Sub_Class with id 258 does not exist
Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія) Діяльність ОДА Прес-центр Архів новин 2001-2007
Луганська обласна державна адміністрація
| |


ГоловнаЛист адміністратору Веб-сервераКарта сайту

Гаряча лінія
Гаряча лінія
Довідник посадовців
Телефонний довідник
ОпитуванняОпитування

Сьогодні: четвер, 19 вересня 2024

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація (стара версія)Діяльність ОДАПрес-центр
Архів новин 2001-2007
27 червня 2006,11:40 Версія для друку

Діюча Конституція України в повній мірі забезпечує права усіх верств українців. – Зіновій Гузар.

„Нинішня Конституція абсолютно забезпечує всі права людей”, – заявив заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар під час урочистого покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченко на честь Дня Конституції України. У церемонії покладання квітів взяли участь керівники облдержадміністрації, обласної ради, міськвиконкому та міськради, а також громадських організацій області – всього біля трьохсот чоловік.
Заступник голови Луганської облдержадміністрації Зіновій Гузар привітав мешканців Луганщини з 10-ю річницею Конституції України. Як вважає Гузар, головне, що Конституція гарантує людям нормальні умови життя та праці. „Захищати треба бідних, дітей та пенсіонерів, а для нормальних людей Конституція повинна гарантувати нормальні умови самореалізації та розвитку, – підкреслив заступник губернатора. – Але не забудьте: в Конституції є ще й обов’язки, яких, нажаль, не всі громадяни дотримуються”. За думкою Зіновія Гузара, „тут є багато питань, в тому числі і до самої Конституції”, деякі положення в якій потребують на зміни, бо пройшло 10 років, і суспільство ставить інші завдання. Водночас, за його словами, і в самому суспільстві мало б бути дещо інше ставлення до законів. „Нажаль зараз воно однаково ставиться і до правил дорожнього руху, і до законів, і до Конституції, – зазначив заступник губернатора. – Люди не завжди їх дотримуються, і тому що погано знають їх, і через те що не настільки вихована повага до законів, правил, обов’язків”.
Крім того, вчора на брифінгу в облдержадміністрації Зіновій Гузар підкреслив, що Конституція врегулювала багато питань, які 10 років тому були неоднозначними та суперечливими. Зокрема, визначила державну символіку, задокументувала механізми прийняття законів та внесення до них змін. Він також зазначив, що в Луганській області регулярно порушуються чимало статей Конституції України, зокрема ст.49, яка надає кожному право безоплатного отримання медичної допомоги. Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що саме Конституція визначає мовну політику держави. „Якщо ці рішення приймаються локально, в місті чи районі, то вони спрямовані не на вирішення проблем, а на певне політичне протистояння”, - вважає він.

27 червня 2006,11:03 Версія для друку

*

У зв’язку із заявою стосовно посадових осіб Луганської обласної державної адміністрації, розміщеною в Інтернеті, уповноважені заявити, що за неналежне виконання начальником управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Пшенянік Н.В. накладено дисциплінарне стягнення (розпорядження голови ЛОДА Г.Г.Москаля від 11.01.2006 № 5). Також за підписом в.о. голови облдержадміністрації О.Є. Кобітєва (від 21.06.2006 № 3/30-2300) направлено лист директору Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Говорусі В.В., яким відкликає свою рекомендацію від 26.04.2006, надану Пшенянік Н.В. щодо вступу до цього закладу.
До речі, постановою Центральної виборчої комісії України від 22.06.2006 № 1261 за сумлінне виконання обов’язків, організацію на високому якісному рівні підготовки та проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року, забезпечення принципів виборчого процесу, реалізації виборчих прав громадян України заступника голови Луганської облдержадміністрації Гузара З.Т. відзначено Подякою ЦВК.

27 червня 2006,10:17 Версія для друку

І знову про мову...

Луганська обласна рада 25 квітня 2006 року надала російській мові статус регіональної. Це рішення підтримали Біловодська, Кремінська, Міловська, Станично-Луганська та Перевальська районні ради, Луганська, Кіровська та Рубіжанська міські ради. Таке рішення спровокувало прокурорський протест, ряд пікетів та мітингів, учасники яких вимагали від депутатів задовольнити протест прокурора Луганської області та відмінити рішення сесії щодо російської мови. 25 квітня від ЛОО ВУТ «Просвіта» імені Т.Шевченка до Прокуратури України надійшов позов „Про засудження діяльності Луганської обласної ради щодо статусу російської мови на території Луганської області”. Усього було вісім подібних заяв. І лише по одній з них від 24.05.2006р. письмово повідомлено, що на рішення сесії Луганської обласної ради п’ятого скликання «Про використання російської мови в Луганській області» від 25 квітня 2006р. №2/13 11.05.2006р. прокуратурою області принесено протест. Такі рішення рад, визначаючи російську мову як регіональну, порушують законність, оскільки згідно з Конституцією мова є предметом регулювання винятково ВР України. Ухвалюючи такі рішення, місцеві ради вийшли за межі повноважень, наданих органам місцевого самоврядування Конституцією і законами України, чим порушили також і положення частини 1 статті 133 Конституції.
Основний закон України чітко визначає статус російської мови, якому надано статус мови національної меншини. Виходячи з положень ст. 156 Конституції, зміна статусу мов, визначеного положеннями ст. 10 Конституції, можлива тільки за умови зміни конституційних положень цієї статті, здійсненої за спеціальним порядком – за поданням відповідного законопроекту президентом України або не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради і за умови ухвалення її не менше 2/3 конституційного складу парламенту і затвердженням всеукраїнським референдумом, який призначає Президент.
За заявою Міністерства юстиції України посилання в рішеннях місцевих рад на Європейську хартію регіональних мов або мов нацменшин є безпідставним, оскільки існуючий офіційний переклад Хартії на українську мову і закон про її ратифікацію від 15 травня 2003 року не відповідають об'єктові і цілям автентичної Хартії. Об’єктом Хартії є захист мов, яким загрожує зникнення, а не язикові права нацменшин, що проживають у певних регіонах держави. Закон про ратифікацію Хартії передбачає надання захисту саме мовам нацменшин, що прямо суперечить об’єктові і цілям самої Хартії.

27 червня 2006,09:18 Версія для друку

Обласна державна адміністрація вітає мешканців Луганської області з Днем Конституції України

Щиро вітаємо Вас із знаменною подією – 10-річницею Конституції України!
З прийняттям Основного Закону започатковано новий етап історії державотворення в Україні.
За весь час від здобуття незалежності та прийняття Конституції, головною метою є створення сильної незалежної, соціальної, демократичної країни, яка гарантувала б гідне життя кожному громадянину.
Конституція України стала визначним чинником забезпечення державного суверенітету, єдності суспільства, гарантією незворотності соціально-економічних та політичних перетворень в країні. Підґрунтям цього є великий економічний потенціал, працелюбність, талант та розум українського народу.

26 червня 2006,16:52 Версія для друку

В містах та районах області: Лисичанськ

За п’ять місяців 2006 року темпи промислового виробництва у місті складають 122,7% до відповідного періоду минулого року. Темпи обсягів виробництва у травні поточного року до травня минулого року становить 380,6%. За січень - квітень 2006 року у місті реалізовано продукції, робіт і послуг на суму близько 4016,3 млн. грн. Питома вага реалізованої промислової продукції до обсягу по області становила 34,1%, у тому числі реалізовано товарів широкого використання на суму 23,9 млн. грн., що становить 6,3% до обсягу реалізації по області.
● З 15 по 21 червня підвідомчими підприємствами УЖКГ міської ради виконаний ремонт 216 кв. м шиферної та 234 кв. м м’якої покрівель, відремонтовано 9 під’їздів та більше 20 вхідний дверей, вивезено 60 куб. м сміття, викошено 46 тис кв. м трави, покрашено 47 тис. м/п дитячого обладнання, 158 м/п газового колектора та 310 кв. м цоколя, вирублено 6,8 тис. кв. м парослі та прибрано 32,5, тис. кв. м території біля будинків. За звітний період до служби надійшло 93 звернення громадян, 47 з яких вже виконані, 46 – взяті на контроль для виконання. Також оформлено 5 субсидій.
● Станом на 1 червня в міському центрі зайнятості населення знаходяться на обліку 1532 безробітних. За 5 місяців працевлаштовані 748 чол. Рівень безробіття складає 2,2%, на початок року – 2%.

26 червня 2006,16:48 Версія для друку

Півтора мільйони тонн вугілля видобуто гірниками області з початку червня.

За даними паливно-енергетичного управління облдержадміністрації, минулого тижня підприємства вугільної галузі області працювали у нормальному виробничому режимі, надзвичайних ситуацій і складних аварій на шахтах області не відмічалось. За 22 дні червня підприємствами вугільної промисловості області видобуто 1 млн. 563,6 тис. тонн палива, це на 128,3 тис. тонн більше встановленого завдання. На електростанції України у червні відвантажено 450 тис. тонн вугілля.
З 1 червня 2006 року на ДП „Ровенькиантрацит” почалась трудова вахта, присвячена Дню шахтаря. За підсумками другого етапу трудової вахти кращим визнано колектив шахти ім.Ф.Дзержинського на чолі з Л.Хлопоніним. 18 червня колектив цієї шахти виконав завдання дев’яти місяців, видобув 695 тис. тонн вугілля, з них 251,9 тис. тонн понад встановленого завдання.

26 червня 2006,15:37 Версія для друку

У господарствах Луганщини завершується підготовка до проведення жнив.

Як повідомили в Головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, у поточному році ранні зернові та зернобобові культури планується зібрати із площі 424,7 тис. га, в тому числі в сільгосппідприємствах – 363,6 тис. га.
На збирання хлібів вийдуть 1360 зернозбиральних комбайнів, їх готовність доведена до 95% наявного парку машин.
Додатково з машинно-технологічної станції, за рахунок міжгосподарської оренди, інших джерел буде залучено ще 385 комбайнів. Внаслідок цього, по області навантаження на 1 комбайн буде знижено із 245 до 191 га, або на 22%.
За станом на 22 червня на період жнив господарствами закуплено 11,6 тис. тонн дизпалива (52% від потреби) та 2,6 тис. тонн бензину (46%). Придбання паливно-мастильних матеріалів триває.
Згідно робочим планам проведення жнив, завершити їх намічається через 18-20 погожих робочих днів від початку масового збору урожаю.
Особливості жнивування в поточному році з урахуванням стану посівів (низкорослість, зрідженість стеблостою тощо), а також інші нагальні питання щодо повного завершення підготовки до збирання хлібів будуть обговорені на науково-практичній конференції, яка відбудеться 4 липня поточного року в с. Олександрівка Новоайдарського району.

26 червня 2006,15:24 Версія для друку

Виступ луганського козачого кінного театру мав величезний успіх на міжнародному фестивалі в Словаччині.

24-25 червня в м.Свідніку (Словаччина) проходив 52-й Міжнародний пісенний фестиваль українців, на якому побували близько 10 тисяч учасників та глядачів. В заході взяли участь і луганські артисти. Виконуючий обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Олександр Кобітєв презентував колектив козачого кінного театру. Артисти театру, показавши три вистави, мали величезний успіх на фестивалі. Багато з тих, хто бачив їх виступ, визнав кінний театр унікальним в своєму роді. Колектив отримав чимало запрошень з різних країн.
Обласний комунальний заклад „Козачий кінний театр” було засновано у 2003 році в Міловському районі. Його фінансування здійснюється з обласного бюджету. За штатом у театрі 34 працівники. Серед них 11 артистів-каскадерів. У театрі 17 коней усіх порід: орловські, українські, чистокровні англійські, ваговози. Артисти театру демонструють парад, танець, джигітовку, вправи з кнутами та шаблями. На базі театру працює кінноспортивна школа.
Не зважаючи на те, що театр має багатий потенціал, він не був відомим ні за кордоном, ні за межами області, а з вересня минулого року артисти не приймали участі в жодних постановах. Тому колишній голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль особисто зв’язався із представниками влади Словаччини. Вони і запросили театр на 52-й Міжнародний фестиваль українців у м. Свіднік.

26 червня 2006,13:44 Версія для друку

Ціни на капусту на ринках області знизились на 38%.

Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області повідомляє, що за даними моніторингу цін на основні споживчі товари на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках за минулий тиждень з 16 червня по 23 червня 2006 року цінова ситуація на основні споживчі товари характеризується відносною стабільністю.
На підприємствах торгівлі області відбулося підвищення цін на яйця курячі на 4,6%, обумовленого підвищенням оптово-відпускних цін товаровиробниками області. Підвищення цін на яйця курячі на ринках області склало 15,1%.
Протягом минулого тижня зафіксовано підвищення в області середнього рівня ціни на крупу гречану на 2%. Аналогічна ситуація відбулася в 17 регіонах України. Середній рівень ціни в області на крупу гречану склав 4,10 грн/кг, по Україні - 4,12 грн/кг.
Ціни на інші соціально-значущі продовольчі товари на підприємствах торгівлі були стабільними або коливалися менше як на один відсоток.
На продовольчих ринках області протягом минулого тижня зафіксовано зниження цін на свинину на 2,7%. Проте, середній рівень ціни на свинину залишається достатньо високим 24,35 грн/кг, по Україні середній рівень ціни на свинину складає 22,96 грн/кг.
Протягом тижня на ринках області спостерігалося незначне зниження ціни на цукор-пісок – 2% (з 4,44 до 4,35 грн/кг), на макаронні вироби – 2% (з 2,45 до 2,40 грн/кг), рис - на 2,1% (з 3,35 до 3,28 грн/кг).
Ціни на капусту білоголову на ринках області знизились на 38%.

26 червня 2006,11:53 Версія для друку

Тарифи на воду мають бути збалансовані та економічно обґрунтовані. – Валерій Альошкін.

Свій коментар з приводу ситуації з водопостачанням в Луганській області, тарифоутворенням, рівнем розрахунків і заходах щодо вирішення проблемних питань дає начальник управління житлово-комунального господарства Луганської облдержадміністрації Валерій Альошкін.
На сьогодні ОКП «Компанія «Луганськвода» та всі водопостачаючі організації поставляють воду в обсязі 410 тис. куб. м в добу, що складає близько 90% від потреби. Недоотримання води відбувається в Луганську, Ровеньках, Свердловську, Красному Лучі, Слов’яносербську, Брянці, Алчевську, Старобільську, Краснодонському районі. Основна причина цього - обмеження електроенергії. Неодноразово проводилися переговори з керівництвом «ЛЕО». Проте їх вимоги - 100%-вий розрахунок плюс певний відсоток погашення заборгованості за спожиту електроенергію. А заборгованість водних підприємств за спожиту електроенергію в цілому складає майже 20 млн. грн., з них близько 18 млн. грн. має ОКП «Компанія «Луганськвода».
Що у зв’язку з цим робиться? По-перше, сьогодні повністю переглянуті поточні надходження грошей, правила щодо їх витрачання. На перший план поставлені розрахунки за електроенергію, тому що в собівартості обробки 1 куб. м води 51% складає електроенергія. На другому місці – розрахунки за реагенти, тобто ті компоненти, без яких вода не буде якісною, без жодних біологічних, хімічних домішок. За цим ретельно стежать санітарні станції, біолабораторії, що діють на підприємствах. Також в собівартість води входить зарплата, платежі по податках, до Пенсійного фонду та інше.
Приклад компанії «Луганськвода», яка поставляє близько 80% від загального питомого обсягу води, що подається в області. Місячний прибуток складає 12 млн. грн., з них близько 9,6 млн. грн. мають витрачатися на оплату електроенергії. А якщо взяти всі вищеперелічені складові (зарплата, обов’язкові платежі, податки, реагенти), мінімальні витрати, які необхідно нести, складають 17 млн. грн., тобто кожен місяць йде недобалансировка на 5 млн. грн. Тому, щоб трохи поліпшити та стабілізувати фінансове положення, компанія сьогодні оформляє взаємозалік на суму більше 12 млн. грн. (згідно постанови Кабінету Міністрів України, яка дозволяє проводити взаєморозрахунки по спожитих енергоресурсах).
Також переглядається робота потужних магістральних насосів для того, щоб менше споживати електроенергії (робота за графіком та ін.). Розроблена програма з енергозбереження, за якою передбачається економія мінімум 10% спожитої електроенергії. Під цю програму з 80 млн. грн., які закладені в держбюджеті в цілому на Україну, для Луганської області виділено 10 млн. грн.
Але однією з важливих проблем є невідповідність тарифів витратам, незбалансованість цін для населення та підприємств. Так, компанія «Луганськвода» сьогодні купує електроенергію по 30 коп. за 1 кВт, населення – по 19,5 коп. Собівартість води за новою вартістю електроенергії вже складає близько 2 грн. (до подорожчання електроенергії - 1,48 грн.), а відпускна ціна 1 куб. м води залишається той самою (населенню за 1 тонну води компанія нараховує 95 коп.).


Сторінки:
888990919293949596979899100101102

Архів по роках: | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 |
Sub_Class with id 0 does not exist
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера