12 липня 2006,11:01
|
 |
 |
Заборгованість бюджетних установ Луганщини по енергоносіях та житлово-комунальних послугах становить 23 млн. 8,9 тис. грн.
Заборгованість бюджетних установ Луганщини по енергоносіях та житлово-комунальних послугах на 1 липня становить 23 млн. 8,9 тис. грн. За повідомленням Головного фінансового управління Луганської облдержадміністрації, з початку року борги зросли на 22,4%, проте протягом червня їх вдалося зменшити майже на 14%, тобто на 3 млн. 492 тис. грн.
Так, бюджетні установи, що фінансуються з місцевих бюджетів, на початок липня за спожитий газ розрахувалися на 93,9%, за електрику – на 98,5%, за теплопостачання – на 80,3% та за водопостачання й водовідведення – на 97%. Тобто, у червні рівень розрахунків значно збільшився.
В той же час найбільша заборгованість по всіх видах платежів залишається у Луганську, де бюджетні установи винні комунальникам 9 млн. 771,5 тис. грн. Це 42,5% від усього боргу бюджетників по області за енергоносії та житлово-комунальні послуги. Доля Лисичанську у загально обласній заборгованості 15,2%, Стаханова – 8,6%, Брянки – 8% та Свердловську – 6,4%.
„Незважаючи на постійні звернення та вимоги облдержадміністрації щодо забезпечення у повному обсязі оплати спожитих енергоносіїв на комунальних послуг, через відсутність реальних важелів впливу наші вимоги міськими бюджетами не виконуються”, - зазначив начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації, в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Балковий.
Певні труднощі виникли й у розрахунках за енергоносії та комунальні послуги по наданих громадянам субсидіях. Держбюджет у 1-му півріччі цього року виділив Луганщині субвенцію для розрахунків з надавачами послуг по субсидіях. За цією субвенцією надійшло 36 млн. 206 тис. грн. – це тільки 96% до затверджених лімітів. Кредиторська заборгованість по енергосубвенції з початку року збільшилася майже вдвічі.
„Причиною стало те, що в червні підприємствами-надавачами послуг та головним розпорядником коштів були проведені нарахування по пільговій категорії „діти війни” на весь період дії вказаної пільги починаючи з січня. Ці нарахування раніше не були включені до розрахунків червня”, -- пояснив Юрій Балковий. Крім того, залишилася непогашеною заборгованість по квартплаті, теплу, воді, електриці по підприємствах, по яких неможливо скласти схеми, замкнені на НАК „Нафтогаз України”: для розрахунків з ними необхідні грошові кошти.
За словами Юрія Балкового, облдержадміністрація вживає всіх необхідних заходів, щоб борги по пільгах і субсидіях були погашені у повному обсязі. Так, на 1 липня з енергосубвенції вже оформлено протоколи-погодження з надавачами комунальних послуг та енергопостачання на суму 5 млн. 378 тис. грн. Робота в цьому напрямку триває.
12 липня 2006,09:33
|
 |
 |
В містах та районах області: Станично-Луганський район.
Проведено укомплектування лікувально-профілактичних закладів району випускниками медичних закладів, якім було надано цільове направлення на навчання. Зараз усі ФАПи та ФП мають аптечні пункти. Потребують телефонізації 10 лікувально-профілактичних закладів району. Згідно державних поставок придбано медичне обладнання та інструментарій на суму 829 тис. 844 грн., які розподілені по усіх ЛПЗ району. Санітарний автотранспорт Чужинської сільської лікувальної амбулаторії передано на баланс Чужинської сільськради. У травні п.р. фахівці обласних закладів з метою наближення медичної допомоги до сільського населення здійснювали виїзди в ЛПЗ району.
З метою покращення боротьби з туберкульозом у районі рішенням сесії Станично-Луганської райради від 30 червня 2006р. затверджені заходи щодо поліпшення ситуації із захворюванням на туберкульоз на 2006р. Реалізація регіональної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз дасть змогу збільшити відсоток населення, охопленого флюорографічним обстеженням. З 2003р. в районі згідно розпорядження голови райдержадміністрації працює міжвідомча комісія по боротьбі з туберкульозом. Цього року відбулись 6 засідань комісії, на яких були розглянуті питання поліпшення заходів профілактики туберкульозу, стабілізації показників ефективності лікування вперше виявлених хворих, а також хворих на туберкульоз дітей та підлітків. У ІІ кварталі цього року покрашена матеріально-технічна база РТМО, зокрема, придбано флюорограф з цифровою обробкою даних.
12 липня 2006,09:31
|
 |
 |
В містах та районах області: Новопсковський район.
Фахівцями районного центру зайнятості протягом 3 по 7 липня працевлаштовані 7 чол., направлено на громадські роботи – 32 чол. Станом на 6 липня 2006р. у районному центрі зайнятості перебуває на обліку 1195 чол. безробітних, з них 702 чол. отримують допомогу по безробіттю.
12 липня 2006,09:25
|
 |
 |
В містах та районах області: Біловодський район
Протягом січня–червня п.р. в усіх категоріях господарств (за винятком населення) вироблено 571,9 тонн м\'яса (в живій вазі), що складає 122,4% до січня-червня 2005р. (завдання Програми – 800 тонн), 3276,6 тонн молока, або 92,4% до відповідного періоду 2005р. Спостерігається збільшення поголів’я свиней на 2347 голів, або на 55,5% до минулого року.
11 липня 2006,15:39
|
 |
 |
Освітянські заклади Луганщини почали підготовку до нового навчального року.
До роботи у новому 2006-2007 навчальному році необхідно підготувати 1375 навчальних закладів, що діють на Луганщині. Серед них 355 дошкільних закладів, 771 школа, 79 ПТУ, 33 технікуми, 9 вузів 113 позашкільних закладів, 15 спеціалізованих інтернатів та 92 гуртожитки та 692 опалювальні котельні.
За словам начальника управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірини Цимбал, акцент у підготовці робиться на готовність освітніх закладів до опалювального сезону. Тож, у 110 учбових закладах треба провести капремонт крівлі, у 80-ти – системи опалення, у 58 – водо-каналізаційної системи, а також відремонтувати 318 котелень й встановити 37 міні-котелень.
На проведення таких робіт у 40 закладах обласної власності з обласного бюджету цього року виділяється 5 млн. 250 тис. грн. Крім того, 565,5 тис. грн. в облбюджеті передбачено на закупівлю твердого палива для освітніх закладів обласного підпорядкування. Це дає їм змогу стабільно забезпечувати паливом власні котельні.
За словами Ірини Цимбал, в Петровській школі-інтернаті капітальний ремонт вже закінчено: відремонтована крівля спортзалу та майстерень та опалювальна система навчальних корпусів. Завершено ремонти опалення у Стаханівській, Тепло горській та Перевальській школах-інтернатах. Триває капремонт котелень Щотівської, Бірюковської та Брянківської №2 школах-інтернатах та ремонти у Горській й Сєвєродонецькій школах-інтернатах, ЛІППО та військовому ліцеї. Для проведення ремонту в Щотівській школі-інтернаті з обласного бюджету виділено більше 0,5 млн. грн та залучені кошти Баварського Червоного Хреста 85 тис. євро, які підуть не реконструкції спального корпусу.
Всього на поліпшення матеріальної бази шкіл-інтернатів Луганщини цього року область передбачила 2,47 млн. грн. Це кошти на придбання обладнання для їдалень та пралень, медичного обладнання, меблів. Придбані також 5 мікроавтобусів з 19 необхідних інтернат ним закладам. Для спецінтернатів на початку навчального року планується закупити спеціальне корекційне обладнання, а для 3 закладів до 1 вересня планується закупити комп’ютерні класи.
Проте, найбільший обсяг ремонтних робіт потребується у місцевих навчальних закладах. Особливо це стосується Красного Луча, Перевальского та Попаснянського районів. Але тут, а також в Антрациті, Первомайську, Ровеньках, Білокуракінському, Новоайдарському, Станично-Луганському та Троїцькому районах кошти на ремонти шкіл взагалі не заплановані. Та навіть у тих регіонах, де місцева рада виділяє гроші на підготовку шкіл до зими, цих коштів замало. Тому на шкільні ремонти цього року планується залучити кошти підприємств, спонсорів і батьків. Тільки батьківський вклад має сягнути більше 2,5 млн. грн.
На ремонт та підготовку до зими ПТУ, з яких 51 потребують на капремонт, держбюджет виділив 580 тис. грн. з необхідних 4 млн. грн. Решта – кошти самих ПТУ та залучені спонсорські внески.
У 6 вузах області до кінця 2006 року планується ввести і експлуатацію 7 міні-котелень, і ще 3 – у наступному, 2007, році. На це необхідно 3,3 млн. грн. Взагалі на капремонт вузів та їх гуртожитків необхідно 22,8 млн. грн., на ремонт крівлі – 4,3 млн. грн. З державного та обласного бюджетів виділено 2,6 млн. грн., 8,2 млн. грн. вузи передбачають витратити з власних коштів.
11 липня 2006,15:30
|
 |
 |
Діяльність хімзаводу „Зоря” визнано незадовільною, керівництву підприємства рекомендовано прискорити передачу соціальної сфери у власність Рубіжного.
Стан справ у виробничо-господарській діяльності Рубіжанського казенного хімічного заводу „Зоря” розглянуто колегією управління промисловості та розвитку інфраструктури Луганської облдержадміністрації. За словами начальника управління Олександра Ісаченка, у 1-му півріччі „Зорею” вироблено лише 55,6% обсягів продукції від того ж періоду минулого року. „Цей результат є вкрай незадовільним навіть враховуючи певні об’єктивні труднощі, - вважає Олександр Ісаченко. – особливо турбує те, що „Зоря” є місто- і бюджетоутворюючим підприємством, від виробничої діяльності якого суттєво залежить благополуччя міста Рубіжне”. Він також зазначив, що не зважаючи на заходи, які приймаються на заводі, неодноразові звернення облдержадміністрації в центральні органи влади щодо вирішення проблемних питань підприємства, суттєвого покращення ситуації не відбувається. На думку Олександра Ісаченка, необхідні нові, більш зважені підходи до вирішення накопичений проблем. Серед них: на рівні Верховної Ради – зміни законодавчих актів у бік захисту вітчизняного товаровиробника; на рівні облдержадміністрації – сприяння в одержанні „Зорею” пільг за користування землею; на рівні міської влади – передача соціальної інфраструктури підприємства до комунальної власності міста, та інше.
За словами виконуючого обов’язки директора РКХЗ „Зоря” Олександра Чернецова, з початку 2006 року підприємство виробило товарної продукції на 91млн. 514 тис. грн., що майже наполовину менше ніж за перше півріччя минулого року. За весь поточний рік „Зоря” спроможна виробити лише 97% від того, що було випущено торік. І це при тому, що у 2005 році завод теж зменшив обсяги виробництва. Кредиторська заборгованість у порівнянні з початком цього року збільшилася на 6 млн. 129 тис. грн, в основному за рахунок залучення короткострокових банківських кредитів. Виросла й дебіторська заборгованість. Серед причин збиткової роботи підприємства є зростання цін на сировину та енергоносії, скасування пільг з уплати податку на землю (сума податку збільшена в 4 рази) та сезонність виробництва головного продукту – пентаеритриту.
На думку керівництва заводу, перш за все, необхідно вирішити питання фінансування витрат на утримання, відновлення й покриття збитків матеріального резерву, який зберігається на підприємстві та виділення щорічно грошей на утримання законсервованих потужностей, а також необхідно розглянути питання про звільнення підприємства від сплати земельного податку на рівні 50 % від діючих ставок.
На засіданні колегії управління промисловості було прийнято рішення : 1) Звернутися до народних депутатів України від Луганської області з проханням ініціювати відміну окремих положень законодавчих державних актів, які суттєво гальмують подальший розвиток РКХЗ „Зоря” і можуть привести до повної зупинки унікального хімічного підприємства, а також звернутися до Мінекономіки України щодо антидемпінгового розслідування на імпорт пентаеритриту; 2) В.о. директора підприємства Олександру Чернецову рекомендовано разом з міським головою Рубіжного прискорити передачу соціальної сфери „Зорі” до комунальної власності міста; 3) Управління промисловості облдержадміністрації повинно сформувати програму виробничо-господарської діяльності „Зорі” до кінця року з урахуванням пропозицій маркетингової служби заводу; 4) Керівництву підприємства разом з Рубіжанським міськвиконкомом запропоновано опрацювати антикризову програму і надати її на узгодження до Луганської облдержадміністрації та обласної ради.
РКХЗ „Зоря” є повністю державною власністю. Завод віднесено до Переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, та включено до переліку підприємств, що не підлягають приватизації.
11 липня 2006,11:25
|
 |
 |
Благодійна акція „Від дому до дому. Від сім’ї до сім’ї” з допомоги малозабезпеченим сім’ям починається в Луганську.
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ленінської райради Луганська ініціював благодійну акцію „Від дому до дому. Від сім’ї до сім’ї”. Усі бажаючі можуть взяти в ній участь та надати посильну допомогу родинам з малим достатком. „У кожному домі є в доброму стані дитяча одежа, взуття, з якої Ваші діти давно виросли, а також речі (посуд, електроприлади, меблі, іграшки, музичні інструменти). Давайте позбавимо свої домівки зайвих речей і передамо їх тим, хто на них потребує. На те ми й люди, щоб допомагати один одному й жити за людськими законами”, - говориться у зверненні ЦССМ до луганчан. При цьому соціальна служба готова надати конкретні адреси допомоги, або, за дорученням, передати речі у конкретні руки.
Зі всіма питаннями та пропозиціями можна звертатися за телефонами у Луганську: 63-80-50; 63-80-60, або приїжджати за адресою : Луганськ, кв.Шевченко, буд.48, офіс 2.
11 липня 2006,10:54
|
 |
 |
З початку липня підприємствами вугільної промисловості Луганщини видобуто 442,4 тис. тонн палива.
За даними паливно-енергетичне управління Луганської облдержадміністрації, за перший тиждень липня підприємствами вугільної промисловості Луганської області видобуто 442,4 тис. тонн палива. Це на 545 тис. тонн більше встановленого завдання. На електростанції України луганськими вугільниками відвантажено 146,6 тис. тонн вугілля.
1 липня підведені підсумки ІІІ етапу трудової вахти з нагоди Дня шахтаря на ДП \"Ровенькиантрацит\". Переможцями серед шахт визнано колектив ВП \"Шахта ім.Дзержинського\", серед видобувних бригад: І місто – бригада О.Гамали (ВП \"Шахта \"Вахрушева\"), ІІ місто – бригада В.Гордейка (ВП\"Шахта ім.М.Фрунзе\"), ІІІ місто – бригада Б.Ліщука (ВП \"Шахта ім.М.Фрунзе\"). Гірники бригади І.Юрченка дільниці №2 ВП \"Шахта ім.В.Вахрушева\" ДП \"Ровенькиантрацит\" 6 липня виконали встановлене завдання 2006р., піднявши на-гора 372,6 тис. тонн антрациту. Понад план видобуто 155,2 тис. тонн вугілля.
Трудовим колективом ДП \"Свердловантрацит\" 7 липня видобуто тримільйонну тонну антрациту. Понад плану видобуто 631 тис. тонн вугілля.
Також підведені підсумки ІІ етапу трудової вахти з нагоди Дня шахтаря на ДП \"Антрацит\". Переможцями серед видобувних бригад стали: І місто – бригада А.Тимофеєнка (ВП \"Шахта \"Комсомольська\"), ІІ місто – бригада П.Слюсарєва (ВП \"Шахта \"Кріпенська\"), ІІІ місто – бригада С.Остапенка (ВП \"Шахта \"Кріпенська\").
11 липня 2006,10:21
|
 |
 |
В містах та районах області: Станично-Луганський район.
За даними управління сільського господарства та продовольства, згідно робочого плану проведення збору ранніх зернових та зернобобових культур району планується зібрати 24,1 тис. га, в тому числі озимого ячменю - 505 га, озимої пшениці 13408 га, тритікале – 765 га. Збиральна площа КФГ складає 3446 га, в тому числі озимих - 3111 га, ярого ячменю - 1312 га. У районі виконані усі заходи для того, щоб розпочати та провести збір врожаю організовано. В цілому по району в збиранні буде задіяні 76 комбайнів, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах - 51, по КФГ - 16. Збір ранніх зернових культур планується провести за 18 робочих діб при належних погодних умовах. Продовжується робота по накопиченню паливно-мастильних матеріалів. На сьогодні засобами технічного забезпечення сільгосппідприємства району вже забезпечені.
11 липня 2006,10:20
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєвєродонецьк.
Сесія Сєверодонецької міськради виділила додатково 20 тис. грн. на ремонт ліфтів у багатоповерхівках міста. Майже 50 питань розглянуто депутатами Сєвєродонецької міської ради на черговій сесії міськради. Усі вони спрямовані на подальший соціально-економічний розвиток територіальної громади міста, у тому числі і на розв\'язання проблем деяких мешканців. Однією з них є зупинка ліфтів через пограбування кабелю та запчастин. Сесія додатково виділила 20 тисяч гривень на поточний ремонт ліфтів. Їх досить на відновлення роботи близько 15 ліфтів, які грабіжники вивели зі строю. Також депутати проголосували за надання одноразової допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій за їх заявою для придбання додаткової тони твердого палива. Тобто, як і торік, ці категорії зможуть купити собі за кошти міського бюджету додаткову тону вугілля. Чимало питань прийнято з земельних відносин. Одне з них – про продаж чотирьох земельних ділянок несільськогосподарського призначення на суму понад 198,7 тисяч гривень. Це землі під складські приміщення, для обслуговування будівлі кафе “Колібрі” з літнім майданчиком, під автозаправну станцію, для обслуговування торгівельного павільйону, котельної та розвантажувального майданчика. Кошти з продажу землі підуть у бюджет розвитку Сєвєродонецька. Остаточна крапка поставлена щодо роботи депутатів безпосередньо з виборцями. Багато сєвєродончан зверталися до міської ради з проханням про те, щоб кожен округ мав свого конкретного депутата, до якого б можна було звертатися з нагальними питаннями. Депутати визнали це доцільним. На шостій сесії завершена робота по закріпленню депутатів безпосередньо за округами.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|