04 серпня 2005,09:27
|
 |
 |
Медики Луганської обласної клінічної лікарні працюють в районах області.
Лікарями виїзної консультативної поліклініки обласної клінічної лікарні на виконання доручення голови Луганської облдержадміністрації Олексія Данілова здійснено 11 виїздів в сільськогосподарські райони з метою огляду хворих із складною в діагностичному плані патологією. Лікарі відпрацювали Лутугінський, Ст.-Луганський, Первальський, Антрацитівський, Марківський, Біловодській, Старобільський, Новопсковський, Міловський райони.
Склад консультантів формується в залежності від показників здоров’я сільського населення. Так, в Ст-Луганський район виїжджали кардіолог, невропатолог, окуліст, лаборант, лікар ультразвукової діагностики, в Лутугінський – гастроентеролог, гінеколог, лаборант, лікарі ультразвукової діагностики, а в Марківський і Старобільський також лікар ендоскопіст.
Лікарями виконується огляд хворих із складною в діагностичному плані патологією, проводиться організаційна-методична робота. При виїздах оглянуто 1370 сільчан. Слід зазначити, що в цілому майже 80% з них мають хронічні захворювання, в т.ч. і серед працездатного віку. Так, наприклад, в Ст.-Луганському, Лутугінському та Марківському районах у оглянутих мешканців сіл виявлені серйозні ураження шлунково-кишкового тракту. Із про консультованих гінекологом жінок у 80% зареєстровані хронічні запалення статевих органів, пухлини, непліддя. Невропатологом виявлені захворювання хребта та ураження судин мозку в 96% оглянутих жителів.
Для поглибленого дослідження та подальшого лікування в обласну клінічну лікарню направлено більш 200 хворих із підозрою на злоякісні пухлини, тяжким перебігом виразкової хвороби, гепатитами, гіпертонію, підозрою на глаукому. Всім оглянутим дані рекомендації про подальше лікування, а 20 з них запропоновано оперативне хірургічне втручання.
За словами начальника управління охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Ірини Комаревцевої, така форма роботи доцільна, бо при цьому значно покращується доступність спеціалізованої медичної допомоги сільському населенню області.
Наступні райони, де будуть працювати медики, - Краснодонський, Троїцький, Старобільський, Міловський, Біловодській, Слов’яносербський райони.
03 серпня 2005,16:24
|
 |
 |
Як будемо святкувати День незалежності та День шахтаря? Про це йшлося на нараді в облдержадміністрації.
Сьогодні в облдержадміністрації відбулася нарада з приводу святкування в області Дня незалежності України та Дня шахтаря. Під час спілкування робочої групи був розроблений основний план заходів, які будуть триватиме в ці святкові дні. Заступник губернатора Зіновій Гузар зазначив, що це свято повинно бути перш за все для шахтарів, пенсіонерів, соціально незахищених людей. „Я хочу, щоб всі структурні підрозділи попрацювали над тим, щоб до 23 серпня всі шахтарі отримали заборгованість по заробітній платі, пенсіонери не мали проблем з пенсіями, тобто всі наші дії повинно спрямувати на вирішення питань соціального блоку”, - підкреслив Зіновій Гузар. Також він наголосив на тому, що в усіх містах та населених пунктах області люди відчули святковий настрій. Яким чином це можна зробити? На це питання заступник голови відповів таким чином: „Потрібно зробити спортивні змагання для молоді, для дітей-сиріт розробити окрему програму з відвіданням цікавим для дитячого сприйняття заходів, можна залучити й кінний театр для вистави...”. Тобто робота вже розпочалася.
До речі, до святкування залучені й бібліотеки, де відкриваються виставки декоративно-прикладного мистецтва, в музеях готуються спеціальні екскурсії, по області будуть проведені ярмарки, де можна буде придбати продукти харчування по зниженим цінам. Крім того, будуть проведені конкурси малюнків, на кращий будинок, вулицю, місто.
З приводу шахтарського свята було декілька пропозицій. Одна з них – надіслати до новоствореного Міністерства палива та енергетики України листа, в якому буде запропоновано провести на базі міста Луганська республіканське свято Дня шахтаря. До речі, в кожному місті області будуть проведені напередодні 28 серпня власні свята. Крім того, було зазначено, що протягом 16-17 серпня в Стаханові, де в цьому році святкують 70 річницю Стаханівського руху, буде проведена виїзна конференція Міністерства палива та енергетики.
03 серпня 2005,12:53
|
 |
 |
Луганський військовий ліцей завжди буде під увагою обласної влади. – Зиновій Гузар.
„Луганський військовий ліцей завжди буде під увагою обласної влади”, - заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зиновій Гузар сьогодні під час відвідання цього закладу. Він привітав зі вступом до ліцею 120 нових ліцеїстів, які цього року здали вступні іспити. Головною ж причиною приїзду Зиновія Гузара до ліцею стало його бажання зустрітися з двома своїми „хресниками” – випускниками цього закладу, хлопцями-сиротами, які цього року за допомогою заступника луганського губернатора стали курсантами Львівського інституту ім. Петра Сагайдачного Львівського Національного університету „Львівська політехніка”.
Хлопці поділилися своїми враженнями від одного з найстаріших військових учбових закладів в Україні, від Львова та розповіли, що здавали іспити як і усі інші абітурієнти на загальних умовах та за їх результатами війшли у першу рейтингову двадцятку. Подолавши конкурс 7 чоловік на місце, вони стали курсантами одного з найпрестижніших – автомобільного факультету. Після закінчення „Львівської політехніки” вони отримають подвійну спеціальність, завдяки чому зможуть обирати: чи служити далі в українській армії, чи працювати за цивільним фахом інженера з експлуатації автомобільного транспорту. Протягом навчання у Львові хлопці матимуть повне державне забезпечення, що дуже важливо для дітей-сиріт.
„Нам не соромно буде за наших луганських хлопців”, - підтвердив високий рівень їх учбової на професійної підготовки начальник Луганського військового ліцею ім.Героїв Молодої Гвардії Валерій Ємбаков. Він розповів, що кожного року до ліцею вступають понад 120-ти 14-річних хлопців, які потім обирають військові вузи. Цього року зі 199 випускників брали іспити 88 та поступили 86 юнаків. В основному – у Харківський університет повітряних сил.
При цьому кожен рік ліцеїстами становляться десь 8 хлопців-сиріт. Цього року ліцей прийняв до своїх лав вихованців інтернат них закладів з Новопськовського району, Брянки, Сєверодонецька, Ровеньків, Суходольска, Щастя та Луганська. „По суті, ми даємо цім дітям впевненість в тому, що їх майбутнє буде добрим”, - вважає Валерій Ємбаков. Луганському військовому ліцею вже 12 років, він випустив понад 1,5 тисячі курсантів. За весь цей час кожен юнак-сирота, що побажав продовжити військову освіту після ліцею, був прийнятий до обраного вузу.
„Військові учбові заклади – одна з можливих ланок у програмі соціальної допомоги дітям-сиротам”, - вважає Зиновій Гузар. За його словами, після школи діти не повинні бути покинутими сам на сам із дорослим життям. Їм необхідна підтримка у працевлаштуванні чи у продовженні навчання. „В цьому полягає завдання держави відносно дітей, в яких немає батьків, і обласної адміністрації як представника державної влади тут, на Луганщині”, - підкреслив Зиновій Гузар. Заступник Губернатора вважає за необхідне зробити постійно діючою програму соціальної допомоги дітям-сиротам, які закінчують школу. І як елемент її – щороку поставляти нових курсантів з числа луганських ліцеїстів до „Львівської політехніки”.
Під час зустрічі з батьками, чиї діти щойно поступили до ліцею, Зиновій Гузар підкреслив, що їх сини потрапили у надійні руки: військова дисципліна зробить з них дорослих та самостійних юнаків і допоможе підтягнути загальноосвітні знання. Він також підкреслив, що професія військового в Україні здебільше стає престижнішою: за два роки заробітна плата вояків виросла втричі, більшість з них мають можливість під час служби по декілька разів побувати за кордоном. „Вважаю що через декілька років ви будете пишатися тим, що ваш син обрав професію вояка”, - зауважив заступник губернатора.
03 серпня 2005,11:32
|
 |
 |
За наслідками перевірок підприємств вугільної галузі 29 справ передано правоохоронним органам.
За наслідками перевірок підприємств вугільної галузі 29 справ передано правоохоронним органам, 26 осіб притягнуто до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, за допущені порушення накладено 17 адміністративних стягнень.
До речі, на Державному підприємстві „Шахта „Ніканор-Нова” контрольно-ревізійним управлінням в Луганській області встановлено фінансових порушень, що призвели до збитків, на 1884,7 тис. грн., в тому числі недостача обладнання та матеріальних цінностей на 840 тис. грн.
За даними управління, шахтою використано у межах виділених асигнувань на погашення бюджетної заборгованості за виконані будівельно-монтажні роботи і витрати минулих років 3023,9 тис. грн. бюджетних коштів в той час, як кошторисом передбачено тільки 1979,2 тис. грн. Відповідно до статті 119 Бюджетного Кодексу є нецільове використання коштів. При цьому, кошти у сумі 1044,7 тис. грн. були примусово списані у листопаді 2004 року Перевальським районним відділенням Державного казначейства на користь ВАТ „Трест „Луганськшахтопроходка” на підставі рішення господарського суду в Луганській області та проінформовано шахту про примусове списання коштів з рахунку.
З приводу цього матеріали передані до прокуратури в Луганській області.
03 серпня 2005,10:41
|
 |
 |
8 млн. грн. збитків на підприємствах Луганщини виявлено контрольно-ревізійним управлінням
За результатами перевірок контрольно-ревізійного управління в Луганській області, які проходили на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності, виявлено фінансових порушень у 330 об’єктах контролю. Це призвело до 8 млн. грн. збитків, в тому числі у 223 бюджетних установах – на 3,5 млн. грн.
Проведеними ревізіями та перевірками виявлено, що внаслідок неправомірних дій окремих керівників, безоплатного надання в оренду природних і матеріальних ресурсів тощо бюджетами усів рівнів та бюджетними установами втрачено можливість отримати належні їм доходи в сумі 5,9 млн. грн.
За допущені порушення законодавства з фінансових питань управлінням на 314 посадових осіб накладено адміністративні стягнення на 43,5 тис. грн. До правоохоронних органів передано матеріали 175 ревізій і перевірок. Крім того, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 389 осіб.
По установах, організаціях та підприємствах державної форми власності найбільші збитки виявлені в системі Міністерства палива та енергетики України – 2,5 млн. грн., Міністерства освіти й науки – на 0,3 млн. грн., Державного телебачення та радіомовлення – на 0,2 млн. грн.
03 серпня 2005,10:14
|
 |
 |
К двадцатой годовщине аварии на Чернобыльской АЭС
Приближается двадцатая годовщина катастрофы на Чернобыльской АЭС. Для более полного отражения этих трагических событий и сохранения фото- и видеодокументов о ликвидаторах последствий аварии Национальный музей «Чернобыль» готовит новую расширенную экспозицию.
В связи с этим сотрудники музея обращаются к жителям области с просьбой передать документы фото- и видеоматериалы из личных архивов о Чернобыльской трагедии и ее последствиях, судьбах ликвидаторов для использования в экспозиции.
Материалы присылать по адресу:
04071, г. Киев, пер. Хоревый, 1,
Национальный музей «Чернобыль»,
тел. 425-30-68, 425-44-25.
03 серпня 2005,10:05
|
 |
 |
Сімейна медицина: розвиток, становлення, проблеми
Проблема становлення сімейної медицини на Луганщині є пріоритетним напрямком в розвитку медицини. Про це заявила начальник управління охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації Ірина Комаревцева. За її словами, за перше півріччя поточного року в області на сімейну медицину запроваджено 40 лікувально-профілактичних закладів, організовано 43 ділянки сімейної медицини, на яких працює 41 лікар, 88 середніх медичних працівників.
У 2005 році відкрито амбулаторію сімейної медицини в м.Красний Луч та одну ділянку сімейної практики – сімейної медицини у Красно донському районі, але цього дуже замало. Фактично потреба у фахівцях складає 1702 лікаря. Крім того, існує дефіцит сімейних лікарів – 585 чол.
На сьогодні перепідготовлено за програмою „сімейна медицина” 108 лікарів (дільничні терапевти, педіатри, підліткові лікарі). План перепідготовки лікарів на 2005 рік складає 115 чоловік. На базі Луганського медичного університету - 70, Харківської медичної академії післядипломної освіти – 45. Зараз перепідготовку проходять 79 лікарів.
Серед проблемних питань найактуальнішими для охорони здоров’я регіону є:
1. реформування й оптимізація мережі охорони здоров’я на принципах сімейної страхової медицини;
2. проведення ефективної кадрової політики з формуванням резерву на керівні посади;
3. поліпшення матеріально-технічної бази лікувальних закладів;
4. запровадження інноваційних технологій і передових наукових розробок у діяльність медичних закладів;
5. посилення спільної діяльності з суспільними медичними і немедичними формуваннями при рішенні актуальних проблем вдосконалення медичної допомоги.
03 серпня 2005,09:08
|
 |
 |
Виставка декоративного розпису відкрилася в обласній бібліотеці ім.Горького
Виставка декоративного розпису відкрилася вчора у літературно-музичній вітальні відділу мистецтв обласної бібліотеки ім.Горького в Луганську. Роботи, які представлені на виставці, дають можливість познайомитись з творчістю видатних майстрів декоративного розпису Луганщини та інших регіонів України. Ці твори є часткою значної колекції Луганського обласного музею.
Декоративний розпис є одним з найцікавіших видів декоративно-ужиткового мистецтва. Це мистецтво має на Україні давні традиції. В минулому ще в глибокій давнині, при спорудженні хат, які обмазувалися глиною і білилися усередині та зовні, виникло своєрідне, яскраве і виразне мистецтво настінного малювання, котре дослідники ще називають „народною фрескою”. Його соковитий орнамент використовували також в декорі предметів домашнього побуту, меблів, тканини, музичних інструментів тощо.
Для розпису використовувалися рослинні фарби: різні рослини, квіти, гілки, кора. Виконувався розпис швидко, „на око”, без будь-яких попередніх ескізів. Все робилося „по чуттю”, по натхненню і дуже швидко. Український розпис являє собою складне художнє явище. Наприклад, так на Київщині та Дніпропетровщині де відбились форми українського бароко, квіти пишуться великими, з широким листям та стеблами, в соковитих і яскравих барвах відчувається розкішна українська флора.
03 серпня 2005,09:06
|
 |
 |
З початку року в області відкрито 122 нових підприємства побутового обслуговування.
За даними управління торгівлі та побутового обслуговування населення, у першому півріччі поточного року збереглась позитивна динаміка по нарощуванню обсягів реалізації послуг населенню. Залучення приватного капіталу дозволило за 6 місяців 2005 року відкрити 122 підприємства побутового обслуговування, в тому числі 64 - у сільських та шахтарських селищах. В поточному році введено в експлуатацію міську баню на 30 робочих місць у м. Антрациті, пральню у м. Кіровську, перукарню у м.Молодогвардейську, салон краси “Німфа” у м. Лисичанську, студію сучасної зачіски “Крісті” у м. Свердловську, перукарню “Стиль” у Кремінському районі, 6 перукарень, 2 майстерні з ремонту одягу в Перевальському районі та інші, що значно підвищує рівень надання побутових послуг в регіонах.
Як і в попередні роки, швидкими темпами розвиваються перукарські і косметичні послуги, розширюється мережа сучасно обладнаних салонів з високим рівнем обслуговування Їх питома вага в загальному прирості складає 15,8 %.
Разом с тим забезпечення населення послугами з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів, з чищення і фарбування текстильних, хутрових виробів ще на невисокому рівні.
Досвід свідчить про те, що в сучасних умовах найбільш ефективно діють сервісні центри, що мають технічну базу для ремонту різноманітних виробів та приборів: від кофемолки до сучасніших холодильників, телевізорів та музичних центрів. В області діє понад 10 сервісних центрів в м. Луганську, Северодонецьку, Лисичанську, що мають власні філіі по всій області.
Забезпечується задоволення попиту сільського населення на побутові послуги через організацію виїзного обслуговування в Білокуракінському, Кремінському, Слав`яносербському, Перевальському, Новопсковському, Сватівському, Старобільскому, Станично-Луганському районах. Використовується форма обслуговування по попереднім заявкам селищних та сільських рад на індивідуальне виготовлення одягу, взуття, ремонту побутової техніки, телеапаратури, фотографії в містах Брянка, Кіровськ, Стаханов, Северодонецьк, Лисичанськ, Свердловськ, Краснодонському, Антрацитівському, Новоайдарському, Лутугінському та інших районах області.
03 серпня 2005,08:54
|
 |
 |
Встановлено порушення цінової дисципліни.
В результаті перевірок, які провела Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області наприкінці липня, встановлено факти порушення дисципліни цін у Марківській дільниці "Луганськтеплокомуненерго" та в алчевському магазині „Україна”. Встановлено, що Марківською експлуатаційною дільницею ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго" в порушення чинного законодавства за рахунок фактичного зменшення норми надання послуг з опалення нарахована завищена плата за опалення споживачам ІІ групи в опалювальному періоді 2004-2005рр. До підприємства Держінспекцією застосовані економічні санкції в розмірі 900 грн..
Магазином "Україна" приватного підприємства "Едикт" м.Алчевськ з початку поточного року здійснювалась реалізація хліба "Самарський" (череневий та формовий) за роздрібними цінами із застосуванням торговельних надбавок 12,3-12,4% при граничному розмірі 10%. До ПП "Едикт" застосовані економічні санкції в розмірі 800 грн. Попереджено обрахування споживачів на суму 0,5 тис. грн. На винну посадову особу накладено адміністративний штраф у розмірі 85 грн.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|