Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 19 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
17 липня 2006,13:10 Версія для друку

В містах та районах області: Стаханов

відбулося засідання \"круглого столу\" за темою: \"Шляхи впровадження гендерного підходу у практику державної служби: проблеми та перспективи\". Організатором засідання виступила Стахановська міська рада жінок. Мета зустрічі – більш детально ознайомити громадськість з поняттям \"гендер\" та відповідною законодавчою базою. У засіданні \"круглого столу\" взяли участь представники, які обіймають керівні посади у міських органах влади, закладах, установах та організаціях, а також представники обласних громадських організацій. В ході \"круглого столу\" були обговорені питання рівності можливостей жінок та чоловіків у суспільстві. З метою підвищення статусу жінки у суспільстві було вирішено провести конкурс \"Жінка року\".

14 липня 2006,13:41 Версія для друку

Проблемні питання розвитку земельного ринку на Луганщині обговорили учасники „круглого столу” в Луганську.

Засідання „круглого столу” за темою “Формування та розвиток ринку земель в Луганській області”, відбулося сьогодні на базі обласної наукової бібліотеки ім.М.Горького. „Круглий стіл” організовано головним управлінням земельних ресурсів Луганської облдержадміністрації. До роботи в ньому залучені фахівці управління, представники органів місцевого самоврядування з міст та районів області, наукові працівники, викладачі вищих учбових закладів, фахівці із землеустрою, керівники наукових центрів, представники Ліги оцінювачів земель в Луганській області та Луганського регіонального фонду Державного майна.
В ході засідання „круглого столу” було зазначено, що Земельний кодекс України, який набув чинності 1 січня 2002 року, законодавчо визначив ключові аспекти, пропозиції щодо ринку земель, форми, терміни проведення земельних торгів. Однак і сьогодні невирішеним залишається коло проблем пов’язаних із забезпеченням сталого, ефективного та конкурентного середовища щодо економічного обігу земельних ділянок та прав на них, створення інфраструктури ринку земель саме на законодавчому рівні.
Учасники засідання обговорили питання стану продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, їх нормативно-грошова оцінка, питання стану, державної експертизи землевпорядної документації та заходи щодо розвитку та регулювання ринку землі в Луганській області.
За І півріччя 2006 року у області продано 155 земельних ділянок несільськогосподарського призначення з числа земель державної власності загальною площею 64,25 га на суму 4 млн. 705 тис. 290 грн. Піврічний план продажу земельних ділянок, за Програмою розвитку земельних відносин на 2006 рік, виконаний на 65,6 %, в т.ч.: у районах на 62,5 %; у містах обласного підпорядкування - 67,2 %. До бюджетів надійшло 4 млн. 545,2 тис.грн., в тому числі до Державного бюджету – 453,93 тис.грн. При цьому у 2006 році спостерігається тенденція збільшення вартості проданих земельних ділянок. Найбільше продано земельних ділянок у наступних регіонах області: місті Сєверодонецьк - 16 ділянок вартістю 2390,64 тис. грн., що складає 33 % від загального плану продажу на 2006 рік, Старобільському районі –
31 ділянка вартістю 556, 29 тис.грн. та Новоайдарському – 2 ділянки вартістю 308,04 тис.грн.
Продаж вільних від забудови ділянок, який здійснюється на земельних торгах, на території області не проводився. Хоча застосування аукціонної форми продажу земельних ділянок та прав оренди на них – це один із засобів стимулювання ефективного землекористування, надходження коштів до бюджетів різних рівнів. Крім того, відкрита форма земельних торгів сприяє усуненню завіси секретності для загалу громадськості, надаючи рівні стартові можливості для одержання землі суб’єктам земельних відносин.
Тому учасники „Круглого столу” дійшли висновку, що в області необхідно запроваджувати земельні торги з продажу земель та прав оренди на них. З цією метою розроблені та затверджені Тимчасові положення щодо проведення земельних торгів у 7 містах області і 1 селищі міського типу, а саме: Лисичанськ, Первомайськ, Свердловськ, Сєверодонецьк, Стаханов, Кіровськ, Красний Луч, Троїцьке. Визначені та затверджені рішеннями відповідних рад переліки вільних земельних ділянок для продажу з аукціонів у Новопсковському та Троїцькому районах, а також у містах Антрацит та Стаханов. По іншим територіальним одиницям перелік визначених вільних ділянок находися на розгляді та затвердженні відповідних місцевих рад.
На Луганщині фактично завершується процес приватизації земельних ділянок, які надані у користуванні громадянам. Всього по області 540,7 тис. громадян мають право на безоплатну приватизацію земельних ділянок. З них тільки 76,4 % подали заяви на приватизацію. Кількість земельних ділянок (за різним цільовим призначенням), приватизованих згідно рішень, складає 485,3 тис. од. Державні акти видано на 131,1 тис. земельних ділянок, або 27,8 %. Динаміка приватизації земельних ділянок громадянами свідчить про досить повільні її темпи – за рік приватизується та видається до 30 тис. державних актів на право власності на земельну ділянку. Така тенденція зберігається протягом декількох останніх років.
За Програмою розвитку земельних відносин протягом 2006 року необхідно вдати 25676 державних акта на право власності на земельну ділянку. Протягом І півріччя цього року видано 6977 державних акта, що складає лише 27,2 % від запланованого обсягу.
У 2005 році власниками земельних паїв було укладено 128 тис. 285 договорів оренди землі. Площа наданих в оренду земельних паїв складала 927,5 тис.га (64,9 %) розпайованих угідь. Загальна сума виплат за оренду цих земель, згідно укладених договорів, становила 92,5 млн.грн. Орендарями виплачено 90,3 млн. грн. (97,6 %). Таким чином, більшість селян – пенсіонерів області додатково до своїх пенсій отримали 42,4 млн. грн., або у середньому по 695 грн. на кожного орендодавця (табл. 4). Виплата орендної плати за 2006 рік розпочнеться у ІІ півріччі. Позитивною динамікою при укладенні договорів оренди земельних паїв є поступове збільшення плати за 1 га на рік, від 91,7 грн. у 2004 році до 103,6 грн. у 2006 році.
В рамках столу презентована виставка, “Стан формування, проблеми та перспективи розвитку ринку землі в Україні”, матеріали якої містять в традиційному та електронному вигляді регламентуючі та нормативні документи, обласні програми, розроблені управлінням земельних ресурсів. Бібліотека підготувала і зробила презентацію матеріалів з досвіду роботи інших регіонів України, найближчого і дальнього зарубіжжя з цього питання.

14 липня 2006,12:26 Версія для друку

До збирання врожаю зернових приступили усі райони Луганщини.

Офіційно жнива на Луганщині почалися 10 липня, та на сьогодні вони ведуться по всіх районах Луганщини. За повідомленням Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, станом на 14 липня до робіт включилися 136 господарств області, тобто 20% від їх загальної кількості. Селянами обмолочено перші 10 тис. гектарів озимої пшениці та зібрано 25 тис. тонн зерна. Зібрано першу тисячу тонн ячменю, розпочато збирання врожаю гороху. Всього валовий збір ранніх зернових і зернобобових по області на сьогодні складає 27 тис. тонн.
Більш високими темпами жнива йдуть на Біловодщині, у Білокуракінському, Новопсковському та Станично-Луганському районах. Вищою врожайністю відзначаються поля у Міловському (31,7 ц/га), Біловодському (31,4 ц/га) та Марківському (30,4 ц/га) районах.

14 липня 2006,12:01 Версія для друку

Луганська облдержадміністрація запрошує взяти участь у громадському обговоренні проектів регуляторних актів з розвитку малого бізнесу.

Головним управлінням економіки облдержадміністрації розроблено проекти регуляторних актів: Стратегію розвитку малого бізнесу в Луганській області до 2016 року та Комплексну програму розвитку і реформування споживчого ринку Луганської області на 2007-2008 роки.
Відповідні проекти розміщені на сайті Головного управління економіки www.economy.loga.gov.ua. у розділі "Регуляторна політика" (підрозділ "Проекти регуляторних актів").
Просимо усіх зацікавлених надати до Головного управління економіки облдержадміністрації у термін до 28.07.2006 свої зауваження та пропозиції до вищезазначених проектів.

14 липня 2006,11:53 Версія для друку

16 липня - День металурга. За обсягами реалізованої продукції металургія посідає друге місце в області.

