05 липня 2006,09:23
|
 |
 |
Енергозбереження у сільськогосподарському виробництві області
Витрати на енергоносії у технологіях вирощування сільськогосподарських культур займають 20-25% від загальних вкладень. Тому в умовах, коли ціни на автомобільний бензин за 2 останні роки (із травня 2004 року по травень 2006 року) зросли на 63%, дизельне пальне – на 67%, більшість господарств регіону стали впроваджувати енергозберігаючі технології.
У результаті в 2005 році використано автомобільного бензину на 2 тис. тонн менше, ніж у 2004 році. Із 58,2 до 51,9 тис. тонн (на 10,8%) скоротилась за минулий рік витрата дизельного палива, на 19,4% мастил.
Проведені заходи із мінімалізації витрат на придбання енергоносіїв дозволили господарствам у 2006 році заощадити більше, ніж 30 млн. грн.
Аналогічна тенденція щодо економного витрачання пально-мастильних матеріалів зберігається і в поточному році.
04 липня 2006,16:34
|
 |
 |
В містах та районах області: Лисичанськ
1-2 липня міський голова Леонід Крисанов взяв участь у святкових заходах з нагоди Дня Військово-Морських Сил України, що відбулися в м.Севастополі. Керівництво міста провело ряд зустрічей з командуванням флоту, ескадри та підшефного корабля „Донбас”. Від імені виконкому міськради 10-ти офіцерам та матросам корабля були вручені Почесні Грамоти та цінні подарунки. Крім того, у якості шефської допомоги до Севастополя був доставлений вантаж вагою 2 тонни (будівельні, ремонтні матеріали та інструменти) вартістю близько 15 тис. грн. Міський голова запросив командування „Донбасу” та оркестр ВМС України взяти участь у святкуванні Дня визволення Лисичанська від німецько-фашистських загарбників, що відбудеться другого вересня поточного року.
04 липня 2006,16:26
|
 |
 |
Програма зайнятості населення Луганщини повинна містити конкретні заходи з кардинальної зміни ситуації. – Олександр Кобітєв.
„Програма зайнятості населення Луганщини повинна містити конкретні заходи з кардинальної зміни ситуації”, – заявив в.о. голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв вчора на апаратній нараді під час розглядання стану справ з виконання обласної програми зайнятості працездатного населення і перспективи вирішення цього питання в області. Координуючим органом в цьому напрямку, за словами Олександра Кобітєв, повинно бути Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Проте, як зазначила заступник начальника цього управління Аіда Задорожня, обласна Програма зайнятості на 2006-2007 роки досі не прийнята і повернута постійними комісіями облради на доопрацювання.
Основним завданням Програми є розширення сфери застосування праці шляхом створення нових робочих місць. Передбачається створення щорічно 42 тис. одиниць нових робочих місць. Також програма містить професійно-освітню підготовку кадрів, підвищення якості робочої сили, сприяння розвитку підприємництва й самозайнятості населення та заходи з вирішення місцевих проблем у сільській місцевості та шахтарських регіонах.
За словами Аіди Задорожньої, за січень-травень в області створено 17 тис. 865 нових робочих місць. На 69 підприємствах Луганщини проведено анкетування для вивчення реального стану та потреби у підготовлених кадрах для вирішення проблеми зайнятості на перспективу.
Прийнявши до відома інформацію, в.о.губернатора висловив незадоволеність роботою Головного управління праці та соцзахисту облдержадміністрації, давши йому місяць на доопрацювання програми зайнятості на внесення суттєвих пропозицій щодо покращення ситуації на ринку праці в області. За словами Олександра Кобітєва, ця ситуація потребує наукового аналізу, всебічного, з економічними розрахунками, прогнозами. Вже зараз у деяких галузях регіональної економіки, таких як вугільна, сформувалася велика база вакансій. „Старі спеціалісти виходять на пенсію, а молоді кадри не готуються, і це ніхто не прораховує”, - зауважив він. Тому доручив вивчити кадрову ситуацію по різних галузях економіки Луганщини.
04 липня 2006,15:21
|
 |
 |
Олександр Кобітєв взяв участь в науково-практичній конференції з підготовки агроформувань області до жнив.
Сьогодні в ТОВ «Сфера» і СЧП «Основа» Новоайдарського району відбулася обласна науково-практична конференція з проведення збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур і підготовки до сівби озимих під урожай 2007 року. У роботі конференції взяв участь виконуючий обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв. Він відзначив, що збирання врожаю і сівба озимих – найважливіші завдання на майбутні 3 місяці роботи сільськогосподарської галузі області.
За словами начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Махортова, в поточному році господарствам всіх форм власності належить прибрати урожай ранніх зернових і зернобобових культур з площі 424,7 тис. га, в тому числі 235 тис. га озимих. Жнива на Луганщині приблизно розпочнуться з 10 липня.
Станом на 1 липня поточного року сільгосппідприємства області підготували до роботи 1360 зернозбиральних комбайнів з 1424, або 96%, що на рівні відповідного періоду минулого року. Відремонтоване 935 жаток, що становить 98% (2005р. – 97%). Завершується підготовка інших збиральних машин, струмового господарства і транспортних засобів. В цілях оновлення машинно-тракторного парку агроформування області закупили нової техніки на 33,5 млн. грн. або 110% до відповідного рівня минулого року. Придбано 293 нових одиниць машин, в тому числі 30 зернозбиральних комбайнів.
Юрій Махортов також зазначив, що зараз проводиться робота щодо укладення договорів на додаткове залучення в господарства 385 комбайнів, в тому числі 60 з МТС і 175 з фермерських, індивідуальних господарств і комерційних структур.
Для проведення збиральних робіт необхідно 22,3 тис. тонн дизпалива та 5,7 тис. тонн бензину, яких накопичено відповідно 12,4 тис. тонн і 2,8 тис. тонн або 55 і 49 відсотків до потреби, що вище відповідного періоду минулого року.
Перед головами райдержадміністрацій, начальниками управлінь агропромислового розвитку, керівниками агроформувань Олександр Кобітєв підкреслив, що ставлення до збиральної кампанії та підготовки до сівби озимих має бути більш відповідальним. Насамперед, головним завданням аграріїв цього року є отримання врожаю в обсязі 1 млн. 200 тис. тонн зерна.
04 липня 2006,10:50
|
 |
 |
Головним завданням на сьогодні є встановлення лічильників на більшості підприємств комунальної сфери та інших споживачів енергоресурсів. – Ігор Токарєв.
3 липня на брифінгу начальник паливно-енергетичного управління Луганської облдержадміністрації Ігор Токарєв повідомив, що у червні рівень розрахунків споживачів області за використаний природний газ становив 104,5%, за електроенергію – 106%, з початку року ці показники складають відповідно 92,6% та 98%. За прогнозами фахівців, у зв’язку із підвищенням цін на енергоносії при збереженні обсягів споживання на рівні 2005 року область у поточному році має заплатити за природний газ на 1 млрд. грн. більше, ніж у минулому році, за електроенергію – на 700 млн. грн. більше. „Зараз гостро стоїть питання переходу промислових підприємств, підприємств комунальної та бюджетної сфери на економний режим енергоспоживання», - відзначив Ігор Токарєв. За його словами, в області створена робоча група з розробки основних напрямків енергозбереження та втілення науково-технічних заходів в цьому напрямку. Він зазначив, що головним завданням на сьогодні є встановлення лічильників на більшості підприємств комунальної сфери та інших споживачів енергоресурсів, та додав, що заходи з енергозбереження мають йти навіть на рівні утеплення під’їздів. Так, через те, що в під’їздах вибиті двері, не утеплені стіни, 30% електроенергії, яка доходить до будинку, йде в атмосферу.
04 липня 2006,10:34
|
 |
 |
Луганчани взяли участь в ІІІ молодіжному фестивалі „Фортеця”.
25-28 червня поточного року в місті Білгород-Дністровському на території середньовічної фортеці відбувся традиційний III молодіжний фестиваль „Фортеця”, який зібрав понад 30 тисяч глядачів. В ньому прийняла участь делегація від Луганської області: представники управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації та команди RUSH Crew DJ’S (DJ Grom та DJ Trotil).
Організаторами фестивалю „Фортеця” виступили Молодіжний уряд України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Мета молодіжного фестивалю – привернення уваги до історико-культурної спадщини нашої країни, розвиток сучасної української музики та підтримка обдарованої молоді.
У фестивалі взяли участь молоді українські виконавці, а також відомі вітчизняні гурти і співаки різних музичних напрямів. Тематично фестиваль було розділено на чотири блоки: відкриття фестивалю - день поп-музики (25 червня), DJ’S день (26 червня), день рок-музики (27 червня), закриття фестивалю – гала-концерт (28 червня). Насичена програма Фестивалю була розрахована на людей різних поглядів і смаків.
Білгород-Дністровська фортеця знаходиться на березі Дністровського лиману. Вона споруджена ще в XII-XIV сторіччі. Кошти, які були зібрані під час відвідання фортеці у фестивальні дні, будуть спрямовані у фонд Білгород-Дністровської фортеці на розвиток історичного музею.
04 липня 2006,09:41
|
 |
 |
За І півріччя 2006 року на Луганщині газифіковано 6 тис. 300 домів і квартир, прокладено 240 км газопроводів.
За підсумками 1 півріччя поточного року в Луганській області газифіковано 6 тис. 300 помешкань, введено в експлуатацію 240 км газопроводів. Уперше газ подано до семи населених пунктів області. Це п’ять сіл Троїцького району, село Бобрикове Антрацитівського району та село Колесниківка Станично-Луганського району. Про це вчора на апаратній нараді у в.о. голови Луганської облдержадміністрації Олександра Кобітєва заявив заступник начальника управління архітектури та містобудівництва облдержадміністрації Григорій Мазур. Він зазначив, що Постановою КМУ від 22 травня 2006 року затверджений перелік об’єктів газифікації для Луганщини та обсяг фінансування в сумі 23 млн. 249,2 млн. грн. На сьогодні до області надійшло 8,9 млн. грн, тобто 38% від цієї суми. Проте, в першу чергу кошти направляються на погашення боргу за роботи, виконані у минулому році. За програмою газифікації на 2006 рік всього заплановано ввести в експлуатацію 1056 км газопроводів, газифікувати 24 919 домів та квартир та підключити до газу 51 населений пункт. За півроку ці плани виконані на 22-25% через нестачу фінансування.
Оцінюючи перспективу подальшої газифікації населених пунктів області, Олександр Кобітєв порівняв нинішні дії з ходом локомотиву з-під якого убрали реї. За думкою в.о.губернатора, уряд навряд повністю профінансує навіть ті невеликі гроші, що закладені Постановою КМУ, бо всі ресурси цього року будуть спрямовані на впровадження схем енергозбереження.
Олександр Кобітєв впевнений, що Луганщині зарано повністю відмовлятися від такого енергоносія як вугілля. „Треба вивчити питання використання альтернативного палива з усіх боків, проаналізувати вигідність впровадження новітніх технологій вугільного опалення, якими користується економна Європа, перед тим як ставити себе у повну залежність від покупного газу”, – вважає він.
03 липня 2006,15:34
|
 |
 |
В містах та районах області: Сєверодонецьк
Міський відділ статистики підбив підсумки роботи малих підприємств Сєверодонецька за 2005 рік. Згідно аналізу, малий бізнес міста розвивається за тими напрямками, які дозволяють отримувати прибутки та давати городянам робочі місця. Середня кількість зайнятих працівників на малих підприємствах міста торік склала 7,9% зайнятих у малому бізнесі Луганщини. Цими структурами реалізовано продукції, робіт та послуг на суму, що складає 9,9% загального обсягу реалізації малими підприємствами Луганської області. За обсягами реалізованої продукції Сєверодонецьк посідає друге місце в області, поступаючись лише Луганську. Крім того, торік цей показник був на 6,4% більше, ніж у 2004 році. Середньомісячна заробітна плата всіх працівників по малих підприємствах міста на 50 грн. перевищує середньообласний показник. Найбільша зарплата спостерігається у промисловості та будівництві. Ці галузі за 2005р. після торгівлі мають найбільший обсяг реалізованих робіт – 18,3% та 16,2% відповідно. Питома вага найманих працівників на малих підприємствах у 2005 році становить 18,5% від кількості зайнятих на усіх підприємствах міста. При цьому найбільша кількість городян (близько 1,3 тис. чол.) працює на малих підприємствах, що займаються промисловістю. У будівництві зайнято майже 1,2 тис. чол., у оптовій та роздрібній торгівлі (включаючи торгівлю транспортними засобами та послуги з їх ремонту) - понад 1 тис. чол.
03 липня 2006,15:28
|
 |
 |
Бригада Володимира Бабіча дільниці №3 шахти ім. В.Вахрушева рапортувала про виконання річного плану.
За даними паливно-енергетичного управління облдержадміністрації, 26 червня гірники бригади Володимира Бабіча дільниці №3 (начальник дільниці – Віктор Бондарєв) ВП „Шахта ім. В.Вахрушева” ДП „Ровенькиантрацит” виконали встановлене завдання 2006 року, піднявши на-гора 759,1 тис. тонн антрациту. Понад плану ними видобуто 300 тис. тонн вугілля.
25 червня трудовий колектив ВП „Шахта ім. газети „Ізвестія” ДП „Донбасантрацит” виконав встановлене завдання червня поточного року, піднявши на-гора 18,1 тис. тонн вугілля. Понад плану видобуто 2,7 тис. тонн палива.
26 червня ВП „Шахта № 81 „Київська” ДП „Ровенькиантрацит” виконав встановлене завдання 8 місяців, піднявши на-гора 558 тис. тонн антрациту, що на 141,1 тис. тонн вугілля більше запланованого.
Трудові колективи ще двох відокремлених підрозділів ДП „Ровенькиантрацит” перевиконали план з вуглевидобутку. Так, 28 червня гірники шахти ім. М.В.Фрунзе виконали встановлене завдання 7 місяців 2006 року, піднявши на-гора 983 тис. тонн антрациту (понад плану видобуто 146,5 тис. тонн вугілля). Того ж дня працівники шахти ім. В.Вахрушева виконали встановлене завдання 8 місяців поточного року, піднявши на-гора 1118 тис. тонн антрациту (понад план видобуто 279 тис. тонн вугілля).
За 29 днів червня підприємствами вугільної промисловості області видобуто 2074,8 тис. тонн палива, це на 252,7 тис. тонн більше встановленого завдання. На електростанції України відвантажено 604 тис. тонн вугілля.
03 липня 2006,14:10
|
 |
 |
За висновками медиків, понад 2 тисяч дітей Луганщини потребують на оздоровлення влітку цього року.
Хід літньої оздоровчої кампанії в Луганській області розглядався сьогодні на апаратній нараді в облдержадміністрації під головуванням в.о. голови Луганської облдержадміністрації Олександра Кобітєва. За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, з 307 тисяч дітей, що мешкають в області, понад 2 тисяч потребують оздоровлення влітку за висновками санаторних відбіркових комісій. З дітей диспансерної групи 400 мають поправити здоров’я у дитячих санаторіях МОЗ України, 200 – у санаторіях на території області, 800 дітей зможуть це зробити у денних стаціонарах при дитячих лікувальних закладах, 200 – у відомчих санаторіях-профілакторіях Луганщини, 100 – в заміських оздоровчих таборах та 300 – в інших відомчих оздоровчих закладах. При цьому у санаторіях України з початку року оздоровлено понад 1 тис.100 дітей з Луганщини, в тому числі в червні – 250 школярів.
Як зазначила під час апаратної наради начальник управління освіти та науки Ірина Цимбал, для обдарованих дітей, переможців олімпіад, конкурсів малої академії наук організована робота екологічних та краєзнавчих експедицій, профільні зміни у таборах для юних танцюристів, спортсменів, співаків тощо. У позашкільних закладах все літо працюватимуть підліткові клуби та гуртки по інтересах. На період оздоровчої кампанії планується провести 1,5 тисячі походів, більш ніж 3 тисяч екскурсій.
Особлива увага приділятиметься оздоровленню дітей, схильних до правопорушень. Для них організується робота таборів у Ровеньках, змін в пришкільних і профільних таборах Луганська, Алчевська, Брянки, Сєвєродонецька, а також таборів праці та відпочинку, виробничих бригад і об’єднань у більшості міст та районів області.
590 вихованців шкіл-інтернатів відпочили у червні в ДОК „Южний”, що в Криму, 375 дітей диспансерної групи оздоровлено в санаторії „Здоров’я” в Алупці. За 7 заїздів у „Южному” цього року планується оздоровити 3 тис. 780 дітей.
Крім того, за запрошенням іноземних благодійних організацій 90 юних луганчан літом відпочинуть за кордоном – в Іспанії та Австрії.
На дітей-сиріт, що навчаються в ПТУ очікує Луганський оздоровчо-профілактичний табір „Юність”, який розпочне свою роботу цього тижня. Всього поточного року передбачається задіяти різними видами активного відпочинку та оздоровленням 12 тис. 262 учня профтехосвіти. Це не тільки табори, санаторії та оздоровчі бази, а й трудові загони, краєзнавчі експедиції, походи.
Студенти вузів теж мають змогу з користю провести канікули. Так, у спортивно-оздоровчих таборах ВНУ ім. Даля „Дельфін” у Ялті та „Медик” в Одеській області щороку оздоровлюється понад 1 тисячі студентів з оплатою 10% від вартості путівки. Студенти Донбаського державного технічного університету оздоровлюються на базах відпочинку „Янтар” та „Ікар” біля Азовського моря. Ті ж студенти, що надають перевагу активному відпочинку, працюватимуть у будівельних загонах по області та в Криму.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|