Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 19 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
11 липня 2006,10:17 Версія для друку

В містах та районах області: Брянка

Розпочали другу зміну міські табори з денним перебуванням на базі шкіл № 1,9,23, гімназії, СЮТ, БДЮТ, СДЮШОР. Продовжують роботу табори для майбутніх першокласників у дошкільних навчальних закладах №4 та №53. Всього у таборах міста оздоровленням охоплено понад 250 дітей міста.
За даними міського відділу освіти в місті функціонує 25 навчальних закладів. За результатами підсумкової державної атестації з 345 випускників 11 класу 34 чол. нагороджені золотими та 9 чол. срібляними медалями. На літнє оздоровлення школярів з міського бюджету виділено 105,5 тис. грн., що дало можливість організувати роботу у 8 таборах на базі шкіл і позашкільних установ в дві зміни, а також 2 табори - для майбутніх першокласників в дошкільних установах. Матеріальна допомога дітям-сиротам, а також дітям, позбавлених батьківського піклування, склала 3,3 тис. грн. Крім того, 21 дитина–сирота відпочине влітку в ДОК \"Южний\". У 2005-2006рр. на капітальний та поточний ремонт установ освіти витрачено 144 тис. грн. з міського бюджету та 33 тис. грн. з батьківського фонду.

10 липня 2006,16:53 Версія для друку

Питання усунення можливості корупційних дій під час вступних іспитів у вузах Луганщини обговорювалися на нараді в облдержадміністрації.

„Організація вступної кампанії у вузах області повинна бути такою, щоб повністю виключити можливість корупційних дій під час здачі абітурієнтами екзаменів”, - заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Меженський під час наради керівників вищих навчальних закладів І-V рівнів акредитації. Цього тижня розпочався основний етап вступної кампанії у вузах області. Олександр Меженський нагадав ректорам, що правила роботи вступних комісій досить чітко прописані у кожному навчальному закладі, як і апеляційних комісій, до роботи в яких повинні залучатися також викладачі інших вузів. Він наголосив на тому, що робота із зверненнями та скаргами абітурієнтів та їх батьків є пріоритетною для керівників всіх вузів у цей час, та просив керівників вузів бути максимально доступними для людей, що мають ті чи інші претензії с приводу іспитів. Він зазначив, що в деяких вузах створені предметні комісії для попередження можливих зловживань з боку екзаменаторів під час іспитів, а також введено в практику призначати місце проведення іспиту буквально за декілька хвилин до його початку.
Заступник губернатора також звернув увагу ректорів на необхідність розширити інформованість абітурієнтів щодо їх прав, особливо це стосується громадян, що, за законом, мають певні пільги при вступі до вузів. Також він нагадав, що в кожному вузі повинні бути вивішені спеціальні скриньки для скарг та пропозицій громадян, виїмка з яких повинна проводитися щоденно для термінової реакції на скарги та їх розглядання. Крім того, у вузах працюватимуть „гарячі” телефонні лінії. Результати кожного іспиту також повинні оприлюднюватися одразу ж та бути доступними для кожного громадянина.
Олександр Меженський нагадав керівникам вузів Луганщини, що, за даними УМВСУ в Луганській області, у 2006 році виявлено 8 фактів здирства та отримання хабарів працівниками сфери освіти на загальну суму 7 тис. 473 грн. Відкрито 8 судових справ. Ще 4 справи, відкритих у 2005 році, продовжують розглядатися правоохоронними органами.
За словами начальника управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірини Цимбал, цього року Свердловський район взяв участь в експерименті по складанню школярами єдиного тестування. В ньому взяли участь більше 1,6 тис. учнів, більшість з яких отримали сертифікати, з якими вони можуть вступати до вузів. „Якщо цей досвід буде розширюватися, то і випускна, і вступна кампанії будуть зведені до спільної процедури єдиного тестування”, - підкреслила Ірина Цимбал.
Зараз в Луганській області діє 33 вищих навчальних заклади I-II рівня та 9 інститутів та університетів III-IV рівня акредитації. У всіх них розпочалися вступні іспити.

10 липня 2006,16:07 Версія для друку

У Зведений бюджет від підприємств та установ Луганщини надійшло 1 млрд. 667 млн. грн. за 1 півріччя 2006 року. – Юрій Балковий.

У Зведений бюджет від підприємств та установ Луганщини надійшло 1 млрд. 667 млн. грн. за 1 півріччя 2006 року, з яких у бюджет – 1 млрд. 82 млн. грн, у місцеві бюджети всіх рівнів – 585 млн. грн. Про повідомив виконуючий обов’язки заступника голови Луганської облдержадміністрації. Начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Юрій Балковий сьогодні на брифінгу для ЗМІ, який відбувся в луганській облдержадміністрації. Він проінформував журналістів, що розрахункові показники Міністерства фінансів України виконані областю на 107,6%, і порівняно з минулим роком загальний обсяг надходжень виріс на 106%. У спеціальний фонд зараховано в цілому по бюджетах усіх рівнів 601 млн. грн, що на 46% ніж за цей період минулого року.
Доходи, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, на Луганщині за 6 місяців становили 1 млрд. 22 млн. грн. „Це дало змогу у повному обсязі забезпечити перерахування дотації вирівнювання у місцеві бюджети області, – пояснив Юрій Балковий. В тому числі по основних бюджетоутворюючих платежах надійшло податку на прибуток 333 млн. грн (21% більше ніж торік) і податку на додаткову вартість – 536 млн. грн. (перевиконання склало 21%).
У бюджети міст та районів за 1 півріччя без урахування міжбюджетних трансфертів надійшло 585 млн. грн. Це 101,3% до плану. Доходи загального фонду у порівнянні з минулим роком зросли на 27%. Доходи, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, склали 106,3%. Доходи, що не враховуються, тобто ті, що використовуються місцевими радами для виконання власних повноважень, виконані на 42% відповідно до річних показників і на 99% до піврічного плану.
За словами Юрія Балкового, основним джерелом надходжень для місцевих бюджетів залишається податок з доходів фізичних осіб. Його питома вага складає 80% усіх надходжень до місцевої казни міст та районів області. Отримано 467 млн. грн. за 6 місяців, що є 101,3% до встановленого планом. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 35%, або на 122 млн. грн.
„Таке зростання надходжень стало можливим завдяки зростанню наполегливості фіскальних служб у роботі з платниками податків.”, - вважає Юрій Балковий й. Так, з початку поточного року від платників-боржників по сплаті заробітної плати у бюджет надійшло понад 4 млн. грн. прибуткового податку. По 160 підприємствам на 19 млн. грн. матеріали направлені на розгляд до прокуратури. По 70 підприємствам на 9 млн. грн. матеріали вже знаходяться у судах, з них по 45-ти вже прийняті судові рішення по стягнення по податку 7 млн. грн. Результатом багаточисельних засідань комісій з виплати заборгованості із зарплати стало те, що 330 підприємств погасили свої борги на 20 млн. грн. і завдяки цьому сплатили 2,5 млн. грн. податків. „По наших розрахунках, ця робота дасть можливість до кінця року залучити до бюджетів ще понад 5 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб у місцеві бюджети”, - впевнений Юрій Балковий.
Велику вагу, за його думкою, мала також робота з виявлення фактів сплати зарплати у „конвертах”. У 760 суб’єктів підприємництва за 1 півріччя була легалізована робота 1700 громадян, які працювали без оформлення трудових угод і відповідно отримували зарплату за рахунок нелегальних прибутків, у „конвертах”. В результаті бюджети отримали десь 0,5 млн. грн. неврахованих надходжень. „Прогнозуємо, що до кінця року ще десь 4 тис. працівників будуть легалізовані таким же чином і почнуть працювати й сплачувати податки офіційно, що дасть додатково у бюджет понад 1 млн. грн.”, – заявив Юрій Балковий.
В ході брифінгу він також зазначив, що сплата податку за землю на Луганщині становить 96,6% до встановленого місцевими бюджетами на перше півріччя показника. В цілому платежів по цьому виду податків надійшло на 47,8 млн. грн., що складає 8,2% в загальному обсязі надходжень. Проте податок на землю не є вирішальним для наповнення місцевих бюджетів, оскільки має долю в них не більше 10%.
З точки зору Юрія Балкового, місцевими органами самоврядування недостатньо ведеться робота щодо залучення власних джерел надходжень, зокрема, від діяльності підприємств комунальної власності, які за півріччя виконали показники надходжень лише на 80%. „Місцеві податки й збори займають в загальному обсязі надходжень лише 1,2%, хоча їх значення важко переоцінити, оскільки це ті кошти якими місцеві органи влади можуть розпоряджатися для виконання своїх повноважень, – зазначив Юрій Балковий. – Це і ставки податків, перегляд тих ставок, які зараз існують. Недоїмка по підприємствах комунальної власності зросла на 1,5 млн. грн. При тому, що загальна недоїмка по бюджетним надходженням по області зменшилася з 85 до 65 млн. грн., в основному за рахунок надходжень по податку на землю и по зборам у фонд охорони навколишнього середовища.
По містах та районах Луганської області бюджетні надходження зростають: у першому півріччі поточного року додатково отримано 202 млн. грн.

10 липня 2006,13:12 Версія для друку

10 липня на Луганщині офіційно розпочалися жнива.

Збиральна кампанія офіційно стартувала сьогодні на сільськогосподарських полях Луганської області. Про це повідомив на брифінгу для ЗМІ в обласній держадміністрації начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Махортов. За його словами, вже намолочено перші 676 тон зерна нового врожаю. На сьогодні у 8 центральних та південних районах Луганщини до збиральних робіт приступили 18 господарств. Ранні зернові та зернобобові культури там скошені на 715 га, обмолочені – на 228 га. В основному ведеться збирання озимої пшениці, якої скошено 370 га, та озимого ячменю та гороху.
За оперативними даними, селяни Біловодського району обмолотили 17 га з врожайністю 40 ц/га, Краснодонського району – 12 га з врожайністю12 ц/га, Марківського району – 26 га з врожайністю 38,2 ц/га, Новоайдарського – 41 га, врожайність – 25 ц/га, Станично-Луганського – 132 га, врожайність – 29,5 ц/га. Середня врожайність озимої пшениці по області очікується на рівні 25 ц/га.
В поточному році аграріям Луганщини необхідно зібрати врожай ранніх зернових та зернобобових культур на площі 424,7 тис. га, з яких 235 тис. га – це озимі культури. Всього ж підлягає збиранню 6562 тис. га сільськогосподарських посівів. Очікуваний врожай, за словами Юрія Махортова, становитиме не менше 1 млн. 140 тис. тон зернових, як це заплановано регіональною програмою „Зерно Луганщини – 2006”.
В ході підготовки до жнив агропідприємства Луганщини налагодили роботу 1388 зернозбиральних комбайнів, тобто 97% від тих, що є в наявності. Усі райони, крім Перевальського, Антрацитівського й Новоайдарського, забезпечили належну готовність техніки до жнив. До того ж, агроформування області закупили цього року 306 нових одиниць сільгоспмашин, в тому числі 32 зернозбиральних комбайни на загальну суму 34,9 млн. грн. Це більше ніж торік. Також підписані угоди до додаткове залучення 385 комбайнів. Відремонтовано 944 жатки (99%), завершується підготовка іншої збиральної техніки, токів та транспортних засобів. Районними комісіями на чолі з інспекторами держтехнагляду завершується державний технічний огляд всієї задіяної у жнивах техніки на предмет якості підготовки й дотримання норм охорони праці.
Для того, щоб нормально й своєчасно провести жнива, селянам області необхідно 22,3 тис. тонн дизельного палива та 5,7 тис. тонн бензину. Зараз господарствами накопичено відповідно 59% та 55 % палива від потреби, що більше, ніж на початку минулорічної збиральної кампанії. Крім того, селяни продовжують отримувати від держави кошти у вигляді держпідтримки на проведення сільськогосподарських робіт: це 13 млн. грн. за сівбу ярових та понад 27 млн. грн. – за озимину.
„Для того, щоб отримати запланований врожай, аграріям довелося прикласти немало зусиль”, – підкреслив Юрій Махортов. Він вважає, що через погодні умови (осіння засуха під час сівби озимини, січневі морози, пізня холодна весна та травнева засуха), буде досить важко зібрати зернових більше ніж торік. Проте, цього року на 15,8% розширені площі ярових посівів (з 141 тис. га до 163,4 тис. га), весною застосовано понад 20,5 тис. тон мінеральних добрив під час сівби ярових, на 160 тис. га проведено підготовку озимини. Посіви зернових оброблені хімічними засобами захисту рослин.
„Погода зробила свою справу, але ми зробимо все, щоб Луганщина й цього року була зі своїм продовольчим зерном і валом не менше 1 млн. тонн”, - заявив Юрій Махортов. У липні та серпні селяни очікують на спекотну погоду, а з 6 вересня очікуються сильні дощі. Відповідно від цього вони мають скорегувати свою роботу та темпи цьогорічних жнив.

10 липня 2006,10:35 Версія для друку

Припинено ряд порушень антимонопольного законодавства щодо надання комунальних послуг.

За повідомленням Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, в області припинено ряд порушень з боку організацій, що надають споживачам комунальні послуги. Так, обласне тервідділеня АМКУ припинило 3 порушення у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем з боку двох комунальних підприємств Луганськ та 3 порушення з боку Луганської міськради і ії виконавчого комітету. Порушення полягали у стягненні зі споживачів плати за виконання підприємствами роботи по підготовці проектів висновків управлінь міськради, проектів рішень міськради та виконкому, які повинні були виконуватись цими управліннями безоплатно. При цьому це здійснювалося з перевищенням нормативно-встановлених строків та з завищенням вартості робіт. Експерти дійшли висновків, що з боку міськради та виконавчого комітету створювались умови для порушень.
Також антимонопольними службами надало рекомендації підприємству ОКП “Компанія “Луганськвода” щодо припинення дій, які містять ознаки порушення конкуренційного законодавства. Відділенням АМКУ встановлено, що у жовтні 2005 року підприємство завищило тариф на постачання технічної води промисловим підприємствам міста Стаханов. На виконання рекомендацій відділення тариф на постачання технічної води приведено до економічно обґрунтованого рівня, споживачам проведено перерахунки на суму 14,3 тис. грн.
Крім того, Кіровській міській санітарно-епідеміологічній станції надало рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення конкуренційного законодавства з встановлення безпідставно завищених цін на послуги з дератизації та дезінсекції приміщень. Рекомендації тервідділення виконано.

10 липня 2006,10:10 Версія для друку

Ціни на основні продукти харчування та пально-мастильні матеріали на Луганщині з початку липня залишаються стабільними. – Держінспекція з контролю за цінами.

За даними Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області, моніторинг цін на основні споживчі товари на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках за тиждень з 30 червня по 7 липня 2006 року свідчить, що цінова ситуація на основні споживчі товари характеризується стабільністю.
На продовольчих ринках області спостерігалося незначне коливання середніх цін на яловичину, свинину, птицю менше як на один відсоток. Серед інших регіонів України Луганщина займає 6 місце по середньому рівню цін на яловичину, свинину та сало, та 17 місце – на м’ясо птиці. Середні рівні цін на м’ясо та сало протягом 3 декади червня п.р. декілька знизилися, однак, залишаються достатньо високими: яловичина – 21 грн/кг, свинина – 24,23 грн./кг, сало – 12,40 грн/кг при середніх значеннях цін по Україні, відповідно, 19,92 грн/кг, 22,82 грн/кг та 11,07 грн/кг.
За перший тиждень липня роздрібні ціни на світлі нафтопродукти, які реалізуються через АЗС області, по яким здійснюється постійний моніторинг цін, збільшились: на дизпаливо – на 0,3 %, бензин марки А-76 – на 1,2 %; зменшились : А-92 на 0,3 %, А-95 на 0,2 %; на бензин марки А-80 залишається на попередньому рівні.
Станом на 07.липня рівень середніх роздрібних цін складає: дизпаливо - 3,82 грн/л., на бензин марки А-80 – 3,34 грн/л., на бензин марки А-92 – 3,82 грн/л., на бензин марки А-95 – 4,09 грн/л, на бензин марки А-76 – 3,27 грн/л.

10 липня 2006,09:51 Версія для друку

В містах та районах області: Лисичанськ

За останні два тижні в Лисичанську відремонтовано 27 під’їздів.
В Лисичанську житлово-комунальні служби значно збільшили обсяг робіт щодо благоустрою міста та підготовки його до зими. Так, за останні два тижні відремонтовано 27 під’їздів і 19 вхідних дверей в багатоповерхівках. В рамках благоустрою зовнішнього вигляду житлових будинків відремонтовано 4,8 тис. квадратних метрів шиферної та 2,8 тис. квадратних метрів м’якої крівлі, 159 парапетних плит, 6 балконів, прибрано 32,4 тис. квадратних метрів території навколо будинків.
На міських вулицях за два минулих тижня працівники дев’яти ЖЕКів встигли відновити 13 дитячих майданчиків у в різних мікрорайонах міста , відремонтувати 150 погонних метрів електропроводки, прочистити 153 зливових стоків, вивезти 211 кубічних метрів сміття. Це далеко не повний перелік робіт, виконаних у рамках благоустрою Лисичанська і його околиць.

07 липня 2006,14:44 Версія для друку

110 дітей-сиріт, що навчаються в ПТУ Луганщини, розпочали свій відпочинок в таборі „Юність”.

Урочисте відкриття оздоровчої зміни відбулося сьогодні в оздоровчо-профілактичному таборі „Юність”, що на Чистому озері біля Щастя. В урочистому відкритті табору взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Олександр Меженський та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Цимбал.
110 учнів ПТУ зі всієї області, які не мають батьків, проведуть найближчі 25 днів у таборі. Він спеціально спрофільований на оздоровлення цієї категорії підлітків і функціонує вже 5 рік. Всього планується провести 2 зміни по 25 днів із розрахунком на 150 підлітків кожна.
Традиційно «Юність» починає оздоровчий сезон в першій декаді липня, коли в ПТУ закінчується навчальний рік. Вихователі добре подбали про дозвілля підлітків: тут їм не доведеться сумувати, бо на них чекають цікаві конкурси, спортивні змагання, а також регулярні трудові десанти з прибирання території табору та догляду за квітниками. Налагоджене добре харчування із розрахунку 18 грн щодобово на кожну дитину.
Цього року значно покращена матеріальна база табору.
„Ми вжили всіх необхідних заходів для якісної підготовки здравниці до оздоровчого сезону”, - зазначила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал. Так, завдяки неодноразовому звертанню в Міністерство освіти і науки України, цього року були отримані додаткові 101 тис. грн. саме на утримання табору «Юність». Ці кошти дозволили усунути найгострішу проблему здравниці - відсутність якісної питної води. Придбана сертифікована бактерицидна лампа, після чого неодноразові забори води дали позитивний результат її якості. Крім того, придбано три водонагрівальні казани, два нагрівачі для проточної води, пральна машина на загальну суму 21 тис. гривень. У здравниці повністю замінені каналізаційна і водопостачальна системи, на що використано більше 80 тис. гривень. Проведений косметичний ремонт всіх будівель і об’єктів табору, в їдальні і головному житловому корпусі проведена заміна лінолеуму, поповнений м’який інвентар.
За словами Ірини Цимбал, всі ремонтні роботи в таборі «Юність» проведені силами учбових закладів профтехосвіти, як і оформлювальні роботи та роботи із впорядкування спортмайданчику, території табору.
В поточному році планується для «Юності» придбати нові меблі для спальних корпусів, здійснити заміну столового устаткування, істотно поповнити спортивний інвентар здравниці. З цією метою направлені відповідні листи в Міністерство освіти і науки України, добродійні організації і фонди області.
Проте в таборі, на жаль, немає своєї бібліотеки. Тому Ірина Цимбал звернулася до керівництва управління культури і мистецтв облдержадміністрації з проханням організувати роботу виїзної бібліотеки, яка б у певні дні тижня обслуговувала дітей - сиріт в «Юності».
Вона також повідомила, що зараз розглядається питання про передачу табору «Юність» в обласну комунальну власність.
За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації, цього року всього планується оздоровити і охопити різними видами відпочинку і трудової діяльності 12 тис. 262 учні системи профтехосвіти. Біля тисячі з них будуть оздоровлені в таборах, на оздоровчих базах і санаторіях, 3 тисячі 680 учнів побувають у різних походах, експедиціях, екскурсіях, 4 тисячі 599 учнів буде охоплено трудовою зайнятістю в таборах праці і відпочинку, трудових загонах, виробничих бригадах. В цілому в системі профтехосвіти в 2006 році буде оздоровлено за бюджетний рахунок більше тисячі дітей-сиріт.

07 липня 2006,14:35 Версія для друку

Досвід роботи медичної галузі Сєверодонецька розглянуто під час засідання „круглого столу”.

6 липня у м.Сєверодонецьку з ініціативи комісії з питань охорони здоров’я та навколишнього середовища Громадської ради при облдержадміністрації відбулося засідання „круглого столу” з питання вивчення позитивного досвіду роботи медичної галузі Сєверодонецька. У роботі „круглого столу” взяли участь представники управлінь з питань внутрішньої політики та охорони здоров’я облдержадміністрації, виконкому Сєверодонецької міськради, депутати облради, керівники лікувально-профілактичних закладів, науковці та члени громадських організацій. Учасники „круглого столу” розглянули найактуальніші проблеми медичної галузі регіону та обговорили основні положення Концепції розвитку системи охорони здоров’я області, що має бути представлена на розгляд керівництву облдержадміністрації до 1 вересня поточного року. На думку учасників „круглого столу”, досвід реформування медичної галузі Сєверодонецька заслуговує на впровадження в інших містах та районах області. За підсумками обговорення підготовлені рекомендації щодо удосконалення роботи медичної галузі області, які надані керівництву облдержадміністрації.

07 липня 2006,13:25 Версія для друку

Делегація від Луганщини візьме участь у святкуванні ювілею Архієрейської хіротонії предстоятеля УПЦ Блаженнійшого Володимира у Києві.

Представники керівництва Луганської області візьмуть участь у святкуванні 40-річчя від дня Архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Його Блаженства, Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і Всєя України. Святкування ювілею рукоположення нинішнього предстоятеля УПЦ в архієрейський сан відбудеться у Києві 8-10 липня. За запрошенням Митрополії, в ньому беруть участь представники Луганської єпархії УПЦ на чолі з Митрополитом Луганським і Старобільським Иоанникієм, а також заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар та начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Олександр Козенко, представники обласної ради.
Разом з іншими запрошеними гостями 8 липня вони візьмуть участь у конференції з релігійних питань, що відбудеться в київському Будинку Вчителя, та будуть присутніми на урочистій Всенощній відправі в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. 9 липня в тому ж соборі пройде урочиста літургія, а потім в національному Палаці „Україна” відбудеться урочиста Академія та благодійний концерт на честь ювіляра.


Сторінки:
838485868788899091929394959697

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера