12 січня 2007,15:14
|
 |
 |
Добробут кожного – від немовляти до людини похилого віку – є пріоритетним напрямком діяльності облдержадміністрації. – Олександр Антіпов.
«Добробут кожного – від немовляти до людини похилого віку – є пріоритетним напрямком діяльності облдержадміністрації», - заявив губернатор Луганщини Олександр Антіпов вчора під час наради за участю Президента України.
Він зазначив, що особливістю Луганської області є те, що більше третини населення складають пенсіонери. Тому одним з найважливіших елементів соціального захисту людей є встановлення мінімальної пенсії на рівні прожиткового мінімуму. Олександр Антіпов наголосив, що пропозиції Президента щодо підвищення пенсій до прожиткового мінімуму дуже актуальні та життєво важливі для 840 тисяч пенсіонерів Луганщини.
Губернатор окреслив ще одну соціальну проблему для Луганської області, вирішення якої значно вплинуло б на життєвий стан пільгової категорії населення. Так, по Луганській області шахти забезпечують твердим паливом 136 тис. чол., яким необхідно завозити щорічно 749 тис. тонн вугілля, що зменшує оборотні кошти шахт на суму 225 млн. грн. Олександр Антіпов вважає, що це непосильний тягар для більшості вугледобувних підприємств області. Він бачить вирішення цієї складної проблеми в одноразовому бюджетному фінансуванні обласної програми газифікації шахтарських селищ. На це потрібно 371 млн. грн. За словами Олександра Антіпова, це дасть можливість зберегти сотні мільйонів державних коштів на інші соціальні програми, такі як: захист людей похилого віку й громадян, які зазнали жахів війни та голодомору, здоров’я матері і дитини. На жаль, останні півтора роки область займає лідируючі позиції в Україні з дитячої смертності та захворюваності на туберкульоз. Втім, губернатор вважає, що вирішення цих питань потребує фінансової допомоги на державному рівні, без якої вихід із кризового стану у цій сфері не можливий.
Як зазначив Олександр Антіпов, у більшості питань вдалося досягти позитивних результатів завдяки плідній співпраці з обласною радою, яка через депутатів всіх рівнів бере активну участь у вирішенні як проблем регіону, так і кожного мешканця. Прийнятий наприкінці минулого року обласний бюджет своїм соціальним змістом є яскравим тому підтвердженням.
12 січня 2007,13:59
|
 |
 |
Президент України вважає, що Алчевськ може стати прикладом для всієї України щодо ефективного вирішення житлово-комунальних проблем.
Як зазначив Президент України Віктор Ющенко вчора під час робочої поїздки на Луганщину, Алчевськ може стати прикладом для всієї України щодо ефективного вирішення житлово-комунальних проблем. За словами Президента, минулорічна аварія на тепломережі міста стала викликом і примусила консолідувати усі можливі зусилля, щоб подолати кризу. Водночас вона стала поштовхом для формування нової моделі відносин між громадою міста, міською владою та крупним бізнесом, направленої на покращення соціальної ситуації в місті. Віктор Ющенко підкреслив користь та ефективність такої співпраці і заявив, що Алчевськ має стати пілотним проектом щодо реформування житлово-комунального господарства на засадах співпраці громади, влади та бізнесу. На думку Президента, на цьому прикладі вся Україна матиме досвід такої роботи та зможе переконатися у його ефективності.
Під час перебування Президента України в Алчевську глава ради директорів корпорації „Індустріальний Союз Донбасу”, яка володіє контрольним пакетом акцій Ват „Алчевський металургійний комбінат”, Сергій Тарута заявив, що „ІСД” та „АМК” беруть на себе відповідальність за подальший розвиток Алчевська, зокрема реконструкцію та модернізацію ЖКГ, а також соціальної та гуманітарної сфери міста.
Минулого року територіальна громада Алчевська та корпорація „ІСД” підписали Угоду про соціально-економічне партнерство. Проте свій статус соціально-відповідальної компанії Корпорація підтвердила задовго до підписання Угоди. В період ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Алчевську минулого року безоплатно, силами АМК і коксохімічного заводу, всі установи освіти і охорони здоров\'я протягом трьох тижнів були відновлені і підключені до теплоносія, а це 7 об\'єктів медицини, 14 шкіл, 16 дитячих садів і 3 позашкільні установи.
Стан житлово-комунального господарства міста вимагав дієвих заходів з вирішення проблем, які неможливо було вирішити за рахунок коштів міського бюджету. У зв\'язку з цим Корпорацією було ухвалено рішення про надання додаткової фінансової і матеріальної допомоги міському бюджету і безпосередньо підприємствам житлово-комунального господарства, що дозволило місту своєчасно підготуватися до нинішнього опалювального сезону.Загальна сума витрат по ремонту систем життєзабезпечення міста за допомогою бригад ремонтників з ВАТ „АМК” і ВАТ «Алчевськкокс» склала 3,2 млн. грн.
В умовах дефіциту фінансових ресурсів своєчасною виявилася допомога металургійного комбінату, який силами своїх фахівців зумів підготувати і в стислі терміни провести капітальний ремонт котельної «Заводська». Сьогодні тепло, яке поставляє ця котельна, виробляється за рахунок споживання і утилізації коксівного газу. За рахунок виділених Корпорацією комунальним підприємствам міста 5 млн. грн. був додатково проведений капітальний ремонт 32 тис. кв.м. крівлі житлових будинків, замінено 4,7 км аварійних ділянок теплотрас, 1,2 км водоводів. Передані «Алчевськкоксом» безоплатно матеріали на загальну суму 450 тис.грн. були використані на ремонт внутрішньобудинкових систем.
Окрім цього, капітально відремонтовано 197 тис. кв.м міських доріг, а також центральна площа міста Алчевська. На ці цілі було направлено близько 11 млн. грн.
В рамках реалізації заходів, направлених на розвиток і підтримку здорового способу життя в місті Корпорацією спільно з підприємствами і міською владою розроблена довгострокова програма оздоровлення дітей в Евпаторії в санаторії «Золотий берег».
З вересня організований відпочинок з лікуванням без переривання учбового процесу школярів-дітей працівників АМК та «Алчевськкоксу», а також міських бюджетних установ: 2610 школярів і 270 викладачів в рік. На ці цілі щорічно планується витрачати 5,2 млн. грн. Реалізується 3-літня програма допомоги територіальній громаді в оздоровленні юних городян. У рамках програми щорічно на чорноморському узбережжі будуть відпочивати 2700 дітей.
Ефективна і довгострокова співпраця Корпорації «Індустріальний Союз Донбасу» з Європейським бізнес-співтовариством створило передумови для формування нових і конструктивних взаємостосунків із зарубіжними інвесторами. Так, під час підписання угоди між Корпорацією «ІСД» і територіальною громадою м. Алчевська, представники компанії «Фест Альпіне» подарували місту Алчевську чек на 300 тис. євро. Дані кошти будуть направлені на придбання для міської охорони здоров’я стаціонарного і пересувного палатного рентгенаппаратів і апарату ультразвукової діагностики. Також в 2006 році було придбано медичне устаткування на суму 800 тис. гривень. Для більш продуктивної співпраці в області соціального партнерства між міськими властями і стратегічними інвесторами, Корпорацією «Індустріальний Союз Донбасу», ВАТ «Алчевській металургійний комбінат» і ВАТ «Алчевськкокс» був зареєстрований «Фонд розвитку міста Алчевська». Функціональні задачі фонду полягають у виробленні цільових програм, направлених на комплексне рішення соціально-економічних проблем міста і залученні грандів Європейських фінансових інститутів під їх рішення і реалізацію.
12 січня 2007,13:00
|
 |
 |
Луганщина посідає третє місце в Україні за обсягами реалізованої продукції. – Олександр Антіпов.
«За підсумками минулого року Луганська область вийшла на третє місце в Україні за обсягами реалізованої продукції, що склали майже 39 млрд. грн., або 8,9 відсотка від загальнодержавного обсягу», - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов вчора на зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком.
Губернатор зазначив, що ще півроку тому темпи промислового виробництва знизились майже на один відсоток, однак завдяки цілеспрямованій роботі облдержадміністрації на покращення ситуації та стабільне зростання промислового виробництва, вдалося досягти позитивних результатів. «У цьому році ми плануємо подолати сорокамільярдний рубіж», - заявив Олександр Антіпов.
За його словами, найбільший приріст обсягів промислового виробництва досягнуто в металургії - на 17,1%, целюлозно-паперовій - на 11,4%, добувній промисловості - на 7,1%, харчовій - на 2,1%, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 18%. Темп зростання промислового виробництва на цей рік заплановано на рівні 108,2%, що на 3,2 в.п. вище середньоукраїнських планових показників.
До зведеного бюджету Луганської області за 2006 рік зібрано майже 4 млрд. грн, що у порівнянні з попереднім роком більше на 300 млн. грн.
«Сьогодні практично всі базові бюджетоутворюючі підприємства працюють стабільно», - відзначив губернатор. Як приклад, робота Алчевського металургійного комбінату в стадії реалізації унікального інвестиційного проекту. У результаті ефективної організації технологічного процесу на підприємстві вдалося досягти паралельного проведення кардинальної реконструкції цього комплексу, разом із забезпеченням стабільно високих темпів виробництва.
Губернатор також зазначив, що з другого півріччя минулого року поступово виходять з кризового стану підприємства машинобудування. За розрахунками, 2006 рік зазначена галузь завершила із зростанням товарної продукції на рівні 105%.
«Луганщина традиційно є вугільним регіоном. Тому видобуток вугілля є найважливішою складовою господарського комплексу і становить 13 відсотків в обсязі промислового виробництва області», - підкреслив глава облдержадміністрації. За його словами, у цьому році планується підняти на-гора 27 млн. 950 тис. тонн твердого палива, що на 800 тис. тонн більше, ніж у попередньому. Втім, позитивні валові показники не забезпечують подальший розвиток підприємств. Основні причини цього - ускладнення геологічних умов розробки вугільних родовищ, нестача обігових коштів внаслідок дефіцитного фінансування галузі, низької ціни енергетичного вугілля та гострої нестачі кваліфікованих кадрів.
Особливої уваги, на погляд губернатора, потребує агропромисловий комплекс області. За його словами, у цьому році хліборобами регіону зібрано 840 тис. тонн зерна, що в цілому достатньо для покриття потреб області. Разом з тим, губернатор зазначив, що планується нарощувати товарне виробництво зернових і вийти на щорічні обсяги у 1,1–1,3 млн. тонн. Олександр Антіпов підкреслив, що перш за все, це можливо за рахунок переходу на інтенсивні технології, що й передбачено в Регіональній програмі розвитку рослинництва, яка вже готується за участю вчених.
«За короткий термін вдалося стабілізувати фінансовий стан господарського комплексу області, і найяскравіше про це свідчить фінансовий результат роботи промисловості, - заявив губернатор. - Якщо станом на серпень цей показник становив 313 млн. грн. прибутку, то за останніми даними він вже дорівнює майже 614 млн. грн.». Проте, він зазначив, що ці результати були б значно кращими, якби не збитки вугільних підприємств, які сьогодні складають більше половини від всіх отриманих промисловим комплексом області. Тому зараз необхідно більш ретельно проаналізувати ситуацію та прийняти низку заходів щодо покращення фінансового стану виробничого комплексу області. У цьому напрямку облдержадміністрація співпрацює з Мінвуглепромом.
Як зазначив Олександр Антіпов, господарський комплекс Луганщини поступово підвищує свою конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. «Ми ввійшли до п’ятірки найбільших областей-експортерів, до того ж найбільші обсяги експорту продукції зорієнтовано на країни ЄС та США», - сказав він. За минулий рік зовнішньоторговельний оборот зріс на 22%, а в цьому році планується збільшити його ще на 10%.
«Луганська область вносить вагомий внесок в економічний потенціал України і входить у п’ятірку найпотужніших промислово-економічних регіонів», - зазначив губернатор. Він виразив впевненість, що Луганщина є і буде одним з тих стовпів, на яких базується економічна безпека й майбутнє України.
12 січня 2007,12:16
|
 |
 |
Президент України вважає керівників Луганщини і її підприємств професійними та здатними змінити ситуацію на краще.
Луганщина володіє величезним потенціалом, і ресурсним, і людським, і зараз активно вишукує нові шляхи для покращення ситуації на території. – Таке враження від побаченого під час робочої поїздки в Луганську область склалося у Президента України Віктора Ющенка. На прес-конференції він зазначив, що проблеми з кадровими призначеннями керівництва області повністю вичерпані, і він особисто не бачить чинників, які б могли загальмувати кадровий процес по районах та містах.
„Люди, що очолюють виробництво, розуміють свої завдання і є професійними менеджерами”, - заявив Віктор Ющенко під час наради з керівниками підприємств та територій області. „Ці люди можуть виконувати свої завдання, і за рядом питань в області ми будемо шукати відповіді разом”, - сказав він. Президентові імпонував конструктивний підхід керівників вугільних, хімічних та інших підприємств Луганщини. Він пообіцяв розглянути можливості щодо підтримки запропонованих ними ініціатив. Зокрема, Віктор Ющенко пообіцяв найближчим часом зібрати нараду з питань розвитку вугільного паливно-енергетичного комплексу України, а також підтримати законопроект з підтримки вітчизняних хімічних підприємств. „Якщо мої помічники-експерти знайдуть його виправданим та ефективним, я буду радий підтримати такий законопроект”, – зазначив Президент.
Також Віктор Ющенко навів Алчевськ як приклад ефективного співробітництва місцевої влади, громади та бізнесу. „Алчевськ має всі моральні права показати приклад всій Україні, як можна вирішувати найгостріші питання через ефективну співпрацю”, – переконаний він.
12 січня 2007,10:28
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
З початку року за рахунок наданих населенню субсидій зменшено плату за житлово-комунальні послуги на 131,1 тис. грн., що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 58,5% (або на 48,5 тис. грн.). У листопаді отримали субсидії на оплату житлово-комунальних послуг 455 сімей. Це на 34,6% більше, ніж у січні-листопаді минулого року. За 11 місяців 2006 року 500 сім’ям призначені субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії, що становило 95,4% загальної кількості сімей, які звернулися за субсидіями.
З початку поточного року загальна сума призначених субсидій становила 46,7 тис. грн. Серед сімей, які отримували субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у січні-листопаді 2006 року, 74,9% складають сім’ї, що проживають у приватних будинках та приватизованих квартирах, 25,1% сімей проживають у державному та колективному житловому фонді. За 11 місяців 2006 року начислено коштів на суму 103,5 тис. грн. організаціям, що надають житлово-комунальні послуги та електроенергію, перераховано 56,4 тис. грн., або 54,5% до нарахованих сум. Заборгованість відділів субсидій станом на 1 грудня 2006 року (включаючи заборгованість попередніх періодів) становила по житлово-комунальним послугам 55,6 тис. грн. Протягом січня-листопада 165 сім’ям (88,2% з числа тих, які звернулися) були призначені субсидії готівкою для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та твердого палива на загальну суму 52,3 тис. грн. Середній розмір призначеної субсидії цього виду на одну сім’ю становив 320 грн.
12 січня 2007,10:21
|
 |
 |
За зарплату в “конвертах” – штрафи
Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань загальнообов’язкового державного соціального страхування». Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо впровадження адміністративної відповідальності фізичних осіб, які не мають статусу підприємців і використовують найману працю.
Тобто посадових осіб підприємств усіх форм власності і фізосіб-підприємців тепер будуть штрафувати за приховування суми реальної зарплати їх працівників. Спочатку, винного покарають на 8-15 неоподатковуваних мінімумом доходів (НМД) громадян, що складе 136-255 грн, а у випадку «рецидиву» протягом року його вже оштрафують на 10-20 НМД (170-340 грн).
11 січня 2007,10:29
|
 |
 |
Президент України Віктор Андрійович Ющенко відвідає сьогодні Луганську область
Президент України Віктор Андрійович Ющенко відвідає сьогодні Луганську область з робочою поїздкою. Він побуває в Алчевську, де ознайомиться з ходом модернізації одного з найпотужніших металургійних підприємств України – ВАТ „Алчевський металургійний комбінат” та візьме участь у нараді з адміністративно-господарським активом Луганської області.
За програмою перебування Віктора Ющенка на Луганщині, на ВАТ „АМК” керівники підприємства (генеральний директор Тарас Григорович Шевченко) презентують Президентові України схему технічного переобладнання АМК . Пояснення також даватиме директор Інституту проблем екологій та енергозбереження Сергій Єрмолов.
АМК – одне з найстарших підприємств України (засновано в 1896 році) з повним технологічним циклом. Алчевська сталь широко використовується в суднобудуванні, атомному й хімічному машинобудуванні, для виробництва газопроводів, локомотивів, тракторів, кріплень гірничих виробітків і т.д. та експортується більш ніж до 85 країн. Контрольний пакет акцій ВАТ “АМК” належить Корпорації “Індустріальний Союз Донбасу”. 22 вересня 2006 року між Корпорацією \"Індустріальний союз Донбасу\" і територіальною громадою м.Алчевська підписано угоду про соціально-економічне партнерство.
За програмою модернізації підприємства, до 2010 р. корпорація \"Індустріальний союз Донбасу\" має інвестувати в реконструкцію меткомбінату 10 млрд. грн. Після завершення модернізаційних робіт, річний випуск конкурентноздатної й високоякісної металопродукції збільшиться вдвічі. Комплексна програма реконструкції АМК передбачає модернізацію й реконструкцію агломераційного, доменного й сталеплавильного виробництва, установку електростанції потужністю 300 Мвт і багаторазове зниження шкідливих викидів. Також ставиться за мету підвищення екологічних стандартів виробництва - скорочення кількості шкідливих викидів на одиницю продукції в 4 рази. Для цього 20% загальних капіталовкладень у реконструкцію (близько 2 млрд. грн.) спрямовано на здійснення природоохоронних заходів. З 2004 корпорацією ІСД у технічне переозброєння Алчевського металургійного комбінату вкладено понад 3,7 млрд. грн. В 2007 році на реконструкцію меткобінату планується спрямувати 3,5 млрд. грн.
Після презентації Президент огляне виробничі потужності АМК, будівельний майданчик конверторного цеху та цеху безперервного розливу сталі та ознайомиться з роботою відкритого наприкінці 2006 року прокатного стану 3000 товстолистового цеху №2.
Урочистий запуск прокатного стану-3000, найбільш високотехнологічного на пострадянському просторі, відбувся 26 грудня 2006 року. Його запуск є черговим етапом Програми реконструкції Алчевського меткомбінату на 2004-2010 роки. Прокатний стан-3000 змонтовано у рекордно короткий термін - за 40 днів. Вартість модернізації стану-2800 у стан-3000 склала 700 млн. грн. Необхідність модернізації прокатного стану-2800 у стан-3000 була продиктована підвищенням вимог споживачів, у першу чергу, газопроводо- і суднобудівельників - до якості й асортименту продукції, а також моральним та фізичним старінням діючого обладнання.Введення в дію прокатного стану – 3000 дозволило: збільшити ширину сталевого листа; підвищити продуктивність ТЛЦ №2 на 20% - до 1млн. 200 тис.т. листового прокату в рік; знизити витрати металу при виробництві продукції; довести якість продукції до найвищих світових стандартів (механічні властивості, геометрія, якість поверхні листа); виробляти сталеві листи для виготовлення газопровідних труб великого діаметра, які можна буде експлуатувати за будь-яких погодних умов. Вартість модернізації стана-2800 у стан-3000 склала 700 млн. грн.
По закінченню огляду виробничих потужностей АМК Віктор Ющенко поспілкується з пресою.
У другій половині своєї робочої поїздки на Луганщину Президент України візьме участь у нараді з адміністративно-господарським активом області, яка відбудеться в алчевському Палаці культури хіміків. Наприкінці наради Глава держави вручить генеральному директору ВАТ „Алчевський металургійний комбінат” Тарасу Григоровичу Шевченку орден „За заслуги” III ступеня.
Випуск промислової продукції підприємствами усіх галузей економіки Луганської області за 2006 рік очікується на рівні 101,3 % до попереднього року. Приріст очікується в галузях: добувній промисловості (на 6%), металургії та обробленні металу (на 15,8 %), виробництві інших неметалевих мінеральних виробів (на 9,9 %), машинобудуванні (на 3,6 %), харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів (на 1,3 %). За обсягом реалізованої промислової продукції (36 млрд грн) Луганська область посідає 3 місце після Донецької та Дніпропетровської областей і випереджає Запорізьку і Полтавську області її частка у загальноукраїнському показнику складає 8,7 %.
Агропромисловий комплекс області дає майже 9 % валового суспільного продукту, в ньому здійснюють виробничу діяльність близько 2 тис. підприємств. Зібрано 840 тис. тонн зерна, що в цілому достатньо для покриття потреб області. Обсяг продукції тваринництва зріс на 2,2 %. Збільшилося поголів‘я свиней на 15 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Інвестиційна діяльність: за січень–вересень 2006р. підприємствами та організаціями освоєно 3033,6 млн грн інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень). Основним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств, які становлять 75,6 % усіх освоєних інвестицій. За видами економічної діяльності найвагомішу частку (71,6 %) усіх інвестицій в основний капітал спрямовано в розвиток промислового виробництва.
Бюджет: За 2006 рік до зведеного бюджету мобілізовано 4 100,4 млн грн,
у порівнянні з попереднім роком збір платежів збільшився на 291 млн грн, або на 7,6 відсотка. До державного бюджету підприємствами та організаціями сплачено податків та платежів у сумі 2 763,4 млн грн, що більше рівня 2005 року на 37 млн грн, або на 1,4 відсотка.
Номінальна середньомісячна заробітна плата на підприємствах області становить 1006,89 грн, що на 27,6 % більше, ніж у 2005 році. Середня зарплата в листопаді склала 1088,45 грн і перевищила рівень мінімальної зарплати та рівень прожиткового мінімуму у 2,9 та 2,2 раза відповідно. Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по Луганській області на 1 грудня 2006 року становила 94,0 млн грн, що на 10,9 %, або 9,2 млн грн більше, ніж на 01.01.2006.
10 січня 2007,16:54
|
 |
 |
Забезпечення захисту населення й об’єктів економіки від НС одна з найважливіших функцій діяльності влади. – Юрій Ареф’єв.
10 січня перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Ареф’єв провів нараду - збори керівного складу цивільного захисту області щодо підведення підсумків роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Луганської області у 2006 році та визначення основних завдань на 2007 рік. У зборах взяли участь начальник Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України В.Стоєцький, міські голови, голови райдержадміністрацій, голови міських та районних комісій з питань ТЕБ та НС. Під час наради було зазначено, що в 2006 році кількість надзвичайних ситуацій в області зменшилась на 18,5% порівняно з 2005 роком. Проблемними залишаються питання приведення до робочого стану систем протипожежної безпеки багатоповерхових будинків області, моральне та фізичне зношення апаратури оповіщення населення, несправність систем пожежного водопостачання, неготовність половини захисних споруд області до використання за призначенням, відсутність коштів на утримання вибухонебезпечних речовин.
За словами Юрія Ареф’єва, забезпечення безпеки та захисту населення й об’єктів економіки від несприятливих впливів надзвичайних ситуацій повинно розглядатись як пріоритетний напрямок державної політики, а також як одна з найважливіших функцій діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Він доручив начальникам цивільного захисту міст, районів, установ та організацій області до 25 січня поточного року провести аналогічні збори, на яких проаналізувати стан справ, недоліки в роботі та знайти шляхи їх усунення.
10 січня 2007,14:48
|
 |
 |
В містах та районах області: Кіровськ
5 січня пройшла VIII сесія міської ради, на якій було розглянуто міський бюджет на 2007 рік, затверджено Програму соціального захисту почесних громадян міста на 2007 рік і Програму підтримки діяльності вуличних, домових й квартальних комітетів та інше. Всього депутати міськради розглянули 26 питань. Відповідно до діючого законодавства депутати встановили обсяг доходів міського бюджету на 2007 рік у сумі 33685,256 тис. грн., у тому числі обсяг дотації вирівнювання з Державного бюджету в сумі 16754 тис. грн. та субвенцій з Державного бюджету в сумі 8222,603 тис. грн. Обсяги доходів загального фонду бюджету визначили в сумі 32741,603 тис. грн., спеціального фонду бюджету – 943,653 тис. грн., у т. ч. бюджету розвитку – 230 тис. грн. Також було затверджено загальний обсяг видатків міського бюджету на 2007р. в сумі 33685,256 тис. грн., у т. ч. обсяг видатків загального фонду в сумі 32741,603 тис. грн. та видатків спеціального фонду – 943,653 тис. грн. за функціональною та відомчою структурами бюджету.
Депутати затвердили й обсяги міжбюджетних трансфертів бюджетам Донецький, Новотошківській, Червоногвардійській селищних рад на 2007 рік - дотацію вирівнювання, що передається з місцевого бюджету до бюджетів селищних рад, у сумі 193 тис. грн. Зазначено, що фінансування субвенцій з міського бюджету здійснюватиметься в межах відповідних надходжень цих субвенцій з обласного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям, на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату за житлово-комунальні послуги, надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу тощо. Крім цього, рішенням сесії філіал «Кіровськтеплокомуненерго» ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго», Кіровський департамент СРПУ ОКП «Компанія «Луганськвода» Стаханівського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства звільнено від уплати держмита на 2007 рік при зверненні до суду з позовом про стягнення заборгованості із сплати за житлово-комунальні послуги. Також депутати розглянули ряд питань стосовно землеустрою.
10 січня 2007,12:32
|
 |
 |
В області проводяться перевірки обґрунтованості встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги.
В Луганській області з другої половини грудня минулого року на виконання доручення Кабінету Міністрів України розпочалась робота з перевірки обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, які встановлені органами місцевого самоврядування на протязі вересня-листопада.
З цією метою створено робочу групу у складі представників Головного управління економіки, управління житлово-комунального господарства Луганської облдержадміністрації, територіальних підрозділів інспекції з контролю за цінами, антимонопольного комітету, інспекції з енергозбереження.
Робочим планом групи передбачено проведення перевірки на всіх територіях області. Пріоритет віддано тим містам та районам, від мешканців яких надходить більшість скарг на необґрунтованість тарифів та низьку якість послуг.
Вже проведено перевірки міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк. На даний час проводиться узагальнення матеріалів, але вже можна відмітити, що порушення при формуванні були допущені, найбільш типовими з яких є: відсутність чіткого визначення кількості абонентів, затверджених норм витрат палива на виробництво теплової енергії; недосконалість розрахунків опалювальних площ; відсутність заходів з енергозбереження.
З метою з’ясування реальної ситуації щодо повноти та якості послуг, які надавались населенню, особлива увага приділяється неформальній співпраці з громадянами та їх об’єднаннями.
За результатами перевірок будуть надані рекомендації органам місцевого самоврядування з перегляду тарифів, із зазначенням резервів зниження собівартості послуг.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|