13 липня 2006,15:09
|
 |
 |
Міловський районний зупинив дію рішення Міловської районної ради щодо визнання російської мови регіональною на території району.
Міловський районний суд Луганської області 20 червня ухвалив рішення „зупинити дію пункту першого четвертого рішення Міловської районної ради п’ятого скликання № 3/7 від 25 травня 2006 року до вирішення справи по суті”. Судова ухвала прийнята за позовом Величка Анатолія Володимировича до Міловської районної ради про визнання незаконним зазначеного пункту рішення райради. Нагадаємо, що 25 травня 2006 року депутати Міловської райради підтримали рішення Луганської обласної ради від 25 квітня 2006 р. №2/13 п 1,4 «Про заходи із забезпечення реалізації положень Указу Президента України від 07.04.2006 № 295/2006 щодо російської мови на території Луганської області та визнали російську мову регіональною в Міловському районі. До того, Луганська обласна рада 25 квітня 2006 року надала російській мові статус регіональної. Крім Міловської, це рішення підтримали Біловодська, Кремінська, Станично-Луганська та Перевальська районні ради, Луганська, Кіровська та Рубіжанська міські ради.
13 липня 2006,15:06
|
 |
 |
Детская театральная студия «Арлекин» удостоена звания Лауреата Международного театрального фестиваля.
Детская театральная студия «Арлекин» из Лисичанска (руководитель Ирина Кабанова) в начале июля приняла участие в Международном театральном фестивале «Земля. Театр. Дети». Лисичанские театралы привезли на конкурс постановку «Веселый Роджер». Выступление «арлекинцев» отмечено качественной режиссерской работой, зрелищностью, хореографией спектакля, актерским мастерством юных исполнителей. Особую оценку жюри получили исполнители главных ролей спектакля - Настя Павленко, Ира Винник, Женя Щербак, Настя Зарайская, Захар Калинин.
По итогам участия в фестивале образцовая театральная студия «Арлекин» удостоена звания Лауреата. На фестиваль свои работы представили театральные коллективы Украины, России, Болгарии, Литвы, Латвии, Эстонии.
13 липня 2006,14:49
|
 |
 |
Поліпшення інвестиційної ситуації сприяло поліпшенню фінансового стану сільгосппідприємств. – Юрій Махортов.
«Поліпшення інвестиційної ситуації сприяло поліпшенню фінансового стану сільгосппідприємств», - заявив начальник Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації Юрій Махортов сьогодні в ході «круглого столу», присвяченого питанням поліпшення інвестиційного клімату і залучення інвестицій в агропромисловий комплекс Луганської області. По його славами, сьогодні з 340 сільгосппідприємств 240, або 70%, є прибутковими.
«Для Луганської області, в якій велика частина міського населення, робота аграрного сектора, забезпечення стабільного продовольчого постачання людей мають особливе значення», - відзначив Юрій Махортов. Основи нинішнього сільського господарства були закладені в 2000 році в процесі його реформи, яка докорінно змінила форми власності на землю й майно, а також форми організації виробництва. Замість колективних сільгосппідприємств створені і розвиваються 102 приватних сільгосппідприємств, 219 господарських суспільств, 104 фермерських господарства. У харчовій галузі функціонує 120 крупних підприємств з переробки і випуску продуктів харчування.
Саме завдяки створенню нових приватних сільгосппідприємств на селі, підвищенню відповідальності власників за результати роботи, зростанню інвестицій, за останні 4 роки в сільському господарстві області забезпечувався приріст більшості видів сільгосппродукції.
У 2005 році забезпечений приріст валової сільгосппродукції більш ніж на 20%. Виробництво зерна склало 1,3 млн. тонн – це якнайкращий урожай за останнє десятиліття, соняшнику – 312 тис. тонн. Повністю забезпечується потреба Луганщини в продовольчому зерні.
Здійснюється цілеспрямована робота по технічному переозброєнню сільського господарства. За останні 5 років агроформування придбали 4 тис. 220 одиниць нової техніки, в т.ч. 694 трактори і 360 зернозбиральних комбайнів. Це дало можливість відновити машинно-тракторний парк більш, ніж на 10 %. При цьому активно використовуються пільгові довгострокові кредити, а також власні кошти сільгосппідприємств та їх інвесторів.
Завдяки залученню інвестицій в галузь птахівництва за останні 5 років вдалося практично відновити роботу майже всіх птахофабрик, збільшити на цій основі виробництво яєць в 1,8 разу, або до 450 млн. штук в 2005 році. Нарощується виробництво м'яса бройлерів. Чисельність поголів'я свиней в господарствах збільшилася на 20 тис. голів, або на 40 %, птахи – на 370 тис. голів (13%).
Розв'язуються соціальні питання, підвищується рівень життя населення. Середньомісячна заробітна плата на селі зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 36% (по Україні – 9 місце). Заборгованість по заробітній платі з моменту реформування господарств знижена на 75 млн. грн.
В області створені і працюють Луганська аграрна дорадча служба і громадська організація «Слобідський селянський розвиток» в рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу. З метою надання консультаційних послуг фермерам і сільським жителям по створенню бізнес-планів і інвестиційних проектів, юридичної допомоги населенню, сприянню розвитку територіальних громад, підвищенню культурного рівня. Відкриті і працюють філіали в 4-х районах області. Фахівцями розроблені проекти, по яких виграні гранти і направлені на рішення соціальних питань на селі на суму близько 500 тис. гривень, робота триває.
13 липня 2006,14:48
|
 |
 |
Поліпшення інвестиційного клімату в АПК є продовженням реформи сільського господарства, початої в 2000 році. – Сергій Тихоновський.
«Поліпшення інвестиційного клімату в АПК є продовженням реформи сільського господарства, початої в 2000 році», – заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Сергій Тихоновський на відкритті обласного «круглого столу», присвяченого питанням поліпшення інвестиційного клімату і залучення інвестицій в агропромисловий комплекс Луганської області. У роботі «круглого столу» взяли участь керівники сільгосппідприємств області всіх форм власності, сільгоспуправлінь регіонів області, представники банківських та інвестиційних структур.
За словами начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Махортова, в агропромисловому виробництві за останні роки активізувалися інвестиційні процеси. Загальний обсяг інвестицій в сільське господарство в 2005 році склав 122,6 млн. грн. (105,2% до 2004 року), або 64 грн. на 1 гектар. У структурі інвестицій в основний капітал велика частина припадає на галузь рослинництва. Інвестиційні пріоритети реалізуються через механізм формування власних інвестиційних ресурсів товаровиробників, державної підтримки розвитку агропромислового виробництва і соціальної сфери села, залучення інвестицій з інших галузей економіки, іноземних інвестицій, кредитної підтримки сільгосптоваровиробників.
Проте, на загальну думку учасників «круглого столу», коштів, що вкладаються в розвиток села, дуже замало. «Гроші, які зайшли в село, розчиняються на тлі численних проблем», - вважає начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Альберт Зінченко. За його словами, навіть загальна сума іноземних інвестицій в економіку Луганщини – 300 млн. дол. США -- це всього лише сьома частина від інвестиційної потреби регіону. Серед основних проблем збільшення грошових вливань в сільське господарство області Альберт Зінченко назвав захист коштів, що інвестуються, наявність «тіньових» неврахованих інвестицій, відсутність в області сервісної інфраструктури для нормальної роботи інвестицій. На його думку, комітет з питань територій пріоритетного розвитку і ще ряд подібних структур сьогодні є «товкачами» по проходженню пропонованих інвестпроектів через дозвільні інстанції. Він також відзначив відсутність об\'єктів вкладення засобів. «У Луганській області інвестпроектів практично немає, або вони не відповідають вимогам, які висувають потенційні інвестори», - заявив Альберт Зінченко. І додав, що Луганська регіональна Торговельно-промислова палата спільно з Головним управлінням економіки облдержадміністрації вже почала роботу щодо сприяння зацікавленим організаціям і підприємцям по професійному і грамотному складанню бізнес-проектів.
Як відзначив директор Луганського регіонального Агенції сприяння інвестиціям Максим Басов, йому теж невідомі пропозиції сільгоспвиробників для можливого інвестування в розвиток їх виробництва. Разом з тим він ознайомив учасників «круглого столу» з пропозиціями потенційних інвесторів щодо впровадження енергозберегаючих технологій із залученням сільгоспресурсів, використанню новітнього олієестракційного устаткування, а також повідомив про пропозицію датських партнерів щодо можливого інвестування в розвиток на Луганщині свинарства.
З урахуванням стану розвитку сільського господарства Юрій Махортов виділив основні напрями вкладення інвестицій в АПК області. Це інвестування розвитку тваринництва і птахівництва; організація зрошування і на цій основі – вирощування овочевої і плодово-ягідної продукції; інвестування розвитку особистих селянських господарств, соціальної інфраструктури села і сфери побутового обслуговування населення; оновлення матеріально-технічної бази; енергозбережних технологій вирощування сільськогосподарських культур і переробки продукції сільського господарства; нові сорти і гібриди зернових, соняшнику; нарощування і розширення асортименту високоякісних товарів, особливо продукції дитячого харчування; розвиток системи інформаційно-консультаційних послуг. За його словами, для цього вже розроблені бізнес-плани ТОВ «Гранум» Кремінського району, ТОВ «Племзавод «Біловодській», СТОВ «Слав-Агро» Слов’яносербського району з виробництва м\'яса свинини, приватним підприємством «Агро» з вирощування птахи, ЧП «Донец-плюс» Станично-Луганського району, Агрокомбінат «ЛИСТ», м. Луганськ, з вирощування й переробки сільськогосподарської продукції.