Металургійна галузь є однією з найпотужніших в економіці Луганської області. Її питома вага в структурі промисловості становить майже четверту частину (24,1 %). Галузь представлена 23 підприємствами, найбільші з них - Алчевський металургійний комбінат, Лутугинський державний науково-виробничий валковий комбінат, Луганський трубний завод, Стаханівський завод феросплавів, ВАТ “Сталь”, спільне підприємство “Інтерсплав”
На металургійних підприємствах працює 29,1 тис.осіб, що становить 10,4 % від загальної чисельності зайнятих у промисловості. Середньомісячна заробітна 1 тис.273,04 грн. Це на 22,2 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року, та на 35,1 % більше, ніж по області в цілому. Заборгованості із виплати заробітної плати не має.
За даними Головного управління статистики в Луганській області, у 1-му півріччі 2006р. обсяги продукції на підприємствах металургії порівняно з відповідним періодом попереднього року зросли на 18,2 %. Збільшився випуск труб та профілів пустотілих з металів, необробленого свинцю, чавуну, феросплавів. В січні-червені 2006р. металургами виплавлено 987,8 тис. тонн сталі, випущено 818,1 тис. тонн готового прокату.
Активно впроваджується інноваційна діяльність. Більше 80 % інноваційних витрат по області в минулому році припало саме на металургію. Питома вага інноваційної продукції в загальному обсязі реалізації металургійних підприємств у 2006 році зросла на 14,4 в.п. проти 2005р.
За п’ять місяців 2006р. металургійними підприємствами області реалізовано промислової продукції власного виробництва на 2млрд. 842 млн.грн., що становить 18,8 % від загального обсягу реалізованої промислової продукції. За цим показником металургія посідає друге місце в області після виробництва коксу і продуктів нафтоперероблення.
У I кварталі 2006р. у м. Алчевськ була введена в дію потужність з виробництва виливок з кольорових металів – 4 тис. тонн на рік.

14 липня 2006,11:16 Версія для друку

16 липня – ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

З нагоди шістнадцятої річниці від дня ухвалення Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України керівники області взяли участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченко в Луганську.
Керівництво Луганської облдержадміністрації також звернулося до жителів Луганщини з поздоровленням. В ньому, зокрема говориться:
"Шановні краяни!
Шістнадцять років тому, 16 липня, Верховна Рада України проголосила державний суверенітет «як верховенство, самостійність, повноту, неподільність влади республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах». Це стало визначальним кроком на шляху відродження Української держави.
Декларація закріпила одвічне прагнення українського народу до незалежності та суверенітету, задекларувала принципи подальшого розвитку держави, заклала основи для формування законодавчої бази в цілому та прийняття Конституції України зокрема.
Ми твердо віримо, що спільною натхненною працею єдиною, громадою ми працюватимемо на розбудову економічного потенціалу держави, подальший розвиток її демократичного устрою, культури та духовності. Ми гостро відчуваємо відповідальність за долю країни, рідного краю і впевнені – разом зможемо досягти поставлених цілей!
Від імені обласної державної адміністрації щиро вітаємо вас, дорогі луганчани, з 16-ю річницею цієї визначної історичної події. Зичимо вам впевненості і доброї надії на майбутнє, миру і злагоди в нашому спільному українському домі. Нехай усім нам допомагає віра у гідне прийдешнє нашої держави та народу".
Луганська обласна держадміністрація

14 липня 2006,11:14 Версія для друку

Декларація про державний суверенітет України стала першим кроком до розбудови незалежної української держави. – Зіновій Гузар.

„Проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 років тому стало першим кроком до розбудови незалежної української держави”, – зазначив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар сьогодні під час урочистого покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченко в Луганську.
Під час інтерв’ю луганським журналістам, Зіновій Гузар прокоментував той факт, що в Декларації, зокрема, зазначалося, що Україна стане неблоковою без’ядерною державою, проте сьогодні політика України направлена на вступ до НАТО.
„Кожен час дає свої виклики і відповіді”, – заявив він журналістам. – Шістнадцять років тому, коли Україна ще не була суверенною державою, бо Декларація була прийнята більш ніж за рік до розпаду СРСР, перед нею стояло питання про неблоковість. Одначе, у Декларації не йшлося й про іноземні військові бази, проте зараз ми маємо їх в Севастополі, і не тільки там. Тому проблема, на мій погляд стоїть таким чином: 16 років тому актуальна була неблоковість. Зараз ситуація зовсім інша: на порядку денному входження в НАТО, вступ до Євросоюзу”. За словами заступника губернатора Луганщини,, за цей період в країні відбулася, взагалі, зміна системи цінностей, починаючи з символіки (про яку, до речі, не йшлося у декларації, а тепер вона є в України) і закінчуючи розвитком ринкової економіки, „за яку тоді навіть мова не йшла”.
„Так історія ставить перед нами свої питання, і ми маємо давати на них свої відповіді”, – впевнений Зіновій Гузар.
За його думкою, це не означає, що треба щось змінювати у самій Декларації. „Це був документ, який на той момент декларував наявні наміри української держави, – зазначив він. – Потім був наступний крок – акт проголошення незалежності України, за ним ще крок – прийняття Конституції України. Зараз ми робимо ще один крок уперед – працюємо над змінами до Конституції, намагаємось консолідувати суспільство. Тому зараз на треба створити нові документи, на які потребує сьогоднішній час”.
Коментуючи останні політичні події в країні, Зіновій Гузар зазначив, що політики спекулюють тими чи іншими темами, втягуючи у свої спекуляції заради власних політичних амбіцій пересічних громадян. Але людей цікавлять більш за все їх домашні, побутові, сімейні проблеми. „Більше того, люди на сьогодні вже втомилися від тих спекуляцій, політичного ажіотажу й тріскотні. Свідченням тому є вчорашня так звана велика відкрита сесія луганської обласної ради, яку люди практично проігнорували”, – вважає заступник губернатора Луганщини.

14 липня 2006,09:23 Версія для друку

Введено в експлуатацію газопровід центральної частини Новодружеська.

В рамках реалізації Програми соціально-економічного розвитку м. Лисичанська в першому півріччі поточного року введений в експлуатацію газопровід центральної частини м. Новодружеська протяжністю більше 2,5 км. За повідомленням відділу інформаційного забезпечення діяльності Лисичанської міської ради, на ці роботи витрачено 0,5 млн. грн. і проводилися вони за рахунок коштів місцевого бюджету. Крім цього, вже завершене будівництво газопроводу середнього тиску по одній з вулиць м. Привілля протяжністю 0,6 км. Також ведуться будівельні роботи з газифікації Новодружеська, проводяться вуличні газопідвідні мережі і газифікація вулиці Менжінського в Привіллі, газифікуються дві вулиці Лисичанська. В майбутньому планується ввести в експлуатацію 7,3 км газопроводів за рахунок всіх джерел фінансування. Це дозволить поліпшити теплопостачання житлових будинків жителів Лисичанську, Новодружеська і Привілля.
Сьогодні в Лисичанську продовжуються роботи з поліпшення системи водопостачання південної частини міста з метою забезпечення безаварійного постачання питної води в ці мікрорайони. У минулому році з державного бюджету було виділено 861 тис. грн. На ці кошти почато реконструкцію насосної станції четвертого підйому заводу РТВ потужністю 17 тис. кубічних метрів на добу. В 2006 році, за наявності достатнього фінансування, початі роботи планується продовжити.

14 липня 2006,09:04 Версія для друку

Увага: штормове попередження! В неділю очікується різке похолодання із зливами.

МНС України та Луганський обласний Центр з гідрометеорології попереджує: після тривалого періоду спекотної погоди 16 липня очікується зниження денної температури повітря до 20-26С. Похолодання супроводжуватиметься грозовими дощами, місцями сильними зливами з градом, шквалами 15-20 метрів на секунду.

13 липня 2006,15:29 Версія для друку

Луганчани зайняли 7 призових місць на IV Літних спортивних іграх молоді України з легкої атлетики.

За повідомленням управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації, 5-9 липня 2006 року в Миколаєві проходили IV Літні спортивні ігри молоді України з легкої атлетики. У змаганнях брали участь спортсмени зі всіх областей України. Перше місце завоювали луганчани Тетяна Галаєва (біг на 400 метрів з перешкодами), Оксана Мілокумова (біг на 5000 метрів), Наталія Ковтун (біг на 3000 метрів з перешкодами). Друге місце зайняли юні спортсмени з Луганщини Наталія Ковтун (естафета 4 по 400 метрів), Оксана Мілокумова (біг на 1500 метрів), Сергій Копанайко (біг з перешкодою на 110 метрів). Третє місце зайняв Ігор Токарь (біг з перешкодами на 3000 метрів). У загальнокомандному заліку збірна Луганської області зайняла 6-е місце серед 25 команд.


Сторінки:
808182838485868788899091929394

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера