01 серпня 2005,16:07
|
 |
 |
Луганщина покращила показники соціально-економічного розвитку на дві сходинки у всеукраїнському рейтингу. – Олексій Данілов.
„ За підсумками 1-го півріччя 2005 року та за 2004 рік Луганщина піднялася на дві сходинки у загальноукраїнському рейтингу регіонів за соціально-економічним розвитком”, - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов сьогодні на прес-конференції. „У 1-му півріччі ми виконали усі завданні по зборам бюджетних платежів”, – зазначив губернатор. По цьому показнику область займає друге місце в Україні. На першому місці Луганщина і по кількості експорту своєї продукції за кордон. Область вивозить в 4,29 разів більше, ніж закуповує. За рівнем заробітної плати, яка в середньому по області перевищує 800 грн., область посідає п’яте місце в країні після Києву, Донецької,, Дніпропетровської, та Запорізької областей. Проте, як зазначив Олексій Данілов, 37,6% працівників в регіоні мають зарплату нижче мінімальної. Це, на його думку свідчить про велику чисельність фактів виплати реальної платні у „конвертах”, в обхід законних податків. Серед проблемних напрямків губернатор назвав роботу екологічних служб, скорочення чисельності населення та велику дитячу смертність в регіоні, а також розвиток роздрібної торгівлі. За статистикою, на Луганщині тут приходиться трохи більше 100 грн. на 1 чоловіка. Також, на думку губернатора в Луганській області недостатньо використовується інститут субсидій. З підвищенням житлово-комунальних тарифів субсидії не дадуть боляче вдарити по найменш захищеним верствам населення. „Ми не приймаємо рішень, які повинні приймати, ми все одно до них дойдемо”, - вважає Олексій Данілов. У минулому році субсидії отримали більше 35 тис. сімей, цього року – 19 тис. При підвищенні тарифів кількість таких мешканців області збільшиться. І тут, за його словами, оформлення населенням субсидій допоможе направити кошти на поліпшення роботи житлово-комунальних підприємств. „Держава надає допомогу, а ми таку нагоду не використовуємо”, - поскаржився губернатор.
Під час прес-конференції він також відповів на запитання журналістів стосовно діяльності окремих засобів масової інформації луганської області і ще раз підкреслив необхідність створити рівні умови і здорову конкуренцію між виданнями та телерадіокомпаніями.
01 серпня 2005,16:06
|
 |
 |
Губернатор Луганщини спростував чутки про своє звільнення.
Голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов офіційно спростував усі чутки, які останнім часом з’явилися щодо його переходу на іншу роботу. Під час прес-конференції сьогодні він заявив, що Прем’єр-міністр України добре оцінила результати роботи керівників регіонів держави у першому півріччі та надала згоду на двотижневий відпочинок. Тому з 2- серпня Олексій Данілов планує піти у відпустку на два тижні. На цей термін виконувати його обов’язки буде його заступник Зиновій Гузар. Олексій Данілов підкреслив, що ніяких змін у своїй кар’єрі найближчим часом не передбачає.
01 серпня 2005,15:06
|
 |
 |
Проблеми законності користування землею розглядалися на колегії облдержадміністрації.
Перевірки землекористування на Луганщині виявили чисельні та системні недоліки у реалізації земельного законодавства. Про це заявив начальник обласного головного управління земельних ресурсів Петро Мілєхін сьогодні в ході засідання колегії облдержадміністрації. За його словами, з 4 травня за розпорядженням голови облдержадміністрації було створено робочу групу, яка займалася перевірками користування землею на території області. Ще 31 робоча група та 10 відомчих комісій було створено по регіонах Луганщини. До роботи в них залучені спеціалісти силових структур. Протягом трьохмісячної роботи виявилося, що основними порушеннями є самозахват земель, псування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, невиконання природоохоронних вимог при користуванні землею та невиконання судових рішень щодо врегулювання земельних відносин. Головними причинами Петро Мілєхін вважає занадто складну процедуру оформлення землевідведення: на її проходження підприємцю зараз потрібно 3 роки ходіння по кабінетах та 100 тис. грн. всіляких сплат.
За словами Петра Мілєхіна, після закриття в області 41 шахти рекультивовано понад 80% земель. Лише 15 % земельних ділянок, відведених під видобуток корисних копалин (в основному шламів, гірничих відвалів) є законними. Всього при видобутку корисних копалин зафіксовано 116 порушень земельного законодавства. За це протягом останнього місяця нараховано 6,7 тис. штрафів. При цьому шкода, яку нанесено навколишньому середовищу оцінена у 10,5 млн. грн.
При перевірці використання земель сільськогосподарського призначення, більше 80% яких знаходиться у власності громадян, було встановлено факти недбалого користування підприємцями орендованих земель. Крім того, з 266 млн. грн. нарахованої орендної плати протягом 1 півріччя 2005 року сплачено 159 млн. грн – трохи більше половини. Сформувалися великі борги орендаторів серед власниками земельних паїв по сплаті оренди за використання землі за минулі роки.
Окремою проблемою є виділення місцевими громадами земельних ділянок під міської забудову. Всього такої площі на Луганщині 390, 4 тис. га. Найбільше порушень встановлено в Луганську. Здебільшого вони стосуються безоплатного відведення земель замість їх продажу, що значно зменшує надходження до місцевого бюджету. Проблемою є також несплата оренди за землю. В Луганську – це 6,1 млн. грн., тобто 74% всього боргу з орендної плати за землю в області. Всього з початку року на Луганщині було продано тільки 160 земельних ділянок.
Як наголосив голова Луганської облдержадміністрації для керівників міст продаж земельних ділянок повинна стати приоритетним напрямком використання земельних ресурсів для поповнення міської казни. Він доручив мерам усіх міст через засоби масової інформації оприлюднити перелік земельних ділянок, які підлягають продажу найближчим часом. „Ми не використовуємо цього важелю, і зараз отримуємо у 12 разів менше бюджетних зборів ніж могли б”, - підкреслив губернатор.
01 серпня 2005,13:44
|
 |
 |
Наше завдання – до 1 жовтня повністю ліквідувати заборгованість по заробітній платі на діючих підприємствах Луганщини. – Олексій Данілов.
„Ми поставили перед собою завдання до 1 жовтня звести до нулю борги із зарплати на діючих підприємствах області”, - заявив голова Луганської облдержадміністрації Олексій Данілов сьогодні на позачерговому засіданні колегії облдержадміністрації. За словами губернатора, по тому, як виконає це завдання влада у регіоні, судитиметься її ефективність і спроможність впивати на стан справ в області. При цьому вагому роль Олексій Данілов відвів силовим відомствам, які, за його словами протягом півроку недостатньо вживають надані їм повноваження у сфері закону про працю. Органи прокурорського нагляду замало відкривають справ щодо керівників підприємств, які порушують законодавство з оплати праці. Разом з тим, голова облдержадміністрації признав, що стосовно підприємств, що знаходяться на стадії банкрутства або визнані банкрутами, обласна влада не має впливу на прискорення виплати боргів із зарплати, оскільки чинне законодавство передбачає у цьому випадку певну схему.
В ході колегії Олексій Данілов підкреслив, що зараз заборгованість із заробітної плати в Луганській області становить 138 млн. 900 тис. грн. Майже чверть усієї заборгованості області концентрується на підприємствах Красного Луча. Він вважає це певним результатом „експериментів” минулої обласної влади щодо зміни краснолуцького міського керівництва та стосовно вугільних підприємств міста. Найгірше становище також склалося у Антрациті та Луганську. Так, в обласному центрі борги з зарплати становлять 14 млн. грн. При цьому міський голова ігнорує будь-які спроби обласного керівництва вирішувати справу в діалозі.
Як зазначив губернатор, на минулому тижні він провів бесіди зі всіма керівниками міст та районів області. По кожному регіону розроблено чіткі графіки погашення існуючої заборгованості і заходи її погашення до 1 жовтня. В разі виникнення складних питань Олексій Данілов порадив звертатися до обласної адміністрації. „На теренах Луганщини немає недоторканих осіб і закритих тем”, - підкреслив він і надав доручення через пресу оприлюднити дані про суми заробітної плати керівників та головних бухгалтерів підприємств-боржників та державних установ.
За словами Олексія Данілова, заборгованість із зарплати по вугільні1 галузі, яка, наразі, є найбільшою в регіоні, дуже скоро буде погашена. Він зауважив, що останні дії Уряду наплавлені саме на це, в тому числі це стосується створення окремого вугільного міністерства. Разом з тим Олексій Данілов звернувся до керівників вугільних підприємств з тим, щоб не приховувати заради красивої звітності старі борги. „Бо зараз є приклади, коли вони вспливають зненацька, грошей на їх погашення не передбачено”, - пояснив губернатор.
Під час засідання колегії голова облдержадміністрації знов торкнувся проблеми виплати зарплат у „конвертах”. За його даними, на початку року 91 % малих підприємств в області платили своїм працівникам таким чином. Зараз – 72,8%. „Все одне, це забагато, і на це податківцям треба звернути більш пильної уваги”, - вважає губернатор. Водночас Олексій Данілов подякував керівникам тих регіонів, де останнім часом різко підвищилася зарплата на підприємствах. Це Краснодон, де середня зарплата сягає 1тис. 349 грн, Ровеньки – 1тис.7 грн. , Сєверодонецьк – понад 900 грн. та Попасне – 838 грн. Найменшим рівень оплати праці залишається у сільськогосподарських районах області. „ми знаємо як і в якому напрямку нам требі працювати, щоб у людей на Луганщині була гідна зарплата”, - заявив голова облдержадміністрації.
Крім проблеми погашення боргів із зарплати на колегія облдержадміністрації розглянула сьогодні питання дотримання земельного законодавства в області та деякі аспекти літнього оздоровлення дітей.
01 серпня 2005,12:00
|
 |
 |
В містах та районах: Краснодон
Згідно з рапортом ВАТ "Краснодонвугілля", станом на 28 липня з початку року вугільними підприємствами міста фактично видобуто 3млн. 50тис 25 тонн вугілля, що складає 110,5% встановленого плану. Структурні підрозділи ВАТ"Краснодонвугілля" виконали встановлене завдання таким чином: ш."Молодогвардійська" – 105,1%, ш."Северна" – 53,3%, ш. "Орехівська" – 130,3%, ш. "Таловська" – 118,5%, ш. "Дуванна" – 119,7%, ш.ім. Баракова – 105,1%, ш.ім.50-річчя СССР – 112,7%, ш. "Суходільська-Східна" – 90,2%, ш."Самсонівська-Західна" – 122,8%. Добовий видобуток становить 15180 тонн. Залишок вугілля на шахтах міста складає 15180 тонн, у тому числі на складах -142692 тонн.
Заборгованість (очікувана) по заробітній платні на підприємствах м.Краснодону станом на 27.07.2005 складає 1млн. 909,1 тис. грн., у т.ч. по комунальних підприємствах – 593,1 тис. грн., по колективних підприємствах – 47,2 тис. грн., по підприємствах-банкрутах – 268,8 тис. грн.
За минулий тиждень заборгованість по заробітній платні зменшилась на 111,5 тис. грн., у т.ч. по комунальних підприємствах - на 111,5 тис. грн. У порівнянні з початком місяця заборгованість із заробітної плати по підприємствах міста зменшилася на 328,8 тис. грн., у т.ч. по комунальних – на 156,9 тис. грн., по колективних підприємствах – на 171,9 тис. грн.
01 серпня 2005,11:59
|
 |
 |
В містах та районах: Лисичанськ
За 6 місяців 2005р. темп зросту промисловості у місті складав 91,9% до відповідного періоду минулого року. Темп обсягів виробництва у червні п.р. до червня 2004р. – 129,2 %. За січень - травень п.р. реалізовано продукції, робіт та послуг на 3432,8 млн. грн. Питома вага реалізованої промислової продукції в загальному обласному обсязі складає 29,4%, у т.ч. товарів широкого використання реалізовано на суму 27,3 млн. грн., що складає 6,4% від обсягу по області.
Станом на 1 липня 2005р. на обліку у центрі зайнятості населення знаходився 1451 безробітний. За 6 місяців були працевлаштовані 1257 чол. Рівень безробіття, як і на початок року, складає 2,1%.
01 серпня 2005,11:57
|
 |
 |
В містах та районах: Сєверодонецьк
У першому півріччі 2005 року в місті на 34% зменшилося злочинів, скоєних неповнолітніми, ніж за аналогічний період минулого року. Майже втричі скоротилося число підлітків, які скоїли злочини. Про це йшлося на засіданні виконкому міської ради, на якому було розглянуто стан злочинності та бездоглядності серед неповнолітніх у місті. Поліпшенню ситуації сприяла цілеспрямована робота служби у справах неповнолітніх міста, де кожен "важкий" підліток знаходиться на обліку. Зараз на обліку знаходяться 10 неповнолітніх, що схильні до бродяжництва, 7 - що повернулись з місць позбавлення волі та закладів соцреабілітації, 36 неповнолітніх, до яких вжито примусових заходів виховного характеру, 47 засуджених з іспитовим терміном. З ними проводять індивідуальні бесіди, надається допомога у влаштуванні на навчання та працевлаштуванні.
Відповідні служби провели в поточному році 7 рейдів щодо виявлення бездоглядних та безпритульних дітей. За результатами рейдів виявлені 11 таких дітей, 8 з них тимчасово влаштовані до притулків, 3 – до лікарняних закладів. Обстежені понад 400 підвалів, люків, горищ, що можуть використовуватися неповнолітніми з метою тимчасового перебування. Виявлені три місця їх скупчення, вжиті заходи щодо їх ліквідації.
Неблагополучним сім’ям надається речова допомога, дітей залучають до спортивних гуртків. З батьками, що ухиляються від виконання батьківських обов’язків, проводяться профілактичні бесіди, в тяжких випадках їх притягують до адміністративної відповідальності. В поточному році на 25 неблагополучних сімей направлені протоколи до суду.
01 серпня 2005,09:05
|
 |
 |
Встреча губернатора с представителями совета ветеранов труда и войны города Стаханова.
29 июля председатель Луганской облгосадминистрации Алексей Данилов побывал в городе Стаханове, где встретился с представителями совета ветеранов шахтерского труда. Перед губернатором члены совета поставили 8 основных вопросов. Главные из них – перерасчет регрессных исков, компенсация за бытовое топливо, празднование 70-летия Стахановского движения, строительство профилактория для регрессников-инвалидов, обновление троллейбусного и трамвайного парков. Как выяснилось, ветераны шахтерского труда намерены с этими же вопросами ехать в Киев, где запланирована встреча с премьер-министром Украины Юлией Тимошенко.
В ходе общения было решено создать комиссию на уровне правительства по вопросу перерасчета регрессных исков. По мнению Алексея Данилова, вполне логично, если в нее войдут и регресники Стаханова – председатель совета ветеранов Иван Цимбал и член президиума совета Юзеф Порохницкий.
Вопрос компенсации за бытовое топливо, по словам шахтеров, очень сложный и не решается уже в течение нескольких лет. «В Стаханове живет около 15 тысяч человек, которые вовсе не получают компенсации, - подчеркнул Иван Цимбал. – Это несправедливо, так как в законе четко прописано: предприятия угольной отрасли могут освобождать за счет собственных средств от уплаты за газ и электроэнергию, если это предусмотрено в коллективном договоре». Алексей Данилов предложил шахтерам положить на бумагу все факты, в свою очередь он намерен отстаивать этот вопрос в Кабинете министров и предложить для рассмотрения в Верховной Раде.
На встрече были озвучены и социальные темы: транспортная, проблема оздоровления и предстоящего празднования 70-летия Стахановского движения. Губернатор высказал свое мнение по каждому вопросу. Он подчеркнул, что на данном этапе есть возможность решить только некоторые из них. К примеру, пополнение троллейбусного парка требует вложения огромнейших затрат. «Стоимость одного троллейбуса около 1 млн. грн., Стаханову для решения этой проблемы необходимы сразу 5-6 машин, таких денег в бюджете, к сожалению, нет, - отметил Алексей Данилов и добавил, - хотя надо понимать, что этот вид транспорта – самый экологический, за ним – будущее».
Празднование Стахановского движения. При рассмотрении этого вопроса председатель ЛОГА подчеркнул, что все будет на высшем уровне: поздравления, подарки, награды.
29 липня 2005,15:44
|
 |
 |
Аграрії області забрали половину врожаю поточного року.
На сьогодні вже половина врожаю зернових на Луганщині зібрана. Як повідомляє Головне управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації, із 448 тис га скошено 236 тис. га. З початку збиральної кампанії селяни намолотили 641,5 тис. тон зерна. З них 540 тис. тон пшениці та 32,5 тис. тон ярого ячменю. Середня врожайність зернових на полях області цього року становить 29,2 відсотки.
Більш високими темпами проводять жнива господарства Станично-Луганського, Попаснянського, Новоайдарського та Слов’яносербського районів, де вже обмолочено 68-62% збиральних площ ранніх зернових. В основному через складні погодні умови відстають Троїцький, Міловський, Сватівський та Антрацитівський райони, де зібрано трохи більше третини посівів.
За словами начальника головного управління сільського господарства та продовольства Юрія Махортова В поточному році жнива проходять в умовах чередування сонячних днів з рясними опадами, що заважає швидкому виконанню польових робіт. Крім цього, на 4Ю3 % виросла ціна на солярку, а оператори-постачальники зменшили її реалізацію на половину. Селянами накопичено 16,2 тис. тон дизпалива при потребі 24 тис. тон. Між тим господарства області роблять все можливе, щоб вчасно зібрати вирощений врожай. Темпи збиральних робіт майже вдвічі перевищують тогорічні. Закінчити основні збиральні роботи селяни Луганщини планують до середини серпня.
29 липня 2005,15:13
|
 |
 |
31 липня – День працівників торгівлі
З професійним святом поздоровив голова луганської облдержадміністрації Олексій Данілов всіх працівників торгівельної галузі області.
В його привітанні, зокрема, говориться: „Шановні працівники торгівли Луганщины! Гаряче поздоровляю вас з професійним святом – Днем працівників торгівлі!
Ви представники однієї з наймасовіших професій, що завжди є у потребі. Наше повсякденне життя, з його турботами і проблемами неможливо уявити без сфери торгівлі.
Сьогодні в новій економічній реальності підприємства сфери торгівлі не зупинилися на місці, навпаки, сталі більш динамічно розвиватися. Поступово міняється інфраструктура торгівлі, стрімко насичується споживчий ринок товарами, а їх асортимент стає ширше і різноманітніше.
Якісний рівень нашої вітчизняної торгівлі вже багато в чому відповідає стандартам і зразкам європейського рівня. Це дійсно так. Поліпшується культура торгового обслуговування, у покупця з'явився вибір, а це - конкуренція, що у свою чергу є ефективним стимулом до вдосконалення торгівлі.
Хай завжди основним значенням вашої діяльності буде постійна турбота про задоволення насущних потреб людини і соціальна відповідальність. Спілкуючись з ним, ви повинні бути чуйними і уважними до його запитів і бажань, бути вірними принципу: «покупець завжди привий!».
З повагою, голова Луганської обласної державної адміністрації Олексій Данілов”.
Сторінки:
Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
|