31 січня 2007,14:12
|
 |
 |
34 злочини викрито податковою міліцією області з початку року.
З початку року податковою міліцією області викрито 34 злочини, у тому числі 16 - щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Встановлено 18 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ. Припинено діяльність 5 підпільних цехів з нелегального виробництва алкогольної продукції.
В Луганську порушено кримінальну справу відносно директора приватного підприємства, який, шляхом необґрунтованого завищення сум податкового кредиту з ПДВ, які не підтверджено документально (здійснення безтоварних операцій), ухилився від сплати до бюджету 895 тис. грн. податку на додану вартість. Ведеться слідство.
Розслідується кримінальна справа відносно приватного підприємця, яка, згідно зовнішньоекономічного контракту, перерахувала на адресу грецького партнера валютні кошти за покупку товару. При цьому вона ухилилася від повернення на територію України, у передбачені законом строки, іноземної валюти в сумі 5,5 тис. євро, які були нею використані на власні потреби. Здійснюються заходи щодо повернення валюти в Україну. Слідство триває.
Співробітниками податкової міліції при проведенні заходів, спрямованих на виявлення та припинення фактів правопорушень чинного законодавства у сфері грального бізнесу, перевірено кіоск, де встановлено факт незаконної організації азартних ігор за гроші на гральних автоматах без державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності та ліцензії на даний вид діяльності. За результатами перевірки 10 гральних автоматів вилучено. Проводиться подальша перевірка.
В Алчевську у межах операції “Акциз” співробітниками податкової міліції здійснено перевірку одного з підприємств, де громадянка України без державної реєстрації суб’єкта господарської діяльності у порядку, встановленому чинним законодавством, здійснювала реалізацію примірників аудіовізуальних творів та фонограм, упаковки яких марковані контрольними марками України. За результатами перевірки вилучено 290 DVD-дисків та 300 аудіо-касет на загальну суму 14,5 тис. грн. Проводиться подальша перевірка.
В Ровеньках розслідується кримінальна справа відносно керівника Луганської філії закритого акціонерного товариства, який, зловживаючи службовим становищем, розірвавши 37 депозитних угод, заволодів грошовими коштами у розмірі 460 тис. грн., що знаходилися на депозитних рахунках клієнтів. Проведеною аудиторською перевіркою було встановлено, що при розірванні угод не були присутні клієнти, відсутні їх підписи на документах, немає печаток, що свідчать про розірвання угод, відсутні письмові заяви клієнтів та підписи головного бухгалтера на видану готівку. Клієнти надали пояснення, що вони не робили ніяких дій для розірвання депозитних угод та не отримували готівкові грошові кошти, у тому числі проценти від депозиту. Незаконно отримані грошові кошти в розмірі 460 тис. грн. було легалізовано керівником шляхом переводу на особову кредитну карту. Слідство триває.
В Марківському районі у межах операції „Фірма” порушено кримінальну справу відносно головного бухгалтера сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю. Встановлено, що при виплаті заробітної платні робітникам підприємства вона утримала з них, але не перерахувала до Державного бюджету 185 тис. грн. прибуткового податку з громадян, які використала на потреби підприємства. Також при здійсненні операцій з паливно-мастильними матеріалами ухилилася від сплати понад 20 тис. грн. податку на додану вартість. Ведеться слідство.
31 січня 2007,09:23
|
 |
 |
Перспективи вступу України до НАТО оцінювали учасники «круглого столу» в Луганській області.
«Оцінка впливу інтеграції України в НАТО на сфери життєдіяльності українського суспільства», - так визначили тему засідання учасники «круглого столу», присвяченого питанням євроатлантичної інтеграції, що відбувся у Сєвєродонецьку.
Організаторами заходу виступили Луганська обласна громадська організація «Бізнес-Клуб «Європейський вибір», Луганська обласна державна адміністрація за участю Міністерства закордонних справ України.
«Вступ України до міжнародних організацій – не є спробою «підігнати» наш розвиток під євростандарти, а можливість скористатися знаннями з копилки світового передового досвіду, який нам необхідно вивчати та застосовувати у себе», - відзначила відкриваючи засідання голова бізнес-клубу «Європейський вибір» Галина Трякіна.
Участь у дискусії взяли директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, завідуючий відділом Національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, начальник відділу інформаційної роботи та взаємодії з парламентською асамблеєю НАТО департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України Всеволод Собко, голова громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джордж, представники облдержадміністрації, громадських організацій, політичних партій, бізнесмени, солдати та офіцери миротворчих сил, воїни-афганці, ветерани армії та флоту, журналісти, викладачі середніх та вищих навчальних закладів.
Підкреслювалося, що громадяни України повинні мати об’єктивну інформацію, на основі якої робити власні висновки стосовно відносин України з Північноатлантичним Альянсом. Як свідчить статистика, 56 відсотків населення нашої держави сьогодні визнають, що недостатньо поінформовані про процеси, що відбуваються в цій міжнародній організації.
«Ми сьогодні знаходимося у Сєвєродонецьку, щоб говорити правду про НАТО, що це за структура і які перспективи вона має для України», - окреслив мету «круглого столу» директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре.
Найбільшу полеміку серед учасників викликало питання співпраці України з Альянсом у світлі розвитку відносин з Росією. У цьому сенсі Мішель Дюре нагадав присутнім, що на сьогодні між Північноатлантичним блоком і Російською Федерацією, на відміну від України, існує більш тісна стратегічна співпраця: проводяться спільні навчання, Росія отримує більший обсяг наукової допомоги з боку країн НАТО.
Що ж до характеру подальших стосунків з Альянсом, Україна і має зробити власний свідомий вибір, переконаний директор Центру інформації та документації НАТО. Нині співробітництво між Україною і Альянсом відбувається за 24 напрямками, вісімнадцять з них не військові і спрямовані на реалізацію спільних проектів у галузі науки і техніки, запобігання катастроф тощо.
Саме послідовність та виваженість в визначенні зовнішньополітичного курсу України зробить зрозумілою і прогнозованою українську політику як для самих громадян держави, так і для закордонних партнерів, такого висновку дійшли учасники «круглого столу».
30 січня 2007,16:31
|
 |
 |
КРУ в Луганской области и впредь нацелено на открытость, законность и объективность в своей работе. – Алексей Высоцкий.
14-ю годовщину своей деятельности отметила на днях Государственная контрольно-ревизионная служба в Украине. О результатах работы КРУ в Луганской области за 2006 год на брифинге в облгосадминистрации сообщил начальник управления Алексей Высоцкий.
По его словам, в прошлом году работниками управления было проверено более 1700 предприятий, учреждений и организаций области, в том числе 729 бюджетных. Финансовые нарушения, которые привели к ущербу, выявлены на 523 объектах контроля, то есть практически в каждом третьем, на сумму 18 млн. грн., в том числе в бюджетных организациях – на 6,3 млн.грн. Ревизиями в 275 предприятиях, учреждениях и организациях установлены факты недополучения финансовых ресурсов на 11,7 млн.грн., в том числе бюджетом – на 2,5 млн.грн. Кроме того, выявлены факты принятия бюджетными учреждениями и организациями к оплате обязательств, превышающих выделенные ассигнования, на 1,1 млн. грн. В результате принятых мер возмещено ущерба на сумму 6,3 млн. грн., поступило 3 млн. грн. финансовых ресурсов. На постоянном контроле находилось исполнение местных бюджетов, вопросы сохранности средств и материальных ценностей в местных советах, предприятиях общегосударственной и коммунальной собственности.
Алексей Высоцкий заявил, что его служба и впредь нацелена на открытость, законность и объективность в своей деятельности. За весь период существования службы, по его словам, на сотрудников службы не было составлено ни одного протокола о коррупции.
30 січня 2007,15:15
|
 |
 |
Необеспечение должного уровня оплаты за газ может стать причиной освобождения руководителей городов с занимаемых должностей.
Председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов лично провел прием руководителей городов по вопросу обеспечения платежей за газ предприятиями теплоснабжения, бюджетной сферы и населения. Общий уровень всех платежей по области по состоянию на 27 января составил 60%. За 26 дней область потребила газа на 58,5 млн. грн., оплатила – 31,5 млн. грн.
При этом общий уровень платежей за газ теплоснабжающими предприятиями остается достаточно низким. В частности, «Теплокоммунэнерго» г.Антрацита проплатило в январе 30% от объемов потребленного газа, теплоснабжающее предприятие «Дочернее предприятие «Сверловантрацит» - 34%, ТП г.Краснодона – 40%, «Северодонецктеплокоммунэнерго» - 48%, «ДП ш. Славяносербская» - 37%. Низкий уровень платежей остается по Северодонецкой ТЭЦ, «Алчевсктеплокоммунэнерго» и ряду других предприятий области.
На основании такого уровня платежей губернатор поставил задачу: в оставшиеся дни января обеспечить 100% платежи за потребляемое тепло бюджетными учреждениями, бытовыми потребителями, обеспечить проведение платежей по льготам и субсидиям, организовать более предметную работу с населением по оплате текущего потребления тепла. «Мы призваны обеспечить нормальные условия жизнедеятельности граждан на нашей территории, - подчеркнул губернатор. – А отключать дома от тепла сейчас просто недопустимо».
Александр Антипов дал серьёзную оценку руководителям и большинство заместителей городских голов, которые отвечают за жилищно-коммунальное хозяйство, а по ряду территорий и сами головы, получили предупреждение. «Если на 1 февраля не будет реальных сдвигов в вопросе организации платежей, то по инициативе областной администрации будут направлены представления депутатам городских советов с предложением рассмотреть вопрос о целесообразности пребывания в должностях тех или иных руководителей, которые не в состоянии обеспечить данный участок работы», - отметил Александр Антипов.
30 січня 2007,13:43
|
 |
 |
На чверть збільшились власні надходження до бюджету ПФУ в Луганській області за минулий рік.
30 січня 2007 року відбулося засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області. В роботі колегії взяли участь заступник Голови правління Пенсійного фонду України Олег Коренєв, в.о. заступника голови Луганської облдержадміністрації Юрій Хунов, керівники структурних підрозділів головного управління, начальники підвідомчих територіальних управлінь області.
На колегії були розглянуті підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Луганській області щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення у 2006 році та основні завдання на 2007 рік.
За словами начальника головного управління Володимира Тураєва, вся організаційна, фінансово-економічна і правова робота Пенсійного фонду області була спрямована на виконання затвердженої Урядом Стратегії розвитку пенсійної системи, Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та урядових рішень щодо виплати підвищених розмірів пенсій. Колегія відзначила, що органами Пенсійного фонду області виконано планові показники з надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду та своєчасне фінансування виплат пенсій і грошової допомоги відповідно до норм чинного законодавства.
До бюджету Пенсійного фонду України в Луганській області з усіх джерел фінансування надійшло 4 млрд. 426,6 млн. грн. Власні надходження склали 2 млрд. 708,6 млн. грн., що становить 106% відсотків планових показників. 31 управління виконали встановлені завдання з наповнення бюджету. Порівняно з минулим роком власні доходи збільшились на 547,4 млн. грн або на 25,3%.
«Одним із резервів наповнення доходної частини бюджету залишається погашення заборгованості платників страхових внесків», - зазначив Володимир Тураєв. Так, за минулий рік в рахунок погашення недоїмки, що виникла до 1 січня 2006 року, мобілізовано 44 млн. 237,2 тис. грн. У 2006 році заборгованість економічно активних платників в цілому зменшено на 657,8 тис.грн.
Володимир Тураєв також означив основні завдання на поточний рік, зокрема, забезпечення фінансової стабільності пенсійної системи, продовження тісної співпраці з місцевими органами влади, правоохоронними структурами та громадськими організаціями щодо координації спільних дій для виконання законів та постанов Уряду з питань пенсійного забезпечення. Протягом І кварталу 2007 року має бути завершено прийом документів (пенсійних справ) від силових відомств.
30 січня 2007,13:42
|
 |
 |
Середній розмір пенсії по області становить 531,20 грн.
Середній розмір пенсії становить 531,20 грн., що на 89,61 грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року (441,59 грн). Про це було зазначено сьогодні під час засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
На обліку в управліннях Пенсійного фонду області за оперативними даними станом на 1 січня поточного року перебуває 748 524 одержувача пенсій, що на 15,7 тисяч одержувачів менше, у порівнянні із січнем 2006 року.
Із загальної кількості пенсіонерів одержують пенсію:
- за віком - 603026 пенсіонерів, середній розмір пенсії 555,90 грн.;
- по інвалідності - 66537 пенсіонерів, середній розмір пенсії 477,86 грн.;
- по втраті годувальника - 57254 одержувача, середній розмір пенсії 380,85 грн.;
- вислуга років – 9685 грн., середній розмір пенсії 519,39 грн.;
- соціальні пенсії – 12022 одержувача, середній розмір пенсії 313,07грн.
Із загальної кількості одержувачів, пенсію в розмірі прожиткового і вище прожиткового мінімуму одержують 660024 пенсіонера (88,2%), нижче прожиткового 88,5 тисяч пенсіонерів, що становить 11,8%. Продовжують працювати після пенсії 149490 пенсіонерів, що становить 20% одержувачів пенсій. За минулий рік проведено 39 масових перерахунків пенсій.
В минулому році забезпечено інформаційний супровід пенсійної реформи та діяльності органів Пенсійного фонду області в обласних, міських та районних ЗМІ. Було надруковано 821 матеріал, проведено 784 “гарячих” телефонних лінії, на яких було прийнято 4375 осіб, 495 зустрічей в трудових колективах, 932 виїзних прийоми.
30 січня 2007,11:43
|
 |
 |
В 2006 році проведено 14 комплексних перевірок ринків області. Порушення встановлені у 232 суб’єктів господарчої діяльності.
В 2006 році з метою виконання доручення КМУ про вжиття заходів щодо викорінення таких негативних явищ, як обрахунки під час продажу товарів на ринках Головним Луганським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів спільно з ДП «Луганськстандартметрологія», обласною СЕС, органами місцевого самоврядування проведено 14 комплексних перевірок ринків міст Луганськ, Ровеньки, Краснодон, Суходольськ, Лутугине, Алчевськ, м.Зоринськ Перевальського району, Стаханов, Кіровськ, Рубіжне, Красний Луч, Новоайдарського, Антрацитівського та Біловодського районів. Різноманітні порушення встановлені у 232 суб’єктів господарчої діяльності. Перевірено товарів на суму 370,8 тис. грн., забраковано та знято з реалізації 238,9 тис. грн., або 64,4%. Притягнуто до адміністративної відповідальності 222 особи, накладено фінансових санкцій на суму 62,5 тис.грн.
У 4 кварталі 2006 року Головним Луганським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів спільно з органами місцевого самоврядування проведена перевірка суб’єктів господарської діяльності м. Луганська, Алчевська, Антрацита, Кіровська, Новоайдарського, Біловодського, Старобільського та Станично-Луганського районів з питання дотримання діючого законодавства при реалізації товарів легкої промисловості. Обстежено 72 суб’єкта, різноманітні порушення встановлені в кожному. Проінспектована якість товарів (швейні, трикотажні, панчішно-шкарпеткові вироби, взуття, іграшки, шкіргалантерейні вироби та інші товари) в кількості 6862 одиниці на суму 483,3 тис.грн. Забраковано та знято з реалізації 4918 одиниць на суму 344,2 тис. грн., що складає 71,2% від перевірених. Товари легкої промисловості знімалися з продажу по невідповідності вимогам нормативних документів з якості та маркування, а також з ознаками фальсифікації. Численні факти порушень законодавства виявлені у господарюючих суб\'єктів, що реалізують товари дитячого асортименту. Перевірками встановлено, що більшість товарів дитячого асортименту, реалізованих на ринках Луганської області, є продукцією невідомих виробників та вироблених з порушенням технологічних умов. Ці товари надходять до регіону з оптових ринків міст Харкова, Одеси та інших.
Посилено контроль якості та безпеки нафтопродуктів, додержання законодавства щодо захисту прав споживачів під час реалізації нафтопродуктів. В 2006 році перевірено 70 суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю нафтопродуктами у 12 містах та 10 районах області. Різноманітні порушення встановлено в кожному. Проінспектовано 524,6 тис. літрів нафтопродуктів різних марок. Всього відібрано 54 зразків бензину марки А-95, А-92, А-80 та палива дизельного для проведення лабораторних досліджень згідно ДСТУ4488-2005 «Методи відбору зразків». Забраковано та знято з продажу 9 тис. литрів бензину марки А-80 та А-92. Дослідження були проведені у 3 різних лабораторіях міст Луганська, Ровеньки та Лисичанська. Всього до адміністративної відповідальності притягнуто 48 осіб, накладено адміністративних штрафів та фінансових санкцій на суму 11,8 тис.грн.
30 січня 2007,11:01
|
 |
 |
Зменшується заборгованість із заробітної плати на комунальних підприємствах області.
За даними щотижневого моніторингу Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах і організаціях Луганської області станом на 26 січня 2007 року склала 79,5 млн. грн. і зменшилась у порівнянні з 19 січня 2007 року на 0,7 млн. грн. або на 0,9%.
На економічно-активних підприємствах області заборгованість склала 35 млн. грн. і залишилась на рівні минулого тижня.
Обсяги невиплаченої заробітної плати на підприємствах державної та державно-корпоративної форм власності збільшились на 0,1 млн. грн. (на 1%) і досягли 7,6 млн. грн.
На підприємствах комунальної та комунально-корпоративної форм власності сума невиплаченої заробітної плати зменшилась на 0,3 млн. грн. (4%) і склала 5,9 млн. грн.
Борг підприємств, які проходять процедуру санації або банкрутства скоротився на 0,8 млн. грн. (на 2%) та склав 38,5 млн. грн.
Сума заборгованості на економічно-неактивних підприємствах залишилась без змін - 6 млн. грн.
Міськими й районними комісіями з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат протягом тижня проведено 15 засідань. Керівникам надані відповідні доручення.
З метою здійснення контролю за додержанням законодавства про працю спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення проведено перевірки 29 підприємств, у тому числі тих, що мають заборгованість із заробітної плати. Матеріали перевірок восьми підприємств направлені до прокуратури.
29 січня 2007,15:44
|
 |
 |
31 уголовное преступление выявлено Лисичанской налоговой милицией в 2006 году.
Работниками Лисичанского отдела налоговой милиции (ОНМ) за 12 месяцев 2006 года в результате проведения комплексных оперативно-розыскных мероприятий выявлено 31 уголовное преступление, совершенное в сфере налогообложения, в том числе 14 – за уклонение от уплаты налогов в особо крупных размерах. Об этом сообщил и.о. начальника Лисичанского отдела налоговой милиции Игорь Селиванов. За указанный период в суд направлено 13 и возбуждено 15 уголовных дел в отношении должностных лиц легальных предприятий города, использующих в работе документы фиктивных фирм.
В 2006 году при участии сотрудников отдела доначислено 2,5 млн. грн., мобилизованы в бюджет путем принудительного взыскания денежные средства с предприятий-должников в сумме 3,3 млн. грн. По состоянию на 1 января 2007 года недоимка по уголовным делам прошлых лет составляла 2,7 млн. грн. – в результате проведенных мероприятий она была уменьшена на 2 млн. грн.
В ходе мероприятий, направленных на выявление и пресечение фактов незаконного оборота товаров, сотрудниками Лисичанского OHM из незаконного оборота изъято товарно-материальных ценностей на общую сумму 2,4 млн. грн. (в том числе контрабандных - на сумму 315 тыс. грн.).
В 2006 году большое внимание уделялось пресечению незаконного оборота подакцизных товаров. В результате проведенных мероприятий в прошлом году изъято алкогольной продукции на сумму 209 тыс. грн., табачных изделий на сумму 136 тыс. грн., спирта 109 дал на сумму 29,95 тыс. грн. Кроме того, за этот же период работниками отдела была пресечена деятельность девяти подпольных цехов по производству товаров народного потребления, в том числе пять подпольных цехов - по изготовлению фальсифицированных алкогольных напитков. В сфере производства и реализации фальсифицированных алкогольных напитков выявлено 12 преступлений.
Как подчеркнул Игорь Селиванов, особое внимание в своей работе специалисты налоговой милиции уделяют фирмам-минимизаторам, имеющим большие обороты и низкую налоговую нагрузку. При проведении документальных проверок субъектов предпринимательской деятельности в 2006 году выявлено 19 фиктивных предприятий и 1 конвертационный центр. Помимо этого, постоянно ведется работа по выявлению и пресечению деятельности недобросовестных налогоплательщиков, которые специализируются на незаконном возмещении из бюджета налога на добавленную стоимость. За 12 месяцев прошедшего года выявлено 6 фактов незаконно заявленного к возмещению НДС на сумму более 1,5 млн. грн.
29 січня 2007,15:15
|
 |
 |
Увеличение производства продукции – основная задача животноводства Луганщины в 2007 году.
Перспективы развития животноводства на Луганщине обсуждались 29 января на выездном заседании коллегии Главного управления агропромышленного развития облгосадминистрации в Белокуракинском районе. В работе коллегии приняли участие председатель Луганской облгосадминистрации Александр Антипов, председатель областного совета Валерий Голенко, заместитель Министра аграрной политики Украины Петр Вербицкий, начальник Главного управления агропромышленного развития облгосадминистрации Александр Ольшанский, а также председатели райгосадминистраций, райгорсоветов, начальники и главные зоотехники, руководители агроформирований, занимающихся производством молока.
Губернатор считает, что в животноводстве многое много зависит от позиции руководителей районов. В частности, работая в одинаковых экономических условиях, за 2006 год 6 районов (Белокуракинский, Марковский, Новоайдарский, Новопсковский, Старобельский и Троицкий) увеличили объемы производства молока к уровню 2005 года, в то время как в Станично-Луганском районе они сократились почти вдвое, Антрацитовском, Меловском, Сватовском и Свердловском – на одну треть, а в Перевальском районе отрасль практически ликвидирована. Александр Антипов отметил, что аналогичная ситуация происходит и с поголовьем коров. Только в трёх районах продуктивность коров составила свыше 3 тыс. кг.
«Увеличение производства продукции – основная задача животноводства в 2007 году. Это вопрос продовольственной безопасности региона», - подчеркнул губернатор. Он поставил задачу в первом полугодии остановить спад поголовья, начать его прирост и достичь к концу этого года продуктивности не менее трёх тысяч литров на одну фуражную корову. С этой целью Александр Антипов обратил внимание руководителей районов и председателей советов на несение ними персональной ответственности за развитие сельскохозяйственного производства.
Со своей стороны Александр Антипов заявил, что облгосадминистрация совместно с облсоветом помогут тем хозяйствам, которые будут развивать молочное скотоводство. Губернатор сообщил, что по инициативе облгосадминистрации готовится решение сессии облсовета по выделению 3,4 млн. грн. на компенсацию процентных ставок банковских кредитов, которые будут использованы сельхозпредприятиями на реконструкцию животноводческих помещений для создания крупнотоварных ферм. «Это станет, может быть, недостаточной, но на первых порах весомой поддержкой для сельхозтоваропроизводителей области», - считает Александр Антипов.
Во время заседания губернатор обратился к заместителю Министра аграрной политики Петру Вербицкому с просьбой уделить больше внимания вопросам господдержки молочного скотоводства.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|