13 липня 2006,14:47
|
 |
 |
Залучення інвестицій в АПК Луганщини йде за рахунок іноземних вкладень, держінвестицій, коштів вітчизняних інвесторів, а також за рахунок банківського кредитування, створення кредитних союзів і використання лізингових механізмів.
Загальний обсяг іноземних інвестицій на 1 квітня 2006 року в агропромисловий комплекс Луганської області склав 6 млн. 678 тис. доларів США, що складає 2,5% від загального обсягу іноземних інвестицій по регіону. Підприємствами сільського господарства залучено 2 млн. 501 тис. доларів США, підприємствами харчової і переробної промисловості - 4 млн. 176 тис. доларів США, що вище за рівень 2004 роки на 26%. У 2005 році іноземними інвесторами в агропромисловий комплекс вкладено 1млн. 379 тис. доларів США, що складає 2,4% від загального обсягу іноземних інвестицій по області. Інвестиції надійшли з 11 країн світу, найбільші обсяги внесені нерезидентами з Кіпру, Сполученого Королівства Великобританії, Сполучених Штатів Америки, В'єтнаму, Швейцарії. Основними інвесторами в сільське господарство були іноземні фірми Кіпру (67% від загального обсягу інвестицій), Сполучених Штатів Америки – 15%, Об'єднаного Королівства Великобританії – 12,4%, Швейцарії – 4,5%. У харчову і переробну галузь – Сполученого Королівства Великобританії – 53%, Кіпру – 30,6%. В основному кошти направлені на нові розробки з поліпшення сировини і якості готової продукції.
Державні інвестиції в основному направлені на реалізацію загальнодержавних програм з розвитку зернового господарства, селекції в рослинництві і тваринництві, стабілізації і подальшого розвитку садівництва і виноградарства, розвитку вівчарства, підтримці сільгосптоваровиробників у виробництві і реалізації молодняка КРС, розвитку інфраструктури аграрного продовольчого ринку. За останні 5 років області з Держбюджету на ці цілі було виділено 237 млн. грн., в 2002 році – 27 млн. грн., в 2003 році – 51 млн. грн., 2004 – 47 млн. грн., 2005 – 78 млн. грн., в поточному році – 34,4 млн. грн. Але цих коштів украй недостатньо. У поточному році датується вирощування озимих і ярових культур, розширене дотування виробництво продукції тваринництва.
Інвестиції вітчизняних інвесторів в економіку регіону мають вищу економічну віддачу. Якщо в 2000 році сума приватних інвестицій, вкладених в сільське хазяйство, не перевищувала 10 млн. грн., то в 2005 році їх було вкладено в 7 разів більше. «Проте, на даний момент обсяг інвестицій, вкладених в агропромисловий комплекс, явно недостатній і не відповідає потребам галузей економіки. Причому зберігається вузьконаправленість вкладень. Тому важливим є проведення комплексної і планомірної роботи по нарощуванню їх обсягів», - підкреслив Юрій Махортов.
Після реформування аграрного сектора економіки активізувалося кредитування сільгосптоваровиробників. У поточному році від банківських структур області одержано кредитних ресурсів на суму 186 млн. грн., що в 1,3 рази більше, ніж було одержано в 2005 році, і в 7 разів більше, ніж в 2000 році. Кредитами банків сьогодні користуються 332 сільгосппідприємства Луганщини. Найбільшу суму кредитних ресурсів в 2006 році селянам надали «Промівестбанк» – 31,8 млн. грн., «Аваль» – 26,2 млн. грн., «Ощадбанк» – 24,7 млн. грн. і «Укркоммунбанк» – 17,6 млн. грн., процентна ставка яких складає від 16 до 20 % річних.
Учасники «круглого столу» відзначили дуже високий рівень процентних ставок для селян при рентабельності сільгоспвиробництва за 2005 рік – 9,6 %. Тільки в 2005 році сільгосппідприємства банкам сплатили відсотків на суму 40 млн. грн. Також було відмічено, що потреба сільгосптоваровиробників в довгострокових кредитах на формування основних фондів з року в рік росте. У першому півріччі 2006 роки довгострокових кредитів привернуто в 2 рази більше порівняно з 2004 роком.
В області створено і працює близько 50 кредитних союзів. з них 15 кредитують село, кредитний портфель яких складає близько 20 млн. грн., 20 тис. сільських жителів є членами кредитних союзів. Кредитний союз «Меловоє-кредіт» з моменту утворення видав кредитів фермерам і сільським жителям на суму 15 млн. грн., за перше півріччя поточного року – 3,5 млн. грн. «Сватова-Лучка» Сватівського району, – 4,1 млн. грн., «Айдар-кредит» Новопськовського району – 1,6 млн. грн., «Агро-кредит» Старобільського району – 1,3 млн. грн. Кількість та обсяги кредитних союзів продовжує зростати.
На Луганщині знаходиться філіал Національної акціонерної компанії «Украгролізінг». Сільгосптоваровиробникам області поставлено 36 тракторів, 9 комбайнів, і іншої сільськогосподарської техніки на загальну суму 11 млн. гривень. Підприємством ТОВ «Донснаб» – ділером заводу ВАТ «Ростсельмаш» закуплено 11 зернозбиральних комбайнів Дон на суму 5 млн. грн.
13 липня 2006,09:40
|
 |
 |
В містах та районах області: Краснодон
Згідно рапорту ВАТ "Краснодонвугілля" вугільними підприємствами міста станом на 5 липня фактично видобуто 2 млн.762 тис. 240 тонн вугілля, що складає 114,5% до встановленого плану. Добовий видобуток вугілля склав 16 тис. 850 тонн, або 113,6% до плану. План видобутку вугілля по відношенню до відповідного періоду минулого року перевиконаний на 259 тис. 955 тонн. Залишок вугілля на шахтах міста складає 126 тис. 544 тонн.
13 липня 2006,09:38
|
 |
 |
В містах та районах області: Стаханов
Відбулась четверта сесія Стахановської міської ради. У роботі сесії взяли участь 41 депутат міської ради, керівники підприємств, установ та організацій міста, громадськість. Основні питання порядку денного засідання сесії стосувалися викупу земельних ділянок, поновлення договорів оренди, затвердження проектів землеустрою. На розгляд сесії було винесено питання поновлення договору оренди земельної ділянки для ДП \"Ринок м.Стаханова\". Рішенням сесії поновлено договір оренди на один рік та за пропозицією депутатів установлено коефіцієнт за користування землерентабельності ДП \"Ринок м.Стаханова\" до 15%. Таким чином, вартість торговельного місця замість 1,3 грн. буде складати 1,5 грн. та замість 2,4 грн. – 2,8 грн. Одним із спірних питань на сесії стало переведення на обслуговування через централізовану бухгалтерію відділу культури міського Палацу Культури ім.Горького. Депутати розійшлися у поглядах, але за результатами голосування більшістю голосів проект рішення сесії було ухвалено. Всього під час роботи сесії розглянуто понад 50 питань.
13 липня 2006,09:35
|
 |
 |
В містах та районах області: Старобільський район
відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якому було розглянуто підготовку сільгоспформувань району до збирання врожаю 2006р. Перед присутніми з доповіддю виступив заступник голови райдержадміністрації С.Маслійов. Він зазначив, що в цьому році врожай буде збиратися на території 32501 га ранніх зернових та зернобобових культур, в тому числі озимих культур - 20135 га, з яких озимої пшениці - 19531 га, озимого жита - 362 га, тритикале – 127 га, озимого ячменю – 115 га. Ярі культури розташовані на площі 12366 га, в тому числі ярий ячмінь - 10781 га, овес – 1280 га, пшениця ярова – 140 га. Для отримання стабільного врожаю проведено підживлення озимих культур селітрою аміачною на площі 13,8 тис. га. Очікувана врожайність зернових складе 18,2 ц/га (при плані – 20 ц/га), валовий збір становитиме 59,2 тис. тонн (план – 61,5 тис. тонн). Для збору врожаю в агроформуваннях району створено 57 загонів. Будуть задіяні 152 комбайни. Згідно плану-графіку збір врожаю в районі планується провести за 15 діб.
12 липня 2006,15:53
|
 |
 |
З нового навчального року до шкіл Луганщини підуть 17,5 тисяч першокласників.
За попередніми прогнозами управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації, 1 вересня за шкільні парти сядуть 17,5 тис. першокласників. Це майже стільки ж, скільки було минулого року. Проте, спеціалісти прогнозують зменшення кількості школярів.
У навчально-виховному процесі 2006-2007 навчального року буде зайнято 18,2 тис. шкільних педагогів, 3,3 тис. викладачів й майстрів системи профтехосвіти, 7,5 тис. науково-педагогічних працівників вищої школи. На роботу до школи прибуде 237 молодих спеціалістів.
За даними управління освіти, зараз найбільшу кількість вакансій вчителів з різних предметів мають Краснодон (14), Свердловськ (13), Сєвєродонецьк (10), а також Сватівський (25), Станично-Луганський, Білокуракинський, Біловодській, Перевальський райони (12). Взагалі немає вчительських вакансій в Алчевську, Антрациті, Стаханові та Ровеньках.
У новому навчальному році по області будуть працювати 418 дошкільних закладів, з яких 355 – комунальної форми власності. При цьому в них займаються лише половина дітей дошкільного віку. В сільській місцевості взагалі охоплення дітей дошкільним вихованням становить 31,7%. У зв’язку з цим місцеві органи влади займаються розширенням мережі дошкільних закладів. Так, до 1 вересня поновлять роботу дитячі садки в селах Олексіївна Новоайдарського району, Єсауловка Антрацитівського району, селища Краснореченськ Кремінського району. Планується відкрити дитсадки короткотермінового перебування на базі шкіл в Красній Поляні Антрацитівського району, с. Камишеваха Попаснянського району, с.Переможному Лутугинського району, Волкодаєво та Гречишкино на Новоайдарщині.
Водночас через зменшення кількості школярів влітку вже закрилися 2 школи в Антрациті та одна в Кіровську. Місцеві органи влади розглядають питання щодо закриття ще 8 шкіл, де навчаються по 5-20 дітей. З них дві у Красному Лучі. Такі питання обов’язково узгоджуються з місцевими громадами, та одночасно вирішується питання підвозу дітей до найближчих шкіл, створення груп подовженого дня, організації гарячого харчування. За рахунок виділених з держбюджету 1,8 млн. грн. 9 районів Луганської області до кінця поточного року отримають по одному шкільному автобусу. Кремінський, Новоайдарський та Сватівський райони передбачили свої власні кошти для додаткових автобусів. Взагалі ж для оновлення парків шкільного транспорту необхідно придбати ще 106 автобусів.
Крім того, 640 тис. грн. субвенції з держбюджету підуть на придбання обладнання для шкільних кабінетів математики, фізики, хімії та біології. Підручниками учні початкової школи будуть забезпечені повністю, інших класів – до 95%.
Через брак коштів повільно йде комп’ютеризація середніх шкіл. З 503 лише 336 мають сучасні комп’ютерні комплекси, а до Інтернету підключені 96 шкіл області. В бюджетах сільських районів на цей рік передбачено 1 млн. 160,3 тис. грн. на придбання комп’ютерних комплексів, крім семи, серед котрих Лутугинський, Перевальский, Слов’яносербський райони. Не заплановані кошти і для більшості містких шкіл. В той же час, 2 млн. 170 тис. грн. держбюджетних коштів планується витратити на закупку 31 комп’ютерного комплексу для ПТУ Луганщини.
До речі, мережа профтехучилищ в області збережена, цього року буде функціонувати 79 ПТУ, в яких навчатимуться 32,3 тис. учнів, з яких 13,5 тис. – першокурсники і 840 – слухачі центрів при виправних колоніях.
У вищих навчальних закладах Луганщини буде прийнято на навчання 30 тис. студентів. З них 51% навчатимуться на бюджетній основі, 49% – за контрактом.
12 липня 2006,11:03
|
 |
 |
Рівень споживання електрики й газу на Луганщині перевищує рівень оплати за спожиті енергоносії.
За даними паливно-енергетичного управління Луганської облдержадміністрації, протягом першого тижня липня споживання електричної енергії по території Луганщини склало 178,9 млн. кВт годин. При цьому Луганською ТЕС за цей час вироблено 111,7 млн. кВт годин електричної енергії. Водночас розрахунки споживачів області за електроенергію, використану за 6 днів липня (без урахування підприємств вугільної промисловості), склали 15,4 млн. грн., тобто 64,5%.
Споживачами регіону за 5 днів липня використано 49,4 млн. куб. м природного газу. Рівень оплати населенням та споживачами по фондах ОДА за природний газ, використаний з початку року, станом на 6 липня 2006р. складає 85%. З метою посилення дисципліни розрахунків за енергоносії за борги станом на 6 липня 2006р. відключено від електропостачання 256, від газопостачання – 60 підприємств та організацій.
Підприємства електроенергетики і газової промисловості області з початку липня працюють у нормальному режимі, масштабних збоїв в енергопостачанні споживачів регіону та аварійних ситуацій не зареєстровано.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|