05 серпня 2005,16:01
|
 |
 |
Більше 105 тис. кв.м. індивідуального житла введено в Луганській області з початку 2005 року.
Більше 105 тис. кв.м. індивідуального житла введено в експлуатацію за 1 півріччя поточного року на Луганщині. За даними управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, це на 16% більше, ніж за 1 півріччя минулого року. Інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю міст і районів області проводилась робота, яка спрямована на підвищення якості будівництва. За 6 місяців 2005 року проведена 1421 перевірка об’єктів і підприємств, які будуються. Виявлено 952 порушень. У зв’язку з виявленими порушеннями містобудівной дісциплини 793 юридичних і фізичних осіб оштрафовано на 81080 грн. Видано 614 дозволів на проведення будівельних робіт. У процесі своєї діяльності органами держархбудконтролю розглянуто 892 звернення громадян і підприємств.
За рахунок видання ліцензій на ведення будівельних та проектних робіт в держбюджет україни перераховано 42 тис. 109 грн. Для вирішення питань щодо регулювання забудови населених пунктів області госпрозрахункові підрозділи при органах містобудування та архітектури за 6 місяців 2005 року виконали робіт і надали платних послуг на суму 1млн123,9 тис.грн.
05 серпня 2005,16:00
|
 |
 |
На Луганщині триває розробка схеми планування території області.
На Луганщині триває розробка схеми планування території області. Як зазначив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Поздняков, план робіт з коригування містобудівної документації на територію області та її населенні пункти закладений у Програмі соціально-економічного розвитку Луганської області на 1999-2010 рр. Розробляє схему планування Київський проектний інститут „Дніпромісто”. Загальна вартість цих робіт – 554,37 тис. грн. Той же інститут розробляє генеральний план м.Брянки. Розробку концепції генплану обласного центру доручено інституту „Луганськцивільпроект”. Станом на 1 липня ним освоєно 340 з 490 тис. грн. Управлінням архітектури та містобудування також з підготовки даних по Луганській області, які направлені до Держбуду України для ведення щорічного моніторингу реалізації Генеральної схеми планування території України.
Крім того, в поточному році продовжується розробка електронних паспортів на пам’ятки архітектури національного значення, які розташовані на території Луганщини. Розроблюються паспорти на комплекс споруд Деркульського кінного заводу Біловодського району, садибного будинку у селі Весела Гора Слов’яносербського району, садибного будинку по вул. Даля, 7 у м.Луганську, 4-х об’єктів заміської садиби у м.Олександрівську.
05 серпня 2005,15:59
|
 |
 |
По кількості нещасних випадків на виробництві Луганська область займає друге місце в Україні.
По кількості нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань луганська область займає друге місце в Україні після Донецької області. Питома вага потерпілих від нещасних випадків на виробництві в Україні у 2004 році Луганської області складає 14,3%, у тому числі 8,1% - із смертельним наслідком, а кількість виявлених професійних захворювань -21,6%. Про це повідомив начальник виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Луганській області Віталій Скупинський. За його словами профілактика нещасних випадків та професійних хвороб є одним з найважливіших завдань його установи.
У зв'язку з цим була розроблена обласна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001-2005 роки, яка фінансується за кошти Фонду СНВ. За три роки виконано 26 заходів програми на загальну суму 1047,6 тис. грн.
Крім цього, для шахтарів області за кошти Фонду було придбано на 763,6 тис. грн. змочувача вугільного пилу, необхідного для забезпечення шахт області засобами пилоподавлення, та засоби індивідуального захисту від пилу на суму 1071,2 тис. грн. Це дозволило поставити шахтам області 136,6 т змочувача , 2070 одиниць респіраторів та 985 000 одноразових фільтрів до них.
З метою профілактики професійних захворювань управлінням розроблена Цільова програма поліпшення умов праці та проведення невідкладних профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих виробничих факторів і зменшення рівня професійної захворюваності на вугільних підприємствах Луганської області на 2005 рік. Функції профілактики травматизму в області покладені на службу страхових експертів з охорони праці відділень, яка налічує 49 страхових експертів з охорони праці і охоплює усі міста та райони.
Страхові експерти приймають участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, перевіряють стан профілактичної роботи щодо створення здорових та безпечних умов праці на підприємствах, надають роботодавцям подання про усунення порушень законодавства про охорону праці чи призупинку подальшої експлуатації виробничих об'єктів у випадках, коли вона загрожує життю або здоров'ю застрахованих. У своїй діяльності страхові експерти щільно співпрацюють із службами охорони праці місцевих держадміністрацій та міських Рад, інспекціями Держнаглядохоронпраці, органами СЕС, органами прокуратури.
„Перелічені заходи сприяли тому, що на підприємствах області поступово зменшується кількість нещасних випадків та загиблих на виробництві, починаючи з 2003 року. Така тенденція має місце і в поточному році”, - зазначив Віталій Скупинський. Проте, за його словами керівниками підприємств часто ігнорують вимоги законодавчих та нормативних актів з охорони праці, залишається низьким рівень виробничої та технологічної дисципліни, виробничі фонди на багатьох підприємствах зношені, послаблений інженерний контроль за організацією безпечної праці в більшості галузей виробництва, Значна кількість роботодавців всупереч вимогам Закону України „Про охорону праці" продовжує вважати пріоритетами не забезпечення здоров'я та життя працівників, а виробничі показники та прибуток.
Таке становище призводить до того, що виплати з Фонду стійко зростають з року в рік і не компенсуються страховими внесками підприємств області. Якщо за 2001-2004 роки зібрано 480 млн. 976 тис. грн страхових внесків, то виплат постраждалим і членам їх сімей становили 592 млн. 530 тис. грн. Тільки виплати одноразової допомоги в разі стійкої втрати працездатності та в разі смерті потерпілого склали у 2004 році 39млн. 33 тис. грн, а за перше півріччя 2005 року вже 24 млн. 651,8 тис. грн.
Дефіцит коштів не дозволяє у повному обсязі проводити фінансування профілактичних заходів, що в свою чергу не дає можливості підвищити вплив на стан виробничого травматизму. Так, регіональною програмою у 2002-2004 роках передбачалось виконати заходи на загальну суму 6784,7 тис. грн, а фактично правлінням та виконавчою дирекцією Фонду виділено тільки 1047,6 тис. грн, що складає 15,4 % від запланованого.
На думку Віталія Скупинського, існуючий Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” потребує на зміни. Запропонований луганською виконавчою дирекцією Фонду варіант змін до Закону наданий на розгляд у Верховну Раду України.
05 серпня 2005,11:29
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
Кіровськ: у медичних закладах міста за І півріччя 2005р. виконані поточні ремонти на суму 41,9 тис. грн., в тому числі залучено 10 тис. грн. позабюджетних коштів. Відремонтовано приміщення дитячої поліклініки (6987 грн.), міської поліклініки №3 сел.Червоногвардійське (568 грн.), покрівля лікувального корпусу (3026 грн.), проведено ремонт та обладнано палати для інвалідів ВВВ (10 тис. грн.), виділені кошти на газифікацію стоматологічної поліклініки (16,2 тис. грн.). Кількість звернень населення міста за медичною допомогою зменшилась на 0,8% на прийомі та на 1,5% на дому. Загальна захворюваність по місту, тобто розповсюдженість захворювань, збільшилась на 8,5% в порівнянні з відповідним періодом 2004 р. і складає 9174,7 на 10 тис. чол. Первинна захворюваність населення також збільшилась на 3,4%. Загальна захворюваність по місту серед дитячого населення збільшилась на 8,5% в порівнянні з відповідним періодом 2004 р. і складає 9320,0 на 10,0 тис. населення. Первинна захворюваність дитячого населення також збільшилась на 6%. Відзначається ріст (на 12 випадків) захворюваності на туберкульоз. Аналіз венеричної захворюваності свідчить про зниження по сифілісу на 31,4%. Дитяча смертність (на 1000 дітей, які народилися живими) за І півріччя склала 20,6%о (2 випадки), що на рівні 2004р.
Медична допомога жителям міста надається територіальним медичним об’єднанням, до складу якого входять міська лікарня, 5 поліклінік, в т.ч. 1 спеціалізована стоматологічна, СШМД та 2 ФАПи. У місті функціонує 285 ліжок, що складає 68,0 на 10 тис. населення. Забезпеченість ліжковим фондом по місту нижче за обласний показник (97,24) при середньоміському 68,39 та рекомендованому Міністерством охорони здоров’я України 61,6 на 10 тис. населення.
05 серпня 2005,11:26
|
 |
 |
В містах та районах області: Красний Луч
Красний Луч: 2 серпня міська Служба у справах неповнолітніх відзначила 10-річний ювілей. На обліку в Службі знаходиться 154 неповнолітніх, 43 асоціальні родини, в яких проживає 71 неповнолітня дитина. З року в рік фахівці Служби повертають дітей, які потрапили у складні життєві умови, в родини, інтернати, або сприяють оформленню опіки. В 2004р. до сімей повернено 125 дітей, в інтернат – 28, опіку оформлено над 23 дитиною. За I півріччя 2005р. до сім’ї повернено 41 дитину, в інтернат – 1, оформлено опіку над 10, влаштовано до інтернату – 14 дітей. В минулому році на 33% вдалося знизити дитячу злочинність, а в I півріччі 2005р. вона знижена на 40%. Спільно з Церквою "Оновлення" 4-й рік поспіль міська Служба у справах неповнолітніх відкриває пришкільні табори для обдарованих дітей та дітей, які потрапили у складні життєві умови.
05 серпня 2005,11:21
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
Сєверодонецьк: в рамках реалізації програми "Репродуктивне здоров’я 2001- 2005рр." в місті проводяться планові медичні огляди дітей, підлітків та учнів навчальних закладів. Працюють два кабінети планування сім’ї при жіночих консультаціях. У пологовому відділенні організована палата реанімації й інтенсивної терапії. Це відділення та відділення немовлят забезпечені апаратурою на суму понад 470 тис. грн., у тому числі кардіомоніторами, реанімаційною дихальною апаратурою тощо. В пологовому відділенні продовжується здійснення спільного перебування матері та дитини, виконується програма підтримки грудного вигодовування.
05 серпня 2005,11:20
|
 |
 |
В містах та районах області: Сватівський район
Сватівський район: агроформуваннями району виконано значний обсяг робіт збирання ранніх зернових та зернобобових: Всього скошено – 23617 га, або 62% від запланованого; обмолочено – 20947 га, або 55%; валовий збір склав 71164 тонн, урожайність – 34 ц/га. В тому числі озимої пшениці скошено 79%; обмолочено – 78%; валовий збір – 64244 тонн, урожайність – 37,3 ц/га.
05 серпня 2005,11:19
|
 |
 |
В містах та районах області: Слов’яносербський район
Слов’яносербський район: в районі скошено ранніх зернових на 11,7 тис. га, обмолочено 11,5 тис. га, зібрано 29 тис. тонн. Урожайність становить 25 ц/га. Темпи збирання наступні: ТОВ агрофірма "Колос" - 95,1%, ТОВ "Бєлянське" - 90,3%, Інститут селекції та технології - 39,6%, ПП "Колос" - 43,3 ц/га. ТОВ "Луга-Райз-Агро" завершило жнива ранніх зернових на площі 410 га при врожайності 34,5 ц/га.
05 серпня 2005,11:17
|
 |
 |
В містах та районах області: Троїцький район
Троїцький район: відбулось засідання "круглого столу", на якому були розглянуті питання роботи комунальних підприємств та підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. У роботі "круглого столу" взяли участь заступники голови райдержадміністрації, керівник комунального підприємства, представники районних осередків СПУ, НРУ, ВО "Батьківщина", НСНУ. Учасники засідання зазначили, що сьогодні необхідно проводити реорганізацію комунального підприємства та підвищувати тарифи на його послуги. Вони ухвалили рішення про співпрацю політичних сил району та районної держадміністрації щодо проведення роз’яснювальної роботи з населенням про необхідність підвищення тарифів та створення житлових комітетів.
04 серпня 2005,15:07
|
 |
 |
На луганській ділянці кордону контрабанда розвинута на промисловому рівні, тому до Луганщини – особлива увага. – Микола Литвин
За словами голови державної прикордонної служби України Микола Литвина, ділянці держкордону, що проходить по території Луганської області приділяється особлива увага, тому що тут широко розвинута контрабандна мережа. При чому, контрабанда носить не побутовий характер, а промисловий, і суттєво б’є по державній економіці. Тому прийнято рішення щодо посилення охорони луганської дільниці, перш за все, через збільшення щільності в застосуванні сил і засобів та організації системи управління. З цього року почалося поетапне посилення Луганського прикордонного загону Почала роботу нова мобільна прикордонна застава в Краснодоні. Всього до складу загону входить 33 підрозділи безпосередньої охорони кордону.
Йдеться також про суттєве матеріальне укріплення луганських прикордонників. Навесні Луганському загону ДПСУ передала 40 автомобілів, моточовен для охорони річкової ділянки. Ще 15 автомобілів, додаткова зброя, сучасні радіостанції поступили у липні Сьогодні Микола Литвин передав луганським прикордонникам ще 9 машин та 5 мотоциклів. „Запевняю, ще це не останні матеріальні вливання на луганській ділянці”, - відмітив голова ДПСУ.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|