цьому році також введено низку крупних супермаркетів, таких як „Метро” та „Абсолют”. Зараз по області працює 38 великих супермаркетів загальною площею 67 тис. кв.м. При цьому Ірина Горпинченко підкреслила, що боргів із зарплати по жодному з діючих торгівельних підприємств немає.

24 липня 2006,13:56 Версія для друку

В містах та районах області: Лисичанськ

Відбулося чергове засідання виконкому міськради, на якому було розглянуто хід виконання Програми соціально-економічного розвитку міста за I півріччя 2006р. Зазначено, що за I півріччя п.р. дохідна частина бюджету з загального фонду виконана на 82,9%. Середня заробітна плата у Лисичанську складає 924,3 грн., ріст становить 12,2% до відповідного періоду минулого року. Середня пенсія складає 486,24 грн., з початку року вона збільшилась на 10,8%. Обсяги промислового виробництва складають 112,9% (за Програмою прогнозується річне зростання на 104%). Обсяг інвестицій в загальний капітал у п.р. збільшився на 41,3% та складає 280764 тис. грн. Разом з тим, складним залишається стан справ щодо погашення заборгованості по заробітній платі, загальна сума якої на 1 липня 2006р. складає 13895 тис. грн., що на 25,8% більше, ніж на початок минулого року. Майже на 11,7% з початку року зросла заборгованість з платежів до Пенсійного фонду, невтішними залишаються рівень безробіття - 2,1% та природне скорочення населення міста – 641 чол. Заслухавши та обговоривши звіт \"Про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку міста за I півріччя 2006р.\", члени виконкому прийняли його до відома та доручили заступникам міського голови продовжувати контроль за ходом виконання Програми за відповідними напрямками.


Сторінки:
747576777879808182838485868788

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера